Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Ml. Boleslav : Korca - 27. července 2017   18:00

Ml. Boleslav
42' Chramosta  • 88' Jánoš
2:1
(1:0)
Korca
Korca
86' Čmovš (vl.)
Diviš – Fabián, Da Silva, Čmovš, Fleišman – Rada, Mareš – Přikryl (79. Jánoš), Matějovský (C), Chramosta (68. Magera) – Mebrahtu (87. Komličenko)
Vejmola – Jánoš, Komličenko, Levin, Magera, Takács, Keresteš
Alan Mario Sant – Roberto Vella, Luke Portelli (všichni Malta)
Adidas Aréna, Mladá Boleslav
4487 diváků
Korca
Shehi (C) – Vangjeli, Radaš, Jashanica, Mici – Muzaka (78. Shkodra), Nimaga, Osmani (89. Dita) – Taku (67. Gavazaj), Plaku, Latifi
Teqja – Lulaj, Gavazaj, Shkodra, Dita, Adeniyi, Gripshi

Ode mě je to pro dnešek z města automobilů vše. Děkuji Vám za pozornost a někdy příště se u online přenosů opět budu těšit na počtenou.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 5:2. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 19:6.
Je dobojováno, Mladá Boleslav nakonec poráží Skënderbeu poměrem 2:1, a do odvety, která se bude hrát za týden, tak půjde v lepší pozici! Sledovali jsme zajímavé utkání, v prvním poločase byli domácí jasně lepší a spálil hned několik šancí. Kupříkladu Mebrahtu neproměnil samostatný únik, Jakub Rada ze střední vzdálenosti trefil horní tyč. Ve dvaačtyřicáté minutě skóre otevřel Jan Chramosta, Boleslav tak svému soupeři vstřelila nepopulární gól do šatny.

Druhá půle už se nesla v o poznání klidnějším duchu, hrála se velmi vyrovnaná partie. Hosté byli s blížícím se koncem zápasu stále nebezpečnější, nejblíže ke gólu byl obránce Vangjeli, který pálil jen těsně mimo. Nakonec se albánský celek vyrovnání přece jen dočkal, když míč do sítě doputoval po střele od Liridona Latifiho, výrazně mu ale pomohla teč obránce Čmovše. Poslední slovo ovšem přeci jen měla Boleslav, když se po Magerově pasu prosadil Adam Jánoš, a stanovil tak konečné skóre zápasu.
90+4'
90+3'
Hosté ještě měli k dispozici rohový kop, po němž balon zpět do centra dění hlavou vracel Radaš, Magera ale stál ve správný čas na správném místě a rezolutním odkopem jej poslal do bezpeční vzdálenosti od branky.
90+2'
Hra se ještě musela na pár okamžiků přerušit z důvodu křečí, který chytly Tomáše Fabiána. Na útočné polovině se posléze pokoušel prosadit Komličenko, proti dvojnásobné přesile ale bojoval marně.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby se budou nastavovat tři minuty. Dočkáme se ještě nějakého gólu?
90'
Čmovš si nyní neporozuměl s brankářem Divišem a nešikovně míč odhlavičkoval k Shkodrovi. Ten se nijak nerozmýšlel a ihned vypálil, jeho pokus byl ale Fleišmanem ztečován na rohový kop.
89'
Střídání v týmu KF Skënderbeu: ze hřiště odchází Osmani, přichází Dita.
88'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Neskutečné, Mladá Boleslav si krátce po inkasované brance bere ztracené vedení zpět! Kombinace Středočechů vyústila v přihrávku pro Mageru, jenž zvedl hlavu a našel ve vápně si sbíhajícího ADAMA JÁNOŠE. Ten přetlačil svého strážce a elegantní patičkou překonal marně se natahujícího Shehiho!
87'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Mebrahtu, přichází Komličenko.
86'
Skënderbeu právě vstřelilo branku!
