FORTUNA:LIGA - Základní část - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ml. Boleslav : Olomouc - 30. července 2017   17:00

Ml. Boleslav
86' Komličenko
1:2
(0:2)
Olomouc
37' Falta   • 45+2' Falta  (Plšek)

Jakub Diviš – Fabián, D. Da Silva, Čmovš, Fleišman – J. Rada (46. Komličenko), Mareš – Jánoš (77. Levin), Matějovský (C), Chramosta – Mebrahtu (65. Magera).
Vejmola – Keresteš, Levin, Takács, Komličenko, Magera, Nečas.
Miroslav Zelinka – Ondřej Pelikán, Dušan Pospíšil
Adidas Aréna, Mladá Boleslav
3577 diváků
M. Buchta – Sladký, Radaković, Jemelka, Vepřek (C) – Zahradníček (64. Moulis), Houska (90+2. Texl), Plšek (82. Manzia), Kalvach, Falta – Chorý.
Reichl – Buchvaldek, Moulis, Manzia, Škerle, Texl, Linhart.
Buchta

CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Olomouc 1:2. Nováček slaví, rozhodly Faltovy góly

Ode mě je to vše, díky za pozornost a někdy příště se budu těšit na počtenou.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 11:3. Rohy: 5:1.
Je dobojováno, také druhý nováček do nového ročníku naší nejvyšší fotbalové soutěže vstupuje vítězně, Olomouc totiž v Mladé Boleslavi zvítězila poměrem 2:1! První poločas se nesl v režii domácích, ti ale žádnou ze svých možnosti neproměnili, naopak Sigma svému soupeři uštědřila lekci z produktivity, když jediné dvě šance v góly přetavil Šimon Falta. Druhý poločas Jílkova družina pouze bránila, Středočeši svého soka sice jasně přehrávali, dnes ale nebyli dostatečně důrazní v koncovce. V šestaosmdesáté minutě se sice o snížení postaral Nikolaj Komličenko, jednobrankový náskok už si hosté ale vzít nenechali.
90+4'
90+3'
Málem bylo přeci jen srovnáno! Douglas Da Silva podnikl skrze obranu soupeře povedený slalom a poté nahrál volnému Chramostovi, jenž sice překonal vybíhajícího Buchtu, těsně před brankovou čárou ale Sigmě výhru zachránil jeden z obránců.
90+3'
Na závěrečný centr do šestnáctky soupeře přiběhl i domácí gólman Diviš, obrana Sigmy už ale žádné komplikace nepřipustila. K odraženému balonu se sice dostal Matějovský, branku ale vysoko překopl.
90+2'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází David Houska, přichází Jiří Texl.
90+1'
Matějovský neudržel nervy na uzdě a vydal se vynadat polehávajícímu Chorému, načež i on od hlavního rozhodčího obdržel žlutou kartu.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby se sudí rozhodl nastavit tři minuty.
90'
Bidje Manzia se postavil před Marka Matějovského a nedovolil mu rozehrávku přímého kopu, načež mu sudí Zelinka udělil žlutou kartu.
89'
Na druhé straně byl faulován Matějovský, domácí tak zahrávali přímý kop. Petr Mareš ale opět trefil pouze zeď, od níž se balon sice odrazil k Magerovi, ten ale pod tlakem bránícího Sladkého zakončit nezvládl.
88'
Manzia si v rohu hřiště poradil s napadajícím Fabiánem, načež se s míčem přilepeným u nohy prodral až do šestnáctky, kde pokusem na bližší tyč zkusil překvapit Diviše, ten si ale celou situaci zkušeně pohlídal.
87'
Žlutou kartu dostává David Houska (SK Sigma Olomouc).
86'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Tak pozor, domácí se krátce před koncem utkání dočkali snížení na rozdíl jediné branky! Přímý kop Petra Mareše olomoucká zeď tečovala na rohový kop, po jehož rozehrávce se v šestnáctce v nepřehledné situaci nejlépe zorientoval NIKOLAJ KOMLIČENKO, a dal tak Mladé Boleslavi ještě malou naději. Olomoučtí reklamovali střet jednoho z domácích hráčů s brankářem Buchtou, sudí ale gól uznal.
