Fotbalová národní liga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hr. Králové : Vítkovice - 4. listopadu 2017   14:00

Hr. Králové
Hr. Králové
10' Pázler  • 90+1' Krátký
2:0
(1:0)
Vítkovice
Vítkovice
Hr. Králové
Lindr – Pajer, Nosek (C), Bederka, Shejbal – Jirsák (9. Schwarz) – Krátký, Zorvan, Pázler (74. Janoušek), Súkenník – Šípek (83. Martan).
Ottmar – Mudra, Martan, Vlkanova, Čech, Janoušek, Schwarz.
Slabý – Poživil, Petřík.
Všesportovní stadion, Hradec Králové
Vítkovice
Květon – Prajza, Mikula (C), Kotouč, Twardzik – Kučera (68. Cverna), Matěj, Urbančok (79. Ožvolda), Vasiljev – Mišinský (63. Szotkowski), Mrázek.
Nemrava – Bzirský, Motyčka, Szotkowski, Hýbl, Ožvolda, Cverna.

Je dobojováno! Pro oba celky se jednalo o složité utkání, šťastnější, a to doslova, jsou dnes ale domácí, kteří poráží Vítkovice 2:0 a přerušují tak šňůru sedmi zápasů bez výhry! Ode mě je to pro dnešek vše, díky za pozornost a příště zase na počtenou.
90+3'
90+3'
Tak ještě jedna velká příležitost Východočechů, dobře se rozvíjející akci ale nakonec zastavuje špatný centr, domácím to ale příliš vadit nemusí.
90+1'
Hradec Králové právě vstřelil branku!
MAREK KRÁTKÝ dostal ideální přihrávku do malého vápna, odkud se už nemohl mýlit a Hradečtí si tak dnes zřejmě definitivně potvrzují vítězství – 2:0!
90'
Nastavují se tři minuty!
89'
Zorvan nahrál při brejkové situaci ve vápně na Súkenníka, který měl zakončovat, jenomže se ještě snažil najít dobíhajícího Krátkého, což se mu ale nepovedlo. Hradec si průběžný výsledek už dávno mohl pojistit, podobné nepřesnosti ho ale výrazně brzdí.
87'
Nedá se říci, že by se hosté vydali už k nějakému finálnímu tlaku. Každopádně se hra alespoň přesunula blíže k brance Lindra, navíc se ale Vítkovice nedostaly.
85'
Martan hned mohl provětrat obranu hostů, s míčem se ale ideálně nesetkal, takže to nakonec bránící dvojice hráčů bezpečně zvládla.
83'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Jakub Šípek, přichází Ladislav Martan.
82'
Hradeckého Šípka už podruhé během chvíle chytly křeče, domácí útočník tak bude muset střídat.
81'
Krátký teď dvakrát mohl založit dobrou útočnou akci domácích, poprvé se mu to vůbec nepovedlo ve středu pole a podruhé špatně nahrával po sprintu k hranici pokutového území.
79'
Střídání v týmu MFK Vítkovice: ze hřiště odchází Dominik Urbančok, přichází Dan Ožvolda.
78'
Votroci zahrávali rohový kop, Schwarz poslal míč na hranici malého vápna, kde se dostal nejvýše brankář Květon, který tak neměl problém rychle zasáhnout.
77'
Janoušek se mohl zapsat hned na střeleckou listinu! Na hranici vápna totiž dostal zřejmě od Zorvana balón, odkud tvrdě vypálil po zemi jen těsně vedle pravé tyče!
76'
Hradečtí se už drží zpět v útoku a snaží se definitivně rozhodnout o osudu tří bodů.
74'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Jan Pázler, přichází Jiří Janoušek.
73'
Vítkovice budou zahrávat rohový kop, v dnešním zápase teprve svůj druhý.
72'
Krátký zřejmě zakopl míč a sudí Slabý ho oceňuje žlutou kartou.
70'
Žlutou kartu dostává Ondřej Cverna (MFK Vítkovice).
