Fotbalová národní liga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Frýdek-Místek - 27. října 2017   16:00

Vítkovice
Vítkovice
19' Mišinský  • 36' Mrázek  • 50' Kučera  • 60' Kučera  • 89' Twardzik
5:0
(2:0)
Frýdek-Místek
Vítkovice
Květon – Prajza (71. Cverna), Mikula (C), Dramé, Twardzik – Kučera, Motyčka, Urbančok (77. Matěj), Vasiljev – Mišinský (80. Szotkowski), Mrázek.
Nemrava – Cverna, Matěj, Kotouč, Ožvolda, Szotkowski, Hýbl.
Marek – Ratajová, Melichar
Městský stadion, Ostrava-Vítkovice
671 diváků
Buček – Švrček, Literák (C), Pielorz, Bilić (73. Jovović) – Biolek, Willwéber, Ondráček (46. Krčula), M. Kovařík (46. Chvěja) – Šumský – Varadi.
Mihálek – Velička, Krčula, Grussmann, Hamšík, Jovović, Chvěja.

Z Vítkovic je to vše, děkuji za pozornost.
Vítkovice vyhrály třetí utkání v řadě a příblížily se na dostřel středu tabulky, ačkoliv mají jistotu, že i po 13. kole Fortuna národní ligy zůstanou na 13. místě. Frýdek-Místek nadále bude okupovat poslední příčku a jeho situace po dvou porážkách s týmy ze spodku tabulky začíná být hodně vážná.

