Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  FK Partizan : Videoton Fehérvár - 17. srpna 2017   21:00

FK Partizan
FK Partizan
0:0
(0:0)
Videoton Fehérvár
FK Partizan
Stojković – Vulićević (C), Miletić, Ostojić, Miletić – Janković (78. Djuričković), Jevtović, Radin, Soumah (66. Ilič) – Djurdjević (80. Jovanović), Tawamba.
Jovićić – Ćirković, Djuričković, Ilić, Bilher, Pantić, Jovanović.
Beaton – Stewart, Stevenson (všichni SCO)
Stadion Partizana, Bělehrad
Kovácsik – Szolnoki, Fiola, Juhász (C), Stopira – Nego, Pátkai, Henty (77. Marić), Hadžić (33. Geresi) – Lazović, Šćepović (43. Szabó).
Horváth – Fejes, Marić, Szabó, Mocsi, Tamás, Geresi.

Z tohoto zápasu už je to všechno, přeji Vám hezký zbytek čtvrtečního večera.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 4:2. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 17:17.
Je konec! Partizan byl v prvním duelu závěrečného předkola Evropské ligy výrazně lepším týmem, žádnou ze svých šancí v gól ale neproměnil a nakonec ještě může být rád za bezbrankovou remízou, když v samotném závěru zahrozil Pátkai. O postupujícím do základní skupiny se tak bude muset rozhodnout až za týden, kdy se pochopitelně bude hrát na domácí půdě Videototonu.
90+3'
90+3'
Maďarský klub mohl v poslední minutě strhnout vedení na svou stranu! Úplně volný Lazović zprava odcentroval na Pátkaie, který ale pálil jen doprostřed branky, kde byl gólman Stojković. Ten ještě čelil bezprostřední dorážce Mariće, jemuž byl odmáván ofsajd.
90+2'
Jevtovićův faul na Nega hosté nijak nepotrestali, po centru do vápna totiž zase fauloval kapitán Juhász.
90'
Utkání bude trvat ještě tři minuty, které se skotští rozhodčí rozhodli nastavit.
88'
Vulićevićův několikátý centr odhlavičkoval Fiola mimo pokutové území, kde Jevtović fauloval Lazoviće a nechal rozehrát hosty.
87'
Centroval Lazović, jenže nikým neobtěžovaný brankář Stojković jeho pas zastavil a okamžitě rozehrál.
86'
Hosté rychle otočili hru, dostali se až do vápna a získali rohový kop.
85'
Hráči Bělehradu roztáhli hru na pravé křídlo, jenže Radin byl v těsném ofsajdu.
84'
Fehérvár ale výborně brání, nyní své protivníky vytlačil mimo hrací plochu a následuje jen odkop od branky Ádáma Kovácsika.
83'
Domácí kapitán Vulićević míč ztratil, o pár vteřin ho ale zase získal a Partizan tak pokračuje v obléhání hostující šestnáctky.
81'
Vulićević odcentroval přes dva clonící protivníky, nicméně Kovácsik tento pas ze vzduchu pohodlně stáhl.
80'
Střídání v týmu FK Partizan Bělehrad: ze hřiště odchází Uroš Djurdjević, přichází Djordje Jovanović.
79'
Hra se v posledních minutách hodně rozkouskovala. Po jednom z mnoha faulů budou domácí kopat standardní situaci.
78'
Střídání v týmu FK Partizan Bělehrad: ze hřiště odchází Marko Janković, přichází Petar Djuričković.
77'
Střídání v týmu Videoton FC Fehérvár: ze hřiště odchází Ezekiel Isoken Henty, přichází Mirko Marić.
76'
Připomínám, že Videoton už v první půli dvakrát vynuceně střídal, kvůli zdravotním trablům hřiště opustili Hadžić a Šćepović.
75'
Ezekiel Isoken Henty ulehl na autovou čáru, kde se ho hostující realizační tým snaží uzdravit.
74'
A faul byl odpískán i na druhé straně, Pátkaie poslal na trávník Tawamba, jenž se jinak dostává k balónu jen zřídka.
73'
Ani další dlouhé vhazování z rukou Stopiry nebezpečné nebylo, jeden z hráčů se totiž dopustil útočného faulu.
72'
Stopira se poctivě připravil na dlouhý aut, který u bližší tyče domácí obránci zastavili a poté úspěšně zablokovali centr toho stejného hráče.
70'
Dvacet minut před koncem už toho mají hráči plné zuby. Některé z nich už potrápily i křeče.
69'
Uroš Djurdjević při čekání na centr z levé autové čáry povalil Fiolu a až poté hlavičkoval za Kovácsikova záda. Branka Partizanu tak nebyla uznána.
67'
Partizan se po pravé straně neprosadil, míč se trošku vrátil a skončil u Marka Jevtoviće, jehož dalekonosný pokus ale letěl hodně vedle Kovácsikovy branky.
66'
