Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Lyngby : Bratislava - 20. července 2017   17:00

Lyngby
Lyngby
20' Jensen  • 30' Ornskov
2:1
(2:0)
Bratislava
Bratislava
90' Oršula
Lyngby
Andersen – Brandrup (69. Lund), Jónasson, Sorensen (C), Lumb – Fosgaard, Ørnskov, Christjansen, Blume – Kjær (74. Ojo), Rygaard Jensen (64. Rasmussen)
Larsen, Hebo, Nielsen, Larsen, Boysen, Ojo, Lund Jensen, Rasmussen, Brandrup
Lyngby
Bratislava
Greif – Kubík, Rundić, Saláta, Sekulič (C) – Hološko (85. Oršula), Savićević, De Kamps, Čavrić (74. De Sa) – Vittek, Mareš (61. Schet)
Rybár, Damjanović, Oršula, Ligeon, Kotula, De Sa, Schet

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 4:7. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 12:23.
Z mé strany je to už pro tento zápas vše, příjemný zbytek dne přeje Petr Sumbal.
Utkání skončilo a pro Slovan také skončilo jeho působení v evropských pohárech pro tuto sezonu. Hosté mohli vstoupit do utkání lépe než soupeř, ale neproměnili penaltu. Nakonec už po prvním poločase prohrávali 0:2. Výsledek sice v závěru zápasu korigoval Oršula, ale snížení na 1:2 už nic neznamenalo. Postupuje tedy dánský tým Lyngby BK.
90+6'
90+5'
Už se hraje přes čas, ale rozhodčí ještě utkání prodlužuje kvůli prostojům v nastaveném čase.
90+4'
Slovan se konečně dostal do blízkosti vápna. Rozhodčí ale odpískal faul v jeho neprospěch.
90+3'
Kubík je dalším z hráčů, kterému vytekly nervy a dostává žlutou kartu za skluz zezadu.
90+2'
Dánové logicky nijak nespěchají s rozehrávkou po faulu Slovanu.
90+1'
Nastavovat se budou čtyři minuty. Slovan potřebuje na postup ještě dva góly!
90'
Slovan Bratislava právě vstřelil branku!
Slovan střílí kontaktní branku, patrně už však bude na obrat pozdě. Prosadil se střídající FILIP ORŠULA. Propadl k němu míč po rohovém kopu a on jej trefil přesně k pravé tyči.
88'
Schet vypálil z velké dálky a míč lízl tyč branky Andersena.
87'
Další kombinace hostů vyzněla naprázdno kvůli nepřesné přihrávce.
86'
Dánové se snaží držet míč na svých kopačkách a neumožnit Slovanu nadále útočit.
85'
Poslední střídání Slovanu. Na trávník naběhl místo Filipa Hološka Filip Oršula.
84'
Menší strkanice se semlela na útočné polovině Lyngby. Rozhodčí nakonec vše řeší pouze žlutou kartou pro De Kampse za hodně nevybíravý zákrok zezadu. Tohle si mohl záložník Slovanu odpustit.
83'
Za přidržení protihráče dostává De Sa žlutou kartu.
82'
Christjansen si sebevědomě potáhl míč a pak jej tvrdě napálil na bránu Slovanu. Greif měl co dělat, aby jej vyrazil.
81'
Nadýchaný centr Lyngby z pravé strany dokázala obrana Slovanu ubránit.
79'
De Kamps se pokusil zaskočit brankáře Andersena střelou z velké vzdálenosti, ale branku těsně přestřelil.
79'
Kubík ještě zachytil míč na hrací plaše a z první jej nacentroval, ovšem nepřesně.
77'
Lyngby odvrací míč na rohový kop.
76'
Že by šance pro Slovan Bratislava. Standardní situace z dobré pozice. Forsgaard dostal za skluz na Kubíka žlutou kartu.
74'
Střídání Slovanu. Odešel Aleksandar Čavrić, přišel Lesly de Sa. Domácí trenér z trávníku stáhl Jeppeho Kjæra, nastoupil Kim Ojo.
73'
Slovan už má jen zhruba dvacet minut na to, aby vstřelil tři branky, které by pro něj znamenaly postup.
71'
Hezké kličky předvedl Schet, ale finální přihrávka na některého z jeho spoluhráčů už dobrá nebyla.
70'
Slovan přežil nebezpečnou standardku Lyngby a dál může snít o zázraku v podobě otočení tohoto zápasu.
69'
Olivier Brandrup pro dnešek dohrál, nahradil jej Lund.
68'
Jeden z hráčů Lyngby je přímo na hrací ploše ošetřován.
67'
Sorensen ale napálil jen břevno! Slovan ještě žije!
66'
