Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Reykjavík : Seinäjoki - 29. června 2017   21:15

Reykjavík
Olafsson – Adalsteinsson, Gunnarsson, Jósepsson, Beck – Chopart (80. Tryggvason), Margeirsson (78. Jóhansson), Pálmason (K), Fridgerisson, Hauksson, – Thomsen.
Zbyněk Prošek – Ivo Nádvorník, Radek Kotik (Všichni ČR)
KR-völlur (Reykjavík)
Seinäjoki
Aksalu (K) – Tahvanainen, Vales, Hatakka, Hurme – Hradecky (80. Malolo), Laaksonen, Hetemaj – Ions, Ahde (64. Zeneli), Klinga (80. Sarajärvi).
Valakari – Tikkanen, Malolo, Guichon, Bardanca, Sarajärvi, Zeneli

Střely na branku: 4:0. Střely mimo: 7:1. Rohy: 10:5. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 8:22.
Druhý poločas přinesl méně kvalitnější fotbal. Hra se mírně vyrovnala, ale šancí bylo jako šafránu. Do odvety se tedy půjde za stavu 0:0. Zápas ve Finsku se bude hrát 6. července a my budeme u toho. Do té doby se mějte fajn a někdy příště na počtenou!
90+4'
90+4'
Dnes zřejmě gól opravdu neuvidíme.
90+3'
To už neplatí! Domácí se dostali hned ke dvěma střelám. Zejména ta od Haukssona nadělala hostujícímu brankáři problémy.
90+2'
Ani jednomu týmu se nedaří dostat do střelecké pozice.
90+1'
U míče jsou domácí, kteří na polovině hledají postupnou kombinací cestičku k bráně.
90'
Hlavní sudí nastaví ještě čtyři minuty.
88'
Nacvičený signál se úplně nepovedl a míč získává Reykjavík.
87'
Hosté budou kopat přímý volný kop z dobré pozice.
86'
Domácím se teď daří držet u brány soupeře a mírně vyvíjet tlak. Ovšem zatím se hraje pouze kolem vápna.
85'
Žlutou kartu dostává Hurme (SJK Seinäjoki).
84'
Balón se teď pohybuje u středového kruhu a žádný tým si nevytváří gólovou šanci.
82'
Valesův centr byl zblokován na rohový kop, ze kterého nevzniklo nebezpečí a ještě se hosté dopustili faulu.
80'
Střídání v týmu SJK Seinäjoki: ze hřiště odchází Klinga, přichází Sarajärvi.
Střídání v týmu KR Reykjavík: ze hřiště odchází Chopart, přichází Tryggvason.
Střídání v týmu SJK Seinäjoki: ze hřiště odchází Hradecky, přichází Malolo.
78'
Střídání v týmu KR Reykjavík: ze hřiště odchází Margeirsson, přichází Jóhansson.
77'
Domácí si nerozuměli při rozehrávce a na druhé straně se rodil brejk. Poslední dva obránci však dokázali nebezpečí uhasit.
75'
Centrovaný míč s přehledem odhlavičkovává obrana.
74'
Hosté se snažili nacentrovat míč do vápna a vytvořili si tlak. Nakonec z toho bude rohový kop.
73'
Žlutou kartu dostává Hauksson (KR Reykjavík).
72'
Po dalším střetu zůstává ležet na trávníku Kannie Chopart. Hra se teď lehce přitvrzuje.
71'
Na trávníku zůstal po souboji ležet Óskar Hauksson, ale naštěstí se zvedá a bude pokračovat.
70'
Další rohový kop, který měl k dokonalosti daleko. Na druhou stranu mohou jít domácí.
69'
Na druhé straně budou mít hosté po zblokované ráně možnost rohového kopu.
68'
Morten Beck dokázal z pravé strany odcentrovat do vápna, míč se dostal až k Thomsenovi, který však v dobré pozici nedal.
65'
Domácí již podruhé dostali míč za brankovou čáru, jenže opět neplatí kvůli ofsajdu.
65'
Domácí budou mít možnost další standardní situace.
64'
Střídání v týmu SJK Seinäjoki: ze hřiště odchází Ahde, přichází Zeneli.
63'
Z rohového kopu nebezpečí nevzniklo.
62'
Hosté budou zahrávat rohový kop.
