Fotbalová národní liga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Příbram : Sokolov - 12. května 2018   17:00

Příbram
Příbram
37' Skácel
1:0
(1:0)
Sokolov
Sokolov
Příbram
Boháč – Skácel, Kodr, Tregler, Soldát – Grajciar (C) (81. Antwi), Průcha – Hlúpik, Fantiš (54. Květ), Matoušek – Ayong (46. Slepička).
Švenger – Květ, Vávra, Antwi, Kilián, Slepička, Schwendt.
Dubravský – Dresler, Lakomý
Na Litavce, Příbram
Sokolov
Bolek – Mejdr, Strada, Mráz, Čermák – Machek, Jakub Dvořák II. (C) – Kosak (74. Rychnovský), Končal (68. Silný), Vávra – Přeučil.
Belaň – RV. Vaněk II., Silný, Rychnovský, Body.

Utkání je u konce. Zápas mezi Příbramí a Sokolovem příliš pohledný fotbal nenabídl, ale domácí i přesto slaví. Díky brance Rudolfa Skácela získávají tři body a dostávají se pouhý jeden bod za vedoucí Opavu. Za zmínku stojí ještě šance Hlúpika, který trefil břevno. Domácí Příbram příští kolo čeká souboj na hřišti Opavy a následně domácí zápas s Pardubicemi. V obou zápasech se již může rozhodnout o návratu zpět do nejvyšší soutěže. Hosty ze Sokolova čekají týmy bojující o udržení Frýdek – Místek a Vítkovice. Tímto se s Vámi loučím a budu se těšit u dalších zápasů Fortuna Národní Ligy.
90+3'
90+2'
Příbram znovu zalezlá na své polovině a čeká na dlouhé míče směřující na jejich polovinu.
90+1'
Emoce na stadionu rostou. Hostující Machek se dopustil faulu na polovině hřiště, ale rozhodčí posoudil jako nezaviněnou srážku a dává Sokolovu míč rozhodčího.
90'
Baník Sokolov má velký tlak a snaží se v závěru utkání vyrovnat.
90+1'
Žlutou kartu dostává Marek Kodr (1.FK Příbram).
89'
V závěru utkání má Příbram k dispozici rohový kop, který rozehrává na krátko a drží míč na kopačkách.
88'
Sokolov nedokázal dobře naložit se svou šancí. Střídající Rychnovský se opřel do míče, ale trefil jen dobře postavenou příbramskou zeď.
87'
Velká šance pro Sokolov. Vojtěch Přeučil si staví míč těsně za hranicí vápna a má velkou možnost na vyrovnání.
86'
Srážka Hlúpika s Mejdrem je posouzena jako faul domácího záložníka.
85'
Rohový kop Sokolova se vůbec nezdařil. S tímto pokusem si brankář Boháč poradil bez problémů.
84'
Hosté ze Sokolova jsou aktivnější. Domácí Příbram je zalezlá na své polovině a brání těsný výsledek
83'
Faulovaný je tentokrát brankář Boháč, ale strážce příbramské branky bude v pořádku.
82'
I tentokrát Příbram byla v mírné šanci, ale Jan Matoušek nedokázal poslat přesný centr.
81'
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Peter Grajciar, přichází Emmanuel Antwi.
81'
Necelých deset minut do konce. Příbram vede 1:0 a příliš nespěchá.
80'
Jan Mejdr se dopustil taktického faulu na polovině hřiště. Faulovaným vyl Skácel, ale domácí svou standartní situaci rozehrávají jen na krátko na své obránce.
79'
Příbrami nevyšla ani rychlá kombinace Slepička – Květ. Druhý jmenovaný nakonec nedokázal přesně přihrát a o míč přišel.
78'
Kombinace vázne i na straně Sokolova a hra připomíná spíše boj než pohledný fotbal.
77'
Baník Sokolov se snaží otevřít hru. Nyní nechybělo mnoho a k odraženému míči se dostal Slepička. Bohužel pro domácí Mejdr byl u míče dříve.
76'
Náznak šance Příbrami. Na pravé straně s míčem postupoval Jan Matoušek, který si obhodil dva hráče Sokolova, ale s míčem se nakonec dostal až za brankovou čáru. Následuje odkop od branky hostů.
75'
Míč má na svých kopačkách Příbram, která se svým útokem příliš nespěchá.
75'
Roman Body se nakonec premiérového startu nedočkal.
74'
Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Jan Kosak, přichází Martin Rychnovský.
73'
Centrovaný míč z kopaček Přeučila dokázal odvrátit Soldát.
