Fotbalová národní liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Olympia Praha - 19. srpna 2017   10:15

Třinec
Třinec
18' Dedič  • 46' Janoščín
2:0
(1:0)
Olympia Praha
Třinec
Paleček – Ilko, M. Čelůstka (C), Reintam, Janoščín – Ižvolt (85. Joukl), Vaněk, Kateřiňák, Bedecs, Šumbera (77. Juřena) – Dedič (89. Hošek).
Adamuška – Velner, Joukl, Juřena, Hošek, Janošík, Masař.
Klíma – Vlasjuk,Vitner
Stadion Rudolfa Labaje, Třinec
Frydrych – Duben, Opluštil, Žežulka, Ruml – Frizoni, Demeter (C), Liener, Vopat (70. Dordević) – Hejný (76. Bareš) – Katidis.
Soukup – Verner, Dordević, Jukl, Kuťák, Bareš, Novák.

To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a přeji Vám dobrou chuť, pokud se chystáte obědvat!
Statistiky:
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 9:5. Střely mimo: 4:2. Rohy: 9:6. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 10:14.
Fotbalisté Třince zaslouženě poráží pražskou Olympii 2:0 a připisují si už třetí vítězství v této sezóně. Naopak nováček okusil pocity z první porážky ve druhé nejvyšší soutěži. Domácí si dnes vypracovali řadu šancí a gólů mohli nastřílet i více. K poměrně vysoké úrovni zápasu však přispěli i hráči Olympie, kteří se snažili hrát kombinačně, ale do zakončení se příliš nedostávali. Skóre utkání otevřel v 18. minutě hlavičkou po rohovém kopu René Dedič. Pojistku pak přidal hned na začátku druhého dějství Jiří Janoščín.
90+2'
90+2'
Odkop hostujícího brankáře Frydrycha končí v autu. Víc už toho dnes asi neuvidíme.
90+2'
Na levém křídle se protlačil k centru Erik Liener, vše ale řeší třinecká obrana. Zdá se, že Lukáš Paleček udrží čisté konto.
90+1'
Rozhodčí Klíma nastaví ještě dvě minuty.
90'
Krsta Dordević se dostal s míčem do šestnáctky a vystřelil. Balón končí nad břevnem třinecké svatyně.
89'
Po chybě brankáře Frydrycha, který na hranici šestnáctky netrefil míč, se málem dostal do velké šance novic Petr Hošek! Vše hasí jeden z obránců Olympie.
89'
Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází René Dedič, přichází Petr Hošek.
88'
Ilko odstavil Giorgose Katidise od míče nedovoleně. Hosté budou rozehrávat z poloviny hřiště.
88'
Hodně odvážnou individuální akcí se připomněl mladičký Daniel Bareš. Bohužel pro hosty ho pak zradila finální přihrávka.
86'
Na Kateřiňákův centr si naskočil Václav Juřena, který hlavičkoval těsně nad břevno. Nutno ale dodat, že Luděk Frydrych situaci kontroloval.
86'
Joukl se hned zapojil do domácí útočné akce a vybojoval pro svůj tým roh.
85'
Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Matej Ižvolt, přichází Petr Joukl.
83'
Domácí dnes mají standardní situace velmi nebezpečné. Čelůstka na zadní tyči vracel míč před bránu a poté se k němu ještě vrátil. Hosté s problémy odkopávají balón do bezpečí.
82'
Michal Demeter stáhl rukou k zemi nabíhajícího Kateřiňáka. Hostující kapitán vidí vůbec první žlutou kartu, kterou dnes rozhodčí Tomáš Klíma vytasil.
81'
Liener to kopal na vzdálenější tyč, kde se dostal k hlavičce Marek Opluštil. Hostující obránce namířil balón vysoko nad bránu.
81'
Katidis byl u levé postranní čáry faulován. Standardka pro Olympii.
80'
Hodně nadějně vypadající protiútok Třince! Domácí však nedokázali situaci 3 na 2 dobře sehrát.
79'
A po něm se dostal k hlavičce Liener. Míč ale až k brankáři Palečkovi neprošel.
78'
Dlouhý nákop brankáře Frydrycha našel Daniela Bareše. Ten vybojoval rohový kop.
77'
Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Šimon Šumbera, přichází Václav Juřena.
77'
Z pravé strany se snažil odcentrovat Frizoni, ale zřejmě pořádně zafoukal vítr a odnesl míč mimo dosah nabíhajících hráčů.
