Fotbalová národní liga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Táborsko - 11. září 2017   18:00

Vítkovice
Vítkovice
14' Urbančok
1:1
(1:0)
Táborsko
Táborsko
72' Štohanzl
Vítkovice
Květon – Prajza, Mikula (C), Dramé, Twardzik – Motyčka (82. Mišinský), Matěj – Cverna (60. Ožvolda), Urbančok, Vasiljev – Mrázek (73. Szotkowski).
Nemrava – Ožvolda, Szotkowski, Hýbl, Pavelka, Mišinský, Honiš.
Klíma – Černý, Vodrážka
Městský stadion, Ostrava-Vítkovice
589 diváků
Táborsko
Toma – Prošek, Navrátil (C), Klusák, Souček (37. Hell) – Kučera – Štohanzl, Nešický, Kopřiva (29. Mysliveček, 85. Blecha), Mršić – Musiol.
Zadražil – V. Kostka, Peterka, Hell, Blecha, Vozihnoj, Mysliveček.

Z Vítkovic je to vše, děkuji za pozornost.
Co tento výsledek udělal s pozicí obou klubů v tabulce? Vítkovice se sice přiblížily na jeden bod nesestupovým pozicím, ale s tím rozhodně nemůžou být spokojeny. Táborsko se posunulo o jednu příčku na 11. místo o skóre před Ústí nad Labem.

