FORTUNA:LIGA - Základní část - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Olomouc - 1. října 2017   17:00

0:1
(0:0)
Olomouc
87' Houska  (Vepřek)

Hanuš – Nový, Tlustý, Rosa, Keresteš – Vaculík (C), Urblík (81. N. Daníček) – Fulnek, Dvořák (61. Rabušic), F. Novotný (68. Marcin) – D. Ikaunieks.
Rakovan – J. Krejčí, Popović, Rabušic, N. Daníček, Mišůn, Marcin.
Ardeleanu – Wilczek, Boček
Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava
M. Buchta – Sladký, Radaković, Jemelka, Vepřek (C) – Kalvach, Obročník (24. Texl) – Zahradníček (85. Manzia), Houska, Falta (69. Moulis) – Plšek.
Reichl – Moulis, Manzia, Štěrba, Texl, Polom, Linhart.

CELÝ SESTŘIH: Jihlava - Olomouc 0:1. Výhru Sigmy vystřelil v závěru Houska

Olomouc byla dnes v Jihlavě aktivnější, vytvořila si řadu šancí, většinu vychytal Jan Hanuš, ale na střelu Davida Housky z 87. minuty byl už krátký. Vysočina se dnes k žádnému tlaku ani v nastavení tak jak tomu bylo v minulých domácích zápasech nedostala. Olomouc si zaslouženě odváží z Jihlavy tři body, když porazila Vysočinu 1:0.
90+3'
90+3'
O rychlou rozehrávku autu se pokusil Fulnek, ale míč od spoluhráče již zpět nedostal a Vepřek posílá míč do bezpečí.
90+2'
Domácí už příliš času na vyrovnání nemají, Olomouc se sice zatáhnula, ale Vysočině se směrem dopředu dnes nedaří.
90+1'
Hra se přesunula ke středu hřiště, což hostím vyhovuje.
90'
Druhý poločas bude o tři minuty delší.
90'
Gólman hostí pozdržel rozehrávku a vidí žlutou kartu.
90'
Lukáš Vaculík přebral uprostřed hřiště míč a místo centru do vápna zvolil technickou střelu, Buchta ale nakonec zasahovat nemusel.
89'
Domácí se o nějakou snahu směrem dopředu připravují sami svými nepřesnými přihrávkami.
87'
Olomouc právě vstřelila branku!
A hosté jsou zaslouženě do vedení, jejich aktivita je odměněna, Vepřek z levé strany poslal míč do vápna, kde se míč přebral DAVID HOUSKA a střelou z otočky překonává Hanuše.
85'
Olomouc naposledy střídá, Tomáše Zahradníčka nahrazuje Bidje Manzia.
83'
Rohový kop rozehrál z levé strany Keresteš, ale obrana hostí si bez problémů poradila.
83'
Ikaunieks přebral na levé straně míč, dostal se až do vápna, snažil se najít spoluhráče, ale obránce Olomouce posílá míč do zámezí.
82'
Matúš Marcin fauloval za polovinou hřiště a vidí žlutou kartu.
81'
Vysočina naposledy vystřídala, Jozefa Urbíka nahrazuje Nikolas Daníček.
81'
Olomouc si přichystala další šanci, ale není jí dnes přáno, Pavel Moulis si obhodil i Jana Hanuše, ale jeho pokus nakonec zamířil mimo tři tyče.
79'
Martin Sladký fauloval Marcina a vidí žlutou kartu.
78'
Z rohového kopu Sigma neudeřila, obrana Vysočiny se bez problémů ubránila.
77'
David Houska si přichystal další technickou střelu, ale Jan Hanuš má dnes dobrý den a i jeho pokus vyráží do bezpečí.
Dnešní utkání sleduje 3043 diváků.
76'
Nový centroval ze standardní situace do vápna, kde si vyskočil Rabušic, ale Buchta byl pozorný a jeho hlavičku chytá.
75'
Domácí se drali do zakončení, ale hrozilo nakonec na druhé straně, Zahradníček centroval do odkryté obrany, ale Hanuš jeho centr bez problémů sebral do náruče.
73'
Olomouc mohla jít do vedení, ale proti byl svým reflexivním zákrokem rukou Jan Hanuš, který Tomáše Zahradníčka vychytal.
71'
David Houska vidí žlutou kartu za faul na gólmana Hanuše.