Tak to je obrovský šok pro domácí hráče, čtyři minuty před vypršením základní hrací doby se totiž Skënderbeu zničehonic podařilo srovnat! Liridon Latifi převzal balon, nachystal si jej na levačku a vypálil, načež se kulatý nesmysl zastavil až v síti Divišovy svatyně. Hodně tomu ale pomohla nešťastná teč bránícího PAVLA ČMOVŠE.
85'
Střídající Gavazaj vnesl do hry Skënderbeu novou energii a šťávu. Nyní se na pravém křídle hravě zbavil napadajícího Fleišmana, navedl si míč ke středu a vypálil, Divišova svatyně mu ale byla malá.
84'
Domácí příznivci se zlobí, Marku Matějovskému byl odpískán faul, atakovaný Nimaga však celé situaci pořádně přidal, za což si popularitu u boleslavských fanoušků rozhodně nevysloužil.
83'
V Mladé Boleslavi se na konci zápasu velmi hustě rozpršelo, poslední minuty tak pro oba týmy rozhodně nebudou představovat nic lehkého. U míče se momentálně drží hosté, žádná kloudná útočná akce z jejich strany však stále ne a ne přijít
82'
Exekuce standardní situace se ujal Vangjeli, který nevypálil vůbec špatně. Rána měla razanci, ale postrádala přesnost, míč totiž zacílil přesně doprostřed branky, kde číhal Jakub Diviš.
82'
Jiří Fleišman byl nucen zatáhnout za záchrannou brzdu a faulovat o únik se snažícího Gavazaje. Hosté tak budou mít k dispozici přímý kop.
81'
Do konce utkání zbývá už jen deset minut, plus nějaké to nastavení. V posledních okamžicích je hra více než vyrovnaná, domácí si chvílemi koledují o vyrovnávací branku. Udrží své hubené vedení?
80'
Jánoš vyslal bravurní pas z první pro Mebrahtua. Ten se přiřítil do šestnáctky, kde si balon zasekl, poté se lehce zapotácel, ale i tak stačil zakončit, Shehi ale výborně zmenšil střelecký úhel a znovu spolehlivě zasáhl.
79'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Přikryl, přichází Jánoš.
78'
Střídání v týmu KF Skënderbeu: ze hřiště odchází Muzaka, přichází Shkodra.
78'
Magera opět ukázal svou hlavní přednost, jíž je hra ve vzduchu. Hlavou totiž balon prodloužil na za sebou si nabíhajícího Mebrahtua, jenž se z úhlu řítil na Shehiho, přízemní střelou jej ale nezaskočil.
77'
Dnešní utkání v Adidas Aréně sleduje 4487 diváků.
76'
Jiří Fleišman se teď netradičně ocitl v pozici pravého křídla, načež přenesl hru na volného Mageru, Po jeho sklepnutí se k centru odhodlal Mareš, hlavičkující Mebrahtu měl ale mířidla vychýlená.
75'
Nimaga se zachoval kolegiálně a přenechal míč lépe postavenému Plakuovi, jenž si míč našteloval na pravačku a poté zkusil své štěstí, jeho pokus byl ale ztečován na rohový kop.
73'
Ta byla zdravá! Záložník Latifi se vydal na ofenzivní výlet, který zakončil krásnou ranou, po níž balon směřoval do horního rohu Divišovy pokladnice, nakonec jej ale o pár decimetrů minul.
72'
Miciho zpětný pas na Shehiho byl opravdu mizerný, hostující gólman se musel sakra snažit, aby balon získal místo napadajícího Mebrahta. Zmohl se ale pouze na odkop mimo hřiště.
71'
Radaš po přerušení hry vztekle zakopl míč, za což mu sudí nekompromisně udělil žlutý kartónek.
70'
Střídající Gavazaj se ihned zapojil do útočení, když si na hranici šestnáctky zdařile narazil s Plakuem, a posléze si pro balon sbíhal do šestnáctky. Jakub Diviš ale včas vyběhl a celou situaci zachránil.
