Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Željezničar Sarajevo : Zeta - 29. června 2017   20:45

Željezničar Sarajevo
48' Lendrić
1:0
(0:0)
Zeta
Zeta
Kjosevski – Stevanović, Graovac, Bogičević, Stanić – Radinović (69. Marković), Blagojević – Zec, Zeba (C) (76. Žerić), Zakarić – Lendrić (90+2 Nikolić).
Bobić – Marković, Hasanović, Zajmović, Nikolić, Osmanković, Žerić.
Levnikov – Semenov, Abusujev (všichni RUS)
Grbavica, Sarajevo
Zeta
Novović – P. Pesukić, Cavnić, Vujačić (C) (82. Djukić), Sekulić – Adžović, Milojko (64. Rogošić), Ljuljdjuraj – Kukuličić, Krštović (68. Vukčević), Kalezić.
Djurović – Aligrudić, Rogošić, Vukčević, Božović, D. Pešukić, Djukić.

Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám hezký zbytek dne.
Střely na branku: 5:0. Střely mimo: 7:4. Rohy: 11:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 17:15.
Je dobojováno! Bosenský Željezničar byl po celý zápas jasně lepším týmem, ze své převahy ale dokázal vytěžit jen jednu branku a do odvetného duelu v Černé Hoře půjde s hubeným náskokem 1:0.
90+4'
90+4'
Zeta pravděpodobně poslední standardní situaci ubránila a odehrála míč do klidnější části hřiště.
90+3'
Goran Zakarić vystrašil hostujícího gólmana štiplavou střelou, kterou Novović vytěsnil na rohový kop. K jeho exekuci se staví Blagojević.
90+2'
Střídání v týmu FK Željezničar Sarajevo: ze hřiště odchází Ivan Lendrić, přichází Stevo Nikolić.
90+1'
Druhý poločas je prodloužen o čtyři minuty nastaveného času.
88'
Asim Zec dal o sobě vědět pěknou střelou z delší vzdálenosti. Novović s ní ale moc práce neměl, protože letěla skoro přesně doprostřed branky.
86'
Denis Žerić zariskoval a se žlutou kartou se odvážil zfaulovat Adžoviće. Kopat se tak bude proti brance Željezničaru.
83'
Standardku ze třiadvaceti metrů vzal na svá bedra Goran Zakarić, jehož pokus ale neprošel přes dobře postavenou zeď z hráčů Zety.
82'
Střídání v týmu FK Zeta: ze hřiště odchází Igor Vujačić, přichází Božidar Djukić.
81'
Daniel Graovac, který je v Sarajevu na hostování z belgického Mouscronu, se probil k hlavičce po centru Blagojeviće a asi o dvacet centimetrů přestřelil hostující bránu!
80'
Jovan Blagojević ji nerozehrál nejhůře, ovšem zadáci Zety stihli přesměrovat míč na rohový kop.
79'
Faul Igora Vujačiće dává domácím hráčům možnost ohrozit branku Novićice ze standardní situace.
77'
Denis Žerić se ještě nestihl zapojit do hry a už vidí žlutou kartu. Rozhodčímu se zřejmě nelíbil jeho postup při střídání.
76'
Střídání v týmu FK Željezničar Sarajevo: ze hřiště odchází Zajko Zeba, přichází Denis Žerić.
75'
Dobré dvě minuty se nehraje kvůli ošetřování. Tím postiženým hráčem je domácí kapitán Zajko Zeba, jehož hlavu zdobí slušivý obvaz.
73'
Zeta po neodpískaném zákroku na jednoho z domácích hráčů vyrazila do protiútoku, na jehož konci byl centr a povedené nůžky Ljuljdjuraje, kterému ale chyběl asi metr k tomu, aby nasměroval balón mezi tři tyče.
72'
Željezničar se po delší době zatáhl na vlastní polovinu, ovšem žádnému zakončení z hostující strany zatím čelit nemusel.
70'
Nově příchozí Darko Marković si na ose hřiště připravil pozici pro tvrdou střelu, kterou ale trefil jen prvního obránce v dresu Zety.
69'
Střídání v týmu FK Željezničar Sarajevo: ze hřiště odchází Uglješa Radinović, přichází Darko Marković.
68'
Střídání v týmu FK Zeta: ze hřiště odchází Nikola Krštović, přichází Stefan Vukčević.
67'
Za hosty se marně snažil zahrozit Filip Kukuličić, který si obhodil soupeře a zároveň tím poslal balón mimo vyznačené hřiště.
66'
Jovan Blagojević přihrál aktivnímu Zebovi, který si zhruba třiadvacet metrů od branky navedl míč na pravačku a jen o kousek minul hostující svatyni!
