Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  CZ Bělehrad : Sparta - 27. července 2017   20:30

CZ Bělehrad
CZ Bělehrad
13' Boakye  • 65' Kanga
2:0
(1:0)
Sparta
Sparta
CZ Bělehrad
Borjan – Stojkovič, Savič, Le Tallec, Rodič – Jovičič, Donald (C) – Milič (74. Gobeljič), Kanga, Ricardinho (61. Radonič) – Boakye (87. Pešič)
Adžič, Babič, Gobeljič, Kahriman, Milijas, Pešič, Radonjič
S. Lapočkin (Rusko)
Stadion Rajka Mitiće, Bělehrad (kapacita 55.568 míst)
32.816 diváků
Sparta
Dúbravka – Karavaev, Kaya, Štětina, Vatajelu (46. Čivič) – Mandjeck, Mareček (C), Frýdek – Plavšič (77. Ben Chaim), Janko, Juliš (46. Lafata)
Ben Chaim, Čivič, Koubek, Lafata, Mavuba, Sáček, Zahustel

To je ode mě pro dnešek vše, já se s vámi s konstatováním, že dnešní utkání sledovalo 32 816 diváků, loučím, přeji příjemný zbytek večera a u dalších, snad vítězných, onlajnů se těším na počtenou.
Statistiky utkání:
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 3:4. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 13:13.
Utkání je u konce, Crvena Zvezda Bělehrad poráží Spartu Praha po zásluze 2:0. Srbský tým od začátku utkání jasně dominoval. Druhý poločas nepřinesl výrazné zlepšení Sparťanů. Ti si nevypracovali za celý zápas vyloženou gólovou příležitost a ze Srbska tak odjíždějí s prázdnou. Bělěhrad navíc ještě ve druhém poločase zásluhou střely Kangy přidali důležitý druhý gól. Sparta to bude mít v odvetě na Letné velmi složité, bude muset vstřelit minimálně dvě branky na prodloužení, jestli však inkasuje, na postup bude muset Gorjanovi nasázet góly čtyři. Z českých týmů má rozhodně před odvetou Sparta nejnepříznivější situaci.
90+3'
90+3'
Úplně na závěr utkání ještě rozehraje rohový kop Crvena Zvezda.
90+3'
Ne, další nepřesná přihrávka a čas může šetřit Borjan.
90+2'
Dopředu vyrazili domácí, Kanga však přihrál Pešičovi nepřesně a u míče jsou znovu hosté.
90+2'
Čivič znovu odcentroval, hledal Janka, ten byl dobře bráněný.
90+1'
Nastavují se tři minuty a Sparta je v útoku.
90+1'
Už nad rámec hrací doby poslal do vápna míč Čivič, domácí odvracejí.
90'
Domácí na hřišti skutečně dominují a Spartu nepouštějí do žádné příležitosti. Kaya byl teď faulovaný na polovině hostů, ti vyráží dopředu.
89'
Stojkovič dokázala odvrátit míč před sprintujícím Ben Chaimem, Sparta následně o míč přišla.
88'
Ben Chaim napřáhl ke střele, branku však netrefil. Čas se Spartě rychle krátí.
87'
Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází Boakye, přichází Pešič.
87'
Frýdek vybojoval míč, přihrál Lafatovi, ten byl ve středu hřiště faulovaný.
87'
Stále nic. Sparta se nemůže dostat k míči a na závěrečný tlak to zatím nevypadá.
86'
Teď nepovedená rozehrávka Sparty a Zvezda může kombinovat na útočné polovině, to teď srbskému celku vyhovuje nejvíce.
85'
Gobeljič měl na pravé straně hodně volna, ale jen vrátil míč zpátky. Jovičič se rozhodl pro střelu, míč však měl opačnou rotaci, než by srbský záložník potřeboval a skončil mimo branku.
84'
Štětina u postranní čáry fauloval Gobeljiče, Bělěhrad však přímý kop rozehrál jen na krátko.
