Fotbalová národní liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sokolov : Třinec - 23. srpna 2017   17:00

Sokolov
Sokolov
87' Glaser
1:0
(0:0)
Třinec
Třinec
Sokolov
Belaň – Strada, O. Ševčík, Mráz, Mejdr – Machek (68. Hlavatý), Čihák – Kosak, Glaser (C), Jakub Dvořák II. (49. Provod) – Přeučil (37. A. Ševčík).
Jakub Dvořák I. – Tůma, Končal, Hlavatý, Rychnovský, A. Ševčík, Provod.
Rejžek – Dobrovolný, Hájek
Stadion FK Baník Sokolov, Sokolov
1120 diváků
Třinec
Paleček – Ilko, M. Čelůstka (C), Reintam, Janoščín (77. Masař) – Juřena (70. Hošek), Vaněk, Kateřiňák, Bedecs, Šumbera (70. Ižvolt) – Dedič.
Adamuška – Velner, Joukl, Hošek, Ižvolt, Motyčka, Masař.

Stejný výsledek jako na jaře, Baník doma dnes zaslouženě porazil Třinec gólem z 87. minuty 1:0.
90+4'
90+3'
Na roh vyrazil i gólman Paleček, ale vybojoval jen žlutou kartu. Domácí gólman Belaň musí být ošetřen.
90+3'
Kateřiňákovu nebezpečnou střelu k tyči famózně vyrazil Belaň na roh!
90+2'
Hodně ambiciózní střela z dálky v podání Čiháka končí v ochozech.
90+1'
Za ostrý faul vidí v nastaveném čase žlutou hostující Bedecs.
90'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
89'
Do další šance se hnal Provod, jenže jeho střelu na poslední chvíli zastavil jeden z obránců.
87'
Sokolov právě vstřelil branku!
Odražený míč vypálil na bránu kapitán Baníku PETR GLASER, jehož střela z voleje zapadla přesně k tyči!
86'
Glaser z přímého kopu pořádně protáhl Palečka!
85'
Na druhé straně musel Paleček rychle na zem, aby vytěsnil Provodův přízemní pokus. Z následného rohu trestuhodně nad vypálil A. Ševčík!
84'
Vaněk vyslal na Belaně velice nepříjemnou střelu, která minula pravou šibenici asi o metr. To by byla pro domácí kutečná pohroma.
83'
Z rohu se domácím nepodařilo zakončit, ale alespoň včas zastavil brejk dvojice třineckých fotbalistů.
82'
Sokolovští jsou stále herně daleko lepší, svého protivníka tlačí, ale v koncovka postrádají více štěstí. Nyní to mohou zkusit z rohu.
81'
Pěkný centr zprava od Kosaka odvrátil nadvakrát Reintamm.
81'
Po dvou ostřejších zákrocích je hra přerušena a faulovaní Glaser i Kateřiňák opouštějí hřiště.
78'
Baník má za sebou hodně povedenou pětiminutovku, kdy se mohl ujmout vedení, ale vstřelit gól se dnes zdá jako nadlidský úkol.
77'
Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Jiří Janoščín, přichází Tomáš Masař.
77'
Nízký roh v podání Glasera odkopl první třinecký hráč do bezpečí.
76'
Přetažený centr z pravé strany mířil k Provodovi, jehož zakončení zblízka srazili hosté na roh.
75'
Sokolovští pak zle zatápěli hostům před jejich bránou, ale heroické zákroky třineckých obránců zachránili pro hosty bezgólový stav.
74'
Glaser ideální přihrávkou za obranu vyslal do stoprocentní šance Adama Ševčíka, ale gólman Paleček vytáhl fantastický zákrok!
73'
Glaser poslal před bránu pěkný centr, ale všichni hráči ve žlutém balón minuli. Pak ještě baníkovci vhazovali, ale bez většího úspěchu.
72'
Průbojný Mejdr vybojoval na Ilkovi faul a standardku pro domácí výběr z levé strany.
