Fotbalová národní liga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Varnsdorf : Pardubice - 13. května 2018   17:00

Varnsdorf
Varnsdorf
2' Klobása  • 30' Kouřil  • 47' Durdević  • 57' Klobása
4:2
(2:1)
Pardubice
Pardubice
6' Kovář   • 89' Huf
Varnsdorf
Samoel – Rudnytskyy, Kozma, Zieris (C), Kouřil, Chlumecký (29. Bílek) – Durdević, Bláha, Zbrožek, Ondráček (74. Dordić) – Klobása (72. Šup).
Porcal – Šup, Bílek, Barac, Dordić, Kocourek.
Matějček – Ratajová, Novák
Městský stadion v Kotlině, Varnsdorf
522 diváků
Pardubice
Knobloch – Látal, Šejvl, Jeřábek (C), T. Čelůstka – Mužík, Solil, Řezníček, Sokol (76. A. Fousek) – Petráň (61. Huf), Kovář (46. D. Novák).
Šmíd – Kašiar, A. Fousek, Šafařík, Huf, D. Novák, Batelka.

Děkuji za pozornost a někdy příště u fotbalu, zdar!
Shrnutí druhého poločasu

Stejně jako v prvním poločasu i do druhého vlétli domácí jako uragán a hned ve 47. minutě šli do vedení. Ihned po rozehrání nahrával Stanislav Klobása na osamoceného Fahrudina Durdeviće, který míč doslova donesl do brány. Domácí znovu udeřili v 57. minutě. Po rozehrání autového vhazování se míč dostal k Adamu Ondráčkovi, který našel přihrávkou Stanislava Klobásu, jenž se střelou po zemi nemýlil a připsal si druhou branku v utkání. V závěru utkání přišlo na řadu několik střídání. Čerstvá krev Pardubic ale moc nepředvedla. Hosté se nakonec dočkali v samotném závěru, když v 89. minutě pronikl David Huf přes domácího Kouřila a zkušeně uklidil míč podél Samoela do brány. Pardubice tak odjíždějí bez bodu a od sezóny 12/13 uhráli ve Varnsdorfu pouze jeden bod.
90'
90'
Dnes už se nic nestane.
90'
Pardubičtí se ještě dostávají do závěrečného tlaku!
89'
Pardubice právě vstřelily branku!
Přeci jen jiskřička naděje pro Pardubice. DAVID HUF unikl přes domácího Kouřila a zkušeně uklidil míč podél Samoela do brány.
85'
Utkání se blíží k svému konci a ani dnes Pardubice ve Varnsdorfu nevyhrají. Od sezóny 12/13 co postoupili do druhé ligy zde uhráli pouze jeden bod.
84'
Hra se přelévá ze strany na stranu. Domácí už dnešní utkání nejspíš dohrají v klidu.
82'
Kozma ale odvrací míč hlavičkou do bezpečí.
82'
Pardubice se tlačili do zakončení, nakonec je z toho standardní situace z dobré pozice. Šance na snížení.
80'
Další šance domácích! Knobloch ale přímou střelu Dordiče vychytal na rohový kop.
79'
Sledujeme opět nepřesnou hru na obou stranách.
78'
Varnsdorf se dostával do další útočné akce, kterou ale zastavuje zdvižený praporek pomezního rozhodčího.
76'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Pavel Sokol, přichází Adam Fousek.
75'
Na druhé straně teď těsně vedle mířil Bláha.
