Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Záhřeb : Korca - 17. srpna 2017   19:00

Záhřeb
Záhřeb
90+5' Henríquez
1:1
(0:1)
Korca
Korca
37' Latifi
Záhřeb
Livaković – Stojanovič, Sigali (C), Benković, Lecjaks – Moro, Doumbia (81. Fiolić) – Gojak, Ćorić (36. Pavičić), Fernandes – Hodžić (77. Henríquez).
Zagorac – Sosa, Henríquez, Pavičić, Fiolić, Lešković, Măţel.
Treimanis – Gudermanis, Spasjonnikovs (všichni LVA)
Stadion Maksimir, Záhřeb
Korca
Shehi (C) – Vangjeli, Radaš, Lilaj, Mici – Osmani (70. Adeniyi), Gavazaj (81. Muzaka), Jashanica, Nimaga – Sowe (88. Dita), Latifi.
Teqja – Plaku, Shkodra, Muzaka, Demte, Dita, Adeniyi.

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 7:1. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 0:7. Fauly: 10:12.
Je dobojováno! Chorvatský Záhřeb po celou druhou půli tlačil na hostující obranu a zasloužené vyrovnávající trefy se dočkal až v nastaveném čase, když se prosadil střídající Henríquez. Utkání tak skončilo 1:1 a odveta na albánské půdě tak bude zcela otevřená.
90+5'
90+5'
Dinamo Záhřeb právě vstřelilo branku!
V poslední minutě je vyrovnáno! Po standardní situaci ze středu hřiště Fernandes sklepl míč před sebe na ÁNGELA HENRÍQUEZE, který procedil míč přes ruce Shehiho a Jashanica poté vykopával míč už zpoza brankové čáry.
90+4'
Lilaj chtěl se svými kolegy pošetřit co nejvíc vteřin u rohového praporku, domácí jim ale balón sebrali a směřují do protiútoku.
90+3'
Skënderbeu v závěru hlavně natahuje čas, přesto se mu povedlo projít do jednoho rychlého útoku a z něj vytěžilo rohový kop.
90+2'
Petar Stojanović poslal svůj centr do rukavic Shehiho, který s rozehrávkou nikam nepospíchá.
90+1'
Druhý poločas je prodloužen o pět minut nastaveného času.
90'
Dominik Livaković se ve druhé půle prakticky nezapojil do hry, teď ale podržel svůj tým včasným výběhem před vápno a skvělým zákrokem proti unikajícímu Ditovi.
89'
Přetažený pas z levé strany skončil u Fernandese, jenž okamžitě vracel míč k penaltě, ale tam byli stopeři Skënderbeu pozorní.
88'
Střídání v týmu KF Skënderbeu: ze hřiště odchází Ali Sowe, přichází Bruno Dita.
87'
Dinamo neustále posílá do ohně jeden centr za druhým, v poslední době z toho však je jen minimum střel na branku.
85'
Na další přihrávku před hostující branku jsme čekali jen pár sekund, útočníci Záhřebu však byli v šestnáctce později než míč.
84'
Ángelo Henríquez si přiběhl na hranici malého vápna k Morově výbornému přízemnímu centru, ale balón přesměroval jen do ideálně postaveného Shehiho, jenž má ze svého zákroku velkou radost!
82'
Fernandes si chtěl elegantním zpracováním obhodit Miciho, při své snaze ale ztratil stabilitu a balón skončil mimo hřiště.
81'
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Tongo Doumbia, přichází Ivan Fiolić.
81'
Střídání v týmu KF Skënderbeu: ze hřiště odchází Enis Gavazaj, přichází Gjergj Muzaka.
80'
Moro sice obstřelil zeď, ale Shehi stejně neměl problém se zákrokem u své levé tyče.
79'
Tongo Doumbia byl na ose hřiště faulován Nimagou, Záhřeb může zahrozit z přímého kopu.
77'
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Armin Hodžić, přichází Ángelo Henríquez.
76'
O jeho rozehrávku se postaral Fernandes, ovšem Orges Shehi žádnou ošemetnou situaci řešit nemusel, protože trojice domácích hráčů centr zprava nedosáhla.
75'
Rohový kop pro Dinamo...
74'
Liridon Latifi si nepohlídal své postavení a během čekání na nákop z obranné poloviny se ocitl v odmávaném ofsajdu.
73'
Domácí v posledních vteřinách trošku polevili a nechávají hrát hráče v červených dresech.
71'
Špatná komunikace v obranné linii Dinama darovala hostům rohový kop, ze kterého ani teď žádné vzrušení nevzniklo.
70'
Střídání v týmu KF Skënderbeu: ze hřiště odchází Tefik Osmani, přichází Segun Adeniyi.
69'
Po ošetření hostujícího hráče se pokračuje ve hře, od své branky bude rozehrávat Orges Shehi.
68'
Moro na poslední chvíli stihl ve hřišti doběhnout přihrávku od Fernandese a z první odcentroval. Gojak se k míči ale nedostal a ve skluzu navíc fauloval.
