Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Širak : ND Gorica - 29. června 2017   14:00

Širak
Širak
0:2
(0:1)
ND Gorica
ND Gorica
15' Kapić   • 69' Kapić
Širak
Aivazov – Darbinyan, Mikaelyan, Kpodo, Davoyan (C) – Udo, Kaba – Bakayoko (74. Stanojević), Bichakhchyan, Alexandar (54. Kaina) – Nwabueze (74. Muradyan)
Ermakov – Prljevic, Poghosyan, Muradyan, Kaina, Stanojević, Safaryan,
Mikhail Vilkov – Dmitri Cheltsov, Aleksei Vorontsov (RUS)
Gyumri City Stadium
ND Gorica
Sorčan – Gregorič (C), Kavčič, Boben, Celcer – Kapić (90. Humar), Grudina, Kolenc – Osuji, Filipović (79. Nagode), Žigon (88. Marinič)
Štrukelj – Edafe, Humar, Jogan, Curk, Marinič, Nagode

Skončilo utkání předkola Evropské ligy, ve kterém arménský tým Širak Gyumri FC prohrál na domácí půdě se slovinským týmem ND Gorica 0:2. V prvním poločase se dokázal trefit Kapić. V druhém poločase se domácím i přes zvýšenou aktivitu nepodařilo skóre vyrovnat a tak se ke slovu dostali opět hosté, kteří v 69 minutě zvýšili skóre na rozdíl dvou branek. Kapić tak vstřelil druhou branku a hosté si už tento výsledek pohlídali a do odvety jsou s velmi nadějným vedením.
90+3'
90+2'
Hosté ještě v samém závěru střídají. Ze hřiště odchází jediný střelec dnešního utkání Rifet Kapić, na jeho místo přichází Humar.
90+1'
Přetažený centr do vápna problémy soupeři nenadělal. Mezitím hlavní rozhodčí signalizuje, že bude nastavovat 3 minuty.
90'
V samém závěru mají ještě domácí výhodu rohového kopu.
89'
Domácí se mohli dočkat snížení, Kaina ale v dobré pozici úplně osamocený branku přestřeluje!
88'
Střídání v týmu ND Gorica: ze hřiště odchází Žigon, přichází Marinič.
87'
V akci i domácí brankář, který si došel pro míč a rychle rozehrává.
86'
Grudina faulovaný na útočné polovině a hosté s rozehrávkou nikam nespěchají.
85'
Hostující brankář pozorný a centrovaný míč boxuje pryč z velkého vápna.
84'
Domácí tým vybojoval rohový kop.
83'
Hosté se v posledních minutách soustředí hlavně na defenzivní činnost, aktuální výsledek je do odvety více než přijatelný.
81'
Stojanović a následně Davoyan posílali do vápna centrovaný míč, hosté jsou ale dnes pozorní a i s tímto si dokázali poradit.
80'
Deset minut do konce zápasu, domácí kombinují na polovině soupeře a snaží se o kontaktní branku.
79'
Střídání v týmu ND Gorica: ze hřiště odchází Filipović, přichází Nagode.
78'
Do útočné akce se dostali i hosté, Filipović ale přihrával nepřesně a u míče byl dřív domácí brankář.
77'
Stanojević poslal míč do vápna z levé strany, hostující obrana ale neměla vážnější problémy a míč si pohlídala.
75'
Domácí tým kombinuje s míčem na vlastní polovině.
74'
Hned dvojité střídaní přichystal domácí trenér. Ze hřiště odchází Bakayoko a Nwabueze, ofenzivní hráči Shiraku. Na jejich místa se postaví Stanojević a Muradyan.
74'
Domácí stoper tvrdě zajel do protihráče a Kpodo vidí žlutou kartu.
72'
Hosté kombinují s míčem daleko od své branky a jsou rozhodně sebevědomějším mužstvem na hřišti.
71'
Takhle si domácí rozhodně nepředstavovali svůj první zápas předkola. Do konce utkání zbývá dvacet minut a tento výsledek by do odvety nebyl vůbec dobrý.
69'
ND Gorica právě vstřelila branku!
Tak tohle je pro domácí hodně kruté! Když už to vypadalo, že Širak začíná dominovat, přichází další obdržená branka! RIFET KAPIĆ se dostal ve vápně k míči, s ním se i otočil a s velkým štěstím překonává domácího brankáře, který byl bezmocný, neboť střela byla tečována. – 0:2.
68'
Hosté uklidňují hru, kombinují na vlastní polovině.
67'
Několik centrů se dostalo do šestnáctky soupeře, hostující obránci ale byli vždy úspěšnější a nedovolili tak domácím zakončit.
66'
Bichakhchyan se dostal do vápna, přes obránce se ale nedostal. Nicméně vybojoval pro svůj tým alespoň roh.
65'
Domácí pokračují v obléhání branky soupeře.
64'
Udo si nabíhal do vápna soupeře, na centr ale nedosáhl, neboť byl složen k zemi! Rozhodčí ale zůstává klidný a nepíská. Hodně diskutabilní situace.
63'
Domácí se v útoku neprosadili a do rychlého protiútoku šli hosté, na jehož konci byl aktivní Kapić, který ale branku přestřelil.
61'
Kapić poslal míč do vápna, Boben byl v dobré pozici, míč ale vůbec netrefil.
60'
Centrovaný míč do vápna odklidil jeden z domácích obránců do zámezí. Gorica bude mít výhodu rohového kopu.
60'
Na druhé straně budou hosté rozehrávat standartní situaci z pravé strany šestnáctky.
59'
Nyní to zkusil z velké dálky Nwabueze, brankář soupeře ale zasahovat nemusel, neboť střela se nevešla mezi tři tyče.
58'
Domácí se snaží s nepříznivým výsledkem rychle něco udělat, centrovaný míč z kopačky Bichakhchyana skončil v rukavicích brankáře Goricy.
57'
