Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Zaria Balti : Apollon Limassol - 20. července 2017   19:00

Zaria Balti
Zaria Balti
47' Fosca
1:2
(0:1)
Apollon Limassol
45' da Silva   • 80' Schembri
Zaria Balti
Livsit – Apostol, Boghiu, Grigorisin, Slinkin, Suvorov
Boucaut – Conotte, Lemaire (všichni Bělorusko)
Stadionul Zimbru (Kišiněv)
Kissas – Alef, Pittas, Psychas, Perez, Zelaya

To je pro tuto chvíli ode mne už vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů na shledanou.
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 3:14. Střely mimo: 3:13. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 21:7.
Je konec! Apollon Limassol v poklidu doválčil zápas do vítězného konce, a jelikož si z prvního utkání přivezl výhru 3:0, je to právě kyperský celek, který postupuje do dalšího předkola. Tam se potká se zvučnějším soupeřem, bude jím rakouská Austrie Vídeň.
90+3'
90+2'
Utkání směřuje ke konci, vypadá to, že další branku už neuvidíme. Limassol v poklidu kráčí za postupem.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Z velkého úhlu se k překvapivé střele prodral Vasiliou, jeho střela ale nebyla vůbec přesná.
88'
Maglica málem uháněl sám na domácí branku, hostující forvarda ale zradilo převzetí míče. Pascenco si již staví balón k výkopu.
87'
Přízemní centr do pokutového území Zarii odvrátil Golovatenco, posléze zkoušel do šestnáctky projít Maglica, což se mu také podařilo. Zelaya ale jeho nabídkou pohrdl.
86'
Limassol už pouze pomalu vede svoje útočné výpady, jeho dnešní soupeř absolutně rezignoval na jakékoliv útočení.
84'
Žlutou kartu dostává Mihaliov (FC Zaria Balti).
84'
Jeden z hostů nyní zkoušel překvapit Pascenca střelou z půlící čáry. Domácí brankář měl co dělat, aby do branky doběhl.
83'
Málem bylo vyrovnáno! Ovseannicov obdržel přihrávku na malé vápno, odkud střelou levou nohou jen o vlásek minul vzdálenější tyč.
82'
Hráči kyperského celku jsou už opět usídleni na útočné polovině, tentokráte se ale budou muset vráti zpět, neboť přenesení hry na Maglicu bylo vysoké.
80'
Apollon právě vstřelil branku!
Hosté si berou vedení zpět! Domácí brankář sice vyrazil první střelu, na dorážku ANDREHO SCHEMBRIHO z bezprostřední blízkosti byl ale už krátký.
79'
Ojedinělý výpad domácích fotbalistů končí ještě před šestnáctkou, hra se stěhuje na opačnou stranu hřiště.
78'
Střídání v týmu Apollon Limassol FC: ze hřiště odchází Yuste, přichází Alef.
77'
S domácím celkem to vypadá už opravdu zle, před nimi je už velmi těžká situace. Sami hráči určitě cítí, že postup je opravdu v nedohlednu.
75'
A pozor! Rata si opět pomohl nedovoleně, a jelikož jednu žlutou už měl, dostává tedy druhou žlutou, a tedy kartu červenou.
74'
Limassol i nadále hýři aktivitou. Tentokráte dostal na hranici šestnáctky nabito Maglica, střela pravou nohou ohrozila některé diváky za domácí brankou.
73'
Střídání v týmu FC Zaria Balti: ze hřiště odchází Zaginailov, přichází Boghiu.
72'
Maglica obdržel lukrativní přihrávku, následný pokus o obstřel poslal pouze do zad bránícího hráče.
71'
Na opačné straně se přílišnou agresivitou projevil Gulceac, domácí mužstvo začíná být opět hodně pasivní.
70'
Hosté zahrávali další rohový kop, tentokráte nakrátko. Míč doplachtil přesně na hlavu střídajícího Zelayi, který ke smůle Limassolu hlavičkoval pouze doprostřed branky.
69'
Střídání v týmu Apollon Limassol FC: ze hřiště odchází Stylianou, přichází Zelaya.
68'
Hra postrádá větší atraktivitu, utkání je spíše dohrává. Zaria Balti by k případnému postupu potřebovala vstřelit ještě další čtyři branky.
66'
Už, už to vypadalo, že se Mihaliov dostane do gólové šance. Při kontaktu míče s kopačkou ale vyletěl nahoru praporek pomezního rozhodčího – ofsajd.
65'
Střídání v týmu FC Zaria Balti: ze hřiště odchází Gomez, přichází Suvorov.
64'
V pokutovém území si na vysoký balón naskočil Maglica, v těžké pozici ale zamířil hodně vedle levé tyče.
63'
