Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Osijek : Austria Vídeň - 17. srpna 2017   20:45

Osijek
Osijek
15' Ejupi
1:2
(1:1)
Austria Vídeň
26' Monschein   • 60' Holzhauser
Osijek
Malenica – Šorša, Škorić, Lesjak, Barišić (C) – Mioč (72. Jambor), Petrovikj (46. Pušić) – Bočkaj, Lyopa, Grezda (72. Perošević) – Ejupi. Trenér: Zoran Zekić.
Antolović – Barać, Jambor, Boban, Perošević, Pušić, Matas.
Deniz Aytekin – Guido Kleve, Eduard Beitinger (všichni GER)
Stadion Gradski vrt, Osijek
Hadžikić – Stryger Larsen, Mohammed, Westermann, Martschinko – Serbest – De Paula (90+1. Cancola), Holzhauser (C), Prokop (86. Tajouri-Shradi), Pires – Monschein (78. Friesenbichler). Trenér: Thorsten Fink.
Pentz – Gluhakovic, Tajouri-Shradi, Friesenbichler, Borkovic, Salamon, Cancola.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 7:2. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 11:14.
Utkání je u konce a lepší výchozí situaci do odvety si vybojoval vídeňská Austria. Ta o své výhře rozhodla v 60. minutě, kdy se k přímému kopu postavil Raphael Holzhauser a střelou k tyči upravil, jak se nakonec ukázalo, na konečných 1:2. Po této brance pak Austria hrála zodpovědně směrem dozadu a prakticky nepustila svého soupeře do nějaké větší akce. Dvě vstřelené branky na hřišti soupeře, to je dobrý základ do druhého utkání, Austria se hodně přiblížila účinkování v základní skupině Evropské ligy.
90+5'
90+4'
Ještě jeden přímý kop pro Osijek. Do centru se položil Barišić, jeho akrobatické nůžky ale mířily mimo Hadžikićovu branku.
90+3'
Píská se Lyopův faul, Austria může v poklidu rozehrát z vlastní poloviny.
90+2'
Čistý zákrok Mohammeda zastavil rodící se útok Osijeku, je z toho pouze autové vhazování.
90+1'
Poslední střídání Austrie, na lavičku jde David De Paula, závěr utkání odehraje David Cancola.
90'
Budou se nastavovat čtyři minuty.
89'
Hadžikić opět vykopává daleko od své branky.
88'
Bočkaj se v pokutovém území dostal mezi přesilu hostujících obránců, ke střele se ani přes veškerou snahu nedostal.
87'
Roh domácích, Hadžikić ale včas vyboxoval.
86'
Hosté střídají, dolů jde Dominik Prokop, zahraje si Ismael Tajouri-Shradi.
85'
Malenicovi vypadl z rukavic vysoký centr, mohl jej ale na druhý pokus v klidu zkrotit, v jeho okolí bylo pusto.
84'
Austria v dobré obranné činnosti, na Hadžikiće míří velká malá domů.
83'
Osijeku se stále nedaří získat na delší dobu míč a vymyslet útočnou akci.
82'
Hosté vhazují, snaží se míč držet co nejdál od Hadžikićovy branky.
81'
Stryger Larsen nyní zastavil rodící se akci Osijeku a ihned rozehrál do alespoň relativního bezpečí.
80'
Útok domácích končí mimo, Hadžikić si chystá míč k dlouhému odkopu.
78'
Hosté i střídají, končí Christoph Monschein, novou tváří je Kevin Friesenbichler.
77'
Navíc přichází faul a hosté s rozehrou nikam nepospíchají.
75'
Austria nyní skvěle brání půlící čáru, soupeře vůbec nepouští do akce.
74'
Od vápna Marka Malenici začíná další akce Osijeku. Je to ale pomalé.
72'
Hned dvojí střídání udělal domácí trenér, stáhl Erose Grezdu a Benedika Mioče, do hry vstoupili Antonio Perošević a Nikola Jambor.
72'
Na Ejupiho mířil vysoký centr, i jeho hlavička pak byla vyšší, než bylo potřeba.
70'
Už se zase hrálo na druhé straně a Malenica se jednomu protivníkovi neohroženě vrhl pod nohy a zmařil mu střelu.
69'
Z rohu samotného nic nebylo, ale pokračování akce přineslo trochu vzrušení. Ejupi se ale přes obránce nedostal ke střele, jakou si asi představoval a zamířil mimo.
68'
Nejprve ale další žlutá karta pro hosty, dostal ji Felipe Pires.
67'
Bude se konat další roh pro Osijek.
65'
Barišić si naskakoval na centr, hlavou ale mířil mimo Hadžikićovu branku. Navíc byl jeho pokus i zblokován.
64'
Začal se opět hrát fotbal nahoru – dolů, už se zase útočí na branku Austrie, domácí mají roh.
62'
Málem to bylo 1:3. Malenica pouze vyrazil technickou střelu před sebe a k dorážce se cpali De Paula a Pires. Prvně jmenovaný ale zblízka nepochopitelně minul.
61'
O rychlé vyrovnání se po centru snažil Ejupi, ve vzdušném souboji mu to ale nevyšlo podle představ a hlavičkoval tak vedle Hadžikićovy branky.
60'
Austria právě vstřelila branku!
Hosté tuto standardku využili a už vedou. RAPHAEL HOLZHAUSER skvěle překonal zeď a zakroutil míč k tyči. Malenica dělal co mohl, ale střelu nevyrazil.
59'
Faul na Prokopa, tohle je už opravdu nebezpečná standardní situace!
58'
Ne ne, ani tohle nevyšlo, míč se velice rychle ocitl mimo pokutové území.
58'
Škorić nyní odehrál míč na roh, Austria může pokračovat v útočných pokusech.
57'
Austrii nevyšel ani přímý kop, centrovaný míč odklidila domácí obrana.
55'
Po delší době se do útoku vydala i Austria, mělo to ovšem krátkého trvání. Serbestův centr si stáhl Malenica ze vzduchu do svých rukavic.
53'
Šorša se sice dostal do šestnáctky s míčem u nohy, ale zaváhal se střelou a než se odhodlal, byl u něj obránce a míč mu okopl.