69'
Olomouc podruhé střídá, Šimona Faltu nahrazuje Pavel Moulis.
68'
Vysočina podruhé střídá, Filipa Novotného nahrazuje Matúš Marcin.
67'
A hosté mohli jít do vedení, na hranici velkého vápna uvolnil Plšek Jiřího Texla, který ve vápně zleva vystřelil a Jan Hanuš reflexivně vyráží.
67'
Keresteš posílal z levé strany míč do vápna, ale na jeho centr nikdo z jeho spoluhráčů nereagoval.
65'
Dva rohové kopy z pravé strany rozehrával Nový, domácí se do zakončení dostali, ale Fulnek branku přestřelil.
64'
Rabušic z levé strany oslovil Urblíka, ale ten dlouho váhal se zpracováním až o míč přišel.
62'
Rabušic se ihned přihlásil o slovo, ale svůj pokus mezi tři tyče neprocpal.
61'
Vysočina poprvé střídá, Pavla Dvořáka nahrazuje Michael Rabušic.
61'
Šimon Falta si tak dlouho chystal míč na střelu, až svůj projektil poslal vysoko nad.
59'
Domácí kombinovali před velkým vápnem, ale Ikaunieks poslal míč do vápna, ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
58'
Keresteš rozehrál dlouhý aut na Novotného, který chtěl ihned z první prověřit Buchtu, ale jeho pokus šel mimo tři tyče.
56'
Zahradníček na útočné polovině rozehrál standardní situaci, ve vápně si Keresteš pohlídal náběh Kalvacha.
54'
Vepřek chtěl posílat z levé strany míč do vápna, ale Fulnek byl proti. Hosté ale zůstanou u míče.
52'
Vepřek si ve vápně v souboji s Fulnekem pomohl faulem, rozehrávat od své brány tak bude Hanuš.
50'
Do odkryté brány mohl dorážet David Houska, ale mezi tři tyče se trefit nedokázal.
49'
Z levé strany se dral do vápna Novotný, snažil se odcentrovat, Buchta nadvakrát jeho pokus zlikvidoval.
48'
Nový rozehrál za polovinou hřiště standardní situaci, ale ve vápně nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
47'
Jakub Plšek si navedl balón na střed a zpoza hranice velkého vápna, vystřelil, Hanuš musel na zem, ale zasahovat nakonec nemusel neb pokus Plška šel těsně vedle.
46'
Hráči už jsou na hrací ploše, rozhodčí také, druhý poločas tak za malý okamžik začne.
Druhý poločas začne přibližně v 18:05.
V prvním poločase byla Olomouc aktivnějším týmem, měla více ze hry, do vedení ale mohla jít Vysočina, když se Ikaunieks ocitl sám před Buchtou, ale ten jej vychytal. Na druhé straně zahrával z nějakých 18 metrů standardní situaci Houska a naopak se zaskvěl Hanuš.
45+3'
45+3'
Střela Housky zpoza hranice velkého vápna šla těsně vedle, tohle mohlo domácí mrzet.
45+2'
Z pravé strany jej rozehrál Nový, míč se dostal ke Kerestešovi, který přihrál Novotnému, jemu se ale centr do vápna nepovedl.
45+2'
Urblík vybojoval na pravé straně rohový kop.
45+1'
Na hranici vápna fauloval Vepřek Vaculíka, domácí bude rozehrávat.
45'
První poločas bude o tři minuty delší.
45'
Vepřek centroval z levé strany do vápna, nejvýše ale vyskočil Rosa a poslal míč do bezpečí.
44'
Chybná rozehrávka Vysočiny, do útoku se dostala Olomouc, ale Sladký při zpracování zahrál rukou.
42'
Houska za polovinou hřiště rozehrál, na pravé straně chtěl oslovit Sladkého, ale pro něj byla přihrávka příliš dlouhá.
41'
Z levé strany rozehrál rohový kop Nový, odražený míč se dostal k Vaculíkovi, který jej ale poslal vysoko nad.
41'
V nefotbalové pozici se na zemi ocitl Sladký, ale po krátkém ošetření bude pokračovat.
40'
