Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Östersunds FK : Fola - 27. července 2017   19:00

Östersunds FK
50' Bachirou
1:0
(0:0)
Fola
Fola
Keita – Mukiibi (62. Mensah), Papagiannopoulos, Pettersson, Widgren – Aiesh, Nouri (C), Bachirou, Sema (70. Bertilsson) – Edwards, Gero (46. Hopcutt)
Mills – Darijan, Hopcutt, Bertilsson, Fritzson, Sollander, Mensah
Jevhen Aranovskij – Olexandr Kornijenko, Volodymyr Volodin (vš, UKR)
Jämtkraft Arena, Östersund
Fola
Hym – Laterza, Klein (C), Chrappan, Kirch – Bechtold, Muharemović – Corral (77. Mersch), Dallevedove (81. Sacras), Saiti – Hadji
Cabral – Cvetkovic, Bernard, Sacras, Rocha, Mersch, Bensi

Ode mě je to k tomuto utkání vše. U dalších on-line přenosů na shledanou.
Dnešní utkání je tedy u konce a Östersund slaví vítězství. Jedinou branku zápasu obstaral Fouad Bachirou, který v padesáté minutě poslal domácí do vedení. Následně však švédský tým dostal možnost přesilové hry, když byl vyloučen Kirch, a tak je jednobrankové vítězství opravdu nevýrazné. Lucemburský tým může soupeře na domácí půdě hodně pozlobit.
90+3'
90+2'
Domácím už opravdu nezbývá moc času na vstřelení důležité druhé branky. Zdá se, že do odvety si favorizovaný Östersund poveze nevýrazné vítězství.
90+1'
Ne a ne se švédský tým propracovat k další nebezpečnější střele. Převaha by byla, ale chtělo by to nějakou překvapivější akci.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty.
89'
Jeden z domácích se zjevil v obrovské příležitosti, když zakončoval z hranice pokutového území. Proti inkasování byl ale blokující obránce Sacras.
89'
Hostující tým velmi dobře brání a drží soupeře daleko od svého pokutového území. Hraje se především v blízkosti poloviny hřiště.
87'
Östersund se z přesilové hry snaží vytěžit možnost na vstřelení druhé branky, ale zatím je kombinace domácích velmi statická.
86'
Nakonec se ale lucemburský tým propracoval až k ohrožení domácího brankáře. Byl to Hadji, kdo se pokusil vyrovnat, avšak mezi tři tyče forvard Foly nemířil.
84'
Nouriho centr sice letěl do velmi dobrého prostoru, ale defenzíva Foly si poradila na výbornou. Lucemburský celek už nikam moc nespěchá.
83'
Pochopitelně se nyní hosté výrazně tlačí do útoku a snaží se propracovat k nebezpečnému zakončení. Následovat bude rohový kop.
81'
Pochopitelné střídání hostujícího celku. Jakob Dallevedove přepouští místo defenzivněji laděnému Cédricu Sacrasovi.
80'
Samotný volný kop sice neznamenal moc velké nebezpečí, ale záhy po standardní situaci se ve výborné pozici ocitl Bertilsson. Thomas Hym byl připraven!
78'
Karetní trest opravdu přichází a pro hosty to je velká nepříjemnost. Druhou žlutou kartu a následně kartu červenou dostává Mehdi Kirch (FOL).
78'
Do velmi nebezpečné pozice se nyní tlačil jeden z domácích, který byl nedovoleným způsobem zastaven kousek před pokutovým územím. Tohle musí být za kartu!
77'
Poprvé ke střídání sáhl hostující trenér. Ze hřiště odchází Ken Corral, opačný směr nabral Gérard Mersch.
76'
Östersund je ale v posledních minutách jednoznačně aktivnější a snaží se kombinovat v blízkosti pokutového území soupeře. Vítězství 1:0 je přeci jenom poměrně chabé, neboť Fola je na domácí půdě velmi silná.
75'
Solidní centr v podání Brwy Nouriho sice našel dobře postaveného Mensaha, avšak jeho první zakončení se nevměstnalo do prostoru Hymovy brány.
74'
Nyní už se Hym musel činit, když ho jedovatou střelou prověřil Hosam Aiesh. Následovat bude rohový kop, neboť hostující gólman míč pouze vytěsnil mimo tři tyče.
73'
Až teď registrujeme další zakončení, jež mohlo vystrašit brankáře Hyma. Nepovedená střela Hopcutta ale neznamenala příliš velké ohrožení.
72'
Po delší době se Östersundu podařilo zatlačit na zataženého soupeře, nicméně u pokutového území nepřišla finální přihrávka.
70'
Domácí celek má dostřídán. Místo vyčerpaného Kena Semy jde na plac Johan Bertilsson.
69'
Fola Esch sice volný kop nerozehrála zrovna ideálně, ale tým trenéra Strassera se nadále drží u míče. Nicméně není ranky, není branky!
67'
Opět se hromadí nedovolené zákroky obou týmů. Dalším se provinil Dennis Widgren, jenž zastavil rozběhnutého Corrala.
66'
