Fotbalová národní liga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Č. Budějovice : Frýdek-Místek - 17. září 2017   15:00

Č. Budějovice
39' Táborský
1:1
(1:1)
Frýdek-Místek
27' Šumský
Křížek – Řezáč, P. Novák, Havel, Kladrubský (C) – Wermke, Čavoš, Javorek, Pešek – Mashike Sukisa, Táborský (72. Kadula).
Staněk – Helešic, Benát, Hála, Jakub Moravec, Kadula, Pouček.
Klíma – Vodrážka, Hock
Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice
891 diváků
Buček – Švrček, Literák (C), Pielorz, Slaninka (83. Spasojević) – M. Kovařík, Willwéber, Ondráček, Grussmann (74. Chvěja) – Šumský, Varadi (90+2. Velička).
Mihálek – Bilić, Velička, Spasojević, Chvěja, Jovović.

Zápas je u konce, Dynamo odmítlo šanci jít o dva body do čela tabulky, když doma jen remizovalo s Frýdkem-Místkem 1:1. Jihočeši po celý zápas marně bušili do zavřených vrat soupeřovy obrany. Hosté udeřili z jediné šance, když Křížek ve vápně fauloval. Šumský penaltu proměnil, Táborský pak už stihl jen vyrovnat. Dynamo další šance nevyužilo, takže zápas končí remízou. Ode mne je to pro dnešek vše, hezký zbytek dne.
90+2'
90+2'
Taktické střídání, Varadi odchází, Velička odehraje poslední vteřiny.
90+2'
Hosté ale odkopávají daleko od své branky a zuby nehty brání bod.
90+1'
Javorkova střela zblokována, poslední šance Dynama...
90'
Nastavovat se budou dvě minuty.
90'
Další roh Jihočechů končí bez úspěchu.
89'
Pešek vracel do vápna přetažený centr, našel Kadulu, který si ale ještě zpracovával míč místo aby střílel z první. Pak jej zastavil blok obránce.
88'
Závar se ve vápně vytvořil slušný, ale obrana Frýdku funguje spolehlivě a Buček míč lapil.
87'
Ještě však pár minutek zbývá, Dynamo bude kopat standardní situaci od levé postranní čáry.
86'
Místy až frustrovaní domácí nemohou nalézt cestu k brance soupeře. Frýdek je blízko cennému bod.
84'
Na dnešní utkání dorazilo 891 diváků.
83'
Kadula hlavičkoval vedle, a tak je tu šance na střídání pro hosty. Slaninku nahradil Spasojevič.
83'
Rohový kop pro Dynamo.
82'
Do vápna posílal centr Wermke, ale Valcíři nejistou situaci ustáli.
80'
Domácí jsou chvílemi bezradní a nemohou se dostat do husté obrany soupeře.
78'
Hosté se po hodně dlouhé době vydali na polovinu soupeře, Jihočeši si ale následně neporadili ani s lehce rozhozenou obranou Frýdku.
77'
Domácí kapitán ale trefil jen prvního bránícího hráče.
76'
Na rohu pokutového území byl faulován Jiří Kladrubský, rozhodčí už protřepává sprej a je tu zajímavá možnost pro domácí.
74'
Změna i v hostujícím dresu, Ondřej Chvěja nahrazuje Radima Grussmanna.
73'
Další roh končí bez úspěchu, Dynamo musí vymýšlet dál.
72'
Střídání číslo jedna v dnešním utkání, Ivo Táborský byl při chuti, ale dnes už dohrál. Nahradil jej Jindřich Kadula.
71'
Obléhání vápna Frýdku pokračuje, tlak Dynama stoupá.
69'
Poprvé si dnes vzal exekuci na triko Ivo Táborský, ale nedopadlo to dle domácích představ.
68'
66'
Elvis Mashike při obhazovačce trefil kopačkou do obličeje Willwébera. Za tento nešťastný zákrok dostává žlutou kartu.
65'
Po nějakých deseti minutách hosté na půlce Dynama, Šumský ale standardku odevzdal přímo do rukavic Křížka.
63'
První nebezpečný roh Dynama a hned z toho mohl být gól! Kladrubského centr našel na první tyči Táborského, jeho hlavičku na brankové čáře reflexivně vyrazil gólman Buček.
62'
Rohový kop pro Českobudějovické.
61'
Jihočeši přidali a tlačí se do soupeře. Zatím ale nemohou najít tu správnou cestičku k frýdecké brance.
59'