61'
Domácí získali rohový kop, který byl rozehrán velmi rychle. Hostující obrana nebyla vůbec připravená. Naštěstí pro finský tým vše skončilo dobře.
60'
Hosté se tlačili do útoku a nakonec vše musel vyřešit až Olafsson, který uklidňuje hru.
59'
Žlutou kartu dostává Hatakka (SJK Seinäjoki).
57'
Hauksson si navedl míč na střelu, ale o výsledku se snad ani nemá cenu zmiňovat. Opravdu nepovedený pokus.
56'
Domácí dostali pod velký tlak hráče Seinäjoki, jenže pak přišel centrovaný míč, který opět neskončil na hlavě domácího borce.
55'
Domácí se usadili na polovině soupeře a snaží se najít okénko pro průnikovou přihrávku.
54'
Hostům se rohový kop vůbec nepovedl a útočit může Reykjavík.
54'
Ions si dobře připravil střelu zpoza vápna, jeho rána byla však zblokována na roh.
53'
Domácí zkusili nacentrovat od půlky hřiště až na bránu. Míč opět končí v rukou brankáře.
51'
Na druhé straně se dopustil hráč KR faulu.
50'
Na druhé straně se dostal do vápna Klinga, ale jeho centr do hloubky vápna chytá Olafsson.
49'
Morten Beck předvedl pěknou individuální akci. Obešel obránce, dostal se do vápna a vystřelil. Bohužel ta poslední činnost byla dost nepřesná.
48'
Dlouhý nákop opět končí v rukavicích Aksala.
48'
Následně se hráč SJK dopustil faulu na polovině hřiště.
48'
Hosté se snaží dostat do šance, ale vůbec jim to nejde.
46'
Hned v první minutě přichází od domácích vysoký centr, který sbírá hostující brankář.
46'
První poločas je minulostí. Oba celky odcházejí za stavu 0:0. Více ze hry měli domácí hráči, kteří se snažili prosadit centry, to však tížené ovoce nenese. Ovšem tento zápas bych zařadil mezi ty zábavnější, pokud jej porovnáme s ostatními dnešními zápasy.
45+1'
45+1'
Rozhodčí nastavuje jednu minutu.
45'
Ani teď nepřišla žádná šance.
45'
Adalsteinsson centroval míč do vápna, nakonec z toho bude další roh.
44'
Žlutou kartu dostává Hetemaj (SJK Seinäjoki).
42'
Domácím se podařilo dostat míč za brankovou čáru, jenže finální přihrávka šla do ofsajdu, takže gól nemůže být uznán.
42'
Domácí budou po faulu rozehrávat míč v blízkosti půlící čáry.
40'
SJK mělo autové vhazování, které letělo až do vápna. Domácí brankář si úplně nerozuměl s obranou, takže se míč dostal na volného Ionse, který však pálil vysoko nad.
40'
Po dlouhé odmlce se dostali hosté do útoku, byl to takový brejk, který však neměl nárok na úspěch.
39'
Tato standardní situace byla zahrána velice špatně. Centr se vůbec nepovedl a letěl za všechny nabíhající hráče.
38'
Chopart běžel po levém křídle s balónem a v blízkosti vápna byl faulován. To je slibná pozice pro domácí tým.
37'
Domácí začínají kombinaci od své vlastní brány.
35'
Tak vzduchem to domácím zatím nejde. Asi by to chtělo trochu upravit taktiku, jinak bychom se mohli dočkat bezgólového zápasu.
34'
Adalsteinsson zkusil z levé strany nahrávat do vápna po zemi a nakonec získal další roh.
33'
Dlouhý centr se úplně nepovedl. Hlavičkující hráč byl v záklonu a nemohl předvést žádný zázrak.
33'
Další nákop od domácích do vápna, ani tentokrát však obrana neměla problém a poslala míč na roh.
32'
Hosté se snažili o průnikovou přihrávku, kterou domácí obrana zastavila.
31'
Z rohového kopu nebezpečí nevzešlo. Ovšem z následného tlaku už jsme viděli nebezpečnou hlavičku, která prolétla těsně vedle brány.
