Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Mladost Podgorica : Sturm Graz - 20. července 2017   20:30

Mladost Podgorica
0:3
(0:2)
Sturm Graz
Sturm Graz
33' Röcher   • 39' Zuleckner   • 46' Alar
Ljuljanović – Djurišić, Vukčević, Cicmil, Novović – Bukorac, Raičević (C) (72 Burzanović), Krkotić (58. Vlahović) – Petrović (46. Stijepović), Knežević, Ćetković
Ivanović – Roganivić, Stijepović, Kopitović, Burzanović, Martinović, Vlahović
Nikola Popov – Georgij Todorov, Martin Venev (všichni Bulharsko)
Gradski Stadion, Podgorica
Sturm Graz
Siebenhandl – Koch, Maresic, Lykogiannis, Potzmann – Lovric, Žulj (73. Jeggo) – Hierländer, Alar (C), Röcher (55. Schmerböck) – Zuleckner (86. Huspek)
Gratzei – Jeggo, Huspek, Puchegger, Schmerböck, Schubert, Schmid

Z mé strany je to pro dnešek vše. Přeji Vám příjemný zbytek večera a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 3:9. Střely mimo: 2:9. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 18:9.
Je dobojováno a rakouský celek dokázal zvítězit 3:0, čímž si zajistil postup do třetího předkola Evropské ligy! To, kdo bude v dnešním zápase lepší, bylo znát hned od úvodního hvizdu. V prvním poločase dokázal Sturm Graz svému soupeři odskočit na rozdíl dvou branek. Nejprve se ve 33. minutě prosadil Röcher a o šest minut později přidal druhou branku Zuleckner. Hned na startu druhé pětačtyřicetiminutovky se ještě parádně trefil kapitán Alar a o vítězi tak bylo jasno.
90+3'
90+2'
Rychle do útoku chtěl vyrazit Knežević, ovšem tomu ukopl míč od nohy Maresic.
90+1'
Hlavní sudí nastaví nad rámec hrací doby tři minuty.
90'
Parádní přízemní ránu vyslal Alor, Ljuljanović byl ale včas na zemi a střelu kapitána hostů si pohlídal.
89'
Do šance se už už řítil Huspek, jenže asistent zvedl praporek a akci hostů tak přerušil.
88'
Přestože je o osudu tohoto mače rozhodnuto, domácí fanoušci stále mohutně povzbuzují svůj oblíbený tým.
87'
Novović poslal přihrávku na brankáře Ljuljanoviće, ke kterému se rychle blížil střídající Huspek, domácí gólman tak volil rezolutní odkop.
86'
Střídání v týmu FK Mladost Podgorica: ze hřiště odchází Zuleckner, přichází Huspek.
84'
Domácí by rádi vstřelili alespoň čestnou branku, avšak obrana Grazu je dnes precizní.
83'
Na hranici vápna se s míčem otočil Alor, jehož střela ale skončila mimo tři tyče Ljuljanovićovi svatyně.
82'
Rychlý protiútok Grazu táhl Hierländer, kterého ale nedovoleně zastavil Stefan Bukorat. Ten je za svůj zákrok oceněn žlutou kartou.
80'
Lovric prostrčlt balon na nabíhajícího si Alora, kterému se ale nepovedlo zpracování a akce hostů tak končí nezdarem.
79'
Z poměrně solidní vzdálenosti to zkusil domácí bek Novović, jeho ránu si ale pohlídal brankář hostů Siebenhandl.
78'
Maresicův nákop na Zulecknera byl příliš dlouhý a Ljuljanović tak bude odkopávat od své branky.
77'
Červení teď nějakou dobu drží kulatý nesmysl na svých kopačkách, jenže stále se nemohou prokousat před Siebenhandla.
75'
Žlutou kartu dostává Vukčević (FK Mladost Podgorica).
74'
Domácí se snaží vsítit alespoň čestný zásah, defenziva hostů je ale dnes velmi pozorná a nedovoluje domácím forvardům téměř nic.
73'
Střídání v týmu FK Mladost Podgorica: ze hřiště odchází Žulj, přichází Jeggo.
72'
Střídání v týmu FK Mladost Podgorica: ze hřiště odchází Raičević, přichází Burzanović.
71'
Trma vrma uprostřed hřiště je ukončena nedovoleným zákrokem Raičeviće.
70'
Do rychlého útoku se hnal Lovric, který roztáhnul hru přihrávkou na Hierländera. Tomu ale zpětný pas nevyšel a domácí obrana se tak ubránila.
69'
Hosty neproměněná penalta nijak nepostihla a dál tak drží míč na svých kopačkách.
67'