Standardní situace Foly se stala kořistí domácí defenzívy a následně se hra rychle přenesla na polovinu lucemburského týmu. Ani volný kop domácích ale neznamenal ohrožení brány.
65'
Ani domácí si ale v posledních minutách nemohou najít cestu přes pozornou defenzívu soupeře. Naopak se teď budou muset bránit rohovému kopu.
63'
Předchozí útočné snahy lucemburského celku nepřinesly nic moc zajímavého a tak se vpřed znovu prodírají aktivnější fotbalisté Östersundu. Zatím je to však hodně statické.
62'
Přichází druhá změna v sestavě domácího týmu. Kouč Graham Potter na hřiště posílá Samuela Mensaha, jenž zaujal místo uvolněné Ronaldem Mukiibim.
61'
Nakonec přišly dva rohové kopy během jedné minuty a po druhém z nich se k hlavičce protlačil Samir Hadji. Jeho zakončení však Keitu nedokázalo výrazněji vystrašit.
60'
Poprvé v druhém poločase se hostující celek dostal blíže ke Keitovi, nicméně následovat bude pouze rohový kop. Ten opět rozehraje Saiti.
59'
Ani domácí se však nyní neprezentovali přesnější kombinací. Znovu se začínají kupit chybné přihrávky, jež nenacházejí adresáty.
58'
Nicméně Fola je po inkasování branky poměrně zaražená a nedostává se blíže k pokutovému území Östersundu. Aly Keita tak zůstává naprosto v klidu.
56'
Navíc se faulem záhy po Hopcuttovi provinil také Hosam Aiesh. Díky nedovoleným přestupkům domácích se Fola dostává do útoku.
55'
Jenže z další akce Östersundu vůbec nic nebylo. Jamiemu Hopcuttovi odskočil míč od kopačky a poté už nezbylo nic jiného než faulovat.
54'
Žlutou kartu si nyní vysloužil Mehdi Kirch (FOL), který velmi důrazně odstavil postupujícího Aieshe.
52'
Po vstřelené brance domácím narostla křídla a rychle přichází další ofenzivní akce. Tentokrát jsme ale nebyli svědky přesnější souhry.
50'
Östersunds FK právě vstřelili branku!
Skvělý začátek druhé půle pro domácí celek. Snad poprvé v utkání jsme viděli opravdu povedenou kombinaci po všech stranách, finální přihrávka doputovala k FOUADU BACHIROUOVI a ten přesným zakončením překonal bezmocného Hyma!
49'
Na druhé straně si také Fola v krátkém časovém úseku pomohla dvěma fauly. Nouri ale rychle po rozehrání ztratil míč a k trávníku stáhl Kircha.
47'
Volný kop hostujícího celku rozehrál Jakob Dallevedove, nicméně jeho technický pokus se nevlezl do prostoru Keitovy brány.
46'
Velmi záhy po poločasové přestávce se do těžké pozice dostal Sotiris Papagiannopoulos (ODS), jenž musel hasit nebezpečnou situaci. Žlutá karta!
46'
Domácí jdou do druhého poločasu s jednou změnou v sestavě. Místo nevýrazného Salsu Abdullahiho Gera se na trávníku objevuje Jamie Hopcutt.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:01.
Úvodních 45 minut zápasu přineslo poměrně neatraktivní podívanou. Za celou první půli jsme viděli pouze jednu pořádnou střelu mířící do prostoru brány a ta byla navíc dárkem pro hostujícího brankáře. Více ze hry měl především v úvodu domácí celek, nicméně Fola dokázala postupem času vyrovnat hru a zatím se proti favoritovi drží.
45'
45'
V závěru poločasu to ještě zkusil Samir Hajdi, nicméně ani jeho zakončení neletělo tak, aby ohrozilo Alyho Keitu. Ten míč pouze pohledem zkontroloval.
44'
Tak to začíná vypadat na bezbrankovou první půli. Hraje se především ve středu hřiště, kde mírnou převahu drží fotbalisté Östersundu.
43'
Domácí fotbalisté poměrně rychle přenesli hru k pokutovému území lucemburského týmu, avšak střelecký pokus aktivního Edwardse letěl mimo tři tyče.
41'
Navíc se důraznějším zákrokem proti pravidlům provinil Ken Corral (FOL), jenž jako první v utkání dostává žlutou kartu.
40'
První poločas utkání pomalu spěje ke svému konci. Fola se teď natlačila na soupeřovu polovinu, avšak zatím hosté kombinují velmi daleko od Keitovy brány.
39'
Až nyní registrujeme první střelu, která se vlezla do prostoru vymezeného třemi tyčemi. S příliš nízkým zakončením Edwardse si ale v pohodě poradil Thomas Hym.
37'
Bohužel pro hosty si nedovoleným způsobem pomohl Veldin Muharemović, který příliš důrazně zatlačil na dobře postaveného Nouriho.
36'
Navíc byly útočné snahy Östersundu po chvíli ukončeny ofsajdem Kena Semy. Defenzíva lucemburského manšaftu si akce domácích velmi dobře hlídá.
35'
