Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Vojvodina : Ružomberok - 29. června 2017   20:00

Vojvodina
Vojvodina
8' Malbašić  • 21' Malbašić
2:1
(2:0)
Ružomberok
Ružomberok
81' Daniel
Vojvodina
Rockov – Lakićević, Planić /C/, Kovačević, Bureković – Jovančić, Vukasović, Mesarović (75. Bubalo) – Malbašić, Trujić, Subotić (83. Mihajlović)
Kordić – Lazarević, Alves, Zličić, Spremo
Meler – Ersoy, Bilir (TUR)
Karađorđe, Novi Sad (kapacita 14 458 míst)
Ružomberok
Macík – P. Maslo, J. Maslo, Menich, Kupec – Daniel, Sapara /C/ (77. Ďubek), Qose (59. Takáč), Kochan, Gál-Andrezly – Lačný (69. Gerec)
Hajdúch – Kunca, Kudlička, Čurma

90+4'
Konec zápasu. Po jednoznačném prvním poločase a dvou rychlých brankách Filipa Malbašiće se hra ve druhé pětačtyřicetiminutovce vyrovnala a v závěru dal Slovákům velkou naději pro odvetu český křídelní útočník Erik Daniel.
O postupujícím do druhého kola se rozhodne za týden na Liptově!
Z dnešního onlajnu se s Vámi loučí a děkuje za pozornost Karel Jedlička.
90+3'
Vukasović pálil bez přípravy až na zadní tribunu přes široký atletický ovál.
90+1'
Avizovány jsou čtyři minuty nastavení. V jeho úvodních vteřinách kopal Ružomberok roh, domácí se bez potíží ubránili, ale míč drží slovenské mužstvo.
89'
Další roh Vojvodiny a opět se prosazuje k hlavičce Mihajlović. Tentokrát však mířil výrazně mimo.
87'
Domácí by rádi přidali třetí gól, územní převahu ale přetavili jen v hlavičku střídajícího Mihajloviće, která mířila přímo Macíkovi do koše.
83'
Druhé střídání Nového Sadu: odstupuje Nemanja Subotić, na jeho místo přichází Stefan Mihajlović.
83'
Srbové okamžitě zvýšili aktivitu a vybojovali roh, hosté odkopávají do zámezí. U míče jsou stále domácí.
81'
Ružomberok právě vstřelil branku!
Tak tento okamžik naprosto mění situaci a vrací Slováky do hry o postup! Český křídelník ERIK DANIEL převzal zády k bráně přihrávku od Dalibora Takáče a nenápadnou střelou z otočky přes obránce snižuje na 2:1. Rockov měl zakrytý výhled a zůstal stát jako socha.
77'
Norbert Hrnčár má pro dnešek dostřídáno: ze hřiště stahuje kapitána Marka Saparu a místo něj posílá na plac bývalého hráče Slovanu Liberec Tomáše Ďubka.
76'
Z levé strany odcentroval Gál-Andrezly a tvrdou hlavičkou prověřil Rockova střídající Gerec, který se prosadil ve vzdušném souboji.
75'
Poprvé střídá domácí výběr. Hřiště opustil Aleksandar Mesarović, novým mužem na trávníku je Milan Bubalo.
73'
Trujić se v pokutovém území dostal ke střele, mířil po zemi na zadní tyč a jeho pokusu mnoho nescházelo.
71'
Gál-Andrezly to zkoušel individuálně, bývalý hráč Znojma však dotáhl svou akci až za brankovou čáru.
69'
Čerstvý Gerec se hned dral za nakopnutým míčem, Rockov mu vyběhl naproti až mimo pokutové území a rezolutně před ním ukopává do autu.
69'
Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází dnes zcela neviditelný ex-sparťanský útočník Miloš Lačný, nahrazuje ho Štefan Gerec.
66'
Žlutou kartu dostává Trujić (Vojvodina Novi Sad). Domácí útočník nejdříve tvrdou střelou prověřil brankáře Macíka, ten ji neudržel v náruči, Trujić se dostal k odraženému míči a pokusil se při kličce nafilmovat pád. Turecký rozhodčí zcela správně uděluje žlutou kartu.
64'
Žlutou kartu dostává za faul zezadu Matej Kochan (MFK Ružomberok).
63'
Ružomberku se stále nedaří nijak překvapit domácí obranu, přestože oproti prvnímu poločasu vyrovnal hru. Vojvodině samozřejmě skóre 2:0 v pohárové matematice zcela vyhovuje.
59'
Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Kristi Qose, přichází Dalibor Takáč.
58'
Mesarović postupoval s míčem a poslal polovysoký pas do pokutového území, kde ho prodlužoval směrem k bráně mezi dvěma bránícími hráči Trujić a jen těsně minul hostující bránu.
55'
Obrovská šance Vojvodiny. Po rohu hlavičkoval zblízka o zem domácí kapitán Bogdan Planić a Macík s velkým štěstím míč vykopává na úrovni brankové čáry, částí objemu určitě za ní!
