Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Domžale : Flora - 29. června 2017   20:30

Domžale
Domžale
77' Repas  • 90' Žužek
2:0
(0:0)
Flora
Flora
Domžale
Milić (C) – Širok, Dobrovoljc, Blažić, Balkovec – Husmani – Bizjak (67. Žužek), Repas (85. Ožbolt), Vetrih, Matjašić (81. Volarić) – Firer.
Matošević – Volarić, Klemenčić, Žužek, Žinko, Ožbolt, Rom.
J. Pinheiro – B. Rodrigues, N. Moniz (POR)
Arena Petrol, Celje
Flora
Toom – Kuusk, Vihmann, Tamm, Saliste – Lepistu (C), Ainsalu – Aliku, Beglarišvili, Miller (83. Gussev) – Sappinen.
Aland – Aloe, Šein, Lukka, Sobtšenko, Gussev, Poom.

Fotbalisté Domžale se v závěrečné čtvrthodině dvakrát prosadili a nakonec mohou odcházet do šaten velmi spokojeni. Domácí byli lepším mužstvem, ale jejich aktivitu vyjádřil gólově až v 77. minutě Jan Repas. V samotném závěru pak potrestal chybu brankáře Tooma střídající Jan Žužek.
90+2'
90+1'
Rozhodčí nastaví ještě dvě minuty.
90'
Domžale právě vstřelilo branku!
Domácí si nakonec zřejmě povezou do Estonska dvougólový náskok! Teď jim hodně pomohl brankář Toom, který vyběhl na centrovaný míč, ale nechal se přeskočit JANEM ŽUŽEKEM. Hosty ještě napoprvé zachránil na brankové čáře Vihmann, který ve skluzu zastavil balón. Ten si ale doběhl právě Žuzek, kterému ho stačilo jen posunout za čáru – 2:0.
88'
Gussev hledal do šestnáctky nabíhajícího Sappinena. Hostující hrot ale nedosáhl na míč.
87'
Tentokrát natáhl ke střele Alen Ožbolt. Toom zasahovat nemusel, balón skončil za bránou.
86'
Ze střední vzdálenosti vypálil Žužek, Toom si připisuje jistý zákrok.
85'
Střídání v týmu NK Domžale: ze hřiště odchází Jan Repas, přichází Alen Ožbolt.
84'
Do velké šance se řítil Ivan Firer. Ten už běžel sám na hostujícího brankáře, ale zakončení pokazil a poslal míč vedle brány!
83'
Střídání v týmu FC Flora Tallinn: ze hřiště odchází Martin Miller, přichází Maksim Gussev.
81'
Střídání v týmu NK Domžale: ze hřiště odchází Jure Matjašić, přichází Luka Volarić.
81'
Mohlo být vyrovnáno! Po standardce Beglarišviliho hlavičkoval z dobré pozice mimo kapitán Flory Lepistu!
79'
Domácí jsou povzbuzení a málem se dostali do další šance. Po velkém závaru v šestnáctce ale nakonec balón zamířil za branku.
77'
Teď už se domácí dočkali! JAN REPAS si v pokutovém území navedl míč na pravačku a střelou po zemi na vzdálenější tyč gólmana Tooma překonal.
73'
Hosté přestáli také další roh soupeře. Domžale se snaží, ale vedoucí gól ne a ne vstřelit.
71'
Do konce zápasu zbývá zhruba 20 minut. S ranou Vetriha si poradil dobře chytající Toom.
69'
Žlutou kartu si nyní vykoledoval domácí pravý bek Matija Širok.
68'
Z velké dálky napřáhl Husmani. Domácí záložník bránu netrefil.
67'
Střídání v týmu NK Domžale: ze hřiště odchází Levron Bizjak, přichází Žan Žužek.
66'
Do dobré příležitosti se dostal Martin Miller. Ten obdržel přihrávku na hranici šestnáctky a uvolnil se směrem na levou stranu. Svou ranou ale minul bližší tyč domácí brány.
63'
Gaber Dobrovoljc zastavil protiútok Flory taktickým faulem. Dostává za něj žlutou kartu.
62'
Po něm si už slovinský tým další příležitost nepřipravil. Na gól stále čekáme.
61'
Hosty podržel brankář Toom! Po rohu Balkovece hlavičkoval velmi nebezpečně Vetrih, ale Toom balón reflexivně vyrazil mimo svou bránu!
58'
Množí se nám také ostré souboje. Po střetu s Matjašićem musel být ošetřován Kuusk.
57'
Fotbalisté Domžale jsou i po přestávce aktivnější. Doma by si rádi vytvořili náskok do odvety.
55'
Do šance se málem dostal Levron Bizjak. Do jeho střely ale skočil Tamm, který míč vychýlil na roh.
54'
Střela Matjašiće neprošla hostujícím obranným valem. Balón byl sražen do zámezí.
52'
Domácí po rohovém kopu zahrozili! Obrana Flory zapomněla na Jana Repase, jehož střela by asi skončila v síti, ale za svého gólmana zaskočil před brankovou čarou spoluhráč!
50'
Žlutá karta pro hostujícího Zakariu Beglarišviliho. Gruzínský fotbalista stáhl za dres Matjašiće.
49'
Sappinen přetlačil Husmaniho, ale bylo to s faulem. Domácí tedy rozehrávají.
48'
