Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  FK Sūduva : Liepājas - 20. července 2017   18:00

FK Sūduva
FK Sūduva
0:1
(0:0)
Liepājas
Liepājas
57' Keita
FK Sūduva
Kardum – Kerla, Jankauskas (C), Abu Bakr, Slavickas – Švrljuga, Leimonas (34. Matulevičius), Janušauskas, Veliulis (72. Altiparmakovski) – Laukžemis (82. Veževičius), Verbickas. Trenér: Vladimir Čerubin.
Laurent Kopriwa – David Mateus Santos, Claude Ries (všichni Lucembursko)
Marijampole
2632 diváků
Liepājas
Rajkevičs – Tomič, Gueye, Tomkovič (67. Afanasjevs), Keita – Strumia, Lebamba (87. Klava) – Karašauks, Torres (C), Eristavi (74. Hmizs) – Grebis. Trenér: Tamaz Pertia.
Sopots – Klava, Hmizs, Jurkovskis, Afanasjevs, Krušatins, Ivanovs.

Nakonec oslavná píseň zní i přes porážku Suduvy od Liepajy 0:1, ale v součtu za vítězství 2:0 z prvního venkovního zápasu to znamená postup pro Suduvu. Jedná se o největší úspěch v pohárech pro domácí celek v historii,a le to nemění nic na tom, že v dalším předkole budou patřit mezi největší outsaidery vůbec a pro FC Sion ze Švýcarska by neměli být těžkou překážkou. Přeji všem čtenářům onlajnů hezký večer.
90+6'
90+5'
I hostující brankář spěchá dopředu.
90+5'
Poslední útok hostí z Liepajy. Domácí fanoušci žádají po rozhodčím konec.
90+4'
A další.
90+3'
Rohový kop pro domácí Suduvu.
90+2'
Domácí hráč získal mnoho vteřin pro svůj tým skvělým dribklinkem.
90+1'
Domácí důsledně brání.
90'
Rozhodčí nastaví 4 minuty.
90'
Ze kterého, ale nic nebylo.
90'
Domácí Suduva nakonec po faulu získala i rohový kop.
89'
Robertas Veživičius trefuje v dobré šanci pouze boční síť a navíc ani rohový kop neuhádal!
87'
Oskars Klava jde místo Stanislava Lebamby.
86'
Guyey si připisuje další faul.
85'
Další ošklivý faul ze strany domácích tentokráte není ani potrestán.
84'
Rozhodčí absolutně nezvládá derby likvidační kosu Torrese nechal bez karetního trestu. Tak i v pobalstkém derby tečou nervy.
83'
Rohový kop pro hosty z Liepaje.
82'
Poslední střídání pro domácí útočník Robertas Veževičius vymění Karolise Laukžemise.
82'
Následoval faul na Torrese.
81'
Jen těžce se zvedá z trávníku Matulevičius.
80'
Strumia fauloval domácího Laukžemise.
79'
Gueye fauloval Altiparmakovskeho.
77'
Laukžemis vybojoval rohový kop, který Rajkevičs vyboxoval mimo pokutové území.
76'
Další hostující ofsajd.
75'
Karašauks nevyužil dobrou šanci hostí!
74'
Giorgi Eristavi uvolní místo pro Dmitrijse Hmizse.
72'
Kanonýr Marjan Altiparmakovski vystřídá Ernestase Veliulise.
71'
Hostující Eristavi si žádá ošetření.
69'
Karašauks střílel do prostoru domácí branky.
68'
Keita si důrazně vyšlápl Laukžemise.
67'
Valerijs Afanasjevs jde na hřiště místo Mihailo Tomkoviče.
66'
Keita byl přejet domácím hráčem, to by měla být karta. A je tomu nakonec tak žlutá karta pro Vaidase Slavickase.
65'
Eristavi nezamířil přesně a minul svou střelou domácí branku.
64'
Švrljuga faulován Tomičem na druhé straně další ostrý souboj, kdy Verbickovas naložil Torresovi.
63'
Domácí zcela vypadli z tempa hry. Liepaja by toho mohla využít.
61'
Centr hostí byl více než přetažený.
59'
Laukžemis porušil pravidlo o ofsajdu.
58'
Torres byl faulován.
57'
Liepajas Metalurgs právě vstřelilo branku!
Torresův centr byl ztečován domácím obráncem, ale přímo do míst kde byl zcela volný SEYDINA KEITA a ten neměl vůbec žádný problém uklidit míč do branky – 0:1!
55'
Dario Tomič fauloval Verbickase a za protesty je dalším hráčem co vidí žlutý kartónek od rozhodčího.
54'
Za zdržování hry vidí žlutou kartu hostující hráč Kristaps Grebis.
53'
Švrljuga vystřelil nepřesně.
52'
Domácí se postupným, ragbyovým způsobem dostávají po levé straně stále blíže k hostující brance.
50'
Domácí centr prolétl napříč celým, hostujícím pokutovým územím.
49'
Centr domácích kryje Rajkevičs.
48'
Liepaja i nadále obléhá domácí branku vše končí zblokovanou střelou.
47'
Dobrý obranný skluz domácího obránce před Torresem odehrává míč do autu.
46'
V prvním poločase sledujeme pouze průměrný fotbal bez vstřelené branky. Druhý poločas začne cca v 19:05 hodin.