72'
Standartní situaci mají k dispozici hosté. Následovat bude centrovaný míč do pokutového území.
71'
Hra se odehrává uprostřed hřiště bez větších šancí na obou stranách. Toto tribuny v Příbrami příliš nebaví.
70'
Na střídačce hostí se připravuje střídání a do hry by měl premiérově zasáhnout Roman Body.
69'
Dalšího faulu na polovině polovině hřiště se dopustil Sokolov a domácí tak drží míč na svých kopačkách.
68'
Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Matěj Končal, přichází Jan Silný.
67'
Hlavičku Miroslava Slepičky se snažil svým centrem nalézt Jaroslav Tregler, ale hostující Mejdr vyskočil lépe a míč odvrátil do bezpečí.
66'
Hra se oproti první polovině uklidnila a ani jeden z týmů se netlačí do zakončení.
65'
Žlutou kartu dostává Peter Mráz (FK Baník Sokolov).
64'
Dnes již po několikáté je na hřišti ošetřován obránce Mejdr.
63'
Žlutou kartu dostává Vojtěch Přeučil (FK Baník Sokolov).
62'
Brankář hostí se nerozpakoval a poslal rychlý nákop na nabíhajícího Vávru, který zakončil k pravé tyči kde si na míč počkal brankář Boháč.
61'
Roman Květ dokázal vybojovat další rohový kop, který kapitán Grajciar poslal na brankáře Bolka.
60'
Aktivita domácích nekončí, ale jejich kombinace je příliš daleko od Sokolovské branky.
59'
Další rohový kop Příbrami znovu končí jen nepřesným centrem.
58'
Peter Grajciar našel jen hostující obranu, která odvrátila míč přímo na kopačku Hlúpika, ale zakončení příbramského záložníka selhalo.
57'
Nový muž na hřišti Roman Květ je faulovaný na útočné polovině. Šance pro domácí celek k centru do pokutového území.
56'
Dnes již několikátá střela Petera Grajciar z vetší vzdálenosti, ale tentokrát míč končí vedle branky.
55'
Petr Bolek se rozčiluje po rohovém kopu Příbrami. Hostující brankář byl atakován naskakujícím Slepičkou, ale rozhodčí celou akci jako faul neposoudil.
54'
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Antonín Fantiš, přichází Roman Květ.
53'
Rudolf Skácel hledal svým centrem Antonína Fantiše, ale do celé akce se vložil Čermák a Příbram má k dispozici rohový kop.
53'
Útok hostí zastavil ofsajd. Na druhé straně hřiště si podobně počínala i Příbram.
52'
Aktivitu na svých kopačkách mají hosté. Domácí jsou mírně zatažení a očekávají co se stane.
51'
Velkou šanci měl před sebou Jan Kosak. Sám na malém vápně nedokázal zpracovat míč a zakončit.
50'
Žlutou kartu dostává Jan Matoušek (1.FK Příbram).
49'
Na pravé straně zkoušel zaběhnout za obranu Hlúpik, ale míč od Jana Matouška byl příliš dlouhý. Sokolov je tak zpět u míče.
48'
Po kombinaci Matouška se Slepičkou se útočného faulu dopustil Fantiš. Odkopávat bude brankář Bolek.
47'
Hosté vstupují do druhého poločasu aktivněji s míčem na kopačkách.
46'
Tradiční založení akce Příbrami nákop na útočnou polovinu nevyšlo.
46'
Rozehrávkou Slepičky s Grajciarem začal druhý poločas utkání Příbram – Sokolov.
46'
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Karsten Ayong, přichází Miroslav Slepička.
46'
První poločas je u konce. Domácí Příbram se v něm dostala do vedení díky krásné hlavičce obránce Rudolfa Skácela. V průběhu prvního poločasu byla Příbram lepším týmem a dostala se i do další šance ve které brankář Hlúpik trefil břevno branky kterou stráží Petr Bolek. Druhý poločas začne zhruba za patnáct minut a tímto jste srdečně zváni k jeho sledování.
45'
45'
Vojtěch Přeučil zatočil míč přímo na branku, ale i tentokrát je brankář Boháč pozorný a míč chytá.
45'
Faulu na polovině domácích se dopustil Karel Soldát. Faulovaným hráčem je Matěj Končal a hosté mají šanci na vyrovnání.
44'
Do konce prvního poločasu chybí necelá minuta a Příbram vede 1:0. Aktuálně má však míč na kopačkách Sokolov.
