Fotbalová národní liga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Příbram : Hr. Králové - 21. dubna 2018   17:00

Příbram
Příbram
3' Matoušek  • 42' Matoušek
2:0
(2:0)
Hr. Králové
Hr. Králové
Příbram
Boháč – Skácel, Tregler, Kodr, Zápotočný – Grajciar (C), Průcha – Matoušek, Hlúpik (71. Květ), Fantiš (74. Antwi) – Ayong (79. Slepička).
Švenger – Květ, Antwi, Kilián, Slepička, Schwendt, Soldát.
Pechanec – Pelikán, Flimmel
Na Litavce, Příbram
Hr. Králové
Ottmar – M. Černý, Čech, Kvída, Funda – Janoušek (71. Eliáš), Martan – Schwarz (46. Zorvan), Miker (65. Krátký), Vlkanova – Pázler.
Lindr – Pajer, Zorvan, Krátký, Šípek, Plašil, Eliáš.

Série Hradce Králové končí na kopačkách Příbrami. Domácí 1.FK vítězí 2:0 po dvou trefách Jana Matouška z prvního poločasu. Příbram mohla zvítězit i větším rozdílem, ale v brance hostí se skvěle ukázal Radim Ottmar a chytil například i pokutový kop Petera Grajciara. Za hosty byl nejvíce nebezpečný Adam Vlkanova, který selhal dvakrát sám před brankářem Boháčem. Příbram se díky těmto bodům dostává znovu jen dva body za vedoucí Opavu, ale osm bodů před svého dnešního soupeře z Hradce.V příštím kole Příbram zajíždí na půdu Frýdku – Místku a Hradec vyzve Olympii na domácím hřišti.
90+3'
90+3'
Domácí publikum již slaví a čeká na konečný hvizd zápasu.
90+2'
Zorvan našel ještě Krátkého v pokutovém území, ale Marek Boháč byl u míče včas a dokázal zasáhnout.
90+2'
Utkání se dohrává a o vítězi zápasu není pochyb.
90+1'
Žlutou kartu dostává Emmanuel Antwi (1.FK Příbram).
90+1'
Do otevřené obrany postupoval Roman Květ, ale nedokázal najít nabíhajícího Matouška. Do přihrávky se vložil Čech.
90'
Rozhodčí nastaví tři minuty.
89'
Adam Vlkanova zakončil tlak hostí špatným předkopnutím míče a brankář Boháč může šetřit vteřinky při odkopu od vlastní branky.
89'
Blíží se konec utkání a Příbram je zatlačená ve vlastním pokutovém území.
88'
Tomáš Zápotočný zblokoval centrovaný míč Vlkanovi na rohový kop, který však nebezpečí pro domácí tým nepřináší.
87'
Rudol Skácel velmi chytře promáchl míč a domácí Příbram může vhazovat na levé straně hřiště.
85'
Za faul loktem na polovině hřiště vidí žlutou kartu Petr Eliáš
85'
Filip Zorvan posílal dlouhý míč do pokutového území z poloviny hřiště, ale jeho míč doputoval jen do rukavic domácího brankáře.
84'
Žlutou kartu dostává Petr Průcha (1.FK Příbram).
84'
Žlutou kartu dostává Adam Vlkanova (FC Hradec Králové).
83'
Roman Květ se pokusil vystřelit zpoza pokutového území, ale branku trefit nedokázal. Na hřišti zůstává v křečích ležet Jan Matoušek.
82'
Příbram je na míči, ale domácí tým nikam nespěchá.
80'
Deset minut do konce a hra se ustálila uprostřed hřiště.
79'
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Karsten Ayong, přichází Miroslav Slepička.
78'
Emanuel Antwi nedokázal přesně odcentrovat, ale jeho míč je sražen na rohový kop, který zahraje Grajciar.
77'
Nový muž na hřišti Eliáš se dostal k hlavičkovému pokusu, ale branku trefit nedokázal.