66'
Gojak po centru z pravé strany nepotrestal chybu obránců a skákavý míč neuklidil mezi tři tyče. Nápor Záhřebu i tak narůstá.
65'
Dinamo pokračuje v palbě do toho samého místa nad Shehiho brankou. Také teď špatně mířil Hodžić, jemuž zprava předložil přihrávku Stojanović.
64'
Fernandesova přihrávka pod sebe oslovila Armina Hodžiće, který ze sedmnácti metrů rovněž vypálil bez přípravy až moc vysoko.
63'
Hostující obrana si může na chvíli oddechnout, Amer Gojak totiž na levé straně fauloval Vangjeliho.
62'
Lecjakův dlouhý aut hledal Hodžiće. Před ním hostující obránci odvrátili míč před šestnáctku, odkud Moro vypálil vysoko nad branku albánského mužstva.
60'
Doumbia se jakožto defenzivní záložník opět ocitl na pravém křídle, odkud přihrál jen do míst, které hlídal brankář Shehi.
59'
Teď už Junior Fernandes sám střílel z hranice velkého vápna, jenže napálil jen marně uhýbajícího spoluhráče Hodžiće.
58'
Na opačném konci hřiště si zase Fernandese pohlídal Jashanica. Jeho spoluhráči ale špatně rozehráli, takže Fernandes se k balónu rychle vrátil a počkal si na doběhnutí Doumbii. Tomu se však centr z pravé strany vůbec nepovedl.
57'
Ojedinělý výpad Skënderbeu u rohového praporku zastavil Benković a přenechal získané vhazování Janu Lecjaksovi.
56'
Fernandes se tentokrát dostal do role centrujícího, Hodžić s Gojakem si ale u penalty dávali navzájem přednost a ze slibně vypadající situace tak nic nebylo.
54'
Další centr z pravé strany už byl o něco nebezpečnější, Shehi jej nezastavil a Fernandesovi u vzdálenější tyče chyběly centimetry, aby uklidil míč do branky.
53'
Moro rozehrál na krátko a hosté rychle zakopli míč do zámezí. Po autu Lecjakse se balón do vápna už dostal, ale k žádnému zakončení nedošlo.
52'
Dinamo je ve druhém poločase jasně lepším týmem, ze své převahy teď vytěžilo další rohový kop.
51'
Nařízený přímý kop obstaral Gojak a posadil míč na hlavu Fernandese, jehož střela neměla zlé parametry, ale přeci jen proléta kousek nad horní tyčkou.
50'
Gojak roztáhl hru doprava na Doumbiju, kterého nedovoleně poslal k zemi Bakary Nimaga a rovněž inkasoval žlutou kartu.
48'
Rohový kop hráči Záhřebu nezužitkovali, k míči se však rychle vrací díky ofsajdu Aliho Sowea.
47'
Armin Hodžić si pohybem řekl o přihrávku do běhu, Shehi proti němu ale vystartoval a skvěle zasáhl.
46'
Hosté se po změně stran okamžitě vrhli do útoku, který ale ztroskotal na ofsajdu Sabiena Lilaje.
46'
Po skončení prvního poločasu se z tribun ozval hlasitý pískot, kterým fanoušci Dinama dali najevo svou nespokojenost. Jejich oblíbenci nebyli v úvodní půli horším týmem, Skënderbeu však z ojedinělé příležitosti udeřilo a vstřelilo důležitý gól ze hřiště soupeře.
45+3'
45+3'
Tefik Osmani šel do zmíněného souboje šlapákem, za který dodatečně dostal napomenutí žlutou kartou.
45+2'
Osmani se ve středovém kruhu nepříjemně střetl s Doumbiou a Pavičićem, což odneslo jeho pravé koleno.
45+2'
Liridon Latifi z levé strany vyslal přímou střelu na branku. Míč ale letěl doprostřed a Livaković tak pohodlně zakročil.
45+1'
Nastavují se 2 minuty.
45'
Hosté jej nerozehráli nejšikovněji, Fernandes ale poté zbytečně fauloval Latifiho a daroval Skënderbeu další standardku.
44'
V závěru prvního poločasu přichází na řadu rohový kop nedávného přemožitele Mladé Boleslavi..
43'
Gavazaj místo centru do vápna zvolil kratší rozehrávku, po níž už přišel pas do ohně, jenže Lilaj byl přistižen v ofsajdu.
42'
Lecjaks fauloval Lilaje. Standardní situaci z pravé části hřiště dostávají také hosté.
41'
Nechybělo moc! Junior Fernandes pravačkou obstřelil zeď a kroutil míč do pravého horního rohu, jenž balón přelétl o pár decimetrů!
40'
Fernandes zleva přihrál na osu hřiště, kde Moro po odehrání míče narazil do Nimagy. Tomu byl trochu přísně odpískán faul a následuje přímý kop.
39'
Chorvatské mužstvo mohlo rychle odpovědět z rohového kopu. To by ale Pavičić musel svým centrem najít někoho v modrém.