Nový pár metrů za polovinou hřiště rozehrál, ve vápně se dostal míč k Dvořákovi, který se ale do zakončení nedostal.
38'
K rozehrávce se postavil David Houska a Hanuš s pomocí břevna vyrazil míč do bezpečí.
36'
Hosté přidali a domácí jsou pod tlakem, nyní před hranicí velkého vápna fauloval Urblík.
34'
Novotný z levé strany oslovil Ikauniekse, který si ale míč nezpracoval dobře a připravil se tak o šanci.
32'
A domácí mohli jít do vedení Fulnek na pravé straně přihrál na Davise Ikauniekse, který ve vápně udělal obránci kličku a ocitl se tváří tvář Buchtovi, míč sice poslal na bránu, ale gólman hostí jej vyrazil do bezpečí.
31'
Zahradníček jej rozehrál z levé strany, domácí obrana se bez problémů ubránila.
30'
Vaculík poslal míč do zámezí, Olomouc bude zahrávat rohový kop.
28'
Keresteš rozehrál z levé strany rohový kop, ve vápně se do zakončení dostal Tlustý, ale jeho hlavička se mezi tři tyče nevešla.
26'
David Houska přebral uprostřed hřiště míč a zpoza hranice velkého vápna vyslal svou střelu na Hanuše, ten se ve vzduchu proletěl, ale zasahovat nemusel.
24'
Olomouc poprvé střídá, zraněného Michala Obročníka nahrazuje Jiří Texl.
23'
Do vápna propadl centr z pravé strany, ale Zahradníček jej nedokázal poslat mezi tři tyče.
22'
Z pravé strany rozehrál rohový kop Nový, ale hostující obrana v čele s Buchtou se nakonec dokázala ubránit.
21'
Domácí se po dlouhé době podívali na útočnou poloviny, ale prozatím z toho nic nevytěžili.
19'
Hanuš byl po souboji otřesený a musel být ošetřen. Nyní al už pokračuje ve hře.
17'
Domácí zbrkle rozehráli, Olomouc se dostala k míči Houska vyslal Zahradníčka, který šel do souboje s Hanušem. Brankář Vysočiny nestihl přesně zasáhnout a před Zahradníčkem se otevřela prázdná brána, kde stínoval jen Rosa, dezorientovaný Zahradníček, ale míč mezi tři tyče nedostal.
16'
Domácí tým nyní špatně vhodil aut, takže tuto možnost dostane Olomouc.
14'
Keresteš chtěl osvobodit svůj tým od tlaku, ale míč poslal jen do autu. Hosté tak zůstanou u míče.
13'
Radaković hledal dlouhým centrem za obranu Faltu, ale ten nedokázal míč zpracovat. Od své brány tak bude rozehrávat Hanuš.
11'
Kalvach se ve vápně dral do zakončení, ale Hanuš byl brzo na zemi a do šance hráče Olomouce nepustil.
10'
Vepřek hledal přihrávkou za obranu Plška, ale ten stál v ofsajdu. Rozehrávat tak bude Hanuš.
9'
Přihrávka Vepřeka na levé straně byla pro jeho spoluhráče příliš rychlá a Hanuš bude rozehrávat od své brány.
7'
Centr Vepřeka z levé strany odvrací před nabíhajícím Plškem Rosa. Olomouc ale sbírá odražený balón a i nadále je u míče.
6'
Z její rozehrávky Olomouc nic nevytěžila a domácí se bez problémů ubránili.
6'
Urblík na útočné polovině Sigmy fauloval Obročníka a hosté budou zahrávat standardní situaci.
4'
Novotný chtěl na levé straně oslovit Dvořáka, ale obránce Olomouce byl proti a zahrál míč do autu.
3'
U míče je Olomouc, ale hráči spíše kombinují kolem poloviny hřiště.
2'
Hanuš rozehrál přes Rosu, který našel Urblíka, ale u něj už další akce nepokračovala.
1'
Utkání rozehrála Olomouc, která nastupuje v červené kombinaci a Vysočina v modré.
1'
Za doprovodu trojice sudích nastupují obě základní jedenáctky, utkání za malý okamžik začne.
Deset minut do začátku duelu a oba celky zamířily do kabin, kde si hráči poslechnou od trenérů poslední pokyny.

