Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Videoton Fehérvár : Kalju - 20. července 2017   21:00

Videoton Fehérvár
37' Lazović
1:1
(1:0)
Kalju
Kalju
50' Dmitrijev
Kovácsik -Stopira (61.Szabó) , Juhász (C), Vinícius(24. Fejes), Szolnoki – Suljić, Varga, Hadžić, Loïc Nego – Lazović (58. Geresi), Marić
Horváth – Fejes, Patkaj, Szabó, Barczi, Šćepović, Geresi
Zebec – Križarić, Crnčić
Pancho stadium, Felcsut
Kalju
Londak (46. Teleš) – Tjapkin, Uggè, Mööl, Mbu Alido, Sidorenkov (C) – Subbotin, Dmitrijev, Liliu (75. Neemelo), Valikajev, Kirss (68. Santos)
Teleš – Pürg, Mašitšev, Santos, Klein, Elhi, Neemelo

Tým Videoton FC Fehérvár dokázal v prvním zápase vyhrát 3:0. I když dnes jen remizoval 1:1, tak v celkovém součtu porazil svého soupeře, a tak postupuje do další fáze Evropské ligy. Naopak pro celek JK Nõmme Kalju předkola končí. Dnes jsme sledovali podprůměrný zápas, který mnoho vyložených šancí neobsahoval.
90+3'
90+1'
Nastavovat se budou dvě minuty. Nyní dobře vypálil Juhász. Jeho rána ovšem končí nad brankou. Rozehrávat bude gólman.
90+1'
Ještě jeden rohový kop pro domácí, Geresi centroval nepřesně.
90'
Probíhá poslední minuta hry, uvidíme, zda se bude nějaký čas nastavovat.
88'
Geresi rozehrával domácí rohový kop. Ale k centru se před brankou nikdo z jeho spoluhráčů nedostal.
87'
Další střelecký pokus hostujícího fotbalisty, tentokrát Tjapkin nedokázal přesněji zakončit, minul branku.
86'
Rohový kop pro domácí celek. Juhász zakončoval a hostující brankář byl připraven.
85'
JK Nõmme Kalju se pokouší překonat domácí obranu, zatím ale bez výraznějšího výsledku. V souboji jeden na jednoho neuspěl Mööl.
83'
Další postavení mimo hru, tentokrát v něm byl Uggè.
82'
Domácí fotbalisté před vlastní brankou přišli o míč, do střelecké pozice se dostali hosté. Valikajev to vzal na sebe. Jeho rána ale končí vysoko nad brankou.
80'
Žlutou kartu dostává Marić (Videoton FC Fehérvár). Domácí hráč si v souboji s Subbotinem poradil nedovoleně, za což vidí žlutou kartu.
78'
Domácí fotbalisté se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře. A podařilo se. Szabó se uvolnil a vypálil. Jeho rána minula jen o malý kousek vzdálenější tyč.
76'
Nově příchozí muž na hrací plochu, Neemelo, se probojoval do střelecké pozice, ale nemohl zakončit, neboť stál v ofsajdu.
75'
Střídání v týmu JK Nõmme Kalju: ze hřiště odchází Liliu, přichází Neemelo.
74'
V poklidném tempu se zápas dohrává, ani jeden celek se nežene za vedoucí brankou.
72'
Sidorenkov rozehrával rohový kop svého týmu, ale jeho centr nebyl povedený.
70'
Dvacet minut hry nás dělí od konce druhého poločasu, stav zápasu je sice vyrovnaný, ale vzhledem k prvnímu duelu bude s největší pravděpodobností postupovat domácí celek.
69'
Domácí Suljić byl nachytaný v postavení mimo hru, akce Videotonu tak rychle končí.
68'
Střídání v týmu JK Nõmme Kalju: ze hřiště odchází Kirss, přichází Santos.
68'
Do rozehrávky hostujícího celku se nyní zapojil také brankář, který mnoho práce v dosavadním průběhu druhého poločasu neměl.
65'
Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.
65'
Domácí tým následně rozehrával volný kop. Geresi zvolil přímou střelu a málem překonal brankáře. Teleš ale byl pozorný a míč ukryl.