83'
Lafata teď dobře udržel míč a vyslal dopředu Ben Chaima, ten byl nejspíše faulován, rozhodčí však píšťalku do úst nevložil a faul neodpískal.
82'
Mareček se nedokázal popasovat s nerovností terénu a při pokusu o střelu. možná centr, zavadil o trávník a jen se míček zbavil.
81'
Crvena Zvezda už se nikam nežene, teď jen Jovičič odkopl míč daleko od branky.
80'
Souboj Karavaev – Radonič tentokrát dopadl lépe pro obránce Sparty, který odvrátil míč do autu.
80'
Frýdek odcentroval z velké dálky, míč se otřel o záda jednoho z obránců a jen propadl k Borjanovi, který je zatím stále bez pořádného zákroku.
79'
Frýdek faulován a Sparta bude moci rozehrát standardku.
78'
Na hřišti je nejdražší posila Sparty. Stane ze z Ben Chaima potřebný žolík? Spartě zbývá přibližně 15 minut.
77'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Plavšič, přichází Beh Chaim.
76'
Srbského záložníka ve službách Sparty Srdjana Plavšiče chytly křeče, je vidět, že toho na hřišti uběhal spoustu. Uvidíme, jestli na něj bude muset Stramaccioni použít své poslední střídání.
74'
Zraněný byl Milič a musel střídat. Před brankou Zvezdy bylo rušno, Janko sice vyhrál hlavičkový souboj, ale míč daroval jen Borjanovi.
74'
Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází Milič, přichází Gobeljič.
74'
Na hřiští je ošetřován jeden z hráčů Bělěhradu.
72'
Plavčiš chybnou rozehrávkou založil další akci Zvezdy. Radonič se protlačil po levé straně přes Karavaeva až před Dúbravku, kterého z velkého úhlu překonal střelou mezi nohy, míč však šel do tyče a poté už ho zvládli sparťanští obránci odklidit.
71'
Útočný faul Le Talleca na Karavaeva, rozehrává Dúbravka.
70'
Plavšič je na hřišti hodně vidět, teď však hrál na zemi, což povoleno není a u míče je stále srbský tým.
70'
Plavšič nepřesně přihrál dopředu, Le Tallec si situaci pohlídal a brankář Crvene Zvezdy Borjan opět může rozehrát od vlastní branky, rozhodně s rozehrávkou nespěchá.
68'
Sparta má nějakých 25 minut i s nastavením, aby vstřelila velice důležitý gól. Borjan si v klidu došel pro centr Plavšiče, Spartě se stále nedaří vypracovat si gólovou příležitost.
67'
Plavšič opět faulovaný, Sparta rozehrála standarku, ale ani z ní nebezpečí pro Borjana nepřišlo.
66'
Kanga za nevhodné oslavy gólu dostává žlutou kartu.
65'
CZ Bělehrad právě vstřelil branku!
A vzápětí je tu druhý gól Bělehradu! GUELOR KANGA měl až příliš prostoru ve středu hřiště, rozhodl se pro střelu, Dúbravka byl až příliš z branky a míč ho přelétl, otřel se o břevno a skončil v brance. Sparta prohrává o dvě branky a pro přijatelný výsledek musí vstřelit minimálně gól!
64'
Dva fauly ve středu hřiště v krátké době na hráče Zvezdy, kombinují domácí.
64'
Dopředu se hnali domácí, jejich akci však skvěle zastavili sparťanští obránci.
63'
Velice zajímává šance pro Spartu! Janko našel míč na zadní tyči, vracel ho před branku, tam však nebyl nikdo z jeho spoluhráčů a míč propadl mimo branku domácích.
62'
Le Tallec předvedl ohromnou hrubku, při dobíhání míče ztratil stabilitu, Sparta by šla do přečíslení dvou na jednoho, Le Tallec zatáhl za záchrannou brzdu, stáhl Plavšiče a vysloužil si žlutou kartu, je tu přímý kop pro Spartu.
61'
Z dlouhého centru nebezpečí pro obranu Crvene Zvezdy nepřišlo.
61'
Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází Ricardinho, přichází Radonič.
