FORTUNA:LIGA - Základní část - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : Jihlava - 29. července 2017   17:00

Karviná
34' Šisler  • 57' Kalabiška (Wágner)
2:0
(1:0)

Berkovec – Jan Moravec, Košťál, Hošek, Eismann (C) – Janečka, Šisler – Štepanovský, Panák (86. Weber), Kalabiška (88. Lingr) – Wágner.
Le Giang – Lischka, Puchel, Lingr, Vondra, Weber, Ramírez.
Franěk – Kubr, Koval
Městský stadion, Karviná - Ráj
3 423 diváků
Rakovan – Tlustý, Kryštůfek, J. Krejčí (C), Rosa (65. Nový) – Štěpánek (69. Daníček) – Fulnek (57. Klíma), Zoubele, Hronek, D. Ikaunieks – Dvořák.
P. Soukup – Záviška, Popović, F. Novotný, Daníček, Klíma, Nový.

CELÝ SESTŘIH: Karviná - Jihlava 2:0. Výhru Slezanů zařídili Šisler a Kalabiška

Vstup do nového ročníku se lépe povedl Karviné. Jihlava si přes sympatický výkon v prvním poločase bude muset na první body ještě počkat. Z Karviné je to vše, děkuji za pozornost.

Žluté karty: 0-3
Druhý poločas sice začal vyrovnaně, ale vše rozhodla 57. minuta a povedená rychlá akce Karviné po pravé straně, která vyústila v gól Kalabišky. Jihlavu tento gól definitivně srazil, až do konce utkání si nevypracovala větší šanci. Sice pak měla územní převahu, ale to jen proto, že domácí se zformovali do bloků a přenechali soupeři iniciativu. Slezané se dostali k několika nadějným brejkům, z nich k několika rohům, ale ani oni si již žádnou pořádnou příležitost nevypracovali, takže skóre se již nepohnulo. Karviná vyrovnaný zápas rozhodla dvěma góly, po kterých si zbytek pohlídala.
90+2'
90+2'
Košťál dvakrát dobře zapracoval a nepustil soupeře do tlaku.
90+1'
Hosté však nemohou překročit půlku.
90+1'
Nepřesný pas na Lingra, Rakovan rychle rozehrává.
90'
Nastavují se 2 minuty.
90'
Avšak přišla o míč a Wágner si došel pro faul.
90'
Poslední minuta řádné hrací doby, Jihlava hraje na půlce.
89'
Centr Webera na přední tyč odkopl do bezpečí Daníček.
89'
A právě Lingr vybojoval poblíž rohového praporku trestný kop.
88'
Druhé střídání Karviné. Kalabišku nahrazuje Lingr.
87'
Dlouhýá aut Hronka byl prodloužen až na zadní tyč k Ikaunieksovi, který již měl napřaženo, ale Kalabiška v poslední chvíli míč vypíchl.
87'
Centr dovnitř malého vápna odhlavičkoval pryč pravděpodobně Košťál.
86'
První střídání Karviné, Panáka nahrazuje Weber.
86'
Akce po levé straně, hosté z ní mají rohový kop.
85'
Wágner s Panákem hrají o čas na levém křídle a pár sekund tam opravdu nastřádali.
84'
Kalabiška na levé straně v ofsajdu, míč se vrací na kopačky modrých.
83'
Klíma sklepával míč pod sebe, ale těsně před dobíhajícím hráčem zasáhl Košťál. Následovaly drobné zmatky v domácí obraně, které zakončil prudkou střelou jeden z hostujících hráčů.
