Ze šlágru Fotbalové národní ligy je to vše. Doufejme, že se slezské derby nebude dohrávat někde v ostravských ulicích. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek středečního večera.
Baník se vysokým vítězstvím posunul o skóre do čela tabulky před České Budějovice. Opava klesla na třetí místo, přeskočili ji právě ostravští.

Žluté karty: 0-1
Druhý poločas začala Opava i v oslabení aktivně, avšak nedokázala si vytvořit žádnou šanci. Jediný střelecký pokus mířil mimo. Baník postupně převzal otěže, vytvořil si tlak a postupně také mnoho šancí. Hlavně období mezi 70. a 80. minutou bylo festivalem zahozených gólovek, při kterých zářil brankář Lasák. Nakonec se přeci jen domácí prosadili. Po rychlých akcích do otevřené obrany během dvou minut skórovali Modek a Hučko. Závěr se pouze dohrával.
90+2
90+2
de Azevedo si chtěl narazit se Stáňou, ten však s obráncem na zádech nedokázal zasáhnout míč tak, jak bylo třeba.
90+1
Hlinka s Chvějou kombinují poblíž pokutového území. Chvěja na zádech udržel dva hráče.
90
Nastavují se 2 minuty.
90
Urgela vypomohl v obraně a doplácí na to. Byl faulován.
89
V samotném závěru ještě dostává žlutou kartu hostující Zapalač.
89
Poslední střídání Baníku. Hřiště opouští za potlesku tribun Nerad, poslední okamžiky odehraje Chvěja.
89
Opravdu jen na malou chvilku.
88
de Azevedo byl možná faulován, ale rozhodčí dává Opavě šanci aspoň na chvilku ještě hrát s balónem.
88
Hráči v bílých dresech se nikam neženou a snaží se držet míč.
87
Zápas se dohrává. Tribuny, s výjimkou tří sektorů s opavskými fanoušky, oslavují své hrdiny.
85
Baník právě vstřelil branku!
Další útok do otevřené obrany, TOMÁŠ HUČKO proběhl kolem obránců a svůj sprint zakončil přesnou střelou podél levé nohy brankáře Lasáka! Během dvou minut odskakuje Baník na rozdíl tří branek!
84
Stadionem znějí oslavné chorály.
83
Z protiútoku Baník zvyšuje na 2:0! KAROL MONDEK si naběhl po pravé straně, Stáňa mu obloučkem poslal míč, a slovenský hráč tváří v tvář Lasákovi nezaváhal! Prostřelil ho a dává Ostravě klid do konce zápasu!
83
Smola se sice dostal k nákopu, ale posunul ho pouze soupeři.
82
Sus si pomohl na půlicí čáře faulem.
81
Pokorný skákal na míč, ale nezasáhl dobře. Lasák bude odkopávat.
80
Stáňa si pohlídal ofsajd, ale poté z levého křídla nedokázal dostat míč před branku. Obránci ho srazili na roh.
79
Smola trefil v souboji nečistě Pokorného, čímž končí snaha Opavy o útok.
78
Ostravští po ojedinělém výpadu soupeře pokračují v nátlaku.
77
Trestný kop Opavy od půlky. Nákop do vápna, ale Žídkovi míč utekl za brankovou čáru.
77
Poslední střídání Opavy. Jursu nahrazuje Mozol.
76
Neuvěřitelné, co domácí nedají! Mondek parádně skluzem zajel do centru před branku, avšak Lasák opět výborně reflexivně zasáhl! Následně dorážel de Azevedo, avšak ze vzduchu nedokázal vtěsnat míč mezi tyče!
75
Baník je v tlaku, Opava se v posledních minutách prakticky nedostane s míčem za půlku.
74
Akce pokračovala, de Azevedo našel na hranici vápna volného Nerada, který si posunul míč a těsně přestřelil!
74
Znovu Urgela sám před brankářem, Lasák předvedl výborný reflex proti střele zblízka!
73
Urgela mohl jít sám na Lasáka, avšak při zpracování na hranici šestnáctky mu míč uskočil, brankář hostů bleskově zareagoval a vyběhnutím šanci zmařil.
