FORTUNA:LIGA - Základní část - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Dukla - 28. října 2017   17:00

0:0
(0:0)

Melichárek (C) – Franco Antunes Gomes, Pavlík, Kijanskas, Vraštil – Polák – Juhar (22. T. Pilík), Kratochvíl, Michal Škoda, Lutonský (77. Fortes) – Koné.
Halouska – Janošek, Sedlák, T. Pilík, Fortes, R. Buchta, Přichystal.
Ardeleanu – Hrabovský, Arnošt
Městský fotbalový stadion Srbská, Brno
3 012 diváků
F. Rada (C) – Kušnír (46. Bezpalec), Mario Holek, Jiránek, Podaný – Milošević, Mustedanagić (60. Djuranović), Bílovský – Schranz, Brandner (78. Koreš) – Holenda.
M. Hruška – Douděra, Brejcha, Holík, Bezpalec, Djuranović, Koreš.

CELÝ SESTŘIH: Brno - Dukla 0:0. Domácí pálili šance, Škoda trefil tyč

Ode mne je to pro dnešek zde z fotbalové stadiónu v Brně na Srbské ulici vše, a tak vám přeji příjemný zbytek večera. U sledování dalších online přenosů na počtenou!
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 7:2. Rohy: 10:3.
Utkání je u konce! Dnešní duel v Brně žádnou branku nepřinesl, a tak se oba celky v hodně nevýrazné bitvě body dělí po bezbrankové remíze.