Žluté karty 2-0
Druhý poločas byl přesnou kopií toho prvního. Opět se hrálo v podstatě na jednu branku, tentokrát však na tu vítkovickou. Táborsko nastoupilo na hřiště jako vyměněné, ihned zatlačilo soupeře a začalo si vytvářet gólové šance. Brankář Květon odolával až do 72. minuty, na dorážku Štohanzla však stačit nemohl a hosté se dočkali zaslouženého vyrovnání. Mohli dokonce i vyhrát, ale domácí brankář se stal hvězdou zápasu a udržel remízu. Vzhledem k tomu, že oba týmy v jednom z poločasů ani jednou nevystřelily na branku, je nerozhodný výsledek zasloužený. Spokojenější určitě budou na jihu Čech.
90+2'
90+2'
Vzápětí si střeleckou pozici připravoval Vasiljev, po odrazu míče zahrál jeden z hostujících hráčů na půlkruhu rukou, ale rozhodčí nepíská a po několika sekundách ukončuje zápas.
90+2'
Szotkowski se probíjel k šestnátce, před ní napřáhl, ale byl rychle zablokován.
90+1'
První minuta nastavení utekla jako voda, aniž by se v ní něco stalo.
90'
Nastavují se 2 minuty.
90'
Nadějný útok domácích totálně zdrbal zpětnou přihrávkou Matěj a Mikula úplně ztratil míč. Vznikl z toho brejk hostů 3 na 2, nakonec běžel Blecha z pravé strany sám na Květona, púálil po zemi pojeho pravé ruce, ale domácí brankář fantastickým zákrokem zachránil remízový stav!
89'
Centr Prajzy z levé strany nenašel nikoho ze spoluhráčů.
89'
Centr z rohun přeletěl všechny hráče a Hell vhazuje na levé straně.
88'
Trestný kop Vítkovic od středového kruhu. Dlouhý míč na nabíhajícího Mišinského, ale ten byl dobře bráněn. Rohový kop.
87'
Toma vůbec nespěchal s odkopem. Blecha chtěl poté zdržovat u rohového praporku, ale nezvládl to.
86'
Vasiljev utekl po levém křídle, ale odcentrovat se mu podařilo až na brankové čáře a míč ji v letu dokonce překročil.
85'
Poslední střídání Táborska. Myslivečka, který sám nehrál od začátku, nahrazuje Blecha.
84'
Vítkovice zapisují první střelu ve druhém poločase. Twardzik však z dálky výrazně minul.
84'
Ještě větší vlna nevole přišla vzápětí, kdy byl poslán k zemi Vasiljev, ale podle rozhodčího šlo o čistý souboj. 589 diváků je velmi nespokojeno.
83'
Mikula dostává za faul na půlce žlutou kartu, s čímž stadion rezolutně nesouhlasí.
82'
Pslední střídání Vítkovic. Motyčku nahrazuje Mišinský.
81'
Prošek napřáhl až téměř od autové čáry a rozvlnil boční síť Květonovy branky.
80'
Obrovské hrubky v rozehrávce Vítkovic, které si opravdu výrazně koledují o druhý inkasovaný gól. Teď měly obrovské štěstí v tom, že si Musiol nepohlídal ofsajd.
78'
Po delší době byli Ostravané natlačeni v útoku a rázem měli zajímavou šanci! Ožvolda nikým neobtěžován pronikl z pravého křídla podél brankové čáry do vápna, zpětnou přihrávkou vybídl k ráně z první Twardzika, ale ten ani nadvakrát nedokázal zakončit!
77'
Rohy byly nakonec dva, oba dokázali domácí ubránit.
75'
Hosté jsou na koni a chtějí otočit zápas. Mikulana poslední chvíli odhlavičkoval míč na roh před Nešickým.
73'
Ještě před rozehráním Vítkovice podruhé střídají. Mrázka nahrazuje Szotkowski.
72'
Táborsko právě vstřelilo branku!
Z rohového kopu již hosté udeřili a vyrovnávají! První hlavičku po centru na bližší tyč Květon ještě dokázal vytlačit na břevno, dorážející JAN ŠTOHANZL však dokázal prostřelit klubko těl před sebou!
71'
Fantastický Květon vyráží na roh Myslivečkovu ránu zblízka, ten se drží za hlavu a má proč! Utekl totiž obraně, šel z pravé strany sám, střílel nahoru a stejně to nevyšlo!
70'
Vítkovice se v posledních minutách vrátily do hry. Vasiljev centroval z levé strany, ale Ožvoldova hlavička nakonec nebyla žádnou střelou.
