Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Stockholm : Željezničar Sarajevo - 20. července 2017   19:00

Stockholm
Stockholm
48' Johansson  • 85' Goitom
2:0
(0:0)
Željezničar Sarajevo
Stockholm
Linnér – Nyholm (90. Väisänen), Karlsson, Johansson (C) – Sundgren, Blomberg, Olsson, Ishizaki, Salétros (57. Thern) – Goitom, Markkanen (80. Avdic).
Stamatopoulos – Thern, Avdic, Väisänen, Mushitu, Perry, Affane.
Georgios Kominis – Christos Akrivos, Ioannis Sipkas (všichni GRE)
Friends Arena, Stockholm
9167 diváků
Kjosevski – Stevanović (81. Stanić), Graovac, Bogičević, Projić – Radinovič, Blagojević (76. Beganović) – Zec, Zeba (C) (68. Ramović), Zakarić – Nikolić.
Bobić – Marković, Ramović, Stanić, Beganović, Osmanković, Žerić.

To je ode mne pro tuto chvíli vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek čtvrtečního večera.

Fauly: 11:11.
Je dobojováno!! AIK Stockholm nakonec přece jen potvrdil roli papírového favorita a postoupil do 3. předkola Evropské ligy! Domácí do druhého poločasu vlétli a brzy se radovali z vedení po hlavičce Johanssona. Pár minut před koncem přidal navíc druhou branku Goitom. Není nutno dodávat, že Švédové byli ve druhém poločase lepším mužstvem a po zásluze se mohou radovat z postupu do další fáze.
90+4'
90+4'
Vzápětí vypálil ještě Radinovič, ale Linnér vytáhl skvělý zákrok, takže rozdíl ve skóre zůstane dvoubrankový.
90+4'
Hostům se v poslední minutě ještě málem podařilo snížit! Zakarićův pokus skončil totiž až na břevně!
90+3'
Sundgren byl přistižen v ofsajdu. Rozehrávky se zhostí hosté.
90+2'
Nikolić ještě provokuje Linnéra při rozehrávce. Na osud utkání už to však žádný vliv mít nebude.
90+1'
Žlutou kartu dostává Goitom (AIK Stockholm).
90+1'
Nad rámec řádné hrací doby se budou hrát ještě další čtyři minuty.
90'
Střídání v týmu AIK Stockholm: ze hřiště odchází Nyholm, přichází Väisänen.
90'
Žlutou kartu dostává Radinovič (FK Željezničar Sarajevo).
88'
Fanoušci domácího celku jsou ve varu a nic na tom nezměnila ani střela Graovaca, která prosvištěla jen vysoko nad Linnérovou bránou.
87'
Domácí jsou při chuti a pokoušejí se přidat další branku. Obrana soupeře však tentokrát zasáhla na výbornou.
85'
AIK Stockholm právě vstřelil branku!
Domácí přidávají další branku a o postupujícím je již pravděpodobně rozhodnuto!! Z rohového kopu míč propadl až k nohám Johanssona, který poslal míč směrem na bránu, kde ho těsně před brankářem umístil HENOK GOITOM patičkou za brankářova záda!
84'
To se málem povedlo Thernovi, který vyslal krásnou střelu pod břevno Kjosevskiho brány! Hostující brankář si ale připisuje další parádní zákrok.
83'
Do konce zápasu již zbývají poslední minuty a hosté potřebují nezbytně vsítit branku, aby postoupili.
82'
Exekuce volného přímého kopu se zhostil Ishizaki. Jeho přízemní rána byla ale velmi slabá a mířila navíc přímo do rukou Kjosevskiho.
81'
Střídání v týmu AIK Stockholm: ze hřiště odchází Stevanović, přichází Stanić.
80'
Střídání v týmu AIK Stockholm: ze hřiště odchází Markkanen, přichází Avdic.
79'
Dobrou příležitost budou mít také domácí, neboť kousek před hranicí pokutového území fauloval unikajícího Goitoma Projić. Za svůj zákrok dostal navíc žlutou kartu.
77'
Mohlo být vyrovnáno!! Po zblokovaném střeleckém pokusu daroval svým špatným výběhem Linnér soupeři velkou šanci. Naštěstí pro něj ho na brankové čáře zastoupil Nyholm, který pokus Nikoliće odhlavičkoval pryč!
76'
Střídání v týmu FK Željezničar Sarajevo: ze hřiště odchází Blagojević, přichází Beganović.
74'
Pro tentokrát se Željezničar ubránil bez problému, načež následoval další rohový kop, po němž hlavičkoval Nyholm vysoko nad.
73'
Na druhé straně budou rohový kop rozehrávat také domácí. Míč už si staví tradiční exekutor Olsson.
71'
Hosté nebezpečně zahrozili z brejku! Ke skórování byl přízemní uličkou vybídnut Nikolić, který pod tlakem bránícího hráče poslal míč jen do rukou Linnéra.