43'
Ošetřovaným hráčem je Antonín Fantiš, ale i domácí hráč bude v pořádku.
42'
Nadějnou akci hostujícího celku právě zmařilo špatné zpracování Matěje Končala.
41'
Ofsajd domácích zastavuje tlak a odkopávat bude brankář Bolek.
40'
Domácí po brance ještě zvyšují obrátky a nepouští Sokolov ze své poloviny.
39'
Po faulu na Ayonga měl další šanci na zakončení Grajciar, ale tentokrát mu přímý kop nevyšel a branku netrefil.
38'
Na druhé straně hřiště se o okamžité vyrovnání pokusil Vávra, ale brankář Boháč zasahovat nemusel.
37'
Příbram právě vstřelila branku!
Autorem branky je RUDOLF SKÁCEL, který si skvěle naskočil na centrovaný míč od Petera Grajciara ze standartní situace a z těsné blízkosti brankáře zakončil přesně.
36'
Na druhý pokus je Matoušek faulován a Příbram má šanci na nebezpečnou standartní situaci.
36'
Mezi obránce se dostával Jan Matoušek, ale hostující Mráz dokázal odvrátit do bezpečí.
35'
Podobně jako v zápase ve Vansdorfu vázne Příbrami finální přihrávka. Šance buď skončí ofsajdem nebo nepřesnou přihrávkou.
34'
Centr Čermáka končí znovu jen v rukavicích brankáře Boháče.
33'
Na levé straně hřiště předvedl dlouhý sprint veterán Rudolf Skácel, kterému došla síla v závěrečném okamžiku a nedokázal dobře odcentrovat.
32'
Karsten Ayong kličkoval uvnitř pokutového území, ale místo střely zvolil přihrávku na Hlúpika, která mu však nevyšla a dobrá šance Příbrami je u konce.
31'
Vojtěch Přeučil zakončil střelou za hranou šestnáctky, ale branku trefit nedokázal.
30'
Půl hodina hry je u konce. Domácí Příbram měla zatím větší šanci ke skórování, když břevno orazítkoval Hlúpik, ale i přes větší aktivitu domácích je stav bezbrankový.
29'
Dalším hráčem, který odnesl tvrdou hru je hostující Přeučil, ale také on bude moci pokračovat ve hře.
28'
Lehce zraněn je hostující Mejdr, ale bude moci po krátkém ošetření pokračovat ve hře.
27'
Příbram stále snaží hrát kombinační hru, ale stále schází přesné finále útočných akcí.
26'
Míč z kopaček Končala si našel přesně brankář Boháč.
25'
Faulu se dopouští Jaroslav Tregler, který poslal k zemi Přeučila. Zahrávat se bude standartní situace.
24'
Aktivita domácích se stupňuje. Sokolov je na své polovině a čeká co jejich dnešní soupeř vymyslí.
23'
Domácí Příbram v obrovské šanci. Jaroslav Tregler skvěle našel Hlúpika, který v šanci sám na brankáře loboval, ale jeho míč směřující do branky skončil jen na břevně hostující branky.
22'
Rohový kop nebezpečí nepřinesl, ale domácí kapitán Grajciar se dostal k další střele zpoza vápna a trefil přesně k pravé tyči. Bohužel pro domácí brankář Sokolova Bolek byl včas na místě.
21'
Z dálky se do míče opřel Grajciar, ale míč končí jen na rohovém kopu po odrazu od nohy Mejdra.
20'
V úvodních dvaceti minutách se hraje fotbal prakticky bez šancí. Tohle není to co chce domácí publikum vidět.
19'
Vojtěch Přeučil se nepochopil se svým spoluhráčem Vávrou a svou přihrávku poslal úplně mimo. Rozehrávat může brankář Boháč.
18'
Obránce Příbrami Soldát vyslal do útočné šance nejlepšího střelce domácí Příbrami, který své solo zakončil jen slabou střelou do rukavic brankáře Bolka.
17'
Další vhazování mají k dispozici hosté, ale celá akce selhala na dobrém zpracování.
16'
U míče jsou znovu hráči ve žlutých dresech. Konkrétně míč držíPřeučil na pravé straně hřiště.
15'
Příbram se usadila na útočné polovině, ale zatím chybí přesná přihrávka na útočníka Ayonga.
14'
Rozehrávka směřovala na zadní tyč, kde však skákal jen hostující Mejdr a odehrál v poklidu na autové vhazování.
13'
První rohový kop v podání Příbrami rozehraje Peter Grajciar.
