Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Haugesund : Coleraine - 29. června 2017   19:00

Haugesund
Haugesund
8' Tronstad  • 33' Abdi  • 42' Hajradinović  • 49' Ikedi  • 52' Ibrahim  • 61' Huseklepp  • 71' Buduson
7:0
(3:0)
Coleraine
Coleraine
Haugesund
Sandvik – Haraldseid, Knudsen, Skjerve, Stølås (46. Bjørkkjær) – Tronstad, Kiss (C), Ikedi, Abdi – Hajradinović (62. Buduson) – Ibrahim (54. Huseklepp).
Bråtveit – Huseklepp, Andreassen, Leite, Buduson, Bjørkkjær, Kling.
Alexandru Tean – Anatolie Bodean, Victor Mardari (všichni MDA)
Haugesund Stadion
Coleraine
Doherty – Mullan, McConaghie, O'Donnell, Traynor – Lyons, Harkin (82. Kirk), McCauley – Carson (82. Parkhill), Bradley (C), McGonigle (72 McLaughin).
Ogilby, McLaughin, Kee, Parkhill, Kirk.

To je ode mne pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek čtvrtečního večera :-).

Fauly: 14:10.
Je dobojováno! Hlavní rozhodčí před chvílí ukončil utkání, ve kterém norský celek FK Haugesund převálcoval svého soupeře Coleraine FC. Norové ve druhém poločase přidali ještě další čtyři branky a deklasovali tak svého soka 7:0. Odvetné utkání je na programu přesně za týden, ale o postupujícím je po dnešním utkání prakticky rozhodnuto.
90+3'
90+1'
Abdi zkusil štěstí, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
90'
Právě začala poslední minuta řádné hrací doby. Čtvrtý rozhodčí signalizuje, že se budou nastavovat ještě dvě minuty.
88'
Norové stále kombinují na dostřel Dohertyho svatyně a nepouštějí míč do moci soupeře.
86'
Do konce zápasu již nezbývá mnoho. U míče jsou povětšinou domácí hráči.
84'
Další útočné snažení domácích vykrystalizovalo v rohový kop po jehož exekuci vyklidili Norové velké vápno v blízkosti Dohertyho.
83'
Zakončení Budusona postrádalo potřebnou přesnost. Doherty mohl zůstat v klidu.
82'
Střídání v týmu Coleraine FC: ze hřiště odchází Carson, přichází Parkhill.
Střídání v týmu Coleraine FC: ze hřiště odchází Harkin, přichází Kirk.
81'
Právě se nám rozeběhla poslední desetiminutovka utkání. Rozvlní se nám dnes ješte síť?
78'
Buduson již téměř překonal Dohertyho, kterému však pomohla branková konstrukce!
76'
Ne, ne a ne. Hostům se zkrátka nedaří vstřelit branku a nutno říct, že Sandvik se určitě nenudí.
74'
Další skvělou příležitost ke skórování měl na kopačkách Huseklepp. Stav utkání se však pro tentokrát nemění.
72'
Střídání v týmu Coleraine FC: ze hřiště odchází McGonigle, přichází McLaughin.
71'
Haugesund právě vstřelil branku!
A také tento útok FK Haugesundu končí brankou. Míč za záda Dohertyho dopravil střídající JOHNY PER BUDUSON, který po asistenci Tronstada rozšířil již tak početnou skupinu střelců.
71'
Norové opět uzamkli svého soupeře v okolí velkého vápna. A hosté jen stěží odolávají.
68'
Další zásah mohl přidat Ikedi. Tentokrát ale nezamířil přesně.
65'
Ani McGonigle si dostatečně nepohlídal své postavení, což neuniklo ani pozornosti rozhodčího.
64'
Na opačné straně hrací plochy byl v ofsajdu přistižen Bradley. U míče se tak znovu octnou domácí fotbalisti.
62'
Střídání v týmu FK Haugesund: ze hřiště odchází Hajradinović, přichází Buduson.
61'
Domácí přidávají další branku a rozdíl ve skóre je již z pohledu hostů opravdu děsivý! Dalším úspěšným střelcem z řad domácího celku je ERIK HUSEKLEPP, který po asistenci Tronstada překonal bezmocného Dohertyho.
60'
Už jsou to ale znovu domácí, kteří operují na dostřel Dohertyho brány.
58'
Slibná příležitost hostů nekončí gólem a Sandvik stále drží čisté konto. Lyons na něj nevyzrál.
57'
Z rohového kopu domácí nezahrozili a do útoku se hrnou hosté.
56'
A mnoho teď opravdu nescházelo. V dobré pozici Hajradinović minul Dohertyho bránu.
55'
Domácí opravdu nemají s hosty žádné slitování a za svůj bleskový vstup do druhého poločasu již byli odměněni dvěma góly. Přidají ještě další?
54'
Střídání v týmu FK Haugesund: ze hřiště odchází Ibrahim, přichází Huseklepp.
52'
Neuběhly ani další tři minuty a domácí fanoušci mají znovu důvod k radosti. Nigerisjký útočník SHUAIBU IBRAHIM se rovněž zapisuje mezi střelce, když po asistenci svého krajana Ikediho zvyšuje již na 5:0.
49'
Z utkání se nám již téměř stává exhibice a o vítězi zápasu již nemůže být pochyb. Čtvrtou branku do sítě hostů zasadil IKENNA ANTHONY IKEDI, který po asistenci Hajradinoviće rozvlnil síť za zády Dohertyho.
47'
Hned v úvodu druhého poločasu se střeleckým pokusem prezentoval hostující útočník McGonigle. Na Sandvika si ale nepřišel.
