Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Everton : Ružomberok - 27. července 2017   21:05

Everton
Everton
65' Baines
1:0
(0:0)
Ružomberok
Ružomberok
Everton
Stekelenburg – Martina, Keane, Williams, Baines – Klaassen (86. Davies), Gueye, Schneiderlin – Calvert-Lewin (62. Ramírez), Rooney, Mirallas (82. Lookman)
Pickford – Jagielka, Ramírez, Barry, Davies, Holgate, Lookman
Kabakov – Margaritov, Valkov
Goodison Park, Liverpool
Ružomberok
Macík – P. Maslo, J. Maslo, Kružliak, Kupec – Takáč (72. Kostandinov), Qose, Kochan – Daniel, Haskić (83. Lačný), Gal-Andrezly (88. Gerec)
Hajdúch – Gerec, Čurma, Kostandinov, Menich, Sapara, Lačný

Tímto se s Vámi loučím a přeji dobrou noc.
Utkání v Goodison Parku je u svého konce. Everton dokázal splnit roli favorita a porazil slovenský Ružomberok 1:0. Domácí byli po celý duel lepším týmem, nicméně měli problém s vytvářením šancí. Slovenský celek výborně bránil a zaslouží si za dnešní výkon pochvalu.
90+3'
90+2'
Schneiderlin našel pasem za obranu Ramíreze, ten se ale nedohodl s Bainesem a následná přihrávka na levou stranu nebyla přesná.
90+1'
Nad rámec dnešního utkání budou nastaveny tři minuty!
90'
Everton obléhá pokutové území Ružomberoku a pokouší se přidat druhou branku. Hosté se soustředí pouze na bránění.
88'
Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Gal-Andrezly, přichází Gerec.
87'
Ramírez je hodně aktivní a nyní málem navýšil vedení Evertonu. Kružliak ale předvedl dobrý obranný zákrok a fotbalistu anglického celku vytlačil ze střelecké pozice.
86'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Klaassen, přichází Davies.
85'
Hosté sehráli volný kop velmi dobře, z čehož vznikla střelecká příležitost pro Lačného. Novic na hřišti ale trefil střed branky, kde byl postavený Stekelenburg.
84'
Schneiderlin se na vlastní polovině provinil faulem a Ružomberok bude moci zahrávat volný kop.
83'
Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Haskić, přichází Lačný.
83'
Everton se pokouší vstřelit i druhou branku, aby si před odvetou vytvořil pohodlnější pozici.
82'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Mirallas, přichází Lookman.
80'
Vzrušení v Goodison Parku bylo zbytečné. Rooney upadl ve vápně po souboji s jedním z obránců, rozhodčí ale na penaltový puntík neukázal.
79'
Haskić se dopustil zbytečného faulu na středu hřiště a obdržel žlutou kartu.
77'
Fanoušci Ružomberoku jsou stále velmi slyšet a výlet do Anglie se bezmezně užívají.
75'
Martina se před pokutovým vápnem dostal k odraženému míči, ale jeho tvrdé zakončení nebylo vůbec přesné.
73'
Ramírez se z levé strany procpal až do pokutového území, kde si hodil míč do středu a vypálil. Jeho pokus byl ale sražen na rohový kop a Macík nemusel zasahovat.
72'
Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Takáč, přichází Kostandinov.
72'
Rooney se chopil míče před pokutovým územím a zkusil se technickou střelou překonat prostřelit hromadu těl. Tento záměr mu ale nevyšel.
71'
Macík parádním zákrokem podržel svůj tým! Mirallas si ve vápně udělal prostor a napálil směrem pod břevno. Slovenský brankář se ale natáhl a zachránil situaci.
70'
Domácí družina v poklidu kontroluje hru a kombinuje na středu hřiště. Domácí se nikam netlačí a hosté se nemohou dostat k míči.
68'
Slovenský celek měl nějaký čas míč pod kontrolou, nic z toho ale nevytěžil.
67'
Domácí se mohou po vstřelené brance mírně uklidnit a pokusit se vedení o nějaký gól navýšit.
65'
Everton právě vstřelil branku!
Anglický celek se po rohovém kopu dostává do vedení. Obrana Ružomberoku dokázala odvrátit míč z vápna ven, což nahrálo do karet LEIGHTONA BAINESA. Obránce Evertonu si před pokutovým územím na míč počkal a razantní střelou s pomocí teče jednoho z obránců nasměroval míč k levé tyčce.