65'
Ani jedna ze dvou akcí po levé straně teď Željezničaru šanci nepřinesla. Další možnost ale domácí mají po zkaženém vhazování od Sekuliće.
64'
Střídání v týmu FK Zeta: ze hřiště odchází Goran Milojko, přichází Vladislav Rogošić.
63'
Zec si netroufl na centr a vrátil balón dozadu na Radinoviće, načež se hráči Sarajeva posunuli až k vlastnímu brankáři Kjosevskému.
62'
Teď to byli domácí, kteří několik desítek sekund kontrolovali balón, jenže Bogičević jej při první příležitosti odevzdal obráncům Zety.
60'
Hra se v posledních minutách zasekla ve středu hřiště, kde si oba týmy vyměňují míč bez toho, aby se přiblížili k brance soupeře.
58'
Na druhé straně zakončil ojedinělý výpad Zety Aldin Adžović, jehož pokus z pětadvaceti metrů neznamenal pro Kjosevského žádné ohrožení.
57'
Stanić vhodil míč k praporku na Zebu, který sice ještě přihrál na Zakariće, ale ten byl na kraji šestnáctky zastaven.
56'
Filip Kukuličić sice zatleskal za přihrávku, jenže na pravé straně dlouhý pas ve hřišti nedostihl. Následuje odkop od branky Vedrana Kjosevského.
55'
Uglješa Radinović u půlící čáry fauloval Adžoviće a bezprostředně uviděl v ruce ruského arbitra žlutou kartu.
55'
Obránci v modrých dresech nepřipustili žádné komplikace a po rohu Adžoviće odpravili balón do naprostého bezpečí.
54'
Snad poprvé ve druhém poločase zaútočili i hosté, kteří po zablokovaném pokusu Ljuljdjuraje budou rozehrávat rohový kop.
52'
Hra je přerušena kvůli Goranu Zakarićovi, který se po nezaviněném střetu svíjí na pažitu. Ani v tomto případě by se ale o nic vážného jednat nemělo.
51'
Blagojević byl odstaven od balónu, se kterým se napravo ještě snažil hrát Zeba, ovšem rozhodčí už zřejmě viděli míč v zámezí.
50'
Hostující kapitán Igor Vujačić po souboji s Lendrićem zůstal ležet na hřišti, avšak po chvilce se zvedl a asi bude moci pokračovat ve hře.
48'
Željezničar právě vstřelil branku!
Domácí se v osmačtyřicáté minutě zaslouženě dostávají do vedení! Na Zebův roh z levé strany si naskočil IVAN LENDRIĆ a gólovou hlavičkou překonal Novoviće, jenž neohrabaně vyběhl a částečně zavinil první inkasovaný gól černohorského klubu.
47'
A chvíli po něm i standardní situace z bezprostřední blízkosti pravé autové čáry. Vujačić totiž nedovoleně zastavila Zeca.
46'
Hosté pokazili rozehrávku a ihned se dostali do problémů. Zakarić naštěstí pro ně odcentroval do prostoru nikoho a je z toho pouze roh pro Sarajevo.
46'
Úvodní poločas zápasu mezi Željezničarem a Zetou je u konce. Jednoznačně lepším týmem je zatím ten z Bosny a Hercegoviny, jenž od první minuty diktoval tempo, ovšem z několika pološancí vedoucí branku zatím nevstřelil. Druhá pětačtyřicetiminutovka tak odstartuje za trvajícího bezbrankového stavu.
45+2'
45+2'
Těsně před pauzou ještě domácí dostali výhodu rohového kopu, nicméně rozehrávku v podání Blagojeviće hostující obrana zneškodnila.
45+1'
Pjeter Ljuljdjuraj vysokou nohou zasáhl Stevanoviće do obličeje, za což je odměněn žlutou kartou od ruského rozhodčího.
45'
Nastavuje se 1 minuta.
43'
Asim Zec dostal přihrávku na pravé křídlo, odkud sice odcentroval, ovšem Novović u bližší tyče zasáhl a schoval míč do náruče.
42'
Právě Zeba nyní přepustil míč Zakarićovi, kterému se centr z levé autové čáry ale hrubě nevyvedl. Balón skončil v autu.
40'
Zeba se po zákroku Milojka svíjel bolestí. Po chvilce se ale zázračně zvedl a teď už hledá se spoluhráči cestu skrz obranu Zety.
39'
Zajko Zeba se blýskl pěknou individuální akcí, když sám prošel středem hřiště. Na hranici vápna se zbavil Milojka, ale ve výsledku zakončil mimo bližší pravou tyč hostující branky.