30'
Thomasen dostal míč do vápna a zkusil vystřelit. Jeho rána byla tečovaná, takže se bude kopat roh.
29'
Hosté se na polovině hřiště dopouští faulu, takže domácí budou moci jít vpřed.
27'
Domácím se podařilo získat rohový kop, který se však nepovedl podle představ.
27'
Vidíme sérii pokažených nákopů, takže se balón přelévá ze strany na stranu.
25'
Domácí hráči mají mírný problém s napadáním hostů.
24'
Hosté se snažili dostat do útoku dlouhým nákopem, to se však vůbec nepovedlo.
23'
Teď však za hranicí vápna dobře pálil Thomasen. Jeho dělovka letěla těsně nad.
22'
Islandský tým chce jednoznačně prosadit díky výškové převaze.
21'
Další dlouhý centr domácí, který mířil na Pálmasona. Ten však těsně před odhlavičkováním upadl a dožadoval se penalty. Český sudí však nechává hru pokračovat.
19'
Hosté se po dlouhé době ukazují na útočné polovině, kde rozjeli sérii přihrávek. Poslední průniková byla příliš dlouhá. Co víc, hostující hráč se při dobíhání dopustil nedovoleného zákroku.
18'
Reykjavík poslal hned dva centry po sobě do vápna, ale ani jeden nebyl úplně zdařilý.
17'
Na centrovaný míč si nadskočil Jósepsson, který však povalil své protihráče a je mu pískán faul.
16'
Domácí vhazovali dlouhý aut až do vápna, obrana odvrací na rohový kop.
15'
Na druh straně se nepovedl centr Jósepssona, takže hostující brankář bude odkopávat od brány.
14'
SJK se poprvé dostalo do větší šance, ale ta končí v rukavicích Olafssona.
13'
Další útočné snažení KR zastavuje ofsajd.
12'
Na druhou stranu pelášil Chopart, který ještě centrovat do vápna. Poslední obránce však míč odhlavičkoval.
12'
Dlouhý nákop hostů od vlastní brány zastavuje islandská obrana.
11'
Finští hráči pomalu kombinují na své půlce, ale mají lehké potíže s přesností.
10'
Domácí se dostali do rychlého brejku, který však skvělým skluzem zastavil jeden z obránců Seinäjoki.
9'
Domácím je pískán útočný faul.
8'
První větší šance přichází v osmé minutě. Na dobrý centr si nejlépe naskočil Tobias Thomasen, jenže jeho hlavička letěla do míst, kde stál připravený Aksalu.
8'
Poprvé můžeme vidět domácí KR v delší kombinaci.
6'
Hosté rozvážně kombinovali na své polovině, jenže jak přešli dělící čáru, tak míč ztratili.
5'
Díky nepovedené rozehrávce hostů se do šance dostal Chopart, ale obránce SJK nedal šanci domácímu útočníkovi zakončit.
4'
Centrovaný míč končí v náruči Aksala, který si tak poprvé osahal kulatý nesmysl.
4'
Po tvrdém střetu zůstává ležet na trávníku domácí kapitán Pálmi Pálmason. Domácí budou rozehrávat přímý volný kop.
3'
První pozdrav na bránu vyslal Laaksonnen. Domácí brankář pouze zvedl hlavu, aby viděl míč, jak letí několik metrů nad.
2'
SJK se pomalou kombinací dostalo k vápnu soupeře, ale tam útočné snažení skončilo.
1'
Během několika chvil se však balón vrátil na jejich kopačky. Tentokrát začínají hosté rozvážnější kombinací.
1'
O úvodní výkop se postarali finští hráči, kteří však rychle o míč přišli.
1'
Hráči obou týmů přichází na hřiště, což značí pouze jednu jedinou věc. Již za několik málo chvil začne první předkolo Evropské ligy pro Reykravík a Seinäjoki. Favoritem utkání jsou domácí borci. Uvidíme, jestli tuto roli potvrdí.