Limassol se nyní sám vytlačil ze slibné střelecké příležitosti, po pár vteřinách se ale opět dostal ke kulatému nesmyslu.
62'
Snad sedmý střelecký pokus da Silvy. Ten se nyní do skákavého míče položil z první, míč se vynesl vysoko nad branku.
61'
Hra pokračuje velmi vyrovnanou partií obou mužstev, Zaria Balti se oproti prvnímu poločasu herně zvedla.
59'
Střídání v týmu Apollon Limassol FC: ze hřiště odchází Santana, přichází Vasiliou.
59'
Da Silva zazdil velkou příležitost! Nejaktivnější hráč kyperského celku postupoval z levé strany sám na branku, v ideální pozici se ale pokoušel přehodit brankáře, což se mu nepodařilo.
58'
S míčem si po dlouhé době zahrál také hostující brankář Vale, který poklidnou rozehrávkou zahájil útočnou kombinaci.
57'
Jeden z domácích nyní zachraňoval situaci ve své vlastní šestnáctce, k zadní tyči totiž zapadala hlavička z penaltového puntíku.
56'
Žlutou kartu dostává Gomez (FC Zaria Balti).
55'
Maglica si v době zakončení ocitnul za obrannou sopeře, pomezní rozhodčí odmával ofsajd. Druhý poločas pokračuje v podobném duchu, jako ten první.
54'
Žlutou kartu dostává Rata (FC Zaria Balti).
52'
To byla dělovka! Míč se dostal až k Joaovi Pedrovi, který nekompromisní bombou vyzkoušel pozornost domácího brankáře, Limassol bude zahrávat roh.
51'
Na hřiště ulehl jeden z domácích a zapotřebí bude také lékařské ošetření. Vypadá to, že se to trochu protáhne.
49'
Na centrovaný balón si naskočil Roberge, který svojí hlavičku v záklonu nenasměroval mezi tři tyče.
48'
Da Silvův centr na zadní tyč byl odvrácen jedním z domácích fotbalistů, Limassol i přesto bude zahrávat alespoň roh.
47'
Zaria Balti právě vstřelila branku!
Je sníženo! MAXIM FOSCA překvapil snad všechny zúčastněné, neboť jeho hlavička zapadla přesně ke vzdálenější tyči.
47'
Ke střele zpoza šestnáctky se dostal domácí Mihaliov, jeho střela byla sražena za brankovou čáru, následovat bude roh.
47'
Začalo nám druhé dějství, rozehrávky se tentokráte chopili fotbalisté Apollonu Limassol.
46'
Nuda, nuda, šeď, šeď. Úvodní dějství nenabízí příliš fotbalové krásy, ba naopak. Sledujeme jednostrannou fotbalovou partii, kterou mají na svědomí hráči Limassolu. Ti zúročili svoje ofenzivní choutky až těsně před koncem prvního poločasu, z pokutového kopu se prosadil aktivní da Silva. Druhý poločas začne přibližně ve 20:00.
45'
45'
Exekuce se chopil ALEX DA SILVA, který přesnou střelou k levé tyči nedal Pascencovi žádnou šanci. Hosté jdou po zásluze do vedení.
45'
A pozor! Tigirlas sejmul v pokutovém území jednoho z hostů a je nařízena penalta pro Limassol!
44'
Pedro si seběhl až k šestnáctce, kde byl ale celkem hladce odzbrojen. Na opačné straně se Ovseannicův centr snesl přímo do rukavic hostujícího strážce tyčí.
42'
Maglica nalezl napříč pokutovým územím da Silvu, jenomže ten střílel opět pouze doprostřed branky. Pascenco i tentokráte převedl jistý zákrok.
41'
To je zoufalé. Bídný výkon domácích fotbalistů zaznamenal další faul při útočném výpadu, hlavní sudí samozřejmě odpískal faul.
40'
Další rohový kop Limassolu opět odvrátila pozorná obrana soupeře, za šestnáctkou se ještě nepřesně pokusil vystřelit aktivní da Silva.
39'
Mihailov byl po krátkém obtočení s míčem okamžitě napadán hned trojicí hráčů v tmavých dresech. Domácí celek má na své kombinace příliš málo prostoru.
38'
Sevření domácího celku vyústilo v další faul, po kterém se da Silva chopil další standardky. Balón směřoval na zadní tyč, kde se ale jako první objevil domácí brankář.
36'
Rukama v obličeji si pro změnu pomohl Gulceac, hosté mají obrovskou územní převahu. Zaria Balti není absolutně schopna jakéhokoliv útočného náznaku.
35'
Z té žádné nebezpečí pro domácí branku nevzniklo, následoval rohový kop, který byl odklizen jedním z hráčů v červených dresech.
34'
Tigirlas nepustil za svá záda rychlonohého Stylianoua, jenomže v souboji si pomáhal rukama. Pedro si již staví balón k exekuci standardní situace.