69'
Douglas Da Silva zachoval při rozehrávce chladnou hlavu a roztáhl hru na Mareše. Ten ale dnes nehraje úplně ideální utkání, což potvrdil i nyní, když neuspěl ve snaze obejít obránce Vangjeliho.
68'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Chramosta, přichází Magera.
67'
Střídání v týmu KF Skënderbeu: ze hřiště odchází Taku, přichází Gavazaj.
66'
Fotbalisté Skënderbeu předvedli velmi rychli narážečku, po níž se k balonu v šestnáctce dostal Plaku. Hostující útočník se poroučel k zemi, volání červenobílých po pokutovém kopu ale ani tentokráte nebylo vyslyšeno.
65'
Fabián tentokráte prohrál souboj rameno na rameno, když byl přetlačen Latifim. Šikovný křídelník si pak balon přehodil na pravačku a odcentroval, Douglas Da Silva ale znovu předvedl, že hra hlavou je jeho velkou předností.
64'
Tempo hry v posledních okamžicích zase poněkud opadlo. Změnit se to nyní pokoušeli hosté, když z pravé strany centroval Taku, v pokutovém území ale kraloval Douglas Da Silva, jenž balon odklidil do bezpečí.
63'
Nimaga zpracoval míč a roztáhl jej na Miciho. Ten nahrával pro Latifiho, hostující křídelník ale o balon přišel. Na to konto se vpřed hnal Fabián, za cenu žluté karty jej ale zastavil Plaku.
62'
Fabián zkusil zahrozit i směrem vpřed a nepočínal si vůbec zle. Jeho první centr byl zastaven, na ten druhý si ale v šestnáctce naskočil Golgol Menrahtu a hlavou balon poslal těsně vedle. Celé situaci ovšem předcházel ofsajd.
61'
Tomáš Fabián si vybral snad první slabší moment v tomto zápase, když nechal balon za sebou. Potrestat to mohl Latifi, pravý obránce Mladé Boleslavu se ale zodpovědně vrátil a své zaváhání napravil.
60'
Boleslavští znovu začínají přebírat zápasové otěže. Opět se rozhodli zahrozit po pravé straně, Přikryl tentokráte ještě nahrával na Mebrahta, jeho nabídku ke vzdálenější tyči ale vystihl Shehi.
59'
Tomáš Přikryl roztancoval své nohy a pokusil se obejít Miciho. Nakonec se mu to povedlo, jeho centr ale k Janu Chramostovi nedoputoval, zásluhu na tom měl výborně bránící Bajram Jashanica.
58'
Jashanica nyní pořádně zabrnkal na nervy svých spoluhráčů, když směrem k Shehimu vyslal velice nepovedenou zpětnou přihrávku, hostující brankář ale míč před napadajícím Chramostou stačil odklidit.
57'
Marek Matějovský výtečně vystihl rozehrávku Vangjeliho, načež vyslal do dobré šance Mebrahta. Ten se ale ve snaze balon zaseknout lehce zapotácel, čehož ihned využil hostující stoper Radaš.
56'
Tomáš Fabián dnes zaskakuje za Pauscheka, na pravém kraji obrany si ale vede víc než dobře. Teď zastavil už několikátou akci soupeře, když parádním skluzem odzbrojil o kličku se snažícího Latifiho.
55'
Tomáš Přikryl balon sportovně odevzdal soupeři, za což byl i on odměněn potleskem. Skënderbeu se po Shehiho výkopu opět usadilo na útočné polovině, výborně vystoupivší Fabián ale Nimagu vytlačil za středový kruh.
54'
Na hřiště jsou přivolání zdravotníci, Vangjeli je po zásahu míčem do obličeje opravdu hodně otřesen. Už je ale na nohou a za postranní čáru jej doprovází potlesk z ochozů Adidas Arény.