54'
Ružomberská zeď se postavila na velké vápno a sledovala, jak Malbašićův přímý kop letí přes jejich hlavy. Macík nebezpečnou střelu posouvá přes břevno za cenu rohu.
52'
Slováci zahájili druhý poločas mnohem aktivněji, ale největší šanci jim připravil domácí Kovačević. Zásluhu na tom měl ovšem hlavně Gál-Andrezly, který prokličkoval přes tři hráče a poslal na malé vápno střílený centr. Ten se snažil domácí stoper odkopnout a málem z toho byl vlastní gól, Rockov tak tak že konečky prstů vyškrábl.
51'
Albánec Kristi Qose je při svém prvním startu za Ružomberok po svém přestupu z Michalovců potrestán žlutou kartou.
50'
Hra byla na chvíli přerušena, když si při skoku pro míč s úmyslem jej vyboxovat a následném pádu narazil bok domácí brankář Rockov. Bude ale v pořádku.
48'
V nepřehledné situaci po rohovém kopu se po smolném odrazu od domácího obránce dostal k míči Menich, jeho pohotovému zakončení chybělo více sklopit nárt. Míč proletěl dva metry nad břevnem.
47'
Slováci na začátku druhého poločasu získávají trestný kop ze strany zhruba 25 metrů od brány a po obranném odkopu domácích na malém vápně si kopnou roh.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:01.
Statistiky prvního poločasu: střely na bránu 3:0, střely mimo 3:2, rohy 2:2, ofsajdy 0:0, fauly 5:4.
45+1'
První poločas skončil. Zápas má zatím jednoznačný průběh, Vojvodina dala dva rychlé góly a od té doby kontroluje hru. Ružomberok se nedostal vůbec k ničemu a s takovýmto herním projevem nemá v Evropě vůbec co dělat. Před námi je ovšem celý druhý poločas, který může ještě všechno změnit.
45'
Že by hosté dokázali s nepříznivým stavem něco udělat? Na začátku minutového nastavení se dostali s míčem na útočnou polovinu, což je dost zřídka vídaný jev.
42'
Vojvodina to zkouší po levé straně, Burekovićův centr odvrátil Erik Daniel do autu. Domácí rychle vhodili, ani další pokus o centr v podání Malbašiće ale adresáta nenalezl.
39'
Míč do uličky dostal Mesarović a vybojoval roh. Ten se však domácím nepovedl, míč se odrazil v souboji na přední tyči do zámezí od jednoho ze srbských fotbalistů a tak od své brány odkopává Macík.
36'
Vukasović na půlící čáře srazil Saparu, příležitost usadit se chvíli na útočné půlce ale Ružomberok promarnil. Nakopávaný míč končí v Rockovově náruči.
33'
Vojvodina předváděla opět sérii svižných přízemních přihrávek a nepůjčovala soupeři míč, na konci postupného útoku však byla příliš prudká kolmice v podání Lakičeviće.
29'
Další nepříjemná situace pro hosty: Subotić prostrčil míč na Mesaroviće a letní posila Nového Sadu měla vydlážděnou cestu k bráně. Akci však pokazil nepřesným diagonálním stříleným centrem na Trujiće, který neměl šanci stihnout míč na hrací ploše.
28'
Domácí mužstvo má zatím naprostou převahu, slovenská jedenáctka většinu času jen běhá bez míče, zatlačená před vlastní bránu.
25'
Další rychlý útok Srbů zakončoval Subotić, který se prodral do vápna z levé strany a po rychlé zasekávačce vyslal na Macíka nepříjemnou střelu přes obránce. Brankář Ružomberku na čáře zasáhl s jistotou.
21'
Vojvodina právě vstřelila branku!
FILIP MALBAŠIĆ si vyměnil míč s Burekovićem, naběhl si na jeho centr a z voleje střílí s pomocí tyče svůj druhý gól v utkání.
18'
Sledovali jsme první střelecký pokus Ružomberku, střela kapitána Sapary mířila těsně nad břevno.
11'
Žlutou kartu dostává Nemanja Subotić (Vojvodina Novi Sad).
8'
Srbský celek posílá rychle do vedení nádhernou střelou do šibenice z 23 metrů FILIP MALBAŠIĆ. Na počátku akce byl Burekovićův centr, který slovenská obrana na hranici šestnáctky jen posunula před sebe a čtyřiadvacetiletý křídelník trestá.
7'
Bohužel z technických důvodů nemáme spojení s Novým Sadem. Na stránkách UEFA jsou k dispozici pouze statistiky zápasu a tak vidíme, že na straně domácích přibyl jeden roh a jeden střelecký pokus.
1'