V prvním poločase byla jasně lepší Zbrojovka, za kterou hned čtyři velké šance zahodil Michal Škoda. Druhá půle byla o poznání vyrovnanější, nicméně i přesto měli Brňané mírně navrch, a také více šancí. Žádná z nich však gól nepřinesla, a tak se diváci zde na Srbské musí spokojit jen s výsledkem 0:0.
90+2'
90+2'
Šance v samém závěru! Fortes se na levé straně zbavil svého strážce a odcentroval na přední tyč, kde mohl zakončovat Koné, ale balón promáchl a ten tak doputoval jen do rukavic Rady!
90+2'
Centr z něj sice našel Vraštila na penaltě, ale ten hlavičkoval v pádu někde u kolen a navíc poslal balón jen vedle branky.
90+1'
A domácí mají zřejmě poslední možnost k ohrožení branky, a to z rohového kopu.
90+1'
Nastavují se dvě minuty nad rámec druhého poločasu!
90'
Dukla nebyla daleko od toho, aby v samém závěru rozhodla! Zprava centroval z první Bezpalec, na jehož pas si naběhl Schranz, ale jeho hlavička k tyči zamířila jen do rukavic Melichárka!
89'
Z následné standardní situace přišel zajímavý centr, do kterého se jeden z domácích borců opřel hlavou, nicméně balón nasměroval daleko vedle branky.
88'
Podaný musel nyní faulovat svého soupeře ve vzdušném souboji před vápnem, a také on se zapíše do dějin zápasu žlutým karetním trestem.
87'
Pražané i v závěrečných minutách hrají nesmírně aktivně a snaží se nějakým způsobem bojovat, ale všechny centr končí jen u Melichárka.
86'
Žlutou kartu dostává Miloš Kratochvíl (FC Zbrojovka Brno).
85'
Navíc po faulu ve středu hřiště měl pražský celek k dispozici přímý kop. K tomu se postavil Podaný, jehož centr našel Koreše, ale ten prodlužoval spoluhráči jen do ofsajdu.
84'
Zbrojovka se stále nemůže dostat dopředu, její hráči navíc kazí často snadné přihrávky vpřed a utkání stále jasněji směřuje k bezbrankové remíze.
82'
Ivan Schranz při další ojedinělé akci hostů po levé straně fauloval Pilíka a domácí budou znovu rozehrávat.
81'
Celou akci nakonec definitivně ukončil jeden ze zbrojováků, a to svým faulem, a tak může zmíněný hráč hostů zažádat o ošetření.
80'
Domácí přečíslili soupeře na levé straně, kde jeden z hostů zůstal po zásahu míčem do obličeje ležet. Hra pokračovala, jenže domácí zase celou akci přehráli a centr byl odvrácen.
79'
Ofsajd a v něm Milan Škoda, který si nepohlídal svůj náběh. Rozehrává brankář Dukly Filip Rada.
78'
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Patrik Brandner, přichází Štěpán Koreš.
78'
Zbrojovka stále na útočné polovině, kde už je prakticky všech deset hráčů, nicméně defenzíva Dukly všechny ošemetné situace zvládá a zatím působí velmi dobře.
77'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Milan Lutonský, přichází Alvin Fortes.
76'
Dnešní utkání na stadiónu v Brně v Srbské ulici sleduje 3 012 diváků!
75'
Domácí mají tlak a chtějí tvořit hru, nicméně většina jejich akcí ztroskotává na přihrávkách, a tak často končí již v zárodku.
74'
První velká šance domácích ve druhé půli! Škoda si přeběhl na levou stranu, odkud nakonec odcentroval na ve vápně nabíhajícího Koného, nicméně ten v pádu hlavičkoval těsně vedle zadní tyče!
73'
Také centr z rohu byl hodně přetažený, obránci jej odhlačkovali a poté Rada vyboxoval pohotově i zpětný centr Gomese.
72'
Následně už to bylo o něco lepší, a to když po pasu od Pilíka centroval Gomes, ale přetažený míč obrana Dukly v pohodě odvrátila na roh.
71'
Kratochvíl dostal prostor na levé straně, kde však měl nulovou podporu, a tak celou akci zbrzdil a poslal míč jen zpět k Melichárkovi.
70'
Koné vystihl ve středu hřiště nepřesnou rozehrávku soupeře a vyrazil dopředu, a po levé straně ještě vyslal kupředu rozběhnutého Pilíka. Ten se nakonec z pravé strany odhodlal k centru, nicméně ten byl hodně nepřesný.
69'
Utkání pomalu, ale jistě směřuje k závěrečné dvacetiminutovce a posledních minutách se hra mírně vyrovnala, a oba celky se snaží hrát aktivně.
67'