12'
Rozhodčí Dubravský odpískal faul domácímu Grajciarovi, ale tento výrok se domácímu kapitánovi vůbec nelíbí. Naštěstí pro domácí však standartní situace Vávry nebezpečí nepřinesla.
11'
Favorizovaní domácí zatím nepředvádí dobrý výkon. Domácí fanoušci to cítí a začínají povzbuzovat svůj celek.
10'
Hra je v prvních deseti minutách zcela vyrovnaná a odehrává se převážně uprostřed hřiště.
9'
Nejlepší střelec Sokolova se napřáhl ke střele, ale trefil pouze obránce Kodra.
8'
Filip Hlúpik hledal dlouhým míčem Antonína Fantiše, ale příbramský útočník zpracovat nedokázal.
7'
Nepovedený výkop předvedl brankář Boháč a hosté jsou znovu u míče.
6'
Kombinace Příbrami je zatím sice pohledná, ale končí jen na polovině hřiště.
5'
Ke srážce dvou čtrnáctek došlo na polovině hřiště. Domácí Ayong se srazil s Mejdrem. Oba hráči jsou v pořádku.
4'
Od branky může v klidu odkopávat brankář Bolek.
3'
Začátek utkání získává Příbram aktivitu na útočné polovině a kombinuje po celé jeho šířce. Do šance se však dostat nedokáže.
2'
Na útočné polovině se faulu dopustil Vávra a domácí mají možnost poslat dlouhý míč do pokutového území.
2'
Rychlá rozehrávka domácího brankáře však nevyšla a Přeučil se dostal ke střele, ale branku minul.
1'
První útok se snažil Sokolov založit po levé straně hřiště, ale kombinace selhala a od branky odkopává brankář Boháč.
1'
Výkop utkání obstarali hosté konkrétně Vávra.
1'
Oba celky již nastupují na hřiště v doprovodu hlavního rozhodčího Dubravského. Domácí klasicky v černých dresech. Hosté mají žluté barvy.
Díky dnešnímu zaváhání Opavy na hřišti Olympie kde vedoucí celek tabulky remizoval 1:1 má Příbram možnost dotáhnout se na první příčku a zároveň se hodně přiblížit postupu zpět do nejvyšší soutěže.
V Příbrami se vše chystá na start utkání ve kterém domácí přivítají Baník Sokolov. Tribuny se pomalu plní, ale návštěva i přesto nebude nijak oslnivá. Start utkání je za deset minut.

1.FK Příbram: Boháč – Skácel, Kodr, Tregler, Soldát – Grajciar (C), Průcha – Hlúpik, Fantiš, Matoušek – Ayong.
Náhradníci: Švenger – Květ, Vávra, Antwi, Kilián, Slepička, Schwendt.

FK Baník Sokolov: Bolek – Mejdr, Strada, Mráz, Čermák – Machek, Jakub Dvořák II. – Kosak, Končal, Vávra – Přeučil.
Náhradníci: Belaň – RV. Vaněk II., Silný, Rychnovský, Body.

Baník Sokolov se nachází v klidném středu tabulky. Sedmé místo je pro
Západočechy velmi dobré umístění i přes prohru v posledním kole s Hradcem Králové. Celkově Sokolov má odehráno 26 zápasů s bilancí 10-5-11 a 35 body. Nejlepším střelcem týmu je Jan Kosak s osmi brankami.
1.FK PŘÍBRAM

Forma Příbrami v posledních kolech nebyla příliš oslnivá. Po domácích vítězstvích s Hradcem Králové a Vítkovicemi přišli pro Středočechy zbytečné venkovní prohry ve Frýdku – Místku a Ústní nad Labem. Pro Příbram bylo důležité vítězství v dohrávce 19. kola na hřišti zachraňujícího se Vansdorfu 5:2. I přes výsledky jako na houpačce je Příbram stále na druhém místě se čtyřbodovou ztrátou na vedoucí Opavu. Na třetí Hradec Králové má naopak náskok pěti bodů a zápas k dobru. Nejlepším střelcem týmu je čerstvě dvacetiletý Jan Matoušek, který se trefil již jedenáctkrát v sezóně. V sestavě bude chybět jeden z nejzkušenějších hráčů domácích Tomáš Zápotočný.
Vítám Vás na zápase dvacátého sedmého kola Fortuna Národní Ligy. V dnešním utkání se proti sobě postaví domácí 1.FK Příbram proti FK Baník Sokolov. Utkání začne v Energon Areně v sobotu od 17:00. Zápasem Vás svým komentářem provede Martin Pištora.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.