60'
V šedesáté minutě je Plavšič faulován ve středu hřiště.
59'
Boakye hledal patičkou svého spoluhráče, ten však míč přeběhl a Sparta následně vybojovala faul a může kombinovat.
58'
A na druhé straně po nepřesné přihrávce sbírá míč ze země brankář Bělěhradu Borjan.
58'
Mareček trestuhodně přišel o míč, Boakye už sprintoval kupředu, ale nedostal přesnou přihrávku, u míče byl první Dúbravka.
57'
Karavaev dostal přihrávku od Lafaty na pravou stranu, hned z první chtěl najít před brankou volného Janka, ale míč nedal před bránu vůbec dobře a Borjan si pro něj v klidu došel. Každoopádně se sešly u hráčů Sparty dvě dobré myšlenky, příště to chce lepší provedení.
56'
Boakye už se chystal vymýšlet další akci, ale výborně ho zastavil Mandjeck. Sparta vyráží dopředu.
55'
Štětina následně míč odklidil daleko od sparťanské branky.
55'
Po nepřesné přihrávce Plavšiče šli dopředu domácí, Sparta se však ubránila a odvrátila míč do autu.
54'
Po ošetření Miliče rozehrává Crvena Zvezda.
53'
Po srážce Miliče s Jankem zůstávají oba hráči na hrací ploše, oba by snad měli v zápase pokračovat.
52'
Plavšič napadal rozehrávku Zvezdy, snažil se zachytit přihrávku na Rodiče, ale míč srazil jen mimo hřiště, Borjan odkopává od vlastní branky.
51'
Opět zkusil přihrávku po zemi na zabíhajícího spoluhráče, tentokrát však hráči v rudých dresech zareagovali včas.
51'
Kanga si dopře pokryl míč a vynutil si faul, sám teď rozehraje zajímavou standardní situaci.
50'
Dúbravka měl co dělat při rozehrávce, aby nedaroval míč napadajícímu Boakyemu, naštěstí pro Spartu to zvládl.
50'
Ta se dostala k centru na Lafatu, jeho pokus však srazil Savič, míč k Borjanovi nedoputoval.
50'
Ruka Donalda ve středu hřiště a dopředu míří Sparta...
49'
Další příliš dlouhá přihrávka Sparťanů, u míče by navíc první byl obránce Zvezdy Rodič.
48'
Ricardinho zastavil rozehrávku hostů po pravé straně.
48'
Dlouhý nákop sbírá Borjan bez problémů.
48'
Domácí dobře napadjí rozehrávku Sparty, ta se zatím spíše trápí.
47'
Po příliš dlouhé přihrávce už však rozehrává Dúbravka.
47'
Míč si rychle na své kopačky vybojovala Crvena Zvezda.
46'
Sparta začalu druhý poločas se dvěma navými tvářemi, uvidíme, jestli to přinese zlepšení do její hry.
46'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Vatajelu, přichází Čivič.
46'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Juliš, přichází Lafata.
46'
Hráči obou celků se vracejí na hrací plochu, druhý poločas za malou chvíli může začít.
První poločas je u konce, nic dalšího už se nestalo a to znamená, že Sparta Praha stále prohrává na hřišti Crvené Zvezdy Bělehrad 0:1. Nutno řici, že zaslouženě. Domácí vstoupili do utkání dravě, vypracovali si několik šancí, sám Boakye v prvních pěti minutách nevyužil tři. Ve třinácté minutě se už však ghanský útočník ve službách Zvezdy radoval a s ním i desetitisíce fanoušků v Bělěhradu. Boakye si skvěle zaběhl při standardní situaci za obranu Sparty, když ho vůbec neuhlídal Frýdek a Dúbravku už bez problémů prostřelit. Crvena Zvezda si ještě vypracovala několik šancí, ale poté se už do hry dostala i Sparta, která sice byla v druhé polovině poločasu více na míči, ale vyloženější příležitost si nevypracovala, Borjan ještě nemusel zasahovat.

Druhý poločas začne přibližně v 21:30.