37'
Skënderbeu právě vstřelilo branku!
Hosté jdou zničehonic do vedení! Enis Gavazaj pláchl po pravé straně, navázal na sebe dva hráče a skvěle načasovanou přihrávkou mezi obránce našel LIRIDONA LATIFIHO. Jeho první zakončení Livaković vyrazil zpět ke střelci Skënderbeu, který napodruhé v časové tísni doklepl míč do sítě.
36'
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Ante Ćorić, přichází Domagoj Pavičić.
36'
Petar Stojanovič to u středového kruhu přehnal s důrazem a za ostrý skluz dostal žlutou kartu.
35'
Záhřeb sportovně vrátil míč hostujícímu brankáři, od kterého začíná postupný útok Albánců.
33'
Hlavní sudí přerušil hru kvůli Jashanicovi, který v kleče zůstává v nefotbalové pozici.
32'
Sabien Lilaj to vzal na sebe, jenže střelou z větší vzdálenosti minul Livakovićovu branku o několik metrů.
31'
Obránci Dinama vynikajícím pohybem nedávají hostům prostor k poklidnější kombinaci, a tak se Skënderbeu dobrovolně vrátilo až na vlastní půlku.
30'
Sowe byl na hostující útok prakticky sám, na pravé straně ale získal aspoň vhazování a při něm ho už doplní další spoluhráči.
29'
Jan Lecjaks zachytil míč při hostující rozehrávce a sám se pustil do útoku, který zakončil střelou zpoza vápna. Jeden ze stoperů ji však zablokoval a vypomohl tím Shehimu.
28'
Většina akcí Dinama je vedena po pravé straně, kde je tradičně hodně aktivní Fernandes. Albánci si s jeho šikovností ale zatím vědí rady.
27'
Skënderbeu se po faulu Doumbii na Lilaje usadilo na útočné polovině, nic nebezpečného ale nevymyslelo a jeden z hráčů nakonec odevzdal míč hodně nepřesnou střelou z velké dálky.
26'
Livakovićův odkop směřoval na Fernandese, který se rychle dostal do pozice pro centr, jenže ten v pokutovém území nenašel žádného dalšího hráče Záhřebu.
25'
Znovu se utkali tito dva a i v tomto případě byl důraznější Jan Lecjaks, který vzápětí vše znegoval špatnou rozehrávkou.
24'
Lecjaks po dlouhém nákopu uhlídal Gavazaje a malou domů na Livakoviće vrátil míč do domácího držení.
23'
Další rychlá domácí akce podél pravé autové čáry skončila jen vhazováním soupeře.
21'
Junior Fernandes na pravém křídle nedokázal obejít Jashanicu, který nechal projít míč do autu a připravil Shehimu daší rozehrávku
20'
A ještě jeden odkop od branky Orgese Shehiho. Tentokrát po špatně zahraném autu Jana Lecjakse.
18'
Také Záhřeb si vyzkoušel rohový kop, nicméně Ćorić nic nevymyslel a domácí se poté i s balónem vyhnali do zámezí.
17'
Ani další hostující roh nebyl příliš nebezpečný. Domácí poté pospíchali do protiútoku, ale slibně rozjetý brejk nevyřešili žádnou střelou.
15'
Následný přímý kop z necelých třiceti metrů skvěle kopl Radaš. Míč ve vzduchu zaplaval a Livaković musel rychle reagovat, aby zabránil vedoucí trefě Skënderbeu.
14'
Amer Gojak ve vzdušném souboji fauloval Gavazaje a vysloužil si dokonce žlutou kartu.
13'
Lilajův centr před domácí branku neznamenal pro obranu Dinama žádné větší problémy.
12'
Stojanovič zakřižoval protihráče a ukopl mu balón na premiérový rohový kop.
11'
Nikola Moro uprostřed hrací plochy zajel do Lilaje, který musí být ošetřen.
10'
Gavazaj pěknou kolmicí uvolnil Vangjeliho, který ještě přihrál na střelu do prázdné branky Latifimu. Pomezní sudí ale viděl ofsajd a branka albánského týmu tak platit nemůže.
8'
Petar Stojanovič dostal od Fernandese přihrávku před roh pokutového území. Jashanica po něm trochu sáhl, načež se domácí hráč potácel na trávník, ovšem penalta z toho není.
6'
Nikola Moro se opřel do balónu po spoluhráčově sklepnutí centru a volejem z dvaceti metrů jen o kousek minul ze svého pohledu levou tyč.
5'
Skënderbeu se pomalým tempem posouvalo hřištěm kupředu, jenže bez jakéhokoliv ohrožení branky se muselo vrátit po útočném faulu.
3'
Hostující obrana ve vápně pozapomněla na Hodžiće, který hlavičkoval po centru z hloubi pole přesně do náruče Shehiho.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali hosté, kteří nastupují v červených, zatímco domácí v tmavě modrých dresech.
1'