Střídání v týmu FK Partizan Bělehrad: ze hřiště odchází Seydouba Soumah, přichází Saša Ilič.
64'
Pátkai si přivlastnil míč a hosté ve čtyřech běželi proti třem zadákům. Ti si nakonec poradili, když Geresiho odzbrojil Miletić.
62'
Úspěšný zákrok si připsal i domácí gólman Stojković, který si pohlídal Negovu přímočarou střelu z kraje velkého vápna. Všemu předcházelo pěkně uvolnění hostujícího záložníka.
61'
Nemanja Miletić u středového kruhu vletěl do Lazoviće a může být hodně rád, že mu skotský sudí neukázal kartu.
60'
Tawamba si jasně řekl Vulićevićovi o přihrávku před vápno, do kterého ho čistým zákrokem nepustil Fiola.
59'
Nepřehlednou situaci před hostujícím vápnem ukončila Vulićevićova střela ze sedmnácti metrů. Ta letěla bohužel pro Partizan přesně na pozorného Kovácsika.
58'
Lazović pravačkou rozehrál míč, který letěl směrem od branky, kterou následnou hlavičkou minul Roland Juhász.
57'
Lazovićova diagonální přihrávka z půlky hrací plochy Nega nenašla, hosté přesto pokračovali v akci a budou rozehrávat rohový kop.
56'
Žlutou kartu vidí i Roland Szolnoki, který ve skluzu dohrál přihrávajícího Jevtoviće. Znovu se jednalo o poměrně zbytečný zákrok uprostřed hřiště.
55'
Videoton působí na startu druhé půle hodně ospalým dojmem a v posledních minutách si výrazně koleduje o inkasovanou branku.
53'
Janković tentokrát jenom přeběhl před míčem a nechal rozehrát přímý kop Soumaha. Ani on ale hostující svatyni netrefil.
52'
Marko Janković si chtěl vylepšit reputaci a po rozehrávce Stojkoviće se odvážně pustil do pěkného sóla, které skončilo až těsně před vápnem na faulujícím Fiolovi. Jeho zákrok byl rovněž odměněn žlutou kartou.
51'
Tak tohle se domácím vůbec nepovedlo. Janković pohrdl nabídnutou příležitostí a z kroku výrazně přestřelil nejen zeď, ale také branku Videotonu.
50'
Po ubráněném rohu došlo pro změnu k přišlápnutí kopačky útočícího hráče. Kovácsik tak bude čelit přímému kopu ze sedmnácti metrů!
49'
Domácí se vrátili do vápna, Soumah u brankové čáry nepřihrál, ale získal pro Bělehrad rohový kop.
48'
Uroš Djurdjević se dostal k míči v pokutovém území, proti třem se ale neprosadil a Tawamba byl u jeho následné přihrávky do druhé vlny pozdě.
47'
Partizan útočil do plných, takže se Janković pokusil o dlouhý nákop, jenž doletěl až do rukavic Ádáma Kovácsika.
46'
Hned po deseti vteřinách hry se začal na zeleném pažitu svíjet Marko Jevtović. Mohl za to Henty, který také inkasuje žlutou kartu.
46'
Úvodní půle střetnutí Partizanu Bělehrad s maďarským Videotonem moc fotbalové krásy nenabídl. Ze začátku zápasu věli více ze hry domácí, kteří taktéž měli jediné dvě vážnější šance, ovšem Djurdjević ani kapitán Vulićević brankáře Kovácsika nepřekonali. Druhý poločas tak začne na prázdném stadionu za trvajícího bezbrankového stavu.
45+3'
45+3'
Lazović poslal míč do vápna, kde se k němu dostal Roland Juhász, ale mezi dvěma obránci ho jenom posunul k brankáři Stojkovićovi.
45+2'
Pátkai si došel pro faul. Následuje rozehrávka standardní situace, kterou obstará Lazović.
45+1'
Videoton v posledních minutách převzal iniciativu, atraktivitě zápasu to ale moc nepřidalo, stále se hraje bez větších šancí.
45'
První půle je prodloužena o tři minuty nastaveného času.
43'
Maďarský celek už podruhé střídá ještě před poločasovou pauzou. Ze hřiště odchází Marko Šćepović, místo kterého si zahraje Bence Szabó.
42'
Djurdjević byl až moc důrazný a před šestnáctkou soupeře povalil na trávník Pátkaie.
41'
Domácí obrana si moc nevšímala Lazoviće, jehož centr hledal u penalty Šćepoviče. Ten naštěstí pro Partizan nedokázal u Vulićeviće zpracovat míč tak, aby jej vystřelil na Stojkoviće.
40'
Videoton se chtěl vrátit do palebné pozice, jenže po chvilce musel vrátit míč kvůli ofsajdu Hentyho.
39'
Szolnoki měl možnost vhazovat nedaleko od pokutového území. Vedle něj ale dostali míč do bezpečí Soumah s Tawambou.
38'
Teď už to jsou hosté, kteří kontrolují míč a zatím se s ním pohybují nedaleko od půlící čáry.
36'