72
Stáňovi se průnik po levé straně nepovedl, avšak otevřel se tím prostor Hučkovi. Jeho centr posílal na branku patou Urgela, ale mířil pouze do míst, kde stál připravený Lasák.
71
Tempo hry v posledních minutách poněkud upadlo.
70
Nerad se snažil dostat k centru na zadní tyč, Žídek ho nepustil.
70
Druhé střídání Opavy. Grussmanna nahrazuje Jurečka.
69
de Azevedovi utekl míč za brankovou čáru.
68
V hledišti jsou průběžně odpalovány dělbuchy. Zdá se, že tentokrát jsou na vině příznivci Opavy.
67
Sus zakopl míč až na tribunu a zabránil tak možné rychlé akci Opavy.
67
Lasák se výborně prosadil v tlačenici a vyboxoval míč mimo vápno.
67
Další rohový kop ostravských.
66
de Azevedo hned u míče, po průniku po pravé straně nedokázal přesně přihrát.
65
Druhé střídání Baníku. Zápas končí pro kapitána Mičolu, na hřiště jde de Azevedo.
65
Dnešní utkání sleduje 12 111 diváků. Je vyprodáno.
64
Domácí ale zůstali u míče a z dálky střílel nad Hlinka.
64
Rohové kopy však dnes Baníku vůbec nejdou.
63
Stáňa táhl protiútok, zasekl na střed a jeho pokus byl sražen na další roh.
63
A málem šli do brejku. Tomu zabránil Sus.
63
Centr na malé vápno hosté razantně odhlavičkovali.
62
Sražený centr z pravé strany dává Baníku rohový kop.
61
Na centr na zadní tyč vyskočil nejvýše Pokorný, ale nezamířil přesně.
60
Grussmann poslal k zemi Nerada. Trestný kop cca 25 metrů od branky.
60
Dlouhý míč dopředu, ale Urgela prohrál souboj a v dalším, o odražený míč, fauloval Mičola.
59
Stáňa ještě zachránil míč na hřišti, ale Hučkův centr nakonec přeci jen vymezený prostor opustil.
58
Chyba v rozehrávce Opavy nabízí domácím možnost dalšího dobývání branky.
57
Rychlá akce po levé straně, Stáňa pronikl až k šestnáctce, přihrál na střed Neradovi, ten ještě posunul do běhu Susovi, který dělovkou k tyči pořádně zaměstnal Lasáka. Zdá se, že brankář hostů se již dostal do správného tempa.
56
Smola bojoval v rohu, následně Jursa fauloval a Baník rozehrává téměř od brankové čáry.
56
Faul na Jursu. Hosté se na chvíli osvobodili ze začínajícího tlaku.
55
Ještě jeden aut a následně Grussmann v ofsajdu.
54
Opava vybojovala aut poblíž pokutového území soupeře.
54
Mondek také pálil z velké vzdálenosti, neprostřelil však obranný val na hranici šestnáctky.
53
Hlinka se opřel do míče snad ze 35 metrů a skákavou střelou nadělal Lasákovi velké problémy.
52
Mičola zahrával roh, ale celé je to strašně překombinované a Opava se v pohodě ubránila.
52
Z akce po pravé straně získal Baník rohový kop.
51
Lasák přečetl centr před malé vápno a ladným skokem ho lapil.
50
Před Stáňou míč na poslední chvíli uklidili obránci k Lasákovi.
49
Zapalač napřáhl z velké dálky a mířil jen těsně nad. Nutno říct, že Vašek plachtil dobře a míč by nejspíš měl.
48
Mičola na levém křídle v ofsajdu. Následná akce se zakončením do prázdné tak byla zbytečná.
48
Nákop do vápna nebyl přesný a pro míč si došel Lasák.
47
Urgela schytal ránu do zad v hlavičkovém souboji a těžce se zvedá.
47
Nakonec ale ztratila míč a Simerský hasil situaci na pravé straně.
46
Opava se usazuje před šestnáctkou soupeře.
46
Hráči jsou zpět na trávníku. Vykopávat bude Baník.
Statistiky prvního poločasu