70'
Trenér Neček připravil hned dvojité střídání. Do zápasu nastupují Ižvolt s Hoškem, končí Šumbera s Juřenou.
68'
Poslední střídání v sestavě Baníku. Hlavatý za Machka.
68'
Útočník Baníku A. Ševčík se tlačil do šestnáctky hostů, ale příliš si předkopl míč.
66'
Domácí začali rozvíjet rychlý kontr, ale kapitán Glaser se v rozhodující okamžik ukopl a akci zastavil. Na druhé straně ukončil třinecké snahy ofsajd.
65'
Sokolovští by chtěli utkání rozhodnout, ale chybí jim moment překvapení, vždy útočí do plných.
63'
Dnešní utkání sleduje 1120 diváků.
62'
Ani tentokrát Západočeši nic zajímavého nevymysleli, a tak od své brány bude odkopávat Paleček.
62'
Jenže následuje další faul třineckého hráče, sokolovští fotbalisté se opět stěhují do šestnáctky hostů.
61'
Domácí se k centru nedostali, daleko lépe jim to jde po zemi.
61'
Strada byl na pravé straně faulován, bude z toho standardka pro Sokolov bez přímého ohrožení hostující brány.
59'
Provod vrátil míč zpět Glaserovi, jenž zkoušel obstřelit Palečka, což se mu nakonec i povedla, ale balón se těsně do brány nevešel!
58'
Sledujeme laciné ztráty na obou stranách, oba brankáře se v posledních minutách docela nudí.
55'
Glaser přenesl hru na čerstvého Provoda, jenž se přes protihráče dostal ke střele, ale Paleček balón nohou vykopl.
53'
Třinecký útok skončil nepřesnou přihrávkou Ilka napříč pokutovým územím Baníku. Všichni spoluhráči hostujícího hráče míč přeběhli.
52'
Před Mejdrem se otevřel velký prostor, proto si levý bek Baníku našteloval míč na střelu, ale pálil vysoko nad.
50'
A právě nový muž na hřišti se hnal za balónem mířícím do třinecké šestnáctky, ale jeho důraz skončil faulem.
49'
Domácí podruhé střídají. Dohrál Dvořák, místo něj nastupuje uzdravený Provod.
47'
Na trávníku zůstal po jednom ze soubojů ležet hostující Bedecs, ale už v doprovodu třineckého maséra míří za lajnu.
46'
Druhá půle začal technickým pokusem Šumbery vedle domácí svatyně.
46'
Už čekáme jen na trio sudích.
Hráči obou týmů už se vrací zpět na zelený pažit, start druhého poločasu se blíží.
První poločas žádný gól nenabídl, ale několik šancí jsme viděli. Více toho k vidění bylo před třineckou bránou, gólman Paleček se musel ohánět a zneškodnil několik dobrých střeleckých pokusů domácího týmu. Kromě těchto pěkných fotbalových momentů proběhlo několik hluchých pasáží. Tak snad se už po změně stran branek dočkáme.
Po ukončení první půle dostal ještě frustrovaný Kateřiňák žlutou kartu.
45+1'
45+1'
Jenže Dvořákův centr vyboxoval pryč Paleček.
45+1'
Baníkovci spěchají ještě na roh...
45'
Hlavní sudí nastaví jednu minutu.
44'
Kosak dostal více prostoru a času ke střele, která se mu sice nepovedla, ale míč zamířil před Dvořáka. Domácí hráč chtěl ve skluzu před gólmanem tečovat balón do brány, ale chyběly mu centimetry!
43'
Domácí zastavili rychlý útok, po centru pak nedokázali zakončit, ale zůstávají u míče a kombinují na třinecké polovině.
41'
Kosak vysunul dopředu Glasera, jenž před bránou hledal dvojici A. Ševčík – Dvořák, ale balón si ze vzduchu stáhl gólman Paleček.
40'
Čekáme na výraznější fotbalový okamžik, spíše se bojuje mezi oběma šestnáctkami.