76'
Příbram se tradičně zatáhla a čeká co vymyslí hosté.
75'
Jan Pázler byl nachytán v ofsajdu i tentokrát. Nejlepší střelec hostí se zatím dnes příliš nepředvedl.
74'
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Antonín Fantiš, přichází Emmanuel Antwi.
73'
Hra se odehrává uprostřed pole a čas pro hosty z Hradce běží opravdu rychle.
71'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Jiří Janoušek, přichází Petr Eliáš.
71'
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Filip Hlúpik, přichází Roman Květ.
Trojšance hostí. Nejprve se do střely dostal Zorvan, který protáhl brankáře Boháče a následnou dorážku Krátkého vyndal z brankové čáry Kodr. Šanci ukončil střelou opět Krátký
69'
Hradec se již upíná k dlouhým míčům a nakopává na polovinu hostí zatím neúspěšně.
68'
Hosté však z rohového kopu nic nevytěžili, protože míč z kopaček Fundy končí za brankou domácích.
67'
Po občerstvovací pauze se snaží útočit hostující Hradec Králové a dostává se do velké šance. Adam Vlkanova se ocitl znovu až před brankářem Boháčem, ale domácí strážce branky skvěle vystál a vyrazil na rohový kop.
66'
Ojedinělý útok Hradce Králové zkusil Martan, ale při své přihrávce podklouzl a míč je v zámezí. Následuje pauza na občerstvení,
65'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Jiří Miker, přichází Marek Krátký.
64'
Jan Kvída pohlídal svého podzimního spoluhráče Skácela a nepustil ho do šance na vlastní polovině.
63'
Výsledek utkání je stále 2:0 pro domácí, kteří i tentokrát drží míč a nikam se neženou.
62'
V pokutovém území Hradce Králové zůstává ležet Jan Kvída a musí být ošetřován.
61'
Radim Ottmar drží naděje hostujícího týmu. Svým skvělým zákrokem vychytal nabíhajícího Filipa Hlúpika, který sám před brankářem trestuhodně selhal.
60'
V ofsajdové pozici je nachytaný nejlepší střelec Fortuna Národní Ligy Jan Pázler.
59'
Centrovaný míč z pravé strany vysílal Filip Hlúpik, ale našel jen v záklonu hlavičkujícího Jana Matouška. Toto není nebezpečí pro brankáře Radima Ottmara.
58'
Teplé počasí utlumilo tempu utkání. Příbram navíc drží míč a Hradec nedokáže domácí o míč připravit.
57'
Další z rychlých akcí domácí Příbrami po ose Grajciar – Hlúpik končí nepřesnou střelou druhého jmenovaného. Míč se bude odkopávat od branky Hradce Králové.
56'
Hradecký rohový kop byl nebezpečnejší. Funda našel domácího odchovance Jana Kvídu, ale hlavička stopera hostí branku netrefuje.
55'
Peter Grajciar ani tentokrát neposlal do pokutového území kvalitní centrovaný míč a Hradec z protiútoku vytěžil rohový kop.
54'
Rychlá přímočará kombinace domácí Příbrami končí sraženou střelou Matouška a následuje rohový kop.
53'
Po mírné přestávce se znovu pokračuje, ale Skácel svým dlouhým míčem nedokázal najít nikoho na útočné polovině.
52'
Po srážce Černého s Fantišem zůstává domácí útočník ležet na trávníku a musí být ošetřen.
51'
Příbram nikam nespěchá a brankář Boháč kombinuje se svými spoluhráči.
50'
Ve druhém poločase se útočného faulu dopustil hostující Jiří Miker a domácí mají tak chvíli na založení dalšího útoku.
49'
Aktivní Příbram se dostává do šance na levé straně. Rudolf Skácel nacentroval na kopačku volného Ayonga, který nedokázal zakončit sám před brankářem Ottmarem.
