Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Brøndby : Hajduk Split - 27. července 2017   20:00

Brøndby
Brøndby
0:0
(0:0)
Hajduk Split
Brøndby
Rønnow – Larsson (C), Arajuuri, Röcker, Crone – Nørgaard – Fisker, Mukhtar, Christensen (75. Halimi) – Mensah (62. Wilczek), Pukki (90+4. Hermannsson).
Bellot – Hermannsson, Kalmár, Tibbling, Halimi, Wilczek, Andersen.
Kevin Clancy – Graeme Stewart, Jordan Stokoe (všichni SCO)
Brøndby Stadion, Brøndby
Stipica – Tudor (70. Juranović), Nižić (C), López, Memolla – Gentzoglou, Radošević, Hamza – Vlašić (86. Pešić), Futács, Erceg (74. Ohandza).
Letica – Rosa, Ohandza, Juranović, Kožulj, Pešić. Šehić.

To je ode mne pro tuto chvíli vše, děkuji vám za pozornost a přeji pěkný zbytek čtvrtečního večera.

Fauly: 19:15.
Je dobojováno!! Hlavní rozhodčí právě ukončil trápení obou týmů, když jsme za celé utkáni neviděli ani jedinou branku. Dnešní výsledek je tak pro obě mužstva do odvety zcela otevřený a o postupujícím se tedy bude rozhodovat až o týden později v chorvatském Splitu.
90+6'
90+5'
Hosté měli k dispozici ještě výhodu rohového kopu. Rønnow ale zasahovat nemusel.
90+4'
Střídání v týmu Brøndby IF: ze hřiště odchází Pukki, přichází Hermannsson.
90+3'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Arajuuri (Brøndby IF).
90+2'
Hosté se brání zuby nehty a s míčem se dvakrát nerozpakují a posílají ho co nejdál od své brány.
90+1'
Čtvrtý rozhodčí signalizuje, že nad rámec řádné hrací doby se bude hrát ještě pět minut!
90'
Právě probíhá poslední minuta řádné hrací doby a odkopávat od brány bude Stipica.
88'
V nebezpečné pozici už se ocitl Futács. Přihrávka na něj však směřovala jen do ofsajdu.
88'
Domácím se však nedaří v kombinaci, a tak musejí sami dávat bedlivý pozor, aby neinkasovali nějakou zbytečnou branku.
86'
Střídání v týmu HNK Hajduk Split: ze hřiště odchází Vlašić, přichází Pešić.
85'
Hosté se za každou cenu snaží udržet nadějný výsledek do odvety, zatímco domácí se usilovně pokoušejí strhnout vedení na svou stranu.
84'
Larssonův centrovaný míč srazil Memolla na rohový kop, ze kterého se Dánům Stipicu ohrozit nepodařilo.
83'
Nic na tom nezměnila ani střela Halimiho, která proletěla jen vedle pravé tyče Stipicovy brány.
82'
Již se nám rozeběhla poslední desetiminutovka řádné hrací doby a skóre je prozatím stále nerozhodné 0:0.
80'
Za nedovolený zákrok na Vlašiće dostal Fisker od rozhodčího kartu žluté barvy.
79'
Na hrací ploše zůstal tentokrát ležet otřesený Pukki. Soupeři si dnes v soubojích rozhodně nic nedarují.
77'
Larssonovi se centr zcela určitě nevydařil podle představ, když přeletěl jen nad bránou Stipici.
75'
Střídání v týmu Brøndby IF: ze hřiště odchází Christensen, přichází Halimi.
74'
Střídání v týmu HNK Hajduk Split: ze hřiště odchází Erceg, přichází Ohandza.
74'
Domácí fandové se snaží a hlasitě povzbuzují své svěřence, jenž se snaží dotlačit ke kýženému vítězství.
72'
Ne. Útočící hráči to dnes zkrátka nemají jednoduché, zatímco brankáři obou celků příliš práce nemají.
70'
Střídání v týmu HNK Hajduk Split: ze hřiště odchází Tudor, přichází Juranović.
69'
Futács se již protáhl před Röckera a vypadalo to, že se dostane i do zakončení. Německý obránce však i s přispěním svého kolegy Futácse nakonec odzbrojili.
67'
Futács byl finským obráncem Arajuurim zastaven nedovoleně. Z následné standardky míč doplachtil jen do rukou Rønnowa.
65'
Po souboji se střídajícím Wilczekem zůstal na hrací ploše ležet Tudor. Vypadá to ale, že se nejedná o nic vážného a chorvatský obránce bude pravděpodobně pokračovat ve hře.
64'
Hosté se na delší dobu usadili poblíž brány Rønnowa. Celou akci nakonec uzavřel mizernou střelou Radošević.
62'
Střídání v týmu Brøndby IF: ze hřiště odchází Mensah, přichází Wilczek.
60'
Na opačné straně byl ofsajd odpískán také chorvatskému útočníkovi Ercegovi.
59'
Domácí útočník Pukki již rozvlnil síť za zády Stipici. Ke štěstí hostů mu byl však odmáván ofsajd, takže branka uznána být nemohla.
59'
Erceg byl v souboji pozdě a tvrdým skluzem zasáhl jen nohy svého protihráče, načež za tento zákrok si vysloužil žlutou kartu.
56'
Domácí hráči jsou přece jen o něco aktivnější a mají míč povětšinou na svých kopačkách, zatímco hosté vyrážejí spíše do rychlých protiútoků.
54'
Dlouhý centrovaný míč od rohového praporku propadl až k nohám Pukkiho, jehož následná střela proletěla jen okolo hráčů malým vápnem! Ke vstřelení branky nescházelo mnoho.
53'
Do zakončení se opět prodral aktivní Mukhtar, který si převzal Larssenovu přihrávku a nebezpečně zakončil. Jeho střelecký pokus byl však sražen nad branku.
51'
Na opačné straně se centr do šestnáctky nezdařil Fiskerovi, neboť přeletěl všechny přítomné a skončil pouze v zámezí.