33'
Da Silva se pokusil opět zahrozit z větší vzdálenosti. Střela z jeho kopačky doskákala pouze doprostřed branky, Pascenco si byl svým zákrokem jistý.
32'
Apollonu Limassol byla poskytnuta výhoda, po faulu na Sachettiho. Hosté ale z těžké situace senzačně vybruslili a už opět vymýšlejí, kudy povedou útočnou akci.
30'
Na hrací plochu ulehl levý křídelník Magica, který pořádně větrá obranu moldavského mužstva. Z levé strany se chopí přímého volného kopu da Silva.
29'
Hostující fotbalisté hrají přesně tak, jak jim to vyhovuje. Hrají častěji s míčem, navíc svého protivníka nepouštějí do žádných vyložených šancí.
28'
To nyní už ale neplatí. Maglica si totiž pomohl až příliš okatě a je mu pískán útočný faul.
27'
Tigirlas přispěchal s luxusně čistým skluzem, kterým zastavil útočný výpad Limassolu. Kyperští hráči i nadále okupují útočnou polovinu.
26'
Zaria Balti si vybojovala standardní situaci, která se ale snesla přímo do rukavic hostujícího brankáře. Domácí mužstvo by mělo výrazněji zabrat, pakliže tedy chce postoupit.
24'
Co chybělo! Sachetti se dostal k odraženému balónu na hranici šestnáctky, odkud z voleje pálil jen pár čísel nad horní konstrukci domácí branky.
23'
Pedro vyslal z pravé strany centr na penaltový puntík. Tam sice číhal Maglica, výše do vzduchu ale vystoupal domácí zadák Golovatenco.
22'
Schmebri si ve vzdušném souboji zřejmě pomohl nedovoleně, hlavní sudí ale nechal pokračovat ve hře.
21'
Až se na zdlouhavou kombinaci nevydržel dívat Zaginailov, který do balónu plácl z dobrých třiceti metrů. Trajektorie míče se vychýlila mimo tři tyče.
20'
Zadáci domácího celku se konstruktivní rozehrávkou pokoušejí uklidnit hru. To jim sice vychází, s míčem se nacházejí daleko od soupeřovi svatyně.
19'
K velice pohotové střele se odhodlal da Silva, domácí brankář musel rychle na zem. Posléze ještě hlavičkoval Schembri, hlavička skončila daleko vedle pravé tyče.
17'
Plné ruce práce měl i druhý brankář přítomný na zeleném pažitu, Serghei Pascenco, ten měl pro změnu s přízemním centrem nezvykle velké problémy.
16'
Na opačné straně se centr snesl přímo do náruče hostujícího brankáře Valeho. Ten si na slaboučký bochánek v poklidu počíhal.
15'
Svižná akce moldavského celku nakonec nevedla k žádnému úspěchu na útočné polovině, dnešní soupeř tak bude vhazovat u levé postranní čáry.
14'
Ke střele z velké vzdálenosti se odhodlal da Silva, jeho pumelenice končí pouze na zádech prvního bránícího hráče.
13'
Hra je v úvodu hodně rozpačitá. Zaria Balti stále stojí naproti těžké situaci, která říká, že musí vstřelit alespoň tři branky.
12'
Domácím i nadále skřípe kombinace. Tentokráte to byl Trifonov, který nenahrál na levou stranu hřiště přesně.
10'
Moldavský celek se nemůže dostat k delšímu držení míče. Před malým momentem si za hranicí pravidel vypomohl křídelník Ovseannicov.
9'
K dalšímu střeleckému pokusu se opět dostali hosté. Tentokráte si na centrovaný balón naskočil da Silva, který balón jen slabě lízl.
8'
Yuste nevyhrál souboj o míč situaci tak musel hasit držením, Zaria Balti bude rozehrávat kousek za polovinou hřiště.
7'
Stylianou obdržel milimetrovou přihrávku na pravou stranu, záložníka Limassolu ale zradil první kontakt s míčem, který nebyl zrovna podle představ.
6'
Hostující Schembri už nezastihl balón na hrací ploše, ten si následně sbírá domácí brankář Pascenco, který bude vykopávat od své svatyně.
5'
Tohle ale bylo už nebezpečné! Maglica se uvolnil s míčem na hranici šestnáctky, následně vypálil jen kousek vedle vzdálenější tyče.
4'
Gomer Garcia si na středové polovině pomohl nedovoleným zákroku, kyperský celek se tak opět stahuje k balónu.
3'
Těžiště hry je momentálně na levé straně, kde s ním kombinoval Tigirlas. Posléze se za obranu Apollonu spustila kolmice, kterou zastavil až hostující brankář.
2'
Oba týmy se poprvé seznámili s míčem, momentálně s ním hrají fotbalisté Zarii Balti.
1'