Hned dva rohového kopy v krátkém časovém úseku nyní rozehrával Nouri, nicméně ani jeden z centrů nenašel adresáta.
33'
Také kombinaci Strasserových hochů však ukončila velmi nepřesná finální přihrávka. Špatných přihrávek je k vidění opravdu hodně a ani s postupujícím časem se to nemění.
32'
Švédský tým si sice vypracoval možnost rohového kopu, ale ten byl opět naprosto bez problémů ubráněn. Dopředu tedy mohou postupovat znovu hosté.
30'
A ofenzivní choutky Foly ukončuje poněkud zbytečný nedovolený zákrok v podání Mehdiho Kircha. V posledních chvílích se domácím nedaří přerušovat akce Foly.
29'
Znovu se několik desítek vteřin hrálo na obranné polovině Östersundu. Jenže nic více než vhazování hosté nedokázali získat.
28'
Každopádně se ale lucemburskému celku pomalu daří vyrovnávat hru a častěji se svěřenci Jeffa Strassera dostávají do blízkosti pokutového území.
27'
Fola se dostává do vedení ve statistice rohových kopů. Již třetí standardní situaci tohoto typu rozehrával Enis Saiti, avšak tentokrát si s centrem poradila domácí obrana.
25'
Stále mají více ze hry fotbalisté Östersundu, ale jejich kombinace nadále postrádá potřebnou přesnost. Znovu budeme svědky pouze odkopu od Hymovy brány.
24'
Až teď to vypadalo na nadějnější akci domácího celku, nicméně finální přihrávka mířící za obranu soupeře byla zastavena pozorným Laterzou.
23'
Ne a ne se do hry pořádně zapojit útočníci . Kombinace na obou stranách je hodně poznamenána nepřesnostmi již v záložní řadě.
22'
Jenže domácí celek ze standardní situace vůbec nic nevytěžil. K vidění byla jen hodně nepovedená rozehrávka, po které bude následovat odkop od brány.
21'
Až příliš důrazný byl v souboji s Bachirouem slovenský obránce Peter Chrappan. Následovat bude první zajímavější volný kop ve prospěch Östersundu.
20'
Hodně rychle se fotbalisté Östersundu přesunuli do útočné fáze, nicméně jejich souhra znovu nabídla pouze nepřesnou přihrávku, jež zamířila vedle brány.
19'
A tentokrát už Aly Keita musel dávat pozor, neboť ho z rohového kopu ohrozil Jakob Dallevedove. Jeho hlavička však vylétla nad břevno.
18'
Po rohovém kopu sice nepřišlo přímé ohrožení Keitovy brány, avšak Fola ještě zůstala na útočné polovině a vybojovala další roh.
17'
V posledních minutách se ovšem osmělují také fotbalisté Foly. Nyní dokonce získali standardní situaci v podobě rohového kopu. Právě standardky jsou možností, jak zaskočit favorizovaného soupeře.
15'
Další nepřesnost byla k vidění v kombinaci Foly, nicméně domácí hráči míč ztratili ještě na vlastní polovině. Lucemburský tým však pokazil rychlou akci.
14'
Jenže ani tentokrát se souhra ofenzivních hráčů Östersundu nesetkala s úspěchem. Na hranici soupeřovy obrany se pohybující Edwards čekal na míč marně.
13'
Hra se rychle přenesla ze strany na stranu, nicméně ani jeden z celků se nepředvedl zrovna přesnou kombinací. Po vhazování Foly však dopředu znovu míří domácí.
12'
Poměrně často je hra přerušována nedovolenými zákroky. Týmy se snaží záhy narušovat kombinaci soupeře, což přináší velký počet faulů.
10'
Konečně se fotbalisté lucemburského celku podívali hlouběji na útočnou polovinu hřiště. Jejich kombinaci ovšem zhatila nepřesná kolmice, jež doputovala za brankovou čáru.
9'
Mehdi Kirch se pokusil vyvést míč na útočnou polovinu, jenže zhruba u středové čáry byl nedovoleně atakován Aieshem.
8'
Velmi aktivní Östersund pokračuje v tlaku. Edwards už tentokrát vypálil mimo obránce soupeře, ale nyní pro změnu netrefil bránu.
7'
A nyní se ke střele odhodlal také Brwa Nouri. I jeho solidně vypadající pokus ale neprošel přes pozornou defenzívu Foly.
6'
Další rohový kop ve prospěch švédského celku. Opět se rozehrání ujal Sema a tentokrát už následovalo i zakončení. Edwardsův pokus však skončil zablokován.
4'
Stále hrají převážně fotbalisté Östersundu, kteří soupeře téměř nepouštějí k míči. Za půlící čáru se Fola pořádně dostala zatím jen jednou.
2'
Aktivita Östersundu zatím nepolevuje. Švédský celek si dokonce vybojoval rohový kop, nicméně Semův centr neletěl do dobrého prostoru.
1'
Domácí fotbalisté hned od úvodního výkopu hýří aktivitou a tlačí se hlouběji na soupeřovu polovinu. Zatím bez jakéhokoliv pokusu o ohrožení brány.
1'

