Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Panathinaikos : Bilbao - 17. srpna 2017   20:30

Panathinaikos
29' Lod  • 55' Cabezas
2:3
(1:0)
Bilbao
Bilbao
68' Aduriz   • 71' de Marcos   • 74' Aduriz
Vlachodimos – Reis, Koutroumbis, Moledo, Hult – Cabezas (84. Donis), Zeca (K), Kourbelis, Lod – Molins (72. Chatzigiovanis), Altman (51. Luciano)
De Sousa – Mesquita, Santos (všichni Portugalsko)
Apostolos Nikolaidis Stadium, Atény
Bilbao
Herrerín – de Marcos, Etxeita, Laporte, Balenziaga – Vesga, Etxebarria (77. San José) – Lekue (57. Williams), García, Muniain (K) (84. Susaeta) – Aduriz

Pro Athletic Bilbao to bylá těžká řehole, nakonec však španělský celek zápas v Aténách zvládl a po velkolepém obratu udolal místní Panathinaikos 3:2. Do odvety si tak aspirant na postup do základní skupiny Evropské ligy přinese příznivý výsledek.
90+3'
90+1'
Šance jako hrom! Vyrovnání měl na kopačce Donis (Panathinaikos FC), jenomže Herrerína z bezprostřední blízkosti neprostřelil.
89'
Jednu z posledních možností, jak vyrovnat, měli domácí díky rohovému kopu. Lucianův pas však nebyl úspěšný.
88'
Za faul na Luciana si San José (Athletic Bilbao) vysloužil žlutou kartu.
87'
Hosté se ubránili rohovému kopu.
85'
Nového muže na trávníku hledal Zeca (Panathinaikos FC), jeho centr však k Donisovi nedorazil.
84'
Naposledy vystřídal také Athletic Bilbao: Muniaina nahradil Susaeta.
84'
Avizovaná poslední výměna v týmu Panathinaikos FC: Cabezas přenechal své místo Donisovi.
82'
Domácí tým připravuje třetí střídání. Dojít by k němu mělo při nejbližším přerušení hry.
81'
Hosté měli k dispozici roh. S jeho rozehrávkou naložil Muniain mizerně a málem z toho vznikl rychlý brejk.
79'
Fotbalisté Bilbaa hlídají vypracovaný náskok kombinační souhrou na svém území.
77'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Beñat Etxebarria, přichází San José.
76'
Vyrovnat stav utkání měl v úmyslu Zeca (Panathinaikos FC), nicméně cílené zařízení netrefil.
74'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Pouhých šest minut španělskému týmu trvalo, než otočil dvougólovou ztrátu ve svůj prospěch! K exekuci nařízené penalty se postavil ARITZ ADURIZ a jemným obloučkem poslal míč za záda padajícího brankáře.
73'
Moledo uvnitř vápna fauloval Williamse. Penalta pro Athletic Bilbao!
72'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Molins, přichází Chatzigiovanis.
71'
To je k nevíře! Během tří minut přišli domácí o pohodlný dvougólový náskok. Balenziaga chirurgicky přesným pasem našel za záda obránců nabíhajícího OSCARA DE MARCOSE a ten prudkou ranou bez přípravy nedal Vlachodimosovi sebemenší šanci.
68'
Hosté vsítili kontaktní gól a jsou zpátky v zápase. Po odvráceném centru z rohového kopu vrátil balon do šestnáctky Muniain. Na zadní tyči našel hlavičkujícího ARITZE ADURIZE a ten snížil na rozdíl jedné trefy.
67'
Molins (Panathinaikos FC) v ofsajdu.
66'
Momentálně se na hrací ploše neděje nic zajímavého.
64'
Vlachodimos (Panathinaikos FC) si ze vzduchu stáhl centr zleva a pak rozdal míč svým spoluhráčům v poli.
62'
Stejný hráč byl při další ofenzivní akci hostů chycen do ofsajdové pasti.
61'
Palebnou pozici si vyhledal Raúl García (Athletic Bilbao), ale neměl dostatečně přesně seřízena mířidla.
60'
Nic se nezměnilo ani po rohovém kopu, jehož rozehrávku si vzal na starost Etxebarria (Athletic Bilbao).
58'
Španělům se nedá upřít snaha. Faktem ovšem zůstává, že recept na defenzivu Panathinaikosu hledají marně.
57'
Athletic Bilbao reaguje na nepříznivý stav střídáním: ze hřiště odchází Iñigo Lekue, nastupuje Williams.
55'
Panathinaikos právě vstřelil branku!
BRYAN CABEZAS si vzápětí spravil chuť. Uvnitř pokutového území se dostal k odraženému míči a zavěsil ho pod břevno. Aktuální stav je 2:0.
53'
A hostující branku netrefil ani Cabezas, tomu nevyšla rána zpoza šestnáctky.
52'
Hned po svém příchodu na trávník si Luciano (Panathinaikos FC) vypracoval gólovou příležitost, když jeho křižná rána z pravé části hranice vápna proskotačila těsně kolem tyče.
51'
Střídání v týmu Panathinaikos FC: Altmana nahradil Luciano.
51'
Defenziva Bilbaa pak přesto čelila rohovému kopu a svou úlohu zvládla na výbornou.