FC Vysočina Jihlava: Hanuš – Nový, Tlustý, Rosa, Keresteš – Vaculík (C), Urblík – Fulnek, Dvořák, F. Novotný – D. Ikaunieks.
Náhradníci: Rakovan – J. Krejčí, Popović, Rabušic, N. Daníček, Mišůn, Marcin.

SK Sigma Olomouc: M. Buchta – Sladký, Radaković, Jemelka, Vepřek (C) – Kalvach, Obročník – Zahradníček, Houska, Falta – Plšek.
Náhradníci: Reichl – Moulis, Manzia, Štěrba, Texl, Polom, Linhart.

Rozhodčí: Ardeleanu – Wilczek, Boček.
Do začátku duelu chybí třicet minut a oba celky se na hrací ploše rozcvičují.
„Myslím, že celkově je liga vyrovnaná, nejsou tam týmy, které by výrazně zaostávaly za ostatními. Když si jenom vybavím utkání Jihlavy proti Plzni, kde měla minimálně bod brát, možná sahala i po vítězství, co se týče počtu šancí. Je vidět, že v posledních utkáních, vyjma toho posledního v Jablonci, kde byli brzy v deseti a pak už se jim to dohrávalo těžko, tak hlavně v domácích zápasech tu sílu prokazují. Myslím si, že tam velký rozdíl papírový není, tam je to spíš otázka maličkostí, toho, kdo k tomu utkání přistoupí zodpovědněji, dá do toho více energie a více kvality,“ řekl pro web sigmafotbal.cz trenér Václav Jílek.
„Sigma má ve svém středu nepochybně kvalitní hráče, ale její aktuální největší síla je v týmovém projevu. Každý hráč na hřišti plní úkoly pro tým. Díky tomu, že Olomouc chytla ligový start, tak se dostala na úspěšnou vlnu a daří se jí. Prezentují se pracovitým, běhavým a přímočarým fotbalem,“ uvedl na webu fcvysocina.cz asistent trenéra Michal Zach.
Z posledních tří vzájemných duelů má lepší bilanci Vysočina, která doma dvakrát zvítězila a v Olomouci prohrála. Na jaře roku 2014 se radovala z vysoké výhry 5:0. Na podzim 2015 se ze zisku tří bodů radovala Olomouc po těsné výhře 2:1. A nakonec na jaře 2016 slavila těsnou výhru 2:1 Vysočina na svém stadionu.
A jak si oba celky vedly v posledním kole? Olomouc doma hostila Duklu a vyhrála 3:0 (2:0), když dva góly vstřelil Plšek a jednou se prosadil Sladký. Vysočina doma hostila Baník, který porazila těsně 2:1 (1:1). Hosté šli do vedení, když penaltu proměnil De Azevedo, za domácí srovnal Ikaunieks a v nastaveném čase rozhodl o výhře Jihlavy Fulnek.
V rámci 9. kola přivítá čtrnáctá Vysočina druhou Olomouc. Hosté doposud získali 17 bodů a nastříleli šestnáct branek a sedm jich inkasovali. Domácí mají oproti svému soupeři o deset bodů méně. Vstřelili sedm branek a sedmnáct jich obdrželi. Favoritem duelu tak bude nováček letošního ročníku celek Olomouce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.