85'
Matějovský si došel pro faul, Fleišman na to konto dlouhým balonem z hloubi vlastní poloviny nalezl Lukáše Mageru, po jehož přiklepnutí byl nedovoleně zastaven Komličenko. Opět to bylo v pozici, ze které by se domácí po dobře zahraném přímém kopu mohli dočkat snížení.
84'
Ne, Mladoboleslavským dnešní utkání zkrátka a dobře nevychází. Posledních patnáct minut se domácí nedostali k žádné gólem zavánějící možnosti, vše nasvědčuje tomu, že Olomouc dokráčí ke tříbodovému zisku.
83'
Dnešnímu duelu v mladoboleslavské Adidas Aréně přihlíží 3577 diváků.
82'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Jakub Plšek, přichází Bidje Manzia.
81'
Vypadalo na Mareše, nakonec si ale balon ke střele připravil Lukáš Magera. Jeho pokus ke vzdálenější tyči nebyl vůbec k zahození, brankář Buchta ale dráhu letu kulatého nesmyslu kontroloval a nakonec ani nemusel zasahovat.
80'
Fleišman zastavil unikajícího Moulise, zvedl hlavu a poslal dlouhatánský nákop pro Mageru. Ten míč ze vzduchu sklepl na Chramostu, jenž byl kousek za šestnáctkou nedovoleně atakován. Následovat tak bude přímý kop pro Boleslav z nadějné pozice.
79'
Mladičký Levin se na hrací ploše neuvedl úplně podle svých představ, když ihned přišel o balon. Na to konto se do protiútoku vydal Tomáš Chorý, jenž přešel přes Čmovše, jeho přízemní pokus ale Diviše nepřekvapil.
78'
Na domácích je vidět, že už jim dochází jak nápady, tak i potřebné síly. Nyní se vstříc šestnáctce vydal kapitán Matějovský, narazil si před ní s Janem Chramostou, pak byl ale obrán bránícím Radakovićem.
77'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Adam Jánoš, přichází Vladislav Levin.
76'
Poslední minuty se nesou v téměř totožném duchu. Zatím bezzubí Středočeši narážejí do pevné zdi před Milošem Buchtou, Olomoučtí se však balonu hned po jeho zisku zbavují, tak jako to nyní předvedl Sladký.
75'
Fabián zabojoval a dokázal přetlačit Vepřeka, načež si míč přehodil na levačku a vyslal jej směrem do šestnáctky. Tam si ve vzduchu nejlépe ze všech počínal Magera, jenž sklepával pro Matějovského, tomu ale zakončení překazil Kalvach.
74'
Adam Jánoš si nerozuměl s Marešem, poté musel olomoucký přechod do útoku hasit jen za cenu nedovoleného zákroku, za který je odměněn žlutým kartónkem.
73'
Magera roztáhl hru na Jiřího Fleišmana, jenž se rozhodl kombinovat s Jánošem. Ten si ale balon příliš předkopl, čehož ihned využil Jemelka. Poté se míč po zvláštním odrazu vydal směrem k brance, tam ale číhal připravený Miloš Buchta.
72'
Domácí většinu hrací doby tráví útočením, nyní ale museli zapracovat také směrem dozadu. Do situace tří proti čtyřem balon potáhl Moulis, který našel na hranici vápna čekajícího Housku, jeho střela pravačkou se ale mezi ty povedené počítat nedala.
71'
V Mladé Boleslavi se poměrně vydatně rozpršelo, ovšem i tak dává sudí Zelinka znovu pokyn ke krátké pauze, při níž se hráči odebírají občerstvit ke svým lavičkám.
70'
Nikolaj Komličenko se objevil až v prostoru křídla, kde dohrál Sladkého, sudí Zelinka ale tento souboj jako nedovolený neposoudil. Ruský útočník na to konto mohl nahrát Magerovi, tomu ale nevyšel první kontakt s balonem.
69'
Až nyní Magera mezi obránci míč prostrčil na Adama Jánoše, jenž se nijak dlouze nerozmýšlel a z první vypálil. Buchta ale s touto variantou počítal a zmenšil střelecký úhel, což mu pomohlo k pohodovému zákroku.
68'
Obranný val Olomouce se překonává opravdu velmi obtížně. V posledních minutách navíc Boleslavským chybí potřebná energie a šťáva, vše je hráno bez pohybu a kreativnější myšlenky.
