FORTUNA:LIGA - Základní část - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Zlín - 30. července 2017   17:00

Liberec
84' Pulkrab
1:0
(0:0)

O. Kolář – Coufal (C), Kúdela, Karafiát, Kerbr – Kulhánek (46. Pulkrab) – Ševčík, Folprecht, Breite (60. Havelka), Mikula (79. Bosančić) – Potočný.
Hladký – Malinský, Voltr, Bosančić, Knejzlík, Pulkrab, Havelka.
Hrubeš – Wilczek, Myška
Stadion U Nisy, Liberec
4.894 diváků
S. Dostál – Kopečný, Janíček (C), Gajič, Matejov – Ekpai (64. Fantiš), Jiráček, Traoré, Holzer – Beauguel (58. Hnaníček), Diop (58. Holík).
Švenger – Fantiš, Holík, Hnaníček, Bartolomeu, Železník, Džafić.

CELÝ SESTŘIH: Liberec - Zlín 1:0. Rozhodl Pulkrab, hosté hráli dlouho o deseti

Je tu konec! Je za námi zápas 1. kola HET ligy mezi Slovanem Liberec a Fastavem Zlín. Domácí Severočeši dokráčeli k vítězství 1:0, které se rozhodně nerodilo lehce. Hodně jim k výhře pomohl hostující Traoré, který se nechal již ve 26. minutě vyloučit. Pak se navíc zranil Jiráček ve chvíli, kdy měli hosté již třikrát vystřídáno. Domácí měli velký tlak a v 84. minutě se dočkali, když po velkém tlaku propasíroval míč do brány Matěj Pulkrab.
90+4'
90+2'
Hosté teď běhají hodně bez míče. Absence dvou hráčů je velmi patrný, domácí mají hodně prostoru ke kombinacím.
90+1'
Za obranu si zkoušel naběhnout Bosančič, byl mu ale odmávaný ofsajd.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
90'
Nyní se hraje již poslední minuta normální hrací doby. Domácí samozřejmě kontrolují balon a nikam se moc neženou.
88'
Po akci domácího celku bude následovat odkop od Dostálovy brány.
88'
Centr do vápna domácí dobře pokryli a míč odvrátili.
87'
Po faulu na Fantiše budou hosté kopat přímý kop z poloviny hřiště.
86'
Nyní je to pro hosty obrovsky těžké. Zlín hraje dlouhé minuty v devíti lidech a jen těžko se nyní může snažit bojovat za vyrovnání.
84'
Žlutou kartu dostává Matěj Pulkrab (FC Slovan Liberec). Za přehnanou oslavu gólu na 1:0.
84'
Liberec právě vstřelil branku!
Střelu Kerbra vyrazil nyní Dostál jen k nohám MATĚJE PULKRABA, který dotlačil míč do brány – 1:0!
82'
Nyní se již samozřejmě bude hrát jen na jednu bránu. Hosté v devíti lidech bojují z posledních sil.
81'
Gól měl nyní po centru Coufala na kopačce Kerbr, ten parádní ranou bez přípravy trefil tyč Dostálovy brány!
81'
Pro Zlín je velmi nepříjemné, že zraněného Jiráčka nemuže nikdo nahradit, protože trenér Páník již třikrát střídal.
80'
Konec zápasu se rychle blíží a nadále jsou to hosté, kteří budou asi dnes spokojenější, pokud neinkasují.
79'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jan Mikula, přichází Miloš Bosančić.
77'
A další šance domácích! Nyní v ní byl Havelka, kterého znovu vychytal Dostál.
75'
Z pravé strany posílal střílený centr do vápna Coufal, míč ale dobře odvrátil Kopečný.
73'
Ještě před přerušením hry při zranění Jiráčka pálil z dálky Karafiát, jehož dělovku navíc někdo z hráčů tečoval do protipohybu brankáře Dostála, který si připsal skvělý reflexivní zákrok!
72'
Po souboji s Havelkou se zranil hostující Jiráček, který se s hodně bolestivou grimasou drží za levé rameno. To nevypadá dobře a zdá se, že pro Jiráčka zápas skončil.
Dnešní utkání sleduje 4.894 diváků.
71'
Z velké dálky pálil nyní opět Kúdela, míč sice mířil do brány, avšak včas ho zastavil Dostál.
70'
Do konce zápasu chybí dvacet minut. Hosté nadále drží bod za remízu, avšak je potřeba konstatovat, že domácí jsou podle očekávání proti desíti v tlaku.
68'
Domácí se nyní vteřinku radovali z gólu, ten ale kvůli ofsajdu Pulkraba neplatí.
67'
Po rohu se domácí již k zakončení nedostali, přesto mají stále tlak.
66'
Hezky se ve vápně uvolnil Folprecht, jeho následnou ránu ale Janíček zblokoval na roh.
64'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Ubong Moses Ekpai, přichází Antonín Fantiš.
64'
Exliberecký Ekpai, na kterého mají domácí fanoušci velkou averzi polehával na trávníku a za zdržování a následné diskuze se soupeři dostal žlutou kartu.
63'
Gól měl nyní na kopačce Pulkrab, který ale v pozici mezi obránci na malém vápně poslal míč jen do Dostála! Od něj se dostal míč ještě k Mikulovi, ten ale zamířil nad. To byla největší šance zápasu!
61'
Domácí si vytvořili nyní tlak v okolí vápna soupeře. Vše ale vyvrcholilo jen střelou Kúdely, která byla hodně nepovedená.
60'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Radim Breite, přichází Filip Havelka.
60'
Z velké dálky to zkusil levačkou Potočný, jeho pokus byl ale zblokovaný.
59'
Domácí to přehnali s důrazem a po faulu na Janíčka budou u míče hosté.
58'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Dame Diop, přichází Lukáš Holík.
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Jean-David Beauguel, přichází Josef Hnaníček.
57'
Holzer zkoušel centrovat do vápna na Beauguela, ten byl ale pokrytý.
56'
Máme za sebou již deset minut druhého poločasu a domácí fotbalisté stále dělají vše pro to, aby dali gól na 1:0.
54'
Na polovině Zlína byl faulovaný Ekpai a je z toho standardka pro hosty. Je to ale velmi daleko na nějaké nebezpečné zakončení.
54'
A po rohu to byl Pulkrab, který se dostal do další šance domácích. Jeho zakončení bylo ale slabé a hostující gólman bez problémů zasáhl.
