Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Panathinaikos : Gabala - 27. července 2017   20:30

Panathinaikos
37' Molins
1:0
(1:0)
Gabala
Gabala
Vlachodimos – Coulibaly, Kolovetsios, Moledo, Hult – Chatzigiovanis (71. Cabezas), Kourbelis,
Zeca (C), Lod – Altman (87. Donis) – Molins (70. Luciano)
Kotsaris, Reis, Donis, Cabezas, Luciano, Evangelou, Pispas
Apostolose Nikolaidise, Atény
Gabala
Bezotosnij – Gurbanov, Vernydub, Stanković, Bulthuis – Malone (76. Kone) – Joseph-Monrose, Hüseynov (C), Halliday, Ozobić – Dabo
Agil Mammadov, Jamalov, Ramaldanov, Alijev, Asif Mammadov, Abbasov, Kone

Z mé strany je to už pro tento zápas vše. Příjemný zbytek večera, případně už dobrou noc, přeje Petr Sumbal.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 7:0. Rohy: 9:6. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 13:15.
První utkání třetího předkola Evropské ligy vyznělo lépe pro Panathinaikos, který zvládl domácí zápas a zvítězil nad Gabalou 1:0. Jedinou branku domácích vstřelil už v prvním poločase z penalty Molins. Kromě toho ještě nastřelil Lod tyčku a velkou šanci Molinse zlikvidoval Bezotosnij. Gabala si moc šancí nevypracovala, a tak na důležitý gól na hřišti soupeře nedosáhla. Odveta se hraje za týden v Rumunsku.
90+4'
90+4'
Po Koneho přihrávce střílel z dálky pravačkou Ozobič, ale jeho střela až na branku neprošla.
90+3'
Lodův centr skončil v rukavicích brankáře Bezotosnije.
90+2'
Rohový kop Gabaly byl nebezpečný. K hlavičce se dostal Vernydub, ale na štěstí pro Panathinaikos hlavičkoval jen v záklonu.
90+1'
Po delší době se podívala dopředu také Gabala. Vlachodimos neměl problém zpacifikovat nedůraznou hlavičku.
90'
A málem z toho byla branka! Na zadní tyči byl volný Luciano a propadl do jeho prostoru míč. Těsně na něj nakonec střídající domácí hráč nedosáhl.
89'
Gabala je i nadále přikována před vlastní pokutové území. Nyní se bude bránit už devátému rohovému kopu řeckého mužstva.
88'
Dlouhý nákop Gabaly neměl vůbec žádnou přesnost a tak si pro něj může v klidu doběhnout Vlachodimos.
87'
poslední střídání Panathinaikosu. Altmana na hřišti zastoupí na poslední minutky zápasu Donis.
85'
Místo toho, aby se Gabala pokoušela o vyrovnání se musí bránit tlaku Panathinaikosu.
84'
Centr od rohového praporku vyboxoval do bezpečí brankář Bezotosnij.
83'
Hult je i z pozice levého obránce hodně nebezpečný. Nyní svou střelou z dálky vybojoval rohový kop.
82'
Luciano vystřelil z dálky a míč očividně tečoval zády jeden z hráčů Gabaly. Rozhodčí si ale ničeho nevšiml a tak to bude jen odkop od brány.
80'
Ty však zatím pro Gabalu nijak nebezpečné nebyly a ani ten poslední nebyl výjimkou.
79'
Domácí řecké mužstvo bude zahrávat rohový kop.
78'
Bezotosnij byl na svém místě a v pohodě chytil centr Hulta z levé strany.
77'
Gabala má ještě zhruba patnáct minut na to, aby dokázala vstřelit branku, která by byla na hřišti soupeře ceněna v pohárové matematice zlatem.
76'
Hosté poprvé střídají. Maloneho na trávníku nahradí Kone.
76'
Gabala už na tom zase není dobře a pouze se brání. Domácí přidali na obrátkách a rumunský celek nestíhá.
75'
Následně ještě domácí zahrávali rohový kop, ale ten jim k žádné velké šanci neposloužil.
74'
Lod dnes už podruhé trefuje tyčku! Tentokrát střelou přímo ze hry zpoza vápna!
73'
Altman to ale zkusil na přímo. Střelou však brankáře Bezotosnije nepřekvapil.
73'
Standardní situace pro Panathinaikos. Míš si staví Altman, je to pozice spíše pro centr.
72'
Ostrý centr do šestnáctky netrefil ani jeden ze dvou nabíhajících hráčů Panathinaikosu. Byla to ale slibná šance.
71'
Přihrávka na slepo do vápna se stala kořistí obrany Gabaly.
70'
Uvidíme, zda Panathinaikosu provedená střídání opět přinesou větší moc nad utkáním.