Žluté karty: 1-1
Frýdek-Místek do druhé půle dvakrát vystřídal a snažil se oživit hru, jenže to se vůbec nepovedlo. Smrtící ránu mu zasadil domácí Kučera, který měl po změně stran během 15 minut tři gólové šance, z nich dvakrát udeřil a uklidnil svůj tým. Hosté se téměř na nic nezmohli, vypracovali si jedinou skutečně gólovou šanci, v níž se však Literák pravděpodobně zalekl situace a nedal. Domácí často vyráželi do brejků a ač z nich již dále neskórovali, přeci jen ještě přidali pátou branku parádní trefou Twardzika. Herně docela vyrovnané derby naprosto ovládli střelecky skvěle disponované Vítkovice a po třech debaklech na svůj úkor si v sezóně zapisují také první, ze kterého mohou mít radost.
90'
90'
Rozhodčí nenastavuje vůlbec nic a krátce po rozehrání ukončuje zápas.
89'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Po trestném kopu se domácí dočkávají bůra! Odražený míč si před šestnáctkou našel FILIP TWARDZIK, na jeho ránu do šibenice si sice Buček sáhl, ale míč mimo branku nevytlačil!
87'
Jovović na pravém křídle sundal pravděpodobně Cvernu a dostává žlutou kartu.
87'
Willweber se neodvážil k přímé střele, kopl míč k pravé tyči, kde hlavičkoval Literák slabě, ale aspoň na branku.
86'
Faul domácích 35 metrů od branky.
85'
Po obranném zásahu Cverny stříáoel z půlkruhu Jovović, ale jeho pokus nohou Dramé změnil v oblouk padající na penaltu, kam doběhl jako první Květon.
84'
Šumský prodlužoval patou míč mezi obránce, ale tam nebyl vůbec nikdo.
83'
Krčula obdržel míč před půlkruhem, napřáhl levačkou, ale nohy prvního protihráče zltumily jeho střelu, takže Květon neměl potíže se zákrokem. Spíše jen sebral míč ze země.
82'
Bušek vyrazil hodně daleko z branky, aby odkopl míč před Szotkowským, Matěj poté hledal místo, odkud by zkusil ránu z půlky hřiště do prázdné, ale protihráči mu to nedovolili.
81'
Mikula odhlavičkoval Literákův nákop na penaltu. Vzápětí si stejně počínal Dramé po návratu míče před branku.
80'
Poslední střídání Vítkovic a také celého zápasu. Odchází střelec zatím vítězného gólu Mišinský, nahrazuje ho Szotkowski.
79'
Twardzik přišlápl Krčulu. Šumský poslal míč od střídaček na hranu šestnáctky, ale tam došlo k útočnému faulu.
79'
Drobný faul Mrázka na půlce, hosté se usazují v útoku.
77'
Druhé střídání Vítkovic. Urbančoka nahrazuje Matěj.
77'
Biolek napřáhl z velké dálky, ale aby z toho měl nějaký zisk, musel by hrát ragby.
76'
Centr z levého křídla odvrátil Cverna, Lipina chvíli hledala prostor ke střele před vápnem, až ho našel Sumský, ale tvrdý přízemní pokus namířil jen doprostřed.
75'
Twardzik zastavil hlavou míč před Biollkem, ale akce hostů pokračuje.
74'
Tentokrát se Vítkovice v brejku ani nedostaly přes půlku.
73'
Poslední střídání Frýdku-Místku. Balkánec za Balkánce, Biliće nahrazuje Jovović.
73'
Mišinský zbrzdil brejk, předal míč Kučerovi, ten kolmicí vysunul Mrázka, ale mokrého trávníku využil Buček a doklouzal k míči dříve.
72'
Dramé znovu velmi dobře pracuje v obraně a ubránil nákop na Krčulu.
71'
První střídání Vítkovic. Prajzu nahrazuje Cverna.
71'
Z protiútoku našel prostor ke střelbě na 18 metrech Vasiljev a pravačkou k bližší tyči pořádně protáhl Bučka.
70'
Výborný centr z rohu na malé vápno, kde hlavičkoval nehlídaný Literák, ale své šance se nejspíš tak zalekl, že koníčkem poslal míč přímo do rukavic Květona!
