FORTUNA:LIGA - Základní část - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Dukla - 20. srpna 2017   17:00

Jablonec
15' Tecl (Matěj Hanousek) • 30' Mehanović (V. Kubista)
2:2
(2:1)
Dukla
32' Schranz  (Podaný) • 78' Holenda  (Milošević)

V. Hrubý – Masopust, Pernica, Hübschman (C), Matěj Hanousek – Trávník, V. Kubista – Tecl, Mehanović (71. Zelený), Mihálik (88. Jaroslav Diviš) – Doležal (60. Jovović).
Bárta – Zelený, Považanec, Kouřil, Jovović, Janković, Jaroslav Diviš.
Houdek – Kubr, Koval
Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou
2 812 diváků
F. Rada (C) – Podaný, Jiránek, Ostojić, Kušnír – Daniel Tetour, Bezpalec – Schranz (66. Mustedanagić), Milošević (88. Bílovský), Kovaľ (79. Djuranović) – Holenda.
M. Hruška – Bílovský, Brandner, Mustedanagić, Djuranović, Preisler, Brejcha.
Rada

CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Dukla 2:2. Severočeši stále čekají na výhru za tři body

S tímto konstatováním se s Vámi loučím, přeji hezký zbytek dne a u dalších onlajnů se těším na shledanou.
Dnešní zápas tak vítěze nemá. Přestože Jablonec disponoval po půlhodině dvoubrankovým náskokem a v závěru penaltou, Dukla se se všemi patáliemi dokázala vyrovnat a na Julisku odveze cenný bod za remízu 2:2.
Nešťastník Trávník ještě nyní leží na brankové čáře Dukly a hlavu má skoro až po uši zabořenou v zeleném jabloneckém pažitu.
90+4'
90+4'
Michal Trávník by se teď asi nejradši šel zahrabat, protože penaltu vůbec nevtěsnal mezi tři tyče, a zápas tak končí remízou!
90+4'
Žlutou kartu dostává Jakub Podaný (FK Dukla Praha).
90+4'
Žlutou kartu dostává Uroš Djuranović (FK Dukla Praha).
90+3'
Tak to je neskutečné! Upřímně si myslím, že stoper Luděk Pernica teď všem na stadionu včetně defenzivy Dukly vyrazil dech, když se neohroženě vydal dopředu! Jeho krásné sólo uťal faulující Bezpalec, a tak za zápasem udělá tečku pokutový kop!
90+2'
Jovovič efektně prošel kolem Podaného, jenže pak jen trefil svým centrem dobře postaveného Ostojiče.
90+1'
Po ruce Mustedanagiče budou mít Jablonečtí jednu z posledních šancí v podobě volného přímého kopu.
90'
Nastavení bude tříminutové.
89'
Tetour po jednom z ostřejších zákroků leží na trávníku a bude potřebovat ošetření.
88'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Ondřej Mihálik, přichází Jaroslav Diviš.
88'
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Branislav Milošević, přichází Frederik Bílovský.
87'
Bezpalec vypálil z otočky, ale trefil jen prostor, kde se nacházel Vlastimil Hrubý.
86'
Zelený práskl do balonu z pořádné dálky, jenže mířil o trochu výše, než by bylo potřeba.
85'
Slibně se rodící protiútok hostů pokazil Holenda přihrávkou do ofsajdu.
84'
Dukla po vstřelené brance trochu ožila. Že by se pokusila o velký obrat?
83'
Trávníkův balon odvrátil Jiránek.
82'
Tecl vybojoval zajímavou standardní situaci pro domácí tým.
81'
Po zmatcích v domácím pokutovém území nakonec skončil míč v rukavicích Vlastimila Hrubého.
79'
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Róbert Kovaľ, přichází Uroš Djuranović.
78'
Dukla právě vstřelila branku!
Krutá rána pro Jablonec! Miloševič z levé strany centroval do šestnáctky, kde JAN HOLENDA ukázal, že když jde o důrazné souboje, dokáže stopery soupeře potrápit, nebo dokonce jako teď skórovat. Jeho hlavička zapadla krásně k tyči.
77'
Jablonec v posledních minutách působí velmi laxně.
75'
Unikající Bezpalec si ukopl balon daleko před sebe a Hrubý jeho zaváhání využil.
73'
Tecl byl blízko druhé trefě! Jeho pokus zblízka ale fantasticky zneškodnil Rada!
71'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Mirzad Mehanović, přichází Jaroslav Zelený.
70'
Žlutou kartu dostává Lukáš Masopust (FK Jablonec).
69'
Nový muž na trávníku Mustedanagič v ofsajdu.
68'
Teclovu pobídku do hostující šestnáctky zkrotil na hrudi stoper Jiránek.
Dnešní utkání sleduje 2 812 diváků.
66'
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Ivan Schranz, přichází Zinedin Mustedanagić.
65'
Mehanovič centroval někam k Mihálikovi, Pražanům se ale podařilo odvrátit.
64'
Žlutou kartu dostává Ivan Ostojić (FK Dukla Praha).
62'
Masopustův centr z pravé strany jen prolétl prostorem, kde byl nikým neobsazený Mehanovič.
61'
Mihálik, který se posunul na hrot za Doležala, byl dnes již poněkolikáté načapán v ofsajdu.
60'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Martin Doležal, přichází Vladimir Jovović.
58'
Hra je teď plná nepřesností.
56'
V přemíře snahy přichází útočný faul Jablonce.
55'
Jiránek, kterého v předchozím souboji odstavil Doležal, je nyní ošetřován na hrací ploše.
54'
Kubista rozběhl Doležala, jenž si tělem dobře odstavil protihráče. Do vápna mu zatím nasprintovala trojice spoluhráčů, Doležal ale poslal balon jen do míst, kde kraloval stoper Pražanů Ostojič.
