Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  AEK Larnaka : Cork City - 20. července 2017   19:00

AEK Larnaka
AEK Larnaka
33' Florian
1:0
(1:0)
Cork City
Cork City
AEK Larnaka
Pablo – Truyols, Catala (C), Mojsov, Antoniades – Jorge, Laban– Tričkovski (89. Boljevič), Tomàs (72. Tete), Hevel – Florian (80. Mytidis)
Giorgallides, Soria, Tete, Boljević, Mytidis, Pankov, Charalambides
Pavle Radovanović – Veselin Radunović, Nikola Radulović (všichni Makedonie)
AEK Arena, Larnaca
Cork City
McNulty – Keohane (67. Sheppard), McCormack, Delaney, O'Connor – Beattie, Bolger (C), Buckley (61.Campion), Morrissey – Maguire, Dooley (61. Sadlier)
Smith, Campion, Sadlier, Ellis, Sheppard, Griffin, McCarthy

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 4:3. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 2:3.
Z mé strany je to už pro tento zápas úplně vše, loučí se a přeje příjemný zbytek večera Petr Sumbal.
Ve třetím předkole Evropské ligy se kyperský tým utká s Dinamem Minsk, který vyřadil Rabotnički.
Je konec, podle očekávání si utkání Larnaca celkem v pohodě pohlídala a postupuje do třetího předkola. Ráz utkání dal už první poločas, ve kterém se dokázal trefit útočník překypující aktivitou Florian. Ve druhém poločase už si domácí výsledek hlídali a Cork City už utkání přes veškerou snahu zdramatizovat nedokázal. Po výsledcích dvakrát 1:0 postupuje Larnaca.
90+5'
90+4'
Rychlý brejk Corku City a konečně také střela na branku v podání irského týmu. Pablo se ale příliš nezapotil, protože měl dobré postavení.
90+3'
Nejlepší obrana je útok. A tak to Larnaca zkusila směrem vpřed. Její hráči dokázali vybojovat autové vhazování v blízkosti vápna soupeře.
90+2'
Pablo také vidí od rozhodčího žlutou kartu za zdržování hry.
90+2'
Rozehrávka Pabla od jeho brány se logicky prodlužuje. Larnaca tahá čas, co to jen jde.
90+1'
Další nákop Corku letěl do vápna soupeře, ale v klidu si míč našel a chytil brankář Pablo.
90+1'
Nad rámec normální hrací doby se rozhodl makedonský rozhodčí Pavle Radovanović nastavit čtyři minuty.
90'
Cork City se pokouší zaskočit obranu Larnacy nakopávanými míči, tahle taktika mu ale příliš nevychází.
88'
Domácí také už naposledy vystřídali. Na hřiště se na závěrečné minuty podívá Boljevič. Pro dnešek má odpracováno Tričkovski.
86'
Za zcela zřejmý faul skluzem dostává žlutou kartu domácí hráč Tričkovski.
85'
Do míče se na hranici vápna opřel tvrdě Makedonec Tričkovski, ale brankář McNulty se dnes podruhé překonat nenechal.
84'
Sadlier se za míčem rozběhl zbytečně. Přihrávka na něj do vápna byla totiž nepřesná.
82'
Larnace ještě zbývá jedno střídání, dá se očekávat, že jej využije jako taktické v samém závěru utkání.
81'
Cork se dokázal ubránit a nyní má posledních deset minut na to, aby ještě Kypřany zaskočil.
80'
Nyní bude kyperský celek zahrávat roh.
80'
Podruhé střídá Larnaca. Mytidis nahrazuje střelce jediné branky Floriana.
79'
Možná jsou to předčasné soudy, ale zdá se, že Corku docházejí síly a žádného závěrečného tlaku z jeho strany se nedočkáme.
78'
Larnaca si nyní užívá delší pobyt míče na jejích kopačkách. Zpomalení tempa hry jí vyhovuje.
76'
Larnaca, když má tu možnost, samozřejmě vůbec nespěchá. Například při rozehrávce autů nebo standardních situací.
75'
A znovu jsou to právě hosté, kteří jsou na míči a budou chtít nachytat obranu Larnacy v nedbalkách.
74'
Už jen něco přes patnáct minut má Cork City FC na to, aby otočilo nepříznivý stav dvojutkání. Potřebuje k tomu dnes vyhrát.
73'
Jenže brankář Pablo slupl načechraný centr od rohového praporku jako malinu do svých rukavic.
73'
Nyní má k tomu ideální příležitost, bude zahrávat rohový kop.
72'
Poprvé střídají také domácí. Místo Tomase si zahraje Tete.
72'
