Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Botev Plovdiv : Marítimo - 27. července 2017   19:30

Botev Plovdiv
0:0
(0:0)
Marítimo
Marítimo
Čvorovič – Genev, Dimov, Panov, Minev – Omnibes (76. Yusein) – Nedělev (83. Tasev), Kossoko, Baltanov (C), Stojanov (66. Brisola) – Viana. Trenér: Nikolaj Kirov.
Kajzer – Álvaro, Brisola, Yusein, Tasev, Terziev, Marin.
Bojan Pandžič – Joakim Amri Nilsson, Magnus Sjöblom (všichni Švédsko)
Lazur, Burgas
6335 diváků
Marítimo
Charles – Martins, Júnior, António (C), Bebeto – Bessa (81. Cleber), Sen, Gamboa – Valente, Pinho (85. Lundberg), Piqeuti (72. Costa). Trenér: Daniel António Lopes Ramos.
Abedzadeh – Santos, Costa, Cleber, Lundberg, Diney, Vilanculos.

Utkání skončilo 0:0. Více šancí měl Botev Plovdiv,a le jeho hráči kardinálně selhali v koncovce, byť by si výhru za aktivitu zasloužili, CS Marítimo je nadmíru spokojené odvezlo si z Bulharska remízu bez obdržené branky a to je přesně to pro co přijeli. Maritímo hrálo pozorně v defenzívě, nikam nespěchalo, kromě Bessovy bomby žádnou šanci nemělo, ale remíza zvenku se počítá. Tento duel je i nadále otevřený, rozhodne se za týden v Portugalsku. Mějte hezký zbytek pohárového večera.
90+5'
90+4'
Za Marítimo kupodivu není potrestán Valente, který to celé začal – ale Bebeto.
90+4'
Za domácí je napomenut kapitán Lachezar Baltanov.
90+3'
Valente zbytečně zajel do Čvoroviče a následnou potyčku hráčů musel hasit i asistent rozhodčího.
90+3'
Brisola fauloval Costu.
90+2'
Sen fauloval Kossoka.
90+1'
Genev míjí branku Marítima.
90'
Rozhodčí nastaví 3 minuty,
90'
Martin fauloval Taseva u brankové čáry, nechápu, že se sice diví – jasný faul.
89'
Utkání se již pomalu v poklidu dohrává.
88'
Gamboův dlouhý centr ztlumil Čvorovič.
86'
Nově příchozí Tasev velmi zle odcentroval a připsal další lacinou ztrátu na stranu domácích.
85'
Viktor Lundberg nahradí Ricarda PInha.
83'
Domácí naposled střídají aktivního Todora Neděleva nahrazuje Toni Tasev.
81'
Ébera Bassu nahrazuje Jean Cleber.
78'
Nepřesný odkop hostujícího brankáře končí až za postranní čárou.
76'
Meledje Omnibes je stažen a nahrazen Serkanem Yuseinem.
75'
Kossoko fauloval Valenteho.
74'
Následoval dobrý centr, který našel Antóniovu hlavu jenž přestřeluje cíl.
73'
Domácí faul, přímý kop pro Marítimo.
72'
Edgar Costa nahradí Piqeutiho.
71'
Bombu Neděleva vyboxoval před sebe Charlesa jeho spoluhráč z obrany odehrál míč na rohový kop!
70'
Martins zahrál rukou. Přímý kop pro Botev z dobré pozice!
69'
Botev se snaží, opět jde do plných.
67'
Joao Gamboa si vyšlápl na Kossoka a vidí žlutou kartu.
67'
Pěknou střelu Bessy ze 17 metrů vytěsnil konečky prstů Čvorovič na rohový kop!
66'
Felipe Brisola mění Kruma Stojanova.
65'
centr hostí byl v poklidu odvrácen domácím hráčem do bezpečí.
64'
Baltanov fauloval Gombou.
63'
Hostující hráč se dostával za domácí obranu, ale v nejdůležitější moment ho zradilo zpracování míče.
62'
Stojanov zabojoval o ztracený míč a přitom musel faulovat Júniora, který měl k míči o kus blíže.
61'
Éber Bessa to vzal na sebe a z hranice pokutového kopu míjí svou střelou domácí branku.
60'
A opět, Botev jde do postupného útoku.
59'
Útočná snaha Baltanova byla marná a skončila vniveč.
58'
Juníor má plné nohy práce, aby pod forčekingem domácích přesně rozehrál na své spoluhráče.
57'
Pinho neprošel přes Geneva a dle rozhodčích Kossoko nebyl faulován, nýbrž se nacházel v ofsajdu.
56'
Trenér hostí Ramos po jednou souboji blízko něho jen krčí rameny, když rozhodčí nechává pokračovat ve hře.
54'
Todor Nedělev se dostal z druhé vlny k odraženému míči a spaluje tutovou šanci když nepropálil Charlese! Domácí hráči se neskutečně trápí v koncovce!
53'
Minev útok hostí dále nepustil, dobře si počínal.
51'
Další střelecký pokus Erdema Sena byl již nepřesný, když míč chytl obrácenou falši než by hráč potřeboval.
50'
Zblokovanou střelu Sena pokryl Čvorovič.
49'
Kossoko dobře nacentroval a Fernando Viana trestuhodně hlavou trefuje z dobré pozice pouze boční síť hostující branky!
48'
Domácí centr byl více než přetažený a míč v poklidu do své moci sebral obránce Martins.
47'