FC Zaria Balti: Pascenco (C) – Fosca, Trifonov, Golovatenco, Tigirlas – Rata, Garcia – Gulceac, Mihailov, Ovseannicov – Zaginailov
Náhradníci: Livsit – Apostol, Boghiu, Grigorisin, Slinkin, Suvorov

Apollon Limassol FC: Vale (C) – Pedro, Yuste, Roberge, Santana – Sachetti, Kyriakou – Stylianou – da Silva, Schembri, Maglica
Náhradníci: Kissas – Alef, Pittas, Psychas, Perez, Zelaya

Rozhodčí: Boucaut – Conotte, Lemaire (všichni Bělorusko).
Vzájemné zápasy

Jediným vzájemným utkáním těchto dvou týmů je první utkání tohoto dvojzápasu. Mnohem lépe je situace rozehraná pro Apollon Limassol, který doma na Kypru zdolal Zariu jasně 3:0. Postup moldavského týmu by se tak rovnal zázraku a spíše se dá očekávat další vítězství Apollonu.
Apollon Limassol FC

Apollon je kyperský tým, který minulou sezonu obsadil v domácí lize třetí místo. Navíc se radoval i ze zisku trofeje, ve finále domácího poháru přetlačil APOEL 1:0. V přípravě na novou sezonu odehrál Apollon čtyři utkání, z toho tři prohrál (Mladá Boleslav, Admira, Rapid Vídeň) a jedno vyhrál (Újpest).

První předkolo Apollon nehrál, kvalifikován byl rovnou do druhého.
FC Zaria Balti

Zaria je moldavský tým, který minulou sezonu zakončil na čtvrtém místě a byl také ve finále domácího poháru, který prohrál 0:5 s Tiraspolem. Moldavská liga už má za sebou první dvě kola nové sezony, Zaria obě prohrála, dokonce ještě ani nevstřelila branku.

V prvním předkole Evropské ligy si Zaria poradila se Sarajevem. První zápas doma vyhrála 2:1, stejným poměrem pak venku prohrála a radovala se až po penaltách, které rozhodla až jejich sedmá série.
Zdravím a vítám všechny fotbalové nadšence u sledování odvetného utkání druhého předkola Evropské ligy mezi týmy FC Zaria Balti a Apollon Limassol FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.