53'
Balon se nyní na hranici velkého vápna dostal ke Kerbrovi, jehož ránu vyrazil Dostál na roh.
52'
Hosté zkoušeli také něco vymyslet, po krátké kombinaci na polovině Liberce se ale k zakončení nedostali.
49'
Do balonu se hezky opřel Karafiát, míč ale poslal jen nad bránu a Dostál zasahovat nemusel.
48'
Balon doputoval do dobrého prostoru na zadní tyč, odkud hlavičkoval Mikula. Míč posílal do brány, kde ale Dostála zastoupil útočník Beauguel.
48'
Domácí začali také druhý poločas aktivně. Ženou se do útoku a hned vybojovali rohový kop.
46'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jiří Kulhánek, přichází Matěj Pulkrab.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:03.
Je za námi první poločas zápasu mezi Libercem a Zlínem. Domácí hráli od 26. minuty proti deseti, avšak gól vstřelit nedokázali a do kabin se tak odchází za nerozhodného stavu 0:0.
45+3'
45+3'
Hosté dokázali nyní balon dopravit do brány, jenže gól kvůli evidentnímu ofsajdu Ekpaie neplatí.
45+2'
Folprecht zkoušel dlouhým pasem hledat ve vápně Coufala, ten byl ale dobře pokrytý.
45+1'
Další útočný výpad domácích přerušil dobrým zákrokem po centru Dostál. Navíc byl faulován a může tak v klidu rozehrávat.
45+1'
První poločas bude nastaven o tři minuty.
45'
Rodící se brejk domácího celku zastavil ostrým skluzem Kopečný. Je z toho žlutá karta pro hostujícího beka.
44'
Tvrdou ránu Gajiče odrazila zeď k Epkaiovi, jehož nésledný oblouček mířil pod břevno. Míč dobře na roh odvrátil Kolář.
43'
Nyní ale pozor. Kulhánek nyní dva metry za vápnem poslal k zemi Ekpaie a je pískáno. Bude z toho přímý kop pro Zlín z velmi výhodné pozice.
42'
Po rohovém kopu se domácí bez větších problémů ubránili.
41'
Domácí teď zaváhali a po centru z hloubi pole zkoušel zakončovat Jean-David Beauguel. Jenže balon špatně trefil a mířil hodně mimo. Gólman Kolář se ale situaci snažil jistit a balon raději odvrátil na roh.
41'
Pomalu se nám blíží konec poločasu. U balonu jsou pochopitelně domácí, avšak zatím jen na vlastní polovině.
40'
Další rohový kop Liberce ale opět k ničemu nevedl. Tentokrát jsme se nedočkali ani zakončení.
39'
Po centru do vápna hlavičkoval Kúdela a kousek před brankovou čárou trochu nešikovně zasahoval Matejov. Domácí se dožadovali penalty za ruku, je z toho ale jen další roh.
38'
Po akci Ševčíka se balon dostal k Breitemu, který skoro až od brankové čáry přihrával před bránu. Hosté dokázali míč odrazit na roh.
37'
Ševci zatím slušně kontrolují bezbrankovou remízu. Hosté hrají v deseti a nedá se očekávat, že by se nějak vehementně hnali za vítězstvím.
36'
Po následném rohu domácí již bránu soupeře neohrozili.
35'
K přímému kopu ze zajímavé pozice se postavil Potočný, jeho skákavou ránu gólman Dostál vyrazil na roh.
34'
Domácím se stále nedaří vytvořit si nějakou gólovou šanci. Liberečtí sice hodně drží balon, avšak bez zakončení.
32'
Po souboji s Kerbrem padl u lajny k zemi Ekpai a bude z toho standardka pro hostující tým. Není to ale nijak nebezpečná pozice.
31'
A opět to samé. Nepřenost v domácí rozehrávce a balon mimo hrací plochu.
30'
A další nepřenost na straně domácích. Nyní jim unikl balon do zámezí a odkopávat bude Dostál.
29'
Hráči Liberce obléhají vápno soupeře. Nyní ale nepřesně do vápna přihrával Mikula a gólman Dostál ve velkém klidu zasáhl.
27'
Domácí se snaží rychle využít početní výhody. Nyní byl ale faulovaný Kúdela a domácí budou rozehrávat z vlastní poloviny.
26'
Velkou hloupost nyní udělal Traoré, který se dopustil dalšího ostřejšího zákroku. Očividně si neuvědomil, že již má žlutou kartu a nyní dostal druhou a tedy i červenou!
23'
Z dálky to zkusil Ševčík, hostující gólman Dostál ale ve velké pohodě balon kontroloval a nemusel zasahovat.
20'
Máme za sebou dvacet minut hry a stav zápasu je nadále bezbrankový 0:0.
18'
Do vápna soupeře nyní vnikl Breite, odcentrovat ale nedokázal, protože mu pod nohy skočil Jiráček.
17'
Je jasně vidět, že hosté budou dnes spoléhat hlavně na rychlé protiútoky. Uvidíme, jak často se k nim budou dostávat.
15'
Domácí fotbalisté dlouze kombinují na polovině soupeře. Jejich útočné snažení ale stále k ničemu nevede.
13'
Po faulu na Diopa budou nyní přibližně z poloviny hřiště rozehrávat hosté.
11'
Domácí mají nadále výraznou územní převahu. Zatím se ale hraje ve středu pole.
9'
Po centru z pravé strany zkoušel z těžké pozice hlavou zakončit Potočný, míč ale poslal mimo.
8'
Opět zahrozii hosté, když se na pravé straně uvolnil Ekpai. Dostal se již do velkého úhlu a zamířil vedle.
6'
První žlutou kartu v zápase dostává Traoré, který částečně zastavil útok soupeře. Domácí sice akci dohráli nepřesným zakončením, pak se ale sudí Hrubeš k zákroku vrátil udělením žluté karty.
4'
Domácí fotbalisté jsou úvodu zápasu aktivnější a mají balon častěji na kopačkách.
3'
Balon za obranu dostal nyní Diop, který pohotově z otočky vypálil. Jeho rána byla sice zajímavá, mířila ale mimo.
2'
Po centru na přední tyč se hosté ubránili.
2'
Hned v údovu zápasu tady máme první roh, o ten se postarají domácí.
1'
Hráči obou mužstev právě za doprovodu rozhodčích nastupují na hrací plochu. Zápas 1. kola HET ligy za pár chvil začne.