45+6'
45+5'
Nepřesně z voleje střílel Tomič.
45+4'
Domácí centr končí za brankovou čárou.
45+3'
Hostující Tomkovič byl zastaven jen za cenu faulu + bonus ještě k tomu žlutá karta pro Karolise Laukžemise.
45+2'
Domácí, rychlý kontr končí zablokovanou střelou.
45+1'
Tomič střílel nepřesně.
45'
Rozhodčí kvůli častým prodlevám nastaví 5 minut!
45'
Hostující obránce málem parádně překvapil svého brankáře díky svému nepovedenému odkupu, vše naštěstí pro něj končí jen rohovým kopem!
44'
Přímý kop pro družstvo v bílých dresech.
42'
Následuje další výkop od domácí branky.
41'
Hosté míří do útoky ze své vlastní poloviny hřiště.
40'
Zahrání rohu však žádné znamení pro domácí obranu neznamenalo.
39'
Rohový kop si zkusí i hostující celek.
38'
Rohový kop byl odvrácen do zámezí. Po následném, dlouhém autovém vhazování si nedovoleně počínal v pokutovém území domácí Veliulis, navzdory zlobě z tribun.
37'
Domácí celek získal rohový kop.
36'
Karašauks byl nachytán v ofsajdu.
35'
Tomkovič fauloval Verbickase.
35'
Domácí brankář je ošetřen pokračuje se ve hře.
34'
Giedrius Matulevičius si zahraje místo indisponovaného Povilase Leimonase.
33'
Stále se ošetřuje a domácí celek chystá střídání.
31'
Domácí brankář při souboji inkasoval loktem, což zapříčinilo tržnou ránu v obličeji a musí být ošetřen. Dnes se zdravotníci obou týmů rozhodně nenudí. Pár rychlých sprintů na hřiště už absolvovali.
30'
Suduvu v dnešním utkání trápí poněkud více než by bylo zdrávo rozehrávka.
28'
Hra se nám rozdrobila do množství osobních soubojů.
26'
Hostující centr ze vzduchu lapá Kardum.
25'
Strumia fauloval Slavickase a za následné protesty vidí zblízka žlutou kartu Leonel Strumia.
24'
Hostujícímu hráči Karašauksovi byl v pokutovém území odpískán útočný faul, když si vyšlápl na Švrljugu.
22'
Centr Eristaviho se pohlídal i přes menší potíže brankář Kardum.
21'
Hostujícím hráčům se po levé straně povedlo zaskočit domácí obranu a za skluz na Tomiče dostává žlutou kartu Andro Švrljuga což se vůbec nelíbí domácím fandům.
20'
Domácí záložník je ošetřován na hřišti, posléze v lékařském doprovodu kulhajíc opouští hřiště.
19'
Nyní byl tvrdě dohrán Leimonas hostujícím Tomkovičem.
18'
Tomičův centr se tak zakroutil, že málem ohrozil domácí branku, nakonec ji o několik decimetrů přeletěl.
16'
Leimonas se vůbec nepáral s Eristevima poslal ho při osobním souboji k zemi.
15'
Domácí hráč si pomohl útočným přistrčením což asistent rozhodčího dobře viděl a dal pokyn hlavnímu rozhodčímu, aby pískl nedovolený zákrok jednalo se o Leimonase vůči Tomičovi.
14'
Karašauks zblokoval střelu domácího hráče.
13'
Domácímu záložníkovi při špatném zpracování utekl míč za postranní čáru do autu.
12'
Kerlův střelecký pokus byl nepřesný.
11'
Jeden z domácích hráčů je ošetřován na polovině hřiště.
10'
Ačkoli se hosté snaží chodit do útoky nic jiného jim ani po výsledku z prvního utkání nezbývá, nyní domácí předvedli rychlý a přesný kontr, který skvěle skluzem zastavil poslední muž hostí Sady Gueye.
9'
Ostrý zákrok hostujícího hráče Grebise na Švrljugu. Ani nyní to není žlutá karta, rozhodčí si patrně nechal žluté karty v šatně.
8'
Další ofsajd hostí, tentokráte v podání zabíhajícího Karašaukse.
7'
Další ofsajd Eristaviho.
6'
Torresův přímý kop s pomocí obrany zpacifikoval jistý brankář Kardum.
5'
Verbickas tvrdě zajel do Tomiče a je slovně napomínán rozhodčím.
4'
Hostující hráč přes veškerou svou snahu neudržel míč na hrací ploše, vykopávat od branky bude domácí brankář Kardum.
3'
Liepaja volí postupný přechod do útoku.
3'
Grebis si vyšlápl na Slavickase.
2'
Eristavi se ocitl v ofsajdovém postavení.
1'
První útočná snaha hostí skončila na domácí obraně.
1'
Domácí Suduva nastoupí v bílých dresech, hostující Liepaja má na sobě dresy červené barvy. Oba týmy vítá komorní potlesk.
Stadion je zatím dost liduprázdný, počasí fotbalistům bude přát počasí 21 stupňů a skalní fanoušky fotbalů dostává do varu domácí disko produkce.