69'
Velmi pěkný přízemní centr Ožvoldy z pravého křídla, na zadní tyči na něj jen těsně nedosáhl skluzující Vasiljev.
69'
Mrázek otočkou unikl dvěma protihráčům, ale při snaze zpracovat přihrávku od Ožvoldy uklouzl.
68'
Vasiljev mohl centrovat z levého křídla na hned tři nabíhající spoluhráče, ale to by musel míč usměrnit před branku, ne za ni.
67'
Ta nepřišla a nákop dopředu se také nevydařil. Květon bude odkopávat od své branky.
66'
Ti se teď nikam neženou a kombinací na půlce čekají na chybu soupeře.
65'
Motyčka se snažil před půlkruhem poslat míč volnému spoluhráči do levého křídla, ale byl zablokován, takže hrají znovu hosté.
64'
Vítkovice si koledují i v rozehrávce. Nevšimli si číhajícího Musiola a nahrávali dozadu. Dramé se musel hodně snažit, aby zabránil nejhoršímu, nakonec to zvládl a byl u toho faulován.
64'
Z nakrátko rozehraného rohu málem vznikl brejk Táborska, ale modří situaci na půlce ustáli.
63'
Ožvolda ve velmi dobrém náběhu za obranu, ale Navrátil ho dbře stínoval a nedovolil mu zakončit. Rohový kop domácích.
62'
Kučera je také důrazně varován, že se žlutá karta blíží.
62'
Matěj si velmi dobře počkal na Mršiće a sáhl mu do míče tak, že Twardzik bude vhazovat.
61'
Mysliveček fauloval Prajzu na levém křídle, takže z dalšího útoku červenočerných nic nebude.
60'
První střídání Vítkovic. Cvernu nahrazuje Ožvolda.
60'
Na zadní tyči hlavičkoval v záklonu Hell, což znamenalo pouze vysoký krátký oblouk vedle branky.
59'
Poslední se míče dotkl Prajza, což znamená třetí roh Táborska ve druhé půli.
58'
Což teď potvrdil znovu Mršić, který opět pronikl z pravé strany do vápna a v poslední chvíli před střelou ho o míč připravil křižující Mikula.
58'
Vítkovice jsou ale výrazně zatažené, upustily od své nátlakové hry z prvního poločasu. Hosté jsou mnohem nebezpečnější.
57'
Výborná poziční hra Dramého udržela Musiola od míče, takže útočník Jihočechů nemohl jít sám na bránu.
56'
Odražený míč téměř 30 metrů od branky zpracoval Kučera, napřáhl a vypálil, ale k ohrožení branky bylo hodně daleko.
55'
Přímý kop nakonec provedl levačkou Twardzik, ale pouze trefil zeď, která míč přizvedla do strany za sebe, kam doběhl pohotový Toma.
54'
Faul na Urbančoka 28 metrů od branky přímo na středu. Zajímavá možnost pro domácí.
52'
Z rohu se již nic nestalo. Přetažený míč vracel vysokým obloukem jeden z hostů před branku, ale výrazně ji překopl.
51'
Domácí nebrali varování vážně a mohlo být vyrovnáno! Mysliveček se ocitl na levé straně sám před Květonem, ale z úhlu ho z první prostřelit nedokázal! Rohový kop.
50'
První vážnější příležitost Táborska v celém zápase! Po pravé straně pronikal Mršić, využil uklouznutí protihráče, z úhlu střílel na zadní tyč, ale Květon byl na zemi včas. Vyrazil však míč jen před sebe, kde sice zasáhli obránci, ale nakonec z hranice šestnáctky střílel Štohanzl vedle.
49'
Urbančok se hnal na pravém křídle za míčem, ale nezískal ho a navíc zezadu sundal Proška. Po zásluze vidí žlutou kartu.
49'
S drobnými problémy si modří s centrem z rohu nadvakrát poradili.
48'
Také ve druhé půli mají hosté velmi rychle rohový kop.
48'
Matěj fauloval ve středu pole, samotného to však bolí víc a zůstává chvíli sedět. Drží se za špičku nohy, asi byl přišlápnut.
47'
Twardzik odclonil Nešického od míče, navíc na protihráči vybojoval faul.
46'
Ale již ho mají zpět, ani hosté se s přesností pasu dopředu zrovna nepřetrhli.
46'
7 sekund po výkopu domácí míč ztratili, protože Mikula podebral míč nesprávným směrem.
46'