Ljuljanović vystihl směr střely a vyrazil míč před sebe. Alarova dorážka už poté mířila vysoko nad.
66'
Byla nařízena penalta pro Sturm Graz.
65'
Domácí fandové se stále nevzdávají naděje na postup, vypadá to ale, že jejich podpora dnes zůstane bez odměny.
64'
Dlouhý nákop posílal na Zulecknera Žulj, jenže tento centr neby vůbec přesný a míč končí v zámezí.
62'
The Blackies už zapojují do kombinace a brankáře Siebenhalda a dávají tím jasně najevo, že už se nikam nepoženou.
61'
Sturm Graz měl možnost rohového kopu, obrana Mladosti ale byla pozorná.
60'
Hosté měli standardní situaci těsně od šestnáctky domácí. S její rozehrávkou se nijak nepáral Žulj, který zkusil prověřit Ljuljanoviće. Ten byl ale na svém místě a stav zůstává neměnný.
59'
Koch vybojoval u rohového praporku míč a rychle si jej naváděl do vápna. Do něj ho nepustil Vukčević, který ho ale zastavil jen za cenu faulu.
58'
Střídání v týmu FK Mladost Podgorica: ze hřiště odchází Krkotić, přichází Vlahović.
57'
Nyní se na hřišti vyrojilo několik nepřesností, míč nakonec ale nakonec drží hráči Grazu.
56'
Podgorica je v dnešním zápase velmi pasivní. V další šanci se díky nedorazu v domácí obraně ocitl Zuleckner, brankář domácích byl ale včas z branky a dokázal mu jeho šanci zmařit.
55'
Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Röcher, přichází Schmerböck.
53'
Podgorica nyní vstřelila regulérní branku, ovšem lajnový sudí mává ofsajd, takže radost domácích je zbytečná. To se vůbec nelíbí domácímu publiku a ani samotným hráčům.
52'
The Blacikies kombinují a už si chtějí pohlídat zbytek dnešního zápasu.
51'
Do ofenzivní akce se hnal Zuleckner, jenže domácí stoper Maresic so počínal velmi zkušeně a hostujícího utočníka dokázal odstavit od míče.
50'
Hra ale pokračuje dál a Sturm Graz je, stejně jako v prvním poločase, více na balonu.
49'
Jednalo se o Stefana Hierländera, který odkulhal za postranní čáru, kde bude ošetřován.
48'
Na zemi zůstává ležet jeden z hostujících hráčů a vypadá to, že se bude jednat a vážnější problém, protože na hřiště je povolán týmový lékař.
46'
Sturm Graz právě vstřelil branku!
Tak to byla parádní rána a už je to o tři branky! DENI ALAR si hned po rozehrávce vzal míč a parádní pumelicí z třiceti metrů propálil bezmocného Ljuljanoviće.
46'
Střídání v týmu FK Mladost Podgorica: ze hřiště odchází Petrović, přichází Stijepović.
46'
Sudí Popov nenastavil ani minutu a první poločas je minulostí. Aktivnější v něm byli rozhodně hosté, kteří, drželi míč daleko více a vypracovali si několik dobrých šancí, z nichž dokázali vytěžit dvě branky. O první se po parádní kombinaci postaral Röcher. Druhý gól přidal ve 39. minutě Zuleckner a hráči Mladosti tak budou plné ruce práce, pokud se chtějí podívat do dalších předkol.
45'
45'
O další průnik se pokoušel Petrović, který si ovšem příliš předkopl balon a do žádné nebezpečné situace se tak nedostal.
44'
Domácí sice mají v tuto chvíli míč na svých kopačkách, jenže se ne a ne dostat na polovinu soupeře.
43'
Petrović e utrhl na pravé straně svému strážci, přes druhého obránce hostů se ale už nedostal a Siebenhandl bude odkopávat.
42'
Do protiútoku se hned hnal Sturm Graz, k ohrožení domácí pokladnice se ale nedostali.
41'
O ofenzivní akci se pokoušel Raičević, jeho nahrávka na Kneževiće byla ale velmi nepřesná.
40'
Podgorica je nyní v hlubokém útlumu a hráči neví, kam dřív skočit.
39'
Rakouský tým přidává druhou branku a domácí se nestačí divit, jak s nimi jejich soupeř zametá! PHILIPP ZULECKNER se dokázal před pokutovým územím zbavit dvou obránců a poté nedal přízemní střelou Ljuljanovićovi šanci.
37'
Do další akce se hnal Alor, kterého ale zastavil mávaný ofsajd.