70'
Hosté se dopracovali až k výhodě rohového kopu, po němž se k hlavičce prodral stoper Graovac. Jeho pokus však Linnérovi nemohl nadělat problémy.
69'
Dnešní utkání sleduje 9167 diváků.
68'
Střídání v týmu FK Željezničar Sarajevo: ze hřiště odchází Zeba, přichází Ramović.
67'
Blagojević byl přistižen v ofsajdové pozici, takže se míč vrátí k nohám domácích.
66'
Goitom hledal ve vápně své spoluhráče, k jeho smůle našel pouze obránce Željezničaru.
65'
I v posledních okamžicích je míč převážně na kopačkách hráčů AIK Stockholm, kteří právě rozjíždějí další útočnou akci.
64'
Hra se trochu uklidnila, domácí už nemusejí nikam spěchat.
62'
Olsson poslal Zeca nekompromisně k zemi. Po faulu následoval centr do šestnáctky, který úspěšně odvrátila domácí obrana.
61'
O zajímavé momenty ve druhém poločase opravdu není nouze. Hosté budou muset přidat, pokud chtějí pomýšlet na postup.
59'
Střídající švédský záložník Thern se bleskurychle uvedl v dobrém světle. Proti jeho nebezpečné přízemní střele musel Kjosevski předvést další zákrok.
57'
Střídání v týmu AIK Stockholm: ze hřiště odchází Salétros, přichází Thern.
57'
Zraněný Salétros byl nakonec odnesen na nosítkách a je zřejmé, že trenér Norling bude nucen sáhnout ke střídání.
55'
Po tvrdém skluzu soupeře zůstal na hrací ploše ležet Salétros. Hlavní rozhodčí už dává také pokyn ke střídačce, takže dojde k ošetření.
54'
Následně mohl zvýšit také Goitom, kterému skvělou přihrávku za obránce adresoval Markkanen. Eritrejského forvarda ale zradilo zpracování, takže z toho nic nebylo.
53'
Míč z rohového kopu Olssona mířil na přední tyč, kde se k hlavičce dostal opět Johannson. Od pohromy hosty zachránil jeden z bránících hráčů, který stál u přední tyče a míč z brankové čáry dostal do bezpečí!
52'
Rozdíl ve skóre mohl být již dvoubrankový!! Centrovaný míč odhlavičkoval jeden z bránících hráčů jen na hranici pokutového území, kde se do míče opřel Olsson. Kjosevski ale vytáhl skvělý zákrok!
51'
Bogičević v obranném skluzu zasáhl míč rukou a za tento zákrok mu rozhodčí udělil žlutou kartu.
48'
Domácí se z první střely na bránu ujímají vedení! Na centrovaný míč Olssona ze standardní situace si ve vápně naskočil domácí kapitán NILS-ERIC JOHANSSON, který hlavičkou ke vzdálenější tyči do protipohybu gólmana otevírá střelecký účet zápasu.
47'
Stockholmští do druhého poločasu doslova vlétli. Ishizakiho musel Zeba zastavit jen za cenu faulu, za který navíc obdržel žlutou kartu.
46'
První poločas odvetného utkání mezi kluby AIK Stockholm a FK Željezničar Sarajevo je již za námi. Oba celky prozatím jen navázaly na úvodní zápas, který skončil 0:0. Ani dnes jsme doposud branku neviděli, a to proto, že zejména útočníci stockholmského mužstva jsou v koncovce bezzubí. Doufejme, že aspoň závěrečných 45 minut okoření alespoň jeden z celků vstřelením branky.
Druhý poločas začne přibližně v 20:00.
45+2'
45+2'
Žlutou kartu dostává Graovac (FK Željezničar Sarajevo).
45+1'
Markkanen upadl ve vápně, ale rozhodčí dává všem přítomným jasně najevo, že penalta se pískat nebude.
45'
Blomberg se skvěle zbavil svého strážce ale namísto centru do vápna zvolil těžkou přihrávku na Ishizakiho, kterému míč utekl do zámezí.
44'
Markkanenův pas z levé strany do šestnáctky svého adresáta nenašel, takže se dějiště hry stěhuje na druhou stranu.
43'
Na opačné straně si své postavení dostatečně nepohlídal Goitom, načež mu byl odpískán ofsajd.
42'
Hosté však ze standardky ani následného rohového kopu nic vytěžit nedokázali, takže stav skóre zůstává i nadále 0:0
41'
Johansson na poslední chvíli zatáhl za záchrannou brzdu, když jeho zákrok připomínal spíše nějaký bojový sport a po zásluze obdržel žlutou kartu.
40'
Pas na kapitána Zebu byl příliš dlouhý, takže míč skončil jen v zámezí. Odkopávat od brány bude Linnér.