Kapić nedokázal poslat míč do vápna, následně je hostům pískán útočný faul.
55'
Bakayoko se nedostal do vápna a hosté si celou situaci pohlídali. S rozehrávkou nikam nespěchají.
54'
Střídání v týmu Širak Gyumri FC: ze hřiště odchází Alexandar, přichází Kaina.
52'
Darbinyan se dostával do šance z pravé strany, v době přihrávky byl ale v ofsajdu.
51'
Aivazov si došel pro centrovaný míč a rychle rozehrává. Oba týmy vstoupili do druhého poločasu v rychlém tempu.
49'
Pokračuje se, hosté byli v přechodu do útoku nepřesní a o míč tak přišli.
48'
Hra je přerušena, domácí Alexandar zůstává ležet na hrací ploše.
47'
Domácí začali aktivně a hned z toho bylo nebezpečí pro slovince! Kaba si narazil se spoluhráčem a jeho následná střela pořádně protáhlá hostujícího brankáře, který míč vyrazil do bezpečí.
46'
Oba týmy se vrací zpět na hrací plochu.
Skončil první poločas předkola Evropské ligy, ve kterém domácí Širak Gyumri FC prohrává nad slovinským týmem ND Gorica nejtěsnějším možným rozdílem 0:1. Do utkání vstoupili aktivněji hosté, kteří se dočkali branky po patnácti minutách, když se prosadil Kapić. Postupem času domácí vyrovnali hru, do nebezpečné akce se ale nedokázali propracovat a Sorčan je zatím bez vážnější práce. Uvidíme, co přinese druhý poločas, který začne přibližně v 15:00.
45'
45'
Domácí tým měl k dispozici dva rohové kopy, ani z jednoho z nich ale nedokázali ohrozit branku soupeře a Sorčan bude rozehrávat od své branky.
44'
Mikaelyan se dostal k hlavičce, jeho pokus byl ale sražen do zámezí. Celá situace se bude opakovat.
44'
Domácí si v samém závěru prvního poločasu vyzkouší výhodu rohového kopu.
42'
Kavčič a Grudina si neporozuměli v kombinaci a útočné snažení hostů je tak u konce.
41'
V posledních minutách domácí tým vyrovnal hru a je u míče častěji než jejich soupeř.
39'
Centr pouze proletěl vápnem a hosté se ubránili.
38'
Další útok domácích a hosté opět museli zastavit útok pouze za cenu faulu. Faulu se dopustil Boben a hlavní rozhodčí poprvé v dnešním zápase vytahuje žlutou kartu.
37'
Bichakhchyan se postavil k míči, jeho střela mířila přímo do míst, kde stál připravený brankář soupeře.
37'
Nyní ale mají domácí dobrou příležitost, neboť Nwabueze byl faulovaný poblíž vápna.
36'
Domácí se snaží s nepříznivým výsledkem rychle něco udělat, hosté ze Slovinska jsou ale aktivní a nepouští je do šancí.
34'
Domácí brankář vyboxoval míč pryč z vápna, ten se ale dostal k hostujícímu hráči, kterým byl Osuji. Střela ale skončila vysoko nad bránou.
33'
Výhodu rohového kopu si nyní vyzkouší i hosté.
32'
Nepřesnosti na obou stranách nyní brzdí oba týmy v jejich kombinaci.
30'
Bakayoko to zkusil z velké dálky, jeho pokus nemohl hostujícímu brankáři nadělat vážnější problémy.
29'
Na přední tyč si nabíhal Alexandar, k pořádnému zakončení se ale nedostal.
28'
Hostující obránce tečoval centr soupeře do zámezí a Širak bude mít k dispozici rohový kop.
27'
K míči se postavil Žigon, ten ale nenacentroval přesně a domácí obrana si s celou situací poradila.
26'
Udo nedovoleně zastavil protihráče a hosté si vyzkouší standartní situaci z levé strany hřiště.
25'
Dlouhý míč na pravé křídlo z kopačky domácího hráče znamená, že Sorčan bude rozehrávat od své branky.
24'
Po delší době to jsou domácí, kteří drží míč na vlastních kopačkách. K ohrožení branky se ale zatím nedostávají.
22'
Hosté začali utkání mnohem lépe, hrají ve větší pohodě a domácí se nemohou dostat do hry.
21'
Dejan Žigon dostal míč za obranu a postupoval sám na branku, bohužel pro hosty ho zastavuje zdvižený praporek asistenta rozhodčího, který signalizuje ofsajd.
20'
Hra po menší pauze pokračuje, u míče jsou hosté.
18'
Na hrací ploše nyní zůstává ležet po tvrdém zákroku hostující hráč Grudina a hra je přerušena.
17'
Nwabueze mohl rychle odpovědět, jeho střelu ale dokázal Sorčan zkrotit.
15'
Hosté se dostávají v patnácté minutě do vedení! RIFET KAPIĆ si převzal míč na velkém vápně, úplně osamocený se rozhodl vystřelit a jeho pokus skončil přesně na zadní tyči! – 0:1.
14'
Bakayoko nebyl v souboji s obránci důrazný a o míč tak rychle přichází.
12'
Slovinský tým je ale aktivní a soupeři nedovoluje žádnou delší kombinaci.
11'
Další nedovolený zákrok a u míče budou domácí. Ti momentálně kombinují na vlastní polovině.
9'
Sledujeme opatrné utkání z obou stran, o něco víc na míči jsou hostující hráči.
6'
Gregorič v ofsajdu a útočné snažení hostů je zastaveno.
4'
Oba týmy měly k dispozici standartní situaci, pokaždé byla ale úspěšnější obrana.
2'
Do první šance se dostali hosté, Osuji ale v zakončení nebyl úspěšný.
1'
-3'
Oba týmy nastupují za doprovodu rozhodčích na hrací plochu.