Na druh straně pak po akci Lutonského, kterého našel Koné, utrpěl jeden z hostů zranění hlavy, a tak rozhodčí raději přerušil hru, i když Brno měl zajímavou možnost k ohrožení branky.
66'
Ani další rohový kop ale celku z hlavního města nevyšel tak, jak původně zamýšlel. Přetažený centr si sice našel na zadní tyči Podaný, ale jeho hlavička mířila daleko vedle branky.
65'
Ten byl hodně nepovedený, a tak obrana Brna zasahovat nemusela. Následně však přišel další centr a opět byl odvrácen na roh.
64'
Křídelní akci podnikl opět pražský celek. Zprava centroval velmi dobře Schranz na zadní tyč, Pavlík však opět splnil své defenzivní povinnosti a odvrátil balón na rohový kop.
63'
A vzápětí další ofsajd brněnského křídelníka Milana Lutonského, hosté opět celou situaci z levé strany soupeře přežili a ženou se sami dopředu.
62'
Domácí po delší odmlce vyrazili dopředu z levého křídla, jenže Lutonský svůj náběh uspěchal a byl polapen v ofsajdu.
61'
Po přerušení pro zranění právě zmíněného obránce se ve hře pokračovalo. Nejprve Dukle nevyšel brejk, když Holenda podklouzl a poté centr Podaného vracel Brandner na zadní tyč jen k rukavicím Melichárka.
60'
Pražané se opět spolehli na brejk středem hřištěm, při němž se za dlouhým nákopem hnal Holenda, nicméně Melichárek včas a odkopl míč i za cenu zranění spoluhráče do autu.
60'
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Zinedin Mustedanagić, přichází Uroš Djuranović.
59'
Z něj se Brňané po hlavičce Škody, která směřovala na zadní tyč opět do šance nedostali, Pavlík totiž celou situaci přeběhl.
58'
Další velmi dobrý centr v podání Pilíka zpracoval ve vápně Koné, ke střele se ale nedostal a po své otočce kolem Jiránka ani neodcentroval. Následuje rohový kop.
57'
Dukla poté mohla pokračovat v akci po nepřesné rozehrávce obrany, ale nakonec z toho byl jen ofsajd.
56'
Pilík na pravé straně přišel o míč a hosté postupovali vpřed. Podaného centr zleva ale nikoho ve žlutém nenašel, a Tadas Kijanskas ve spolupráci s Melichárkem zažehnali nebezpečí.
55'
Brno je opět v tlaku a snaží se tvořit hru, což oceňují i fanoušci, kteří ženou svůj celek za vedoucí brankou.
54'
Zajímavé centry do vápna pokračují. Tentokrát to byl opět Pilík, který odcentroval kroucený balón kolem beků na Škodu, ten se snažil ve skluzu zakončit, ale špičkou kopačky na něj nedosáhl.
53'
Po rohu nejprve obrana Pražanů dobře zasáhla, a potom se Pilík pokusil vysunout rychle kupředu Lutonského, ten ale nezpracoval balón podle představ.
52'
Miloš Kratochvíl si řekl o míč pohybem do běhu, pas na něj byl však zablokován a Zbrojovka má k dispozici další rohový kop.
51'
Dukla hledá okénka v obraně. Jedno takové mohl najít po další kolmici Schranz, ovšem jeho postup zastavil další ofsajd.
50'
Na druhé straně nejprve Pilík vybojoval aut, poté sám odcentroval na Škodu, který ale opět nezakončil pod představ, a hlavičkoval vysoko nad břevno.
49'
První zajímavá akce hostů! Holenda pláchl obraně a už už se řítil sám na branku, ale Pavlík jej skvěle doběhl a ještě lépe mu míč ukázkovým skluzem vypíchl.
48'
Nakonec Brňané znovu vyrazili dopředu, z levé strany přišel centru Lutonského, který si ve vápně našel Koné, ale svou hlavičku nasměroval daleko od branky.
47'
Zbrojováci už jsou ale zpět na míči a opět se hnali dopředu, ovšem na levé straně jim míč vypíchl Schranz, ovšem při svém průniku podklouzl.
46'
Domácí fotbalisté uvedli míč do pohybu a rychlou rozehrávkou načalo druhý poločas, ovšem Koné se hned v úvodu provinil faulem.
46'
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Ondřej Kušnír, přichází Michal Bezpalec.
46'
První poločas je za námi a branky jsme se zatím nedočkali. Domácí byli jasně lepší a zejména Michal Škoda měl dobré tři čtyři tutovky, ale všechny, včetně jedné střely do tyče, zůstaly neproměněny. Dukla se do hry dostávala zejména po křídelních akcí, ale kromě dvou zakončení do náruče Melichárka nic nepředvedla.

