Fotbalová národní liga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Táborsko : Pardubice - 30. září 2017   16:00

Táborsko
Táborsko
0:3
(0:2)
Pardubice
Pardubice
14' Fousek   • 17' Piroch   • 60' Petráň
Táborsko
Toma – Hell, Klusák, Mysliveček (35. Kopřiva), Navrátil – Nešický, Kučera, Štohanzl, Prošek (46. Souček), Mršić (71. Blecha) – Musiol.
Zadražil – V. Kostka, Peterka, Blecha, Souček, Won, Kopřiva.
Adámková – Pochylý, Dohnálek
Hřiště v Kvapilově ulici, Tábor
675 diváků
Pardubice
Knobloch – Křapka, Piroch, Šejvl, Surzyn – Ladra, Jeřábek, Řezníček, Fousek (65. Sokol) – P. Černý (86. Fusek), Rybička (46. Petráň).
Šmíd – Přibyl, Prosek, Fusek, Petráň, Sokol.

Ve druhé půli se táborské povstání nekonalo a Pardubice přidaly ještě jednu branku na konečných 0:3. Táborsko se ale přece jen ve srovnání s první půlí do několika zajímavých příležitostí dostalo, skórovat mu však nebylo přáno. To je z centra Tábora vše, loučí se Josef Janda.
90+1'
90'
Rozhodčí nastaví 1 minutu.
90'
Štohanzl sám proti Knoblochovi neuspěl!
90'
Faul hostů dává domácím možnost jednoho z posledních útoků.
88'
Utkání se v klidu dohrává.
86'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází Dominik Fusek.
82'
Nepřesnosti v podání obou týmů uvádí diváky v údiv. Zápas je již rozhodnutý a první skupinky stadion opouštějí.
80'
Musiol skluzem neměl k zakončení daleko. Táborsko by moc rádo skórovalo, vždy ale kousek chybí.
79'
Ztrátu míče vyřešili domácí faulem na Černého.
76'
Hra se přelévá ze strany na stranu bez větších šancí.
73'
Řezníček hezky poslal do zakončení Petráně, který však přestřelil. Táborská obrana dává obávanému střelci až příliš prostoru.
72'
Z pořádné dálky natáhnul z voleje Kopřiva, pozdrav poslal Knoblochovi ale hodně vysoko nad branku.
71'
Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Matej Mršić, přichází Filip Blecha.
68'
Domácí se snaží o čestný zásah, není jim zatím ale přáno.
65'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Adam Fousek, přichází Pavel Sokol.
64'
Zbyněk Musiol hezky naskočil na centr a hlavičku k tyči Knobloch vyrazil. Tohle měl být gól.
60'
Pardubice právě vstřelily branku!
Po několika šancích se MICHAL PETRÁŇ konečně dočkal. Velice chytře nachytal Tomu na švestkách. Domácí brankář čekal centr a ranou na bližší tyč ho Petráň přelstil. Brankář Táborska ránu do protipohybu nezvládnul, ačkoliv neměl k míči daleko. Pardubice vedou v Táboře už 3:0.
59'
Mršičův nadýchaný centr končí v Knoblochově moci.
57'
Zaskvěl se také Knobloch, když zlikvidoval zřejmě Navrátilův pokus z bezprostřední blízkosti. Domácí konečně předvedli gólovku.
56'
Chytrý Klusákův pas na Nešického hosté přečetli.
55'
Další Petráňova nebezpečná rána! Toma opět zachránil nohou.
54'
Michal Petráň v první gólovce! Řítil se sám na Tomu, ovšem nepropálil ho. Domácí brankář zachránil pohotově nohou. Táborsko má vzadu značné nedostatky.
53'
Další táborské snažení zastavil ofsajd.
52'
Táborsko táhne opět Nešický. Znovu si udělal vlevo místo a tentokrát vypálil. Knoblocha pěkně protáhnul, k dorážce se však nikdo nedostal.
51'
Když už se Nešický hezky uvolnil po levé straně, smolně mu centr do ohně srazil jeden z hostujících obránců.
49'
Hosté předvedli nádhernou kombinaci skrz domácí obranu a Táborští přihlíželi jako trénovaní statisté. Konci akce chyběla jen přesnější pardubická hlavička. Údivem užasli i domácí příznivci na tribuně.
47'
Černý prošel po pravé straně velmi snadno a jeho centr musel Toma vyrazit mimo nebezpečí. Hodně laxní přístup domácích.
46'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Petr Rybička, přichází Michal Petráň.
Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Václav Prošek, přichází Daniel Souček.
46'
Pardubice zmrazily domácí tým v rozmezí tří minut dvěma góly a Táborsko se do ohrožení Knoblocha dostávalo v první půli jen těžko. Domácí trápila nepřesnost a kvalitní pardubická obrana. Pardubice tak vedou o poločase v Táboře vzhledem k předzápasovým prognózám možná trochu nečekaně 2:0, vzhledem k průběhu se ale nelze divit.
45+1'
45'
Rozhodčí Adámková nastaví 1 minutu.
45'
Žlutou kartu dostává Jakub Kopřiva (FC MAS Táborsko).
45'
Rybička pelášil s Navrátilem v zádech, nakonec však hostující hráč netrefil míč a po lehkém kontaktu s Navrátilem upadl. Penalta se nepíská, ale domácí měli velké štěstí, když se Rybička nedokázal kloudně prosadit.
44'
Nešický to zkusil individuálně po křídle, neprobil se však.
41'
Hosté z rohu nedokázali zahrozit, čerstvý Kopřiva odkopává.
40'
Černý si naběhl chytře před Tomu a vybojoval z dobré pozice aspoň roh.
39'
Nepřesný pas za táborskou obranu připravil hosty o míč.
38'
Zprava se teď prosmýkl Mršič, ze zakončení z úhlu není však ani rohový kop.
37'
Táborsku chybí pohyb, zřejmě zabere až pověstná trenérova bouře v kabině. Nutno ale dodat, že pardubická defenziva si počíná s přehledem.
35'
Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází František Mysliveček, přichází Jakub Kopřiva.
34'
Více je teď na míči Táborsko, nebezpečné však není. Hosté nepustí domácí tým k zakončení.
31'
Po rohu kapitán Jeřábek naběhl odhodlaně do vápna, jenže krutě přestřelil. Domácí si oddychli.
28'
Centr do ohně hosté odvrátili a následná střela z uctivé vzdálenosti končí přímo u Knoblocha.
27'
Další chyba ve středu pole znamená pro domácí ztrátu.
26'
První nadějná akce domácích je tu. Mysliveček hezky nacentroval na nabíhajícího Mršiče, kterému chybělo více důrazu, aby se před Knoblochem prosadil.
23'
Nepřesná přihrávka středem a hosté šli do dalšího rychlého úniku. Naštěstí pro domácí ale Ladrovi míč odskočil od nohy a Táborští se stihli vrátit.
20'
Prošek zfauloval Černého, jehož křik přilákal i sudí Adámkovou. Domácí borec se omlouvá.
19'
Červení opět okupují polovinu Táborska.
17'
Táborsko je v troskách. Před brankou mohl v klidu zakončit JIŘÍ PIROCH. Jeho pokusu pomohla do sítě tyčka a Pardubice vedou 2:0.
16'
Další gólovka Pardubic! Nádherný trestňák předvedl Surzyn a Tomu zachránilo břevno!
15'
Hosté jsou při chuti! Surzynovu dělovku vyrazil Toma jen s obtížemi. Pardubice gól nakopl a mají nyní více ze hry.
14'
Další centr před domácí branku už končí vedoucím gólem Pardubic. Po dalším závaru před brankou nakonec dorazil míč do šibenice patrně ADAM FOUSEK. Táborsko – Pardubice 0:1.
13'
Hosté zavařili po rohovém kopu, avšak Šejvlova dorážka přesná nebyla.
11'
Tomovi se rozehrávka nepovedla a míč končí odrazem od zábradlí před tribunou.
11'
Navrátil hezky vytlačil Černého s míčem až za branku. Rozehraje Toma.
10'
Postup domácích zastavil k nelibosti publika ofsajd.
8'
Ladra skončil s míčem za čárou, centr před Tomovu branku tak nestihnul. Přesnost a včasnost chybí zatím oběma mužstvům.
6'
Mršič prošel hezky středem a hledal vlevo Štohanzla. Ze špatného úhlu už domácí hráč nic nevymyslel, navíc byl účinně bráněn.
4'
Nepřesné nahrávky znemožňují domácím založit kloudnou akci.
3'
Hraje se opatrně ve středu pole.
1'
Hosté se hned vrhli do útoku, Ladrův centr ovšem míří mimo hřiště.
1'
Týmy už jsou na trávníku, hosté v červeném, domácí v modrobílém.