46'
Střídání v týmu FK Haugesund: ze hřiště odchází Stølås, přichází Bjørkkjær.
46'
Kvalifikační utkání 1. předkola Evropské ligy mezi týmy FK Haugesund a Coleraine FC má doposud jednoznačný průběh. Domácí musejí být s vývojem zápasu nadmíru spokojeni, neboť do kabin odcházejí s náskokem tří branek. O ty se postaralo trio Tronstad, Abdi a Hajradinović. Naopak hosté mají ve druhém poločase co napravovat.
Druhý poločas začne přibližně v 20:01
45+1'
45'
Čtvrtý rozhodčí nastavuje ještě jednu minutu nad rámec prvních 45 minut.
44'
Tohle je pro hosty doslova ledová sprcha, takhle si svůj úvodní kvalifikační zápas v Norsku jistě nepředstavovali.
42'
Domácí přidávají další branku a utkání se tak zdá býti již rozhodnuté. Autorem gólu je HARIS HAJRADINOVIĆ, který po asistenci Tronstada posílá Nory do tříbrankového vedení.
41'
Zdá se, že Norové mají zápas pod svou kontrolou. Uvidíme jestli se jim podaří skóre ještě navýšit.
39'
Domácí stoper Skjerve si ve zbytku zápasu již bude muset dávat velký pozor. Rozhodčí ho za jeho zákrok potrestal žlutou kartou.
36'
Hosté se rychle pokusili přispěchat s odpovědí, nicméně přímý kop Carsona a zakončení O'Donnella přežili domácí bez úhony.
33'
Domácí fanoušci se radují, protože hosté právě inkasovali branku a rozdíl ve skóre je tak již dvoubrankový!! O vše podstatné se postaral záložník LIBAN ABDI, který po asistenci Hajradinoviće zasadil hostům již druhý úder!
31'
Ani Lyonsův pokus nebyl přesný. Sandvik za chvíli pošle míč zpět do hry.
31'
Stølås si v souboji s Bradleym počínal nedovoleně. Výhoda volného přímého kopu pro hosty.
29'
Po rychlé kombinaci jsme byli svědky dalšího střeleckého pokusu na bránu Doherty. Ten ale mohl zůstat v klidu, protože rána nemířila mezi tři tyče.
28'
Hra se nám teď přelévá z jedné strany na druhou. Po útoku domácího celku míč skončil jen v zámezí. Rozehrávat tak bude Doherty.
26'
Střelecké pokusy jsou k vidění na obou stranách. Míč na kopačkách však mají častěji jednoznačně domácí borci.
24'
Ibrahim si dostatečně nepohlídal své postavení a byl mu odpískán ofsajd.
22'
Na druhé straně naopak nebezpečně zahrozili hráči týmu Coleraine FC. Jmenovitě to byl Carson, proti jehož pokusu musel Sandvik vytáhnout další zákrok.
21'
Traynor fauloval slovenského kapitána domácích Kisse a vzápětí se ke střele dostal Ibrahim. Ani tentokrát se mu však branku vsítit nepodařilo.
18'
Bradley byl přistižen v ofsajdu. Rozehrávat tak budou obránci domácího celku.
18'
A rozhodčí znovu sahá do kapsy a vytahuje žlutou kartu. Potrestaným hráčem je stoper hostů O'Donnell.
17'
Hned dva rohové kopy měli k dispozici borci ze Severního Irska, ale kýženou branku se jim ani po jednom z nich vytěžit nepodařilo.
16'
Ani hosté se však nechtějí nechat zahanbit a již pádí s míčem směrem k bráně soupeře. Budou zahrávat rohový kop.
15'
Na druhé straně hrací plochy se do zakončení prodral Haraldseid a Doherty si připsal do statistik další úspěšný zákrok.
14'
Bradley si v souboji s domácím stoperem počínal nedovoleně a hlavní rozhodčí jeho zákrok ocenil navíc žlutou kartou.
11'
Ibrahim to zkoušel znovu, nezamířil ale přesně.
10'
Domácí jsou i nadále aktivnější a udávají tempo zápasu. Tentokrát zakončoval nigerijský útočník Ibrahim proti jehož pokusu se Doherty musel mít na pozoru.
8'
Na branku jsme nemuseli čekat dlouho a jsou to domácí, kteří se podle předzápasových předpokladů ujímají vedení! Střelcem branky je křídelní záložník SONDRE TRONSTAD, který překonal bezmocného Dohertyho.
6'
Vzápětí se na útočící polovině usadili Norové, kteří kombinovali před pokutovým územím soupeře. Pozornost Dohertyho prověřil Abdi s jehož pokusem měl Doherty plné ruce práce.
4'
O ohrožení branky domácího celku se pokusil také irský záložník McCauley. Ani po jeho střele se však skóre nemění.
3'
Naopak na druhé straně jsme byli svědky prvního střeleckého pokusu, který směřoval mezi tři tyče. Po ráně od McGonigleho si Sandvik připsal úspěšný zákrok.
2'
Útočné snažení vyústilo v rohový kop jehož exekuce se zhostil Stølås. Bránu soupeře se však domácím ohrozit nepodařilo.
1'
Úvodní výkop obstarali hráči ze Severního Irska. Nicméně u míče dlouho nezůstali a naopak domácí zakládají první nebezpečný útok.
1'
Podle informací klubu Coleraine FC přicestovalo dnes do Norska podpořit své svěřence přibližně 150 skalních fanoušků. Pro upřesnění – stadion v Haugesundu pojme celkem necelých 9000 diváků.