Uvidíme, s čím oba celky vyrukují do druhého poločasu. Buďte u něj s námi.
Druhý poločas začne přibližně v 18:03.
45+1'
45+1'
Zbrojovce patří závěr prvního poločasu, ale centry ze stran jsou zatím hodně nepřesné, a obrana Dukly zatím odolává.
45'
Nastavuje se jedna minuta nad rámec druhého poločasu!
44'
Asi pátá tutovka Brna v utkání! Míč z rohu propadl přes Škodu k úplně volnému Pavlíkovi, jenž byl zhruba ve stejné pozici jako před malou chvílí Škoda, ale míč netrefil vůbec ideálně a poslal jej jen zpět do ohně místo na branku!
43'
Hra už opět pokračuje a Zbrojovka má v závěru půle šanci ohrozit branku, ale za vděk budou muset vzít "jen" rohový kop.
42'
Jeden z hostů po souboji u pravé lajny se Škodou má vyražený dech, hra je přerušena zdravotníci hostujícími hráči pomáhají s jeho problémem.
41'
Jenže domácí další mezeru našli a vytvořili si dosud největší šanci! Přes Koného a Pilíka s Kratochvílem doputoval míč doleva na úplně, ale úplně volného Škodu, který však nezakončil podle představ a Rada jeho pokus vytáhl na svou pravou tyč, od které se balón odrazil mimo vápno!
40'
Následně snahu o rychlý přechod domácích zastavila dva fauly Dukelských, obrana Pražanů se stihla rychle zformovat.
39'
Domácí ale opět s rozehrávkou naložili prachbídně a hosté to zkusili zleva, ale jejich akci zastavil ofsajd.
38'
Miloševič u levé lajny zcela zbytečně povalil k zemi zákrokem zezadu Poláka a svůj prohřešek obdržel žlutou kartu.
37'
Po rohu hlavičkoval nejprve stoper Jiránek na branku, ale hosté se po nepřesné rozehrávce dostali k další akci. Opět centr zleva, tentokrát na zadní tyč, kde se k hlavičce dostal Schranz, ale jeho lehký pokus jen prověřil pevnost rukavic Melichárka.
36'
Hosté znovu táhli svou akci po levé straně, odkud nakonec přilétl zajímavý centr, který musel odvracet Pavlík a Dukla má k dispozici první rohový kop duelu.
35'
Hra se stále přelévá ze strany na stranu. Aktivně hrající forvard Koné zkusil na obránce rychlou kličku, ten ji však vystihl, a tak jej domácí útočník alespoň fauloval.
34'
Rohový kop opět domácím úrodu nepřinesl, Dukla se ubránila a vyrazila dopředu, jenže Holenda se Schraznem akci překombinovali a Pavlík s Polákem je zastavili.
33'
Tlak Brna pokračoval a špatné rozehrávky mohl využít Škoda, ale jeho střelu z hranice vápna soupeř zblokoval.
32'
Tu nakonec našla a byla z toho opět velká možnost! Koné krásnou kolmicí našel vysunul Kratochvíla, jenž si míč zasekl na střed a jeho technickou ránu Rada s obtížemi vyrazil! Poté navíc dobíhající obránce málem zakončil do vlastní branky, nicméně nakonec Rada míč opět lapil!
31'
Zápas se překlopil přes polovinu hracího času, Zbrojovka se opět žene dopředu a snaží se najít cestu k zakončení.
30'
Na opačném pólu hřiště se zprava odhodlal k dlouhému centru Kratochvíli, jehož centr cílil na zadní tyči Škodu, ale ten ani ve vysokém výskoku na balón nedosáhl hlavou a promáchl jej.
29'
Na druhé straně konečně hostující akci nezhatil ofsajd, když Schranz posouval míč do běhu Bílovskému, ale ten na celou akci reagoval později, a balón nedostihl.
28'
A Brňané chtěli znovu projít středem dopředu, což se jim na první dobrou povedlo, ale Koné si nakonec v souboji s Holkem pomohl faulem, a zastavil tak zbytečně celou akci Brna.
27'
Utkání po hodně nudném a pro diváky nezáživném úvodu nabírá na spádu a konečně sledujeme pořádný fotbal, který se minimálně domácím příznivcům musí líbit.
26'
Domácí následně ještě jednou odcentrovali a po odvrácení Jiránka zahrávali další roh. Ten však znovu doslova zazdili a hosté vyrazili do brejku, jenže také ten se nepovedl, a byl zhacen ofsajdem.
25'
Třetí šance Brna a potřetí to byl Škoda! Na pravé straně se uvolnil Pilík, jehož centr obránce podcenil a podklouzl, načež míč vyplaval před úplně volným Škodou, ale ten zakončit sám před prázdnou brankou nedokázal a balón promáchl!
24'
Dopředu se po delší době chtěl vydat také hostující Dukla, jenže domácí jsou dobře zformováni na polovině hřiště.
23'
Další rohový kop už brněnskému mančaftu nevyšel, signál na přední tyči hosté přečetli a k centru domácí družinu nepustili.
22'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Martin Juhar, přichází Tomáš Pilík.
22'