38'
Po mnoha nepřesnostech hra plyne bez přerušení z jedné strany na druhou. Oba týmy hrají opatrně a nechtějí zbytečně riskovat obdržení branky.
36'
Ishizaki byl Radinovićem zastaven jen za cenu faulu. Rozehrávat budou tedy domácí borci.
34'
Před Stevanovićem bylo vylidněno, a tak se srbský bek s ničím nepáral a z úctyhodné vzdálenosti se pokusil překonat Linnéra. Jeho tvrdý projektil se ale mezi tři tyče nevešel.
32'
Nadějnou přihrávku Blomberga na Markkanena zastavil zdvižený praporek rozhodčího.
30'
Švédský stoper Karlsson si již bude muset po zbytek zápasu dávat pozor, neboť za svůj zákrok na Nikoliće právě obdržel kartu žluté barvy.
29'
Na opačné straně byl v ofsajdové pasti přistižen Nikolić. U míče se tedy ocitnou opět domácí.
28'
Olsson si znovu vybral Markkanena, kterého se pokusil vybídnout dlouhým pasem. Hostující obrana mu však nedarovala příliš mnoho prostoru, takže se útočník neprosadil.
26'
Vynikající příležitost domácích! Goitom na sebe natáhl hned trojici hráčů, aby následně skvěle prostrčil míč na volného Markannena. Finský útočník však v dobré pozici selhal, neboť jeho přízemní střela se mezi tři tyče nevešla.
25'
Za tvrdý zákrok na Olssona obdržel Blagojević od rozhodčího kartu žluté barvy.
24'
Domácí jsou v posledních minutách aktivnější a drží míč ve své moci. Ohrozit Kjosevskiho se jim však doposud nepodařilo.
23'
Po výměně míče se Salétrosem se Ishizaki ocitl již uvnitř pokutového území. Tam už ale jeho akce nabrala rychlý konec.
21'
Olsson nádherným pasem za obranu vybídl Salétrose k otevření skóre. Ten však ve vynikající pozici míč ze vzduchu nedokázal zpracovat, takže míč doputoval jen do rukou Kjosevskiho.
20'
Zec byl v souboji se Salétrosem pozdě, takže místo míče zasáhl jen svého soupeře. Rozehrávat budou domácí.
18'
Obě mužstva se pokoušejí postupnou kombinací propracovat až na dostřel soupeřovy brány. To se ale ani jednomu z nich prozatím příliš nedaří, protože obrany pracují na jedničku.
16'
Po rohovém kopu Olssona se do zakončení dostal eritrejský útočník ve službách švédského celku Goitom. Nezamířil ale přesně.
15'
První utkání skončilo nerozhodně 0:0, takže za současného stavu by utkání dospělo až do prodloužení. Já jen doplním, že postupující celek ve 3. předkole Evropské ligy narazí na portugalský Sporting Braga.
13'
Željezničar to teď zkouší po levé straně, kde se o něco kloudného pokoušejí Zakrarić s Projićem. Domácí ale brání velmi pozorně a nedarují soupeři příliš mnoho prostoru, takže většina akcí končí neúspěšně.
11'
Hosté se opět ubránili a navíc se vydali vpřed, načež Nyholm poslal tvrdě k zemi Projiće. Výhoda volného přímého kopu pro hosty.
10'
Nicméně domácí i nadále operují na útočné polovině a dostávají tak hosty pod tlak. Jejich útočné snažení vyústilo opět ve výhodu rohového kopu.
8'
Ten Švédové bleskově rozehráli nakrátko. Obranu hostů se jim však zaskočit nepodařilo.
7'
O vzruch v hledišti se postaral domácí Nyholm, který se po pohledné kombinaci se spoluhráči málem dostal až do zakončení. Obráncům bosenského celku se však nakonec podařilo celou situaci vyřešit a poslat míč alespoň do zámezí. Následuje rohový kop.
5'
Hra se přelévá z jedné strany na druhou, prozatím sledujeme rychlý útočně laděný fotbal.
3'
Na opačné straně hrací plochy se do kombinace poblíž pokutového území zapojil finský forvard Markkanen. Hostující obránci ale včas zasáhli a ukořistili míč do své moci.
2'
Do rozehrávky se zapojil také Kjosevski, po jehož dlouhém výkopu se do zakončení prodral Zakarić. Linnér byl ale připraven a po jeho nepříliš nebezpečném pokusu si připsal první úspěšný zákrok.
1'
Hlavní arbitr právě zahájil dnešní utkání. Úvodní výkop obstarali hráči Željezničaru, kteří nastoupili ve světle modrých dresech, zatímco domácí hrají v tmavě modrém kompletu.
1'