A je z toho další penalta pro dánské mužstvo!
66'
Nyní bude mít podobnou možnost také Lyngby.
65'
Slovan mohl zahrozit ze standardky, ale ani tak v první jeho gól v zápase nevyústila.
63'
Střídají také domácí. Za potlesku tribun odchází střelec první branky Mikkel Rygaard Jensen, nahradí jej Rasmusen.
63'
Další díl napsal seriál nepřesných centrů Slovanu. Jeho autorem byl Čavrič.
61'
Je to Jakub Mareš, kdo trávník opouští, místo něj si zahraje Mitchell Schet.
60'
Slovan chystá své první střídání. Uvidíme, kdo půjde oživit hru slovenského týmu.
59'
Jeden z obránců Lyngby míč skluzem obětavě odkopl z vlastního pokutového území.
59'
Další útok Slovanu Bratislava zahájí jeho brankář Greif dlouhým nákopem.
58'
Rozhodčí musel Mareše v jeho akci zastavit, protože už viděl míč za autovou čarou.
57'
Svou akci pak sice pokazili nepřesnou přihrávkou, ale i tak Slovanu nepříjemně zatopili.
57'
Dánové nepříjemně napadají a nyní díky tomu získali míč.
56'
Slovan to zkusil dlouhým nákopem na Mareše, s tím ale neuspěl, Lyngby si v pohodě poradilo a odkoplo míč.
55'
O pár sekund později už byl centr z pravé strany zajímavější. Christjansen se dokonce dostal k hlavičce, ta ale nebyla přesná.
55'
Tu tentokrát Lyngby rozehrálo nakrátko a následoval nepřesný centr do vápna.
54'
Další standardní situace pro domácí celek.
53'
Lyngby dostává Slovan pod tlak. Ve druhé půli se zatím slovenský tým nemůže dostat do hry.
52'
Centr od rohového praporku velký vítr v pokutovém území Slovanku nezpůsobil. Greif bude moci odkopávat od své brány.
51'
Centrovaný míč Bluma mířil na zadní tyč, Slovan jej odvrátil na rohový kop.
50'
Nastanou další problémy pro Slovan. Blume byl faulován a Lyngby bude mít nebezpečnou standardku. Savičevič dostává navíc žlutou kartu.
50'
Hološkova přihrávka do vápna sice měla nápad, ale scházela jí větší přesnost.
48'
Savičevičův centr sice letěl do nebezpečného prostoru, ale brankář Andersen zasahovat nemusel.
47'
Slovan znovu u míče a může vymýšlet další akci, která by mohla zaskočit obranu dánského týmu.
46'
Lyngby odcentrovalo od levé čáry, naštěstí pro Slovan Lumb při pokusu o zakončení upadl.
46'
Slovan se chtěl hned po rozehrávce pustit do točení, ale záhy o míč přišel.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:02.
První poločas skončil a hráči Slovanu jdou do šaten hodně skleslí. Prohrávají totiž 0:2. Přitom se mohli dostat do vedení, kdyby Vittek nezahodil penaltu. Možnost zahrávat pokutový kop dostali i domácí a ti už nezaváhali. Trefil se Rygard Jensen. Druhý gól pak přidal Ornskov, který se trefil z rohového kopu.
45+2'
45+1'
Znovu musel brankář Slovanu ven z brány. Znovu situaci odhadl dobře a míč mohl odkopnou dopředu.
45+1'
Kjær přihrávku doběhu nedosprintoval, dřív byl u míče brankář Slovanu Greif.
45+1'
Nastavovat se budou nad rámec normální hrací doby dvě minuty.
45'
Lyngby odehrává poslední minutky prvního poločasu zataženo na své polovině. Osvobozuje se za cenu odkopu.
44'
Rundič, stoper Slovanku Bratislava, šel do hlavičkového soubojů sice neohroženě, ale sám sobě při něm ublížil.
43'
Další ze série nepřesných centrů Slovanu mohli vidět diváci na stadionu v Lyngby. Jeho autorem byl Savičevič.
42'
Hra opět pokračuje, pár minut před pauzou je výsledek pro Slovan výrazně nepříznivý – 0:2.
40'
Na zemi leží jeden z hráčů dánského mužstva a zatím se drží za obličej a nezvedá se.
39'
Centr Kubíka mířil na hrot, kde byl Mareš, ten si ale pomohl v souboji s obráncem faulem.
38'
Nákop brankáře Andersona končí na kopačkách hráčů Slovanu a ti tak mohou znovu pohrozit obraně domácích.
37'