37'
Zraněný Přeučil nemůže ve hře pokračovat, nastupuje místo něj Adam Ševčík.
36'
Na druhé straně se žlutí, za taktický faul vidí žlutou domácí stoper Ševčík.
36'
Sokolovští se opět dokázali vepředu dostat až před bránu Třince, ale Glaserův centr nikdo z domácích nezasáhl.
34'
Střelu po zemi jednoho z třineckých hráčů v pohodě lapil Belaň, který se jinak do hry příliš často nedostane.
32'
Glaser kopal standardku z pravé strany, ale ve vzduchu vládnou vysocí třinečtí zadáci.
30'
V posledních minutách se na hřišti nic zajímavého neděje, oba týmy při přechodu do útoku své akce kazí.
27'
Útok Třince po levé straně končí hvizdem sudího Rejžka, který odpískal faul Janoščina na Stradu.
25'
Do střely se položil obránce Ilko, ale přízemní slabý pokus neměl šanci na úspěch.
24'
Hráči ve žlutém se prokombinovali až k centru, Stradův sražený z pravé strany lapil u přední tyče Paleček.
22'
Sokolovští jsou v mezihře mnohem jistější než hosté, kteří se čím dál více musí soustředit na defenzivní činnost. Baníkovce namlsaly povedené střely z předchozích minut.
21'
Paleček teď drží svůj tým nad vodou! Nejprve vyrazil dělovku Strady, poté i pohotovou dorážku Kosaka!
19'
Glaser vypustil na třineckou bránu další vydařený projektil, tentokrát Paleček robinzonádou zachránil hosty od inkasování!
18'
Baníkovci vyrazili do nadějného brejku, který středem táhl rychlý Kosak, ale před velkým vápnem byl čistě zbaven míče, a tak domácí musí zase rychle dozadu.
17'
Na půlící čáře se srazili Přeučil s Janoščinem a mnohem hůř na tom je sokolovský útočník, který má tržnou ránu pod okem a musí na ošetření mimo hrací plochu.
14'
Janoščin se zjevil uprostřed hřiště zcela sám, navedl si míč na střelu, ale trefil jen před sebou stojícího stopera Baníku.
13'
Z rohu se sokolovským fotbalistům nepodařilo zakončit, ale hraje se i nadále na třinecké polovině.
12'
Glaser pěknou dělovkou vyprášil Palečkovi jeho rukavice. Následná dorážka Kosakovi nevyšla, hosté odkopli na roh.
10'
Také třinecká obrana se dopustila chyby, ale domácí ji nepotrestali, Dvořák poslal Přeučilovi nepřesnou přihrávku.
9'
Nedůrazná obrana Baníku nebyla schopna míč ze šestnáctky odkopnout, balón skončil u Dediče, který bez váhání napálil míč těsně vedle levé tyče!
8'
Baníkovci se neprosadili, naopak Dedič dlouhým odkopem zkoušel hledat Juřenu, ovšem to by musel jet na motorce, aby míč stihl.
7'
Mejdrův pokus o centr byl Ilkem zablokován do zámezí, hráči se stěhují před bránu na první sokolovský roh.
6'
Glaser překvapivě zkoušel mířit rovnou na bránu a podařilo se mu rozvlnit síť, jenže jen z vnější strany. Paleček celou situaci kontroloval a pravděpodobně by si i tak poradil.
6'
Machek byl u levé lajny faulován a pro Baník se rodí první standardka.
5'
Dlouhý nákop Reintamma skončil až u sokolovského brankáře. Hra se zase stěhuje na třineckou polovinu.
4'
Na Dvořákův centr jen o kousek naskakující Kosak nedosáhl, další ofenzivní choutky Baníku zabrzdila špatná Čihákova přihrávka.
3'
Na druhé straně se individuálně prosadil Kosak, ale s jeho slabým pokusem neměl Paleček žádné potíže.