69'
První střídání zápasu. Ze hřiště odchází střelec zatím jediné branky Molins. Nahradil jej Luciano. Místo Chatzigiovanise si zahraje Cabezas.
68'
Nyní se těžiště hry odehrává ve středu pole, ani jeden tým nedokáže udržet míč delší dobu v moci.
67'
Gabala v posledních minutách výrazně přidala a dělá Panthinaikosu obrovské problémy. Ten však zatím těsné vedení drží.
66'
Po rohovém kopu se odražený míč dostával k Ozobičovi. Ten však míč netrefil dobře. Ale hosté mají další roh.
65'
Dabo našel přihrávkou Monrose, ten poté vybojoval alespoň rohový kop pro Gabalu.
63'
Tak nakonec byl útočník hostů v těsném ofsajdu.
63'
Málem bylo vyrovnáno! Joseph-Monrose trefil pravou tyč branky Panathinaikosu.
62'
Gabala se stejně jako v první poločase dostává po prvních patnácti minutách více do hry.
61'
Rohový kop dokázali hosté ubránit a stále tak drží svou ztrátu jen na jednogólovém rozdílu.
60'
Po ošetření jednoho z hráčů Gabaly se může pokračovat ve hře.
59'
Na druhé straně pak zase zahrozili domácí. Ti budou pokračovat v tlaku prostřednictvím rohového kopu.
58'
Oborskou šanci na srovnání měl Malone. Přesně na něj letěl centrovaný míč od Bulthuise, on jej ale nedokázal dobře trefit.
57'
Gabala se znovu vydala na útočnou polovinu, ale její akce opět neměla dlouhé trvání.
56'
Rohovému kopu se Gabala ubránila a navíc se pak sama vydala do rychlého protiútoku. Nedostala se však daleko.
55'
Altman se podruhé dnes dostal do zajímavé střelecké pozice. Tentokrát byla jeho rána sražena na rohový kop.
54'
Druhý gól by domácí potřebovali, určitě by jejich hru výrazně uklidnil.
53'
Teď už ale opět útočí domácí. Po akci podél pravé lajny se nakonec do velké šance dostal Molins. Skvělý zákrok však předvedl Bezotosnij a jeho střelu z blízka bravurně vyrazil.
51'
Rumunský tým poprvé ve druhé půli déle držel míč na svých kopačkách. Jeho iniciativa byla ukončena přihrávkou na Daba do ofsajdu.
50'
Domácí mají hodně vysunutý pressing a znesnadňují tak Gabale rozehrávku.
49'
Centr Panathinaikosu z pravé strany byl slabý a navíc mířil jen přímo do rukavic Bezotsonije.
48'
Po zákroku Bulthiuse se píská faul ve prospěch domácího mužstva.
47'
Rohový kop Panathinaikosu mířil na přední tyč. Tam se do zakončení procpal Coulibaly, ale mířil vedle.
46'
Altman se hnal i s míčem směrem v před, ale obrana hostů jej dokázala zabrzdit a nakonec i definitivně zastavit.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:31.
První poločase je za námi. Téměř celý se odehrál v režii Panthinaikosu, který měl výrazně větší držení míče. Gabala se snažila zahrozit pouze ojediněle z protiútoků. Také se ale slušně bránila, ze hry pustila soupeře jen do jedné větší šance a to pálil Altman nepřesně. Dvě největší šance měli domácí ze standardních situací. Přímák Loda ještě zastavila tyčka, penalta Molinse už však skončila v bráně. Domácí tak vedou po poločase zaslouženě 1:0.
45+1'
45'
Coulibaly byl úplně volný a měl ideální pozici pro centr. Míč však jeden z obránců Gabaly odrazil na rohový kop.
44'
Domácí dal vytrvale obléhají pokutové území Gabaly. Ta se dál trpělivě brání, i když už prohrává 0:1.
42'
Vernydub dostává první žlutou kartu zápasu za přílišnou tvrdost v hlavičkovém souboji.
40'
Hult byl faulován a to mu přišlo vhod, protože se ocitl při rozehrávce v nesnázích.
40'
Do další šance se dostával Molins a byl zastaven nedovoleně. Vernydub se na něj doslova pověsil rukama.
39'
Domácí pokračují v aktivitě a dál zatápí obraně rumunského celku.
37'
Panathinaikos právě vstřelil branku!
GUILLERMO MOLINS vystřelil ze svého pohledu doleva po zemi a brankář Bezotosnij si vybral opačný kout branky. Domácí jsou do vedení 1:0.