FC MAS Táborsko: Toma – Hell, Klusák, Mysliveček, Navrátil – Nešický, Kučera, Štohanzl, Prošek, Mršić – Musiol.
Náhradníci: Zadražil – V. Kostka, Peterka, Blecha, Souček, Won, Kopřiva.

FK Pardubice: Knobloch – Křapka, Piroch, Šejvl, Surzyn – Ladra, Jeřábek, Řezníček, Fousek – P. Černý, Rybička.
Náhradníci: Šmíd – Přibyl, Prosek, Fusek, Petráň, Sokol.

Rozhodčí: Adámková – Pochylý, Dohnálek.
Soupeř Táborska z Pardubic si v minulém kole poradil 3:1 s Viktorií Žižkov a odmítl šňůru tří proher v řadě. Vítězství se rodilo poměrně v klidu, když Pardubičtí vyhráli 2:0 už poločas. Gólman Knobloch přišel o čisté konto až pět minut před koncem z penalty. Ani Pardubicím se venku nedaří. Tři ze čtyř zápasů prohrály. Možná proto jsou Pardubice jen páté. Zapracovat potřebují zejména na ofenzivě. Velkou radost mají v Pardubicích z návratu útočníka Michala Petráně. Verdikt Disciplinární komise FAČR totiž umožní Petráňův start, když byl z dalšího trestu omilostněn. Pokud dostane důvěru trenérů, může proti Táborsku nastoupit.
Táborsko v minulém kole prohrálo 1:2 ve Znojmě a z nulového zisku bylo cítit, že tým mohl na body dosáhnout. „Jsem zklamaný a poprvé v této sezoně mám pocit, že si někteří hráči nesáhli na dno sil. Budeme si s nimi muset promluvit,“ prohlásil po neúspěšném duelu trenér Táborska Roman Nádvorník. Táborsko tak na hřišti soupeře nevyhrálo ani na pátý pokus. Předvede táborský tým proti Pardubicím něco navíc? Doma může Táborsko zvítězit potřetí v řadě. Svěřenci trenéra Nádvorníka by už konečně rádi poskočili do horní poloviny tabulky. „Víme, že nás čeká důležitý zápas. Doma musíme být stoprocentní. Chceme udělat maximum pro to, abychom získali před reprezentační pauzou klid. Musíme se dostat do středu tabulky a odpoutat se od týmů, které jsou pod námi,“ plánuje Roman Nádvorník. V minulé sezoně se Táborsku proti hráčům z města perníku, dostihů a ploché dráhy nedařilo. „Hra Pardubic nám neseděla, ale já věřím, že teď se to obrátí,“ uvedl trenér týmu, do kterého se po zranění vrací Daniel Souček.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.