67'
Komličenko vybojoval míč v rohu hrací plochy, poté jej sklepl pro za sebou stojícího Matějovského. Ten vymyslel zajímavou uličku na Lukáše Mageru, právě příchozí veterán ale jeho záměr úplně nepochopil.
66'
Po autovém vhazování se individuálně pokoušel prosadit Tomáš Chorý, proti Čmovšovi s Fabiánem ale úspěch neslavil. I tak ale Sigma balon stačila získat zpět a momentálně získává cenné vteřinky na půli soupeře.
65'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Golgol Mebrahtu, přichází Lukáš Magera.
64'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Tomáš Zahradníček, přichází Pavel Moulis.
63'
Po Matějovského přihrávce přilétl do šestnáctky další z Marešových centrů, obrana Sigmy si ale zatím počíná velice dobře. Nyní pokryla všechny hráče soupeře, a dala tak Buchtovi dostatek prostoru na uzmutí míče do vlastního držení.
62'
Marek Matějovský to myslel dobře, jeho pasu ale chyběla trocha přesnosti i razance navíc. Hosté se mohli následně vrhnout do protiakce, to by ale Chorý musel směrem k Zahradníčkovi přihrát o poznání lépe.
61'
Domácí nyní dobrou půlminutku kombinovalo na soupeřově polovině, pevný olomoucký blok se jim ale stále nedařilo překonat. Až Fleišman si řekl o přihrávku a poslal míč do vápna, tam jej ale podskočil Komličenko.
60'
Chorý znovu výtečně zapracoval při hře tělem, následně navíc vymyslel pěknou kolmici pro Faltu. Ten se ale v rohu hřiště ocitl sám proti přesile, které sice chvíli vzdoroval, nakonec ale o balon stejně přišel.
59'
Chorý přetlačil Čmovše a udělal tak prostor pro Jakuba Plška, který se probojoval až do šestnáctky, tam ale jeho pas do druhé vlny stačil zastavit Fleišman, jenž nyní postupuje směrem vpřed po levém křídle.
58'
Boleslavským dnes zřejmě není přáno! Do otevřené obrany soupeře se přiřítil Chramosta, jenž nahrál v šestnáctce číhajícímu Matějovskému. Ten zvedl hlavu a přetaženým balonem oslovil Mareše, domácí záložník ale branku opět o kousek přestřelil.
57'
Domácí se dopustili dvou nedovolených zákroků v krátkém časovém sledu. Nejprve fauloval Matějovský, o pár chvil později zase Fabián. Sigma zahrávala přímý kop, celou situaci ale zbytečně překombinovala.
56'
Z druhé strany balon do šestnáctky poslal Marek Matějovský. Domácí se po kontaktu Jemelky s míčem dožadovali odpískání pokutového kopu, dle jejich názoru totiž hostující stoper hrál rukou, sudí ale celou situaci viděl jinak.
55'
Boleslavští teď podnikají jeden útočný výpad za druhým. Mareš nyní pro své kolegy vybojoval roh, jehož exekuce se také sám ujal. Hostující obrana sice zvládla balon odklidit, nakonec z toho ale bude další rohový kop pro Středočechy.
54'
Žlutou kartu dostává Uroš Radaković (SK Sigma Olomouc).
53'
Tohle musí být gól! Jan Chramosta předvedl nádhernou sóloakci, na jejímž konci poslal na párek bránícího Radakoviće, samostatný únik vstříc Buchtovi ale zakončil ranou těsně vedle vzdálenější tyče.
52'
Domácí se opět nevyvarovali nepřesnosti v kombinace, rodící se brejk Chorého ale stačil zastavit Tomáš Fabián. Ten přenesl hru na Mebrahtua, po jehož přihrávce do druhé vlny z vápna pálil Chramosta, jeho slabé zakončení ale Buchta eliminoval.
51'
Poté, co Sladký fauloval Mareše, měla Boleslav k dispozici přímý kop. Matějovský místo očekávaného centru nahrál Fabiánovi, na jehož nabídku si v šestnáctce naskakoval Da Silva, na balon ale těsně nedosáhl.
50'
Pěkná akce! Tomáš Fabián došel k závěru, že sám se nikam neposune, proto zvolil přihrávku pro Matějovského, na jehož bochánek si za obranu naběhl Jan Chramosta a z otočky prověřil Buchtu, ten ale číhal na správném místě a skvěle zasáhl.
