Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Levski : Hajduk Split - 20. července 2017   19:00

Levski
Levski
69' Buș
1:2
(0:0)
Hajduk Split
80' Ohandza   • 86' Erceg
Levski
Mitrev (C) – Pirgov, Goranov, Jablonsky, Cvetković – Narh (57. Bus), Panajotov (46. Adeniji), Stelian Rosu (83. Borimirov), Procházka, – Mapuku, Gómez
Ljubenkov – Bus, Oračev, Adeniji, Sandberg, Angelov, Borimorov
Palabıjık – Satman, Cimmen
Georgi Asparuhov Stadion, Sofia
Stipica – Tudor, Nižić (C), López, Memolla – Gentzoglou, Radošević, Hamza (84. Kožulj) – Vlašić, Futács, Erceg (87. Said)
Letica – Santa Rosa, Ohandža, Juranović, Kožulj, Said, Šehič

HNK Hajduk Split dokázal tento zápas vyhrát na půdě soupeře 2:1, na domácí půdě navíc vyhrál 1:0, což znamená, že právě Split postupuje do další fáze Evropské ligy. Sofia se v dnešním zápase dostala do vedení, ale nedokázala jej udržet. Split otočil zápas v posledních deseti minutách.
90+3'
90+3'
Mnoho šancí už k vidění není, v poklidném tempu se zápas dohrává.
90+2'
Ohandza se probojoval do zajímavé střelecké pozice, ale jeho rána končí mimo branku.
90+1'
Tři minuty se budou nastavovat.
90'
Probíhá poslední minuta hry v základní hrací době, uvidíme, kolik minut sudí nastaví k druhému poločasu. Mapuku vypálil nyní nepřesně.
89'
Nově příchozí muž na hrací plochu, Said, to vzal na sebe, ale jeho rána končí mimo branku.
89'
V poklidném tempu se zápas dohrává. Split vede o gól a s největší pravděpodobností postoupí do další fáze soutěže.
87'
Střídání v týmu HNK Hajduk Split: ze hřiště odchází Erceg, přichází Said.
86'
Hajduk právě vstřelil branku!
Krásná rána znamená druhý hostující gól. TOMISLAV ERCEG před velkým vápnem udělal kličku na střed, připravil si míč na zakončení a vyslal nechytatelnou ránu. Asistence: Hysen Memolla.
85'
Hosté se nyní mohli dostat do vedení v zápase, ale Erceg nedokázal velkou šanci proměnit. Nechybělo mnoho jeho pokusu. O malý kousek minut branku.
84'
Střídání v týmu HNK Hajduk Split: ze hřiště odchází Hamza, přichází Kožulj.
83'
Střídání v týmu PFC Levski Sofia: ze hřiště odchází Rosu, přichází Borimirov.
82'
Domácí fotbalisté nyní musí takřka všechny síly vrhnout na útočení, neboť mnoho času už nemají. Adeniji vypálil nepřesně.
80'
Hostující celek vyrovnává na 1:1 a za tohoto stavu postupuje právě Split. FRANCK OHANDZA vypálil a jeho ránu pravděpodobně tečoval někdo z domácích hráčů. Míč přelétl brankáře a skončil v síti. Obrovská radost fotbalistů Splitu. Asistence: Josip Radošević.
77'
Domácí fotbalisté se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře, ale Mapuku nedokázal přesněji přihrát spoluhráči.
75'
Futács fauloval soupeře, a tak bude rozehrávat domácí celek. Diváci sledují v posledních minutách podprůměrný fotbal.
74'
Mnoho zajímavého fotbalového dění na hrací ploše momentálně k vidění není, hraje se spíše na polovině hrací plochy. Ani jeden celek se nemůže prosadit.
70'
Dvacet minut hry zbývá z druhého poločasu, za tohoto stavu by se prodlužovalo.
69'
Levski Sofia právě vstřelila branku!
Hostující celek byl dlouhou dobu aktivnější, své šance proměnit ale nedokázal, a tak nyní přišel trest. Milos Cvetkovic vykouzlil přesný centr, a tak mohl celkem snadno SERGIU BUȘ hlavičkovat míč do branky. Asistence: Milos Cvetkovic.
67'
Domácí Adeniji faulvoal Radoševiće, a tak budou rozehrávat hosté.
65'
Jordi Gómez rozehrával rohový kop, míč po centru schoval do náruče brankář.
64'
Další domácí postavení mimo hru, opět svůj výběh špatně načasoval Mapuku.
62'
Po dobrém centru před branku se do zakončení dostal López, jenomže branku trefit nedokázal.
61'
Rohový kop pro hostující celek. Rozehrávat jej budeš Radošević.