37'
Míč si staví Molins.
36'
Penalta pro Panathinaikos! Gurbanov zahrál míč rukou a měl ji výrazně od těla!
34'
Coulibaly chtěl odcentrovat z pravé strany, ale obránci Gabaly mu to dobrou obrannou prací neumožnili.
33'
Akce Gabaly po pravém křídle byla zastavena. Molins si navíc stěžoval, že byl faulován.
32'
Po opravdu svižném začátku utkání tempo hry malinko opadlo.
31'
Hult byl podle názoru rozhodčího zastaven čistě, Panathinaikos bude vhazovat.
30'
Gabala se zatím brání dobře, ze hry si domácí tým dosud žádnou opravdu velkou šanci nevypracoval.
29'
Domácí si chtěli vymodlit penaltu, ale rozhodčí rozpažil a nepískal.
29'
Panathinaikos nyní svírá svého soupeře a hledá cestičku do pokutového území.
28'
Panathinaikos uklidňuje svou rozehrávku, pomáhá si i s brankářem Vlachodimosem.
26'
Moins si při svém průniku do vápna pomáhal rukama a tato jeho nedovolená činnost neunikla rozhodčímu Munuerovi.
25'
Rozhodčí si všiml faulu a píská ve prospěch hostů. Rozehrávat bude z vlastní poloviny stoper Vernydub.
24'
Coulibaly je sice rychlý hráč, ale ani on nemohl zastihnout na hřišti nepřesný pas Kolovetsiose.
23'
Střela Ozobiče byla zablokována jedním z bránících hráčů Panathinaikosu.
22'
Bulthuis už se chystá na vhazování v blízkosti šestnáctky Panathinaikosu.
21'
Centr Panathinaikosu z levé strany byl nepřesný. Řekové ale nadále zůstávají u míče.
20'
Gabala o sobě dala poprvé v utkání výrazněji vědět a vypadá to, že není jejím úmyslem se celé utkání jen bránit.
18'
Následnému rohovému kopu se dokázali domácí ubránit.
17'
A znovu musel být Vlachodimos v akci. Tentokrát musel likvidovat tvrdou ránu Ozobiče z dálky. Tak tak, že na ten míč dosáhl.
17'
Ten roh nebyl vůbec kopnutý špatně. Brankář Vlachodimos měl co dělat, aby míč vyboxoval.
17'
Gabala má k dispozici svůj první rohový kop zápasu.
16'
Z dálky se do míče opřel Lod. Ten je dnes při chuti, už jednou trefil tyčku. Tentokrát ale výrazně minul branku.
15'
Prvních patnáct minut zápasu bylo ve znamení aktivity domácích. Ti ale nedokázali ze své převahy zatím nic vytěžit.
13'
Znovu se hnal rumunský tým do protiútoku, ale obrana Panathinaikosu zatím nemá se zastavováním akcí soupeře problémy.
12'
Ojedinělý protiútok Gabaly po levé straně zastavil čistým obranným zákrokem Hult.
11'
Lud se opravdu do míče opřel levačkou a jeho tvrdou ránu zastavila až tyčka!
10'
Lod byl zastaven nedovoleně, Panathinaikos bude mít k dispozici zajímavou standardní situaci. Je to pozice na střelu pro leváka.
9'
Gabala se rohu ubránila, ale dál musí být ve střehu, protože domácí jsou na balónu.
9'
Panathinaikos bude zahrávat rohový kop.
8'
Po krátkém intermezzu v podání útoku Gabaly se hra opět stěhuje na obrannou polovinu rumunského celku.
7'
Další rána směřovala na branku Gabaly. Tentokrát pálil nepřesně kapitán Zeca a brankář Bezotosnij míč vyrazil.
6'
První zajímavá šance utkání a měl ji Panathinaikos. Středem hřiště prošel Lod, který následně přihrál na Altmana. Ten poté z dobré pozice střílel vedle.
5'
Molins už míč na hrací ploše nezastihl, proto bude moci brankář Gabaly Bezotosnij odkopávat od brány.
4'
Coulibaly obstaral autové vhazování u pravé postranní čáry. Panathinaikos bude moci zaútočit.
3'
Gabala se poprvé podívala do blízkosti pokutového území Panthinaikosu, dovnitř ale vpuštěna nebyla.
2'
Molins byl faulován, Panthinaikos z místa přestupku ihned rozehrál.
2'
Gabala se zatím brání zatažená na vlastní polovinu a čeká, s čím přijde jeho řecký oponent.
1'
Panathinaikos, který hraje v zeleném, se jako první podíval na útočnou polovinu soupeře. Hultův centr byl ale nepřesný.
1'
Hráči obou celků se již rozestavějí do základního postavení, utkání co nevidět začne.