53'
Krásná rána! Po Chramostově přihrávce nejprve Mareš míčem sestřelil Vangjeliho, načež se balon dostal až k Marku Matějovskému, který si jej nachystal na pravačku a tvrdě vypálil, Shahi ale předvedl velmi dobrý zákrok.
52'
Boleslavští se v druhém poločasu s balonem zatím příliš nepomazlili. Radašův dlouhý nákop sice hlavou odvrátil Fabián, na jeho sklepnutí si ale nikdo ze spoluhráčů nenaběhl, a míč tak skončil až v autu.
51'
Hosté se ale i nadále drží na útočné polovině, kde si vyměňují míč. Muzaka svým pasem našel Takua, který se po souboji s Čmovšem ve vápně poroučel k zemi, ani tentokráte ale nebyla odpískána penaltu. Opět to sudí posoudil správně.
50'
Skënderbeu do druhého poločas vstoupilo přeci jen o něco aktivněji. Latifi si nyní navedl balon ke středu hřiště, kde jej přenechal Osmanimu, jeho záměr najít Nimagu ale přečetl Da Silva.
49'
Na druhé straně se do zajímavé pozice propracovával Latifi, v souboji s Čmovšem ale udělal jednu kličku navíc, což se mu nakonec stalo osudným. Boleslavký protiútok pokazila nepřesná přihrávka Petra Mareše.
48'
Hosté se pokusili zahrozit po pravém křídle, když Vangjeli svou nahrávkou oslovil Takua. Ten si ale balon příliš předkopl a poté se dopustil faulu vůči Radovi, který sudí nemohl přehlédnout.
47'
Do druhého poločasu vstupují oba celky bez jediné změny v sestavě. Otázkou určitě zůstává, zdá dá trenér Uhrin už dnes příležitost nové posily, ruskému útočníkovi Komličenkovi, kterého čeští fanoušci dobře znají z působení v Liberci.
46'
První poločas je za námi, ve vedení se po jeho skončení drží domácí fotbalisté! Rozdíl je jednobrankový, musíme ale poznamenat, že mohl být daleko větší, Mladá Boleslav totiž jasně určovala tempo hry a svého soupeře přehrávala. Zhruba po čtvrthodince hry Mebrahtu nevyužil samostatný únik, o pár okamžiků později Jakub Rada nastřelil břevno. V následujících minutách se hráči Skënderbeu zatáhli do hluboké defenzivy, ve dvaačtyřicáté minutě ale neuhlídali Jana Chramostu, který otevřel skóre zápasu.
45+3'
45+2'
Zatím velmi aktivně hrající Jan Chramosta pro Boleslav těsně před koncem prvního poločasu ještě stačil vybojovat rohový kop. Boleslavští nakonec zahrávali hned dva rohy, hostující obrana ale obě situace přestála.
45+1'
Nyní už se ale sudí do kapsičky sahá. Žlutou kartu si po zákroku na Tomáše Přikryla vysloužil hostující záložník Bakary Nimaga.
45+1'
První poločas se nám protáhne o dvě minuty.
45'
Nimaga si v hlavičkovém souboji s Radou pomohl loktem, kterým domácího záložník zasáhl do obličeje. Sudí celou situaci dobře viděl a odpískal faul, k udělení žlutého varování ale nedošlo.
44'
Hosté se pokusili přispěchat s okamžitou odpovědí, když Mici nahrával Latifimu. Ten si v souboji jeden na jednoho troufl na Da Silvu, brazilský zadák Mladé Boleslavi se ale nenechal opít rohlíkem.
42'
Domácí svému soupeři střílí nepopulární gól do šatny, a těsně před koncem prvního poločasu se tak ujímají vedení! Fleišman sice o balon přišel, Matějovský jej ale zvládl vybojovat zpět. Do vápna poté přiletěl Marešův centr, po němž se balon od jednoho z bránících hráčů Skënderbeu odrazil k JANU CHRAMOSTOVI, který zachoval ledový klid a uklidil jej přesně k tyči!