75'
Sokol zkusil štěstí ze střední vzdálenosti, Samoel ale nebezpečí likviduje.
74'
Teď je to nakopává z obou stran.
74'
Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází Adam Ondráček, přichází Bojan Dordić.
73'
Blíží se další střídání na domácí straně.
72'
Trenér Frťala odvolává dnes dvoubrankového Klobásu, kterého tak bude šetřit do dalších bojů o záchranu. Dnes už to pro Varnsdorf vypadá dobře.
72'
Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází Stanislav Klobása, přichází Dominik Šup.
70'
Domácí jsou nyní na své polovině. Hosté tak mají možnost kombinovat, zatím se do zakončení ale nedostali.
70'
Po delší době šance Pardubic. Samoel ale pokus sbírá bez větších problémů.
68'
Dlouhé autové vhazování až do vápna hostů končí nakonec v zámezí. Knobloch si běží pro míč a bude chtít rychle rozehrát.
67'
Po chybě Čelůstky další přečíslení domácích hráčů a konci střela Adama Ondráčka, která míří nad.
67'
Pardubice kombinovali až se dostali na polovinu soupeře, tam byl ale koncentrován Rudnytskyy.
66'
Aktivní Ondráček napadá a domácí hned získávají míč na svou stranu.
65'
Varnsdorf se tlačil do rychlého protiútoku, na poslední chvíli ale zakročil Látal.
64'
Hosté kombinují vzadu. Varnsdorfští jsou včas u protihráčů.
62'
Durdević hledal pas na Kozmu, Knobloch včas zasahuje.
62'
Hosté zkouší s výsledkem ještě něco udělat. Do konce utkání zbývá půl hodiny. Hosté se ale musí opět bránit.
61'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Michal Petráň, přichází David Huf.
59'
Kozma se z těžké pozice neprosadil. Rozehrávat budou Pardubice. Ještě před tím se ale chystá střídání.
58'
Tohle hosté nečekali. U míče i nadále zůstávají domácí.
57'
Varnsdorf právě vstřelil branku!
Po rozehrání autového vhazování se míč dostal k Adamu Ondráčkovi, který našel přihrávkou STANISLAVA KLOBÁSU, jenž se střelou po zemi nemýlil.
56'
Domácí budou vhazovat po nepřesné kombinaci hostů.
55'
Dnešní utkání sleduje 522 diváků.
52'
Míč teď putuje z kopačky na kopačku. Žádný z týmů si nemůže vytvořit střeleckou šanci.
51'
Na druhé straně teď zahrozili hosté, připravený Samoel likviduje pokus Pardubic.
50'
Po standardní situaci se k zakončení dostali domácí! Tvrdou střeli ale vytěsnil Knobloch. Hosté se tak s námahou ubránili.
48'
Hosté kombinují na své polovině.
47'
Tomu se říká vstup do druhé poloviny zápasu. Ihned po rozehrání nahrával Stanislav Klobása na osamoceného FAHRUDINA DURDEVIĆE, který míč doslova donesl do brány. Domácí jdou do dvoubrankového úniku.
46'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Daniel Kovář, přichází Daniel Novák.
46'
Shrnutí prvního poločasu