Hráči v modrém v posledních minutách přitvrdili a často faulují. Zatím se to nyní u Literáka vyřešilo domluvou.
57'
Obrovská šance! Wermke prostrčil míč do vápna Peškovi, který šel ze strany sám na Bučka. Možná střílel, možná přihrával, každopádně jeho projektil šel kousek od branky a Mashikemu proběhl pod nohou.
56'
Hostující Marián Kovařík použil ve výskoku proti Kladrubskému loket, za což dostává žlutou kartu.
54'
Opět se na Valcíře valilo nebezpečí z pravé strany, Wermke obešel dva soupeře, ale pak prováhal vhodný moment k přihrávce.
52'
Po dlouhé kombinaci kolem celého vápna se na pravé straně uvolnili Wermke s Čavošem, druhý jmenovaný poslal ostrý centr do vápna, který Táborský v krkolomné pozici poslal nad branku.
50'
Ve druhém poločase zatím mají víc ze hry hráči MFK, Jihočeši jsou duchem ještě možná v šatně.
49'
Tentokrát se Jihočeši v pohodě ubránili a Mashike se vydal na dlouhý úprk k brance soupeře. Jeho centr ale zastavil Ondráček.
48'
Míč si našel domácí stoper Novák, následovat však bude další dlouhý aut do vápna domácích.
47'
Zmatky v domácí obraně znamenají rohový kop zkraje druhého dějství pro Frýdek-Místek.
46'
Hráči se pomalu vracejí na hrací plochu, druhé dějství za chvilku začne.
První poločas je u konce, platí nerozhodný stav 1:1. Hosté se celý poločas jen bránili a skórovali vlastně z jediné šance. Ona to ani šance nebyla, ale Křížek ve vápně podrazil po chybě v rozehrávce a následném brejku Ondráčka a následnou penaltu proměnil Šumský. Jihočeši pak byli pár minut zakřiknutí, ale do pauzy dokázali vyrovnat zásluhou Táborského po pěkné akci. Obrátit skóre mohl Wermke, ale záhy už Bučka neprostřelil. Uvidíme, co přinese druhé dějství.
45'
45'
Na první tyči jistil situaci Patrik Čavoš a odpravil centr do zámezí.
44'
První roh pro tým trenéra Ladislava Krabce.
43'
Dynamo ještě před pauzou zkouší přidat druhý gól, ale opět jej zastavilo ofsajdové postavení Wermkeho.
41'
Následný roh byl opět bez ohrožení svatyně Frýdku.
40'
Obrat mohl být hotový během dvou minut! V roli dirigenta znovu Jakub Pešek, tentokrát dlouhým pasem vyslal do šance Romana Wermkeho, který ale zblízka neprostřelil Bučka.
39'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Jihočechům se podařilo vyrovnat po krásné akci! Celou situaci založil Pešek, který našel přesným pasem na středu hřiště Javorka, ten posadil na zadek obránce a krásnou kolmicí vysunul Mashikeho. Ten v pravý moment oslovil rozběhnutého IVA TÁBORSKÉHO, jenž ve skluzu dopravil míč do sítě.
38'
Dlouhý aut polského stopera Pielorze nebyl nebezpečný, domácí obrana si poradila.
36'
Kladrubského centr ale byl příliš dlouhý, hosté se ubránili.
35'
Roh pro Jihočechy.
33'
Centr Kladrubského do šestnáctky nenašel žádného adresáta, odkopávat od branky bude gólman Buček.
31'
A logicky naopak ani Dynamu nečekaná inkasovaná branka nepomůže, Jihočeši budou s přibývajícími minutami pod větším a větším tlakem.
29'
Vedoucí gól je voda na mlýn Frýdku, který na něco podobného čekal. Nyní se pravděpodobně ještě víc zatáhne a domácí budou hrát do plných.
27'
Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
NIKOLAS ŠUMSKÝ zamířil k pravé tyči, i když Křížek vystihl směr střely, tak na balon nedosáhl.
27'
Zdeněk Křížek navíc dostává za svůj faul žlutou kartu.
27'
Penalta pro Frýdek! Zdeněk Křížek ve vápně podrazil Ondráčka, který dostal pas za obranu od Varadiho. Všemu předcházela chybná rozehrávka Havla, po níž domácí ztratili míč.
25'