82'
Dvakrát vracel po rohu míč do pokutového území Šisler, napodruhé našel Wágnera, ale ten opět hlavičkoval vedle.
81'
Z následného trestného kopu získala Karviná rohový kop.
80'
Klíma musel hasit rychlý kontr soupeře faulem a dostává žlutou kartu.
80'
Roh sice domácí ubránili, ale hosté na půlce zakládají další útok.
79'
Centr před branku odhlavičkoval na roh Panák.
79'
Faul na Hronka na praém křídle, k míči jde Ikaunieks.
78'
Ikaunieks chtěl patičkou obehrát Moravce, ale nepovedlo se mu to. Hosté však u míče zůstávají.
77'
Šisler zachytil míč, který utekl jednomu ze záložníků Jihlavy, předal ho Kalabiškovi, který vymyslel parádní uličku na Wágnera, jenže ten již byl v ofsajdu.
76'
Wágner měl proti sobě asi 4 hráče, tak zkusil na vápně vystřelit, ale ani to neprošlo skrz.
75'
Na druhé straně naskakoval na centr zprava na zadní tyči Dvořák, zády vracel míč před branku, ale tam byl dobře postavený Košťál.
75'
Jeden ze Slezanů napřáhl z velké dálky a zcela jistě bude muset platit příspěvek do kasy za překopnutí tribuny za brankou.
74'
Karviná mohla jít do brejku, ale Šisler by musel dát do míče ještě trochu síly, aby doletěl až na levou stranu. Přesto bude Eismann vhazovat.
73'
Hošek šel do souboje trochu šlapákem, ale odehrál míč do autu a faul se nepíská.
72'
Panák se diví, že vhazovat půjdou hosté.
72'
Janečka v náběhu na levé straně, ale zasekl a čeká na spoluhráče.
71'
Wágner se snažil přejít přes dva hráče do šestnáctky, ale ztroskotal hned na prvním.
71'
Hosté jsou po druhé brance poněkud opaření a ač jim chvílemi domácí přepouští střed pole, nejsou schopni nic vymyslet.
70'
Janečka se ocitl sám na levé straně, všiml si nabíhajícího Štepanovského, ale neposlal přesný centr.
69'
Wágner velmi dobře napadal Kryštůfka, donutil ho k chybě a domácí vhazují na půlce.
69'
Poslední střídání Jihlavy. Štěpánka nahrazuje Daníček.
68'
Nepovedený pokus o křížný pas Karviné.
To vše před zraky 3 423 spokojených diváků. Z Jihlavy tu jsou celkem 4 fanoušci se 4 vlajkami.
67'
Krátké obléhání branky Karviné ukončuje útočný faul.
66'
Jihlava vyrazila vpřed, ale centr zleva byl zablokován do autu.
65'
Druhé střídání Jihlavy. Rosu nahrazuje Nový.
65'
Domácí však zůstali u míče, na centr zleva skákal na zadní tyči Wágner, ale v záklonu hlavou netrefil branku.
65'
S drobnými problémy se hosté i tomuto rohu ubránili.
64'
Wágner sice nezískal míč po nákopu do levé strany, ale aspoň donutil soupeře odehrát na roh.
64'
Pokus o brejk Jihlavy, ale nákop na Klímu doskákal až k Berkovcovi.
63'