Slovan se snaží dál něco s nepříznivým vývojem utkání udělat, ale nedaří se mu přijít na kloub tomu, jak obelstít obranu svého soupeře.
36'
Čavrič naslepo míč posílal po zemi do vápna, ale ve změti hráčů nikoho v dresu svého týmu nenašel.
34'
Tentokrát akci slovenského týmu zastavil ofsajd.
33'
Střela Hološka z pravé strany byla sražená, takže brankář Andersen měl jednoduchou práci.
32'
Tohle už je pro Slovan Bratislava kritická situace. Aby postoupil, musí jednoduše vyhrát a na to mu teď chybí tři branky.
30'
Lyngby právě vstřelilo branku!
Na další příležitost Langby už však brankář Greif zareagovat nedokázal. Po rohovém kopu se míč odrazil k MARTINU ORNSKOVOVI a ten jej zatloukl do sítě.
29'
Výborný zákrok Griefa! Z pravé strany tvrdě vypálil Blume a brankář Slovanu měl co dělat, aby míč vyrazil.
28'
Marešův centr z levé strany neměl vůbec dobré parametry, nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
26'
Mohlo být vyrovnáno, Andersen se měl co činit, aby vytáhl střelu Vitteka k tyči.
25'
Obranou práci zvládl Slovan dobře, ale pak jeho vlastní akci zhatila nepřesná přihrávka na Vitteka.
25'
Slovan ztratil míč na polovině soupeře a bude se muset bránit.
24'
Lyngby se dostalo do náznaku další šance, tentokrát to ale pro Slovan dopadlo dobře, bude mít odkop od brány.
23'
Savičevič napřáhl ke střele z velké dálky, míč ale ani na branku Lyngby nedoletěl, byl zablokován pozornou obranou.
21'
Slovan prohrává v součtu už 0:2, ale stačí mu vstřelit dvě branky a postoupil by.
20'
Dánský celek ukazuje, jak se má s penaltou správně naložit! MIKKEL RYGARD JENSEN kopl penaltu přesně doprostřed branky a brankář Greif stát na čáře nezůstal.
19'
Po ruce jednoho z hráčů Slovanu kope Lyngby penaltu!
17'
A domácí mohli jít do velké šance! Útočník Kjær dobíhal na dlouhý míč a mohl jít sám na bránu, kdyby si míč lépe zpracoval.
17'
Jeden z hráčů Lyngby míč hlavou odvrátil.
17'
Standardní situace pro Slovan. Pozice pro centr do šestnáctky.
16'
Slovan, zdá se, se už vzpamatoval z neproměněné penalty a opět začíná dominovat držení míče.
15'
Mareš předal míč Čavričovi, který jej odcentroval do vápna. Na zakončení slibné šance Slovanku však nedošlo.
14'
Hološkův centr z pravé strany skončil jen v připravených rukavicích brankáře Andersena.
13'
Slovan má míč pod kontrolou, do své rozehrávky zapojuje i brankáře Greifa.
12'
Dánové se stáhli na vlastní polovinu a s míčem na kopačkách čekají, zda se otevře cesta dopředu.
11'
Slovan je mírně opařen neproměněnou penaltou a momentálně je do dánský celek, kdo určuje tempo.
9'
Další velká šance Slovanu. Tentokrát v ní byl Hološko, ale se svou střelou neuspěl.
9'
Slovan zahodil penaltu! Skvělý zákrok předvedl proti Vittekově pokusu brankář Andersen!
8'
Ve vápně fauloval Ornskov a dostává za to žlutou kartu.
8'
Penalta pro Slovan Bratislava!
7'
Z jejich útoku sice nic nebylo, ale Slovan domácím zase rychle vrátil míč nepřesným nákopem dopředu.
6'
Lyngby zakládá svou novou útočnou akci od stoperské dvojice Johansson – Sorensen.
5'
Slovan se znovu pokusil zaútočit podél pravé postranní čáry, opět mu ale jeho úmysl nevyšel a u míče jsou Dánové.
4'
Akce Slovanu po pravém křídle skončila nepřesnou přihrávkou. Následně se pokusil jeden z hráčů dojít si pro faul, rozhodčí ale nepískal.
3'
Lyngby se okamžitě pokusilo odpovědět rychlým protiútokem, ten si ale obrana Slovanu pohlídala.
2'
Do náznaku první šance se dostával Čavrič, ale jeho pokus o střelu obrana Lyngby zablokovala.
2'
Začátek zápasu je ve znamení nepřesných kombinací od obou týmů okolo středu hřiště.
1'
Hráči Slovanu drží míč na své polovině a budou brzy vymýšlet první útočnou akci zápasu.
1'

