Fotbalová národní liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Táborsko : Příbram - 19. srpna 2017   17:00

Táborsko
Táborsko
0:2
(0:1)
Příbram
Příbram
45' Danoski   • 60' Grajciar
Táborsko
Toma – Navrátil, Zavadil (76. Veselý), Kučera, Klusák – Prošek, Nešický, Mršić (61. Souček), Štohanzl (69. Kostka) – Mysliveček, Musiol.
Zadražil – Kostka, Blecha, Souček, Veselý, Vozihnoj, Kopřiva.
Ginzel – Ratajová, Poživil
Hřiště v Kvapilově ulici, Tábor
1315 diváků
Příbram
Boháč – Zápotočný, Skácel, Kodr, Holý – Matoušek (72. Ayong), Kilián, Danoski (84. Kvída), Grajciar – Tregler, Jandera (90+1. Květ).
Kočí – Květ, Tarczal, Kvída, Ayong, Januška, Hron.

I přes velkou snahu se Táborsku srovnat nepodařilo. Vedení Příbrami pojistil po hodině hry kapitán Grajciar a zajistil pro Příbram první letošní vítězství. Výsledek 0:2 naopak znamená první letošní prohru Táborska. To je z centra Tábora vše, loučí se Josef Janda.
90+2'
90+1'
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Rostislav Jandera, přichází Roman Květ.
90'
Ani Kostkova hlava neznamená gól.
90'
Musiolovou parádní ránu vytáhnul Boháč na roh. Skvělý zákrok hostujícího brankáře.
90'
Utkání se dohrává na polovině Táborska.
89'
Chvilku Příbrami obstarává Kilián, nic však z toho.
86'
U vápna domácí ztratili míč a na góly mají už jen pět minut.
84'
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Zoran Danoski, přichází Jan Kvída.
83'
Opět závar a znovu bez gólu. Přesto diváci tleskají.
82'
Domácí tlačí, příbramská obrana ovšem odolává.
81'
Centr jen prosvištěl a domácí fanoušci gólu znovu tleskat nemohou.
80'
Další rána modrobílých míjí o kousek šibenici.
77'
Další závar domácím ke snížení nepomohl.
76'
Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Petr Zavadil, přichází Lukáš Veselý.
Dnešní utkání sleduje 1315 diváků.
72'
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Jan Matoušek, přichází Karsten Ayong.
69'
Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Štohanzl, přichází Vojtěch Kostka.
69'
Grajciar s Treglerem předvedli hezkou kombinaci zakončenou střelou nad.
67'
Prošek podkopnul u autové čáry Danoského a Příbram může být opět v klidu.
66'
Musiol sám před brankářem nechal Boháče vyniknout. Další nevyužitá šance Táborska. Po rohu se dostal k zakončení ještě Nešický, který přestřelil. Táborsko se snaží, gól ale dát nedokáže.
63'
Grajciar je při chuti, k zakončení měl dost času, přesto poslal míč jen mimo.
61'
Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Matej Mršić, přichází Daniel Souček.
60'
Příbram právě vstřelila branku!
Brankář Toma si dnes opravdu moc nezachytá. PETER GRAJCIAR se konečně dočkal, když z trestňáku poslal míč nádherně k tyči. Příbram vede v Táboře 2:0.
59'
Ideální pozice před vápnem, Příbram může navýšit.
59'
Žlutou kartu dostává Jakub Navrátil (FC MAS Táborsko).
57'
Václav Prošek nasadil zkušenému Zápotočnému krásné jesličky, jenže nabíhající Mršič byl na Proškovu přihrávku příliš pomalý.
57'
Opět pálil kapitán Příbrami Grajciar, Toma byl pozorný.
54'
Mršič se nedostal k dlouhému nákopu a nepovedený Boháčův odkop nezpracoval Musiol. Domácí začínají být nervózní.
50'
Už druhý útočný faul zastavil snahu Táborska.
47'
Závar před Tomou končí jen slabou Matouškovou střelou.
46'
První poločas končí a branku viděli fanoušci až v jeho posledních okamžicích. Danoski hlavičkoval přesně pod břevno, což byla i jediná střela Příbrami na branku. Více šancí mělo Táborsko. Nejblíže ke gólu měl Mršič, který po půlhodině sám proti Boháčovi neuspěl. Sympaticky hlavičkoval ještě Musiol, také Myslivečkovy akce budily pozornost.
45+1'
45'
Rozhodčí nastaví 1 minutu.
45'
A další gólovka Příbrami! Grajciar špatně trefil míč a z několika metrů sám před brankou selhal!
45'
První střela Příbrami na branku končí první brankou. Grajciarův povedený centr našel hlavu nehlídaného ZORANA DANOSKÉHO, jehož pokus pod břevno nemohl Toma zblízka zlikvidovat. Příbram vede v Táboře 1:0.
44'
Standardka pro hosty, míč poletí zřejmě do vápna. Chystá se Grajciar.
41'
Musiol jen kroutí hlavou. Dostal na ni totiž zleva pěkný míč, který poslal jen mimo branku. Tohle měl domácí útočník lépe zaměřit.
39'
Rychlá kombinace Příbrami skončila dlouhou přihrávkou, kterou si Toma sebral.
37'
Nepřesnost zhatila další útočné snažení Táborska.
34'
Zavadilovi chybělo k šikovné teči hodně málo. Táborsko si vytvořilo několik zajímavých pozic, vždy ale domácím hráčům chyběl k úspěšnému zakončení nějaký ten krok.
32'
Poté už hosté odkopli do autu.
31'
Domácí předvedli sympatický závar a vybojovali další roh.
31'
Kučera jde zahrát rohový kop.
30'
První gólovka Táborska je tu! Mršič se dostal sám zprava před Boháče, nedokázal ho však propálit. Tribuna tleská, domácí jsou na koni.
28'
Musiol jen o kousek nenašel Mršičovu hlavu. Po delší době opět chvilka vzrušení.
24'
Žlutou kartu dostává Rudolf Skácel (1.FK Příbram).
23'
Šance na druhé straně. Zleva nabíhal volný Štohanzl, chtěl se do míče opřít, jenže vůbec netrefil dobře. Balon se mu stočil z nohy a končí mimo.
22'
Závar před domácí brankou končí šťastně pro Táborsko. Nejprve chtěl Danoski vymodlit penaltu, poté pálil Kilián mimo branku.
21'
Matoušek se dostal ve vápně se štěstím k míči, rozvlnil však jen boční síť.
20'
Žlutou kartu dostává Martin Kučera (FC MAS Táborsko).
20'
Štohanzlův centr ze standardky našel hlavu kapitána Jakuba Navrátila, ten však poslal míč jen vedle tyče.
19'
Štohanzlova standardka končí v Boháčově náruči.
17'
Myslivečkův centr sklepl Musiol na Štohanzla, než se však nový hráč Táborska připravil ke střele, byl hosty zablokován.
15'
Skácel chtěl vymodlit faul u šestnáctky, byl z toho ale jen aut. Následná střela Příbramských končí hodně mimo.
14'
Myslivečkovi chyběl kousek, aby doskočil na slibný centr.
14'
Klusákův centr zleva rychle proletěl vápnem, nikoho ze spoluhráčů však nenašel. Přesto publikum tleská a povzbuzuje domácí tým k větší ofenzivní aktivitě.
12'
Štohanzl, nová posila Táborska, zkouší něco vymyslet. Zatím domácí balon ztrácejí.
10'
Ani Táborsku se nedaří zakončit, další míč v autu. Po deseti minutách zatím fanoušci bezprostřední ohrožení branky neviděli.
8'
Hodně pomalou malou domů musel řešit Toma rychlým výběhem, aby odkopl do autu před nabíhajícím Janderou. Na tribuně to jen zahučelo.
6'
Přichází opatrná hra, hosté hrají na hodně přihrávek dozadu. "Takhle hrajeme ve starejch pánech," ozývá se z hloučku domácích fandů.
4'
Příbram se usadila na polovině Táborska a snaží se probojovat před branku.
2'
Týmy nasadily svižné tempo, což diváci kvitují.
1'
Rozehrávat budou hosté.
Týmy už nastupují na trávník, domácí Táborsko v modrobílém, hosté z Příbrami v černozeleném.