AIK Stockholm: Linnér – Nyholm, Karlsson, Johansson (C) – Sundgren, Blomberg, Olsson, Ishizaki, Salétros – Goitom, Markkanen.
Náhradníci: Stamatopoulos – Thern, Avdic, Väisänen, Mushitu, Perry, Affane.

FK Željezničar Sarajevo: Kjosevski – Stevanović, Graovac, Bogičević, Projić – Radinovič, Blagojević – Zec, Zeba (C), Zakarić – Nikolić.
Náhradníci: Bobić – Marković, Ramović, Stanić, Beganović, Osmanković, Žerić.

Rozhodčí: Georgios Kominis – Christos Akrivos, Ioannis Sipkas (všichni GRE).
Úvodní zápas

13.7.2017 20:45 FK Željezničar Sarajevo – AIK Stockholm 0:0

První utkání nám příliš zajímavých momentů nenabídlo, když kralovaly především obrany obou celků a zápas skončil jen bezbrankovou remízou. O postupujícím tak rozhodne až dnešní utkání, ve kterém jsou jednoznačnými favority domácí borci.

Úvodní výkop zápasu je naplánován na 19:00, tak si ho nenechte ujít.
FK Željezničar Sarajevo

Bosenský zástupce v bojích o účast v Evropské lize se do jejího předkola kvalifikoval rovněž jako jeho dnešní soupeř skvělými výsledky v minulé sezoně. Celek z hlavního města Bosny a Hercegoviny nasbíral 63 bodů, což mu vyneslo parádní 2. místo se ztrátou pouhého jednoho bodu na mistra HŠK Zrinjski v nejvyšší domácí soutěži.

První ligový start v letošním ročníku si FK Željezničar Sarajevo připíše v pondělí, kdy na svém trávníku přivítá soupeře GOŠK Gabela.

V 1. předkole Evropské ligy narazili svěřenci srbského trenéra Petroviće na soupeře z Černé Hory – tým FK Zeta. V úvodním utkání před vlastními fanoušky zvítězil FK Željezničar Sarajevo po brance Ivana Lendriće 1:0 a o týden později skončilo odvetné utkání nerozhodně 2:2, takže se z postupu radovalo mužstvo z Bosny a Hercegoviny.
AIK Stockholm

Fotbalový klub z hlavního města Švédska si své působení v předkole Evropské ligy zajistil díky podařené loňské sezoně, když v nejvyšší domácí soutěži se ziskem 60 bodů obsadil konečné 2. místo a nestačil tak pouze na mistra Malmö FF.

Sezona 2017 je ve Švédsku již v plném proudu a svěřenci trenéra Norlinga se aktuálně nacházejí na 2. pozici. Hráči celku AIK Stockholm se navíc mohou pyšnit vůbec nejlépe pracující obranou v lize, když z dosavadních 15 odehraných zápasů obdrželi pouhých 9 branek! Nejinak tomu bylo i v posledním utkání, když na domácím trávníku porazili Norrköping 1:0.

V 1. předkole Evropské ligy se střetli se soupeřem z Faerských ostrovů – KÍ Klasvík. Po nevýrazném prvním zápase, který skončil jen bezbrankovou remízou 0:0 se odvetné utkání odehrálo na švédské půdě. Tam již domácí zejména po třech brankách finského forvarda Markkanena zvítězili jednoznačně 5:0 a zaslouženě se tak mohli radovat z postupu do další fáze.
Přeji krásný čtvrteční podvečer všem fotbalovým fanouškům, které bych tímto rád přivítal u sledování našeho textového online přenosu. Dnes jsou na programu odvetná utkání 2. předkola Evropské ligy a my se společně zaměříme na zápas mezi mužstvy AIK Stockholm a FK Željezničar Sarajevo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.