38'
Igor Vujačić odběhl na hostující střídačku a nechal se ošetřit. Nyní už je ale zpět ve hře a sleduje akci jeho spoluhráčů.
37'
Dva domácí fauly ve středu pole Zeta nikterak nevytěžila, Nikola Krštović dostal těžkou přihrávku a s míčem vyběhl mimo hrací plochu.
35'
Asim Zec se sice dostal ke sražené přihrávce, jenže z dvaceti metrů balón až moc podebral a branku Zety výrazně přestřelil.
33'
Tradiční exekutor Zajko Zeba nic nebezpečného nevymyslel, ovšem po faulu Sekuliće na Zeca domácí akce pokračuje.
32'
Goran Zakarić potáhl balón k levému konci pokutového území, odkud na Novoviće nevyzrál. Brankář Zety míč ale neudržel ve hřišti a daroval tím Sarajevu roh.
31'
Rychlý výpad týmu z Černé Hory sice přinesl střelu ze střední vzdálenosti, ovšem Kjosevski proti ní zasahovat vůbec nemusel.
30'
Právě Zeba poslal míč do šestnáctky, jenže jeden z jeho kolegů ze záklonu hlavičkovat nedokázal a míč se vrátil k půlící čáře.
29'
Stevanović vhodil míč na Zebu, jehož sražený centr znamená další rohový kop pro Željezničar.
28'
Goran Zakarić se ze všech sil snažil probít za obrannou linii Zety. Ta ale odolala a nechala projít balón do autu, aby jej zpět do hry mohl odkopnout Novović.
27'
Ani z něj ale první branka nepadla, Adžović centr přetáhl a na druhé straně nakonec Milojko fauloval Zebu.
26'
Šekulićův centr z levé strany riskantně odvrátil Bogičević. Je z toho rohový kop pro Zetu.
25'
Kalezić si z několika soubojů ve středu hřiště odnesl menší bolístku. Po chvilce se z ní ale oklepal a zatím pokračuje ve hře.
23'
Adžović posadil centr z pravého rohu hřiště na Krsotviće, jenž ze složité pozice nevtěsnal balón pod horní tyč. Následuje jen odkop od Kjosevského svatyně.
22'
Kukuličić potáhl balón po pravé straně, jenže pobídku před branku zastavil Stevanović a odkopl míč na rohový kop.
21'
Adžović z hloubi pole odcentroval k penaltovému puntíku, kde si obrana Željezničaru ale bez větších problémů poradila.
20'
Po autu Šekuliće viděl hlavní rozhodčí faul na Kaleziće, a tak Zeta bude zahrávat standardní situaci z poměrně velké dálky.
19'
Znovu v akci Zeba, který tentokrát nezpracoval míč na pravém křídle a hosté díky tomu mohou vhazovat.
18'
Zeba byl při rychlém postupu vpřed faulován Cavnićem, který může být hodně rád, že za tento zákrok nedostal také žluté napomenutí.
16'
Další roh rozehrál Zeba na nepokrytého Radinoviće. Ten měl čas ke střele, ale tu mezi tři tyče nevtěsnal.
15'
Ta nakonec ještě pokračovala rohovým kopem. Do prodlouženého centru se zprava opřel Zec, ale jeho spoluhráč v malém vápně neprotlačil míč za brankovou čáru.
14'
Lendrić se k dlouhému nákopu na jeho osobu nedostal, jeden z obránců ho odstrčil a ukončil akci Sarajeva.
13'
Ty se nakonec kopaly hned dva, ovšem ani jeden z centrů nenadělal obraně Zety žádné větší problémy.
12'
Asim Zec potáhl balón po pravé straně a získal pro domácí jedenáctku rohový kop.
11'
Blagojević využil volného prostoru okolo sebe a napřáhl ke střele z úctyhodné vzdálenosti, nicméně míč prolétl asi metr vedle pravé tyče.
9'
Postup bosenského celku končí kvůli ofsajdovému postavení, které si k nelibosti fanoušků nepohlídal Zec.
7'
Domácí se díky několika autům přiblížili pokutovému území a snaží se vymyslet recept na zataženou obranu Zety.
5'
Začátek utkání se odehrává v poklidném tempu. Sledujeme klasické úvodní oťukávání z obou stran.
3'
Zeta z něj ale nic nevytěžila a sama se nyní musí soustředit na bránění domácí protiakce.
2'
Zakarić fauloval Šekuliće a daroval tím hostům první standardní situaci tohoto střetnutí.
1'