FC MAS Táborsko: Toma – Navrátil, Zavadil, Kučera, Klusák – Prošek, Nešický, Mršić, Štohanzl – Mysliveček, Musiol.
Náhradníci: Zadražil – Kostka, Blecha, Souček, Veselý, Vozihnoj, Kopřiva.

1.FK Příbram: Boháč – Zápotočný, Skácel, Kodr, Holý – Matoušek, Kilián, Danoski, Grajciar – Tregler, Jandera.
Náhradníci: Kočí – Květ, Tarczal, Kvída, Ayong, Januška, Hron.

Rozhodčí: Ginzel – Ratajová, Poživil.
Příbram loni spadla z nejvyšší soutěže a po třech kolech je na sestup také ve FNL! Bod za jedinou remízu proti Znojmu na lepší umístění nestačí. Příbram přijede na stadion Kvapilova v Táboře se zkušenými harcovníky Skácelem, Zápotočným nebo Grajciarem. Podle Romana Nádvorníka o kvalitě hráče rozhoduje herní projev, nikoliv věk. „V dnešní době díky životosprávě či tréninkovým metodám se věk hráčů zvyšuje. Navíc dobře funguje chemie v kabině, když jsou v ní starší i mladší hráči. Příbram možná nemá optimální výsledky, ale má velkou kvalitu. Skácel byl v nároďáku, Zápotočný kopal italskou a tureckou ligu, to musí být znát,“ míní trenér Jihočechů.
Nasměrovat Táborsko na vítěznou vlnu by mohla v následujících kolech nová posila. Klubu se totiž podařilo získat do svého středu zvučné jméno. Do klubu přichází dvaatřicetiletý ofenzivní záložník Jan Štohanzl, který má na svém kontě 220 ligových startů a 19 branek. Prošel Jihlavou, Teplicemi, Bohemians, Slavií, Mladou Boleslaví a Zbrojovkou Brno. Vyzkoušel si i zahraniční angažmá v Indii.
Fanoušci Táborska si dnes vychutnají fotbalový svátek s exligovou Příbramí. Táborsko sice letos ještě neprohrálo, nicméně body naskakují po remízách jen pomalu. Tři nerozhodné výsledky znamenají po 3. kole pro Táborsko 9. místo. Poslední zápas v Sokolově byl pro svěřence trenéra Romana Nádvorníka hodně smolný. Modrobílí totiž v poslední čtvrthodině ztratili dvoubrankové vedení a po remíze 3:3 se první letošní výhry ve FNL opět nedočkali. „Naším přáním je utkání v domácím prostředí zvládnout. Hráči už určitě nebudou tak nervózní jako před čtrnácti dny proti Olympii. Věřím, že prolomíme sérii tří remíz a konečně zvítězíme. Potřebujeme, aby nás diváci podpořili a povzbudili. Na Kvapilce se rodí příjemný fotbalový stánek, tak si pojďme společně zápas užít a vyhrát,“ řekl trenér Roman Nádvorník.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.