69'
Biolek přes Twardzika neodcentroval, ale aspoň vybojoval roh.
69'
Varadi sklepával hlavou míč pod sebe, ale před Chvějou výborně zakročil Dramé a ukopl míč do autu.
68'
Kučera je stále při chuti. První útok na hattrick mu nevyšel, skákavým pokusem z 23 metrů minul.
67'
Domácí po delší době udrželi míč na kopačkách a hrají na útočné polovině.
66'
Prajza se vysunul vpřed, ale ve středu pole ztratil míč a pak na svém místě chyběl. Varadi toho využil k průniku, ale přes Mikulu se nedostal a domácí kapitán výborně clonil ve všech vhodných momentech ke střele. Následovala přihrávka na Krčulu, který si za vápnem srovnal míč na levačku a technicky přestřelil.
Diváků se dnes ve Vítkovicích sešlo 671, což je na místní poměry velmi dobré číslo.
64'
Ostravané se nadále výborně brání a nepouští protivníka na dostřel. Teď Dramé skvle odclonil od míče Varadiho a sklízí potlesk spokojených diváků.
63'
Další snahu hostů hatí zdvižený praporek po těsném ofsajdu Varadiho.
62'
Lipina kombinuje na půlce, ale hraje v podstatě pouze to, co jí soupeř dovolí.
60'
Rodí se debakl, poprvé v sezóně ve prospěch Vítkovic! JAKUB KUČERA chytl slinu, opět se prosazuje střelou po zemi z pravé strany a po velké nule v prvních 12 zápasech se dnes prosazuje již podruhé! 4:0!
59'
Závar po trestném kopu, do zakončení se postupně drali Dramé hlavou a Mrázek nohou, ale hráči v černém se zvládli ubránit.
58'
Valcíři jsou v útoku opravdu marní. Další brejk táhl napravo Mišinský, jeho dlouhý pas stihl výborným skluzem Mrázek udržet na hřišti a následně si na brankové čáře došel pro faul.
57'
Ostravané opět útočili po levé straně, ale i tentokrát rychle ztratili míč.
56'
Jenže hosté nezvládli pas do pravého křídla a Květon bude odkopávat.
56'
Po faulu a trestném kopu se na chvíli Ostravané usadili v útoku, jenže Urbančok ztratil míč a modří musí rychle zpět.
55'
Biolek centroval zprava, Dramé v poklidu hlavičkuje a Motyčka odkopává. Hra Vítkovic přechází do úsporného bránícího a brejkového režimu.
54'
Mikula výborným vystoupením z řady zastavil průnik Chvěji.
53'
Biolek zachytil dlouhý nákop až za postranní čárou a Twardzik vhazuje.
52'
Domácí se viditelně uklidnili. Lipina by chtěla hrát, ale dostává na útočmné polovině málo prostoru.
51'
Mišinský fauloval na půlce dost nevybíravě Willwebera a dostává žlutou kartu.
50'
Napodruhé to již JAKUBU KUČEROVI vyšlo a domácí pravděpodobně rozhodují zápas! Šťastný střelec opět unikl po pravé straně, tentokrát zakončoval z větší blízkosti a většího úhlu, ale mezi nohama brankáře Bučka místo našel a skóroval!
49'
Odražený míč po centru před branku napálil jeden z domácích hráčů z dálky hodně mimo branku.
48'
Z protiútoku mohl přijít trest! Mrázek vyslal do samostatného úniku Kučeru, ale ten neprocedil míč mezi nohy vyběhnutého Bučka! Rohový kop.
47'
A mohlo být sníženo! Literák zachytil odražený míč na levé straně, poslal míč na malé vápno, kde však ve skluzu o centimetry nedosáhl Varadi, který dal následně najevo svoji frustraci.
47'
Další faul, tentokrát na Švrčka. Šumský opět pošle míč až před branku.
46'
Po faulu na pravém křídle kopal trestňák Šumský, ale ve vápně kraloval vysoký Dramé.
46'
A Kovaříka Chvěja.
46'
Frýdek-Místek o přestávce dvakrát vystřídal. Ondráčka nahrazuje Krčula.
46'
Hráči jsou na ploše, výkop do druhé půle provede Frýdek-Místek.