Panathinaikos FC: Vlachodimos – Coulibaly, Kolovetsios, Moledo, Hult – Chatzigiovanis, Kourbelis,
Zeca (C), Lod – Altman – Molins
Náhradníci: Kotsaris, Reis, Donis, Cabezas, Luciano, Evangelou, Pispas

FK Gabala: Bezotosnij – Gurbanov, Vernydub, Stanković, Bulthuis – Malone – Joseph-Monrose, Hüseynov (C), Halliday, Ozobić – Dabo
Náhradníci: Agil Mammadov, Jamalov, Ramaldanov, Alijev, Asif Mammadov, Abbasov, Kone

Rozhodčí: Juan Martinez Munuera – Diego Barbero Sevilla, César Manuel Noval Font (všichni Španělsko).
Vzájemné zápasy

Tyto dva týmy se spolu střetly v čtvrtém předkole Evropské ligy v roce 2015. První zápas skončil na ázerbájdžánské půdě bez branek, odveta v Řecku pak přinesla remízu 2:2. Do skupiny tak postoupila Gabala.
FK Gabala

Gabala skončila v minulé sezoně ázerbájdžánské ligy na druhém místě a zahrála si také finále domácího poháru, ve kterém však neuspěla. Evropská liga ji však neunikla. Loni Gabala postoupila senzačně z prvního předkola až do základní skupiny, když cestou vyřadila francouzské Lille. V skupině pak skončila bez bodu na posledním místě.

Letos začínala Gabala ve druhém předkole, ve kterém si poradila s polskou Jagiellonií (1:1 doma, 2:0 venku).
Panathinaikos FC

Panathinaikos je řecký klub, který v domácí soutěži obsadil v minulé sezoně druhé místo. To mu vyneslo účast v třetím předkole Evropské ligy. Tu si zahrál Panathinaikos i v minulé sezoně. Postoupil do skupiny a v té skončil na posledním místě.

Před novou sezonou odehrál Panathinaikos čtyři přípravné duely. Po úvodní bezbrankové remíze zbylé tři zápasy vyhrál. V generálce porazil AZ Alkmaar 2:1.
Zdravím a vítám všechny fotbalové příznivce u sledování on-line přenosu úvodního zápasu třetího předkola Evropské ligy mezi Panathinaikosem FC a FK Gabalou. Utkáním vás provede Petr Sumbal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.