Domácím nyní nevyšlo založení útoku a Flora tak bude vhazovat. Kouč Domžale Rožman dával najevo svou nespokojenost.
46'
V prvním poločase jsme gól neviděli. Blíže k němu byli hráči Domžale, kteří hráli aktivněji a ve 31. minutě dokonce hostujícího brankáře Tooma zachránila branková konstrukce. Vzdálenější tyč jeho brány nastřelil Jan Repas. Uvidíme, s čím se oba celky vrátí na trávník po přestávce.
45+1'
45+1'
Rozhodčí nastaví první poločas o minutu.
45'
Ani další rohový kop Millera nepřinesl změnu skóre.
44'
Hosté se dostali k rohovému kopu. Míč poslal do šestnáctky Martin Miller a balón se odrazil od chumlu naskakujících hráčů do zámezí. Rozhodčí přiznali po krátkém váhání Floře další roh.
41'
Po rohu Matjašiće se skóre nemění. Estonci posílají míč do bezpečí.
41'
Firer si v šestnáctce obhazoval Vihmanna, který mu balón ve skluzu vypíchl. Další domácí roh.
40'
Další dalekonosná střela domácích. Vyslal ji Bizjak, který zamířil vysoko nad.
38'
Domácí to nyní zkusili také z větší vzdálenosti. Matjašić nebyl dostatečně přesný.
37'
Domácí se opět vrhli do útoku a nyní kombinují na polovině soupeře.
36'
Beglarišviliho rohový kop obrana Domžale odvrací.
36'
Nyní se prezentoval drzým průnikem Aliku. Ten to vzal podél brankové čáry a nakonec vybojoval roh.
34'
Hosté nyní také zaútočili. Zkusili to po pravé straně, ale centr Kuuska byl zblokován.
33'
Domácí jsou stále aktivnějším týmem. Hrou po křídlech se snaží roztahovat obranu soupeře.
31'
Hosté měli velké štěstí! Jan Repas se vyhnul skluzu obránce a z pravé strany šestnáctky už postupoval proti Toomovi. Jeho přízemní střela ale orazítkovala vzdálenější tyč!
29'
A po následném rohu Matjašiće míč směřoval do hodně nebezpečného prostoru. Hosté nakonec odvrací opět jen do zámezí.
28'
Domácí po odvráceném rohu pokračovali v náporu. Firer nakonec přenechal míč Juremu Balkovecovi, který z nějakých 18 metrů protáhl gólmana Tomma. Ten balón vytlačil nad břevno své svatyně!
27'
Střela Matjašiće na bránu neprošla. Domácí ale budou zahrávat rohový kop.
26'
Spolupráce mezi Matjašićem a Balkovcem na levém křídle nevyšla. Druhý jmenovaná nedosáhl na přihrávku spoluhráče.
24'
Z větší vzdálenosti to zkoušel Jan Repas. Trefil pouze protihráče v zeleném dresu.
21'
Nakonec ji rozhodčí přeci jen vytáhl. Brent Lepistu si tak bude muset dávat pozor.
21'
Hostující kapitán Lepistu sestřelil u lajny Bizjaka a může být rád, že žlutá karta zůstala v kapsičce portugalského sudího.
20'
Slovinský tým se po úvodním oťukávání osmělil a teď tvoří hru. Flora se musí bránit.
18'
Domácí zvyšují svůj tlak! Tentokrát to zkusili po pravé straně a na centr Široka jen těsně nedoskočil Matjašić.
16'
Další pěkná akce Domžale. Po pěkné kombinaci na levé straně posílal míč dopředu Balkovec. Těsně před Firerem ale zakročil jeden z obránců a domácí forvard skončil na trávníku. Penalta se pískat nebude.
14'
Tohle byla zajímavá možnost pro domácí. Firer prodloužil míč na hlavu Balkovece, který ale v dobré pozici zamířil jen do rukavic brankáře Tooma.
12'
Kuusk byl faulován Vetrihem. Hosté zůstanou u míče.
11'
Viděli jsme první střelu mezi tyče. Pokus Jana Repase skončil v rukavicích Tooma.
10'
Zatím to vypadá na zápas dvou vyrovnaných soupeřů. O útočnou aktivitu se chvíli starají hráči Domžale a teď je opět vystřídali v zeleném hrající hosté.
9'
Po levé straně zaběhl za hostující obranu Firer. Domácí hráč ještě posílal před bránu prudký míč, který odkopl do zámezí stoper Tamm.
8'
Rohový kop zahrával domácí Matjašić. Jeho centr vyboxoval brankář Toom do bezpečí.
7'
Fotbalisté Flory jsou teď více u míče. Do kombinace zapojili i gólmana Tooma.
5'
Hosté měli k dispozici rohový kop. Jeho exekuce se ujal Zakaria Beglarišvili, obrana slovinského týmu byla opět pozorná.
3'
Míč poslal do šestnáctky Beglarišvili, domácí se ale ubránili.
2'
Dopředu se podívali také hráči Flory. Husmani podkopl Millera a hosté budou zahrávat standardní situaci.
1'
Domácí začali aktivně a hned soupeře zavřeli k jeho šestnáctce. Vše ale končí jen nepřesným centrem, po němž se bude kopat od brány.
1'