45'
45'
O další střelu z dobré pozice, asi z dvanácti metrů, se pokusil Martin Frýdek, Borjan však vůbec nemusel zasahovat, míč prolétl daleko vedle pravé tyče.
43'
V posledních minutách je aktivnější Sparta, které se už lépe daří bránit útočné pokusy Crvené Zvezdy a sama vyráží dopředu.
42'
Mareček u postranní čáry vybojoval autové vhazování.
41'
Karavaev dlouhou přihrávkou našel Vatajela, ten se snažil poslat míč před branku na teč. Jeho pokus odvrátili srbští obránci.
40'
Po pěkné akci Karavaev přihrál Plavšičovi, který se snažil odcentrovat před bránu, míč však byl sražen na rohový kop.
40'
A Sparta získala míč po nepřesné přihrávce Kangy.
39'
Boakye opět číhal za sparťanskou obranou, ale Štětina byl na svm místě včas a odvrátil balon do bezpečí.
38'
Frýdek si dobře naběhl za obranu Bělehradu, hledal před brankou Janka, ten ale nezakočnil ani razantně, ani přesně, a tak Borjan jen odkopává od branky.
37'
V souboji Srbů Rodič – Plavšič odkopl míč do autu obránce Crvené Zvezdy.
36'
U míče je čím dál více pražský celej, ten však zatím na vážnější příležitost stále čeká.
34'
Sparta se dostala dopředu a vybojovala první rohový kop v zápase.
33'
Sparťané přehnali útočné napadní, píská se útočný faul.
32'
Crvená Zvezda měla k dispozici autové vhazování, hosté se však ubránili a rychle získali míč na své kopačky zpět.
31'
Míč držela Sparta, ta zatím však čeká na první vážnější šanci, teď navíc o míč přišla.
29'
Juliš přehnal svou aktivitu, což se nelíbilo ruskému rozhodčímu Lapočkinovi a píská faul.
27'
Kanga opět na zadní tyči hledal volného Boakyeho, ten však stál v těsném ofsajdu.
26'
Tečovaný centr Karavaeva propadl až k Julišovi, ten to však nečekal a k zakončení se nedostal. Při rychlém protiútoku Zvezdy včas zasáhl Mandjeck.
25'
Kanga odcentroval na zadní tyč, kde byl špatně hlídaný Mitchell Donald, který hlavičkoval na protější tyč, ale naštěstí pro Spartu branku o kousek minul.
24'
Další šance domácích může přijít po zbytečném faulu Marečka. Přímý kop z pravé strany obstará Kanga.
24'
Stojkovič nabízel mčí před brannku spoluhráčům, na místě však byl včas Lukáš Štětina.
23'
Vysoký centr sebral ze vzduchu slovenský gólman ve službách Sparty Martin Dúbravka.
22'
Štětina zastavil centr Kangy do vápna, vhazování obstará Stojkovič.
22'
Vatajelu si sám při skluzu ublížil, držel se za nohu, ale pokračuje v zápase.
21'
Vatajelu skluzem zastavil ghanského útočníka Boakyeho a vysloužil si první žlutou kartu v zápase. Nepříjemná situace pro sparťanského obránce.
20'
Karavaev odcentroval před branku, tam však nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
20'
Štětina zastavil protiútok domácích a kombinuje opět Sparta.
18'
První střela českého zástupce! Mandjeck se opřel do odraženého míče a tvrdou ranou branku Bělěhradu o několik metrů netrefil.
18'
Stojkovič výborně odehrál míč před dobíhajícím Julišem, Sparta je však poprvé v zápase delší dobu u míče.
17'
Plavšič je faulován ve středu hřiště, Sparta je u míče, Zvezda však zatím brání pozorně.
16'
Domácí zatím v pohodě brání jakýkoliv pokus Sparty o útok a sami naopak vyráží dopředu, teď to však Milič s agresivitou přehnal a v boji o míč faulovan hostujícího obránce.
15'
Borjan sice míč podběhl, ale míč byl příliš vysoký i na Juliše.