Střely na branku: 3-2
Střely mimo: 1-1
Rohové kopy: 1-1
Ofsajdy: 1-1
Fauly: 7-8
První poločas začal ve fantastické atmosféře lépe Baník, zatlačil Opavu, ale žádnou šanci si nevytvořili. v 17. minutě vniklo na trávník určitě přes sto domácích příznivců. Ti tak absolutně zahodili vše, co do té doby v zápase ukázali, včetně krásného půlstadionového chorea. Po osmiminutové přestávce se opět začalo hrát a domácí jakoby vypadli z tempa. Sice si hned vytvořili šanci, kterou neporměnil Urgela, ale poté převzala aktivitu Opava, která začala mít přesnější přihrávky a udržela se déle na míči. Velkou příležitost zahodil Grussmann, ve stoprocentní šanci utekl míč Smolovi a Čelůstka pálil mimo. Nastavovalo se původně 8 minut, avšak hned ve druhé minutě namazal brankář Opavy Fendrich soupeřům a situaci hasil úmyslným hraním rukou mimo pokutové území. Byl vyloučen, 5 minut se nehrálo, než vystřídal náhradní brankář Lasák a postavil si zeď. To mu ale nebylo nic platné, Hlinka kopl trestňák skvěle a poslal Baník do vedení. Nastavení se nakonec protáhlo na 13 minut a těsně před koncem zakončoval do prázdné branky Sus, avšak po zahrání rukou jednoho ze spoluhráčů. Diváci opět vnikli na hřiště a v případě dalšího takového případu bude zápas ukončen. Zatím byl ukončen pouze první poločas za stavu 1:0, Opava pokračuje o deseti a s náhradním brankářem.
45+13
45+13
Po Lasákově rozehrání rozhodčí poločas ukončil. Navíc dal varování, že v případě dalšího průniku lidí na plochu ukončí zápas.
45+13
"Fanoušci" slavili domnělý gól opětovným vniknutím na plochu. Situace se tentokrát uklidnila hned.
45+12
Martin Sus sice dal gól do opuštěné branky, ale předcházela tomu hra rukou jednoho ze spoluhráčů v souboji před Lasákem, takže branka neplatí!
45+11
Sus vyhrál ostrý souboj tělo na tělo o míč, ale je z toho pouze pokračování kombinace na útočné polovině.
45+10
Opava má velké problémy, hráči si dávají těžké míče a nakonec bude Baník vhazovat.
45+10
Nepovedený centr jejich snahu kazí, Lasák bude odkopávat.
45+9
Domácí se okamžitě po zisku míče ženou vpřed, chtějí využít nastalé situace.
45+9
Může se pokračovat ve hře, Opava rozehrává.
45+8
Na hřišti se ocitla dýmovnice.
45+7
MAREK HLINKA dlouho čekal, než bude moct zahrát přímý kop, ale když se dočkal, provedl to skvěle! Využil clonících hráčů ve zdi a střelou na zadní tyč posílá Baník do vedení!
45+7
U míče stojí Hlinka. Lasák si postavil zeď, můžeme hrát.
45+6
Dvacetiletý brankář bude hned čelit přímému kopu z hranice šestnáctky.
45+6
Hřiště nedobrovolně opouští Kuzmanović, který musí uvolnit místo brankáři Lasákovi.
45+5
Do hry musí náhradní brankář, který samozřejmě nebyl plně připraven. Střídání se tak protahuje.
45+3
Brankář Opavy je za svůj prohřešek samozřejmě vyloučen.
45+2
Obrovská chyba Fendricha v rozehrávce, dva hráči Baníku kombinovali na hranici šestnáctky a Fendrich svoji chybu hasil ještě horším způsobem, zahrál úmyslně rukou mimo pokutové území!
45+2
Schaffartzik hlavičkoval mimo, ale zároveň je pískán útočný faul, takže vzrušení bylo zbytečné.
45+1
Rozohdčí ještě něco vysvětluje Smolovi a Huškovi.
45+1
První rohový kop Opavy.
45
Nastavovat se bude 8 minut.
45
V poslední minutě řádné hrací doby náznaky rychlého přechodu do útoku na obou stranách, dlouhé kolmice ani jednou neuspěly.
44
Zápotočný v souboji přišlápl Suse, kterého budou prsty na noze jistě bolet ještě o přestávce.
43
Mondek vybojoval míč, vyvezl ho a založil brejk hned 6 hráčů Baníku. Obrácni však před šestnáctkou dobře zapracovali.
42
Hlinka přehnal důraz ve středu pole. Zapalač se těžce zvedá a bude chvilku pokulhávat.
41
Stáňa se už už řítil na branku, avšak zastavuje ho odmávaný ofsajd. Pokud byl, tak velmi těsný.
40
Ti se však nedokáží prosadit proti velmi dobře organizované obraně.
39
Rychlý přechod do útoku v podání Opavy, avšak před šestnáctkou byla akce zastavena a rozvinul se postupný útok. Následovaly postupně dva centry, z každé strany jeden. Žádné nebezpečí z nich nehrozilo, takže hrají domácí.
38
Zápotočný nepustil vpřed Smolu.
37
Hraje se ve středu hřiště a ani jeden tým se nedokáže z tohoto prostoru odpoutat.
36
První střídání Baníku. Nepříliš viditelný Lupták přepouští své místo Mondekovi.
36