70'
Šípek šel sám na brankáře Květoně, i on byl ale zastižen ve vápně obráncem a nakonec se ocitl na zemi, penalta se však nepíská!
68'
Střídání v týmu MFK Vítkovice: ze hřiště odchází Jakub Kučera, přichází Ondřej Cverna.
66'
Obrovská šance Hradce! Domácí vybojovali ve středu pole balón a Súkenník se tak rázem vydal společně s Pázlerem do brejku dva na jednoho. Přihrávka prvně jmenovaného však nevyšla a nakonec tak došlo na koncovku, kterou hradecký záložník poslal těsně vedle levé tyče!
64'
Zatím se nedá říci, že by se něco od začátku druhého poločasu něco změnilo . Oba brankáři totiž měli o hodně více práce v první polovině zápasu.
63'
Střídání v týmu MFK Vítkovice: ze hřiště odchází Vladimír Mišinský, přichází Marek Szotkowski.
61'
Hostující Mikula ve středu pole tvrdě narazil v souboji do Šípka a vidí za to oprávněně žlutou kartu.
58'
Bederka nyní zavařil Lindrovi, který musel bleskurychle odkopnout balon před dotírajícím útočníkem Vítkovic. Nakonec to ale pro Hradec dopadlo dobře.
57'
Súkenník se z ničeho nic vydal levou stranou do vápna a měl poměrně i dostatek prostoru, jenomže nakonec ho dostihl bránící hráč a zablokovaná koncovka tak byla lehkým soustem pro Květoně!
55'
Žlutou kartu dostává Jakub Kučera (MFK Vítkovice).
54'
Šípek teď mohl pelášil sám na brankáře Květoně, přihrávka ze středu pole se ale odrazila o pár metrů vedle, takže byl u míče právě dříve právě zmiňovaný brankář.
53'
MFK už zase začíná vystrkovat růžky, nyní to skončilo dvěma prudkými centry přes prostor Lindra, znovu to však bylo bez zakončení.
52'
Pázler skvěle prošel středem pole a pak ještě lépe nahrál na nabíhajícího Krátkého, který sice zakončil k levé tyči, ovšem až po odpískání ofsajdu a o nic zásadního se tak nejednalo.
50'
Druhá polovina zápasu toho zatím ještě moc nepřinesla, každopádně směrem dopředu se snaží být i nadále více aktivnější domácí, koncovka však zatím schází.
49'
Hradečtí si sice trochu sami zavařili, ovšem nakonec situaci zvládli a míč rychle dostali zpět do své moci.
48'
Shejbal však našel hlavu prvního bránícího hráče, dopředu to tak bude zkoušet hostující celek.
47'
Šípek efektivně prošel pravou stranou hřiště a u vápna byl faulovaný, takže bude následovat zajímavý přímý kop!
46'
Shejbal snad v desáté vteřině druhého poločasu fauloval tvrdě Mrázka a vidí za to žlutou kartu.
46'
První polovina zápasu je za námi, více příležitosti na skórování sice měli hosté, ovšem branku dali prozatím jenom domácí, kteří tak jdou do kabin spokojenější. Druhá polovina zápasu by však mohla přinést ještě hodně zajímavou podívanou!
45+2'
45+2'
Shejbal zakroutil míč na přední tyč, s čímž však počítal také Květon, který míč lehce lapil a to bude pro první polovinu zápasu zřejmě vše.
45+1'
Nastavují se dvě minuty, které začínají přímým kopem Hradce z poměrně dobré pozice!
44'
Bederka našel nabíhajícího Zorvana, který si hlavou obhodil obránce a poté centroval na hlavu nehlídaného Pázlera. Ten se ale do koncovky nedostal, protože za pět minut dvanáct zakročila vítkovická defenziva!
42'
Tentokrát se směřovala pozornost na levé křídlo, tudy si totiž cestu udělal Vasiljev, jenomže ho rychle ve vápně dostihl Pajer a Lindr tak neměl příliš těžkou práci.