76'
Střídání v týmu FK Olympia Praha: ze hřiště odchází Karel Hejný, přichází Daniel Bareš.
76'
Hodně nepovedený centr domácího Pavola Ilka. Bude se kopat od Frydrychovy brány.
74'
Matej Ižvolt si navedl míč na střed hřiště a levačkou vystřelil. Jeho nepříliš prudký pokus snadno chytá Frydrych.
73'
Domácí reklamovali ruku Dordeviće, ovšem rozhodčí žádné provinění proti pravidlům neviděl a nechává hosty pokračovat v rozvíjení útoku.
72'
Šumbera se tentokrát snažil přenést hru na pravou stranu, kam si nabíhal René Dedič. Toho však míč přelétl.
71'
Z hranice pokutového území to zkoušel Šumbera. Zvolil technické řešení, když se snažil brankáře Frydrycha přelobovat, ovšem ten jeho oblouček lapil.
71'
Tentokrát přišla rozehrávka nakrátko, Třinec zatím zůstává u míče.
70'
Domácí budou rozehrávat další rohový kop.
70'
Střídání v týmu FK Olympia Praha: ze hřiště odchází Ladislav Vopat, přichází Krsta Dordević.
69'
Marek Čelůstka se dostal z pozice stopera na pravé křídlo. Jeho centr byl ale sražen a míč doputoval k Frydrychovi.
68'
Domácí se hnali do rychlého kontru. Akci ale nakonec zpomalili a rozhodli se raději podržet míč.
67'
Hostující kouč Sazima žene své svěřence dopředu. Ví, že snížení by ještě mohlo Olympii hodně nakopnout.
65'
Hosté předvedli pěknou kombinaci, na jejímž konci byl Karel Hejný. Jeho zakončení ale nebylo natolik razantní, aby nadělalo gólmanovi Palečkovi větší starosti.
63'
Domácí vhazovali u svého rohového praporku, čehož hráči Olympie využili k vysunutí svého napadání. Míč sice na okamžik získali, ale nic z toho nedokázali vytěžit.
62'
Rodící se brejk Olympie skončil nepřesnou finální přihrávkou Erika Lienera. Bude se kopat od brány Třince.
61'
Hosté měli velké štěstí! Po Šumberově rohu míč dolétl až na hranici šestnáctky, kde číhal Jiří Janoščín, který se do balónu opřel z voleje a s přispěním teče bránícího hráče nastřelil břevno!
60'
Po obranném zákroku Opluštila budou domácí zahrávat rohový kop.
59'
Domácí si teď v útoku neporozuměli. Dedič pouštěl míč na jednoho ze spoluhráčů, který si ale nabíhal do jiného prostoru, než Dedič čekal.
58'
Do rozehrávky Olympie se vložil Bedecs, od něhož se míč odrazil až k bráně Olympie. Další akce nováčka soutěže tak začíná od Luďka Frydrycha.
56'
Do šance se dostala i Olympie! Z pravé strany postupoval směrem na bránu Karel Hejný, který však neprostřelil vybíhajícího Lukáše Palečka!
55'
Domácí hrají velmi dobrý fotbal! Další akci zahájili dlouhým nákopem na Reného Dedice, který si vyměnil míč s Kateřiňákem a z hranice šestnáctky po zemi vypálil. Hosty podržel Frydrych, který jedovatou střelu útočníka Třince vyrazil.
54'
Tak tohle byla hodně nepovedená exekuce přímého kopu. Šimon Šumbera poslal míč daleko za bránu.
53'
Liener poslal k zemi Vaňka. Domácí budou zahrávat zajímavě vypadající standardní situaci.
52'
Další akce domácích fotbalistů. Vaněk posílal míč do šestnáctky, kde ale měli převahu ve žlutočerném hrající Pražané.
51'
V ofsajdu byl přistižen Matej Ižvolt. Míč uvede do hry brankář Frydrych.
50'
Olympia viditelně vysunula svůj pressing hlouběji na polovinu soupeře. Hosté už samozřejmě nemají co bránit.
48'
Hosté mohli snížit! Po rohovém kopu se míč dostal k Ondřeji Rumlovi, který ho nakopl na bránu a brankář Paleček nedokázal dostat balón pod kontrolu. Vznikl z toho závar, který ukončila až píšťalka sudího Klímy, který viděl faul na Palečka.
46'
Třinec právě vstřelil branku!