Obrovská šance Opavy! Brejk 2 na 2, Smola dostal přihrávku na hranici pokutového území, postoupil dovnitř, zasekávačkou nechal kolem projet Suse, avšak sám si míč posla příliš daleko od nohy. Situaci však výborně doplnil Čelůstka a z plného běhu pálil mimo.
35
Jursa přerušil protiútok domácích faulem ještě před půlkou.
34
Opava v postupném útoku, Grussmann měl proti sobě dva hráče a neprokličkoval se mezi nimi.
33
Nákop na malé vápno, kde vyhrál hlavičkový souboj stoper Opavy.
32
Grussmann opět v negativní roli na hřišti. Za nehezký faul na Suse dostává žlutou kartu.
32
Čelůstka centroval z levé strany na bližší tyč, kde chtěl trknout do míče Grussmann, avšak hlavou promáchl ve stoprocentní šanci!
31
Hlinka málem založil skluzem na půlce brejk, ale o chlup to nestihl, takže je z toho faul a hosté pokračují v akci.
30
Další akce Opavy tentokrát podél levé lajny. Čelůstka hledal Smolu, míč skončil za brankovou čárou.
30
Centr hostů z pravé strany nebyl přesný. Mířil přímo na stojícího Vaška.
29
Lupták rychle vhazoval, ale spoluhráči jeho úmysl vůbec nepochopili.
28
Stáňa svým centrem trefil prvního soupeře a reklamoval hru rukou. Obránce však byl trefen do hrudi.
27
Rychlý protiútok Opavy byl přerušen na hranici pokutového území souboje, po kterém se hostující hráč dožadoval faulu. Nebyl vyslyšen.
26
Sus si výborně naběhl po prvém křídle a centrem hledal Urgelu. Ten zakončoval mimo.
25
Baník v útoku. Mičola však před šestnáctkou otočil, neměl kudy projít. Další pokus.
Pokračujeme ve hře. Nehrálo se téměř 7 minut. Míč do hry uvede Fendrich.
Rozhodčí ještě něco vysvětlují zástupcům obou týmů.
Hráči zpět na ploše, snad se bude pokračovat.
Stále se nehraje. Policejní složky se řadí před domácí sektor.
19
Na tribunách i na ploše houfně vybuchuje pyrotechnika. Někteří výtržníci jsou pochytáni a zatčeni. Hráči neodešli do kabin a zůstávají u střídaček.
17
Rádobyfanoušci Baníku vnikli v hojném počtu na hřiště a zasahují policejní těžkooděnci. Utkání je přerušeno.
17
Pokorný jemně tečoval míč do protipohybu Vaška, který ale dokázal zasáhnout.
17
Kuzmanović se po drobném ošetření vrátil na trávník.
16
Simerský v nouzi zakopl míč z poloviny hřiště až ke střídačkám.
15
Mičola byl posledním, kdo se dotkl míče. Postupný útok domácích opět nepřelstil obranu soupeře.
15
Kuzmanović zůstává sedět na trávníku, ale po chvilce se zvedá a bude pokračovat. Vhazuje Sus na polovině.
14
Zapalač vybojoval útočný aut. Po kombinaci se k němu míč vracel křížným pasem, avšak záložník Opavy se nestačil vrátit z ofsajdového postavení.
13
Rozehráno na střed, ale následný pas do vápna nebyl úspěšný.
12
Hlinka poslal k zemi Smolu. Trestný kop z levé strany ze 35 metrů.
11
Série autových vhazování Baníku nic nepřinesla. Naopak, Opavští vyrazili vpřed a skákavou střelou z hodně velké dálky poprvé zaměstnali ruce brankáře Vaška.
10
Hosté zatím dopředu nic nevymysleli a platí to i po této rozehrávce. Akci domácích založí Vašek.
9
Čelůstak zahrál rukou, další trestný kop pro Baník. Ten byl rozehrán velmi rychle a postrádal přesnost. Míč skončil u Fendricha.
8
To se dařilo, avšak Opava z rohu nedokázala odcentrovat a následný protiútok bílých zastavoval na půlce faulem Zapalač.
7
Faul na půlce dává hostům možnost poprvé v zápase se udržet na balónu déle než několik sekund.
6
Podle očekávání hrají hlavně domácí. Opava bude vycházet ze zapezpečené obrany.
5
Ostravští neudrželi míč před šestnáctkou, poté po chybě na půlicí čáře dokonce málem pustili soupeře do brejku.
5
Smola při napadání zajel do Pokorného.
4
Neradovi se centr nepovedl. První hráč na malém vápně odkopává míč do bezpečí.
4
Hučko pálil přímo na bližší tyč a Fendrich vyráží na rohový kop.
3
Sus faulován poblíž rohu pokutového území. Zajímavá možnost pro Baník.
2
Úvodní útok opavských skončil dříve, než pořádně začal. Zapalačovi utekl míč do autu.
1
První centr z levé strany mířilna Luptáka, ale Čelůstka ho dobře pokryl.
1
Výkop provedou hosté.
Baník nastupuje v klasických bílých dresech, Opava také v tradiční žlutomodré kombinaci.
Probíhá slavnostní předání šeku na 100 tisíc korun od spolku Baník Baníku, určený na míče pro všechny mládežnické kategorie.
Rozhodčí právě přivádí hráče na trávník a diváci roztahují celotribunové choreo.
Na stadionu je již před zápasem fantastická atmosféra.