15'
Sparta se snaží o odpověď a teď bude rozehrávat přímý kop.
13'
A z ní se domácí celek prosazuje! Frýdek naprosto zaspal náběh RICHMONDA BOAKYEHO, který byl vzápětí před Dúbravkou úplně sám a střelou po zemi k bližší tyči ho překonal. Spartě nestačilo varování z úvodních minut a už ve 13. minutě 0:1 prohrává.
13'
A po faulu Plavšiče bude mít Červená Hvězda přímý kop.
13'
Ovšem Sparta na míči znovu dlouho nezůstala, Karavaev nepřešel pro Rodiče.
12'
Mandjeck vybojoval míč ve středu hříště a získal faul na svou osobu.
11'
A následně o něj hosté rychle přišli, Vatajelu neměl komu přihrát.
11'
Vatajelu s Julišem kombinovali u levé autové čáry, vybojovali však jen aut.
10'
Janko si však pomohl útočným faulem, od branky odkopává míč Borjan.
9'
Plavšič je faulován u postranní čáry, hosté mají možnost vymyslet první kloudnou akci.
9'
Na zemi zůstává po hlavičkovém souboji Frýdek, u míče je Sparta.
8'
Kaya byl u Boakyeho pozdě, ten se dostal ke střele a Dúbravka musel vytáhnout důležitý zákrok. Míč naštěstí vyrazil mimo dosah Srbů.
7'
Zblokovaný centr Miliče, Zvezda má autové vhazování.
6'
Sparta se zatím jen brání, Dúbravka musel vyboxovat další centr domácích.
5'
Boakye měl v úvodu hned třetí šanci! Po krátké rozehrávce centrovala Kanga a útočník Bělěhradu hlavičkoval mimo branku českého celku.
5'
Sparta má na úvod duelu co dělat, po dalším centru je tu rohový kop.
4'
Z následné standarky Crvená Zvezda dosáhla gólu, ovšem ten padl z ofsajdového postavení Boakyeho, podle opakovaných záběrů stál ghanský útočník opravdu v ofsajdu.
3'
První šance Bělehradu! Boakye si šel za dlouhou přihrávkou, pr kterou vyrazil i Dúbravka, ale Boakye ho obešel, poté přihrával před prázdnou branku, ale tam už byli včas sparťanští obránci.
3'
Nebezpečí zažehnává brankář Dúbravka, který si v klidu došel pro míč.
2'
Po faulu rozehrají domácí první standardní situaci.
1'
Výkop obstarali hráči Crvené Zvedy, kteří kombinují na své polovině.
1'
Fanoušci bělehradského celku ještě před úvodem duelu vytáhli pěkné choreo.
Je to tady! Hráči obou celků nastupují na hrací plochu, první ostré a veledůležité utkání Sparty za malou chvíli začíná!
První český zástupce byl dnes ve třetím předkole Evropské ligy úspěšný, Mladá Boleslav na domácí půdě dokázala porazit albánské Skënderbeu 2:1, když Středočechům vrátil vedení elegantní patičkou Adam Jánoš. Bude dnes úspěšný i druhý český tým, a to Sparta Praha?
Úvodní sestavy jsou známy, lehkým překvapením může být Dúbravka místo Koubka v brance nebo třeba nasazení Juliše. Zajímavé utkání čeká jednadvacetiletého Srdjana Plavšiče, který je dnes v základu a minulou sezónu ještě nastupoval v dresu Červené Hvězdy. Uvidíme, jak se s tlakem vyrovná. Celou Spartu dnes čeká červenobílé srbské peklo!

FK Crvena Zvezda Bělehrad: Borjan – Stojkovič, Savič, Le Tallec, Rodič – Jovičič, Donald (C) – Milič, Kanga, Ricardinho – Boakye
Náhradníci: Adžič, Babič, Gobeljic, Kahriman, Milijas, Pešič, Radonjič

AC Sparta Praha: Dúbravka – Karavaev, Kaya, Štětina, Vatajelu – Mandjeck, Mareček (C), Frýdek – Plavšič, Janko, Juliš
Náhradníci: Ben Chaim, Čivič, Koubek, Lafata, Mavuba, Sáček, Zahustel

Rozhodčí: S. Lapočkin (Rusko).