41'
Tomáš Přikryl si naběhl na přihrávku od Jakuba Rady, balon mu ale po prvním kontaktu o kousek uskočil, čehož hned využil Mici. Domácí záložník jej sice získal zpět, ovšem jen za cenu faulu.
40'
Hra se opět přerušuje. Prvním z důvodů bylo ofsajdové postavení Tomáše Fabiána, tím druhým pak to, že se z trávníku nezvedá stoper Jashanica. Tentokráte však zásah zdravotnického týmu, zdá se, nebude nutný.
39'
I tak jsou ale na hrací plochu přivolání zdravotníci hostujícího týmu, Muzaka se ale zdá být v pořádku, za malou chvíli by měl být čtvrtým sudím vpuštěn zpět na travnatou plochu.
38'
Hosté poté zahrávali přímý kop z obranné poloviny, načež se po souboji s Čmovšem k zemi skácel Gjergj Muzaka. Albánský křídelník reklamuje úder do obličeje, z mého pohledu se ale jednalo o poněkud nepovedené herecké vystoupení.
37'
Velkou parádičku si nyní dovolil Jakub Diviš, který se krásnou kličkou zbavil napadajícího Latifiho. Po jeho výkopu ale balon ztratil Fleišman, jenž byl nucen rodící se brejk soupeřova týmu zastavit jen za cenu nedovoleného zákroku.
36'
Boleslavští opět začínají působit živějším dojmem. Po rohovém kopu ještě obléhali branku svého soupeře, Přikryl našel za obranu si nabíhajícího Douglase Da Silvu, brazilský veterán byl ale přistižen v ofsajdu.
35'
Chramosta nahrával ve vápně číhajícímu Mebrahtuovi, balon mu ale poslal pouze na paty. O pár chvilek později domácí družina vybojoval rohový kop, Douglas Da Silva se ale k míči neprobojoval.
34'
Na pravém kraji hřiště se udála menší strkanice mezi Markem Matějovským a hostujícím Osmanim. Sudí si následně oba kohouty pozval na kobereček, karetní trest ale neudělil a vše vyřešil domluvou.
33'
Trmu-vrmu v blízkosti středového kruhu vyhrál Matějovský, jenž se poté rozhlédl a poslal zajímavý balon za obranu soupeře. Přikryl s Radou si ale tak dlouho dávali přednost, až se mezi ně přiřítil Jashanica a míč odkopl.
32'
V posledních minutách zápas ztratil dobré tempo, což je dáno především nastolením výhradně obranné taktiky ze stranu Skënderbeu. Sám se nyní zkoušel utrhnout Mareš, proti dvojici bránících protivníků toho ale moc nezmohl.
31'
Po Přikrylově faulu rozehrávali hosté přímý kop z hloubi obranné poloviny, Radaš ale balon poslal až za postranní čáru. U míč se tak znovu drží Boleslavští, jejich další akci zkusí rozjet Tomáš Fabián.
30'
Máme za sebou úvodní půlhodinku utkání, skóre se zatím neměnilo. Aktivnějším celkem jsou rozhodně domácí, kteří už měli tři zajímavé příležitosti, finální akce jejich útočných akcí ale zatím vázne.
29'
Po dlouhém autovém vhazování míč za sebe prodlužoval Douglas Da Silva. Domácí hráči i fanoušci se poté dožadovali odpískání penalty, dle jejich názoru jeden z hráčů Skënderbeu hrál rukou, sudí ale celou situaci viděl jinak.
28'
Odkop Shehi doputoval do země nikoho, poté si jej sebral Tomáš Fabián. Ten se rozhlédl a vyslal dlouhý balon, jehož adresátem měl být Mebrahtu, domácí útočník si ale o půl metru nepohlídal ofsajdové postavení.
27'
Albánský celek nyní brání v jedenácti na vlastní polovině, domácím se přes tento defenzivní val dostává poměrně těžko. Radova přihrávka zůstala nevyslyšena, Vangjeli posléze míč nechal doputovat až mimo hřiště.