48'
Na branku Hradce Králové postupoval také Karsten Ayong, ale o míč přišel velmi brzo.
47'
Jan Matoušek ukazuje svou formu a dostal se do pokutového území kde udělal kličku dvěma obráncům hostí, ale následná střela byla zblokována.
47'
Hradec rozehrál druhý poločas, ale míč mají na kopačkách domácí.
46'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Petr Schwarz, přichází Filip Zorvan.
46'
Oba celky se trousí na hřiště a za chvíli začne druhý poločas.
První poločas je u konce. Příbram v zápase sezóny vede 2:0 a je o další polovinu blíže k postupu zpět do první ligy. Skvělý vstup do utkání gólově završil Matoušek, který přidal před koncem poločasu i druhou branku. Domácí kapitán Peter Grajciar neproměnil pokutový kop a Hradec tak má stále šanci na úspěšný výsledek. Za hosty se navíc ve skvělé příležitosti neprosadil Adam Vlkanova, který selhal sám před brankářem Boháčem. Druhý poločas začne zhruba za patnáct minut.
45+1'
45+1'
První polovina se dohrává. Příbram drží míč a Hradec se již nikam nežene.
45'
Rozhodčí nastavuje jednu minutu.
44'
Příbram první poločas dohrává s míčem na kopačkách a čeká na poločasový hvizd.
43'
Na polovině hostí je faulovaný Čech a Hradec může rozehrávat z vlastní poloviny.
43'
Neproměněná penalta je zapomenutá a Příbram má těsně před poločasem dvoubrankový náskok.
42'
Příbram právě vstřelila branku!
Protiútok domácí Příbrami, který táhl z vlastní poloviny kapitán Peter Grajciar domácí skvěle zakončili. Domácí kapitán našel JANA MATOUŠKA, který se nerozpakoval a prostřelil brankáře Hradce Králové
41'
Nebezpečí se však po centru Vlkanovi nekonalo a Příbram je v klidu.
40'
Miker zkoušel prostřelit hradbu těl v obranš domácích, ale míč končí jen v zámezí a následuje rohový kop.
40'
Další útočný faul Příbrami způsobil tentokrát Ayong.
39'
Vyrovnání mohlo přijít po hlavičce Adama Vlkanovi, který však zakončil slabě doprostřed branky.
38'
Peter Grajciar (1.FK Příbram) neproměňuje pokutový kop. Domácí kapitán střílel po své levé ruce, ale domácí brankář Radim Ottmar skvěle vystihl směr a také následnou dorážku.
37'
Příbram bude kopat pokutový kop po ruce Jana Kvídy. Skvěle si v protiútoku dva na dva počínal Jan Matoušek,
36'
Útočného faulu se dopustil Hlúpik a brankář Ottmar rozehrává pár metrů před svým pokutovým územím.
35'
Peter Grajciar vyslal kvalitní míč na zadní tyč kam naskakovali tři hráči domácích, ale Milan Černý dokázal vyskočit nejvýše a míč odvrátit do bezpečí.
34'
Další rohový kop pro Příbram vybojoval efektně patičkou Antonín Fantiš.
33'
Na polovině domácích znovu kombinuje Hradec, ale centry hostí, ale zatím úspěch nemají.
32'
Centrovaný míč z pravé strany zkusil Martan, ale trefil jen hlavu obránce Kodra, který poslal míč do bezpečí.
31'
Kombinační akci po zemi nedokázal využít Graciar, který zkazil přihrávku na malém prostoru a do protiútoku směřoval Hradec.
30'
Půl hodina hry je u konce. Příbram je aktivnějším celkem, ale hosté z Hradce Králové dokázali hru vyrovnat a mít také jednu obrovskou šanci.
29'
Z druhé strany již Příbram rohový kop kvalitně nezahrála a Jiří Miker utíkal do protiútoku, ale selhal ve své přihrávce, kterou poslal na vracejícího se Průchu.