FK Vojvodina Novi Sad: Rockov – Lakićević, Planić /C/, Kovačević, Bureković – Jovančić, Vukasović, Mesarović – Malbašić, Trujić, Subotić
Náhradníci: Kordić – Lazarević, Alves, Zličić, Bubalo, Spremo, Mihajlović

MFK Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo, Menich, Kupec – Daniel, Sapara /C/, Qose, Kochan, Gál-Andrezly – Lačný
Náhradníci: Hajdúch – Takáč, Kunca, Gerec, Kudlička, Čurma, Ďubek

Rozhodčí: Meler – Ersoy, Bilir (TUR).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00 a prostřednictvím onlajnu Vás bude provázet Karel Jedlička.

Vojvodina Novi Sad skončila v posledních sedmi ročnících srbské ligy vždy třetí nebo čtvrtá a je tedy tradičním účastníkem předkol Evropské ligy, v nichž si nevede vůbec špatně.
Třikrát z uplynulých čtyř let přešla Vojvodina z úvodního předkola až do play-off (4. předkola), na jejím štítu zůstaly například Bursaspor či Sampdorida Janov. Poslední krok ale Srbům zatím nevyšel. Postupně ztroskotali na Šerifu Tiraspol, předloni na Viktorii Plzeň a loni podlehli Alkmaaru.
Až na dva hráče z Ghany a Brazilce Renana spoléhá Vojvodina převážně na mladé fotbalisty domácího původu. Kapitánem je teprve 22-letý Dejan Meleg, který prošel mládeží Ajaxu a jednu sezónu si na hostování zahrál nizozemskou ligu v dresu Leeuwaardenu.
Novosadský "sešívaný" dres obléká několik mládežnických reprezentantů, žádný z hráčů ale nepatří v současnosti do širšího kádru národního mužstva dospělých.

MFK Ružomberok se v evropských pohárech objevuje naopak po dlouhých 11 letech od senzačního zisku mistrovského titulu. Fotbalisté z Liptova tehdy vypadli v předkole Ligy mistrů s CSKA Moskva a následně i z tehdejšího Poháru UEFA s Bruggami.
V nedávno skončené sezóně získal Ružomberok bronzové medaile. V létě odešel do Slovanu Bratislava český ofenzivní záložník Jakub Mareš a tak je jediným českým zástupcem v současném kádru Erik Daniel, který odehrál dva ligové zápasy za Slovan Liberec. V české lize se bez většího úspěchu epizodně objevili také Miloš Lačný (Sparta), Peter Gál-Andrezly (Znojmo) a Tomáš Ďubek (Liberec). Kapitánem je zkušený 38-násobný reprezentant Slovenska Marek Sapara, který 9 let působil v zahraničí, konkrétně v Norsku a Turecku.
Ružomberok si místo Mareše vyhlédl posilu v polském Podbeskidzie Bielsko-Biała, odkud přišel bosenský střelec Nermin Haskić.