50'
Domácí borci rozběhli na pravé straně Molinse, ten akci svého týmu zkazil nepřesným centrem.
48'
Míč nadále rotuje kolem středového kruhu, kde o něj probíhají usilovné souboje.
47'
V úvodu druhé půle se hraje výhradně uprostřed hřiště.
46'
Hlavní aktéři se vracejí zpět na hřiště. Zápas bude pokračovat druhým poločasem.
Jedna střela na bránu = jeden gól. Taková je ve zkratce statistika prvního poločasu, který se vydařil lépe Panathinaikosu. Domácí obecenstvo ve 29. minutě rozradostněl Robin Lod. Bilbao se k vápnu svého soka dostávalo spíše sporadicky a dá se říct, že během úvodní pětačtyřicetiminutovky nicmoc nepředvedlo.
45+1'
45+1'
V úvodním dějství se odehraje ještě jedna minuta.
45'
Kourmpelis (Panathinaikos FC) se postavil do cesty rozběhnutému Muniainovi a neunikl žlutému trestu.
43'
Pomalu, ale jistě se blíží konce prvního poločasu.
41'
Beñat Etxebarria z něj posadil balon na hlavu Aritze Adurize a ten vysokým obloučkem přeloboval branku.
40'
Roh pro Athletic Bilbao.
39'
Lod (Panathinaikos FC) se ocitl v ofsajdu.
38'
V posledních minutách se hrálo ze strany na stranu.
36'
A rovněž v postavení mimo hru se na druhé straně hrací plochy nacházel Molins (Panathinaikos FC).
34'
Při následném protiútoku si Aritz Aduriz (Athletic Bilbao) nepohlídal ofsajdovou linii, takže z toho vůbec nic nebylo.
33'
Nestalo se tak. Lodův centr z přímého volného kopu měla hostující obrana pod kontrolou.
32'
Panathinaikos může znovu udeřit. Příležitost k tomu má ze standardní situace.
32'
Etxeita (Athletic Bilbao) podrazil Altmana a inkasoval žlutou kartu.
29'
Řecký klub po necelé půlhodině otevírá gólový účet zápasu. ROBIN LOD si po prodlouženém centru zprava prohodil balon kolem obránce a díky tomu se dostal až před samotného Herrerína, kterého chladnokrevně prostřelil.
28'
Na druhé straně hřiště Lekue zprava odcentroval balon do vápna a jeden z obránců srazil míč do náruče domácího gólmana.
26'
Trochu vzruchu způsobil svou střelou Cabezas (Panathinaikos FC), který z hranice pokutového území zamířil nad branku. Aspoň se mu povedlo vypálit.
25'
Ta jiskra z úvodu zápasu se někde vytratila. Nyní se hra odehrává při poněkud ospalém tempu, což je škoda.
23'
Panathinaikos rozjíždí akci ze svého území.
22'
Raúl García (Athletic Bilbao) v souboji o balon udeřil Zecu loktem do tváře. Jeho trest? Samozřejmě žlutá karta.
20'
Muniainova přihrávka za záda obránců našla adresáta pouze v brankáři Panathinaikosu.
19'
Španělé vyvezli míč blíže ke středovému kruhu a snaží se prokombinovat hlouběji do pole.
17'
Nakonec ho vybojovali domácí, kteří nyní vytrvale zaměstnávají defenzivu Bilbaa.
16'
Hra se přesunula doprostřed hřiště, kde hráči mezi sebou svádějí neúprosné bitvy o balon.
14'
Krátce po jeho rozehrání se zpoza vápna opřel do balonu Cabezas a trefil některého z hostujících beků.
13'
Domácí se znovu dostali k míči. Lod zkusil projít do vápna zleva, ale to mu nevyšlo. Následuje roh.
12'
Rodrigo Moledo (Panathinaikos FC) zaútočil po pravém křídle a po ztrátě balonu fauloval.
10'
Gólové šance jsme se zatím nedočkali, avšak svižné tempo hry naznačuje, že by brzy mohla nastat změna.
9'
Beñat Etxebarria (Athletic Bilbao) ve středu hracího pole nepřiměřeně atakoval Zecu.
7'
Domácí zůstali u balonu a znovu získali výhodu rohového kopu. Altman z něj oslovil Nuna Reise, který nezamířil tam, kam chtěl.
6'
Roh také na opačné straně. Altman (Panathinaikos FC) se rozhodl pro krátkou rozehrávku.
4'
Po Etxebarriově centru z rohu hřiště na přední tyči nejvýše vyskočil obránce, který uklidil balon do bezpečí.
3'
Hosté opět získali míč, založili útok po levé straně a jejich centr srazil Zeca na roh.
2'
Raúl García (Athletic Bilbao) po ztrátě balonu na útočné polovině fauloval Moleda.
1'
Zahajovací výkop patřil fotbalistům Athletica Bilbao.
1'
Domácí odehrají zápas v zelených dresech a hosté budou hrát v červenobílé kombinaci.
Hlavní rozhodčí Manuel De Sousa společně se svými portugalskými krajany přivádí fotbalisty obou týmů na hrací plochu.
Aténský stadion se zaplňuje. Do začátku utkání zbývá necelých deset minut.
Hráčů obou celků se právě rozcvičují.