Cork má sice stále optickou převahu, ale nedokáže dostat obranu Larnacy trvale do úzkých.
71'
Ani standardka kyperského mužstva k ničemu důležitému nevedla.
69'
Nyní se situace obrací a po faulu O'Connora budou kopat standardní situaci domácí.
68'
Míč ale ven z vápna odpravila pozorná obrana Larnacy.
68'
Standardní situace pro hostující tým. Šance na vyrovnání.
67'
Poslední střídání Corku. Na hřiště vběhl Karl Sheppard, nahradil Keohaneho.
66'
Míč letí až ke stoperům Corku, ti budou mít za úkol založit nějakou kloudnou akci svého mužstva.
65'
Larena se snažil prosmýknout do vápna po pravém křídle, ale byl dvojicí obránců Corku hodně důrazně odmítnut.
64'
Hráč Larnacy byl ve středu pole obklíčen dvěma soupeři, ale i tak dokázal vybojovat nedovolený zákrok na svou osobu.
63'
Cork se sice vytrvale snaží dobývat obranu domácího týmu, ten si ale zatím svůj náskok zkušeně hlídá.
61'
Larnaca nebyla daleko navýšení svého náskoku. A znovu to nemohl být nikdo jiný než Florian, kdo pálil pravačkou po zemi těsně vedle z hranice vápna.
61'
Hřiště opustil hostující Buckley, Campion bude tím, kdo jej na trávníku nahradí. Namísto Dooleyho si pak zahraje Sadlier.
60'
Akce Larnacy je přerušena, rozhodčí si všiml faulu Tomase.
59'
Tentokrát už se píská nedovolený zákrok, ovšem ve prospěch Corku.
58'
Po ošetření Tomase může hra opět pokračovat.
57'
Akce hostů k brance nevedla, ale Tomas je asi zraněný, a tak hosté nakonec míč zakopli do autu.
56'
Hraniční zákrok Corku rozhodčí neodpískal, a tak mohl irský tým pokračovat v akci.
55'
Hra se nyní odehrává převážně okolo středového kruhu.
54'
Trickovski už míč na hrací ploše nestihl a tak bude moci McNulty rozehrávat od své brány.
53'
Rychlá akce Corku byla ale zpomalena a irský tým přišel o moment překvapení.
53'
Už se opět hraje, postup vpřed vykonává Cork City.
52'
Tak nakonec je to dokonce Florian, kdo dostal žlutou kartu. Rozhodně s rozhodnutím moldavského sudího nesouhlasí a hlasitě to dává najevo. Není mu to ale nic platné.
52'
Hůř je na tom asi nakonec faulující McCormack. Florian je už na nohou.
51'
Na zemi leží domácí útočník Florian a zatím se mu moc na nohy nechce, Stal se obětí tvrdého skluzu McCormacka. Ten zároveň ublížil i sám sobě a musí být také ošetřován.
49'
Dlouhý míč Larnacy doletěl až k brankáři Corku City.
48'
Larnaca zahrávala rohový kop, ten se jí ale vůbec nepovedl. Přetažený míč skončil daleko od pokutového území.
47'
Uvidíme, co nabídne druhá půle, Cork by měl výrazně tlačit na pilu, pokud chce postoupit. To by mohlo ale odkrývat okénka v jeho obraně.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:11.
První poločas odvety druhého předkola Evropské ligy mezi Larnacou a Corkem City skončil. Domácí se opět o něco přiblížili k postupu, když dokázali jako jediní rozvlnit síť. Povedlo se to hlavičkujícímu Florianovi. Cork půjde do druhé půle s vědomím, že jestli chce postoupit, musí dnes vyhrát, a to jakýmkoliv rozdílem.
45+1'
45+1'
Nastavovat se bude jedna minuta.
45'
Když neviděl Larena (Larnaca) kolem sebe nikoho, komu by mohl přihrát, rozhodl se to vzít na sebe a vystřelil z dálky. Jeho střela z osy hřiště těsně proletěla nad břevnem.
44'
Z malého vápna neohroženě vyběhl brankář Pablo a míč vyboxoval do bezpečné vzdálenosti od své brány.
43'
Truyols fauloval Dooleyho a díky tomu bude mít Cork zajímavou standardní situaci. Z levé strany je to pozice pro centr do vápna.
42'
Po krátkém intermezzu Corku City je to zase už klasicky Larnaca, která si v poklidu vyměňuje míč z nohy na nohu,
41'
Nepřesný centr domácích z pravé strany znamená odkop McNultyho od brány.
40'
Larnaca už naproti tomu nemá moc důvod se snažit, protože má nahráno. Doufejme, že utkání kvůli tomu nepřijde o nasazení.