52'
Tecl ztratil míč a Kubista musel zaváhání svého spoluhráče řešit velmi citlivým faulem.
51'
Holenda šel do souboje z ofsajdové pozice, a tak rozhodčí přiřkl balon domácím.
50'
Balon na přední tyč nasměroval Tecl jen na bránu hostujícího týmu.
49'
Podaný před nabíhajícím Teclem raději odehrál míč na roh.
48'
Doležal se uvolnil přes obránce, jenže si pomohl faulem, a tak bylo veškeré vzrušení v ochozech zbytečné.
47'
Domácí jsou v úvodu druhého poločasu aktivnější na balonu, Dukla na svou šanci vyčkává.
46'
Tetourův pokus z dálky byl hodně nepřesný a Hrubému ho stačilo jen zkontrolovat pohledem.
46'
Máme za sebou interesantní první půli plnou chyb, gólových šancí a také tří branek. O dvě z nich se postarali domácí hráči. Nejprve se prosadil Stanislav Tecl a pak Mirzad Mehanovič. Za hosty pak ale snížil Ivan Schranz, a tak je do druhého poločasu, který by měl začít v 18:02, vše otevřené.
45+2'
45+1'
45'
Na závěr poločasu velká příležitost Jablonce! Mehanovič si všiml, že Tecla v rychlostním souboji nestíhá jeden z hostujících hráčů, a tak ihned centroval do šestnáctky! Tecl nasměroval míč na bránu z první, ale Rada se blýskl famózním zákrokem!
43'
Hosté už nikam nespěchají, což Jablonci při současném stavu vyhovuje.
42'
Masopust se pokusil přenést hru přes celou šíři hřiště na Mihálika, toho ale pozlobilo zpracování.
40'
Míč nyní létal v blízkosti jablonecké šestnáctky z jedné strany na druhou, přesto z toho nic vážnějšího nebylo.
39'
Pernica se pokusil rozehrát balon na Mihálika, ten se ale pohyboval v ofsajdu.
38'
Na obou týmech je vidět enormní zájem dohrát poločas bez další inkasované branky.
36'
Mehanovič se ujal exekuce standardky z dobré pozice, ale vůbec se mu nepovedlo ohrozit hostující bránu Jeho centr skončil až v zámezí.
35'
Po další zběsilé pasáži se hra opět uklidnila.
33'
Tecl si říkal o faul, rozhodčí mu ale v blízkosti vápna hostů nevyhověl.
32'
Domácí zřejmě ještě byli v euforii po druhém gólu, a tak velmi nedbale bránili před vlastní bránou. IVAN SCHRANZ tak měl hodně prostoru a poté, co se k němu dostal balon, ho v pohodě nasměroval za Hrubého záda.
30'
Jablonec právě vstřelil branku!
Nádherný druhý gól domácího celku! Kubista dostal míč do běhu a rázem šel s MIRZADEM MEHANOVIČEM do přečíslení dva na jednoho. Kubista z prvního doteku vzduchem přihrál svému kolegovi a ten z voleje prostřelil Radu!
29'
Mihálik si nepohlídal ofsajdovou linii.
28'
Přibývají nepřesnosti na obou stranách.
26'
Dnes již několikátý roh Dukly odvrátil nekompromisně stoper Pernica.
25'
Kubista a jeho nedovolený zákrok dávají šanci Dukle na další postup vpřed.
23'
Teclovu překvapivou ránu z poměrně velké dálky lapil Rada.
22'
Schranz obešel s míčem Hrubého a už už mířil do odkryté sítě. Na poslední chvíli ale zasáhl na brankové čáře Masopust!
21'
Masopust se vydal dopředu, jenže si nerozuměl s Doležalem, který zůstal v době přihrávky stát.
19'
Mihálik dostal balon na úplně otevřenou levou stranu a v šestnáctce okamžitě hledal Doležala. Jeho skluz však přišel pozdě, jablonecký dlouhán byl o krok pozadu.
18'
Žádné extra velké nebezpečí se před domácí bránou neodehrálo.
17'
Dukla bude mít šanci na vyrovnání v podobě rohového kopu.
16'
Doležal šel sám na bránu! Se dvěma beky na zádech a proti vybíhajícímu Radovi ale neuspěl.
15'
Domácí otevírají skóre! Před Hanouskem se otevřel prostor na levé straně a mladý bek zelenobílých se rozhodl pro krásný centr, který doplachtil až na hlavu STANISLAVA TECLA! Ten v pohodě uklidil balon do sítě Pražanů.
13'
Jablonecká defenziva ve vzdušném prostoru kralovala.
12'
Holendův centr byl zblokován na roh.
11'
Mihálik z levé strany hledal Mehanoviče, ten byl však dobře bráněný a nedostal prostor ke střele.
10'
Po divokém začátku se oba týmy snaží uklidnit průběh hry.
8'
Obrovskou možnost nyní neproměnil Mehanovič! Dukla si při rozehrávce počínala velmi laxně, Doležal vybojoval balon a naservíroval ho před bránu! Jeho bosenský parťák však z necelých pěti metrů trestuhodně přestřelil!
7'
Mihálik dostal balón do šestnáctky a vzal to na sebe! Jeho rána jen těsně minula zadní tyč, kam jablonecký forvard mířil!
6'
To se Pražanům nepovedlo! Podaného balon Jablonečtí v pohodě odvrátili, a dokonce vyrazili do rychlého brejku, na jehož konci vybojoval Tecl roh.
6'
Kovaľ si drzým průnikem řekl o faul a hosté budou zahrávat velmi interesantní standardku.
5'
Pas na Trávníka mířil do ofsajdu.
4'
Domácí se provinili útočným faulem, Dukla se opět dostane k míči.
3'
Masopustův centr z pravé strany doletěl jen k Radovi.
2'
Velká šance Dukly hned zkraje utkání! Bezpalec našel z pravé strany na malém vápně Schranze, ovšem ten zakončil jen do náruče Hrubého.
1'
První dlouhý nákop Hrubého odehrál Kušnír před Doležalem směrem k Radovi.
1'