Lyngby BK: Andersen – Brandrup, Jónasson, Sorensen (C), Lumb – Fosgaard, Ørnskov, Christjansen, Blume – Kjær, Rygaard Jensen
Náhradníci: Larsen, Hebo, Nielsen, Larsen, Boysen, Ojo, Lund Jensen

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Kubík, Rundić, Saláta, Sekulič (C) – Hološko, Savićević, De Kamps, Čavrić – Vittek, Mareš
Náhradníci: Rybár, Damjanović, Oršula, Ligeon, Kotula, De Sa, Schet

Rozhodčí: Vilhjalmur Thorarinsson – Gylfi Mar Sigurdsson, Bryngeir Valdimarsson (všichni Island).
První zápas

První zápas dopadl lépe pro dánské mužstvo, které na hřišti Slovanu zvítězilo nejtěsnějším možným způsobem – 1:0. Slovan tak bude mít v odvetě nelehký úkol, musí otočit nepříznivý vývoj.
ŠK Slovan Bratislava

Jeden ze tří slovenských zástupců v Evropské Lize Slovan Bratislava se umístil na druhé pozici své domácí soutěže. Tu s překvapením všech ovládla Žilina, která ale bohužel dnes vypadala z kvalifikace Ligy mistrů. Slovan Bratislava taktéž musel postupovat od prvního předkola, soupeřem mu byl arménský celek Pjunik Jerevan. Výsledky 5:0 a 4:1 vynesli Slovan do druhého předkola, které má taktéž dobře rozehrané.
Lyngby BK

Dánský zástupce v Evropské lize se v loňské sezóně domácí soutěže umístil na třetí pozici. Na tabulkou kralující Kodaň scházelo propastných pětadvacet bodů. Třetí pozice ale zaručila kvalifikaci o Evropskou ligu, v prvním předkole si Lyngby poradilo s welšským Bangorem City. Jelikož je dánská liga už opět v provozní teplotě, má tedy tento dánský celek postaráno o zápasové vytížení.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Evropská liga pokračuje odvetnými zápasy druhého předkola, my budeme společně sledovat souboj mezi Lyngby BK a ŠK Slovanem Bratislava.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.