Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Din. Bukurešť : Bilbao - 27. července 2017   19:30

Din. Bukurešť
54' Rivaldinho
1:1
(0:1)
Bilbao
Bilbao
21' Laporte
Panedo – Romera, Nedelcearu, Katsikas, Filip – Hanca, Busuladic (46. Rivaldinho), Salomão – Mahlangu, Nemec (67. Albín), Nascimento (84. Anton)
Brănescu – Rivaldinho, Albín, Anton, Costache, Marić, Bumba
Hansen – Knutsen, Ytterland (Všichni Norsko)
Arena Națională, Bukurešť
Bilbao
Herrerín – de Marcos, Etxeita, Laporte, Balenziaga – Vesga, Etxebarria (81. Rico) – Susaeta (67. Lekue), García (90. Merino), Muniain – Aduriz
Arrizabalaga – Bóveda, San José, Lekue, Rico, Merino, Aketxe

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji Vám hezký zbytek večera a těším se u dalších onlajn přenosů. Na shledanou!
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 4:5. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 15:12.
A je dobojováno! Hned z kraje druhého poločasu jsme viděli z ničeho nic vyrovnávací branku, kdy z velké vzdálenosti ke střele napřáhl Rivaldinho a trefil se přesně do rohu branky. Potom domácí hodně ožili a tlačili se k brance hostí. Jenže druhou branku nepřidali. V poslední desetiminutovce byla aktivita spíše na straně Athletica, ale ani celek ze Španělska nepřišel s žádnou gólovou příležitostí a tak první zápas třetího předkola Evropské ligy mezi těmito týmy končí remízou 1:1!
90+3'
90+2'
Nedelcearu zastavil prchajícího Muniaina a vykoledoval si ještě žlutou kartu!
90+2'
Jsme zhruba v polovině nastaveného času, uvidíme jestli se ještě nějakému týmu podaří strhnout vedení na svou stranu!
90'
Rozhodčí nastavil tři minuty nad rámec hrací doby.
90'
Ze hřiště ještě odchází Raúl García a místo něj si zahraje Merino.
90'
Nakonec Hanca odcentroval, ale jeho pas mířil za branku hostující branky.
89'
Máme před sebou posledních pár minut utkání. U míče jsou domácí, konkrétně Hanca, který se snaží něco vymyslet na pravé straně.
86'
Centr do vápna domácího celku zachytila obrana Dinama. Nyní jsou zase aktivnější hosté.
84'
Další střelecký pokus Raúla Garcíi míří nad branku! Španělé se ještě v závěru utkání probouzí!
84'
Naposledy vystřídali také domácí, místo Nascimenta přišel Anton.
83'
Po delší době se nyní dostali hosté do vápně domácích, ale Raúl García byl moc tísněn a jeho zakončení tak nemělo patříčnou razanci.
81'
Hosté naposledy střídají, místo Etxebarrii přichází Rico!
80'
Kombinace Athletica nakonec končí jen v rukavicích Paneda.
80'
Hosté nyní delší dobu drží míč na svých kopačkách a nechávají tak své obraně odpočinout.
78'
Další rohový kop pro domácí Dinamo! Jenže tentokrát centr Hancy sebral Herrerín a založil akci svého týmu!
76'
Následný rohový kop nebezpečí nepřinesl. Každopádně jsou domácí nyní daleko aktivnější a tlačí hosty!
75'
Po další standardní situaci propadl střílený míč Nascimenta až k Herrerínovi, který měl plné ruce práce, aby míč vyrazil alespoň na roh!
74'
Jenže Hanca trefil z této standardní situace pouze zeď!
73'
Nyní budou domácí zahrávat velmi zajímavou standardní situaci po faulu na Albína!
70'
Po rohovém kopu se do obrovské šance dostal Muniain, jehož hlavičku ale dokázal z brankové čáry ještě vykopnout jeden z domácích hráčů! Obrovská šance hostí!
68'
Aduriz nyní svou střelou prověřil pozornost Paneda, ten míč vyrazil!
67'
Ve stejný moment střídají také hosté, Susaetu nahradí Lekue.
67'
Druhé střídání v domícím dresu, pro dnešek dohrál Nemec, místo něj nastoupí Albín.
66'
Domácí opravdu hodně ožili, nyní zahrávali rohový kop, po kterém se ale nedokázali prosadit.
65'
Adam Nemec nyní dostal přesný pas za obranu, po kterém se dostal do samostatného úniku, který zakončil gólově k pravé tyči! Jenže mu byl správně odmáván ofsajd!
64'
Hanca až příliš přetáhl svůj centr, k míči se nakonec ještě dostal u postranní čáry Salomão, ale po chvíli o něj přišel!
63'
Vstřelená branka hodně domácí nabudila, ty navíc ženou dopředu i fanoušci a nyní se hra přelévá z jedné strany na druhou!
61'
Nascimento svou ránou trefil ale jen zeď! Hosté pak šli do rychlého brejku, který musel jen za cenu faulu zastavit Hanca, který dostal následně žlutou kartu.
60'
Vesga svým faulem daroval domácím slibnou standardní situaci.
58'
Raúl García se dostal z hranice vápna ke střele! Z halfvoleje ale hodně vysoko přestřelil.
56'
Katsikas nyní fauloval Raúla Garcíu ve výskoku. Španělský fotbalistu ale bude v pořádku.
55'
Rivaldinho vidí od sudího žlutou kartu za sundání dresu při gólové radosti!
54'
Dinamo právě vstřelilo branku!
A je vyrovnáno! RIVALDINHO se dostal kousek za půlkou k míči, udělal s ním několik kroků a střelou z dobrých pětatřiceti metrů vymetl Herrerínovi šibenici! Nádherná střela střídajícího hráče domácího Dinama!
52'
Hosté nyní vůbec nezvládli rozehrávku v zadních řadách a těžil z toho centrující Nascimento, který našel hlavu střídajícího Rivaldinha, ten však mířil nad branku!