Domácí začali druhý poločas fantasticky! Jiří Kateřiňák předložil z levé strany míč do šestnáctky JIŘÍMU JANOŠČÍNOVI, který se nádhernou kličkou zbavil obránce a střelou nad padajícího Frydrycha zdvojnásobil třinecký náskok – 2:0.
46'
První poločas vyšel lépe Třinci, který byl lepším týmem a zaslouženě tak vede 1:0. Domácí poslal do vedení v 18. minutě René Dedič poté, co obrana hostí zcela selhala při bránění rohového kopu. Domácí si ve zbytku úvodního dějství vypracovali další 2 – 3 nadějné situace, které však uklidňující trefou neskončily. Olympia tak drží šanci na bodový zisk z tohoto duelu.
45'
45'
Domácí sehráli nádhernou akci, které scházelo jen gólové vyústění! Janoščín zatáhl míč dopředu a jeho přihrávku sklepl patičkou přímo do běhu Reného Dediče Šumbera. Útočník Třince však nezvládl zakončení a balón poslal poměrně hodně vedle pravé tyče.
44'
Pomalu se blíží závěr prvního poločasu, který patří spíše Třinci. Domácí vedou určitě zaslouženě.
42'
Rychlý protiútok Třince táhl po levé straně Šimon Šumbera. Ten nakonec musel zakončovat sám, jelikož obrana soupeře pokryla nabíhající hráče a Luděk Frydrych si připsal velmi dobrý zákrok.
42'
Ruml přetáhl míč na zadní tyč, kde se nacházela řecká akvizice Olympie Giorgos Katidis. Ten vracel balón do ohně, ale vše vyřešila obrana Třince v čele s gólmanem Palečkem.
40'
Po standardní situaci se dostal na přední tyči k hlavičce Mikk Reintam. Mezi tyče však balón nedokázal usměrnit.
39'
I teď se hosté celkem v pohodě ubránili a sami mohou jít dopředu.
38'
Další roh pro Třinec. Domácí v této statistice vedou 5:3.
38'
Kateřiňákův rohový kop směřoval na zadní tyč, ale balón dokázala odvrátit obrana Olympie.
36'
Hosté teď vysunuli napadání a hned balón na útočné polovině vybojovali. Žádné nebezpečí pro bránu Třince z toho ale nevzešlo.
35'
Centr z levé strany se Rumlovi vůbec nepovedl. Balón nabíhající hráče přelétl a skončil až v autu.
34'
Domácí zatím hrají velmi dobře a rychlým přístupem soupeři znepříjemňují rozehrávku.
33'
Domácí v náznaku rychlého protiútoku. Ižvolt ale nedokázal přejít přes Opluštila.
31'
Obrovská šance domácích! Po centru Dediče z levé strany hlavičkoval na zadní tyči Matej Ižvolt, ale skvělým reflexivním zákrokem se blýskl Luděk Frydrych. K odraženému míči se ještě dostal Richard Vaněk, který však trestuhodně přestřelil!
30'
Centr z levé strany skončil v náručí domácího brankáře Palečka. Ten zahajuje akci svého týmu výhozem.
29'
Ve středu hřiště byl bolestivě dojet Kateřiňák. Rozhodčí Klíma dopřál domácím výhodu, takže hra pokračuje.
28'
Standardní situace Pražanů rozehrává stabilně Erik Liener. Jeho centr byl nyní v pohodě odvrácen.
26'
Míč poslal před bránu Kateřiňák, Luděk Frydrych ho však vyboxoval do bezpečí.
25'
Šumbera se na levé straně šestnáctky hezky uvolnil a posílal před bránu přízemní centr. Ruml míč uklidil na rohový kop.
24'
Šumbera hledal centrem z levé strany Mateje Ižvolta, až k němu se však balón přes bránícího hráče nedostal. Následně se právě Ižvolt ocitl v ofsajdu.
23'
Opět centr Lienera, který nenašel nikoho z nabíhajících spoluhráčů. Domácí budou vhazovat.
22'
Po obranném zákroku Bedecse bude Olympia zahrávat rohový kop.
21'
Janoščín poslal k zemi Erika Lienera, čímž zastavil možný rychlý kontr soupeře.
21'
A nyní zahrávali rohový kop. Centr Lienera jen prolétl pokutovým územím soupeře.
20'
Hráči Olympie teď budou určitě donuceni více otevřít hru. Dosud spoléhali především na rychlé protiútoky.
18'
Hostující defenziva teď při bránění rohového kopu nepochopitelně zaspala! Rohový kop Kateřiňáka tak našel hlavu zcela nepokrytého RENÉHO DEDIČE, který se náběhem zbavil obránců soupeře a pohodlně poslal míč za záda bezmocného brankáře Frydrycha.