36'
Další obrovskou šanci musel hasit brankář domácích! Z kraje vápna napřáhl ke střele Žulj, jeho ránu nakonec ale dokázal Ljuljanović zneškodnit.
35'
Hosté dál pokračují v útočném snažení a je vidět, že vstřelená branka jim dodala sebevědomí.
33'
Tak Sturm Graz je za svou aktivitu odměněn! THORSTEN RÖCHER si na hranici šestnáctky narazil míč s Zuleckner a poté se tváří v tvář Ljuljanovićovi nemýlil.
32'
Hosté nyní malinko uklidnili hru a kombinují na své polovině. Defenziva Mladosti je zatím velmi dobře organizovaná.
31'
A další dlouhý nákop zkoušel Lykogiannis, výsledek je ovšem stejný jako před několika málo okamžiky.
30'
Alor se pokusil vyslat do protiútoku Hierländera, jeho nabídka ale byla příliš dlouhá a míč končí za pomezní čárou.
29'
Hodně nebezpečně si uprostřed hracího pole počínal Alor, který může být rád, že mu bulharský arbitr neudělil žluté napomenutí.
27'
Dnes velmi aktivní Žulj se opět dostal do zakončení, jenže jeho pumelice ani tentokrát nerozvlnila síť.
26'
Hráči domácího celku nyní reklamovali ruku hostujícího obránce, avšak sudí Popov zůstává klidný.
25'
Hosté se snaží střílet ze všech pozic, jenže zatím se jim moc nedaří trefovat branku.
24'
Tentokrát se rozehrávky standardní situace ujali domácí. Novović poslal do vápna centr a po chvilkovém zmatku se míč zjevil u Cetkoviće, jemuž je ale máván ofsajd.
23'
Hosté měli další volný přímý kop, střela Žulje ale mířila vysoko nad Ljuljanovićovu svatyni.
22'
Knežević chtěl vyslat Cetkoviće do úniku, ovšem jeho pas byl nepřesný a gólman hostů tak v klidu chytil míč do rukavic.
21'
Domácí se opět zatáhli a vypadá to, že dnes se pokusí svůj náskok ubránit.
19'
Další roh pro hosty. K jeho exekuci se postavil Žulj, tomu se ale kop příliš nepovedl a obrana Mladosti v klidu odkopává balon.
18'
První velká šance utkání! Žulj poslal do pokutového území měkoučký centr, na který si naskočil Zuleckner. Brankář Ljuljanović ale předvedl parádní zákrok.
17'
Na hranici vápna se ke střele odhodlal Hierländer, jeho střela byla ale hodně nepovedená.
16'
Mladost se po počáteční neaktivitě poněkud osmělila, důkazem budiž napadání Cetkoviće.
14'
Ve středu hřiště se srazili dva domácí hráči a na zemi chvilku zůstal ležet Bukorac. Nakonec se ale zvedá a vypadá to, že bude v pořádku.
13'
Podgorica se teď dostala do zajímavé situace 3 na 3, ale centr Raičeviće byl hodně nepřesný a nakonec končí v zámezí.
12'
Do prvního zakončení domácích se dostal Knezević, jenže jeho rána mířila daleko od branky Grazu.
11'
A hosté jsou dále aktivnější. Svého soka téměř nepouští k míči.
10'
Nakonec z toho byla střela doprostřed branky, s čímž si Ljuljanović dokázal poradit.
9'
Nyní se zhruba třicet metrů od vápna uvolnil Heirländer, kterého poté stáhl Raičević. The Blackies mají volný přímý kop.
7'
První rohový kop zápasu si vzal na starosti Heirländer. Jeho centr se snášel do vápna, nikdo z jeho spoluhráčů se ale k hlavičce nedostal.
6'
Petrović se ocitl zcela sám na pravé straně, avšak pomezní má zvednutý praporek, rozehrávat budou hosté.
5'
Žulj se odcentroval balon do šestnáctky, nejvýše si naskočil Vukčević, jenž poslal míč do bezpečí.
4'
Rozehrávku Grazu napadal Petrović, jenže si počínal až příliš aktivně a sudí Popov píská nedovolený zákrok.
3'
Hosté se na startu dnešního zápasu drží na míči, za což je domácí fanoušci odměňují hlasitým pískotem. Dnes to vypadá na bouřlivou atmosféru.
2'
Do vápna poslal dlouhý nákop Maresic a Zuleckner si jej zpracoval, ovšem Cicmil mu nedovolil vypálit
1'
Rozehrávky se ujali domácí, kteří dnes nastupují v červených dresech, zatímco jejich soupeř zvolil bílou sadu.
1'