26'
Boleslavská obrana se nyní musela mít na pozoru. Sebino Plaku se totiž pustil do individuálního průniku, při kterém si, nutno poznamenat, nepočínal vůbec marně. Svým skluzem jej zastavil až Tomáš Fabián.
25'
Petr Mareš tentokráte svůj centr směřoval na hranici malého vápna, kam si sbíhal Golgol Mebrahtu, tomu ale v zakončení zabránil včas vybíhající brankář Shehi, jenž uzmul kulatý nesmysl pro sebe.
24'
Po ose Přikryl-Mareš se balon dostal až k Jiřímu Fleišmanovi. Ten jej vrátil Petru Marešovi, jehož pokus o centr byl ale v posledním možném okamžiku zablokován. Středočeši tak budou zahrávat další roh.
23'
Albánci ale s touto příležitostí nenaložili vůbec dobře, když Radašův centr našel jen ve vápně si dobře počínajícího Mebrahta. Poté si navíc pro faul došel Tomáš Přikryl, domácí tak první prekérnější situaci přestáli.
22'
Hosté se však vydali do otevřené obrany soupeře, Fleišman ale proti Latifimu vytáhl fantastický obranný skluz. Hostující křídelník se u balonu ale stačil udržet a nakonec pro své spoluhráče vybojoval přímý kop.
21'
Exekuce rohového kopu se podle očekávání ujal levonohý Petr Mareš. Se samotnou standardní situací si hosté ještě poradili, balon ale odvrátili pouze k Radovi, jenž si jej nachystal na levačku a trefil horní tyč!
20'
Do hry se nyní zapojil i Jakub Diviš, který rozběhl na levé straně se pohybujícího Fleišmana. Ten si míč ještě vyměnil s Chramostou a pak se pokusil o centr, Mici ale stačil kulatý nesmysl odklidit na roh.
19'
Poslední minuty jsou plné nepřesností, a to z obou stran. Napravit se to pokusil Jashanica, jehož nabídku vyslyšel útočník Plaku, těsně před vápnem byl ale odzbrojen vracejícím se Pavlem Čmovšem.
18'
Fabián prohrál důležitý hlavičkový souboj s Nimagou, poté se ale stihl bleskově vrátit a svého soupeře donutit k přihrávce na vlastní polovinu hřiště. Následující nákop Dajových svěřenců už nebyl povedený, aut pro Boleslav.
17'
Pravý záložník albánského celku ale o pár chvilek později dostal šanci na nápravu. Naložil s ním zajímavě, když poslal do vápna měkký centr, který proskákal až k Latifimu, ten byl však celou situací překvapen a vůbec nezakončil.
16'
Po několikaminutové pauze se na obranné polovině soupeře ohřáli i hosté. Jejich kombinace ale dnes zatím vázne, což nyní pouze podtrhl velmi nepřesně přihrávající Afrim Taku.
15'
Po rohovém kopu dostal Nimaga balon mimo šestnáctku Skënderbeu. Míč se ale ocitl u kopaček Jakuba Rady, ten byl ale přečíslen, a i když proti přesile bojoval velmi statečně, tak o kulatý nesmysl nakonec přišel.
14'
Tohle musí být gól! Albánci si neodpustili další minelu v rozehrávce, čehož se jal využít Matějovský, který nahrál Chramostovi. Po jeho pasu se do samostatného úniku dostal Golgou Mebrahtu, gólman Shehi ale jeho přízemní pokus eliminoval.
13'
Matějovský se opět pasoval do role dirigenta ofenzivního snažení domácího celku, když vymyslel povedenou průnikovou nahrávku na Přikryla, jenž chtěl celou akci ještě vyšperkovat nabídkou pro Chramostu, byl ale nepřesný.
12'
Hosté se opět snažili prosadit po levé straně, Tomáš Fabián ale znovu vystihl přihrávku, jejímž autorem byl Osmani. Po Matějovského chybě se však ke střele dostal Nimaga, Diviše ale nezaskočil.