Na Střelecký ostrov dorazila i pětice fanoušků z Frýdku-Místku, která vážila takřka čtyři sta kilometrů dlouhou cestu, aby podpořila své oblíbence. Klobouk dolů.
23'
Valcíři se na pár minut dostali ze sevření Jihočechů, kteří nabírají síly na další útočné výpady.
22'
Na druhé straně se z ničeho nic drali k brance Varadi se Šumským, ale nezískali ani roh. Zkušený Varadi se pak nevybíravě pustil do asistenta Vodrážky a hlavní sudí Klíma jej musí umravňovat.
21'
Znovu praporek nad hlavou asistenta Davida Hocka, který se zdá hodně úzkostlivý. Domácí se zlobí, protože se nezdálo, že by Mashike v ofsajdu stál. Nicméně pánem na hřišti je sudí, jeho rozhodnutí se musí respektovat.
20'
Pěkná narážečka Javorka s Táborským a nabíhajícím Peškem, který už si dělal kličku kolem brankáře. Opět ale zasáhl asistent na čáře, který mával ofsajd.
19'
Tentokrát už černobílí nic nevymýšleli, Kladrubský posílal balon rovnou do ohně, ale Buček vyběhl a vyboxoval jeho centr daleko pryč.
18'
Nicméně Dynamo dál tlačí. Javorek střílel z úhlu, o chvilku později vybojoval Mashike další roh.
17'
Následný roh se Jihočechům opět vůbec nepovedl a o míč přišli ještě u praporku.
16'
Břevno! Z následného autu hodil Wermke míč na hlavu Lukáše Havla, který zády k brance trefil břevno!
15'
Svěřenci Davida Horejše kopali první roh, dlouhé přemýšlení a signál však k úspěchu nevedly.
14'
Hosté budou jistě spoléhat na rychlé brejky, po jednom z nich a zmatcích v obraně Jihočechů se ke střele dostal Ondráček, nicméně branku přestřelil o pořádný kus.
13'
Frýdeckomístečtí zatím brání opravdu pečlivě a obětavě, zatím tedy nepouštějí soupeře do dlouhodobějšího tlaku či výraznějších šancí.
11'
Akce pokračovala a z pravé strany posílal míč do šestnáctky Wermke, Centr do kapsy proletěl až na zadní tyč, kde chyběl Mashikemu krok k tomu, aby poslal balon do sítě. Stejně se však pískal ofsajd.
10'
Snažil se o něj hbitý Pešek, jenž si navedl míč do středu hřiště, ale pak nemohl najít žádnou variantu, komu přihrát, či jestli vypálit.
9'
Dynamo se zatím za sedm kol potkalo pouze s jedním soupeřem, který hodně poctivě bránil. S Olympií to na Strahově skončilo bez branek, dnes to asi zřejmě bude také o prvním gólu.
7'
O první ofenzivní akci se pokusili hráči v modrém, ale levou stranou do vápna nepronikli.
5'
Ivo Táborský byl nachytán za obranou soupeře, píská se ofsajd.
4'
Když jsme u Michala Švrčka, tak ten je z postu krajního obránce po sedmi kolech nejlepším střelcem hostů. Vstřelil dvě branky a jenom podtrhuje střeleckou nemohoucnost Frýdku v úvodu soutěže, který za sedm zápasů skóroval jen čtyřikrát, což je nejhorší vizitka z celé FNL.
3'
A hned z úvodu rychlá akce, která zaváněla nebezpečím. Novák dobře vyjel z pozice stopera, Wermke jeho pas pustil k Mashikemu, jedna patička, druhá a Wermke byl sám nějakých dvanáct metrů od branky. Místo střely ale volil přihrávku naslepo doleva, kde před Táborským dobře zasáhl Švrček.
2'
Střetnutí začíná pozvolna,Valcíři jsou zataženi hluboko na své polovině a Dynamo rozjíždí postupný útok.
1'
Rozhodčí Tomáš Klíma přivádí oba celky na hrací plochu Střeleckého ostrova. Dynamo bude hrát v tradičních černobílých dresech, Frýdek oblékl modrobílou kombinaci.
Hezké odpoledne z Českých Budějovic, kde se odehraje poslední utkání 8. kola Fortuna národní ligy. Dynamo svou sestavu již několik kol nemění, ani první porážka v posledním kole v Příbrami nepřiměla kouče Horejše ke změnám. V základu tak zůstává Lukáš Havel, po zranění se už na lavičce objevil Matěj Helešic.