Östersunds FK: Keita – Mukiibi, Papagiannopoulos, Pettersson, Widgren – Aiesh, Nouri (C), Bachirou, Sema – Edwards, Gero
Náhradníci: Mills – Darijan, Hopcutt, Bertilsson, Fritzson, Sollander, Mensah

CS Fola Esch: Hym – Laterza, Klein (C), Chrappan, Kirch – Bechtold, Muharemović – Corral, Dallevedove, Saiti – Hadji
Náhradníci: Cabral – Cvetkovic, Bernard, Sacras, Rocha, Mersch, Bensi

Rozhodčí: Jevhen Aranovskij – Olexandr Kornijenko, Volodymyr Volodin (vš, UKR).
CS FOLA ESCH

Také lucemburský celek je jedním z největších překvapení dosud odehraných předkol Evropské ligy. Fola musela kvůli slabému koeficientu již do prvního předkola, nicméně v tom po výsledcích 2:1 a 1:1 vyřadila mírně favorizované Milsami. Ani do druhého předkola sice lucemburský tým nevstupoval v roli favorita, avšak Inter Baku si na něj rovněž nepřišel. V Ázerbájdžánu sice Fola prohrála 1:0, ale doma pak soupeře roznesla 4:1, čímž si zajistila historickou účast v třetím předkole jedné z evropských soutěží.
ÖSTERSUNDS FK

Loni až osmý tým švédské ligy si předkola Evropské ligy zajistil díky vítězství v domácím poháru. Jakožto nenasazený celek se Östersunds hned v druhém předkole musel vypořádat s těžkým soupeřem, avšak Galatasaray Istanbul dokázal překvapivě vyřadit. Na domácí půdě totiž švédský celek zvítězil 2:0 a ani v odvetě nebyl přes velký tlak soupeře poražen. Remíza 1:1 tedy znamenala šokující postup, avšak kromě Evropské ligy se Östersundu příliš nedaří. Ve švédské Allsvenskan je totiž šestý, přičemž od Djurgardenu naposledy obdržel výprask 0:3.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.