2'
Hosté se pokusili o první ohrožení sokolovské branky, ale Belaň nemusel proti špatné mířené střele zasahovat.
1'
Všichni aktéři už nastoupili na hrací plochu, výkopu předchozí slavnostní chvíle a ocenění dlouholetého vedoucího sokolovského A-týmu Václava Zímu, který před sezónou na Baníku skončil.
Baníkovci do utkání vstoupí ve stejné sestavě jako o víkendu v Opavě, Třinečtí udělali oproti minulému utkání jednu změnu. Ižvolta v záloze nahradí Juřena.
Dobré odpoledne ze Sokolova, kde se vše chystá k výkopu dnešního duelu. Ideálně připravený trávník právě slouží oběma týmům k předzápasové rozcvičce. Na západě Čech panuje dokonale letní počasí.

FK Baník Sokolov: Belaň – Strada, O. Ševčík, Mráz, Mejdr – Machek, Čihák – Kosak, Glaser (C), Jakub Dvořák II. – Přeučil.
Náhradníci: Jakub Dvořák I. – Tůma, Končal, Hlavatý, Rychnovský, A. Ševčík, Provod.

FK Fotbal Třinec: Paleček – Ilko, M. Čelůstka (C), Reintam, Janoščín – Juřena, Vaněk, Kateřiňák, Bedecs, Šumbera – Dedič.
Náhradníci: Adamuška – Velner, Joukl, Hošek, Ižvolt, Motyčka, Masař.

Rozhodčí: Rejžek – Dobrovolný, Hájek.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY 2016/2017
V minulé sezóně se pokaždé radoval domácí celek. Na podzim se hrálo v Třinci, který zvítězil 2:1 (všechny branky vstřelili třinečtí fotbalisté), na jaře se v pro Baník existenčním utkání těšili z vítězství 1:0 sokolovští hráči.
SESTAVY ZE 4. KOLA
FK Baník Sokolov: Belaň – Strada, Ševčík O., Mráz, Mejdr – Machek, Čihák (74. Tůma) – Kosak, Glaser, Dvořák II. (68. Končal) – Přeučil (57. Ševčík A.)

FK Fotbal Třinec: Paleček – Ilko, Čelůstka, Reintam, Janoščín – Ižvolt (85. Joukl), Vaněk, Kateřiňák, Bedecs, Šumbera (77. Juřena) – Dedič (89. Hošek)
FK FOTBAL TŘINEC
To mužstvo Jiřího Nečka, který sokolovské prostředí zná velmi dobře ze svého působení v Baníku společně s Radoslavem Látalem, začalo novou sezónu možná až nad očekávání dobře. Třinečtí na úvod tohoto ročníku vyhráli 1:0 ve Varnsdorfu, pak doma porazili Přibram 2:1, následně je po prohře 0:1 zbrzdil Frýdek-Místek, jenže v posledním odehraném kole zase zvítězili 2:0 doma nad Olympií. Před 5. kolem jim tak patřilo 3. místo v druholigové tabulce.
FK BANÍK SOKOLOV
Po dvou porážkách v prvních dvou kolech, a to ve Vlašimi a v Ústí nad Labem, se Západočeši vzpochopili a začali bodovat. Nejprve doma remizovali v divokém utkání s Táborskem 3:3, aby následně urvali další bod za výsledek 0:0 na horské opavské půdě. Baníkovcům patří až 14. místo a zatím se tedy pohybují na podobných pozicích jako v uplynulém ročníku.
V 5. kole Fortuna národní ligy budeme na Městském stadionu v Sokolově sledovat duel dvou tradičních účastníků FNL, kterým se však v letošní sezóně zatím vede zcela odlišně. Zatímco domácí FK Baník Sokolov se s dvěma body krčí na první nesestupové pozici, hostující FK Fotbal Třinec drží krok s těmi nejlepšími a momentálně je na první nepostupové příčce. Komu se ve vzájemném utkání bude více dařit, to se dozvíme ve středu krátce před sedmou hodinou večerní.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.