Eismann kroutil levačkou míč na zadní tyč, ale Rakovan byl dostatečně dlouhý a stáhl ho ze vzduchu.
63'
Následně i rohový kop.
62'
Nepřesný centr domácích z levé strany, ale mají alespoň aut na pravém křídle.
62'
Brejk zakončoval Ikaunieks, ale netrefil branku.
61'
Šislerův centr do houfu asi 10 hráčů odvrátil jeden z obránců a Jihlava vyráží vpřed.
61'
Janečka z levého křídla vracel míč Panákovi, který byl při jeho přebírání faulován. Vzdálenost téměř totožná jako před několika minutami.
60'
Karviná se formuje do bloku a nechává hosty hrát na půlce.
59'
Štepanovský sice přeběhl celé hřiště, ale ve vápně neposlal přesnou přihrávku Wágnerovi.
58'
Nebezpečně vypadající akci Jihlavy hatí nepřesná přihrávka, kterou vystihl Štepanovský a vyráží do brejku.
57'
Ještě před rozehráním Jihlava poprvé střídá. Fulneka nahrazuje Klíma.
57'
Karviná právě vstřelila branku!
Rychlá akce Slezanů po pravé straně znamená vedení 2:0! Centr z křídla před branku prodloužil Tomáš Wágner ramenem před JANA KALABIŠKU, který levačkou z úhlu prostřelil Rakovana!
56'
Šisler se rozhodl centrovat, ale do míst, kam nikdo ze spoluhráčů nenaběhl.
55'
Ostrý zákrok Fulneka na Eismanna. Trestný kop Šislera z nějakých 25 metrů.
54'
Brankář Rakovan se vzápětí tak hodně rozčiloval, že se nepískal faul na něj, až dostal žlutou kartu.
54'
Rakovan nejprve vyboxoval centr z rohu, následně se přes hradbu těl dostal i k vrácenému míči, definitivně nebezpečí zažehnali obránci.
53'
Kryštůfek si nepočínal zrovna obratně při odvracení nákopu, další rohový kop Karviné.
52'
Ikaunieks posílal lehký oblouček na penaltu, ale tam stáli jen hráči v bílých dresech.
52'
Panák stáhl Dvořáka, trestný kop ze 35 metrů.
51'
Rychlý kontr domácích, Šisler předal míč do křídla Janečkovi, ale tomu se nepovedl centr levačkou.
50'
Zmatky před brankou Jihlavy po Šislerově centr z rohu, ale hosté se nakonec ubránili.
49'
Eismann sice neprošl mezi dvěma hráči, o několik sekund později ale dobrou prací zařídil rohový kop.
49'
Kalabiška se dostal ke zdánlivě nemožnému míči, protože Tlustý podcenil jeho bránění. Domácí vhazují na levém křídle.
48'
Karviná však na míči dlouho nezůstala a opět se musí bránit.
47'
Hronek se ocital v náběhu, ale nedokázal zpracovat míč. Vzápětí se v podobné situaci ocitl Fulnek, avšak míč trefil jen vnějším nártem, takže Berkovec zasahovat nemusel.
46'
Nákop na Panáka byl příliš dlouhý, toto domácí hráč nemohl stihnout.
46'
Hosté již po několika sekundách ztrácí míč, navíc poté faulují Wágnera.
46'
Výkop do druhé půle provede Jihlava.
Hráči jsou zpět na hřišti, zdá se, že k žádnému střídání o poločase nedošlo.

