Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Široki Brijeg : Aberdeen - 20. července 2017   20:45

Široki Brijeg
0:2
(0:0)
Aberdeen
Aberdeen
72' Stewart   • 77' Mackay-Steven
Bilobrk – D. Ćorić, Matić, Barišić (C), Marković (79. Grubišić) – J. Ćorić (51. Lončar), Begonja, Bralić – Čabraja (67. Čorluka), Krstanović, Menalo.
Zlomislić – Kožul, Wagner, Čorluka, Grubišić, Lončar, Nikić.
M. Tykgaard – L. Rix, L. Hummelgaard (DEN)
Pecara Stadium, Široki Brijeg
Aberdeen
Lewis – Logan, O'Connor, Reynolds, Considine – Christie, Shinnie (C), McLean – Stewart (75. Tansey), Stockley (67. Maynard), Mackay-Steven (78. Rooney).
Rogers – Rooney, Maynard, Wright, Tansey, Harvie, Storey.

Je konec! Fotbalisté Aberdeenu se ve druhé půli dvakrát střelecky prosadili a zajistili si tak postup do 3. předkola Evropské ligy, v němž se utkají s kyperským Apollonem Limassol. Hosté po přestávce postupně zvyšovali svůj tlak a poprvé se radovali v 72. minutě, kdy se po krásné přihrávce Christieho trefil Greg Stewart. O pět minut později pak opět Christie poslal do šance Garyho Mackaye-Stevena a ten zasloužený postup Aberdeenu zpečetil.
90+4'
90+4'
Sympaticky se zachovali domácí fanoušci, kteří teď své hráče vytleskávají.
90+3'
Hosté vybojovali rohový kop, který Rooney opět rozehrál nakrátko. Dons už samozřejmě nemusejí pospíchat.
90+2'
Lončar rozehrál po zemi na Grubišiće. Ten pálil z hranice šestnáctky nad bránu.
90+1'
Luka Menalo to udělal dobře. Po levém křídle se dostal až do šestnáctky a svým centrem nadělal hostující defenzivě problémy. Nakonec je z toho roh.
90+1'
Hosté rozehráli nakrátko. Rozhodčí Tykgaard nastaví čtyři minuty.
90'
Průnik Christieho zastavil čistým skluzem Barišić. Ten zasáhl míč, který odehrál na rohový kop.
90'
Začala poslední minuta řádné hrací doby, uvidíme kolik času rozhodčí nastaví.
88'
Její exekuce se ujal Logan, ale nic z toho nebylo. Zápas se již dohrává.
87'
Aktivního Christieho stáhl k zemi Barišić. Standardní situace pro Aberdeen z levé strany.
86'
Menalo se neprosadil proti dvojici bránících hráčů a nakonec ještě fauloval Logana.
84'
Hosté navíc mají míč pod kontrolou a kombinují s ním na útočné polovině.
83'
Fanoušci Aberdeenu si závěr zápasu užívají. Tenhle výlet se jim rozhodně vyplatil.
81'
O osudu tohoto dvojzápasu je zřejmě definitivně jasno. Domácí by museli třikrát skórovat.
79'
Střídání v týmu NK Široki Brijeg: ze hřiště odchází Stipo Marković, přichází Luka Grubišić.
78'
Střídání v týmu Aberdeen FC: ze hřiště odchází Gary Mackay-Steven, přichází Adam Rooney.
77'
Aberdeen právě vstřelil branku!
Dons udeřili podruhé a směřují do 3. předkola EL! Ryan Christie si připisuje další parádní asistenci, když nádherně našel GARYHO MACKAYE-STEVENA, který z levé strany postupoval na gólmana Bilobrka a napálil mu balón nekompromisně pod břevno.
76'
Domácí se už musí hnát dopředu. Lončar zahrával rohový kop, který poslal jen do náruče gólmana Joea Lewise.
75'
Střídání v týmu Aberdeen FC: ze hřiště odchází Greg Stewart, přichází Greg Tansey.
72'
Hosté se ujímají vedení a v tuto chvíli by postupovali! Ryan Christie prostrčil míč uličkou na nabíhajícího GREGA STEWARTA, který vypálil po zemi na zadní tyč a Bilobrk na míč pravou nohou nedosáhl.
70'
Rohový kop hosté bez větších problémů přestáli.
69'
Moc nescházelo a domácí mohli jít do vedení! Memalo našel výborným centrem z pravé strany Ivana Krstanoviće, který se opřel do míče halfvolejem a jen reflexivní zákrok Lewise uchránil Aberdeen od pohromy! Hostující gólman míč vytlačil na roh.
67'
Střídání v týmu NK Široki Brijeg: ze hřiště odchází Jayden Stockley, přichází Nicky Maynard.
67'
Střídání v týmu NK Široki Brijeg: ze hřiště odchází Dejan Čabraja, přichází Josip Čorluka.
66'
Stewart dobře zapracoval v defenzivě. Hosté tak budou vhazovat.
64'
Luka Menalo zajel tvrdě do protihráče a je potrestán žlutou kartou.
62'
Hosté jsou stále více aktivní. Stewart nyní zahrával rohový kop, ale Široki Brijeg se ubránil.
61'
Další příležitost pro Ryana Christieho. Gary Mackay-Steven ho našel výborným centrem, ale hostující záložník hlavičkoval těsně vedle tyče!
60'
Hosté si vytvořili zatím největší šanci zápasu! Ryan Christie z levé strany protáhl gólmana Bilobrka, který míč vyrazil před sebe. Dobíhající Greg Stewart však z dorážky volnou část brány netrefil!
59'
Domácí vyrazili do rychlého protiútoku, který zakončoval střelou z pravé strany Krstanović. Lewis se složil na trávník včas a má míč v rukavicích.
58'
V ofsajdu se ocitl hostující Stockley.
56'