Žluté karty: 2-1
Herně vyrovnaný první poločas rozhodla lepší psychická pohoda a střelecká efektivita domácího celku. Vítkovice měly tři gólové šance, daly z nich dva nádherné góly a potvrzují roli favorita tohoto utkání. Frýdek-Místek v poli nehraje vůbec špatně, ale jeho snahy končí před pokutovým územím soupeře. Ukazuje, proč zatím v sezóně vstřelil pouze 7 gólů. S koncem poločasu se v Ostravě opět spustil déšť, uvidíme, komu bude po změně stran vyhovovat.
45'
45'
Mrázek neuspěl ve sprinterském souboji se Švrčkem a poločas tak končí.
45'
Motyčka dvěma hlavičkami odehrál oba centry před branku a Lipina si tak žádnou šanci nevytvořila.
44'
Centr z trestného kopu obrana domácích odvrátila, ale bude se muset bránit další standardce. Míč stojí u rohu šestnáctky.
43'
Kučera zajel do Varadiho a uviděl žlutou kartu.
43'
Toto vhazování u střídaček se domácím nepovedlo, Mišinský hlavičkoval do autu a hrají hosté.
42'
Brejk Vítkovic, ale Mrázkovo přenesení hry na levou stranu dostihl Mišinský pouze za cenu ofsajdu.
41'
Polostřela polocentr Urbančoka k pravé tyči, ale míč nikdo nezasáhl a Buček bude odkopávat.
40'
Literák musel zastavit protiútok 30 metrů od branky a dostává žlutou kartu.
40'
Buček dosáhl na míč z rohového kopu, ale Mrázek na půlkruhu mohl střílet, jenže trefil pouze protihráče. Následný závar ukončil útočný faul domácích.
39'
Po vhazování bude Urbančok kopat roh.
39'
Mrázek se ocitl za obranou, ale Buček to přečetl včas, vyběhl a odehrál do autu.
38'
Pravděpodobně Literák hlavičkoval po rohovém kopu, ale přestřelil domácí branku.
37'
První akce po rozehrání znamená rohový kop Lipiny.
36'
Druhá střela domácích na branku = druhý gól, ale jaký! Vítkovičtí totiž dokonale rozebrali obranu soupeře, Jakub Prajza po parádní kolmici za beky sám mohl skórovat, ale nezištně předal míč doleva TOMÁŠI MRÁZKOVI, který zakončoval do prázdné branky!
35'
Daleko z branky vyrazil pro míč Květon a založil brejk, jenže Vasiljev na levém křídle míč nezasáhl.
35'
Frýdek-Místek vyrazil vpřed, ale k centru z pravého křídla se nedostal. Bude aspoň vhazovat.
34'
Urbančok posílal míč na bližší tyč, kde Mišinský nedoskočil a následně Kučera fauloval v souboji na vápně.
33'
Zajímavě kroucený míč na zadní tyč, před Mišinským ve skluzu odehrál na další roh Pielorz.
33'
Z další akce mají Ostravané druhý rohový kop.
32'
Kučera nabízel kolmici Motyčkovi, ale toho udržel za sebou Pielorz a pro míč se sklouzl Buček.
32'
To samé platí pro okamžitý pokus o brejk hostů.
31'
Pielorz se dlouho rozhlížel, neměl pořádně komu přihrát, a situaci nakonec nevyřešil úplně nejlépe. Domácím se ale kontr nepovedl.
30'
Urbančok přeběhl míč v zajímavě se rozvíjející kombinaci Vítkovic, čímž ji také ukončil.
30'
Z protiútoku Mišinského centr sklepl hrudí svému brankáři Literák.
29'
Dlouhý aut z pravé strany, k hlavičce se dostal Biolek a zapisuje první střelu hostů na branku, ačkoliv ta nebyla vůbec nijak nebezpečná.
28'
Švrčkův centr po dlouhé kombinaci odkopává do autu Mikula.
28'
Prajza zvládl souboj s Kovaříkem na půlce a za odměnu jde vhazovat.
27'
Rychlá akce středem na jeden dotek v podání modrých, nevyšla až čtvrtá přihrávka na Kučeru stojícího na hranici ofsajdu.
26'
Valcíři hráli ve výhodě, ale o tu se sami připravili faulem na Prajzu.
25'
Dlouhý aut Kučery propadl až na zem, ale Šumský ho nenechal pokračovat dál.
24'
Kučera kolmicí vybízel ke sprintu Prajzu, ale k míči měl blíže Bilić. Domácí vhazují na pravém křídle.
23'
Ostravanům se po gólu nedaří přechodová fáze a míč tak mají více na kopačkách hosté.
22'
Dlouhý aut Biliće nadělal velké problémy vítkovické obraně! Květon sice dokázal přes chumel hráčů vyboxovat prodloužený míč, ale na šestnáctce si ho našel Šumský, první střelu mu ještě zablokoval protihráč, ale tou druhou jen těsně minul levou tyč Květonovy branky, který by na míč rozhodně nedosáhl!
22'