FC Slovan Liberec: O. Kolář – Coufal (C), Kúdela, Karafiát, Kerbr – Kulhánek – Ševčík, Folprecht, Breite, Mikula – Potočný.
Náhradníci: Hladký – Malinský, Voltr, Bosančić, Knejzlík, Pulkrab, Havelka.

FC Fastav Zlín: S. Dostál – Kopečný, Janíček (C), Gajič, Matejov – Ekpai, Jiráček, Traoré, Holzer – Beauguel, Diop.
Náhradníci: Švenger – Fantiš, Holík, Hnaníček, Bartolomeu, Železník, Džafić.

Rozhodčí: Hrubeš – Wilczek, Myška.
Slovan prožil během letní pauzy velké zemětřesení. Kádr A-týmu totiž opustilo hned jedenáct fotbalistů (Dúbravka, Baroš, Vůch, Souček, Kouřil, Obročník, Ekpai, Bartošák, Polák, Latka a Kubyškin). Klub získal na přestup hradeckého záložníka Malinského, na hostování ze Sparty dorazili Pulkrab, Kulhánek a Havelka, s hostování v jiných klubech se pak vrátili Folprecht, Machuča a Knejzlík.
Kádr Zlína sice v létě opustili opory Jugas, Vukadinovič a Živulič, avšak směrem do klubu putovalo hned osm jiných fotbalistů. Zlín koupil ze Sparty na přestup Jiráčka a na hostování přivedl Holzera. Z Mladé Boleslavi se vrátil bývalý kapitán Železník a navíc právě z Liberce přišli Bartošák s Ekpaiem. Kádr navíc rozšířili Bosňan Džafič, Argentinec Podio a Duvai z Gabunu.
Hezké nedělní odpoledne ze severních Čech, kde dnes na Stadionu u Nisy také začíná nový ročník české nejvyšší souteže – HET ligy. V rámci této reportáže budeme sledovat souboj domácího Slovanu Liberec proti hostujícímu Zlínu. Čeká nás velmi zajímavé utkání, protože domácí budou chtít do sezony vstoupit rozhodně lépe než v loňské sezoně a navíc hosté ze Zlína s vidinou účasti v základní skupině Evropské ligy slušně posílili svůj kádr.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.