64'
Žlutou kartu dostává Dmitrijev (JK Nõmme Kalju).
62'
Rohový kop pro hostující celek. Po centru před branku ale následovala nepřesná hlavička Valikajeva. Rozehrávat tak bude domácí gólman.
61'
Střídání v týmu Videoton FC Fehérvár: ze hřiště odchází Stopira, přichází Szabó.
59'
Domácí Stopira se probojoval do střelecké pozice, jeho povedený pokus ale zablokoval soupeř. Akce tak končí.
58'
Střídání v týmu Videoton FC Fehérvár: ze hřiště odchází Lazović, přichází Geresi.
56'
Dmitrijev v osobním souboji fauloval Stopira, za což je důrazně pokárán sudím.
56'
Subbotin se pokoušel získat výhodu nad soupeřem, a tak byl v době přihrávky v postavení mimo hru.
55'
Hostující Valikajev byl faulovaný, rozehrávat tak bude domácí výběr.
54'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Mnoho střel na branku neregistrujeme.
52'
Domácí celek mohl rychle své vedení získat zpět, ale Marić nedokázal trefit bránu. Následovat bude odkop od brány.
50'
Kalju právě vstřelilo branku!
Hostující celek měl k dispozici pokutový kop. Míč si připravil ARŤOM DMITRIJEV, který poslal brankáře na druhou stranu a tvrdou ránou srovnává stav zápasu na 1:1.
49'
Domácí hráč Varga fauloval soupeře v pokutovém území, penalta pro hosty.
48'
Zápas, ve kterém zatím padl jediný gól, pokračuje druhým poločasem.
46'
Střídání v brance týmu JK Nõmme Kalju: ze hřiště odchází Londak, přichází Teleš.
46'
Po prvním poločase vede domácí celek Videoton FC Fehérvár o jednu branku, celkově pak 4:0 a má namířeno k postupu do další fáze Evropské ligy.
45+3'
45+3'
Hostující hráč se dostal do střelecké pozice, Mööl dobře vypálil, jeho pokus kryje brankář domácího mužstva.
45+1'
Tři minuty uvidíme nad rámec prvních pětačtyřiceti.
45'
Probíhá poslední minuta hry v prvním poločase, uvidíme, zda se bude nějaký čas nastavovat.
44'
Centr před branku se ale vůbec nepovedl, a tak akce hostů končí.
43'
Sidorenkov se dostal do zakončení, jeho pokus obránce odrazil mimo hrací plochu. Rohový kop bude následovat.
42'
Žlutou kartu dostává Fejes (Videoton FC Fehérvár). Domácí hráč na soupeře nestačil, a tak musel faulovat.
40'
Hosté se z ničeho nic pokoušeli dostat do zakončení, ale v době přihrávky byl Dmitrijev v ofsajdu.
40'
Domácí celek nyní mohl přidat další branku, v dobré pozici ale Juhász minul bránu. Gólman Londak zasahovat momentálně ani nemusel.
37'
Videoton Fehérvár právě vstřelil branku!
K velké radosti svých fanoušků se domácí fotbalisté dostávají do vedení. Asmir Suljić centroval před branku a míč za záda brankáře uklidil hlavou neatakový DANKO LAZOVIĆ. Asistence: Asmir Suljić.
35'
Nyní se hra uklidnila, hraje se na půlce, ani jeden celek vyloženě nedominuje, optickou převahu ale mají domácí.
33'
Videoton se nyní zkouší probojovat do předbrankového prostoru, malou chvíli byl volný Nego, ale přihrávku nedostal.
31'
Domácí tým se nyní dostal do zakončení, Stopira přestřelil v dobré pozici na ose hřiště.
30'
Třicet minut hry je minulostí, výraznější střeleckou pozici jsme zatím neviděli.
28'
Nepřesně seřízená mířidla měl nyní další domácí hráč – Hadžić.
27'
Akce pokračovala dál, a tak se k zakončení dostal Juhász. Jeho rána končí někde na tribuně.
27'
Dobře nyní vypálil domácí Nego, jeho ránu tak tak vytěsnil brankář Londak nad branku. Následovat bude rohový kop. Lazović nedokázal přesněji odcentrovat.