40'
Hostující Kučera proběhl pravou stranu hřiště a pak nacentroval na penaltu, kam si nabíhal Twardzik. Ten to sice měl na hodně krkolomnou střelu, i tak se ale dokázal rychle vyšvihnout do vzduchu, leč pak zakončit hodně nepřesně!
38'
Hra se přesunula dos středu pole, kde se toho příliš zásadního neděje. Oba týmy si často vyměňují míč a příliš se toho neděje.
36'
Nynější útočné snažení přineslo nedaleko branky Hradce jen pár náznaků a pak lahůdku pro Lindra, který lehce schoval balon do náruče.
34'
Schwarz se snažil zamířit zřejmě na zadní tyč, jenomže se mu ti příliš nepovedlo a míč se nakonec odráží od prvního bránícího hráče daleko od pokutového území.
33'
Ne levém křídle byl faulován Zorvan, i když se hosté trochu zlobí, následovat bude přímý kop a možné ohrožení hostující svatyně.
32'
Jenomže z toho nic vážného nebylo a dopředu se po kratší odmlce žene domácí mužstvo.
32'
Aktivní hra hostů pokračuje rohovým kopem, Vítkovice jsou ve vápně v hodně silném obsazení.
31'
Aby toho Vítkovice nelitovaly! Špatnou rozehrávku Pajera zastihl Mišinský, jenomže ani z další příležitosti tentokrát z hranice šestnáctky není Lindr překonán!
30'
Domácí si začínají zahrávat! Tentokrát totiž po pravém křídle nechali proniknout Matěje, jeho centr na malé vápno těsně minul nehlídaný Mišinský a také Vasiljev!
28'
Tohle mohlo dopadnout pro hosty o hodně lépe! Urbančok středem hřiště prošel až před domácí vápno, odkud nahrál na levou stranu pro Mrázka. Ten sice nebyl v dobré pozice, i tak ale vystřelil. Lindr si však s jeho střelou k pravé tyči věděl rady.
26'
Poslední chvíle toho už zase tolik nepřináší, aktivnější zůstává domácí celek, který se však nemůže dostat do dalšího nebezpečného zakončení.
24'
Šípek dostihl hostující rozehrávku, takže se míč nakonec dostal na Krátkého, který ještě k centru před branku vyzval Pajera. Ten však míč poslal tak vysoko, že by dobíhající hráči museli mít o několik metrů navíc, aby alespoň dokázali do balonu trknout hlavou.
22'
Zorvan dostal ve středu pole hodně prostoru, takže se svižně vydal na útočný výlet, který však zakončoval ze nevýhodné pozice, což se ukázalo skutečně jako problém a balón končí hodně mimo branku.
21'
Dobře se rozvíjející akce domácích levou stranou nakonec zastavuje praporek sudího a signalizovaný ofsajd.
20'
Dlouho se hrálo nějakých třicet metrů od branky Hradeckých, až se nakonec míč dostal do stoperů na Lindra, který rychle odkopává za polovinu hřiště.
19'
Vedoucí celek už znovu obléhal pokutové území Vítkovic, střílel Pázler, která však napálil jen val stojících hráčů a pak z posledních sil ještě Bederka, ten ale nezvolil zase potřebnou razanci. U míče nyní hosté, co vymyslí?
17'
Bederka poslal dlouhý pas do prostoru, kam si nabíhal Šípek, ale také dva bránící hráči hostů, kteří nakonec byli úspěšnější.
16'
MFK kombinuje na polovině Východočechů a snaží se dostat k brance Lindra, ten zatím ale pouze diriguje obranu a ještě znovu zasahovat nemusel.
14'
Hradečtí se pohybovali ve vápně Květoně, kde to však v této chvíli koncovkou neskončilo a na Vítkovicích ak je nyní to, aby dokázali rychle uklidnit svoji hru a vrátit se k té, kterou praktikovali na začátku zápasu.
12'
Chvilku se sice hrálo blíže k Lindrovi, teď to je ale už opět domácí mužstvo, které je po vstřeleném gólu rázem jako vyměněné.