50'
Futács v souboji s domácím kapitánem Larssonem vybojoval autové vhazování ve prospěch svého mužstva. Hosté však po nepřesné kombinaci o míč znovu lacino přicházejí.
48'
Chorvaté však u míče dlouho nezůstali a naopak Brøndby IF si vytvořilo slibnou příležitost k otevření skóre! Pukki adresoval zpětnou přihrávku Mukhtarovi, který bez přípravy vypálil kousek nad Stipicovu bránu.
46'
Hosté právě na pokyn rozhodčího rozehráli od středového kruhu a zahajují svou první útočnou akci ve druhém poločase.
46'
Úvodní dějství dnešního utkání mezi týmy Brøndby IF a HNK Hajduk Split je již minulostí. Prozatím jsme svědky nepříliš záživného fotbalového zápasu, který je doprovázen velkým množstvím nedovolených zákroků. To podstatné ovšem je, že skóre je stále nerozhodné 0:0 a nutno úvest, že příležitostí k jeho změně bylo opravdu jen velmi málo.
45+1'
44'
Pomezní rozhodčí opět zvednutým praporkem signalizoval ofsajd. Své postavení si dostatečně nepohlídal Mukhtar.
43'
Akce Hajduku Split po levé straně hrací plochy úspěch neslavila. Rozehrávat od své brány bude Rønnow.
40'
Stipica udělal pár kroků směrem vpřed a vyboxoval centrovaný míč pryč do bezpečí. O chvíli později se skrze obránce pokusil vypálit Christensen, jehož rána si však mezi nimi cestu nenašla.
39'
López si teď naprosto zbytečně naskočil na Pukkiho, takže Dánové mají k dispozici další standardku.
37'
Domácí znovu nebezpečně zahrozili poté co z hranice šestnáctky pálil útočník Brøndby IF. Jeho tvrdá rána však mezi tři tyče nemířila.
35'
Útočným faulem na Arajuuriho se provinil opět maďarský útočník Futács, takže rozehrávat budou na vlastní polovině domácí hráči.
34'
Futács dojel Nørgaarda po odehrání míče a po právu dostal od rozhodčího žlutou kartu.
32'
Po ztrátě míče šli domácí do přečíslení čtyřech proti třem. Obránci Hajduku však celou situaci zvládli na jedničku, když zatlačili soupeře až do rohu hrací plochy.
30'
Krátce poté vyslal ránu na bránu z otočky Futács. Rønnow byl ale připraven a spolehlivě zasáhl.
30'
Gentzoglou ani nadvakrát nedostal míč do pokutového území domácích. Hosté však u míče zůstanou, budou vhazovat.
28'
Hra se nám přelévá z jedné strany na druhou, Obrany obou celků jsou prozatím poměrně důsledné a útočící hráči disponují minimem brankových příležitostí.
26'
Jeho exekuci si vzal na starost Fisker. Stipica však zasahovat nemusel.
25'
Žlutí rozehrávali další standardní situaci po faulu Gentzogloua. Podařilo se jim z ní vytěžit jen rohový kop.
23'
Po řadě nedovolených zákroků byl odpískán další ofsajd, ve kterém se tentokrát nacházel maďarský útočník Hajduku Split Futács.
21'
Dánové měli k dispozici standardní situaci těsně za hranicí pokutového území! Exekuce se zhostil německý útočník Mukhtar, který však mířil jen do míst, kde se nacházel připravený Stipica. Ten míč nejprve vyrazil a ani z následné dorážky ho domácí nepřekonali.
20'
Gentzoglou už míč na hrací ploše neudržel, takže budou vhazovat domácí hráči.
17'
Hosté měli výhodu standardní situace, kterou rozehrávali z levé poloviny hřiště. Nenaložili s ní ale vůbec dobře a po ofsajdovém postavení Gentzogloua jsou u míče již znovu Dánové.
16'
Dánové se usadili na útočné polovině a pokoušejí se najít nějakou cestu skrze obranu Chorvatů.
14'
Vzápětí zahrozili také domácí. Jejich útočnou akci po levé straně uhasil obránce soupeře na poslední chvíli.
12'
Z následného rohového kopu Chorvaté již nic nevytěžili, a tak se hra stěhuje na druhou stranu.
11'
První velká šance ke skórování byla k vidění na straně hostů! Pár vyhraných hlavičkových soubojů a skvělé přistrčení od spoluhráče umožnilo řeckému sniperovi Gentzoglouovi zakončit z bezvadné pozice! Obránce Brøndby IF mu však na poslední chvíli obětavě padl do střely a zlikvidoval tak příležitost Hajduku Split.
10'
Pěkný pas za obranu obdržel od svých spoluhráčů Mensah, ke smůle domácích byl však v ofsajdu.
8'
Nepřesná rozehrávka Arajuuriho má za následek autové vhazování HNK Hajduku Split.
7'
V úvodních minutách se hraje fotbal nahoru dolů. Viditelně o sobě dává znát také početná skupina hostujících fandů, která přijela do Dánska podpořit své svěřence.
5'
Hlavní arbitr už sahá do své kapsičky a vytahuje kartu žluté barvy. Prvním karetně potrestaným hráčem je finský stoper Arajuuri, který unikajícího Hamzu zastavil pomocí svých rukou.
2'
Po výkopu Stipici byl ve vzdušném souboji faulován hostující útočník Futács, proti němuž nedovoleně zasáhl Arajuuri.
1'
Hlavní skotský rozhodčí Clancy před malou chvílí zahájil dnešní utkání. Domácí do něj nastoupili ve žlutých dresech, zatímco hosté hrají v šedém kompletu.
1'