KR Reykjavík: Olafsson – Adalsteinsson, Gunnarsson, Jósepsson, Beck – Chopart, Margeirsson, Pálmason (K), Fridgerisson, Hauksson, – Thomsen.
Náhradníci: Magnússon – Thórdarson, Jóhansson, Sigurjónsson, Sandes, Andri Tryggvason, Thorlacius. Trenér: Willum Thór Thórsson

SJK Seinäjoki: Aksalu (K) – Tahvanainen, Vales, Hatakka, Hurme – Hradecky, Laaksonen, Hetemaj – Ions, Ahde, Klinga.
Náhradníci: Valakari – Tikkanen, Malolo, Guichon, Bardanca, Sarajärvi, Zeneli

Rozhodčí: Zbyněk Prošek – Ivo Nádvorník, Radek Kotik (Všichni ČR).
Vítěz tohoto dvojzápasu narazí na lepšího z dvojce Maccabi Tel Aviv – KF Tirana.
SJK Seinäjoki
Tým z Finska byl založen teprve v roce 2007. O rok později už nastoupil do Veikkausliigy. Za tuto dobu dokázalo SJK vyhrát ligu třikrát. Naposledy v roce 2015.

Cesta do EL
Finská nejvyšší soutěž se hraje také od jara do podzimu. Veikkausliiga má dvanáct účastníků a každý hraje s každým třikrát. Minulý rok skončilo Seinäjoki na třetím místě se ziskem sedmapadesáti bodů, přičemž na první místo ztratilo pouze tři body.

Letošní sezóna
Po šestnácti odehraných zápasech se SJK nalézá na osmé příčce s devatenácti body. Nejlepším střelcem týmu je Angličan Billy Ions, jenž vstřelil šest branek.

Minulá sezóna v EL
V minulém ročníku si Seinäjoki zahrálo o Ligu mistrů, kde však nestačilo na BATE Borisov.
O rok před tím prohrálo v prvním kvalifikačním kole Evropské ligy s islandským Hafnarfjordurem, takže tu je lehká spojitost s dnešním soupeřem.

SJK – Hafnarfjordur 0:1
Hafnarfjordur – SJK 1:0
KR Reykjavík
Tento tým z hlavního islandského města byl založen na začátku roku 1899 a má hned několik nej. Je to nejstarší a nejúspěšnější tým na Islandu. Patří konstantně ke špičce Pepsideild, což je tamní nejvyšší liga. Tato liga se hraje od roku 1912. Nejhorším umístěním Reykjavíku bylo třetí místo z posledních let.

Cesta do EL
Islandská nejvyšší liga se hraje od jara do podzimu, takže již v minulém roce si dnešní domácí zajistili postup, když skončili třetí. Na první příčku, která zajišťuje kvalifikaci o Ligu mistrů, ztratilo KR pět bodů.

Tento rok začala Pepsideild prvního května. Po devíti odehraných kolech patří Reykjavíku sedmá pozice se ziskem jedenácti bodů. Nejlepším střelcem v této sezóně je zatím se čtyřmi trefami Oskar Hauksson.

Minulý rok se KR dostalo do druhého kola. Nejdříve dokázalo vyřadit severoirský Glenavon, ale následně nestačilo na švýcarský Grasshopper.

Druhé kolo
Grasshoppers – KR Reykjavik 2:1
KR Reykjavik – Grasshoppers 3:3

První kolo
Glenavon – KR Reykjavik 0:6
KR Reykjavik – Glenavon 2:1
Ještě jednou vás vítám u prvního předkola Evropské ligy. Některé týmy si neoddechly od zápasového zápřahu ani měsíc a už znovu musí zbrojit. Mezi tyto družstva patří i KR Reykjavík a SJK Seinäjoki. Snad si tento přenos společně užijeme a uvidíme i nějaké branky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.