28'
Šance na další rohový kop pro Příbram. U míče je klasicky Grajciar se Skácelem, který nakonec centroval do skrumáže před branku odkud se míč odrazil na další rohový kop pro domácí.
27'
Žlutou kartu dostává Jiří Miker (FC Hradec Králové).
27'
Aktivitu domácí Příbrami potvrzuje náběh kapitána Grajciara, ale brankář Ottmar byl u míče dříve než domácí záložník.
26'
Na druhé straně se míč dostal do rukavic Radima Ottmara po zpětné hlavičce svého spoluhráče Černého.
25'
Po krátké pauze znovu pokračujeme a do útoku utíká Hradec Králové. Po levé straně utíká Pázler, který předložil míč do stoprocentní situace svému spoluhráči Vlkanovovi, který nedokázal sám před brankou trefit a míč poslal jen vedle pravé tyče.
23'
Při dnešním teplém počasí nechává rozhodčí oba celky osvěžit a napít u střídaček obou celků.
22'
Aktivnější je v posledních minutách Hradec a další centrovaný míč posílá do pokutového území Funda. Jeho přetažený míč však Kodr dokázal dostat do zámezí a Příbram je tak mimo nebezpečí.
21'
Hra se rychle přesunula na druhou stranu hřiště kde kličkuje s míčem mladý Miker, ale jeho následný centr skončil znovu jen v rukavicích brankáře Boháče.
20'
Standartní situace tentokrát z pravé strany, ale míč je dál než při předchozí šanci. Autorem je Rudolf Skácel, který poslal centr do pokutového území kde se k míči dostal Fantiš, ale branku přestřelil.
19'
Oba celky se snaží hrát rychlý kombinační fotbal, ale tento styl hry se daří praktikovat více domácímu celku.
18'
Protiútok Hradce Králové, ale Jiří Miker si nepohlídal ofsajdové postavení.
17'
Příbram kombinuje znovu na levé straně hřiště, ale po kombinaci na jeden dotek o míč přichází Skácel.
16'
Stadion se i přes počáteční rozpaky slušně zaplnil a žene domácí tým za kvalitním výkonem.
15'
Peter Grajciar příbramský kapitán si postavil míč a rozběhl se k rozehrání přímého volného kopu, kterým obstřelil zeď. Brankář Ottmar však byl proti a míč v cestě do branky dokázal vyrazit.
13'
Před pokutovým územím je faulován Karsten Ayong a Příbram má k dispozici standartní situaci.
12'
Jan Matoušek se pokusil o další individuální akci po pravé straně, ale selhal ve finální přihrávce, kterou poslal do prostoru ve kterém stáli jen hostující obránci.
11'
U rohového kopu si Příbram počínala stejně jako Hradec a míč z kopačky Grajciara trefil rukavice brankáře Ottmara.
10'
Další velmi dobrá kombinace příbramských hráčů Skácela s Grajciarem, ale na poslední chvíli zasáhl Funda a míč zblokoval na rohový kop.
9'
Po inkasované brance se dostal do hry i Hradec Králové a zatlačil domácí do defenzivy, ale míč drží jeho stopeři Kvída s Čechem.
8'
Rudolf Skácel dokázal ohrozit brankáře Ottmara dalekonostnou střelou se kterou měl brankář hostí velký problém, ale dokázal míč vyrazit mimo tři tyče.
6'
Míč z kopaček Janouška skončil pouze v rukou brankáře Boháče a Příbram má tak míč ve své moci.
5'
Poprvé útočí i Hradec Králové. Po pravé straně to zkouší Miker, ale jeho centrovaný míč je zblokován na rohový kop.
4'
I po vedoucí brance Příbram je aktivnější a drží míč na svých kopačkách.
3'
Autorem branky je JAN MATOUŠEK. Příbram jde do vedení. Domácí ofenzivní záložník dostal velmi dobrou přihrávku na střed hřiště a ještě lepší střelou posílá domácí tým do vedení.