49'
Zahradníček se u postranní čáry ocitl proti dvojici protihráčů, nakonec to byl Fleišman, kdo jej o kulatý nesmysl připravil. Rodící se brejk Středočechů ale nepovedenou nahrávkou zazdil Mareš.
48'
Petr Mareš poslal do pokutového území nadýchaný centr, na který si naskočil Golgol Mebrahtu. Domácí útočník ale hlavičkoval v záklonu, jeho zakončení podle toho také vypadalo, když míč zamířil o pořádný kus mimo.
47'
Rozehrávky se sice ujala Olomouc, ihned ale o balon přišla. V druhém poločase se dá očekávat velký tlak ze strany favorizovaných Středočechů, kteří nyní vybojovali kop od rohového praporku.
46'
Tato změna se asi dala očekávat. Domácí v druhém poločase potřebují podporu do ofenzivy, na hřiště proto přichází Nikolaj Komličenko, který nahradí Jakuba Radu.
46'
První poločas je za námi, zatím se v Mladé Boleslavi na úvod nového ligového ročníku schyluje k velkému překvapení! Příliš fotbalové krásy jsme neviděli, oba celky zaostávají v kombinaci a ve finální fázi svých akcí si počínají nepřesně. Aktivnější byli přeci jen domácí, kteří si vypracovali několik dobrých příležitostí, žádnou ale nedokázali využít. Olomouc je naopak velmi produktivní, v závěru poločasu se totiž dvakrát prosadil Šimon Falta.
45+3'
45+2'
Olomouc právě vstřelila branku!
Tak to je pro domácí opravdu velmi studená sprcha, krátce před odchodem do šaten se totiž Sigma dostává do dvoubrankového vedení! Mladá Boleslav se místo klidného dohrání první půle zbytečně zbavila balonu, načež Plšek po vyhraném osobním souboji skvělou kolmicí uvolnil ŠIMONA FALTU, jenž i druhý vzájemný souboj s Divišem zvládl parádně a po přesné přízemní ráně mohl jít oslavovat svůj druhý gól v tomto utkání.
45+2'
Hosté ještě po Da Silvově faulu měli k dispozici přímý kop z rohu hřiště. Centr z kopačky Jakuba Plška byl ale příliš razantní, balon přelétl celou šestnáctku, nikdo z Olomouckých na něj neměl šanci dosáhnout.
45+1'
Nad rámec prvního poločasu se budou nastavovat dvě minuty.
45'
Sigma se poté mohla vydat do otevřené obrany Středočechů, za záchrannou brzdu ale stačil zatáhnout Fabián, který ovšem od hlavního sudího dostal žluté varování.
44'
Povedená kombinace Urhinových svěřenců! Jiří Fleišman si naběhl do lajny, odkud našel na kraji šestnáctky se pohybujícího Matějovského. Ten opět prokázal obrovskou zkušenost, když si počkal na správný moment a pak nalezl Chramostu, ten ale trefil jen před brankou blokujícího Jemelku.
43'
Olomoučtí se po vstřelení branky zatáhli, jejich hlavním cílem je teď hlavně neinkasovat do poločasu. Mnoho k tomu nechybělo, po centru do hostující šestnáctky byl míč odražen k Jánošovi. Ten ještě nahrál Marešovi, po jehož dalekonosné bombě balon skončil těsně nad břevnem!
42'
Matějovský byl faulován ve středu pole. Přímý kop rozehrál velmi rychle a překvapivě, na jeho přízemní nabídku si za obranu sbíhal Jiří Fleišman, těsně před ním ale míč do své moci uzmul Miloš Buchta.
41'
Matějovský sice nepřesně nahrál, poté ale dokázal svůj omyl napravit. Započal tak rychlý kontr domácích, na jehož konci Mebrahtu hledal z druhé vlny si sbíhajícího Chramostu, těsně před ním ale balon stačil odklidit Radaković.
40'
Fabián dlouhý balon od Jemelka odhlavičkoval pouze k Plškovi, ten se však nestihl včas zorientovat a než se rozkoukal, měl za svými zády Jakuba Rady, který jej tvrdým, ale čistým způsobem o míč obral.
39'
Hosté znovu vlétli do opařené defenzivy svého soupeře. Tentokráte to byl Zahradníček, po jehož pasu ale Plšek celou akci viditelně zpomalil, čehož stačil využít vracející se Tomáš Fabián.
