Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  St. Johnstone : Riteriai - 29. června 2017   20:45

St. Johnstone
32' Shaughnessy
1:2
(1:2)
Riteriai
Riteriai
14' Maksimov   • 36' Šilénas
Clark – Foster, Easton, Shaughnessy, Craig (84. Kane), Paton (63. Millar), Wotherspoon (62. Scougall), Alston, MacLean, Cummins, Gilchrist
Mannus, Thomson, Kane, Scougall, Millar
Riteriai
Plūkas – Klimavičius, Borovskis, Shyshka, Januševskij, Wakili (81. Čyzas), Šilénas, Bychenok, Vorobjovas, Dorley (90. Kruk), Maksimov (93. Česnauskis)
Česnauskis, Traore, Sheremeta, Čyzas, Marazas, Kruk, Mamajev

Je dobojováno. Domácí se snažili ve druhém poločase o vyrovnání. Hráči St. Johnstone se dostávali do šancí. Jednu velkou zahodil Scougall. Hosté se zodpovědně bránili, ovšem v dvaaosmdesáté minutě byl vyloučen po druhé žluté kartě Šilénas a domácí měli přesilovou hru, kterou nakonec nedokázali využít a branky jsme se již do konce utkání nedočkali. S konstatováním, že St. Johnstone FC na svém trávníku podlehlo v 1. předkole EL FK Trakai 1:2, se s Vámi loučím.
90+4'
90+4'
Zřejmě poslední šanci na vyrovnání měli domácí po rohovém kopu, kdy se do zakončení dostal Kane, ale jeho pokus nemířil mezi tři tyče hostující branky.
90+3'
Střídání v týmu FK Trakai: ze hřiště odchází Maksimov, přichází Česnauskis.
90+2'
Maksimov takticky fauloval Gilchrista. Domácí budou u míče a budou postupovat směrem k brance, kterou střeží Plūkas.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby jsou přidány další čtyři minuty navíc.
90'
Střídání v týmu FK Trakai: ze hřiště odchází Dorley, přichází Kruk.
87'
Na druhé straně se dostal do stejné situace Vorobjovas, který si taktéž počínal za hranicí pravidel.
86'
Nyní to však s agresivitou přehnal Shaughnessy, jemuž byl odpískán faul. Balón tak budou mít na kopačkách hráči FK Trakai.
85'
Cummins se opřel do balónu, který musel chytit do svých rukavic Plūkas. Ten nyní zachránil svůj tým od inkasované branky. Domácí se dostávají do tlaku.
84'
Střídání v týmu St. Johnstone FC: ze hřiště odchází Craig, přichází Kane.
82'
Je tu komplikace pro hostující celek. Vaidotas Šilénas vyfasoval druhou žlutou kartu a musí předčasně do sprch. FK Trakai tak bude dohrávat utkání v oslabení.
81'
Střídání v týmu FK Trakai: ze hřiště odchází Wakili, přichází Čyzas.
81'
Cummins se provinil proti pravidlům faulem na Plūkase. Ten bude následně rozehrávat od své vlastní branky.
80'
Craig rozehrál další z domácích rohů, ale ani tentokrát to ze standardní situace nevedlo nikam. Hosté se vcelku lehce ubránili.
77'
Záložník Oscar Dorley se dostal až do zakončení, ale jeho ráně scházela přesnost. Balón skončil mimo tři tyče domácí branky.
74'
Tempo hry v posledních chvílích lehce opadlo. Balón je převážně na polovině hřiště.
72'
Maksimovovu střelu dokázal pohotově zablokovat Clark. Míč mají na kopačkách momentálně hráči St. Johnstone.
71'
Z předchozího rohu nebylo vůbec nic a naopak Millar fauloval Vorobjovase. Hosté tak budou moci postupovat směrem dopředu.
69'
St. Johnstone mají k dispozici další rohový kop.
68'
Scougall pálil na branku a málem z toho byla vyrovávací branka. Domácím se teď podařilo pořádně zatopit hostující obraně.
67'
Po menším závaru rozehrávali domácí další rohový kop. Balón poslal do ohně Craig, ale nikdo z domácích se následně k míči nedostal.
66'
Foster zastavil nedovoleně hostujícího Šilénase. Hosté tak vcelku snadno získávají balón a budou moci pokračovat směrem dopředu.
64'
Liam Craig se opřel do balónu, ale jeho pokusu chyběla přesnost. Balón si to namířil mimo tři tyče hostující branky.
63'
Střídání v týmu St. Johnstone FC: ze hřiště odchází Paton, přichází Millar.
62'
Střídání v týmu St. Johnstone FC: ze hřiště odchází Wotherspoon, přichází Scougall.
60'
Za vápnem se dostal ke střele Alston, ale jeho pokus si cestu do branky nenašel. Obrana hostujícího mužstva dokázala balón zablokovat.
58'
Rohový kop měli k dispozici také hráči litevského klubu Shyshka se ujmul rozehrávky. Bohužel pro hosty se k ohrožení domácí branky nedostalo.
57'
Balón poslal do ohně před brankou Craig. Hostující obrana odvrátila balón do bezpečí.
56'
Domácí mají k dispozici již čtvrtý rohový kop v utkání.
55'
Žlutou kartu dostává Shaughnessy (St. Johnstone FC).
53'
Na druhé straně se ke střele odhodlal Wakili, ale jeho pokus se nepotkal s přesností. Od branky bude odkopávat Clark.
52'
Rohový kop rozehrál Craig, avšak jeho centr nedokázal nikdo z domácích nasměrovat na branku.
51'
Žlutou kartu dostává McLean (St. Johnstone FC).
Žlutou kartu dostává Šilénas (FK Trakai).
51'
Domácí se dostali k vápnu FK Trakai, kde po krátkém obléhání vybojovali rohový kop.
49'
Maksimov si počínal nedovoleně. U míče tak budou hráči skotského mužstva.
46'
První poločas je již historií. Hosté se dostali do vedení ve čtrnácté minutě zásluhou Maksimova. St. Johnstone dokázala po rohovém kopu v šestatřicáté minutě vyrovnat Shaughnessym. Radost domácím dlouho nevydržela, jelikož na druhé straně udeřili hosté taktéž po rohovém kopu. Tentokrát mířil přesně Šilénas. Do druhého poločasu tak půjdeme za stavu 2:1 pro FK Trakai.
45+1'
45'
Nad rámec prvního poločasu je nastavena 1 minuta.
44'
Po Patonově ráně se musel natáhnout Plūkas. Hostující gólman nakonec schoval balón ve svých rukavicích.
42'
Faulem se tentokrát provinil McLean, který zajel do Dorleye. Hosté tak budou u balónu.
41'
Wotherspoon rozehrál rohový kop domácích, ovšem obrana Trakai se dokázala ubránit a poslat míč do bezpečí.
39'
Ke střele se dostal domácí Alston, jehož rána se mezi tři tyče nevešla.
38'
Žlutou kartu dostává Cummins (St. Johnstone FC).
36'
Trakai právě vstřelil branku!
Také hosté se prosazují po standardní situaci. VAIDOTAS ŠILÉNAS se výborně zorientoval a poslal balón za záda bezmocného Clarka. Hosté si tak berou zpět své ztracené vedení.
35'
Následovat bude rohový kop hostujícího týmu.
33'
Další útočné snažení skotského celku překazil faul Wotherspoona, který si vyšlápl na Vorobjovase.
32'
St. Johnstone právě vstřelilo branku!
Po rohovém kopu se dostal do zakončení irský obránce JOE SHAUGHNESSY, který se nemýlil a vyrovnává na 1:1!
31'
Následovat bude ovšem rohový kop St. Johnstone.
30'
McLean následně fauluje Klimavičiuse a hosté tak zůstanou u balónu i nadále.
28'
Domácí šli dopředu, ale jejich snažení se podařilo zastavit Klimavičiusovi, který balón čistě odebral jednomu z domácích hráčů.
26'
To byla dobrá šance domácích. Cummins se dostal do zakončení a jeho pokus nebyl daleko od vyrovnání!
25'
Na druhé straně se k dobrému pokusu odhodlal Maksimov, jehož rána minula branku domácích.
24'
K balónu se postavil Alston, avšak bohužel pro skotský celek jeho centr nedokázal nikdo z domácích nasměrovat na branku FK Trakai.
23'
Domácí budou rozehrávat rohový kop.
21'
Januševskij se provinil faulem proti Cumminsovi. Domácí tak budou u balónu a budou pokračovat směrem dopředu.
19'
McLean se dostal ke střele, ale jeho ránu dokázal Ignas Plūkas vyrazit mimo tři tyče.
16'
Domácí se nemohou dostat pořádně do hry. Hráči St. Johnstone hrají velmi nervózně a dostat se k ohrožení hostující branky je velmi náročné.
14'
Je tu vedoucí branka, o kterou se postaral ruský útočník MAKSIM MAKSIMOV, jenž se trefil přesně a posílá FK Trakai do vedení 1:0!
11'
Balón je převážně na polovině hřiště, kde o něj svádějí souboj obě mužstva.
9'
Na druhé straně fauloval Januševskij, který to přehnal s agresivitou proti Cumminsovi.
8'
Paton si vyšlápl na Dorleyho a hostujícímu hráči byl odpískán nedovolený zákrok.
7'
Bychenok se jako první snažil zakončit. To se mu povedlo, ale branku domácích minul.
5'
Od začátku utkání sledujeme opatrnou hru z obou stran.
3'
Maksimov se uvedl v prvním kontaktu s míčem faulem. Domácí tak budou u míče.
1'

