Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Ajax : Rosenborg BK - 17. srpna 2017   20:45

Ajax
Ajax
0:1
(0:0)
Rosenborg BK
77' Adegbenro
Ajax
Onana – Veltman, de Ligt, Viergever, Dijks – Van de Beek, Schöne, Ziyech – Neres (60. Kluivert), Dolberg (66. Huntelaar), Younes
van Leer – Hunterlaar, Eiting, de Jong, Dankerlui, Zeefuik, Kluivert
Thomson – McGeachie, Mulvanny
Amsterdam Arena, Amsterdam
Hansen – Hedenstad (72. Vilhjalmsson), Bjørdal, Skjelvik, Meling – Jensen (C), Konradsen, Midtsjø – Jevtović, Bendtner, de Lanlay (69. Adegbenro)
Østbø – Rasmussen, Vilhjálmsson, Levi, Gersbach, Lundemo, Adegbenro

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký zbytek večera a u dalších on-line přenosů na shledanou.
Právě skončilo utkání mezi týmy AFC Ajax a Rosenborg BK. První poločas i přes množství šancí na obou stranách a výrazné aktivitě Ajaxu skončil bez branek a šlo se do půle druhé. V něm pokračovala snaha domácích o úvodní branku, ale byli to však hosté, kdo se dokázal prosadit. V 77. minutě Samuel Adegbenro využil přihrávky Vilhjalmssona a zaváhání domácího stopera a vstřelil jediný gól duelu. Amsterdam totiž svůj závěrečný tlak nedokázal přetavit ve vyrovnání, a tak si Rosenborg odváží velmi nadějný výsledek do odvety.
90+4'
90+4'
Hosté dobře napadají rozehrávku Ajaxu a nedovolují mu nakopnout míč kupředu. Vypadá to, že tento zápas již vyhrají.
90+2'
Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Milan Jevtović, přichází Alex Gersbach.
90+2'
Žlutou kartu dostává Mitchell Dijks (AFC Ajax).
90+2'
Hosté přežili i tuto šanci Ajaxu! Na zadní tyči se dostal k hlavičce Huntelaar, ale bývalý útočník Schalke hlavičkoval v záklonu a bránu Rosenborgu minul.
90+1'
Hlavní sudí přidává v druhém poločase 4 minuty navíc.
90'
Lasse Schöne ztratil míč na půlce a poté zatáhl za záchranou brzdu. Vyfasoval za to žlutou kartu.
89'
Nyní mají navíc míč na svých kopačkách hosté a kombinují na své polovině, což jim bohatě vyhovuje.
88'
Schöne viděl dobře na pravé straně volného spoluhráče, ale jeho přihrávka nebyla přesná a míč doputoval až za čáru. Hansen s rozehrávkou nikterak nespěchá.
87'
Domácí kombinují na polovině hřiště a z tribun se ozývá nesmělý pískot.
86'
Tlak Amsterdamu vyústil v další rohový kop, po kterém přišla střela z hranice dvaceti metrů, jenž ovšem letěla vysoko nad.
84'
Stejně si počínal i Van de Beek, proti jehož střele Hansen nemusel vůbec zasahovat. Podaří se Rosenborgu ubránit výsledek 0:1?
82'
Domácí tlačí svého soka, ale moc času jim už nezbývá. Nyní ani střídající Huntelaar nemířil přesně.
80'
Schöne rozehrál rohový kop sice přesně na hlavu svého spoluhráče, ale jeho zakončení nemířilo mezi tři tyče. Hansen tak může odkopávat od své brány.
77'
Rosenborg právě vstřelil branku!
Šok pro celý Ajax i jeho fanoušky! SAMUEL ADEGBENRO využil zaváhání domácího stopera, který nezastavil přihrávku Vilhjálmssona a poté překonal vybíhajícího Onanu přesnou střelou ke vzdálenější tyči.
76'
Těžkou přihrávku dostal na hranici malého vápna Huntelaar, jenž se i ve složité pozici pokusil o zakončení. Jeho pokus kolenem byl však značně nepřesný.
74'
Justin Kluivert vzápětí podrazil svého soupeře u rohového praporku a za zbytečný zákrok je potrestán žlutým kartónkem.
74'
Domácí publikum se nyní dožadovalo odpískání nedovoleného zákroku na Kluiverta, ale podle sudího se o faul nejednalo.
72'
Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Vegar Eggen Hedenstad, přichází Matthias Vilhjalmsson.
71'
Za jejich doprovodu však opouští hrací plochu a je docela možné, že se bude střídat.
70'
Na hranici vlastního pokutového území zůstal ležet jeden z hostů, ke kterému už spěchají lékaři norského celku.
68'
Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Yann-Erik de Lanlay, přichází Samuel Adegbenro.
67'
Dijks unikal s míčem po levé straně, ale nakonec se s ním dostal až za postranní čáru a následovat tedy bude aut pro Rosenborg.
66'
Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Kasper Dolberg, přichází Klaas-Jan Huntlaar.
63'
Žlutou kartu dostává Yann-Erik de Lanlay (Rosenborg BK).
62'
Ani teď to není branka! Matthijs de Ligt si naskočil na rohový kop a svou hlavičku z malého vápna poslal odrazem o zem nad bránu Rosenborgu.
60'
Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází David Neres, přichází Justin Kluivert.
58'
Younes je slovně napomínán hlavním sudím za faul Hedenstada. U míče tedy budou hosté z Rosenborgu.
55'
Tohle už vypadalo nadějněji! Schöne napřáhl z nějakých 25 metrů a jeho dělovka prosvištěla těsně vedle pravé tyče hostující brány.
54'
Z této akce Ajaxu to však nebude, protože lob za obranu doputoval jen do rukavic Hansena.
52'
Hostující celek prozatím drží velmi nadějný výsledek pro odvetu, ale je před námi ještě skoro celý druhý poločas. Šance jsou k vidění na obou stranách, tak snad se v blízké době branky dočkáme.
50'