Širak Gyumri FC: Aivazov – Darbinyan, Mikaelyan, Kpodo, Davoyan (C) – Udo, Kaba – Bakayoko, Bichakhchyan, Alexandar – Nwabueze
Náhradníci: Ermakov – Prljevic, Poghosyan, Muradyan, Kaina, Stanojević, Safaryan,

ND Gorica: Sorčan – Gregorič (C), Kavčič, Boben, Celcer – Kapić, Grudina, Kolenc – Osuji, Filipović, Žigon
Náhradníci: Štrukelj – Edafe, Humar, Jogan, Curk, Marinič, Nagode

Rozhodčí: Mikhail Vilkov – Dmitri Cheltsov, Aleksei Vorontsov (RUS).
Přípravný zápas před prvním zápasem předkola:
Oba týmy si minulý týden domluvili zápas před důležitým zápasem a oba trenéři tak mohli vidět své svěřence v akci.

22. 6. 2017
Širak Gyumri FC 1:1 Pjunik Jerevan.

21.6. 2017
ND Gorica 3:1 Istra 1961.
Širak Gyumri FC
Arménský tým se v nadstavbové části umístil na třetím místě tabulky, které mu zaručilo účast v předkole Evropské ligy. Širak se v předkole Evropské ligy představí počtvrté za sebou. Minulé dvě sezóny se vždy tým dostal do druhého předkola, kde ale jejich cesta skončila. Minulou sezónu jejich vypadnutí zařídila Trnava.
ND Gorica
Mírný favorit dvojzápasu se do Evropské ligy dostal díky druhému místu v lize. Slovinský tým se představil v předkole i minulý rok, když ale hned v prvním předkole nastačil na izraelský Maccabi Tel Aviv. Větší úspěchy tento klub nedosáhl, pár let zpět dokonce bojoval v domácí soutěži o udržení.
Ve čtvrtek v odpoledních hodinách se v Arménii odehraje předkolo Evropské ligy. Domácí tým Širak Gyumri FC přivítá slovinský tým ND Gorica. Tento zápas vám v tomto textovém přenosu přiblížíme.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.