60'
Žlutou kartu dostává López (HNK Hajduk Split). Domácí Mapuku byl v osobním souboji hodně tvrdě atakován. Za svou agresivitu vidí hostující López žlutou.
59'
Další postavení mimo hru a v něm Mapuku.
58'
Procházka to vzal na sebe, jeho pokus ovšem nebyl nejpovedenější. Míč končí mimo branku. Následovat bude odkop od brány Splitu.
57'
Střídání v týmu PFC Levski Sofia: ze hřiště odchází Narh, přichází Buş.
56'
Další rohový kop pro Sofii. Jordi Gómez centroval před branku, ale jeho pokus byl příliš přetažený.
55'
Dnes aktivně hrající domácí Mapuku byl znovu nachytaný v postavení mimo hru. Akce PFC tak končí.
54'
Rohový kop pro Sofii. Rozehrával jej Procházka. Následný střelecký pokus zablokoval Vlašić, který míč tečoval do náruče brankáře.
52'
Vlašić fauloval Procházku, rozehrávat tak budou domácí fotbalisté. Jejich akci následně znovu narušil faulem hostující hráč.
50'
Split pokračuje v aktivní hře, domácí celek se nyní musí s vypětím všech sil bránit. Zatím se to daří.
48'
Radošević rozehrával rohový kop, následně se ke střele dostal jeho spoluhráč, ale domácí brankář vyrazil míč jen vyrazil. O něco později dobře vypálil Erceg. Jeho rána byla zblokovaná, zakončující Futács byl v postavení mimo hru.
48'
Domácí fotbalisté se pokouší něco vymyslet, ale nemohou se dostat do výraznější střelecké pozice.
47'
Druhý poločas začíná v poklidném tempu, hosté by rádi navázali na výkon z první části hry.
46'
Střídání v týmu PFC Levski Sofia: ze hřiště odchází Panajotov, přichází Adeniji.
46'
Za bezbrankového stavu první poločas končí. Jednoznačně aktivnějším celkem jsou hostující fotbalisté, kteří si z prvního zápasu přinášejí jednobrankové vedení.
45+2'
45+2'
V posledních chvílích prvního poločasu se bude kopat roh. Radošević posílal míč před branku, ale nebyl to přesný centr.
45+2'
Mnoho šancí už k vidění není, oba týmy v poklidném tempu poločas dohrávají. Gólman Splitu rozehrává od své branky.
45+1'
Je to tak, uvidíme dvě minuty nad rámec prvních pětačtyřiceti.
45'
Probíhá poslední minuta hry v prvním poločase, uvidíme, zda se bude nastavovat.
44'
Ofsajd i na straně domácího celku, ten byl odpískán Narhovi.
44'
Hajduk Split si vypracoval další šanci, ale k jejímu zakončení nedojde, neboť byl Vlašić nachytaný v postavení mimo hru.
42'
V poklidném tempu se dohrává závěr prvního poločasu. Lepším týmem jsou hosté, ale v tomto duelu zatím platí i díky brankáři Mitrevovi bezgólový stav.
40'
Erceg vypálil hodně nepovedeně, ale i tak musel brankář zasahovat. Míč neudržel, a tak uvidíme další rohový kop. Znovu jej rozehrával Hamza. Mitrev vyboxoval míč daleko od své brány.
39'
Ten bude rozehrávat Hamza. S jeho stříleným centrem si domácí dokázali poradit, a tak se směr hry na malý moment otáčí.
38'
Od rohového praporku centroval Radošević, obrana si dokázala poradit. Split zůstal dál v držení míče a aktivní hrou vybojoval další rohový kop.
37'
Stipica rozehrává od své branky. Následně se k míči dostali jeho spoluhráči a vybojovali rohový kop.
36'
Dostáváme se do poslední desetiminutovky v prvním poločase, aktivnější je hostující celek, který v prvním zápase vyhrál 1:0.
34'
Hosté se nyní mohli dostat do vedení, Vlašić velmi dobře přečetl hru, dostal se k míči a vypálil. Jeho poklus však zkušeně vyrazil brankář Mitrev mimo branku. Následně míč do bezpečí dostali obránci.
33'
Hostující Erceg oklamal před brankou obránce, ovšem jeho pokus končí výrazně mimo.
32'
Po dramatičtější pasáži hry sledujeme klidnější část utkání, ani jeden celek se nemůže probojovat do dobré střelecké pozice.
29'
Domácí brankář Mitrev míč vytěsnil na rohový kop. Dobře mířenou ránu vytěsnil nad branku. Od rohového praporku rozehrával Radošević, jehož pokus, tedy přesněji centr před branku dokázala zastavit obrana.
28'
Žlutou kartu dostává Cvetković (PFC Levski Sofia). Domácí hráč si pomohl malý kousek před pokutovým územím nedovoleně. Následovat bude žlutá karta a volný kop z dobré pozice.