Žluté karty: 0-1
První poločas úvodního zápasu sezóny 17/18 v Karviné je minulostí. Od počátku vidíme celkem pohledný fotbal. Jihlava zaujala několika nacvičenými kombinacemi a také jako první měla větší šanci, Zoubele však po deseti minutách z hranice šestnáctky těsně minul. Na druhé straně se poté zaskvěl Rakovan, který skočil pod nohy Štepanovskému na malém vápně a zabránil nejhoršímu. Hosté i nadále byli aktivní dopředu, ale Štěpánkova střela nebyla z nejprudších a Hronek si v dobré pozici zpracoval míč rukou. V dresu Karviné byl nadále hodně vidět novic v kádru Štepanovský, ale nejprve špatným centrem znehodnotil vlastní akci, poté sice přesprintoval obranu, ale prudkou ranou brankáře nepřekonal, a těsně před poločasem zahodil další gólovku, když Wágnerovu přihrávku napálil pouze do padajícího Rakovana. Mezitím se domácí přeci jen dostali do vedení, penaltu nařízenou za faul na Kalabišku s přehledem proměnil Šisler. Vyrovnat mohl o pár minut později Zoubele, ale jeho prudkou hlavičku vytlačil nad břevno Berkovec. Do kabin tak šli spokojenější Slezané, ale Jihlava vůbec nehraje špatně a vše je zatím otevřené.
45+1'
45+1'
Poslední útok domácích nepatřil mezi vydařené.
45'
S vypršením řádné hrací doby byl v situaci 1 na 1Ikaunieks, rozhodl se střílet přes beka, ale trefil míč vnějším nártem.
45'
Nastavuje se 1 minuta.
45'
Rakovan vyběhl až téměř na penaltu a bezpečně stáhl míč ze vzduchu.
44'
Wágner naskakoval na zadní tyči, jeho hlavička byla lehce tečována. Rohový kop.
44'
Berkovec lapil centr z pravé strany a zakládá protiútok.
43'
Z rohu již další vzrušení na stadionu nebylo, Jihlava se ubránila.
42'
Naopak hořelo na druhé straně! Domácí totiž vypíchli míč na vlastním půlkruhu, během deseti sekund přešli hřiště, Wágner nebyl v ofsajdu, poté nabídl míč na druhé straně zcela volnému Štepanovskému, který však trefil pouze přesunujícího se a padajícího Rakovana, od kterého míč pokračoval k břevnu, které olízl z vrchní strany! Rohový kop.
41'
Dlouhé obléhání domácí branky po rohovém kopu, zmatky v šestnáctce, ale zatím nic z toho.
40'
Výborný centr Rosy přesně na zcela volného Zoubeleho, který trkl do míče pod břevno, ale ne mimo dosah Berkovce, který ho vytlačil nad! Rohový kop.
39'
Tak dobře, že mohli jít do brejku, který uhasil faulem Štěpánek a dostává za něj žlutou kartu.
39'
Bernovec si neporozuměl s Košťálem, ale pro domácí to nakonec dopadlo dobře.
38'
Hluchá pasáž ve hře, ani jednomu z týmů jako by se nyní moc nechtělo.
37'
Slezané sportovně vrací míč, který hosté zakopli do autu, když měl jeden z jejich hráčů drobné potíže.
36'
Do centru z levé strany šel Rakovan v souboji s jedním hráčem Karviné, ale nadvakrát si s lapením míče poradil.
35'
Moravec vynízel kolmicí ke sprintu Wágnera, ale ten vybíhal z ofsajdového postavení.
34'
JAN ŠISLER zachoval chladnou hlavu a poslal míč na opačnou stranu, než kterou si vybral brankář Rakovan! Karviná vede 1:0!
33'
Byla nařízena penalta po faulu na Kalabišku.
Centr z rohu hosté se štěstím ubránili, ale daleko se s míčem nedostali a musí se rychle vrátit.
32'
Štepanovský využil své rychlosti a dostal se těsně za obranu, z nějakých 14 metrů prudce vypálil a Rakovan likvidoval míč nadvakrát. Ani tak nezabránil rohovému kopu.
31'
Diváci v příslušné části stadionu se zlobí, že není nařízen rohový kop. Rakovan si rovná míč na odkop.
30'
Série vhazování Karviné na levém křídle, nyní již třetí v pořadí.
29'
Výborná individuální akce Štepanovského v šestnáctce, kterou však tento záložník absolutně znehodnotil trestuhodně špatným centrem.
28'
Janečka se snažil na boční hranici pokutového území umotat soupeře natolik, až sám sebe připravil o míč.
27'
Jihlavě se protiútok nezdařil a hrají opět domácí.
26'
Kolmice na Wágnera, ale ten dal tak špatnou přihrávku pod sebe Panákovi, že ten sice zasáhl míč, ale nedokázal s ním nic víc udělat.
25'
Rychlá akce hostů, Štěpánek předal míč do běhu Fulnekovi, ten si ho potáhl a centroval mezi penaltu a malé vápno, ale Ikaunieks byl pokrytý. Odražený míč poté zpracoval Hronek tak nešťastně, že ho zasáhl rukou.