64'
Ramírez se šikovně otočil okolo bránícího hráče, ale jeho pas na Rooneyho byl sražen na rohový kop.
63'
Martina se podél pravé lajny dostal až k pokutovému území, odkud odcentroval. Jeho pas do vápna ale nikoho nenašel a míč proletěl až do zámezí.
62'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Calvert-Lewin, přichází Ramírez.
61'
Po volném kopu se dokázal k zakončení dostat Keane, ale jeho hlavička zamířila vedle pravé tyče.
60'
Kupec měl velké štěstí, že ho rozhodčí neposlal předčasně do sprch. Obránce Ružomberoku znovu tvrdě atakoval Calverta-Lewina, ale rozhodčí tento zákrok neohodnotil kartou.
59'
Klaassen je opravdu hodně aktivní a začíná se často tlačit do zakončení. Tentokrát jeho pokus branku ale neohrozil, protože ho zablokoval jeden z obránců.
57'
Obrovská šance Ružomberoku! Po volném kopu se dokázal dostat k hlavičce Ján Maslo, kterému se povedlo orazítkovat s drobnou pomocí Stekelenburga břevno!
56'
Po rohovém kopu se ke střele dostal Gueye. Záložník Evertonu při zakončení ale mírně podklouzl a míč poslal vysoko nad branku.
55'
První vážnější šance Evertonu gól nepřinesla! Centr z levé strany propadl až na Mirallase, který tvrdě vypálil a jeho pokus vyhlavičkoval na roh jeden z obětavých obránců.
54'
Kupec hodně důrazně dohrál Calverta-Lewina a dostává první žlutou kartu v utkání.
53'
O chvíli později ale již Klaassen zakončoval, když se dokázal dostat k centru z pravé strany a hlavou poslal míč kousek od levé tyče.
52'
Baines si na levém křídle nevěděl rady a poslal míč za sebe. Z toho posléze vznikla šance pro Klaassena, který dostal míč do vápna. Posila Evertonu ale nedokázala zakončit.
49'
Ani na začátku druhého poločasu se Evertonu nedaří směrem do útoku ideálně, hosté se zatím pohodlně brání.
47'
Klaassen se šikovným pasem pokoušel vysunout do šance Mirallase, belgický fotbalista ale na míč nedosáhl.
46'
Slovenský tým se po rozehrávce na chvíli usadil na útočné polovině, po ruce Gala-Andrezlyho se k míči dostanou domácí.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:06.
Everton byl v prvním poločase lepším týmem, na výsledku se to ale zatím neprojevilo. Ružomberok hraje velmi dobře v obraně a kromě jednoho zaváhání svého soupeře téměř do ničeho nepustila. Podaří se Evertonu prolomit obranu slovenského celku ve druhém poločase, nebo se rýsuje překvapení?
45+1'
45'
Calvert-Lewin si z pravé strany navedl míč do středu a vystřelil zpoza vápna. Macík na tento pokus dobře viděl a dokázal zasáhnout.
43'
První poločas se pomalu blíží ke svému konci a v Goodison Parku se stále hraje bez branek. Fanoušci Evertonu určitě čekali od svých hráčů více.
41'
Rooney si šikovně nabíhal za obranu, Ján Maslo ale výborně zasáhl a přihrávku na bývalého útočníka Manchesteru United zablokoval.
40'
Domácí v posledních minutách dělají v zadních řadách hodně chyb a dávají slovenskému celku šanci.
39'
Po rohovém kopu se hosté do vážnější šance nedostali. Bude se odkopávat od branky.
38'
Williams udělal při rozehrávce obrovskou chybu a vyslal do šance Daniela. Český fotbalista vystřelil zpoza vápna a Stekelenburg musel míč vyrazit na rohový kop.
37'
Rooney dlouhým pasem do vápna hledal rozběhnutého Calverta-Lewina, kterého ale nakonec nenašel, protože Macík si pro míč došel do vzduchu.
36'
Hosté se na krátký okamžik dokázali propracovat na útočnou polovinu, obrana Evertonu se ale k míči dostala velmi rychle.
34'
Z úctyhodné vzdálenosti se do míče opřel Gueye a Macík musel být pozorný. Míč ale zastavil bez sebemenšího problému a rychle rozehrál.