Střídající Stjepan Lončar se dostal ke střele. Lewis byl ale pozorný.
53'
Dopředu se řítil Mackay-Steven, ale zastavil ho praporek pomezního. Byl v ofsajdu.
51'
Střídání v týmu NK Široki Brijeg: ze hřiště odchází Josip Čorić, přichází Stjepan Lončar.
46'
Žlutou kartu dostává Josip Čorić. Domácí záložník fauloval McLeana.
46'
Ani jeden z týmů do druhého poločasu nevystřídal.
46'
První poločas gól nepřinesl. Sledovali jsme především bojovný fotbal, kdy žádný z týmů nechtěl nastartovat soupeře zbytečnou chybou. Po přestávce ale můžeme očekávat zvýšenou aktivitu Aberdeenu, který potřebuje skórovat.
45+3'
45+3'
Rohový kop Josipa Čoriće hosté přestáli. V prvním poločase se už asi nic nestane.
45+2'
Menalo fauloval bránícího Considineho. Míč pro hostující tým.
45+1'
Rozhodčí nastaví v prvním poločase tři minuty!
45'
První poločas se už chýlí ke konci. Protiútok domácích zastavil nekompromisním, ale čistým skluzem na Dina Čoriće Considine.
42'
Josip Čorić byl přistižen v ofsajdu. Akce domácích tak byla ukončena praporkem pomezního.
41'
Hostující Ryan Christie dostal žlutou kartu za faul na Krstanoviće.
39'
Considine si v šestnáctce soupeře naskočil na centr spoluhráče a hlavou trefil tyč! Vzrušení ale bylo zbytečné, jelikož hostující hráč při výskoku fauloval Dina Čoriće.
38'
Už se opět hraje. Hostující brankář je v pořádku.
37'
Lewis si ještě vyžádal ošetření. Zřejmě utržil drobnou bolístku.
36'
Hostující gólman Lewis byl faulován při sběru vysokého míče. Hra je přerušena a balón pošle do hry právě gólman Aberdeenu.
36'
Dino Čorić neobehrál Mackaye-Stevena, který si vzorně splnil obranné povinnosti.
35'
Domácí se nyní ubránili jen za cenu dlouhého odkopu, který dolétl až k brankáři Lewisovi. Aberdeen zvyšuje tlak, ale šanci tomu zatím scházejí.
33'
Barišić poslal k zemi Christieho. Domácí kapitán by si měl dávat pozor, už má žlutou kartu.
31'
Další sražená střela stejného hráče, který se opřel do míče halfvolejem. Tentokrát budou hosté vhazovat.
31'
McLeanova střela byla sražena na rohový kop. Příležitost pro Dons.
28'
Už se opět hraje. Balón skončil u brankáře Lewise, který vyhazuje na své spoluhráče.
26'
V Širokém Brijegu dnes panují velmi vysoké teploty. Rozhodčí tak usoudil, že je čas dopřát hráčům pauzu na doplnění tekutin a přerušil hru. Fotbalisté se nyní občerstvují u svých střídaček.
25'
Logan to zkusil z přímého kopu přímo, ale bránu bosenského soupeře netrefil.
25'
Domácí kapitán Josip Barišić obdržel žlutou kartu za faul na Logana.
23'
Hraje se oboustranně tvrdě. Sledujeme velmi bojovný fotbal, kterému zatím scházejí pohledné akce.
22'
Begonja se dral před McLeana příliš důrazně. Balón přisouzen hostům.
21'
Pokus o přenesení hry na Mackaye-Stevena hostům nevyšel. Náběh rychlého křídelníka si pohlídal Dino Čorić.
20'
Na druhé straně táhl rychlý protiútok Josip Čorić, jenž nakonec vybojoval pouze autové vhazování.
19'
Po levém křídle se řítil dopředu Gary Mackay-Steven. Jeho centr se ale neujal.
19'
Considine byl faulován Dinem Čorićem. Hosté rozehrávají z vlastní poloviny.
18'
Teď se především bojuje ve středu hřiště.
16'
Hosté zatím necítí potřebu hru úplně otevřít. Přeci jen, do konce zápasu zbývá hodně času a riskovat Skotové můžou ve druhé půli.
14'
Zatím sledujeme vyrovnanou partii. Domácí sice drží postupový výsledek, ale určitě se nechtějí nechat soupeřem zatlačit.
12'
Hostům nevyšlo založení útoku. Přihrávka končí v autu a bosenský celek vhazuje.
12'
Mackay-Steven zamotal hned dva domácí obránce, ale nakonec se s míčem dostal až za brankovou čáru. Bude se tedy kopat od Bilobrkovy brány.
10'
Připomínám, že hostům by bezgólová remíza nestačila. Remíza 1:1 z prvního zápasu více vyhovuje Širokému Brijegu. Dons musejí minimálně jednou skórovat.
9'
Domácí zahrávali druhý roh v utkání. Hráči Aberdeenu se ale v poklidu ubránili.
8'
Graeme Shinnie zajel na útočné polovině do Matiće. Moc se mu nelíbí, že rozhodčí odpískal faul, ale myslím si, že jeho rozhodnutí bylo naprosto v pořádku.
7'
Pas Logana nenašel nikoho z nabíhajících spoluhráčů. Domácí budou rozehrávat od své brány.
6'
Ve středu hřiště dobře zapracoval Considine, který se vložil do domácí rozehrávky a přerušil tak útočnou akci bosenského celku.
4'
Po rohu se dostal k odraženému míči jeden z domácích hráčů, který ho napálil tak metr vedle tyče.
3'
Na dlouhou přihrávku za obranu si naběhl Dino Čorić. Jeho centr hosté srazili na rohový kop.
1'
Hosté se v úvodu dostali do postavení mimo hru. Za obrannou linií domácích se ocitl Stewart.
1'