FK Mladost Podgorica: Ljuljanović – Djurišić, Vukčević, Cicmil, Novović – Bukorac, Raičević (C), Krkotić – Petrović, Knežević, Ćetković
Náhradníci: Ivanović – Roganivić, Stijepović, Kopitović, Burzanović, Martinović, Vlahović

SK Sturm Graz: Siebenhandl – Koch, Maresic, Lykogiannis, Potzmann – Lovric, Žulj – Hierländer, Alar (C), Röcher – Zuleckner
Náhradníci: Gratzei – Jeggo, Huspek, Puchegger, Schmerböck, Schubert, Schmid

Rozhodčí: Nikola Popov – Georgij Todorov, Martin Venev (všichni Bulharsko).
První vzájemné utkání

13.7. 2017 – SK Sturm Graz:FK Mladost Podgorica 0:1

Branky: 2. Krkotić (pen.)

SK Sturm Graz: Siebenhandl – Koch, Maresic, Schulz (C) (80. Schubert), Lykogiannis – Lovric, Žulj (70. Huspek) – Hierländer, Alar, Röcher (64. Schmerböck) – Zuleckner

FK Mladost Podgorica: Ljuljanović – Djurišić, Vukčević, Cicmil, Novović – Kaludjerović, Raičević (C) (76. Stijepović), Krkotić (62. Bukorac) – Petrović, Knežević, Ćetković (87. Vlahović)
SK Sturm Graz

Rakouský celek se v předkole Evropské ligy může představit díky třetímu místu v tamní Bundeslize, což je pro něj poměrně solidní úspěch. V domácím poháru se mu ale příliš nedařilo, neboť v osmifinále skončil na kopačkách hráčů Sankt Pöltenu. To ale na účasti v milionářské soutěži nic nezměnilo, a tak se Sturm Graz může opět pokusit o postup do základní skupiny. To se mu povedlo naposledy v sezoně 2011/12. Tehdy to ale skončilo velmi špatně, protože The Blackies získali pouhé tři body a skončili tak na úplném dně skupiny L. Od té doby je to bída, fotbalisté SK totiž nedokázali v evropských soutěžích vyhrát jediný zápas, a tak musí jejich lodivod Franco Foda naordinovat sakramentsky dobrou taktiku, jestli chtějí přes Podgoricu postoupit a napravit tak své minulé nezdary v předkolech.
FK Mladost Podgorica

Černohorský tým se do předkol Evropské ligy dostal díky třetímu místu ve své domácí soutěži. Mohlo to ale skončit druhým titulem, jelikož první tři celky měli po posledním zápase 57 bodů a rozhodovala tak vzájemná střetnutí. Mladost měla s oběma konkurenty pasivní bilanci, a tak nakonec skončila nejhůře z celého trojlístku, tedy na bronzovém stupínku, což jim ale i tak zajistilo místenku do předkol evropských soutěží. V nich je Podgorica počtvrté od svého založení a zatím se nikdy do hlavní soutěže nedokázala probojovat. Nejblíže milionářské soutěži byla hned při svém prvním představení v sezoně 2013/14, jenže tehdy ve třetím předkola nestačila na španělskou Sevillu. Nyní to mají svěřenci trenéra Vukićeviće rozehrané proti Sturm Grazu velmi dobře, a tak uvidíme, zda se jim povede postoupit dál.
Příjemný čtvrteční večer všem fanynkám a fanouškům kvalitní kopané! Kvalifikace Evropské ligy má tento týden na programu odvetné zápasy druhého předkola a my se v tomto online přenosu zaměříme na zápas, ve kterém FK Mladost Podgorica vyzve SK Sturm Graz. Začátek zápasu je naplánován na 20:30
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.