33'
Aktivní Calvert-Lewin se snažil postrčit míč do běhu Schneiderlina, francouzský fotbalista ale míč nezpracoval ideálně a přišel o něj.
32'
Everton nemá ve finální fázi potřebný kousek štěstí, Ružomberok stále drží bezbrankovou remízu.
30'
Klaassen se dokázal dostat ke střele a nevystřelil vůbec špatně. Míč ale proletěl těsně vedle branky.
28'
Calvert-Lewin z pravé strany dokázal ve vápně najít Rooneyho, který si ale míč špatně zpracoval a nedokázal nebezpečně vystřelit.
26'
Klaassen vystihl ve středu hřiště míč a okamžitě chtěl vyslat do brejku rozběhnutého Calverta-Lewina. Přihrávka ale byla vystižena jedním z obránců.
25'
Domácí pokračovali v obléhání pokutového území soupeře, ale k žádnému vážnému zakončení se nedostali.
24'
Mirallas hledal z levé strany ve vápně Rooneyho, jeho centr ale odvrátil jeden z obránců.
23'
Anglický celek hraje směrem dozadu velmi pozorně a nedává hostujícím hráčům téměř žádný prostor ke kombinaci.
21'
Fotbalisté Ružomberoku se na malou chvíli usadili na útočné polovině a vytvořili si šanci. Takáč ale střelou z pětadvaceti metrů branku netrefil.
20'
Rooney obdržel míč do vápna, kde se dokázal uvolnit a vystřelil z otočky. Střela ale nebyla přesná a Macík nemusel zasahovat.
18'
Evertonu se na útočné polovině zatím nedaří podle představ. Kombinační hra Toffees nepřináší úspěch a angliký celek by to měl zkusit jiným směrem.
16'
Hosté se po volném kopu do zakončení nedostali, protože se jeden z hráčů dostal do ofsajdu a rozhodčí hru přerušil.
16'
Keane se na středu hřiště dopustil při výskoku faulu a hosté budou zahrávat volný kop. Dá se očekávat dlouhý centr do vápna.
15'
Duel má velmi komorní atmosféru. Fanoušky Evertonu duel se slovenským týmem na tribuny nenalákal.
13'
Calvert-Lewin zatím nehraje dobrý zápas. Mladému fotbalistovi spousta míčů odskakuje a nedaří se mu dostávat do častější kombinace se spoluhráči.
11'
Ofenzivním hráčům Evertonu se stále nedaří najít recept na výborně zorganizovanou obranu Ružomberoku.
10'
Everton od úvodního výkopu potvrzuje roli jasného favorita a slovenskému celku téměř nepůjčuje míč.
8'
Velká chyba v obraně Ružomberoku málem přinesla úvodní branku utkání! Kružliak špatně odkopl jednoduchý míč a zavařil Macíkovi, který musel obětavě míč vyboxovat do bezpečí před dotírajícím útočníkem.
6'
Hosté zatím favorizovaný Everton nepouštějí do vlastního vápna, anglický celek ale hraje hodně aktivně.
5'
Fanoušcí Ružomberoku jsou na prořídlých tribunách hodně slyšet a povzbuzují své oblíbence.
4'
Calvert-Lewin z pravého křídla poslal před branku prudký centr, který musel do bezpečí vyboxovat Macík.
3'
Everton v poklidu kombinuje na středu hřiště, nikam se zatím domácí netlačí.
1'
Rooney se ujal úvodního výkopu a zahájil dnešní utkání.
1'

Everton FC: Stekelenburg – Martina, Keane, Williams, Baines – Klaassen, Gueye, Schneiderlin – Calvert-Lewin, Rooney, Mirallas
Náhradníci: Pickford – Jagielka, Ramírez, Barry, Davies, Holgate, Lookman

MFK Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo, Kružliak, Kupec – Takáč, Qose, Kochan – Daniel, Haskić, Gal-Andrezly
Náhradníci: Hajdúch – Gerec, Čurma, Kostandinov, Menich, Sapara, Lačný

Rozhodčí: Kabakov – Margaritov, Valkov.
Přeji krásný večer u sledování našeho textového přenosu ze třetího předkola Evropské ligy! Dnešním dnem začíná boj o pohárovou Evropu i anglickému Evertonu, který na svém hřišti přivitá fotbalisté slovenského Ružomberoku! Dočkáme se překvapení, a nebo potvrdí Everton roli jasného favorita?

Úvodní výkop je naplánován na 21:05.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.