Další šance jako hrom pro domácí! Opět šla akce zleva přes Lutonského, který tentokrát kooperoval s Kratochvílem, a po nepřesné přihrávce jeden z hostů nechtěně přihrál míč do běhu Škodovi, který ale ani podruhé v krátkém sledu sám proti Radovi neuspěl!
21'
Po rohovém kopu na střed vápna přišel centr na střed vápna, kde hlavičkoval Polák, ale mířil vysoko nad branku.
20'
První tutovka zápasu a v ní domácí! Lutonský na sebe na levé straně navázal dva soupeře a poté mezi obránci vysunul za obranu Michala Škodu, který šel z úhlu sám na branku, ale jeho pokus na zadní tyč Filip Rada konečky prstů vyškrábl na roh!
19'
Po dalších nepřesnostech ve středu hřiště najednou vyrazili dopředu fotbalisté z hlavního města a Holenda zkusil své střelecké štěstí z dálky, nicméně svatyni Brna výrazně minul.
18'
Zbrojovka poté po další chybě střední záložní linie Dukly mohla jít v hojném počtu kupředu, ale znovu ji zastavil nepřesný pas. Domácí zatím působí hodně nervózně.
17'
Vzápětí už to domácím vyšlo a po krkolomných přihrávkách přeci jen odcentroval Škoda, Juhar byl ale na zadní tyči až za obráncem, a ten tak v pádu míč dokázal před brněnským křídelníkem odvrátil.
16'
Domácí poté chtěli přejít dopředu, ale ztroskotali na pravé straně na nepřesné přihrávce, a tak se do útoku nedostali.
15'
První zajímavá akce hostů. Podaný pronikl zleva dopředu, dobře odcentroval do druhé vlny na Brandnera, ale jeho zakončení z voleje zamířil přesně do rukavic Melichárka.
14'
Na druhé straně Bílovský po pasu z levé strany hledal ze středu pasem Brandnera, který se zjevil za obranu a dostal se ke střele, nicméně všechno vzrušení bylo zbytečné, neboť byl pískán opět ofsajd.
13'
Zbrojovka vzápětí vyrazila dopředu opět po levé straně, k centru se tentokrát dostal sám Kratochvíl, ale jeho pas opět jen pozdravil rukavice Filipa Rady.
12'
První zajímavější šance utkání. Koné vybojoval v akci 2 na 2 na hranici vápna míč pro Škodu, ten natáhl ke střele, ale ještě předložil míč doleva naběhnutému Kratochvílovi, jehož rána skončila přesně v rukavicích Rady.
11'
Nepřesnosti v rozehrávkách pokračují a navíc hra nyní byla přerušena poté, co si jak domácí, tak hosté stěžovali na kvalitu míče, a tak rozhodčí zapískal, aby ho jeho kolega za čarou mohl vyměnit.
9'
Následně ztroskotaly akce obou celků na ofsajdu. Nejprve se nalevo neprosadil Bílovský, na druhé straně byl odpískán ofsajd po rychlém náběhu Lutonskému.
8'
Za dlouhým nákopem se nakonec hnal Koné, ale v souboji s Jiránkem si pomohl faulem, což postřehl i pomezní sudí, který tožskému útočníkovi tento přestupek odmával.
7'
Oba celky se nyní přetahovaly o míč výhradně ve středu hrací plochy, ze souboje nakonec vyšli lépe domácí, kteří opět z obranné poloviny míří v kombinaci dopředu.
6'
Kušnír na pravé straně sklepl míč do běhu spoluhráči, ten však odcentroval hodně nepřesně a Kijanskas dobře zasáhl. Hosté následně po další špatné nahrávce dostali šanci na reparát, Holenda přiklepl balón na střelu Bílovskému, ale jeho pokus byl zablokován.
5'
Domácí jsou v úvodu aktivnější, ale zatím jim rozehrávka hodně vázne. Lutonský rozdal míč na Škodu, který hledal dlouhým křižným pasem opět Juhara, ale ten se ani nadvakrát neprosadil. Pražané otáčejí hru.
4'
Centr z něj byl hodně přetažený, ale defenzíva Pražanů míč opět odvrátil na roh. Po rozehrávce nakrátko centroval Polák, ale nikoho v červeném nenašel a poté se neprosadil se svou ranou ani Juhar.
3'
K přízemnímu centr se na hranici vápna dostal po autovém vhazování z levé strany hned sám Koné, jeho pas ale obrana znovu odvrátila a bude z toho rohový kop.
2'
První akce domácích na levé straně táhl Lutonský, který se dostal k centru, ale ani Škoda, ani Koné na jeho pas nedosáhli, a obrana Dukly dokázala balón odvrátit.
1'
Hostující fotbalisté na pokyn rozhodčího uvedli míč do pohybu a utkání oficiálně začalo. Po pravé straně se dopředu tlačili Pražané vzduchem, ale Juhar s Kijanskasem jejich akci zastavili.
1'
Slavnostní výkop duelu provedu česká tenistka Lucie Šafářová, která je brněnskou rodačkou a velkou fanynkou brněnského sportu!
Oba celky jsou již za velmi chladného počasí zde v Brně již na hřišti. Domácí nastupují tradičně v červeném, hosté se oděli do tmavě žlutého.