18'
Domácí budou zahrávat rohový kop.
16'
Na centr Ižvolta si na zadní tyči naskakoval Dedič, který se ještě snažil sklepnout míč do ohně. Balón ale končí u brankáře Frydrycha.
16'
Další standardka Třince, tentokrát z druhé strany. Míč ale trefil jen prvního bránícího hráče.
15'
Domácí měli k dispozici standardní situaci z levé strany. Kateřiňákův centr defenziva Olympie odvrátila.
13'
Karel Hejný zasáhl v hlavičkovém souboji Jiřího Janoščína rukou do obličeje. Fotbalista Třince musí podstoupit ošetření.
11'
Dlouhý nákop Bedecse hledal Mateje Ižvolta, který se ale k balónu nedostal. Hrací předmět končí až u Ludka Frydrycha.
11'
Vopatův centr skončil na domácím kapitánovi Marku Čelůstkovi, který tak zpacifikoval případné nebezpečí pro třineckou bránu.
10'
Erik Liener poslal do šestnáctky od rohového praporku centr, který přelétl všechny nabíhající hráče.
9'
Standardní situaci hostí zahrával Liener. Jeho centr odvrátila domácí obrana na roh.
7'
V ofenzivě se připomněli i hráči Olympie. Po rychlé akci vedené po pravé straně centroval Bernardo Frizoni, ale Karel Hejný se k vysokému balónu nakonec nedostal.
6'
Po následném rohu se hostující fotbalisté ubránili a mohou jít dopředu.
5'
Dobrý centr z pravé strany hledal Reného Dediče. Moc nescházelo a domácí útočník se dostal do velké šance!
2'
Dopředu se prodírali hostující hráči, ale obrana Třince si se snahou Pražanů poradila.
1'
Rozhodčí právě přivedli aktéry zápasu na hrací plochu. Vše se připravuje k úvodnímu výkopu.

FK Fotbal Třinec: Paleček – Ilko, M. Čelůstka (C), Reintam, Janoščín – Ižvolt, Vaněk, Kateřiňák, Bedecs, Šumbera – Dedič.
Náhradníci: Adamuška – Velner, Joukl, Juřena, Hošek, Janošík, Masař.

FK Olympia Praha: Frydrych – Duben, Opluštil, Žežulka, Ruml – Frizoni, Demeter (C), Liener, Vopat – Hejný – Katidis.
Náhradníci: Soukup – Verner, Dordević, Jukl, Kuťák, Bareš, Novák.

Rozhodčí: Klíma – Vlasjuk,Vitner.
FK Fotbal Třinec:
Třinečtí fotbalisté už mají na kontě, na rozdíl od svého sobotního soupeře, jednu porážku, ale jelikož také dvakrát zvítězili, tak nasbírali o bod více a v tabulce FNL se usadili na čtvrté příčce. Slezané na úvod soutěže přivezli důležité tři body z Varnsdorfu, kde dokázali vyhrát nejtěsnějším rozdílem – 1:0. Poté na domácím hřišti udolali exligovou Příbram se známým trenérem Csaplárem na lavičce 2:1, ale naposledy prohráli v lokálním derby na půdě Frýdku-Místku 0:1.
FK Olympia Praha:
Olympia byla ještě loni klubem z Hradce Králové, ovšem po postupu do druhé nejvyšší soutěže muselo vedení klubu hledat nové působiště s vyhovujícím stadionem a rozhodlo se pro přestěhování do Prahy, konkrétně na Strahov. A nováček začal své působení ve FNL velmi dobře, když v premiérovém zápase zdolal v domácím prostředí 1:0 Pardubice a neporazitelnost udržel i na hřišti Táborska a v derby se Žižkovem – oba duely skončily remízami 2:2. Pražský celek má tedy po třech kolech na kontě pět bodů a v tabulce soutěže mu patří šestá pozice. Kouč Miloš Sazima má k dispozici velmi mladý kádr, jehož nejstarším členem je třicetiletý brankář Luděk Frydrych.
Vítám tu všechny fotbalové příznivce. 4. kolo Fortuna národní ligy bude v sobotu dopoledne pokračovat dvěma zápasy. Já Vás provedu utkáním mezi Třincem a Olympií Praha. Oběma klubům se start do nového ročníku naší druhé nejvyšší soutěže vcelku vydařil a tak se můžeme těšit na zajímavý fotbal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.