St. Johnstone FC: Clark – Foster, Easton, Shaughnessy, Craig, Paton, Wotherspoon, Alston, MacLean, Cummins, Gilchrist
Náhradníci: Mannus, Thomson, Kane, Scougall, Millar

FK Trakai: Plūkas – Klimavičius, Borovskis, Shyshka, Januševskij, Wakili, Silénas, Bychenok, Vorobjovas, Dorley, Maksimov
Náhradníci: Česnauskis, Traore, Sheremeta, Čyzas, Marazas, Kruk, Mamajev.
Oba celky se ještě na evropské scéně spolu nepotkaly a tak to dnes bude premiéra. Odveta na hřišti litevského mužstva se odehraje 6.07.2017.
FK Trakai

Lotyšská liga je proti té skotské menší, ať se to týká počtu týmu nebo zápasů v lize. Trakai zakončili základní část na krásném druhém místě za Žalgiris Vilnius, které celkem jednoznačně ovládli základní část. Ve fázi o titul nenechal litevský celek nic náhodě a celkem bez problémů si dokráčel pro účast v letošní Evropské lize.
St. Johnstone FC

Skotský celek se po základní části skotské ligy nacházel na čtvrtém místě, které St. Johnstone posunul do bojů o titul. Tam si hráči domácího celku celkem s poklidem pohlídali "svou" čtvrtou příčku zaručující první předkolo Evropské ligy. Skotové ukončili sezónu s dvanáctibodovým náskokem na Heart of Midlothian.
Krásný, dobrý večer. Vítám Vás u sledování onlajn přenosu z 1. předkola Evropské ligy, kde se dnes představí St. Johnstone FC, které na svém stadionu přivítá FK Trakai. Úvodní výkop je naplánován na 20:45, tak u toho buďte s námi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.