Hráči obou týmů opravdu neví co rozhodčí pískne a co ne. Nyní byl odpískán faul Vianovi za drobné přistrčení protivníka.
46'
Stojanov si nedovoleně počínal vůči Piqetimu.
46'
V prvním, vyrovnaném poločase jsme branku neviděli. Druhý poločas začne cca ve 20:35 hodin.
45+3'
45+2'
A ani další roh rozehraný Nedělev nepřinesl žádný úspěch pro domácí barvy. A za protesty vidí žlutou kartu Ebér Bessa.
45+1'
Domácí celek získal rohový kop.
45'
Rozhodčí nastaví 3 minuty.
45'
Piqueti rozehrál přímý kop velmi nepřesně střelou která dalece minula domácí zařízení.
44'
Omar Kossoko fauloval Rodriga Pinha a vidí žlutou kartu.
43'
Rodrigo Pinho střílel nepřesně.
43'
Valente dokázal ekvilibristický kousek, když udržel míč ve své moci a zároveň se dokázal vyhnout hnízdící čajce.
43'
Myšlenka Baltanova na narážečku dobrá, provedení celé akce, ale velmi špatné.
42'
Marítimo vůbec nikam nespěchá.
41'
Plamen Dimov tvrdě zajel do Valenteho a rozhodčí již nyní překvapivě tasí žlutou kartu. Je to dobré, nenechal je v kabině rozhodčích.
38'
Genev se při náběhu na přímý kop ocitl v ofsajdu.
37'
I tento zákrok Júniora na Vianu volal po žluté kartě – marně.
36'
Hostující Bessa tvrdě zajel do Geneva u postranní čáry. Zatím je to bez žlutého napomenutí.
35'
Domácí nedokázali sice míč po rohovém kopu odvrátit, jenže Valente si míč ukopl a tak ho sebral vyběhnuvší brankář Čvorovič.
34'
Centr hostí musel hlavičkou na rohový kop hasit Minev před nabíhajícím Valentem.
33'
Botev zdlouhavou rozehrávkou zkouší postupný útok za zvuku chorálů od svých věrných fanoušků.
32'
Pinho ukázkovou stoličkou fauloval protihráče.
31'
Viana byl skvěle zastaven čistým skluzem Júniora – skvěle odvedená práce hostujícího beka. Pouze autové vhazování pro Botev.
30'
Viana prohrál hlavičkový souboj tak se míče ujímá soupeř z Portugalska.
29'
Rozhodčí pouští tvrdou hru na hraně při osobních soubojích.
28'
Ricardo Valente porušil pravidlo o ofsajdu.
27'
Nedělev střelou ze 30 metrů jen o pár decimetrů minul hostující branku.
26'
V ofsajdu se nyní nacházel hostující António.
25'
Omnibes fauloval zezadu Valenteho.
23'
To nebyl sice ofsajd, ale domácí hráč s tím špatně naložil nepřesnou střelou ke vzdálenější tyči.
22'
Z velké dálky to nepřesně zkoušel domácí hráč.
21'
Botev po zásahu hostujícího obránce získal rohový kop, který následně končí po zahraném signálu zablokovanou střelou na hranici pokutového území.
20'
Minevovi faul prošel, vzápětí António loktem zboural Baltanova a je jen slovně napomenut od rozhodčího.
19'
Baltanov byl dle hlavního sudího až příliš důrazný a je mu odpískán nedovolený zákrok.
18'
Sražený míč bere do své moci brankář Charles.
17'
Další centr z levé strany nezpracoval v pokutovém území útočník Fernando Viana.
15'
Nepřesná rozehrávka domácích, hráči Marítima však nikam nepospíchají a kombinují s míčem na kopačkách na vlastní polovině hřiště.
14'
Valente byl faulován Minevem a příliš se mu nechce vstávat z trávníku což domácí fandové oceňují pískotem.
13'
Viana porušil pravidlo o ofsajdu.
12'
Na domácích hráčích je vidět obrovská snaha až přemotivovanost, nyní se opakovaně srazily jak kuželky.
10'
Hostující Júnior si u postranní čáry vyžádal ošetření.
10'
Domácí zbrkle vhodili aut a přišli tak o míč, který končí až za brankovou čárou.
9'
Hosté nezvolili nejlepší obutí a na mokré trávě jim to dost klouže.
8'
Gamboa slušně okopal kapitána Baltanova na polovině hřiště.
7'
Hostující hráč podklouzl na trávníku, čehož využil Stojanov přesprintoval skoro celé hřiště předal míč Kossokovi ten nacentroval, ale Viana hlavičkoval nepřesně.
6'
Na Bessu si vyšlápl domácí Genev.
5'
Rodrigo Pinho netrefuje domácí branku.
4'
Domácí kapitán Baltanov se nacházel v ofsajdovém postavení.
3'
V Burgasu ihned od začátku panuje výborná atmosféra.
2'
Na centr Stojanova nikdo ve žlutočerných dresech nedosáhl, navíc je pískán útočný faul domácím hráčům.
1'
Kossoko byl zastaven nedovoleně a míč tak zůstává v moci domácích hráčů.
1'
Domácí Botev nastoupí ve svisle pruhovaných žlutočerných dresech, Marítimo ve vodorovně pruhovaných červenozelených dresech.
V Burgasu je příjemných 21 stupňů ideální počasí pro fotbal.