Prajza výborným skluzem zastavil přihrávku Biliće Kovaříkovi.
21'
Přenesení hry na levou stranu se Lipině nepovedlo a Prajza vhazuje.
20'
Motyčka s Prajzou obrali soupeře o míč, ale sami protiútok nezaložili. To se povedlo až o chvíli později Twardzikovi, ale Mišinský v souboji na půlce upadl.
19'
VLADIMÍR MIŠINSKÝ nabídnutou příležitostí nepohrdl a přímý kop fantasticky poslal do pravé šibenice! Buček se pouze ohlédl a Vítkovice vedou 1:0!
18'
U míče Mišinský, Twardzik a Urbančok.
17'
Motyčka faulován 22 metrů od branky. Výborná pozice pro přímý kop.
16'
Prajza zastavil kolmici do křídla a Urbančok z první vysunul Mišinského do křídla. Tam se domácí hráči snažili něco vymyslet, ale v situaci 3 na 3 protihráče nepřelstili.
15'
Po efektním prostrčení Kučery na Mišinského došlo k závaru před brankou Frýdku-Místku, ale šance žádná nevznikla, Twardzikova střela byla sražena. Vítkovice vhazují.
14'
Až vymysleli nákop na Biolka, ale u míče byl dříve Květon.
14'
Hráči Lipiny nechtějí další chybu a velmi opatrně rozehrávají před vlastní šestnáctkou.
13'
Možný brejk domácích do rozhozené obrany zhatila nepřesná přihrávka Prajzy Mišinskému.
12'
Motyčka na útočné polovině hrubě zajel do protihráče a dostává žlutou kartu.
12'
Narážečka Twardzika s Vasiljevem na levé straně nevyšla tak, jak domácí plánovali.
11'
Bilić se vysunul na levé křídlo, dostal přihrávku od Ondráčka, ale jeho centr lapil nikým neobtěžovaný Květon.
10'
Mrázek u rohového praporku zesměšnil dva protihráče a ideální přihrávkou na malé vápno vybídl ke skórování Mišinského, ten však z první přestřelil a chytá se za hlavu!
10'
Opět Varadi v akci, ale dostal se s míčem až za brankovou čáru.
9'
Další pokus o brejk valcířů, ale míč se k Varadimu nedostal.
8'
Urbančok chytrou uličkou do křídla vybízel k centru Motyčku, ale ten jeho úmysl nepochopil.
8'
Vítkovičtí se nikam neženou a snaží se hrát v klidu.
7'
Po nepřesné přihrávce se podél levé lajny hnal dopředu Kovařík, ale v souboji osmnáctek proti Prajzovi nedokázal přesně přihrát.
6'
Ofsajd Varadiho vrací míč na domácí kopačky.
6'
K ničemu dalšímu se ale nedostali a míč bere v zámezí do rukou Švrček.
5'
Nakrátko rozehraný roh, následný centr Vasiljeva obránci zvládli. Ostravané ale vhazují.
4'
Po centru Vasiljeva na Mišinského a skluzu jednoho ze stoperů budou kopat roh i domácí.
3'
Nepřesný míč na přední tyč odkopl Dramé. Až téměř u středového kruhu hrál Willweber, nic nevymýšlel, opřel se do střely, ale ta rychle ztrácela sílu, navíc mířila vedle.
3'
Po rychlé akci Varadiho na pravé straně a sraženém centru budou hosté kopat roh.
2'
To hosté se nedostali ani k tomu, po ztrátě míče ihned faulovali.
1'
Domácí po sérii dvou autů udrželi útočnou polovinu, Mišinský po patičce Mrázka odcentroval, ale do míst, kde byli pouze hráči Lipiny.
1'
Výkop do první půle provedou Vítkovice.
Aktéři utkání vstupují na trávník. Domácí v tradičních modrých dresech s bílým lemováním, hosté v černých dresech s růžovou "šerpou".
Přes časné páteční odpoledne přichází na hlavní tribunu na vítkovické poměry solidní množství diváků. Uvidíme, kam až se jejich počet vyšplhá.
Po chvílemi silném dešti, který Ostravu sužil v průběhu dne, se po poledni začala oblačnost protrhávat. Je sice poměrně chladno (aktuálně 10°C), ale neprší, prosvítá slunce a vítr je také slabý. V porovnání s dopoledními hodinami nebe a dudy.
Pikantní bude tento souboj obzvlášť pro hráče Frýdku-Místku Ondráčka a Kovaříka, kteří ještě na jaře oblékali právě vítkovický dres.
Do vítkovické sestavy se po jednozápasové pauze vrací opory v podobě stopera a kapitána Davida Mikuly a záložníka Dominika Urbančoka. Pouze na lavičce tak začíná jindy stálý člen zálohy Jan Matěj.
V jedenáctce Lipiny chybí za karty stojící Slaninka, jehož by měl na kraji obrany nahradit ze zálohy posunutý Bilić. Kromě této vynucené změny nepřipravili hosté žádné překvapení.