Fauly: 6-6
Viděli jsme bez diskuze nejlepší poločas Vítkovic v sezóně, ačkoliv to tak zpočátku nevypadalo. První dvě minuty jim Táborsko nepůjčilo míč, po nedorozumění v obraně získalo také rohový kop, ale po nějaké chvíli se domácí dostali do hry. Navíc se povedlo Motyčkovi nádhernou ranou otevřít skóre a Ostravané se poprvé v sezóně dostali do vedení v zápase. Rázem byli jako pokropení živou vodou. Bylo jich plné hřiště a diktovali tempo, navíc si dokázali vytvořit další gólové šance. Znovu Motyčka střílel těsně vedle, Mrázek sám před brankářem také. Jihočeši se zmohli pouze na ojedinělé protiútoky, ale v prvním poločase nakonec nevyprodukovali žádný střelecký pokus, který by se dal zaznamenat. Domácí tak zcela zaslouženě vedou 1:0, přičemž mohli mít mnohem vyšší náskok.
45+1'
45+1'
Dlouhý nákop téměř od půlky se snesl do náruče Tomy. Nic dalšího se již v první půli nestane.
45+1'
Ze standardky přišla přihrávka po zemi na malé vápno, kde však stáli připravení stopeři a uklidili míč do bezpečí.
45'
Nastavuje se 1 minuta.
45'
Cverna faulován na pravém křídle, zkrácený roh pro Vítkovice.
45'
Mrázek v ofsajdu, divákům se to ale příliš nelíbí.
44'
Po delší době útočná akce Táborska. Po pravé straně to ale nevyšlo, tak přenesli míč doleva, kde však byli zablokováni a nakonec jim utekl míč za brankovou čáru.
43'
Když to nejde vzduchem, půjde to po zemi, řekl si Urbančok a učinil tak. Sólovou akcí se dostal až do střelecké pozice 9 metrů od branky, ale byl dost natěsno bráněn a tak nemohl vypálit mimo dosah Tomy. Ten jeho prudkou ránu vyráží.
42'
Do pokutového území hostů stále létají zajímavé míče, ale obrana odolává.
41'
Jihočeši jsou od inkasovaného gólu poněkud zaražení a v posledních minutách směrem dopředu nic nepředvádí.
40'
Z rohu sice žádné nebezpečí nevzniklo, ale Vítkovice vhazovaly a vykombinovaly situaci na levém křídle až k nebezpečnému centru, který byl z malého vápna odvrácen až před půlkruh, kde se do míče z voleje opřel Matěj a pěknou ranou jen těsně minul.
39'
Průnik Cverny po pravém křídle a nebezpečný přízemní centr, na který však nikdo ze spoluhráčů nedosáhl a Klusák raději posílá míč na roh.
37'
Mezitím muselo Táborsko podruhé vystřídat. Souček přeci jen nemůže pokračovat a nahrazuje ho Hell.
37'
Na hlavní tribuně se strhla rvačka mezi diváky.
36'
Souček se mezitím vrátil na hřiště a teď sleduje průnik Mršiće středem, který však neměl dlouhého trvání.
35'
Rozhodčí velmi důrazně domlouvá Urbančokovi, že příští ostřejší zákrok bude mít za kartu.
34'
Další gólovka Vítkovic! Po výborné přihrávce za obranu se ocitl Mrázek sám před Tomou, ale počínal si možná poněkud zbrkle a střílel již z nějakých 15 metrů. Sice poslal míč vedle Tomy, ale také těsně vedle levé tyče!
33'
Prajza sklepával míč patičkou do lajny Cvernovi, ale ten nebyl rozběhnutý, takže nemohl zabránit útěku míče do autu.
33'
Souček je odveden za čáru a pokračuje se ve hře.
31'
Na hřišti zůstává ležet Souček a musí být ošetřován. O faul se nejednalo.
30'
Po faulu kopali hosté trestný kop z pravé strany. Výborný centr točený k bráně však dokázal Květon razantně vyboxovat mimo vápno. Vasiljev však nebyl u míče dříve než obránci a brejk se nekonal.
29'
První střídání Táborska. Netuším, zda je Kopřiva zraněný, ale nahrazuje ho velmi brzy Mysliveček.
29'
Na druhé straně zahrozil Štohanzl, centr po zemi zastavoval v pádu Dramé a musel se hodně rychle zvedat, aby dobíhajícímu Štohanzlovi zabránil pálit na branku.
28'
Závar před brankou hostů po centru Prajzy z pravého křídla, který přizvedl jeden z obránců, ale ani Vasiljev, ani Twardzik nedokázali prostřelit dobře postavené hráče protivníka.
27'
Další klidná kombinace domácích na vlastní polovině a čekání na okno v rozestavení soupeře.
26'
Cvernův centr z pravého křídla sice Navrátil zastavil, ale od jeho nohou se míč odrazil několik metrů do prostoru. Mrázek však byl příliš daleko, takže hosté situaci zvládli.
25'
Nic však z toho nezískali, Květon jde pro míč za branku.
25'
Twardzik sice uhlídal nákop na Štohanzla, ale červenočerní vhazují.
24'
Mršić na vlastní polovině získal míč a při přechodu středové čáry byl faulován.
24'
Brejk Jihočechů po pravé straně táhl Štohanzl, ale při pokusu o centr uklouzl a podle toho to také dopadlo.
23'