Zajímavostí je, že do Srbska s týmem vůbec neodcestoval, ač je zdravotně fit, Václav Kadlec, do utkání rovněž nenastoupí Costa. Otazník zůstává nad Hovorkou, Ben Chaim podle Stramaccioniho nenastoupí od začátku.
První ostré utkání Sparty Praha v nové sezóně je tu. Proti srbskému vícemistrovi ji nečeká lehký úkol, zpět do Česka se pokusí přivézt přijatelný výsledek, alespoň remízový. Vstoupí Sparta do nové sezóny s novými články v sestavě úspěšně, nebo se bude v bouřlivé atmosféře na bělehradském stadionu pro 55 tisíc fanoušků radovat Crvena Zvezda?
FK Crvena Zvezda Bělehrad
Mnohonásobný vítěz jugoslávské a srbské ligy v posledním ročníku skončil na druhém místě. Červená Hvězda nestačila jen na konkurenční Partizan Bělehrad. Základní část sice Zvezda ovládla, v nadstavbové části však na Partizan ztratila tři body, a tak titul neobhájila. Srbský koeficient však není tak dobrá a tak se musel Bělěhrad probojovávat i přes první dvě předkola. Nejdříve si jednoduše po výsledcích 3:0 a 3:3 poradil s týmem reprezentující Maltu – Florianou. Ve druhém kole narazil na kazašský celek Irtyš Pavlodar. Venku Zvezda uhrála remízu 1:1, doma už poté zvládla zvítězit 2:0. Je jasné, že pozor si Sparta bude muset dát zejména v obraně. Sparťanská obrana bude muset hlídat zejménska ghanského útočníka ve službách Bělěhradu Richmonda Boakyeho, jenž za 24 utkání v dresu červenobílých nastřílel 20 branek, už pětkrát se dokonce trefil za čtyři zmiňované duely předkol. Český tým rozhodně nečeká nic lehkého. V Srbsku už se rozehrála i elitní liga, Červená Hvězda zvítězila na domácí půdě proti pátému týmu loňského ročníku Radnički Niš jasně 3:0.

AC Sparta Praha
Na Letné se po minulé neúspěšné sezóně, ve které Sparta skončila s mistrovskými ambicemi až třetí, udály velké změny. Do pražského klubu přišel italský trenér Andrea Stramaccioni a přivedl už celkem deset posil! Martin Dúbravka, Eldar Čivič, Lukáš Štětina, Vukadin Vukadinovič, Marc Janko, Tal Ben Chaim, Semih Kaya, Georges Mandjeck, Rio Mavuba a v neposlední řadě Srdjan Plavšič, pro kterého bude mít utkání jistě speciální nádech, neboť ještě v minulé sezóně střílel góly právě za Crvenou Zvezdu. Minulá sezóna nebyla pro Spartu v české lize úspěšná. V Evropské sice došla až do jarní fáze, kde dostala výprask od Rostovu, v domácí se ale trápila od prvních kol, nakonec skončila třetí s velkou ztrátou na mistrovskou Slavii i druhou Plzeň. Před letenským mužstvem je zde nová sezóna se stejnými ambicemi – postup do Evropské ligy a mistrovský titul. Krok číslo jedna u prvního cíle může Sparta udělat už dnes. Přípravné zápasy neměla přesvědčivé. Nejdříve si sice smlsla na Karlových Varech a Táborsku, porazila i Blackburn, ještě předtím ale přišla remíza s Ingolstadtem a vysoká prohra s Dynamen Kyjev, na závěr letní pauzy Sparta remizovala s nizozemským Vitesse.
Přeji krásný čtvrteční večer, vítejte u prvního duelu třetího předkola Evropské ligy, ve kterém se střetne srbský klub Crvena Zvezda Bělehrad s pražskou Spartou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.