MFK Vítkovice: Květon – Prajza, Mikula (C), Dramé, Twardzik – Kučera, Motyčka, Urbančok, Vasiljev – Mišinský, Mrázek.
Náhradníci: Nemrava – Cverna, Matěj, Kotouč, Ožvolda, Szotkowski, Hýbl.

MFK Frýdek-Místek: Buček – Švrček, Literák (C), Pielorz, Bilić – Biolek, Willwéber, Ondráček, M. Kovařík – Šumský – Varadi.
Náhradníci: Mihálek – Velička, Krčula, Grussmann, Hamšík, Jovović, Chvěja.

Rozhodčí: Marek – Ratajová, Melichar.
Vzájemné zápasy

Ještě v 90. letech se Vítkovice s Frýdkem-Místem pravidelně potkávaly ve druhé lize, avšak to s přelomem století skončilo. Od té doby na sebe tyto kluby 3x narazily v poháru, vždy v menším z obou měst, a 2x postoupili dál vítkovičtí. Ligový duel spolu nesehrály dlouhých 16 let, až loni na podzim znovu ve druhé nejvyšší soutěži. Frýdek-Místek na domácím hřišti využil tehdejší hluboké krize Vítkovic a rozstřílel je 5:2. Na jaře byla situace v obou mužstvech přesně opačná a Vítkovice odvetu na domácím hřišti zvládly 3:2. V posledních dvou přípravných obdobích také došlo vždy po jednom přátelském utkání, ani v jednom z nich nedokázal tým ze slezské části dvojměstí na řece Ostravici zvítězit.
MFK Frýdek-Místek

Frýdek-Místek sice začal sezónu celkem solidně a z prvních 3 utkání získal 4 body včetně vítězství nad Třincem, ale od té doby na další tříbodový zisk čeká, celkem to je již 9 zápasů. Kvůli této výsledkové a herní krizi valcíři spadli až na poslední příčku druhé ligy a jen potvrzují, že loňské tragické jaro nebylo náhodné. V klubu bude něco špatně. Je otázkou, zda jde o finanční možnosti, personální problémy, neefektivní fungování organizace, něco jiného, nebo kombinace úplně všeho dohromady. Faktem ale je, že euforie po postupu v roce 2013 je dávno pryč, lidi přestali na stadion chodit a klub bojuje o holé přežití v profesionálním fotbalu. Od začátku roku 2017 nepředvádí dobré výkony a letní přestávka na tom nic nezměnila. Tým je vyloženě špatný směrem dopředu, nic extra směrem dozadu a podle vyjádření nového trenéra Josefa Petříka staršího mají hráči také potíže s přístupem k zápasům. Odfláknutý byl údajně zejména poslední, zrovna jeden z klíčových na půdě taktéž o záchranu bojujícího Varnsdorfu. Za této situace jede Frýdek-Místek k neméně důležitému souboji se sousedními Vítkovicemi a porážka by jeho situaci ještě více ztížila.

Že klub bude mít jisté potíže, je znát také na velmi úzkém kádru. Na hřišti se sice dosud objevilo celkem 19 různých hráčů, ale z toho hned 12 naskočilo minimálně do 10 zápasů a někteří mladíci a cizinci jen paběrkují. Zápasová zátěž není rozložena. Tým dosud vstřelil pouhých 7 branek a nedá se mluvit o nejlepším střelci. Po 2 trefách si připsali záložník Matěj Biolek a obránce Michal Švrček. Nejtrestanějším hráčem je taktéž Matěj Biolek se 6 žlutými kartami, kterého doplňuje trojice se 4 kartami, z nichž záložník Martin Slaninka tu čtvrtou obdržel před týdnem a proti Vítkovicím musí odpočívat. V přímém ohrožení této nucené pauzy jsou další 3 hráči. Tým celkem dostal již 35 žlutých karet a patří v tomto ohledu k nejhorším v soutěži. Navíc již dvakrát dohrával zápas v početním oslabení, zasloužili se o to svými vyloučeními obránce Petr Literák a záložník Adam Varadi.