Panathinaikos FC: Vlachodimos – Reis, Koutroumbis, Moledo, Hult – Cabezas, Zeca (K), Kourbelis, Lod – Molins, Altman
Náhradníci: Steele – Donis, Luciano, Kolovetsios, Chatzigiovanis, Evangelou, Pispas. Trenér: Marinos Ouzounidis.

Athletic Bilbao: Herrerín – de Marcos, Etxeita, Laporte, Balenziaga – Vesga, Etxebarria – Lekue, García, Muniain (K) – Aduriz
Náhradníci: Arrizabalaga – Bóveda, Saborit, San José, Williams, Susaeta, Rico. Trenér: José Ángel Ziganda.

Rozhodčí: De Sousa – Mesquita, Santos (všichni Portugalsko).
Athletic Bilbao

V uplynulém soutěžním ročníku LaLigy obsadil Athletic sedmou pozici a ta mu vynesla účast ve 3. předkole Evropské ligy. První zápas na hřišti Dinama Bukurešť přinesl remízu 1:1 a odveta už byla jasně v režii favorizovaného Bilbaa, které potěšilo své fanoušky přesvědčivou výhrou 3:0.

3. předkolo Evropské ligy
Dinamo Bukurešť – Athletic Bilbao 1:1
Athletic Bilbao – Dinamo Bukurešť 3:0
Panathinaikos FC

Ve 3. předkole Evropské ligy změřil Panathinaikos síly s Gabalou a svého ázerbájdžánského soupeře udolal v obou duelech tím nějtěsnějším možným rozdílem. Před svými příznivci Panathinaikos zvítězil 1:0 a v Gabale uspěl po výsledku 2:1.

Panathinaikos FC – FK Gabala 1:0
FK Gabala – Panathinaikos FC 1:2
Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeji příjemný čtvrteční večer a zároveň vás vítám u sledování úvodního utkání závěrečného 4. předkola Evropské ligy, kdy do řeckých Atén přicestuje španělský Athletic Bilbao, aby se tam utkal s místním Panathinaikosem FC.

Zápasem, jehož úvodní výkop je naplánován na 20:45, vás prostřednictvím textové online reportáže provede Lukáš Jasoněk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.