Dramé v nouzi na půlce odkopával do prostoru, kde nikdo nebyl.
22'
Matěj získal míč v šestnáctce, dokázal ji opustit do strany a poté v klidu odkopnout míč na půlku.
22'
Nakrátko rozehraný roh a zablokovaný centr. Hosté vhazují.
21'
Sražený míč po akci Táborska znamená roh tohoto týmu.
20'
Další kombinace domácích, na levé straně úřadovali Urbančok a Twardzik, ale míč nakonec skončil za brankovou čárou.
19'
Znovu Urbančok pálil velmi dobře po zemi, tentokrát z levého kraje půlkruhu, a jen těsně minul zadní tyč! Toma by ani na toto nedosáhl!
18'
Ne zrovna dobře rozehraný roh, Prajza pohlídal míč skákající za brankovou čáru a Květon pomalu rozehrává.
18'
Nepříjemný skákavý centr Kopřivy z pravé strany, ale ani jeden ze dvou nabíhajících spoluhráčů na míč skluzem nedosáhl. Prajza odehrál na rohový kop.
17'
Po faulu Matěje rozhodčí nechával několik sekund výhodu, ale nakonec do píšťalky foukl.
16'
Vítkovičtí také nemají zájem nějak zbytečně lítat a kombinují na půlce.
15'
Ihned po inkasované brance se zatím hosté nikam neženou, stále hrají opatrně.
14'
Vítkovice právě vstřelily branku!
První střela zápasu na branku a Vítkovice vedou 1:0! DOMINIK URBANČOK nic nevymýšlel, z 25 metrů napřáhl po zemi, míč na mokré trávě nabral rychlost a o levou tyč Tomy, který neměl šanci na míč dosáhnout, zapadl do šítě!
13'
Chyba Cverny, Musiol s Mršićem šli do brejku proti třem obráncům, ale Mršić si míč předkopl daleko a přišel o něj.
13'
Dramé tentokrát vybízel Mrázka vzduchem, ale míč šel příliš daleko, navíc na mokré trávě odskokem výrazně zrychlil.
12'
Cvernův nákop na zadní tyč pohlídali obránci. Následný přechod do útoku se hostům nezdařil, Musiol byl v ofsajdu.
11'
Urbančok faulován v podobné pozici, jako dříve Twardzik, jen na druhém boku hřiště. Modří chtěli rychle rozehrát, ale rozhodčí je zastavil.
10'
Kolmice Dramého na Mrázka nešla tam, kam by domácí útočník potřeboval.
9'
Nakonec vymysleli solidní akci, na jejímž konci byl přízemní centr Cverny z pravé strany, ale Mrázek bokem k brance nezamířil přesně.
9'
Oblouk Mikuly na Mrázka nebyl přesný, ale domácí zůstávají u míče.
8'
Déšť ustal, ale tempo zápasu je stále poněkud ospalé. Vítkovice kombinují na vlastní polovině.
8'
Centr Mršiće na malé vápno bezpečně stáhl ze vzduchu neatakovaný Květon.
7'
Dramé se nedohodl s Twardzikem a z tohoto nedorozumění mají hosté rohový kop.
6'
Míč se ocitl za brankovou čárou a Toma si staví míč na odkop.
6'
Útočný pokus po pravé straně domácím nevyšel a Jihočeši vhazují poblíž vlastního rohového praporku.
5'
Vasiljev se proběhl s míčem od středového kruhu až do levého křídla, následně však nepřesně odcentroval.
4'
Dlouhý centr až na zadní tyč na malé vápno, kde však úřadoval Toma, který si příkladně zařval.
4'
Twardzik faulován na útočné polovině. Sám rozehraje trestný kop.
3'
Pokus o narážečku Prajzy a Cverny vystihl Mršić.
2'
Až po 110 sekundách se dostali k míči domácí, ale po vhazování ho zase rychle ztratili.
1'
Hosté zatím opatrně kombinují a nikam se neženou.
1'
Výkop do první půle provede Táborsko.
Aktéři utkání právě vstupují na trávník. Domácí v tradičních modrých dresech s bílým lemováním, hosté v červenočerné kombinaci.
Ve Vítkovicích v průběhu odpoledne pokropilo hřiště několik přeháněk, takže míč bude na trávníku hodně rychlý. Aktuálně znovu drobně prší. Do hlediště se zatím diváci nehrnou. Na vině je přesun na pondělí, špatné výsledky a nepříliš dobré počasí. Ačkoliv se nový hlavní sponzor klubu rozhodl pro poměrně neobvyklou akci a dal vstupné zdarma pro všechny obvyvatele městského obvodu Ostrava – Jih, ve kterém sám sídlí, nezdá se, že by to mělo nějakou odezvu.
Oba celky nastupují v poměrně očekávaných sestavách, avšak to již tolik neplatí o rozestavení.
U Vítkovic to znamená, že v základu se objevují všechny posily z reprezentační přestávky, tj. včetně Urbančoka, který přišel ze Znojma teprve před pár dny. Drobným překvapením je pouze nasazení Dramého. Avšak rozestavení je podle předzápasových informací totálně překopané. Trenér Adler nejspíše vsadil na rozestavení 4-2-3-1 a někteří hráči se objevují na poněkud nezvyklých postech.
Základní jedenáctka Táborska se téměř v každém zápase drobně obměňuje, ale vše je v rámci běžných zvyklostí tohoto klubu. Drobné změny proti předchozímu utkání jsou pouze v záložní řadě.