52'
Grezda se pokoušel o útok levou stranou, naběhl si ale do přesily protivníků a ještě před šestnáctkou o míč přišel.
50'
Střela domácího Ejupiho sice přinesla vzruch na tribuny, gólmana Hadžikiće však nechala zcela v klidu.
49'
Osijek je i v úvodu druhé půle aktivnější, Austria vyčkává.
47'
Vedení na stranu domácích mohl strhnout Ejupi, na hranici pokutového území se ale příliš dlouho trápil se zpracováním a poté vystřelil pouze do bránícího hráče.
46'
Domácí udělali do druhé půle jednu změnu, skončil Milovan Petrovikj, zahraje si Domagoj Pušić.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:47.
Máme za sebou první půli, která přinesla dva góly. Aktivněji do utkání vstoupili domácí a byli odměněni poměrně rychlým gólem. V 15. minutě dostal přihrávku Muzafer Ejupi a střelou z pravé strany prostřelil Hadžikiće. Vedení domácího celku mohlo být i vyšší, neboť v 19. minuté kopal Barišić penaltu, trefil však pouze tyč. A tak přišlo na druhé straně vyrovnání. Ve 26. minutě dostal na pravou stranu přihrávku Christoph Monschein a střelou na vzdálenější tyč upravil na současný stav.
45+2'
45+2'
Bočkajův centr hledal Ejupiho, ten byl ale ve vzdušném souboji přeskočen.
45'
Rozhodčí nastaví dvě minuty.
44'
Chvíli se nám nebude hrát, na trávníku probíhá ošetřování.
43'
Hadžikić musel opět do práce, nyní musel rychle odehrávat před dotírajícím soupeřem.
41'
Do vápna Austrie přilétlo dlouhé vhazování, Hadžikić musel rychle z branky a celou akci ukončit rázným vyboxováním.
40'
Nedovolený zákrok na Grezdu předvedl hostující David De Paula a i on si prohlédl žlutou kartu.
38'
Holzhauserův roh se stal kořistí domácích obránců a Osijek už pospíchá dopředu.
37'
Barišić srazil míč mimo hrací plochu, je tu roh pro Austrii.
37'
Za obranu se už dostával Monschein, nyní se ale provinil proti pravidlům a už se hra otáčí opačným směrem.
36'
Austria je v opravdu pozvolném útoku, spíše je to vyčkávání.
35'
Dlouhý výkop gólmana Malenici se dostal až před vápno Austrie. Tam se jej chopil Dmytro Lyopa, pronikl dovnitř, kde si chtěl vymodlit penaltu. Jenž upadl přímo před zraky rozhodčího a ten mu za simulaci ukázal žlutou kartu.
33'
Rozhodčí vede k hostujícímu Prokopovi krátkou řeč, nelíbilo se mu zdržování u rozehrávky domácích, kterou blokoval svým postavením.
31'
Míč se ve vápně několikrát odrazil, nakonec zpoza šestnáctky pálil Stryger Larsen. Mířil nad, navíc se o zlomek vteřiny dříve pískal útočný faul.
30'
Austria pokračuje v náporu, je tu rohový kop.
28'
Vstřelená branka jakoby nalila hostům síly do žil, jsou nyní velice běhaví. A probudili se i jejich fanoušci.
26'
No vida a hned je vyrovnáno. Přihrávku do běhu dostal CHRISTOPH MONSCHEIN a i on se střelou z pravé strany nemýlil. Opřel míč o tyč, od které se odrazil do sítě – 1:1.
25'
Od vlastní branky se na výkop chystá hostující gólman Osman Hadžikić.
23'
Po docela akčních minutách se nám hra trochu uklidnila, hraje se teď spíše kolem střehu hřiště.
21'
Nyní byl v roli faulovaného hostující Mohammed, trochu těžce se zvedá z trávníku, ale pokračovat bude bez omezení.
19'
Míč si na penaltový puntík postavil Borna Barišić, ten si počkal na gólmanův pohyb a poslal míč na opačnou stranu, jenže trefil tyč!
18'
Penalta pro Osijek! Mohammed v pokutovém území skluzem sestřelil Šoršu a rozhodčí neváhal ani okamžik.
17'
Velice rychle mohlo být srovnáno! Z dálky napřáhl Serbest a jeho dělovka zatřásla břevnem domácí branky!
15'
Osijek právě vstřelil branku!
Domácí tým jde do vedení! Osijek rychle rozehrál přímý kop, přihrávka mířila na MUZAFERA EJUPIHO, ten unikl svému strážci a zprava střelou po zemi překonal Hadžikiće.
14'
Tak to se moc nepovedlo, Piresův centr byl odvrácen hned na první tyči.
13'
Roh pro rakouský tým.
12'
A stále čekáme na první střelecký pokus až už na straně Osijeku, nebo Austrie Vídeň.
10'
Austria v prvním, alespoň trochu souvislejším útoku, na centr, to ale zatím není. A na Hadžikićovo ohrožení už vůbec.
9'
Opět přetažený centr domácích barev. Na tomhle musí hráči Osijeku zapracovat...
8'
Westermannovi utekl míč mimo hrací plochu, Osijek je tak opět v útoku. Zatím jsou domácí aktivnější.
7'
Bočkajův centr nebyl povedený, vysoký míč přelétl celé pokutové území a skončil v zámezí.
6'
Domácí se natlačili do pokutového území, zakončoval Šorša, Anustria odvrátila na další roh.
5'
A už zase Osijek u míče a pozvolna rozjíždí útok.
5'
Hosté se už hnali do protiútoku, ten zastavil faulem Milovan Petrovikj a rozhodčí mu ukázal žlutou kartu.
4'
Rozehra na krátkou vzdálenost skončila centrem, který ale obrana Austrie odvrátila.
4'
No a celá akce Osijeku skončila rohovým kopem, který vybojoval Šorša.
3'
Úvod je podle očekávání hodně opatrný, nyní to ale levou stranou zkouší Grezda.
2'
Austria to zkoušela pravou stranou, obrana domácích si poradila a nyní už Mioč zakládá protiakci.
1'