FC Baník Ostrava: Vašek – Sus, Zápotočný, Pokorný, Hučko – Hlinka, Nerad – Lupták, Mičola (C), Stáňa – Urgela.
Náhradníci: Chmiel – Helešic, de Azevedo, Lischka, Chvěja, O. Šašinka, Mondek.

SFC Opava: Fendrich – Hrabina, Simerský, Žídek (C), T. Čelůstka – Schaffartzik – Grussmann, Jursa, Zapalač – Kuzmanović, Smola.
Náhradníci: Lasák – Helebrand, Radić, Jurečka, Janetzký, T. Machálek, Mozol.

Rozhodčí: Nenadál – Podaný, Batík.
Co je jisté již nyní, že tento zápas bude přepisovat historické druholigové tabulky. Padne totiž rekord v návstěvnosti, který dosud drželo utkání Opavy s Prostějovem v sezóně 94/95. Na to tehdy zavítalo 10 252 diváků.
Předzápasové ohlasy

Vlastimil Petržela, trenér Baníku, pro klubový web:
Kdy jsem hrál nebo trénoval naposledy před vyprodaným stadionem? Z hlavy to nevím, ale v Petrohradu to byl skoro každý zápas. Ve druhé lize to je rozhodně nezvyk. V klubu to od místních lidí cítím všude, přirovnávají to k zápasu Sparta – Slavie. Ale nemůžu se tím nechat ovlivnit, takových zápasů jsem zažil moře. Pro mě je to zápas jako každý jiný, ale to nic nemění na tom, že ho chci vyhrát. To já chci vždycky.

Tomáš Mičola, záložník Baníku, pro klubový web:
Pro mě to je největší zápas, byl jsem v Opavě do 14 let. Já se na to hodně těším, pro fotbal to bude parádní reklama.

Petr Vašek, brankář Baníku, pro klubový web:
Já to nikdy nějak moc nežral, pro mě to je normální zápas. Vyzkoušel jsem si to na obou stranách. Na druhou stranu nevím, kolikrát za život se mi ještě podaří zahrát si před plnými tribunami. Bude to bomba a zážitek pro všechny. I v lize nám to můžou závidět.

Roman Skuhravý, trenér Opavy, pro klubový web:
V této chvíli s jedenácti body půjdeme do zápasu s tím, že by to klidně mohlo pro kohokoliv skončit i 6:5. Do utkání půjdeme s tím, aby to byla oslava fotbalu. Mohu všem slíbit, že na hřišti necháme duši.