MFK Vítkovice: Květon – Prajza, Mikula (C), Dramé, Twardzik – Motyčka, Matěj – Cverna, Urbančok, Vasiljev – Mrázek.
Náhradníci: Nemrava – Ožvolda, Szotkowski, Hýbl, Pavelka, Mišinský, Honiš.

FC MAS Táborsko: Toma – Prošek, Navrátil (C), Klusák, Souček – Kučera – Štohanzl, Nešický, Kopřiva, Mršić – Musiol.
Náhradníci: Zadražil – V. Kostka, Peterka, Hell, Blecha, Vozihnoj, Mysliveček.

Rozhodčí: Klíma – Černý, Vodrážka.
Vzájemné zápasy

Vítkovice se s Táborskem poprvé v historii setkaly na hřišti až v minulé sezóně, takže dosud byly sehrány celkem 2 zápasy. Pokaždé v nich zvítězil domácí tým, ačkoliv šlo o vyrovnané souboje, ve kterých mohli hosté bodovat. Nejprve v podzimní části Vítkovice získaly jednu ze svých dvou výher v té části sezóny po výsledku 1:0, na úvod jarní části se po velkém boji radovalo Táborsko z vítězství 3:2.
FC MAS Táborsko

V Táborsku nastaly přes léto výrazné změny. Klub se definitivně přestěhoval ze Sezimova Ústí do Tábora, navíc snížil rozpočet téměř na polovinu, což mělo za následek výrazné změny v kádru a jeho celkové omlazení. Na základě toho jsou poněkud nižší i současné ambice celku, který se v předchozích letech obvykle pohyboval v horní polovině tabulky. Vstup do sezóny pak nižší očekávání potvrdil. Tři remízy na úvod, následně dvě porážky a před reprezentační přestávkou důležité vysoké vítězství v potenciálně záchranářském duelu s Frýdkem-Místkem. Přes výrazné změny je zatím tým hodně produktivní, což vyvažuje nepříliš pevnou obranu. Pouze v jednom utkání nedokázalo Táborsko vstřelit gól. Na hřištích soupeřů se zatím prosadilo vždy, a to už má za sebou utkání v Hradci a v Opavě. To by mělo být pro Vítkovice velkým varováním, že Jihočeši nebudou jen bránit a budou velmi nebezpeční. Tři body z Ostravy by se jim do tabulky velmi hodily.