GNK Dinamo Záhřeb: Livaković – Stojanovič, Sigali (C), Benković, Lecjaks – Moro, Doumbia – Gojak, Ćorić, Fernandes – Hodžić.
Náhradníci: Zagorac – Sosa, Henríquez, Pavičić, Fiolić, Lešković, Măţel.

KF Skënderbeu: Shehi (C) – Vangjeli, Radaš, Lilaj, Mici – Osmani, Gavazaj, Jashanica, Nimaga – Sowe, Latifi.
Náhradníci: Teqja – Plaku, Shkodra, Muzaka, Demte, Dita, Adeniyi.

Rozhodčí: Treimanis – Gudermanis, Spasjonnikovs (všichni LVA).
KF Skënderbeu

Albánský klub si zajistil účast v pohárech konečným třetím místem v ligové soutěži, ke kterému ještě přidal cennou účast v národním poháru. Nový ligový ročník albánskému celku ještě nezačal, avšak i tak už za sebou má šest soutěžních zápasů. V prvním předkole Evropské ligy Skënderbeu vyřadilo andorský tým Sant Julia, v tom druhém pak kazašské Almaty. Na přelomu července a srpna se Korçë vrylo i do paměti českých fanoušků, když ve třetím předkole po penaltovém rozstřelu vyřadilo Mladou Boleslav.
GNK Dinamo Záhřeb

Chorvatský klub, ve kterém nově působí také český levý obránce Jan Lecjaks, v minulé sezóně po dlouhé době nezvítězil v tamní nejvyšší soutěži a musel se tak spokojit s účastí v Evropské lize. V jeho třetím předkole Dinamo narazilo na norský Odd, se kterým doma nejprve vyhrálo 2:1 a svůj postup následně potvrdilo bezbrankovou remízou. V ligové soutěži mezitím klub ze Záhřebu odehrál pět zápasů, z nichž čtyři vyhrál a usadil se na prvním místě.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu čtvrtého předkola Evropské ligy. Od devatenácti hodin se můžeme těšit na zápas mezi týmy GNK Dinamo Záhřeb a KF Skënderbeu Korçë!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.