25'
Žlutou kartu dostává Uggè (JK Nõmme Kalju). Hostující hráč nestačil na Lazoviće, a tak fauloval. Žlutá karta následuje.
24'
Střídání v týmu Videoton FC Fehérvár: ze hřiště odchází Paulo Vinícius, přichází Fejes.
22'
Žlutou kartu dostává Paulo Vinícius (Videoton FC Fehérvár). Domácí hráč fauloval soupeře, který postupoval na branku. Nic jiného než kartu za tento zákrok dostat nemohl.
20'
Dvacet minut hry je minulostí. Mnoho šancí k vidění není. Více ze hry mají hosté, ale stav zápasu je stále bezbrankový.
19'
Mööl byl tvrdé atakován Kovácsikem. Rozehrávat tak budou hosté.
18'
V posledních minutách mají více ze hry hosté. Fotbalisté Kalju se ale nemohou probojovat do vyložené šance.
17'
Od rohového praporku rozehrával Sidorenkov, ale jeho pokus postrádal přesnost. Centr se snesl do míst, kde byli obránci.
16'
Hostující Artur Valikajev se probojoval do střelecké pozice, jeho rána byla zablokovaná obráncem, a tak uvidíme rohový kop.
15'
Hraje se na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nikam nežene, mnoho šancí k vidění momentálně není.
13'
Žlutou kartu dostává Sidorenkov (JK Nõmme Kalju). Domácí hráč hodně nešikovně pracoval v souboji s Negem, za což vidí žlutou kartu.
12'
Akce pokračovala dál a zakončoval Lazović. Jeho rána ale končí mimo bránu. Následovat bude výkop Londaka.
11'
Domácí rozehrávají rohový kop. Centroval Lazović od rohového praporku, následně se do zakončení dostal Nego. Jeho pokus ale brankář Londak dokázal výborně zneškodnit. Velká šance pro domácí.
8'
Další zajímavá akce hostů končí postavením mimo hru, ofsajd nyní pomezní sudí odpískal Liliuovi.
7'
Domácí fotbalisté si z prvního zápasu přinášejí tříbrankovou výhru, díky čemuž mají dobrou pozici pro dnešní duel.
6'
Příliš mnoho fotbalové krásy fanoušci nesledují.
4'
Hostující celek chtěl rychle překonat obranu soupeře, ale pas na Valikajeva byl sice přesný, ale on byl v postavení mimo hru.
4'
Domácí Varga si počínal v souboji s Dmitrijevem příliš agresivně, za což jej sudí velmi důrazně umravňuje.
2'
Předposlední dnešní zápas předkola Evropské ligy začal v poklidném tempu.
1'

Videoton FC Fehérvár: Kovácsik -Stopira, Juhász (C), Vinícius, Szolnoki – Suljić, Varga, Hadžić, Loïc Nego – Lazović, Marić
Náhradníci: Horváth – Fejes, Patkaj, Szabó, Barczi, Šćepović, Geresi

JK Nõmme Kalju: Londak – Tjapkin, Uggè, Mööl, Mbu Alido, Sidorenkov (C) – Subbotin, Dmitrijev, Liliu, Valikajev, Kirss
Náhradníci: Teleš – Pürg, Mašitšev, Santos, Klein, Elhi, Neemelo.
Lepší výchozí pozici mají dnes domácí fotbalisté, kteří si z úvodního zápasu přinesli tříbrankové vedení. Ti se navíc budou moci spolehnout na velkou podporu fanoušků.
Úvodní zápas se odehrál v Talinu, kde sídlí mimo jiné Videoton FC Fehérvár. Domácím se ale duel vůbec nepovedl. Vše začal hostující Patkai již v osmé minutě zápasu. JK navýšil své vedení zkraje druhého poločasu, z pokutového kopu se prosadil Šćepović. Stejný hráč pak definitivně uťal snahy domácích fotbalistů o zdramatizování zápasu. Prosadil se znovu Šćepović z pokutového kopu. JK Nõmme Kalju vstřelil hned tři branky na půdě soupeře.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky Evropské ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Videoton FC Fehérvár a JK Nõmme Kalju.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.