FK Željezničar Sarajevo: Kjosevski – Stevanović, Graovac, Bogičević, Stanić – Radinović, Blagojević – Zec, Zeba (C), Zakarić – Lendrić
Náhradníci: Bobić – Marković, Hasanović, Zajmović, Nikolić, Osmanković, Žerić.

FK Zeta: Novović – P. Pesukić, Cavnić, Vujačić (C), Sekulić – Adžović, Milojko, Ljuljdjuraj – Kukuličić, Krštović, Kalezić.
Náhradníci: Djurović – Aligrudić, Rogošić, Vukčević, Božović, D. Pešukić, Djukić.

Rozhodčí: Levnikov – Semenov, Abusujev (všichni RUS).
FK Zeta

Zeta je nepříliš známým klubem z Černé Hory, konkrétně z města Golubovci. V tamní nejvyšší soutěži se díky výbornému finiši umístila na druhém místě. V pohárové Evropě se tento celek naposledy představil v sezóně 2012/13, kdy senzačně prošel přes Pjunik Jerevan, JJK Jyväskylä a FK Sarajevo až do čtvrtého předkola, v němž už ale inkasoval debakly 0:5 a 0:9 od PSV Eindhoven.
FK Željezničar Sarajevo

Tradiční klub z Bosny a Hercegoviny si vysloužil účast v Evropské lize za konečné druhé místo v tamní nejvyšší soutěži, když skočil o jediný bod za mistrovským celkem HŠK Zrinjski Mostar. V pohárech se přitom Željezničar naposledy představil na startu sezóny 2015/16, kdy prošel přes maltský Balzan a maďarský Ferencváros až do třetího předkola, kde už ale nestačil na belgický Standard Lutych.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.