24'
Málo vídaná situace na nejvyšší úrovni, odkop od branky hostů neopustil šestnáctku a musí se opakovat.
23'
Kryštůfek přerušil faulem hned v zárodku brejk domácích, zatím se to obešlo bez žluté karty. Hráči v bílých dresech se poté dostali k centru z levého křídla, ale ten skončil za brankovou čárou.
22'
Janečka si na pravém křídle pomohl faulem, aby se dokázal odpoutat od svého strážce při pokusu zachytit dlouhý pas.
21'
Rosa vybojoval míč, Ikaunieks ho předal do druhé vlny Štěpánkovi, který si ho potáhl na hranici asi 30 metrů, ale jeho táhlý pokus Berkovec v poklidu chytá do rukavic.
20'
Centr na malé vápno narazil do připravené bílé hráze.
19'
Zoubele velmi dlouho otálel s vhazováním, až se rozhodl pro dlouhý hod na malé vápno, kde bojoval o míč Dvořák s Košťálem a domácí stoper nakonec zařídil rohový kop.
18'
Moravec prostrkával míč do vápna Wágnerovi, ten upadl, ale o faul se nejednalo. Otázkou je, jak se k tomu postaví disciplinární komise, která má nyní legislativní páku trestat zpětně simulování.
17'
Po šanci na každé straně se hra uklidnila a sledujeme boj o střed hřiště.
15'
Karviná ještě zůstala u míče, ale Panák z velké dálky výrazně minul.
15'
Vzápětí na druhé straně skvělý zákrok Rakovana udržel bezbrankový stav! Wágner si naběhl do uličky, na malé vápno si seběhl Štepanovský, ale Rakovan se mu vrhl pod nohy a zmenšil úhel natolik, že ho domácí záložník trefil do těla!
14'
Výborná kombinace do trojúhelníku na levém křídle Jihlavy, centr Rosy hlavičkoval na branku Dvořák, ale jeho oblouček Berkovce nevystrašil.
13'
Eismann na poslední chvíli odvracel míč před šikovně zabíhajícím Hronkem.
12'
Další zmatky v domácí obraně, Dvořák se po odrazu míče již již prodíral za chybujícího stopera, ale bohužel pro něj šlo o ofsajd.
11'
Domácím se nyní nedaří udržet míč na kopačkách, takže Jihlava může v klidu hrát.
10'
Drobné zmatky v šestnáctce Slezanů po centru z levé strany, Dvořák přiťukl míč na půlkruh Zoubelemu, jehož placírka proletěla jen těsně vedle karvinské branky!
10'
Poněkud kostrbatá kombinace Karviné dlouho vycházela, ale ani jeden ze dvou centrů nebyl přesný.
9'
Přetažený centr, Ikaunieks se neměl šanci otočit a dostihnout ho na hřišti, takže to ani nezkusil.
8'
Nakrátko rozehraný roh, následně centr z úrovně hranice velkého vápna, ale ten v poklidu odkopli bránící hráči.
7'
Další centr do vápna Karviné je tečován na rohový kop.
7'
Štěpánek přesprintoval Eismanna a centrem našel Dvořáka, ten však v krkolomné pozici nedokázal zakončit polovysoký míč.
6'
Další přízemní centr na malé vápno, tentokrát je odkopnut do autu.
5'
Janečka pronikl do šestnáctky a jeho přízemní centr na malé vápno srazil na roh Rosa.
5'
Šisler z první málem vyslal do křídla Panáka, Rosa ale dobře zakročil.
4'
Centr z rohu odvrátil první hráč Karviné na malém vápně, následně zahráli hosté rukou.
3'
Opatrná rozehra Jihlavy vyústila v rychlý přechod na útočnou polovinu po pravé straně a centr, který měl mířit na zadní tyč, ale nakone se snášel někam ke břevnu a Berkovec ho pro jistotu posla na roh.
2'
Berkovec vůbec nespěchá s rozehrávkou po zachycení míče a soupeř ho ani nijak neatakuje.
1'
Velmi pěkná kombinační akce Jihlavy po levé straně je zakončena nepřesným centrem. Protiútok domácích však skončil již na polovině.
1'
Výkop do první půle provede Karviná.
Aktéři utkání právě vstupují na trávník. Oba týmy ve svých tradičních dresech. Domácí v bílých, hosté v tmavě modrých se žlutým lemováním.
Je krásné počasí a jedná se o první kolo nového ročníku, přesto se stadion plní velmi pomalu. Na vině jsou jednak prázdniny, jednak neatraktvita soupeře. Smutným faktem ale je, že v Karviné fotbal netáhne. Stadion má kapacitu necelých 5 000 diváků, přitom s výjimkou zápasů se Spartou, Slavií, Plzní a Baníkem rozhodně vyprodán nebude.
Sestava Karviné je očekávaná a bez překvapení. Nasazuje to nejlepší, co má v kádru. To samé se ovšem nedá říct o Jihlavě, které chybí zranění Vaculík, Rabušic, Nerad a Urblík.