11'
Fabián obral o balon Latifiho, načež jej posunul pro Jakuba Radu. Na jeho načechraný pas si naběhl Tomáš Přikryl, který poté hledal na vápno si sbíhajícího Chramostu, jeho záměr ale přečetl Jashanica.
10'
Po Fleišmanově nepřesném pasu byl Rada ve středu pole nucen zastavit rodící se protiakci soupeře jen za cenu jasného faulu. Hosté se ale zatím nikam neženou, Vangjeli místo nákopu na útočnou polovinu přihrál gólmanu Shehimu.
9'
Tentokráte Matějovskému nákop nevyšel podle představ, Mebrahtu se ale i tak rozhodl o téměř ztracený balon bojovat. Po nepřehledném souboji mezi ním a Radašem se míč odporoučel do zámezí, následovat bude odkop od branky Skënderbeu.
8'
Rohový kop se domácí rozhodli rozehrát na krátko, což se jako šťastná varianta neukázalo. Matějovský si vyměnil míč s Marešem a poslal jej do prostoru, kde se zdržoval Přikryl, jeho rána však zamířila vysoko nad.
7'
Krásní kombinační akce domácích! Na pravém křídle se netradičně ocitl Matějovský, který krásně našel na hranici šestnáctky se pohybujícího Přikryla. Ten ještě nahrál Chramostovi, jehož dělovku ale Shehi s vypětím všech sil vytěsnil.
6'
Hosté chybili v rozehrávce, čehož se snažil využít Matějovský, na jehož dlouhý pas si naběhl Mebrahtu. Ten jen tak tak stačil balon ještě posunout k Přikrylovi, jeho přízemní centr ale do své moci uzmul Shehi.
5'
Vangjeli se vydal na ofenzivní výlet, načež společně s Muzakou pro hosty vybojoval premiérový rohový kop tohoto mače. Na centr si ale počíhal Da Silva, kterému se podařilo balon nekompromisně odklidit do zámezí.
4'
O další útočnou akci se pokusil Tomáš Fabián, který udělal rychlé tři kroky směrem ke středu, poté vymyslel šikovnou uličku pro Marka Matějovského, boleslavský kapitán ale záměr svého kolegy nepochopil.
3'
První šance utkání! Jakub Rada zvedl hlavu a krásným bochánkem za obranu našel ve vápně se pohybujícího Chramostu, po jehož akrobatickém způsobu zakončení ale Shehi předvedl dobrý zákrok.
2'
První akci se pokusil založit levý obránce Mici, který vyslal na útočnou dlouhatánský nákop, Fleišman ale ve vzduchu předčil nabíhajícího si Takua a nyní může sám postupovat po křídle.
1'
Alan Mario Sant právě foukl do píšťalky, dnešní utkání tak může být odstartováno – pojďme na to! Výkopu se ujali fotbalisté Skënderbeu, kteří nastupují v červenobílých pruhovaných dresech, naopak domácí budou hrát v bílém.
1'
Maltský sudí Alan Mario Sant právě přivádí aktéry tohoto mače na travnatou plochu, utkání třetího předkola Evropské ligy mezi Mladou Boleslaví a Skënderbeu tak bude za pár okamžiků moci začít!

FK Mladá Boleslav: Diviš – Fabián, Da Silva, Čmovš, Fleišman – Rada, Mareš – Přikryl, Matějovský (C), Chramosta – Mebrahtu
Náhradníci: Vejmola – Jánoš, Komličenko, Levin, Magera, Takács, Keresteš

KF Skënderbeu: Shehi (C) – Vangjeli, Radaš, Jashanica, Mici – Muzaka, Nimaga, Osmani – Taku, Plaku, Latifi
Náhradníci: Teqja – Lulaj, Gavazaj, Shkodra, Dita, Adeniyi, Gripshi

Rozhodčí: Alan Mario Sant – Roberto Vella, Luke Portelli (všichni Malta).
