FORTUNA:LIGA - Základní část - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Liberec - 26. května 2018   16:00

Zlín
13' Beauguel (Ekpai) • 51' Beauguel (Gajič) • 83' Beauguel (Bijimine)
3:1
(1:0)
Liberec
71' Ševčík

S. Dostál – Matejov, Bijimine, Gajič, Bartošák – Ekpai (89. Bačo), Hnaníček (C), Traoré, Džafić – Železník (76. V. Vukadinovič) – Beauguel (85. Votava).
Zlámal – Bačo, Tkadlec, Votava, V. Vukadinovič, Mehanović.
Mikyska – Flimmel, Horák
Stadion Letná, Zlín
3654 diváků
Nguyen – Coufal (C), Vukliševič, Kačaraba, Mikula – Wiesner, Havelka (70. Oscar), Bosančić (46. Ševčík), Pilař – Breite – Bartl (64. W. Da Silva).
Hladký – Potočný, Malinský, Ševčík, Köstl, W. Da Silva, Oscar.

CELÝ SESTŘIH: Zlín - Liberec 3:1. Výhru Zlína zařídil třemi góly Beauguel

A je konec. Zlín může slavit, jelikož po třech letech vyhrává domácí zápas. Hlavním hrdinou tohoto zápasu se stal Jean-David Beauguel, který vstřelil hat-trick. Liberec předvedl matný výkon, který okořenil jediným gólem Ševčík. To je ode mne vše, děkuji za pozornost a někdy zase na počtenou.
90+2'
90+2'
Zápas už se dohrává, ani jeden z týmu nevytváří nějakou přehnanou aktivitu.
90+1'
Sudí Mikyska nastavuje k druhému poločasu 2 minuty.
89'
A ještě jedno střídání Zlína. Celý stadion se loučí s Ubongem Ekpaiem, pro kterého to byl poslední zápas ve zlínských barvách. Po sezóně zamíří nejspíše do Plzně.
87'
Dnešní utkání sleduje na zlínské Letné 3654 diváků.
85'
Druhé střídání Zlína. Autora hat-tricku střídá mladý Votava.
83'
Zlín právě vstřelil branku!
Vukadinovič odcentroval standardní situaci na Bijimineho, proti jeho střele zakročil Nguyen, na dorážku JEANA-DAVIDA BEAUGUELA už byl krátký. Beauguel tak zkompletoval hat-trick – 3:1!
81'
Další libereckou šanci zastavil ofsajd.
80'
Da Silva měl nyní stoprocenntí příležitost snížit, dlouho si ovšem rovnal míč na noze a zlínský stoper Bijimine tak stihl zakročit.
79'
Liberec se usadil na útočné polovině a spřádá plány na vyrovnání.
77'
Ekpai nyní předvedl další skvělý náběh, následně ale zakopnul a míč ztratil.
76'
První střídání provádí i zlínský trenér Petržela. Železníka střídá srbský rychlík Vukadinovič.
75'
Liberec je teď jasně lepší. Je vidět, že mají na hřišti tři čerstvé hráče.
74'
Róbert Matějov nyní předvedl skvělou kličku, kterou se zbavil dotírajícího protihráče.
71'
Za následné protesty dostal žlutou kartu Róbert Matějov. Reklamoval údajný ofsajd.
71'
Liberec právě vstřelil branku!
A je sníženo! Po střele se odrazil míč přímo na kopačky PETRA ŠEVČÍKA, který prostřelil Dostála – 2:1!
70'
Poslední střídání Liberce. Filipa Havelku nahradil Oscar.
68'
Hra je nyní přerušena, jelikož na hřišti leží otřesený Havelka. Obě mužstva dostala šanci na krátké občerstvení.
66'
Hra nyní opět trošku ztratila na tempu. Bojuje se hlavně ve středu hřiště.
64'
Druhé střídání Davida Holoubka, který evidentně není spokojen s hrou svého týmu. Bartla nahrazuje Da Silva.
63'
Zlínská obrana teď příliš nefunguje. Václav Pilař střelou pořádně prověřil Stanislava Dostála.
61'
Daniel Bartl nyní zcela pohřbil nadějnou útočnou akci Liberce.
60'
Dvojice Ekpai – Beauguel dnes funguje opravdu na výbornou. Nigerijský záložník nyní opět hledal zlínského forvarda, včas ale zakročil Nguyen.
58'
Radim Breite z ideální pozice na hranici velkého vápna přestřelil bránu Dostála.
57'
Ekpai dával do pokutového území další přesný centr, který obrana Liberce odvrátila na roh.
55'
Liberec poprvé ve druhém poločase zatlačil Zlín na vlastní polovině. Pilař bude zahrávat roh.
54'
Bartošák dostal od Železníka přihrávku a chtěl vystřelit, jeho pokus mu ale hrubě nesednul.
51'
Vladimír Coufal dostal za následné protesty žlutou kartu.
51'
Beauguel si na půlce odstavil Coufala a šel společně s Železníkem na jediného obránce Liberce. JEAN-DAVID BEAUGUEL vsadil na sebe a prostřelil Nguyena – 2:0!
50'
Ekpai dnes předvádí až magické zpracování míče. Nyní si přilepil složitý míč ke kopačce, následně ale zakopl a míč ztratil.