Tomáš Smola, útočník Opavy, pro klubový web:
Důležité je, abychom se udrželi v tabulce na špici. Jde o zápas roku, který chceme všichni zvládnout. Pokud se nám to ale nepodaří, musíme jít dál. Nesmí nás to rozhodit. Výhra nad Pardubicemi byla důležitá. Pojedeme si to užít, ale hlavně vyhrát!
Vzájemné zápasy

Jedná se o první druholigové utkání Baníku a Opavy v historii. Dosud se tyto týmy utkávaly pouze v první lize, poháru a přátelských zápasech.
Naposledy to bylo v sezóně 09/10 v poháru, Baník tehdy postoupil po penaltách.
Poslední ligové střetnutí se odehrálo v sezóně 04/05, na jejímž konci Opava dosud natrvalo sestoupila z nejvyšší soutěže. Čekání na vítězství je v případě Opavanů ještě delší, datuje se až do sezóny 01/02.
Slezský FC Opava

Klub z bývalého hlavního města tzv. Rakouského Slezska zažil svoji nejlepší éru v 90. letech. Celkem strávil v nejvyšší soutěži 7 sezón. Poté ho však dostihly existenční problémy, jeden rok dokonce strávil v krajském přeboru, ale z posledních 10 let 8 odehrál ve druhé lize a postupně stabilizoval svoji situaci. Zdá se, že by v této sezóně mohl po 9 letech opět čeřit postupové vody a být štikou soutěže. Trenér Skuhravý odvádí dobrou práci. Tým má výborné fanoušky a zatím mohou být po dlouhé době opravdu spokojeni. Opava zatím plní předsezónní ambice, pohybuje se nahoře, ale vzhledem k ekonomické síle klubu by byl případný postup velkým překvapením.

Možnosti naznačila již úvodní remíza v Olomouci. Vybojované vítězství nad Frýdkem tým naladilo a výsledkem bylo hladké vyloupení Znojma. Mírný zádrhel v podobě domácí remízy s Ústím hráči o víkendu napravili v Pardubicích a do Ostravy na souboj s Baníkem jedou výborně naladěni.

Aktuální bilance Opavy:
5 zápasů, 3 vítězství, 2 remízy, skóre 11:4, 11 bodů a 2. místo v tabulce.

FC Baník Ostrava

Jeden z nejslavnějších českých klubů po 50 letech sestoupil z nejvyšší soutěže a v této sezóně se snaží o okamžitý návrat. V klubu se v zimě vyměnilo vedení a to současné, zdá se, zatím postupnými krůčky zvedá Baník z bahna. Zároveň má podporu fanoušků, což je obzvláště tady velmi důležité. Trenér Petržela sice neměl šanci minulou sezónu zachránit, ale týmu dal řád a hra dostala smysl. Ve druhé lize ještě musel přidat hru do plných z pozice favorita, což se zatím ne vždy 100% daří. Přesto má Baník sezónu rozjetou dobře, dosud neprohrál, ale cesta za postupem bude ještě dlouhá a trnitá.

Na úvod Baník remizoval ve Znojmě v zápase, ve kterém byl výrazně lepším týmem. Následovala pracná otočka s Třincem, jasné vítězství v Ústí, podobně jasný zápas s Frýdkem (ačkoliv skóre tomu nenapovídá) a na závěr nečekané zaškobrtnutí ve vlašimských zákopech. Nyní stojí v cestě Opava, která zatím předvádí velmi dobré výkony a bude chtít po dlouhé době promluvit do bojů o postup mezi elitu. Zatím pravděpodobně nejtěžší zkouška pro ostravské.

Aktuální bilance Baníku:
5 zápasů, 3 vítězství, 2 remízy, skóre 9:4, 11 bodů a 3. místo v tabulce.

Vlašim – Baník 1:1
Baník – Frýdek-Místek 2:1
Ústí n. L. – Baník 0:3
Baník – Třinec 2:1
Znojmo – Baník 1:1
Vítejte u dohrávky 5. kola Fotbalové národní ligy. V jednom z největších hitů celé druholigové sezóny 16/17 na sebe narazí FC Baník Ostrava a SFC Opava. Souboj nesmiřitelných rivalů, největší existující derby na české straně Slezska a jedno z největších v celém Česku. Zápas, na kterém se očekává plný dům, tj. 12 590 diváků na stadionu ve Vítkovicích, na kterém je pro tento zápas z bezpečnostních důvodů snížena jinak téměř patnactitisícová kapacita. Bude panovat výjimečná atmosféra a pokud se nezvrhne ve výtržnosti, čeká všechny přítomné velký zážitek. Navíc jde o střet týmů z čela tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.