Pěkná akce Ajaxu skončila nedůrazným zakončením Van de Beeka, jehož pokus velmi pomalu doskákal do rukavic Hansena.
49'
Po pravé straně pronikal jeden z hostů do velkého vápna a cpal centr před bránu. Trochu dezorientovaně však domácí zahráli na roh, ze kterého Rosenborg opět nic nevytěžil.
48'
Rosenborg se však ubránil a spěchal kupředu. Rohový kop si vyzkouší i norský celek.
47'
Teď měl navíc k dispozici rohový kop, ale hosté se bez problémů ubránili. Za malou chvíli však mají šanci na reparát.
46'
S vysokým presinkem hostů si Ajax poradil a pokračuje v nastoleném trendu z prvního poločasu, a sice v aktivní hře směrem vpřed.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
Máme za sebou úvodní poločas tohoto duelu. V něm byli jasně aktivnější domácí fotbalisté. První šance si však vypracovali hosté, ale ti jimi s díky pohrdli. Poté se ke slovu dostali i hráči Ajaxu, ale ani ti nedokázali Hansena překonat. První poločas tedy skončil bez branek, ale rozhodně jsme se v jeho průběhu nenudili. Uvidíme, co přinese polovina druhá.
45+1'
45'
Hlavní sudí nastaví v první půli 1 minutu.
44'
Velká škoda pro hosty. V přečíslení dva na jednoho se míč nedostal k Bendtnerovi, který by měl před sebou poloodkrytou bránu. Bude z toho jen roh pro Rosenborg.
43'
Dolberg nedoskočil na centr od svého kolegy, a tak ani z tohoto útoku Ajaxu branka nebude.
41'
Onana si však dobře poradil a centr od rohového praporku sebral bez problému do svých rukavic.
40'
Po delší chvíli se bude muset mít na pozoru domácí Onana, protože Rosenborg bude rozehrávat rohový kop.
39'
Tentokrát už to domácím vyšlo, ale ani přesto z toho není branka! Centr z levé strany doletěl po souboji na hranici penalty až na zadní tyč k Neresovi, který ve vyložené pozici z voleje minul bránu.
36'
Domácí i nadále tlačí svého soupeře, ale jejich snahy končí na v okolí pokutového území, kam zatím nelétají příliš přesné centry.
34'
Lepší zpracování připravilo domácí o jasnou šanci. Poté se ještě dostal ke střele z hranice šestnáctky Schöne, avšak jeho pokus se mu vůbec nevydařil.
32'
Domácí se nyní dožadovali odpískání penalty po souboji v pokutovém území, ale sudí ukazuje pouze na rohový kop pro Ajax.
30'
Donny van de Beek nevyužil velkou šanci! K hráči Ajaxu propadl míč po centru z levé strany až na hranici šestnáctky. Jeho střelu však včasným skluzem zastavil stoper Rosenborgu.
28'
Ajax měl k dispozici rohový kop. Z toho však nic nevytěžil, ale i přesto zůstává nadále u míče.
26'
Teď také o sobě dali vědět domácí. Z levé strany cpal míč do předbrankového prostoru na svého spoluhráče Younes, ale včas zasáhl Hansen spolu se svým obráncem, čímž zamezili jasné brance.
25'
Nyní se z dobrých dvaceti metrů opřel do míče Ziyech, ale jeho rána z první letěla mimo brány Rosenborgu.
24'
Domácí opět rychle rozehráli standardku z dobré pozice a pokračují v kombinaci na útočné polovině.
23'
Další pokus o vysunutí Nerese na pravé straně domácím nevyšel. Příliš dlouhý pas jednoho ze stoperů nemohl v žádném případě dostihnout.
21'
Nyní k tomu nebylo daleko, ale centr do pokutového území již přišel zpoza brankové čáry. Bude se tedy kopat od brány Rosenborgu.
19'
Ajax i přes ojedinělou aktivitu hostů zůstává týmem, který má míč častěji na svých kopačkách. Povede se mu vypracovat větší brankovou příležitost?
17'
A znovu se o slovo přihlásili hráči Rosenborgu! Meling si naběhl na pěknou přihrávku z poměrně velkého úhlu se snažil přehodit vybíhajícího Obamu. Branku však minul a navíc došlo ke srážce obou hráčů, kteří však budou pokračovat ve hře.
15'
Následně měli hosté výhodu rohového kopu, který ovšem Ajax bez větších problému ubránil.
14'
Zčistajasna se mohli hosté dostat do vedení! Krásnou průnikovou přihrávku obdržel jeden hráčů do pokutového území, odkud zprava posadil nadýchaný centr na hlavu Nicklase Bendtnera, jehož pokus vykopával na brankové čáře domácí Veltman.
11'
Veškeré snahy hostujícího celku nemají ve většině případů dlouhého trvání. Nejinak tomu bylo ani v tomto případě, kdy velice záhy Rosenborg přišel o míč v hloubí pole.
9'
Johan Bjørdal musel na polovině hřiště zatáhnout za záchranou brzdu a za svůj faul vidí žlutou kartu.
7'
Příliš dlouhou přihrávku Schöneho nemohl domácí forvard zachytit, a tak bude následovat pouze odkop od brány Rosenborgu.
6'
Sudí odpískal na polovině hřiště faul hostů, po kterém se domácí snažili o rychlou rozehrávku. To jim však bylo zamezeno, a tak rozvíjí postupný útok.
4'
Van de Beek vyslal sice tvrdou ránu na bránu Rosenborgu, ale ta neměla ani zdaleka gólové parametry a bránu o několik metrů přeletěla.
3'
Velký tlak i nadále vyvíjí Ajax na svého soupeře. Neres svou aktivitou připravil palebnou pozici pro svého spoluhráče, jehož pokus zastavila pozorná obrana hostů.
2'
Nyní však Amsterdam zastavuje nepřesnost v kombinaci a hosté tak mohou vhazovat.
1'
V úvodu zápasu se ihned tlačí domácí dopředu, ale zatím jejich snahy končí na hranici šestnáctky Rosenborgu.
1'