10'
Jenomže Votroci se nevzdali a i nadále se snažili dotlačil balon do branky hostů, což se jim i daří. U levé tyče udělal kupu práce Filip Zorvan, který procedil míč k brankové čáře, odkud ho ještě raději razantně dostal do sítě JAN PÁZLER – 1:0!
10'
To by byl panečku start! Po necelé půl minutě totiž Pázler nabil před vápno právě na střídajícího Schwarze, jenž prudkou jedovkou nakonec pouze prásknul do rukavic Květoně!
9'
Zraněného Jirsáka nakonec musí střídat Schwarz a dopředu se žene domácí celek.
8'
Úvodní chvíle zápasu zatím potvrzují aktuální formu obou celků, vždyť hosté se snaží být i nadále hodně nebezpeční!
6'
Krásná akce v podání hostů! Mrázek na pravém křídle vedle vápna zasekl obránce, následně míč lobnul do vápna, odkud z první zakončoval Mišinský. Jeho prudká rána se však od břevna odrazila na brankovou čáru a poté kulatý nesmysl musel rychle odkopnout Bederka, jinak by se hosté už mohli radovat z brzkého vedení!
5'
Po kratší úvaze z toho byla i střela, a to z levého rohu velkého vápna. Lindr se ale jenom mohl prolétnou vzduchem, protože hosté zamířili těsně vedle pravé tyče.
3'
Následný přímý kop rozehrál Hradec nakrátko, Shejbal přiťukl na Zorvana, který si navedl míč do středu pole, ovšem těsně před střelou uklouzl. Dopředu se tak rychle poprvé řítí Vítkovice!
2'
Tentokrát už dobře zapracovala obrana, která míč rychle odehrála až k polovině hřiště, kde však byl faulovaný domácí Jirsák, který navíc bude potřebovat ošetření.
2'
Míč se odrazil na hostujícího Urbančoka, který co nejvíce znepříjemnil koncovku Bederkovi a bude to tak další rohový kop.
1'
Hradec začal aktivně, po centru Zorvana to totiž bude rohový kop a domácí tak budou moci poprvé ohrozit branku.
1'
Oba celky už nastupují na hrací plochu, za malý moment utkání odstartuje!

FC Hradec Králové: Lindr – Pajer, Nosek (C), Bederka, Shejbal – Jirsák – Krátký, Zorvan, Pázler, Súkenník – Šípek.
Náhradníci: Ottmar – Mudra, Martan, Vlkanova, Čech, Janoušek, Schwarz.

MFK Vítkovice: Květon – Prajza, Mikula (C), Kotouč, Twardzik – Kučera, Matěj, Urbančok, Vasiljev – Mišinský, Mrázek.
Náhradníci: Nemrava – Bzirský, Motyčka, Szotkowski, Hýbl, Ožvolda, Cverna.

Rozhodčí: Slabý – Poživil, Petřík..
Dobré sobotní odpoledne z Hradce Králové! I zde dnes pokračuje Fortuna národní liga svým čtrnáctým kolem, ve kterém se střetnou i dva celky s naprosto opačnou momentální formou.
Pod Bílou věží si dali po pádu z nejvyšší soutěže zase za úkol co nejdříve se vrátit zpět mezi českou fotbalovou elitu. Ze začátku nového ročníku jim tento plán i vycházel, ovšem to se nedá říci o posledních kolech. Hradec totiž naposledy zvítězil na začátku září a od té doby se mu daří buď vybojovat z utkání jeden bod nebo odejít jako poražený. Po této sérii samozřejmě přišel i propad tabulkou a momentálně se Votroci nachází až na osmé příčce!
To naopak Vítkovice nyní šlapou jako dobře namazaný stroj. Začátek sezony sice pro Ostravany nepřinášel vůbec žádná pozitiva, ba naopak jenom trápení a před necelým měsícem tak muselo dojít ke změně trenéra. Od té doby nastal však velký zlom, tři výhry v řadě, tedy devět bodů za tři kola, rázem poslaly Vítkovice do trochu příjemnějších vod a i dnes hosté rozhodně nebudou chtít odjíždět s prázdnou. Bude trápící se Hradec další kořistí?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.