Ještě jednou Vás všechny vítám u sledování našeho online přenosu! Mladoboleslavští fotbalisté do dnešního klání proti Skënderbeu vstupují s jedinou změnou oproti domácímu duelu s Shamrockem Rovers, na pravém kraji obrany místo zraněného Pauscheka nastupuje Tomáš Fabián. Albánci do základní jedenáctky zasáhli na dvou pozicích, místo vykartovaného Lilaje dostává šanci Muzaka, před Adenyim dostal přednost Plaku.
KF Skënderbeu

Dalo by se říci, že fotbalisté Skënderbeu v posledních sedmi letech vládnou albánské fotbalové scéně. Tamní nejvyšší soutěž totiž v tomto časovém rozmezí ovládli hned pětkrát, jeden z titulů jim však z důvodu ovlivňování zápasů byl odebrán. Poslední ročník albánské ligy byl velmi napínavý, o prvenství se do posledního kola rvaly hned tři celky. Na Sněžné vlky nakonec zbylo třetí místo, ztráta na vedoucí Kukësi však představovala pouhopouhé tři body. Také v poháru skončila Dajova družina těsně pod vrcholem, když ve finále poměrem 1:3 nestačila na tým KF Tirana.

Na evropském poli se červenobílí představují po roční pauze. V sezoně 2015/16 se jim podařilo dosáhnout účasti ve čtvrtém předkole Ligy mistrů, tam však nad jejich síly bylo záhřebské Dinamo. I tak se ale Skënderbeu stalo prvním albánským celkem, jenž si zahrál základní skupinu Evropské ligy. V nabité konkurenci Sportingu Lisabon, tureckého Besiktase a moskevského Lokomotivu sice parta okolo kapitána Shehiho skočila čtvrtá, výhra 3:0 nad portugalským týmem se ale jistě počítá. Letos si Dajovi svěřenci zatím stihli poradit s andorským týmem UE Sant Julià, ve druhém předkole pak po výsledcích 1:1 a 2:0 postoupili přes Kajrat Almaty.
FK Mladá Boleslav

Středočeši měli loňský ročník naší nejvyšší fotbalové soutěže rozjetý velice dobře, když se na konci října ještě drželi v čele tabulky. Zbytkem sezony se ale Mladá Boleslav spíše protrápila, ovšem i tak se umístila hned za třemi nejlepšími českými celky a skončila čtvrtá. Přes léto došlo v klubu k několika změnám. Ta asi největší se udála na postu hlavního trenéra, na který se po osmi letech vrátil Dušan Uhrin ml., Martin Svědík nově zastává pozici asistenta. Kádr zas tak velkých změn nedoznal, několik mladých hráčů odešlo na hostování, celek z města automobilů ale opustil třeba Lukáš Železník, který se znovu upsal Zlínu.

Až do nedávné doby byli boleslavští fanoušci na první posilu nuceni čekat, na začátku tohoto týdne však klub ohlásil příchod ruského útočníka Komličenka a mladého gólmana Jedličky, na testech je pak bosenský forvard Babalj. Na třetí předkolo Evropské ligy nemají Středočeši nikterak příjemné vzpomínky, v této fázi totiž jejich sen o základní skupině této soutěže skončil už čtyřikrát po sobě. V tom druhém si ale Uhrinova družina zvedla sebevědomí, když po výsledcích 3:2 a 2:0 s klidem přešla přes irský Shamrock. Dokáže parta okolo kapitána Matějovského letos své prokletí prolomit?
Příjemný čtvrteční podvečer přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitní kopané! Dnes jsou na programu zápasy v rámci třetího předkola kvalifikace o účast v Evropské lize, do bojů zasáhnou i dva české celky. My se v tomto online přenosu zaměříme na duel jednoho z nich, FK Mladá Boleslav přivítá KF Skënderbeu. V Adidas Aréně je úvodní výkop naplánován na 18:00.