38'
Cork má ale potíže dostat se za polovinu hřiště. S takovou vedoucí tým tabulky irské ligy těžko tohle utkání nějak zdramatizuje.
37'
Cork se snaží tlak Larnacy otupit tím, že drží míč a soupeři jej nechce půjčit.
35'
A kyperský celek je při chuti. Znovu drží míč a svírá hosty před jejich pokutovým územím.
34'
Larnaca je blízko postupu. Cork by musel vstřelit dvě branky, aby na něj mohl pomýšlet.
33'
Larnaca právě vstřelila branku!
Domácí naložili se svou šancí lépe! Střelu z dálky dokázal hlavou tečovat hrotový útočník FLORIAN. Ten je tak za svou aktivitu konečně odměněn gólem.
32'
První zajímavější střela hostů, která donutila Pabla k zákroku. Brankář Larnacy musel na zem, aby chytil střelu Keohaneho levačkou.
32'
Cork znovu prožívá období zápasu, kdy je aktivnější a více na míči.
31'
Ani ten velké nebezpečí pro bránu domácích nepřinesl.
30'
Jednalo se o secvičený signál. Přihrávku na krátko následoval centr na zadní tyč. Tam však nikdo hlavou zakončit nedokázal. Hosté kopou další roh.
29'
Hráči obou týmů se stěhují do vápna, Cork City bude zahrávat rohový kop.
28'
Bolger napřáhl ke střele z velké vzdálenosti, ale minul tři tyče branky, kterou střeží Pablo.
27'
Cork byl Larnackým napadáním vytlačen zpět na svou polovinu a bude rozehrávat další akci.
26'
Hevel centroval z pravé strany. Míč si našel jednoho z jeho spoluhráčů, jeho zakončení ovšem nebylo přesné.
25'
Tentokrát už to bylo nadějnější, znovu ale scházelo Florianovi asi půl kroku, aby byl u míče dříve než obránce Corku.
24'
Nakonec vymysleli pouze přihrávku do ofsajdu.
24'
Po krátké aktivitě hostů jsou to opět domácí, kteří vymýšlejí co bude dál s míčem na svých kopačkách.
22'
Pablo v brance Larnacy byl nucen ke skoku ke své tyči, nakonec ale balón proletěl stejně vedle. Střílel po zemi Dooley.
21'
Hosté se standardce kyperského týmu ubránili a tak v součtu obou zápasů stále prohrávají jen 0:1.
20'
O vzruch se nyní postaral svým faulem kapitán Corku Bolger.
19'
Utkání zatím stále nenabízí nijak strhující tempo, čekáme na nějakou výraznější šanci.
17'
Tentokrát byl jinak hrotový útočník Florian v roli nahrávače, ale jeho pas byl velmi nepřesný.
16'
Znovu akce irského týmu skončila už v zárodku kvůli nepřesné předávce balónu.
15'
Cork se v posledních minutách zatáhl na vlastní polovinu a nechává Larnacu tvořit.
14'
Larnace se znovu chtěla protlačit do zakončení, to se však aktivního Florianovi znovu nepovedlo.
13'
Jenže to by si museli hráči kyperského týmu lépe přihrát. Pár kroků scházelo Florianovi, aby zastihl přihrávku do běhu.
12'
Larnaca znovu zastavila akci soupeře a sama nyní může zaútočit.
11'
Dlouhý míč měl na hrotu najít Dooleyho, ten ale těžký míč nedokázal zpracovat.
10'
Utkání se zatím hraje v poměrně poklidném tempu. Cork, který potřebuje vstřelit branku se snaží být aktivní, ale Larnaca si zatím vše v obraně dobře hlídá.
9'
Hráči Larnacy se dobře zorientovali ve svém vápně a odkopli rychle volný míč do bezpečí.
8'
Snadná práce pro McNultyho. Stačilo mu počkat, až přiletí míč do jeho připravené náruče.
6'
Nepřesná přihrávka Corku znamená, že brankář Pablo může v poklidu odkopávat od vlastní brány.
5'
Další práce pro McNultyho. Tentokrát musel přizvednout míč nad břevno po tečované střele Truyolse.
4'
Cork City ustál i následná rohový kop Larnacy.
3'
První práce pro brankáře McNulty. Proti hlavičce Floriana si poradil.
3'
Larnaca drží míč na kopačkách a hledá skuliny v obranném postavením Cork City.
2'
V krátkém časovém sledu byli u míče brankáři obou týmů a mohli se tak na dálku pozdravit.
1'
Zápas začíná opatrně z obou stran, týmy se oťukávají.
1'
Obě mužstva jsou již nastoupena na trávníku. Kapitáni se právě zdraví mezi sebou i s rozhodčími.