3'
Domácí Příbram je zatím aktivnějším týmem a hra se odehrává na polovině hostí.
2'
Po skrumáži na levé straně hřiště doputoval centrovaný míč z kopaček Hlůpika do rukavic brankáře Ottmara.
1'
Příbram zkusila zahájit zápas dlouhým nákopem na polovinu svého soupeře, ale míč nikdo z útočících hráčů nezachytil.
1'
Oba celky již přichází na hřiště vedené trojicí rozhodčích
Příjemné sluneční počasí do ochozů zatím nepřitáhlo moc fanoušků, ale do začátku zápasu chybí stále patnáct minut.

1.FK Příbram: Boháč – Skácel, Tregler, Kodr, Zápotočný – Grajciar, Průcha – Matoušek, Hlúpik, Fantiš – Ayong.
Náhradníci: Švenger – Květ, Antwi, Kilián, Slepička, Schwendt, Soldát.

FC Hradec Králové: Ottmar – M. Černý, Čech, Kvída, Miker – Martan, Janoušek, Schwarz, Funda – Vlkanova, Pázler.
Náhradníci: Lindr – Pajer, Zorvan, Krátký, Šípek, Plašil, Eliáš.

Rozhodčí: Pechanec – Pelikán, Flimmel.
Poslední vzájemný zápas těchto týmů se odehrál v Září na stadionu Hradce Králové v rámci devátého kola. Utkání však bylo rozhodnuto již na jeho začátku. Příbram se dostala do vedení v sedmé minutě po brance Karstena Ayonga. Druhou branku zápasu přidal hlavou po rohovém kopu Marek Kodr. Příbram si následný průběh utkání pohlídala a odvezla si tři body. Historicky jsou oba celky ve vzájemných utkáních vyrovnaný a nikdy před zápasem není jasno, který z týmů vyhraje. Můžeme se těšit jak dopadne dnešní zápas.
Hradec Králové se nachází na třetím místě tabulky. Otroci dělají vše proto, aby dostihli vedoucí dvojici týmů a zabojovali o postup. Týmu se daří zejména v posledních kolech, když si drží sérii čtyř zápasů bez ztráty bodu a zejména výhry s Třincem a Pardubicemi byly velice důležité. Tahounem týmu je nejlepší střelec celé soutěže útočník Jan Pázler, který nastřílel již patnáct branek. Naproti tomu druhým nejlepším střelcem týmu je „jen“ se čtyřmi brankami Petr Schwarz.
1.FK Příbram má zatím poměrně úspěšně nakročeno k návratu zpět do první ligy. Odehráno má dvacet jedna zápasů, ze kterých vytěžila 42 bodů s bilancí 13-3-5. Tento výsledek zatím stačí na postupové druhé místo. Na zatím vedoucí Opavu tým od Litavky ztrácí 5 bodů a stejný náskok má na třetí Hradec Králové. Pro Příbram hovoří také to, že má stále nedohraný zápas s Varndsdorfem k dobru. Cestu za postupem Středočeského týmu střelecky řídí kapitán Peter Grajciar a Jan Matoušek se sedmi brankami. Za nimi následuje Karsten Ayong, který má branek 6. Na druhé straně hřiště se dobře daří stabilní obrané čtveřici Skácel, Tregler, Kodr, Zápotočný, která v tomto složení odehrála prakticky celou sezonu. Záda týmu kryje jednička v brance Marek Boháč.
Šlágr dvacátého třetího kola je zde! 1.FK Příbram hostí na stadionu u Litavky tým Hradec Králové.
Příbram je aktuálně na druhém místě se zápasem k dobru a náskokem na svého soupeře pět bodů. Zápas je tak důležitý pro oba dnešní soupeře, kteří se o body poperou v Sobotu 21.4 od 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.