26'
Nyní to na sebe vzal zcela volný Futács. Dostal výborný pas od spoluhráče, ale míč poslal mimo branku. Obrovská šance hostujícího celku nebyla proměněná.
25'
Rohový kop hostujícího celku, obrana si s centrem před branku dokázala poradit. Následně zakončoval Hamza , jehož pokus jeden z obránců tečoval mimo branku. Následoval tak další rohový kop, tentokrát ale už se Split do šance nedostal.
24'
Ani jedno mužstvo momentálně nemá stabilně míč pod kontrolou, hra se přelévá ze strany na stranu bez výraznější akce.
22'
Domácí bojují o každý metr hrací plochy. Hajduk ale hraje obětavě a soupeře nedá nic bez řádného boje.
21'
Dvacet minut hry je minulostí, na výraznější střelecký pokus čekáme. Ani jeden tým se nedokáže probojovat do vyložené šance.
20'
Volný kop domácích rozehrával Procházka, který hledal nabíhajícího Mapuku. Ten byl ovšem znovu v ofsajdovém postavení.
18'
Střel na branku k vidění mnoho není, ale pokud jde o tvrdé zákroky či drobné fauly, tak těch se fotbalisté dopouští v míře větší než malé.
16'
Panajotov fauloval soupeře, následně mohl Split založit akci po pravé straně, ale k zakončení se hostující celek nepropracoval.
15'
Hajduk Split se nyní probojoval na útočnou polovinu, kde také kombinoval. Hamza dobře vypálil, jeho ránu ale zablokoval spoluhráč. Následně si domácí obrana dokázala poradit.
13'
Další zajímavě vypadající akce domácích předčasně končí, protože Mapuku se dostal do postavení mimo hru, což neuniklo pozornosti sudího.
12'
Jordi Gómez mohl přihrávat do levé strany, ale zkusil to sám. Jeho rána nebyla nejpovedenější, navíc gólman zasahovat nemusel, míč končí mimo branku.
11'
Fotbalisté Sofie mají více ze hry, opticky si dokáží vybudovat převahu, ale do výraznější střelecké pozice se zatím nedostali.
9'
Domácí mužstvo pokračovalo v aktivní hře, do dobré pozice si nabíhal Narh, ale dostal se do postavení mimo hru. PFC tak v akci pokračovat nemohlo.
7'
Úvod zápasu nabízí opatrný fotbal, mnoho ofenzivní krásy k vidění není. Jsme svědky spíše taktického pojetí hry. Ani jeden celek nechce chybovat.
5'
Jordi Gómez centroval před branku, ale obrana si dokázala zkušeně poradit. Další nepříjemné momenty gólman Splitu řešit nemusel.
5'
Domácí celek nyní dobře vystřelil byl to Mapuku, který vyzkoušel pozornost brankáře. Míč gólman vyrazil nad branku. Následovat bude rohový kop.
4'
Nyní se hraje spíše na polovině hrací plochy, domácí mužstvo má optickou převahu, střelecký pokus ale zatím neregistrujeme.
2'
V poklidném tempu se hraje, ani jeden celek se nikam nežene.
1'
Erceg fauloval Procházku. Rozehrávat tak bude domácí celek.
1'

PFC Levski Sofia: Mitrev – Pirgov, Goranov, Jablonsky, Jablonsky – Narh, Panajotov, Stelian Rosu, Procházka, Cvetković – Mapuku, Gómez
Náhradníci: Ljubenkov – Bus, Oračev, Adeniji, Sandberg, Angelov, Borimorov

HNK Hajduk Split: Stipica – Tudor, Nižić (C), López, Memolla – Gentzoglou, Radošević, Hamza – Vlašić, Futács, Erceg
Náhradníci: Letica – Santa Rosa, Ohandža, Juranović, Kožulj, Said, Šehič.
Lepší výchozí pozici pro odvetný duel mají fotbalisté Hajduku, ale domácí Sofie bude spoléhat na velkou podporu diváků. Očekává se znovu vyhrocený duel.
Úvodní duel byl velmi vyhrocený. Držení míče bylo pro oba týmy stejné, navíc se nenudil ani hlavní sudí. Za příliš tvrdou hru fotbalistů rozdal celkem osm žlutých karet. Diváci na stadionu sledovali dlouhou dobu urputnou fotbalovou bitvu, ani jeden celek nedokázal notnou dobu proměnit šance. Střelecky byli domácí, na branku vypálili celkem 5 ran. Ujala se až ta v osmdesáté minutě, kdy se prosadil Vlašič ze Splitu.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky Evropské ligy. V tomto zápase předkola proti sobě nastoupí PFC Levski Sofia a HNK Hajduk Split.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.