Aktuální bilance Frýdku-Místku:
12 zápasů, 1 vítězství, 4 remízy, 7 porážek, skóre 7:16, 7 bodů a 16. místo v tabulce.

MFK Vítkovice

Dlouho se zdálo, že loňský katastrofální podzim Vítkovice minimálně zopakují. Před sezónou optimistický tým v první třetině soutěže nepoznal slast vítězství, jeho psychika měla odolnost domečku z karet a byl na posledním místě tabulky. Možné problémy naznačil již úvodní zápas ročníku, protože bezbranková remíza s Ústím se vyznačovala hlavně v prvním poločase doslova otřesnou hrou. Akdyž už se v dalších střetnutích herní projev zlepšil, dostavila se nemohoucnost v koncovce a postupem času také čím dál větší nervozita. Stačil jeden špatný moment a z dobře hrajícího mančaftu bylo absolutně odevzdaných 11 mužů, se kterými si soupeř mohl dělat, co chtěl. To se ukázalo především při debaklech v Opavě, na Žižkově a v Budějovicích. Reprezentační přestávku právě po Budějovicích využilo vedení již ke druhé změně hlavního trenéra a zdá se, že konečně přišly změny k lepšímu. Ludovít Grmela, který nebyl dosud s klubem nijak spjatý, dokázal zvednout kabinu hlavně po psychické stránce a udělal z dosud labilního týmu slušně fungující mužstvo, které po jeho příchodu vyhrálo, včetně přípravného, všechny 3 zápasy, ke kterým nastoupilo. Neprve si zvedlo náladu vítězstvím 2:1 v přáteláku v Brně, poté již v soutěžním zápase porazilo exligovou Příbram 1:0 a tyto body potvrdilo vítězstvím 2:0 v Praze na Olympii, pro kterou to byla teprve druhá porážka v ročníku. Nakopnuté Vítkovice opustily sestupové pozice a v případě vítězství i v derby budou moct po zbytek podzimu dýchat mnohem lépe.

Špatné výsledky byly hlavní příčinou toho, že sestava na hřišti byla všechno, jen ne ustálená. Trenéři hledali optimální rozestavení a složení základní jedenáctky. Na trávník vyběhlo v sezóně již 23 hráčů, přičemž pouze 2 z nich (útočník Tomáš Mrázek a obránce Jakub Prajza) zasáhli do všech deseti a nikdo nemá plný počet minut. Tým se dost trápí střelecky, vstřelil pouze 9 branek (desátý gól na kontě si musel dát Třinec sám), přičemž dvě třetiny z nich vstřelili útočník Tomáš Mrázek a záložník Tomáš Vasiljev (oba po třech). Nejtrestanějším mužem je záložník Jan Matěj s 5 žlutými kartami. Hrozba nucené stopky se vznáší nad stoperem Davidem Mikulou, kolegou z obrany Jakubem Prajzou a univerzálem Ondřejem Cvernou. Celý tým zatím obdržel dohromady 27 žlutých karet. Vyloučen byl dosud pouze další stoper Martin Honiš.

Aktuální bilance Vítkovic:

Olympia – Vítkovice 0:2
Vítkovice – Příbram 1:0
Č. Budějovice – Vítkovice 6:0
Vítkovice – Třinec 2:3
Vlašim – Vítkovice 3:1
Fortuna národní liga vstupuje do finiše podzimní části sezóny. 13. kolo zahájí regionální derby a zároveň jeden z důležitých zápasů v boji o záchranu, MFK Vítkovice – MFK Frýdek-Místek. Domácí po katastrofálním startu zažívají zmrtvýchvstání v podobě dvou vítězství za sebou útěku z posledního místa mimo sestupové pozice, hosté naopak po poměrně solidním úvodu čekají na tříbodový zisk již 9 utkání a jsou to právě oni, kdo se teď plácá na samotném dně soutěže. Podaří se Vítkovicím potvrdit zlepšenou formu a utéct svému soupeři na šestibodový rozdíl, nebo se situace na dně tabulky ještě více zdramatizuje?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.