49'
Matějov našel hezkým centrem Beauguela, ten ale hlavou nedokázal zakončit.
48'
Zlín je v tlaku. Róbert Matějov nyní bude vhazovat aut od pravé čáry.
47'
Bartl se dostal do solidní střelecké pozice, zastavil ho ale praporek asistenta rozhodčího.
46'
Liberecký trenér Holoubek sáhl k první změně. Nevýrazného Bosančiće vystřídal Ševčík.
46'
45+1'
45+1'
Z toho Liberec nedokázal nic vytěžit a nastavena bude ještě jedna minuta.
45'
Václav Pilař rozehrával standardní situaci, která vyvolala v pokutovém území rozruch. Liberec bude zahrávat ještě jeden roh.
44'
Ekpai fauloval Mikulu a vidí za to od hlavního rozhodčího žlutou kartu.
42'
A následuje krátká pauza pro osvěžení hráčů.
41'
Zlín nyní vůbec nehraje. Liberec toho využil a mačká domácí na obranné polovině.
39'
Džafič dostal přesnou přihrávku od Gajiče a mohl založit útočnou akci. Zbrkle se ale zbavil míče a odevzdal ho soupeři.
37'
Železník nyní ucítil šanci na přelobování Nguyena a také to zkusil. Sice to nevyšlo, ale tento pokus se cení.
36'
Zlín bude zahrávat rohový kop.
34'
Poprvé v zápase zahrozil i Liberec. Z levé strany přiletěl míč přesně na hlavu Wiesnera, který jen těsně přestřelil branku. Deset minut před koncem první půle tak diváci mohli vidět tři nadějné gólové akce za sebou.
33'
A další tutovka Zlína! Ekpai opět skvěle z pravé strany našel osamoceného Beauguela, který ale ze dvou metrů nedokázal dostat míč za Nguyena.
31'
Tak tohle byla fotbalová paráda. Po akci Beauguela s Džafičem letěl na zadní tyč vysoký balón, který Ekpai z první skvěle trefil a pořádně vystrašil Nguyena, který míč vyrazil na roh.
30'
Liberečtí nyní cítí křivdu, chtěli zahrávat první roh zápasu, hlavní sudí ale nařídil odkop od brány.
29'
Lukáš Železník dostal skvělou přihrávku za obranu, střelou protáhnul Nguyena, ale veškerá snaha byla marná. Stál totiž v ofsajdu.
28'
Nebezpečný centr, který proletěl skrz velké vápno Zlína odehrál do zázemí Džafič.
26'
Zápas opět poměrně ztratil na tempu. Liberečtí si nyní míč nahrávají na vlastní polovině hřiště.
24'
Další střelecký pokus si připsal Beauguel. Střelu z dobrých třiceti metrů umístil doprostřed brány, kde stál připravený Nguyen.
23'
Adnan Džafič vyslal skvělý centr za obranu na rozběhnutého Železníka. Tomu uzmul těsně míč liberecký brankář Nguyen.
22'
Radim Breite se postal k míči a střelou jej poslal vysoko nad branku Stanislava Dostála. Ten nyní bude rozehrávat.
21'
Zoran Gajič dostátá zaslouženou žlutou kartu za zákrok na Wiesnera.
20'
Dostál vyslal centr do útoku, Kačaraba jej z první hlavou odpálil do autu.
18'
Nyní si Beauguel s Ekpaiem vyměnily role, kdy první jmenovaný centroval. Míč ale Ekpaie nenašel.
17'
A najednou má Liberec více ze hry. Převahu hostí mohl utnout protiútokem Beauguel, který ale zkazil přihrávku.
15'
Liberec se po delším období propracoval na útočnou polovinu. Vše ale zastavil faul Coufala.
13'
A uspávací taktika Zlína očividně přináší ovoce! Ekpai přesným centrem z pravé strany našel hlavu JEANA-DAVIDA BEAUGUELA, který hlavičkoval do protipohybu Nguyena a posílá Zlín do vedení – 1:0!
12'
Zápas zatím výrazně ztrácí na tempu. Nyní si opět zlínští obránci čutají míč mezi sebou.
10'
A další nepřesnost brzdí útok Zlína.
9'
Bijimine přihrál nepřesně parťákovi z obrany Gajičovi, míč nestihl ani Bartošák a hosté se tak velmi lacině dostávají k autu.
7'
Zápas se hraje zatím ve velmi poklidném tempu. Beauguel měl nyní šanci vyslat Džafiče, jeho přihrávku zmařila hostující obrana.
6'
Domácí útočník Beauguel fauloval a Liberec tak bude rozehrávat.
4'
Traoré poslal do vápna skákající přihrávku, kterou chtěl najít Ekpaie. Nejdříve byl ale u míče Nguyen.
3'
Gajič vyslal dlouhý míč na Ekpaie, kterého zastavil praporek asistenta rozhodčího.
2'
Liberecká obrana si mezi sebou přihrává míč a vyčkává na vhodnou chvíli vyrazit do útoku.
1'
Liberec provedl úvodní výkop a ihned zakládá první útočnou akci.
1'
Obě mužstva již nastupují na hrací plochu, utkání za malou chvíli začne!