Soumahův roh zprava se neujal. Z druhé strany poté centroval Janković, ale Kovácsik i tentokrát zasahovat nemusel, neboť Jevtović střílel po zemi nepřesně.
35'
Janković při rychlém přechodu do útoku roztáhl hru doprava, kde byl Vulićević. Jeho prudkou střelu z hranice vápna vyrazil Kovácsik nad horní tyčku.
34'
Vulićević vhodil míč zpět do hry, za následným centrem zprava se tlačil Djurdjević, ale do zakončení se neprodral.
33'
Střídání v týmu FK Partizan Bělehrad: ze hřiště odchází Anel Hadžić, přichází Krisztian Geresi.
32'
Stopira se po dlouhém autu prezentoval křižnou střelou z pětadvaceti metrů. Stojković všechno kontroloval jenom pohledem.
30'
Znovu se nehraje po faulu na Szolnokiho, v jehož tváři se objevila pravá ruka Jevtoviće.
29'
Skotští sudí už dali pokyn k pokračování. Partizan aktuálně kombinuje proti oslabenému soupeři.
28'
Problém s pravým kolenem bude u Hadžiće asi vážnější. Dost možná bude třeba první střídání.
27'
Anel Hadžić zůstal ležet po střetu s Miletićem. Ten se zvedl jako první, aby pomohl ubránit akci Videotonu.
25'
Další zákrok proti pravidlům už je ohodnocen žlutou kartou, kterou inkasoval hostující záložník Máté Pátkai.
24'
I jejich útočné snažení končí kvůli faulu. Těch je v úvodu zápasu k vidění opravdu hodně.
23'
Videoton prošel jen pár metrů za půlící čáru, poté došlo k několikátém faulu v podání Pátkaie a hrát mohou domácí.
22'
A další nekompletní přihrávka směřující na Djurdjeviće. Toho tentokrát překopl Milan Radin. Následuje aut Szolnokiho.
21'
Domácí zaútočili do nezformované obrany, jenže Tawambova přihrávka podél hranice velkého vápna k Djurdjevićovi neprošla.
20'
První žlutou kartu vidí Milan Radin, který u středového kruhu zezadu zajel do Lazoviće.
19'
Po ofsajdu Šćepoviće u balónu moc dlouho nevydrželi ani domácí, což zapříčinil útočný faul Tawamby na Hadžiće.
18'
Vulićević ve středu pole fauloval Hentyho, kopat se tak bude proti brance Bělehradu.
17'
Útočník Videotonu už je v zámezí. Lazović mezitím zprava odcentroval do náruče Stojkoviće.
16'
Uroš Djurdjević ale vypálil jen do zdi. Konkrétně do hlavy Šćepoviće, jenž zůstává ležet na hrací ploše a bude potřebovat ošetření.
15'
Pátkai si pomohl faulem na Jankoviće, z čehož resultuje slibně vypadající přímý kop pro Partizan!
14'
Soumah si navedl míč na střed, další dva domácí hráči ale byli dobře pokrytí a museli se vrátit o několik metrů dozadu.
13'
Uroš Djurdjević se obtočil kolem Pátkaie a levačkou vystřelil z delší vzdálenosti jen těsně vedle pravé tyče hostující svatyně!
12'
Svírání hostující denfenzívy končí po těsném ofsajdu Djurdjeviće, který si nabíhal u levého kraje pokutového území.
10'
Tawamba s Vulićevićem vedle šestnáctky o balón přišli, jenže Fehérvar jej nedokázal dostat do bezpečí a obléhání vápna tak pokračuje.
9'
Radinovu střelu z dobrých pětatřiceti metrů ke Kovácsikovi nepustil Fiola. Hostující obrana pak zneškodnila i prudký centr z pravého křídla.
8'
Na druhé straně se neprosadil ani Videoton. Šćepović v ofsajdu nebyl, ale při snaze zkrotit skákající balón fauloval Ostojiće.
7'
Uroš Djurdjević nepospíchal při návratu z ofsajdového postavení a příchozí nákop ze středového kruhu zpracovával z nepovoleného postavení.
6'
Po dalším rohu se Partizan osvobodil, náznak protiútoku ale skončil přílišným předkopnutím balónu do náruče Kovácsika.
5'
Henty na první tyči prodloužil centr od Lazoviće k vzdálenější části brankové konstrukce, ale tam se další z hostujících hráčů k zakončení neprodral.
4'
Na přelomu čtvrté a páté minuty se všechno chystá k prvnímu rohovému kopu pro Videoton.
3'
Na stadionu Partizanu netradičně panuje komorní atmosféra, domácí klub totiž pyká za řádění svých fanoušků a dnes musí hrát před prázdnými ochozy.
2'
Zápas začal dvěma ofsajdovými situacemi. Za Partizan si své postavení neuhlídal Sumah, za hosty zase Marko Šćepović.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali domácí, kteří nastupují v černých, zatímco hosté v kompletně bílých dresech.
1'