AEK Larnaca FC: Pablo – Truyols, Catala (C), Mojsov, Antoniades – Jorge, Tomàs – Tričkovski, Tomàs, Hevel – Florian
Náhradníci: Giorgallides, Soria, Tete, Boljević, Mytidis, Pankov, Charalambides

Cork City FC: McNulty – Keohane, McCormack, Delaney, O'Connor – Beattie, Bolger (C), Buckley, Morrissey – Maguire, Dooley
Náhradníci: Smith, Campion, Sadlier, Ellis, Sheppard, Griffin, McCarthy

Rozhodčí: Pavle Radovanović – Veselin Radunović, Nikola Radulović (všichni Makedonie).
První zápas

První zápas se hrál na půdě irského týmu a lépe jej zvládla Larnaca, která zvítězila 1:0. Dnes tak nečeká Cork nic snadného, také bude muset na hřišti soupeře vstřelit branku. Larnaca je favoritem dnešního utkání, stejně jako celého dvojzápasu.
Cork City FC

Cork City hraje irskou nejvyšší soutěž, která je v plném proudu. Po 22. kole je Cork o patnáct bodů na první místě, takže příští rok by jej neměly minout předkola Ligy mistrů. Pro letošek se ale musí spokojit s Evropskou ligou. V jejím prvním předkole Cork vyřadilo po výsledcích 2:0 venku a 4:2 doma estonskou Levadiu. Do odvety druhého předkola si bude chtít přinést formu z domácí ligy, ve které vyhrál osmkrát v řadě.
AEK Larnaca FC

Larnaca je kyperský tým, který zakončil minulou sezonu na druhém místě. Tím si zajistil postup do prvního předkola Evropské ligy. V tom si Larnaca poradila s gibraltarským Lincolnem po výsledcích 5:0 doma a 1:1 venku.
Zdravím a vítám všechny fotbalové nadšence u sledování utkání odvety druhého předkola Evropské ligy mezi týmy AEK Larnaca FC a Cork City FC. Zápasem vás provede Petr Sumbal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.