NK Osijek: Malenica – Šorša, Škorić, Lesjak, Barišić (C) – Mioč, Petrovikj – Bočkaj, Lyopa, Grezda – Ejupi. Trenér: Zoran Zekić.
Náhradníci: Antolović – Barać, Jambor, Boban, Perošević, Pušić, Matas.

FK Austria Vídeň: Hadžikić – Stryger Larsen, Mohammed, Westermann, Martschinko – Serbest – De Paula, Holzhauser (C), Prokop, Pires – Monschein. Trenér: Thorsten Fink.
Náhradníci: Pentz – Gluhakovic, Tajouri-Shradi, Friesenbichler, Borkovic, Salamon, Cancola.

Rozhodčí: Deniz Aytekin – Guido Kleve, Eduard Beitinger (všichni GER).
Oba týmy jsou již na hřišti, zápas může začít.
Zápas na Stadionu Gradski vrt začne ve 20:45, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Deniz Aytekin, kterému budou na pomezí pomáhat Guido Kleve a Eduard Beitinger. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Benjamin Cortus. Všichni pánové jsou z Německa.
FK Austria Vídeň

Rakouský tým se do Evropské ligy zapojil až ve třetím předkole, kdy měl za soupeře kyperský AEL Limassol. Ve Vídni skončil úvodní zápas remízou 0:0 a Austria tak musela v odvetě přidat. A povedlo se, výhra 2:1 posunula vídeňský tým do posledního předkola. V něm těžko hledat favorita, možné je všechno...
NK Osijek

Domácí tým je blízko velkého úspěchu. Soutěźí prochází už od prvního předkola, má tak za sebou už tři soupeře. UE Santa Colomu přehrál Osijek v obou zápasech, s Luzernem to byl velký boj, kdy o postupujícím rozhodl gól vstřelený na soupeřově hřišti, ale největší úspěch si chorvatský tým schoval na třetí předkolo, ve kterém dvakrát porazil 1:0 nizozemský PSV Eindhoven. Jak vidno, Osijek je v laufu a chce své snažení dotáhnout do zdárného konce.
Dobrý večer u prvního utkání čtvrtého předkola Evropské ligy. Společně se podíváme na duel mezi týmy NK Osijek a FK Austria Vídeň.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.