FK Haugesund: Sandvik – Haraldseid, Knudsen, Skjerve, Stølås – Tronstad, Kiss (C), Ikedi, Abdi – Hajradinović – Ibrahim.
Náhradníci: Bråtveit – Huseklepp, Andreassen, Leite, Buduson, Bjørkkjær, Kling.

Coleraine FC: Doherty – Mullan, McConaghie, O'Donnell, Traynor – Lyons, Harkin, McCauley – Carson, Bradley (C), McGonigle.
Náhradníci: Ogilby, McLaughin, Kee, Parkhill, Kirk.

Rozhodčí: Alexandru Tean – Anatolie Bodean, Victor Mardari (všichni MDA).
Úvodní výkop dnešního zápasu je naplánován na 19.00. Odveta je na programu přesně o týden později, tedy 6. července.

Podle bookmakerů jsou jednoznačnými favority na postup hráči norského celku. Já jen doplním, že postupující mužstvo narazí ve 2. předkole Evropské ligy na lepšího z dvojice Lech Poznań (POL) vs. Pelister (MKD).
Coleraine FC

Coleraine FC je tým ze Severního Irska, který v letošním roce oslavil 90. výročí od založení klubu. Stejně jako dnešní soupeř se do 1. předkola Evropské ligy probojoval na základě výsledků v domácí nejvyšší soutěži, kde se ziskem 60 bodů z 33 zápasů obsadil konečné 3. místo.

Jedním z hlavních tahounů mužstva byl v loňské sezoně mladý útočník J. McGonigle, který se blýskl 13 vstřelenými brankami.
FK Haugesund

Norský celek se do 1. předkola Evropské ligy kvalifikoval díky povedené loňské sezoně, ve které z 30 zápasů nakupil celkem 46 bodů a obsadil tak konečné 4. místo v nejvyšší domácí soutěži.

V letošním ročníku Eliteserien má FK Haugesund za sebou již 14 zápasů a se ziskem 19 bodů se nachází na 8. místě tabulky.

Nejlepším střelcem týmu je dvacetiletý nigerijský útočník S. Ibrahim, který má aktuálně na kontě čtyři přesné zásahy.
Přeji krásný podvečer všem fotbalovým příznivcům, které tímto vítám u sledování našeho textového online přenosu. Dnes jsou na programu úvodní zápasy 1. předkola Evropské ligy a my se společně zaměříme na utkání, ve kterém se představí týmy FK Haugesund a Coleraine FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.