PFK Botev Plovdiv: Čvorovič – Genev, Dimov, Panov, Minev – Omnibes – Nedělev, Kossoko, Baltanov (C), Stojanov – Viana. Trenér: Nikolaj Kirov.
Náhradníci: Kajzer – Álvaro, Brisola, Yusein, Tasev, Terziev, Marin.

CS Marítimo: Charles – Martins, Júnior, António (C), Bebeto – Bessa, Sen, Gamboa – Valente, Pinho, Piqeuti. Trenér: Daniel António Lopes Ramos.
Náhradníci: Abedzadeh – Santos, Costa, Cleber, Lundberg, Diney, Vilanculos.

Rozhodčí: Bojan Pandžič – Joakim Amri Nilsson, Magnus Sjöblom (všichni Švédsko).
Botev Plovdiv už naplno kromě Evropské ligy vstoupil do bulharské soutěže kde nejprve překvapivě prohrál doma 0:1 s celkem Pirinem Blagoevgradem, aby si to následně vynahradil vítězstvím na hřišti Slavie Sofie 3:2, když za Botev se trefil 2x Viana a Baltanov.
Liga v Portugalsku ještě nezačala. Hostům bude chybět Ghazaryan (poranněí kolene).

BOTEV PLOVDIV

Botev Plovdiv je pouze o dva roky mladší než jeho soupeř.

Největší úspěchy:

2x – mistr země (naposledy 1966 – 67)
2x – druhý v lize (naposledy 1985 – 86)
10x – třetí v lize (naposledy 1994 – 95)
3x – vítěz poháru (naposledy 2016 – 17)

Největší úspěch Plovdivu je čtvrtfinále PVP (Poháru vítězů pohárů) 1962 – 63.

Domácí celek je složen z domácích hráči, které doplňují krajánci 3x z Brazílie, 1x Francouz, 1x Polák, 1x Pobřeží Slonoviny.
CS MARÍTIMO

Klub z ostrova Madeira byl založen již v roce 1910.

1x – mistr země (1925-26)

Nejúspěšnější sezónou v Evropě byla 2012 – 13 kdy Marítimo postoupilo do skupinové fáze.

Kádr je tvořen převážně fotbalisty z Brazílie a Portugalska bez výrazných osobností. Tento celek se spíše spoléhá na kolektivní výkon.
Vítejte u prvního zápasu třetího předkola Evropské ligy mezi bulharským PFK Botev Plovdiv a CS Marítimo z Portugalska. Jde o první vzájemné utkání v pohárech.

Celek CS Marítimo byl rovnou nasazen do třetího předkola jako šestý tým portugalské ligy

Botev Plovdiv hraje od prvního předkola a více než úspěšně – Partizani Tirana 1:0 a 3:1 , Beitar Jeruzalém 4:0 a 1:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.