NK Široki Brijeg: Bilobrk – D. Ćorić, Matić, Barišić (C), Marković – J. Ćorić, Begonja, Bralić – Čabraja, Krstanović, Menalo.
Náhradníci: Zlomislić – Kožul, Wagner, Čorluka, Grubišić, Lončar, Nikić.

Aberdeen FC: Lewis – Logan, O'Connor, Reynolds, Considine – Christie, Shinnie (C), McLean – Stewart, Stockley, Mackay-Steven.
Náhradníci: Rogers – Rooney, Maynard, Wright, Tansey, Harvie, Storey.

Rozhodčí: M. Tykgaard – L. Rix, L. Hummelgaard (DEN).
NK Široki Brijeg:
Široki Brijeg je dvojnásobným mistrem bosenské ligy a trojnásobným držitelem národního poháru, který mužstvo vyhrálo také v minulé sezóně. V lize to přitom fotbalistům Širokého Brijegu moc nešlo, když v ní obsadili až sedmé místo. V evropských pohárech tento klub zatím čeká na větší úspěch. Letos zasáhl do EL už v jejím prvním předkole, v němž vyřadil po výsledcích 2:0 doma a 0:0 venku kazašské Ordabasy.
Aberdeen FC:
Aberdeen je známým skotským týmem, který na přelomu 70. a 80. let narušil pod vedením legendárního manažera Alexe Fergusona nadvládu Rangers a Celticu. Tahle éra je již dávnou minulostí, ale i v současnosti Dons patří k nejlepším klubům v zemi. Vždyť v loňské sezóně obsadili v lize druhé místo a v FA Cupu postoupili až do finále, kde nestačili na Celtic.
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Ve čtvrtek jsou na programu odvetné zápasy 2. předkola Evropské ligy a já Vás provedu soubojem mezi bosenským NK Široki Brijeg a Aberdenem ze Skotska. První zápas skončil remízou 1:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.