49'
Romera ošklivě zezadu fauloval unikajícího Exteitu a za to si vysloužil žlutou kartu.
49'
Hosté nastoupili do druhé půle stejně jako do první, tedy aktivně! Zatím ale bez příležitosti.
46'
Do druhého poločasu už nenastoupil Busuladic, místo něj si zahraje Rivaldinho.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:35.
Nastavená minutka už uběhla a to znamená, že za sebou máme první poločas, ve kterém jsme dosud viděli jen jednu branku. Úvod utkání zcela jednoznačně patřil hostům, kteří drželi míč a dokázali svého soupeře zatlačit na jeho polovinu. Gólová radost přišla v 21. minutě, kdy se po prvním rohovém kopu v utkání prosadit Laporte. Domácí začali útočit až v poslední minutkách první půle, bylo z toho několik střel z dálky, ale ani jedna se neujala.
45+1'
45'
Rozhodčí nastaví jednu minutu v prvním poločase navíc.
44'
Vysoký míč dokázal vyboxovat Herrerín do bezpečí, ale střetl se přitom s protihráčem a je nutné ošetření. Snad bude hostující brankář v pořádku!
43'
Kousek za půlkou fauloval Etxebarria domácího Busuladice. Domácí dlouháni se nyní stěhují do vápna hostí!
42'
V posledních minutách zvýšili domácí svou aktivitu a soupeře nutí k větší pozornosti v obraně. Několik střeleckých pokusů ale zatím mohlo nechat brankáře Bilbaa v klidu.
41'
Nyní zakončoval z hodně velké dálky Mahlangu, ale z halfvoleje mířil jen vysoko nad branku Herrerína!
39'
Etxeita nyní odvrátil míč z vápna jen k Salomãovi, který střelou v poměrně těžké pozici minul branku soupeře!
37'
Po rohovém kopu byli chvilku domácí nastěhování kolem pokutového území hostí, následný centr poté získal do své moci Herrerín. Nyní jsou u míče opět fotbalisté Bilbaa.
36'
Busuladic pláchl hostům po levé straně, ale jeho centr do vápna byl zablokovaný na roh.
35'
Fotbalisté ze Španělska jsou stále velmi aktivní a snaží se přidat další branky, nyní ale neměl centr z levé strany ty správné parametry.
34'
Nascimento vidí žlutou kartu poté, co nedodržel předepsanou vzdálenost při rozehrávání standardní situace soupeře.
33'
Po faulu jednoho z hráčů Dinama na půlce, kopali Španělé standardku. Přesně z půlky šel do vápna nebezpečná centr, pro který si ale došel brankář Panedo.
32'
Hodně dlouho drželi hosté svého soupeře na jeho polovině a kombinovali s míčem, což už se nelíbilo domácímu publiku, které začalo na své fotbalisty pískat. Ti se nakonec dokázali vysvobodit z tohoto tlaku.
30'
Hosté kombinovali u rohového praporku domácích na velmi malém prostoru. Muniain, se poté pokusil projít po lajně individuálně, ale byl odzbrojen a při pokusu rychle vybojovat míč zpět fauloval loktem, za což vidí žlutou kartu!
28'
Aduriz se na levé straně zbavil protihráče a dokázal centrem najít hlavu Raúla Garcíi, který mezi dvěma obránci hlavičkoval těsně vedle branky!
25'
Domácí ani zdaleka nebyli po rohu tak úspěšní jako hosté. Poté, co hosté dostali míč ven z vápna se k přízemní střele odhodlal Salomão, ale nemířil přesně.
25'
Etxeita nyní odhlavičkoval centr domácích na rohový kop.
24'
Uvidíme, co s utkání vstřelená branka udělá. Dosud se snažili útočit pouze hosté, třeba to domácí donutí vylézt z obranné ulity.
21'
Bilbao právě vstřelilo branku!
A hned z prvního rohového kopu se podařilo hostům prosadit! Etxebarria poslal do vápna krásný centr na přední tyč přesně na hlavu Susaeta, který míč ještě prodloužil za sebe a tam už číhal AYMERIC LAPORTE, který hlavou z bezprostřední blízkosti skóroval!
20'
Uvidíme první dnešní rohový kop, který budou mít k dispozici hosté ze Španělska.
19'
Nákop na Raúla Garcíu byl až příliš dlouhý, Španěl i tam svému spoluhráči zvedl palec za dobrou myšlenku.
17'
Nepřesnou rozehru domácího celku si v klidu sebral do svých rukavic Herrerín.
16'
Etxebarria si při svém útočném snažení pomohl faulem.
14'
Katsikas nyní sebral hlavou další z dlouhých nákopů hostí a založil poté akci svého celku. Ta ale měla jepičí život.
11'
Katsikas nyní dokázal na levé straně dobře zakřižovat svého protihráče a vybojoval pro Dinamo autové vhazování.
9'
Nyní se fotbalisté Bilbaa snažili svého soupeře zaskočit dlouhým pasem, domácí stopeři byli ale připraveni. I tak je míč opět na kopačkách klubu ze Španělska.
7'
Dle očekávání jsou zatím hosté hodně aktivní na míči a snaží se svého soupeře zatlačit na svou polovinu. Zatím se jim však nedaří dostat míč do vápna.
5'
No a nakonec z toho byla první dnešní příležitost, když centrovaný míč našel hlavu Exteity, který na míč ale pořádně nedosáhl a jen ho protečoval do zámezí.
4'
Muniain si vlevo kousek od rohového praporku vymodlil faul mezi dvěma soupeři. Na řadě je zajímavá standardní situace.
2'
Balenziaga si na levé straně dobře narazil míč se svým spoluhráčem, uvolnil se a dostal se k centru. Jeho pas ale zachytila jen domácí obrana.
1'
Domácí fotbalisté nastoupili do utkání v červených dresech, hosté v černých.
1'