Že Varnsdorf hraje o záchranu, šlo vidět od první minuty. Hned ve 2. minutě totiž po rychlém protiútoku centroval z pravé strany Adam Ondráček, jenž našel nabíhajícího Stanislava Klobásu, který se nemýlil a otevřel tak skóre dnešního utkání. Hned v 5. minutě mohl Varnsdorf odskočit do dvoubrankového vedení, další hlavička Stanislava Klobásy ale skončila na břevnu. A jak se říká, nedáš, dostaneš, se potvrdilo. Pardubice potrestaly neproměněnou šanci domácích, když se do rychlého brejku středem hřiště dostal Daniel Kovář, který mířil přesně pod břevno.

Po sérii nepřesných přihrávek a nakopávaných balónu vybojoval ve 30. minutě Varnsdorf rohový kop. Po centrovaném balónu se ve vápně nejlépe zorientoval Martin Kouřil, který zvýšil pro domácí na 2:1. Zbytek prvního poločasu již nepřinesl nic zajímavého.
45'
45'
V první polovině už se toho víc nestane, hlavní sudí Matějček se chystá ukončit první část dnešního zápasu.
44'
Útočný faul domácího Varnsdorfu. Knobloch vykopává až na polovinu domácích.
42'
Pardubice to zkusily po pravé straně hřiště. Centr je ale delší, než je potřeba. Pro míč si tak běží Samoel.
41'
Varnsdorf zahrával nadvakrát rohový kop. Nabíhající Kouřil ale hlavičkou míří těsně vedle.
39'
Hosté si ale počínali nedovoleně a Zieris tak rozehrává další standardní situaci. Ondráček sklepl na střed hřiště, Pardubice ale míč odvrací do zámezí.
38'
Domácí teď kombinují až se Samoelem, který vyslal dlouhý nákop dopředu. Míč ale sbírají hosté a usazují se na hranici vápna Varnsdorfu.
36'
Klobása se tlačil do dalšího zakončení, Knobloch ale včas vyběhl a bude rozehrávat.
35'
Domácí jsou usazeni na polovině Pardubic. Zatím jsou to spíše náznaky další akce. Zakončení je totiž v nedohlednu.
34'
Bílek rozehrával na Ondráčka, který sklepl Zierisovi. Jeho následný centr uklízí Knobloch hlavičkou do zámezí. Domácí tak budou vhazovat téměř u rohového praporku.
33'
Jeho rozehrávka ale končí v zámezí. Autové vhazování pro domácí.
32'
Míč nakonec doputoval až k Knoblochovi, který vykopává.
32'
Pardubice se snažili ihned zareagovat. Nakopávané míče dopředu ale nebudou to pravé ořechové. Nedovolený zákrok Pardubic.
30'
Po rozehrání rohového kopu se ve vápně nejlépe zorientoval MARTIN KOUŘIL a hlavou zvyšuje na 2:1!
30'
Domácí trenér Frťala poslal na hřiště čerstvou krev. A hned se zapojí do hry, Varnsdorf má rohový kop.
29'
Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází Martin Chlumecký, přichází Michal Bílek.
26'
Autové vhazování pro Pardubice po levé straně hřiště. Nakonec je z toho ale útočný faul. Domácí rozehrávají dlouhým nákopem dopředu.
25'
Ani jeden z týmů si teď nemůže přihrát, aby si vytvořil šanci na střelu.
24'
A vyzkouší si ho také hosté.
24'
Nakonec je z toho autové vhazování pro domácí.
23'
Sledujeme další pasáž nepřesných přihrávek. Hra se tak přelévá ze strany na stranu, což obě mužstva stojí mnoho zbytečných sil.
23'
Hra přerušena, na hrací plochu se dostaly dva míče.
22'
Hostující Solil si počínal nedovoleně a Ondráček končí na zemi. Standardní situace pro Varnsdorf.
21'
Zbrožek se dostal k centru, prostor ve vápně si ale hlídá Knobloch.
20'
Varnsdorf se zatím nemůže dostat na dostřel. Zakládá tak další útok odzadu.
19'
Pardubice jsou této pasáži aktivnější, drží míč na svých kopačkách.
18'
Matějček píská další útočný faul domácích. Standardní situace pro Pardubice.
18'
Řezníček poslal přihrávku mezi obránci až do vápna Varnsdorf, pozorný Samoel chytá.
17'
A Petráň zakončuje vedle. Budou hrát domácí.
16'
Hosté se tlačili do zakončení. Střelu Kováře vytěsnil na rohový kop Samoel.
15'
Sledujeme pasáž nepřesných přihrávek a dlouhých nakopávaných balónů.
13'
Další útočná akce domácích byla zastavena hvizdem hlavního rozhodčího. Standardní situace pro Pardubice.
11'
Tohle se ale nepovedlo! Míč končí v zámezí a bude hrát Samoel.
10'
A domácí si počínali nedovoleně, šance pro hosty, kteří budou zahrávat standardní situaci zpoza vápna.
9'
Centrovaný míč ale odvrací Kouřil. U míče ale zůstávají Pardubice.
8'
Pardubice jsou na koni. Kombinují na polovině Varnsdorfu, nakonec je z toho vybojovaný rohový kop.
6'
A hosté trestají neproměněnou šanci domácích, když se do rychlého brejku středem hřiště dostal DANIEL KOVÁŘ, který mířil přesně pod břevno. Je vyrovnáno!
5'
Varnsdorf se dostal do další vážné šance! Hlavička Klobásy ale končí na břevnu.
3'
Pardubice mají autové vhazování.
2'
Po rychlém protiútoku odcentroval z pravé strany Adam Ondráček, jenž našel nabíhajícího STANISLAVA KLOBÁSU, který se hlavou nemýlil. Domácí se tak ujímají rychlého vedení.
1'
Centrovaný míč ale správného adresáta nenašel. Hrají domácí.
1'
Pardubičtí se ihned po rozehrání hnali dopředu, nakonec z toho vytěžili rohový kop.
1'
Hlavní sudí Matějček přivedl oba týmy na hrací plochu. FK Varnsdorf bude hrát v klasických žlutých dresech, hosté z FK Pardubice v červených.