MFK Karviná: Berkovec – Jan Moravec, Košťál, Hošek, Eismann (C) – Janečka, Šisler – Štepanovský, Panák, Kalabiška – Wágner.
Náhradníci: Le Giang – Lischka, Puchel, Lingr, Vondra, Weber, Ramírez.

FC Vysočina Jihlava: Rakovan – Tlustý, Kryštůfek, J. Krejčí (C), Rosa – Štěpánek – Fulnek, Zoubele, Hronek, D. Ikaunieks – Dvořák.
Náhradníci: P. Soukup – Záviška, Popović, F. Novotný, Daníček, Klíma, Nový.

Rozhodčí: Franěk – Kubr, Koval.
Vzájemné zápasy

MFK Karviná a Jihlava se pravidelně střetávaly ve druhé lize v sezónách 08/09 – 11/12. Následovala přestávka až do minulého ročníku, kdy Slezané postoupili do nejvyšší soutěže. Dlouhou dobu platilo, že domácí tým ve vzájemných soubojích neprohrává. Tuto tradici poprvé prolomila až Karviná letos v březnu, když v poněkud divokém zápase vyhrála na Vysočině 4:2. Byl to jubilejní desátý vzájemný duel. Dokáže Jihlava novou dekádu načít vrácením tohoto políčku?

FC Vysočina Jihlava

Jihlavští sice načínají již šestou sezónu v řadě v nejvyšší soutěži, ale to vůbec nemuselo platit. Loni se totiž zachránili jen na základě lepších vzájemných utkáních s Hradcem Králové a většinu ročníku se pohybovali, hlavně kvůli katastrofálnímu startu, na sestupových příčkách. Nejhorší ročník od posledního postupu do ligy je pro klub z Vysočiny velkým varováním, že příště se může štěstí odvrátit. A na Vysočině to vzali vážně. Změnil se management i trenéři a všichni doufají, že tentokrát začátek sezóny neprospí a budou více v klidu.

V Jihlavě se paradoxně udály větší změny v jiných oblastech, než je hráčský kádr. Výzvu přijal trenér Ivan Kopecký, jeden z hlavních strůjců jarního vítkovického zázraku ve druhé lize. V nejvyšší soutěži však ještě nikdy netrénoval, půjde o jeho premiéru. Kádr se příliš nezměnil. Na stránce odchodů je napsáno pouze jména Janiho Urdinova a Augusta Batiojy, několik hráčů odešlo na hostování. Velkým pozitivem pro klub je udržení nejlepšího střelce Davise Ikauniekse z Litvy a záložníka Petra Hronka. Na nějaké větší posilování však nejsou peníze, oddíl patří ekonomicky mezi ty nejchudší v lize. Navíc prioritou je, aby příchozí hráč byl opravdu posilou. Dosud se uskutečnil přestup Nikolase Daníčka z Varnsdorfu, další hráči se jen vrátili domů z hostování, či na něj přišli, což je případ Martina Nového ze Sparty. Tým tak bude přibližně stejně silný jako v předchozím ročníku, takže jediným cílem je udržení se mezi elitou.