FK Partizan Bělehrad: Stojković – Vulićević (C), Miletić, Ostojić, Miletić – Janković, Jevtović, Radin, Soumah – Djurdjević, Tawamba.
Náhradníci: Jovićić – Ćirković, Djuričković, Ilić, Bilher, Pantić, Jovanović.

Videoton FC Fehérvár: Kovácsik – Szolnoki, Fiola, Juhász (C), Stopira – Nego, Pátkai, Henty, Hadžić – Lazović, Šćepović.
Náhradníci: Horváth – Fejes, Marić, Szabó, Mocsi, Tamás, Geresi.

Rozhodčí: Beaton – Stewart, Stevenson (všichni SCO).
Videoton FC Fehérvár

Aktuálně druhý tým nejvyšší maďarské soutěže už je dávno v zápasovém zápřahu, první soutěžní zápas odehrál ještě na konci června a bylo to s maltským Balzanem, jenž vyřadil v rámci prvního předkola Evropské ligy. V dalším kole Videoton narazil na estonské Kalju, které rovněž porazilo po výsledcích 3:0 a 1:1. Ve třetím předkole Fehérváru los přiřkl silné francouzské Bordeaux, se kterým však Maďaři venku prohráli jen 1:2 a doma senzačně vyhrálo 1:0, čímž si překvapivě zajistili další postup.
FK Partizan Bělehrad

Úřadující srbský mistr spadl do bojů o Evropskou ligu ze třetího předkola Ligy mistrů. V tom druhém po výsledcích 2:0 a 0:0 ještě vyřadil černohorskou Podgoricu, jenže o pár týdnů později už v ostře sledovaném dvojzápase nestačil na řecký Olympiakos. V ligové soutěži mezitím Partizan odehrál pět zápasů, ze kterých vytěžil 12 bodů a usadil se na čtvrtém místě. Naposledy bělehradský klub prohrál 0:1 s Vojvodinou.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu čtvrtého předkola Evropské ligy. Od jednadvaceti hodin se můžeme těšit na zápas mezi týmy FK Partizan Bělehrad a Videoton FC Fehérvár!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.