FK Varnsdorf: Samoel – Rudnytskyy, Kozma, Zieris (C), Kouřil, Chlumecký – Durdević, Bláha, Zbrožek, Ondráček – Klobása.
Náhradníci: Porcal – Šup, Bílek, Barac, Dordić, Kocourek.

FK Pardubice: Knobloch – Látal, Šejvl, Jeřábek (C), T. Čelůstka – Mužík, Solil, Řezníček, Sokol – Petráň, Kovář.
Náhradníci: Šmíd – Kašiar, A. Fousek, Šafařík, Huf, D. Novák, Batelka.

Rozhodčí: Matějček – Ratajová, Novák.
Na hrací plochu k rozcvičce nastupují hráči obou celků. Dnes to bude chtít nepodcenit pitní režim.
Hlavním sudím tohoto utkání bude Matějček, kterému bude na pomezí pomáhat Ratajová a Novák.
FK Pardubice

Pardubičtí mohou být v klidu. V současné době se totiž nachází na čtvrtém místě tabulky Fortuna národní ligy a na třetí Hradec Králové ztrácí pouze jeden bod. Pardubice získaly na jaře sedmnáct bodů poté, co naposled doma porazili Třinec, který dnes vyhrál na Žižkově.

Pardubice jedou do Varnsdorfu s cílem předskočit v tabulce Hradec Králové. Na druhé straně ale domácí hrají o záchranu. Čeká nás tak zajímavé utkání. Jeho rozuzlení se dozvíme v 17 hodin, kdy je naplánován úvodní výkop.

Postavení v tabulce

4. místo – 45 bodů

Poslední dvě ligová utkání

FK Pardubice 1:0 FK Fotbal Třinec
FC Sellier & Bellot Vlašim 3:1 FK Pardubice
FK Varnsdorf

Fotbalový klub Varnsdorf se aktuálně nachází na třinácté pozici v tabulce Fortuna národní ligy se sedmadvaceti body, stejně jako Ústí nad Labem a Frýdek-Místek. Poslední Vítkovice mají bodů šestadvacet, takže domácí hrají o záchranu. Na jaře mají střídavé výsledky a v posledním domácím utkání vykoledovali "bůra" od druhé Příbrami, která míří za postupem do nejvyšší fotbalové soutěže.

Do Šluknovského výběžku přijíždí Pardubice. Tým, který okupuje čtvrté místo v tabulce a na třetí Hradec Králové ztrácí pouze bod. Pardubice mají na jaře skvělé výsledky, byť zaváhali s Vlašimí. Varnsdorf tak nečeká nic lehkého.

13. místo – 27 bodů

FK Varnsdorf 2:5 1.FK Příbram
MFK Frýdek-Místek 1:1 FK Varnsdorf
Vítám vás u sledování sedmadvacátého kola Fortuna národní ligy, ve kterém se střetne FK Varnsdorf s FK Pardubice. Úvodní výkop je naplánován na 17:00 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.