FC Zbrojovka Brno: Melichárek (C) – Franco Antunes Gomes, Pavlík, Kijanskas, Vraštil – Polák – Juhar, Kratochvíl, Michal Škoda, Lutonský – Koné.
Náhradníci: Halouska – Janošek, Sedlák, T. Pilík, Fortes, R. Buchta, Přichystal.

FK Dukla Praha: F. Rada (C) – Kušnír, Mario Holek, Jiránek, Podaný – Milošević, Mustedanagić, Bílovský – Schranz, Brandner – Holenda.
Náhradníci: M. Hruška – Douděra, Brejcha, Holík, Bezpalec, Djuranović, Koreš.

Rozhodčí: Ardeleanu – Hrabovský, Arnošt.
Vzájemná utkání

01.04.17 (1. liga) Brno – Dukla Praha 0:0
24.09.16 (1. liga) Dukla Praha – Brno 4:2
19.03.16 (1. liga) Brno – Dukla Praha 3:0
FK Dukla Praha

Pražský celek také není ve zcela ideálním rozpoložení. V tabulce mu patří až desátém místě se ziskem 12 bodů za tři výhry, tři remízy a pět porážek. Dukla tak drží na svého dnešního soupeře náskok pěti bodů a v případě výhry se může tento náskok ještě prohloubit.

V posledním ligovém utkání přivítala doma Dukl na své stadionu na Julisce posledního domácího soupeře Brna ze Slovácka, s nímž nakonec remizovala po dotahování ve druhém poločase 1:1.

Nejlepší střelcem Pražanů je útočník Jan Holenda, který má na své pažbě již 5 přesných tref.
FC Zbrojovka Brno

Brněnský celek se i nadále trápí. Pod vedením nového kouče Romana Pivarníka sice před dvěma týdny při jeho premiéře zvítězil doma nad Slováckem 2:1, minule však přišla další prohra. Brno se i nadále topí v sestupových vodách a se ziskem 7 bodů na předposlední 15. příčce.

V posledním utkání, jak již bylo nakousnuto, brněnský celek opět prohrál, a to na půdě vedoucí Plzně, která vyhrála na svém hřišti jasně 3:0 a natáhla svou vítěznou šňůru.

Nejlepším střelcem Brno jsou se dvěma brankami Michal Škoda a Tomáš Pilík.
Vítám všechny fanynky a fanoušky toho nejlepšího českého fotbalu. Dnes se v rámci dalšího, v pořadí již 12. kola, nejvyšší tuzemské soutěže HET ligy představí před svým vlastním publikem domácí FC Zbrojovka Brno, na jejíž hřiště zavítá soupeř z hlavního města – FK Dukla Praha. Utkáním vás provede Daniel Kinc.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.