FK Jablonec: V. Hrubý – Masopust, Pernica, Hübschman (C), Matěj Hanousek – Trávník, V. Kubista – Tecl, Mehanović, Mihálik – Doležal.
Náhradníci: Bárta – Zelený, Považanec, Kouřil, Jovović, Janković, Jaroslav Diviš.

FK Dukla Praha: F. Rada (C) – Podaný, Jiránek, Ostojić, Kušnír – Daniel Tetour, Bezpalec – Schranz, Milošević, Kovaľ – Holenda.
Náhradníci: M. Hruška – Bílovský, Brandner, Mustedanagić, Djuranović, Preisler, Brejcha.

Rozhodčí: Houdek – Kubr, Koval.
Pražané na tom nejsou o mnoho lépe, ale na rozdíl od Severočechů už letos poznali, jaké to je vyhrát. V minulém kole si vyšlápli na účastníka Evropské ligy ze Zlína, a tak se v tabulce nacházejí aktuálně o nějaké to patérko výše než Jablonec.
Zelenobílí odstartovali sezónu poměrně rozpačitě. Ke dvěma remízám venku se Slováckem a Teplicemi přidali svěřenci trenéra Kluckého prohru v domácím prostředí s Plzní. Po třech utkáních se tak Jablonečtí potácejí u dna se dvěma body, což před domácími ochozy rozhodně budou chtít změnit.
Na severu Čech uvidíme souboj týmů z dolní poloviny tabulky, domácí Jablonec hostí v rámci programu čtvrtého kola HET ligy pražskou Duklu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.