V přípravě se Jihlava nejprve utkávala s českými kluby, na soustředění v Rakousku se střetla se dvěma celky druhé bundesligy a pro generálku si vybrala exotického soupeře v podobě reprezentace Bahrajnu. Výsledkově to nebylo špatné, tým obhájil vítězství v Perleťovém poháru a hlavně z generálky odcházeli hráči příjemně naladěni.
Přípravná utkání:
Jihlava – Bahrajn 3:0 (22. 7.)
Velké Meziříčí – Jihlava 1:2 (19. 7.)
Heidenheim – Jihlava 1:2 (14. 7.)
Darmstadt – Jihlava 3:0 (11. 7.)
Teplice – Jihlava 1:0 (8. 7.)
Dukla – Jihlava 2:3 (5. 7., Perleťový pohár)
Prešov – Jihlava 1:0pen (5. 7., Perleťový pohár)
Žižkov – Jihlava 1:2 (1. 7.)
MFK Karviná

Slezané zahajují druhou sezónu v nejvyšší soutěži a ačkoliv napoprvé příjemně překvapili výsledky i herním projevem, varováním pro ně musí být druhá polovina jara, kvůli které nakonec vypadli z horní poloviny tabulky. S podobnými výkony by ve druhé, podle mnohých pro exnováčky klíčové, sezóně měli problém se záchranou. V klubu si toho jsou vědomi, udržet se je hlavním cílem. Přes léto nezaháleli a snažili se kádr posílit. Avšak jak to bude na hřišti vypadat, to se teprve uvidí.

Přes léto doznal tým několika změn. Asi největší ztrátou je odchod brankáře Laštůvky do Slavie. Odchází také útočník Jurčo, hostování pak skončila Plesníkovi, Holíkovi, Dresslerovi a Jovanovićovi. Na druhou stranu ale vedení dokázalo některé hráče z hostování získat na přestup. Jedná se o útočníka Tomáše Wágnera a záložníka Jana Kalabišku. Dalšími novými hráči jsou dvě mladé naděje do budoucna z Venezuely, útočník Eric Ramírez (přestup) a záložník Ricardo Piña (hostování), dále slovenský obránce Peter Štěpanovský, bosenský obránce Benjamin Čorić (oba přestup), brankáři Martin Berkovec a Patrik Le Giang a obránce David Lischka (všichni hostování). Tým by měl být zhruba stejnou kvalitu jako v předchozím ročníku, otázkou tak budou hlavně výkony Berkovce v brance, zda dokáže nahradit Laštůvku.

V přípravě se Karviná utkala převážně s kluby z relativně blízkého okolí, ať již s českými, nebo polskými. Na soustředění na Slovensku také změřila síly s tamními soupeři. Výsledkově se zpočátku příliš nedařilo, ale poslední dvě utkání Slezané vyhráli, takže do ligy rozhodně nebudou nastupovat ve špatné náladě.
Karviná – Baník 1:3 (24. 6.)
Fotbalovým fanouškům končí přestávka, sezóna 2017/18 startuje! Nejvyšší česká soutěž do ní vstupuje pod názvem HET liga a hned v úvodním kole budou k vidění souboje, které můžou napovědět, jak si které kluby budou na podzim stát. Jeden z takových bude k vidění také ve Slezsku, utkají se MFK Karviná a FC Vysočina Jihlava. Loňský nováček, který hrál téměř celou sezónu ve středu tabulky, proti týmu, který má pravidelně problémy se záchranou a na jaře to zvládl jen tak tak. Který z těchto celků vstoupí do nového ročníku lépe?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.