NK Domžale: Milić (C) – Širok, Dobrovoljc, Blažić, Balkovec – Husmani – Bizjak, Repas, Vetrih, Matjašič – Firer.
Náhradníci: Matošević – Volarić, Klemenčić, Žužek, Žinko, Ožbolt, Rom.

FC Flora Tallinn: Toom – Kuusk, Vihmann, Tamm, Saliste – Lepistu (C), Ainsalu – Aliku, Beglarišvili, Miller –
Sappinen.
Náhradníci: Aland – Aloe, Šein, Lukka, Sobtšenko, Gussev, Poom.

Rozhodčí: J. Pinheiro – B. Rodrigues, N. Moniz (POR).
Druhé předkolo

Postupující z tohoto souboje narazí v dalším předkole na postupujícího ze souboje mezi Ventspilsem a Valurem. Mírným favoritem je Ventspils, ale i v tomto dvojzápase to může dopadnout jakkoliv.
NK Domžale
Domácí celek nezažil nejlepší sezonu. Nasbíral 56 bodů a nakonec obsadil až čtvrté místo, které mu tedy zaručilo účast v tomto předkole. V příprave na tento zápas hrálo Domžale před pěti dny se Zaprešičem a vyhrálo 1:0.

FC Flora Tallinn
Estonský celek si vybojoval účast v první předkole, ale nebude to mít vůbec, ale vůbec jednoduché. V probíhající sezone je celek Flory v tabulce na první pozici, když před Levadií má k dobru čtyři body a před Kalju už bodů jedenáct.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Na programu je první předkolo Evropské ligy a my budeme sledovat duel mezi Domžale a Florou Tallinn. Mírným favoritem je slovinský celek, tedy domácí Domžale.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.