FC Dinamo Bukurešť: Panedo – Romera, Nedelcearu, Katsikas, Filip – Hanca, Busuladic, Salomão – Mahlangu, Nemec, Nascimento
Náhradníci: Brănescu – Rivaldinho, Albín, Anton, Costache, Marić, Bumba

Athletic Bilbao: Herrerín – de Marcos, Etxeita, Laporte, Balenziaga – Vesga, Etxebarria – Susaeta, García, Muniain – Aduriz
Náhradníci: Arrizabalaga – Bóveda, San José, Lekue, Rico, Merino, Aketxe

Rozhodčí: Hansen – Knutsen, Ytterland (Všichni Norsko).
Athletic Bilbao – Loňská sezona fotbalistům ze Španělska vůbec nevyšla. V domácí soutěži skončili až na sedmé pozici, která nezajišťuje Evropské poháry. Do třetího předkola EL se nakonec dostali díky Barceloně, která v lize skončila druhá a ovládla domácí pohár a své místo v této soutěži tak automaticky přenechala sedmému týmu v tabulce. V Evropské lize loni došlo Bilbao do osmifinále, kde ale překvapivě vypadlo s Nikósii. Na rozdíl od svého soupeře, čeká Španěly dnes první velká prověrka v nové sezoně, protože La liga začíná až v polovině srpna.
FC Dinamo Bukurešť – Rumunský celek skončil v uplynulé sezoně po základní části ve své lize na šestém místě. V nadstavbě, kterou hraje prvních šest týmů o titul, své umístění ještě vylepšil, když celkově obsadil třetí pozici. Ta mu zaručila účast ve třetím předkole Evropské ligy. V této soutěži startují poprvé od sezony 2012/13. Letos mají zatím odehrané dva zápasy v rámci nejvyšší rumunské soutěže. V prvním kole dokázali zvítězit nad městským rivalem Juventus Bukurešť 3:0. V druhém kole pak podlehli na svém hřišti celku Botosani 0:1.
Hezký den přeji všem fanouškům fotbalu. Dnes jsou na programu první zápasy 3. předkola Evropské ligy a my se společně podíváme na utkání mezi Dinamem Bukurešť a Athleticem Bilbao.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.