FC Fastav Zlín: S. Dostál – Matejov, Bijimine, Gajič, Bartošák – Ekpai, Hnaníček (C), Traoré, Džafić – Železník – Beauguel.
Náhradníci: Zlámal – Bačo, Tkadlec, Votava, V. Vukadinovič, Mehanović.

FC Slovan Liberec: Nguyen – Coufal (C), Vukliševič, Kačaraba, Mikula – Wiesner, Havelka, Bosančić, Pilař – Breite – Bartl.
Náhradníci: Hladký – Potočný, Malinský, Ševčík, Köstl, W. Da Silva, Oscar..
Ve 30. kole HET ligy přivítá FC Fastav Zlín na svém hřišti celek FC Slovan Liberec. Utkání se hraje v sobotu od 16:00.

FC FASTAV ZLÍN, 13. místo – 30 bodů

Zlín je v lize zatím jasně za očekáváním. Jarní část zahájili ševci domácí remízou s Duklou Praha, pak následovaly ale čtyři porážky v řadě, které stály místo úspěšného zlínského trenéra Páníka. Toho nahradil Vlastimil Petržela, který má zatím s mužstvem v lize bilanci dvou výher, tří remíz a šesti porážek. V minulém kole remizovali ševci na hřišti Slovácka poměrem 1:1.

FC SLOVAN LIBEREC – 6. místo – 46 bodů

Po podzimní části převzal kádr Liberce inovativní trenér Jindřich Trpišovský s jediným cílem – dostat Liberec do evropských pohárů. To se mu ale nepovedlo a tak po sezoně ve své funkci skončí. Liberec v posledním zápase porazil na domácím hřišti Boheminas 1905 zásluhou gólu Matěje Pulkraba. Tím přerušil šestizápasovou šňůru bez ligového vítězství.
Vzájemné duely: Po návratu Zlína do nejvyšší soutěže mají obě mužstva odehrané pět vzájemných duelů. A bilance je vyrovnaná. Dvě utkání vyhrál Zlín, jedno skončilo remízou a dvě naopak vyhrál Liberec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.