Hosté z Frýdku udělat změnu museli, Biolek pyká za čtyři žluté karty. Do obrany se tak dostává Slaninka. Druhá změna přišla v útoku, kde bude hrát Ondráček místo Chvěji.

SK Dynamo Č. Budějovice: Křížek – Řezáč, P. Novák, Havel, Kladrubský (C) – Wermke, Čavoš, Javorek, Pešek – Mashike Sukisa, Táborský.
Náhradníci: Staněk – Helešic, Benát, Hála, Jakub Moravec, Kadula, Pouček.

MFK Frýdek-Místek: Buček – Švrček, Literák (C), Pielorz, Slaninka – Varadi, Willwéber, Šumský, Grussmann – M. Kovařík, Ondráček.
Náhradníci: Mihálek – Bilić, Velička, Spasojević, Chvěja, Jovović.

Rozhodčí: Klíma – Vodrážka, Hock.
Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit Tomáš Klíma, na čarách mu budou asistovat pánové Vodrážka a Hock.
Vzájemné zápasy:

Dynamo s Frýdkem nikdy nepohrálo. Z osmi vzájemných duelů jich černobílí ovládli šest, zbylé dva v sezoně 2015/16 skončily shodně 1:1. O dominanci Jihočechů hovoří i jednoznačné skóre 17:3. V minulé sezoně Dynamo v rámci podzimní domácí vítězné šňůry přehrálo Valcíře 3:1, jarní odveta skončila ve Stovkách triumfem Jihočechů 2:0 po gólu Čavoše a vlastním zásahu Klabníka, který z brankové čáry nedokázal vykopnout Peškovu střelu.
Předpokládané sestavy:

Dynamo:
Křížek – Řezáč, Novák, Kladrubský, Helešic (Havel) – Wermke, Javorek, Čavoš, Pešek – Mashike, Táborský.

Frýdek-Místek: Buček – Ondráček, Literák, Pielorz, Švrček – Varadi, Willwéber, Šumský, Grussmann – M. Kovařík (Krčula), Chvěja.
Dynamo v minulém kole přišlo o neporazitelnost, když nedokázalo skórovat v Příbrami. Jihočeši prospali úvod druhého poločasu, kdy soupeř rozhodl. V závěru si černobílí vytvořili tři stoprocentní šance, ale nevyužili ani jednu z nich. Opakuje se tak scénář z minulé sezony, kdy do ligy Dynamo výborně vstoupilo a až v sedmém kole poprvé prohrálo. Bylo to tehdy také před kamerami České televize, také proti exligovému celku (tehdy v Olomouci), rovněž měli Jihočeši několik šancí a utkání skončilo výsledkem 1:0. Na historii ale Horejšovi svěřenci koukat nemohou, stejně jako loni se chtějí vrátit co nejrychleji na vítěznou vlnu. „Je to jen jeden zápas, jedeme dál,“ odmítá poraženecké nálady trenér David Horejš.

Na čele Fortuna národní ligy se tak usadil silný trojlístek Opava – Dynamo – Hradec Králové, který má shodně čtrnáct bodů, Jihočeši drží druhé nejlepší skóre. Proti Frýdku budou černobílí favority, ale podcenit rozhodně nic nemohou. Do sestavy by se už po zranění mohl vrátit Matěj Helešic, mimo hru by tak měl být jenom Adrián Čermák. Fotbalisté Dynama se těší i na podporu diváků, kteří by mohli přijít v hojném počtu. Týmu se daří a předvádí líbivý fotbal – ideální pozvánka.
MFK Frýdek-Místek zažil v minulé sezoně málo vídaný příběh. Po slušném podzimu a velkém náskoku na Vítkovice a Prostějov čekali Valcíři klidné jaro. Jenže prachbídná druhá polovina soutěže znamenala, že MFK v posledním kole přišlo o druholigovou příslušnost. Jak to, že tedy Frýdek pokračuje ve Fortuna národní lize? Jednoduše, o postup totiž nebyl ze třetí ligy zájem, nahoru šla jen Olympie. Tým trenéra Petera Venglarčíka tak chtěl dát zapomenout na jarní blamáž a prožít klidný druholigový ročník.

Zatím to však tak nevypadá. Ani příchody zkušených Bučka s Varadim či hostování opavského Grussmanna nezlomily bídu Valcířů. Ti za sedm kol nasbírali jen pět bodů, vstřelili pouze čtyři branky a patří jim čtrnáctá příčka. Všechny body posbírali Frýdeckomístečtí doma, kde dokázali porazit Třinec a remizovat s Opavou a Vlašimí. Venku padli v Pardubicích, Znojmě i Táborsku, k tomu přišla v posledním kole i domácí porážka se Žižkovem. Osu mužstva tvoří ostřílený brankář Buček, kapitán na postu stopera Literák, velký talent Šumský a v útoku bývalý vítkovický forvard Kovařík. V neděli bude Frýdku chybět Matěj Biolek, jenž bude pykat za čtyři žluté karty.
Vítejte při sledování online přenosu z utkání 8. kola Fortuna národní ligy, ve kterém se v neděli od 15 hodin na Střeleckém ostrově utká českobudějovické Dynamo s Frýdkem-Místkem. Termín utkání se o dvě hodiny posunul po dohodě klubů kvůli večernímu derby pražských "S".
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.