Trenér Roman Nádvorník v úvodních 6 kolech poslal na hřiště celkem 17 hráčů, je však zajímavé, že s výjimkou jednoho si všichni zahráli aspoň v polovině zápasů. 8 hráčů zatím nasoupilo pokaždé a 5 z nich má na svém kontě plný počet minut. Jedním z této pětice je i nejlepší střelec týmu útoční Zbyněk Musiol, který se prosadil již 4x. Pro tohoto hráče bude souboj s Vítkovicemi poněkud pikantní, neboť jim, než se vážně zranil, výrazně pomohl k postupu z MSFL. Celkem se do soupeřovy branky trefilo již 6 různých hráčů. Nejtrestanějším mužem je kapitán a zároveň nejstarší hráč týmu, obránce Jakub Navrátil, se 3 žlutými kartami. Jihočeši zatím všechna utkání dohrávali v plném počtu hráčů.

Aktuální bilance Táborska:
6 zápasů, 1 vítězství, 3 remízy, 2 porážky, skóre 10:10, 6 bodů a 12. místo v tabulce.

MFK Vítkovice

Vítkovice mají za sebou ještě horší start do sezóny, než při loňském katastrofálním podzimu. Tehdy totiž měly po 6 kolech 6 bodů. Nyní mají pouhé tři, na vítězství stále čekají, herní projev týmu byl hodně špatný a bez jakékoliv myšlenky, střelecky se dosud prosadil jediný hráč a psychická odolnost na hřišti byla nevalná. Vedení klubu využilo reprezentační přestávky k provedení změn, které však nejsou nijak drastické. Jejich cílem je hlavně psychické povzbuzení skomírajícího týmu. Na pozici hlavního trenéra se posunul dosavadní asistent, odvolaný trenér zůstal ve funkci sportovního ředitele, kterou již vykonával. Byly přivedeny dvě nové posily do záložní řady, od kterých si trenéři slibují zvýšení kvality a větší týmovou odolnost na hřišti. Jsou jimi Tomáš Vasiljev ze Slovácka a Martin Motyčka z Třince. Velkým psychickým povzbuzením je vítězství v přípravném zápase ve Zlíně, který rozhodně nenastoupil v béčkové sestavě. Nastane probuzení týmu také v zápasech o body? Odpověď nabídne již utkání s Táborskem, které je pro tento účel velmi přijatelným soupeřem.

Nyní již pravděpodobně uzavřený kádr (maximálně budou do konce podzimu nějaké odchody) má kvalitu na klidný střed tabulky, ale zatím to na hřišti neumí prodat. V úvodních 6 kolech poslal trenér Roman West na hřiště celkem 19 hráčů, nichž se 8 objevilo ve všech utkáních (4 mají stále plný počet minut). Nový hlavní trenér Lubomír Adler tento počet jistě rozšíří nasazením nejnovější posily. Dosud jediným střelcem týmu je útočník Tomáš Mrázek se 3 góly. Nejtrestanějším hráčem je záložník Jan Matěj se 3 žlutými kartami. Stoper Martin Honiš je zatím jediným vyloučeným hráčem týmu v této sezóně.

Aktuální bilance Vítkovic:
6 zápasů, 3 remízy, 3 porážky, skóre 3:13, 3 body a 15. místo v tabulce.

Varnsdorf – Vítkovice 0:0
Vítkovice – Pardubice 0:1
Žižkov – Vítkovice 5:0
Vítkovice – Znojmo 1:1
Opava – Vítkovice 6:2
Po reprezentační přestávce se opět Fortuna národní liga rozbíhá naplno. Na programu má 7. kolo, které bude zakončeno pondělní dohrávkou ze spodních pater tabulky. MFK Vítkovice bude chtít poprvé v sezóně vyhrát a má proti sobě schůdného soupeře – FC MAS Táborsko.