Brøndby IF: Rønnow – Larsson (C), Arajuuri, Röcker, Crone – Nørgaard – Fisker, Mukhtar, Christensen – Mensah, Pukki.
Náhradníci: Bellot – Hermannsson, Kalmár, Tibbling, Halimi, Wilczek, Andersen.

HNK Hajduk Split: Stipica – Tudor, Nižić (C), López, Memolla – Gentzoglou, Radošević, Hamza – Vlašić, Futács, Erceg.
Náhradníci: Letica – Rosa, Ohandza, Juranović, Kožulj, Pešić. Šehić.

Rozhodčí: Kevin Clancy – Graeme Stewart, Jordan Stokoe (všichni SCO).
HNK Hajduk Split

Chorvatský klub si svou účast v bojích o Evropskou ligu zajistil rovněž jako jeho dnešní soupeř na základě umístění v nejvyšší domácí soutěži. Se ziskem 69 bodů obsadil HNK Hajduk Split 3. místo, když nestačil na GNK Dinamo Záhřeb a vítěze HNK Rijeku.

Stejně jako v Dánsku má letošní ročník nejvyšší chorvatské ligy právě odehrána dvě kola a svěřenci španělského trenéra Carrilla sehráli obě z nich na půdě soupeřů. V tom prvním porazili Lokomotivu Zagreb 3:1 a následně remizovali s Interem Zaprešić 2:2, takže jejich dosavadní zisk činí 4 body.

Ve 2. předkole Evropské ligy se Chorvatům do cesty postavil bulharský klub PFC Levski Sofia. Hráči HNK Hajduku Split si však se svým soupeřem věděli rady v obou utkáních a po vítězstvích 1:0 a 2:1 se mohli radovat z postupu do další fáze.
Brøndby IF

Pořadatelem prvního utkání je dánský celek, který se do předkola Evropské ligy kvalifikoval díky úspěšné loňské sezoně. V té nakonec nestačil pouze na vítěze FC Kodaň a obsadil skvělé 2. místo.

Letošní ročník nejvyšší domácí soutěže má za sebou již dvě kola a svěřenci německého kouče Zornigera mají na kontě tři body. Nejprve v domácím utkání přehráli jednoznačně FC Midtjylland 4:0 a o týden později si z Nordsjællandu odvezli porážku 3:2.

Své působení na evropské klubové scéně zahájilo mužstvo Brøndby IF již ve 2. předkole Evropské ligy, v němž se střetlo s finským Vaasan Palloseura. Dánové zvládli úvodní zápas, když na domácí půdě potvrdili roli jasného favorita a zvítězili 2:0. V odvetě sice překvapivě podlehli Finům 2:1, ale na postupu Brøndby IF to již nic nezměnilo.

Členem kádru je také český útočník Jan Kliment, který však do dnešního zápasu nezasáhne, protože ve svém posledním utkání v předkole Evropské ligy obdržel od rozhodčího červenou kartu.
Přeji krásný večer všem fotbalovým nadšencům, které bych tímto rád přivítal u sledování naši online textové reportáže ze zápasu 3. předkola Evropské ligy. Konkrétně se jedná o střetnutí týmů Brøndby IF a HNK Hajduk Split, přičemž úvodní výkop dnešního utkání je naplánován na 20:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.