AFC Ajax: Onana – Veltman, de Ligt, Viergever, Dijks – Van de Beek, Schöne, Ziyech – Neres, Dolberg, Younes
Náhradníci: van Leer – Hunterlaar, Eiting, de Jong, Dankerlui, Zeefuik, Kluivert

Rosenborg BK: Hansen – Hedenstad, Bjørdal, Skjelvik, Meling – Jensen (C), Konradsen, Midtsjø – Jevtović, Bendtner, de Lanlay
Náhradníci: Østbø – Rasmussen, Vilhjálmsson, Levi, Gersbach, Lundemo, Adegbenro

Rozhodčí: Thomson – McGeachie, Mulvanny.

Jelikož norská liga neměla letní přestávku, tak je tamní soutěž v plném proudu a Rosenborg se drží po devatenácti zápasech v čele tabulky s celkovým ziskem 41 bodů.
Na rozdíl od Ajaxu začínal norský klub svou pouť evropskými poháry již ve 2. předkole Ligy mistrů. Tam dokázal vyřadit irský Dundalk po dvou remízách 1:1. V druhém duelu na vlastním hřišti vstřelil v 98. minutě de Lanlay branku na 2:1, čímž posunul do dalších bojů právě svůj tým. V 3. předkole na BK číhal slavný Celtic Glasgow. Velice přijatelný výsledek si Norové dovezli ze Skotska, kde uhráli remízu 0:0. Domácí odvetu ovšem nezvládli a po prohře 0:1 se s Ligou mistrů museli rozloučit a vzít za vděk 4. předkolem Evropské ligy.
AFC Ajax

Nizozemský celek neprožívá příliš úspěšný start nové sezony. Po absolvování letí přípravy nezvládl Amsterdam úvodní dvojzápas 3. předkola Ligy mistrů proti francouzskému Nice, byť v prvním utkání uhrál nadějnou remízu 1:1 na půdě svého soka. Nice ovšem dokázalo v Holandsku zabrat a po remíze 2:2 postoupit do dalšího předkola. Poté navíc Ajax prohrál i první kolo Eredivisie na hřišti Heraclesu 2:1 a s těmito výsledky nemůže být spokojený v Amsterdamu vůbec nikdo. Dnes tedy má šanci napravit si reputaci.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.