FK Sūduva Marijampolė: Kardum – Kerla, Jankauskas (C), Abu Bakr, Slavickas – Švrljuga, Leimonas, Janušauskas, Veliulis -Laukžemis, Verbickas. Trenér: Vladimir Čerubin.
Náhradníci: Matuzas – Činikas, Altiparmakovski, Chvedukas, Živanovič, Matulevičius, Veževičius.

FK Liepāja: Rajkevičs – Tomič, Gueye, Tomkovič, Keita – Strumia, Lebamba – Karašauks, Torres (C), Eristavi – Grebis. Trenér: Tamaz Pertia.
Náhradníci: Sopots – Klava, Hmizs, Jurkovskis, Afanasjevs, Krušatins, Ivanovs.

Rozhodčí: Laurent Kopriwa – David Mateus Santos, Claude Ries (všichni Lucembursko).
FK SUDUVA MARIJAMPOLE

FK Suduva je o poznání zkušenější a ve vitrínách má logicky více pohárů než soupeř.Historie se datuje až do roku 1921.

Největší úspěchy:

2x – druhý v lize (naposledy 2010)
5x – třetí v lize (naposledy 2016)
2x – vítěz domácího poháru (2009)

Pokud FK Suduva zvládne tuto odvetu postup do třetího předkola určí tuto sezóna za nejúspěšnější v historii klubu. Zda se to povede, nechme se překvapit nakročeno mají k tomu slušně.
FK LIEPAJA

Tento klub světlo světa spatřil až v roce 2014 patřící lotyšské legendě MARISi VERPAKOVSKISOVI, ale už se stačil zapsat do dějin lotyšského fotbalu.

1x – mistr země (2015)

Klub logicky sbírá zkušenosti v Evropě po vyřazení v minulé sezóně od Red Bull Salzburg, lze považovat postup do druhého předkola Evropské ligy jako úspěch.
Vzájemný zápas:

FK LIEPAJA – FK SUDUVA MARIJAMPOLE 0:2 (0:1)

Branky: 18. Verbickas, 75. Laukžemis.

FK Liepaja: FK Liepāja: Ralkevičs – Tomić, Tomković, Gueye, Keita – Lebamba (78. Afanasjevs), Hmizs (69. Grebis), Strumia – Eristavi, Torres (C), Karašausks.

FK Suduva: Kardum – Kerla, Jankauskas (C), Abu Bakr, Slavickas – Verbickas (80. Amirzian), Janušauskas (69. Matulevičius), Leimonas – Švrljuga, Laukžemis, Altiparmakovski (57. Veliulis) .

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 8:4. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 11:10.

V 1. předkole přešel možná trochu překvapivě přes celek Šachťor Soligorsk (Bělorusko) 0:0 venku a 2:1 doma.

FK LIEPAJA

V 1. předkole pracně zdolal soupeře ze Severního Irska Crusaders 1:3 venku a 2:0 doma A jen díky brance vstřelené na soupeřově hřišti šel tento celek dál kde narazil na daleko silnější FK Suduvu.
Vítejte u pobaltského derby, odvety druhého předkola Evropské ligy mezi litevským FK SUDUVA MARIJAMPOLE a lotyšskou FK LIEPAJA. Lépe vykročil domácí celek, který si přivezl výhru 2:0.