37'
Překvapení je na světě, Sigma se Olomouc se pár minut před koncem prvního poločasu ujímá vedení nad Mladou Boleslaví! Pavel Čmovš hrubě neodhadl dlouhý nákop soupeřova týmu, a nabídl tak velkou možnost pro ŠIMONA FALTU. Ten se z ostrého úhlu řítil sám na Diviše, kterého překonal velmi povedenou střelou ke vzdálenější tyči.
36'
Na druhé straně hřiště se po Houskově pasu do střelecké pozice dostal Jakub Plšek. Nejlepší střelec olomouckého týmu z loňské sezony však svou pověst kanonýra nepotvrdil a branku vysoko překopl.
35'
Dobrá šance domácího týmu! Olomoučtí ztratili balon ve středu pole, Mladá Boleslav se na to konto vrhla do přečíslení tří proti dvěma, které táhl Matějovský. Domácí kapitán nahrál Chramostovi, jenž ještě sklepával pro Mareše, ten ale cíl těsně minul.
34'
Jánoš dnes zkazil už několikátou lehkou přihrávku, zatím to není utkání čtvrtečního hrdiny Mladé Boleslavi. Douglas Da Silva rodící se brejk soupeře zastavil jasným faulem na Chorého.
33'
Douglas Da Silva inkasoval nepříjemný úder do obličeje, ošetření za postranní lajnou ale, zdá se, potřeba nebude. Brazilský stoper v barvách středočeského klubu je v pořádku a bude schopen pokračovat.
32'
První žlutá karta dnešního mače. Dostává jí hostující útočník Chorý, který si ve vzduchu opět počínal nedovoleně a potrestán byl zcela zaslouženě. K Da Silvovi jsou na trávník přivolání zdravotníci.
31'
Chorý si neodpustil zbytečný faul, následovala tak další standardní situace Mladé Boleslavi. Jakub Rada míč zakroutil na hranici malého vápna, kde si jej našel Douglas Da Silva, hlavou ale branku soupeře přestřelil.
30'
Mebrahtu opět ukázal svou sílu v hlavičkových soubojích, když zvládl míč prodloužit za sebe, Adam Jánoš ale zaspal a nechal tak Vepřekovi příliš velký klid pro rozehrávku. Následovat bude aut pro Sigmu.
29'
Hostům se zatím do žádného přílišného útočení nechce, potvrzují to i nyní, když už dobrou půlminutku kombinují na vlastní polovině. K balonu se několikrát dostal i Miloš Buchta. Vše skončilo nezdařilým nákopem záložníka Housky.
28'
Po Vepřekově ofenzivním výletu hosté ztratili balon, načež se kupředu vrhl Chramosta. Ač faulován, tak boleslavský křídelník stačil míč přistrčit k Marešovi, který natáhl ke střele, trefil ale přesně prostředek branky, kde číhal připravený Buchta.
27'
Chorý si ve vzdušném souboji s Radou počínal nedovoleně, domácí tak dostali dispozici přímý kop. Opět jej vyřešili rozehrávkou na krátko, Mareš se ale s balonem díky dobrému skluzu od Sladkého daleko nedostal.
26'
Krátká pauza je u konce, můžeme zase pokračovat. Míč do hry výkopem od vlastní branky uvede boleslavský gólman Diviš.
25'
Vzhledem k vedru, které dnes v Mladé Boleslavi panuje, dává sudí Zelinka hráčům pokyn k tomu, aby se u laviček občerstvili a osvěžili.
24'
Jánoš s Marešem si na útočné polovině párkrát vyměnili míč, k ničemu zajímavému to ovšem nevedlo. První jmenovaný o něj následně navíc přišel, zpět jej získal jen za cenu jasného faulu na Vepřeka.
23'
Jeho exekuce se ujal Falta, po jehož centru balon bez povšimnutí proskákal až na druhý konec malého vápna, tam se jej ale zmocnil Mebrahtu a rezolutním odkopem zabránil hrozícímu nebezpečí.
22'
Podobně na tom byli i hosté, když se sice krásně uvolnil Šimon Falta, jeho následná nabídka, jejímž adresátem zřejmě byl Chorý, ale putovala do země nikoho. O chvíli později už byla Sigma úspěšnější, když vybojovala roh.
21'
Další nepřesnosti v kombinace Uhrinovy družiny se dopustil Mebrahtu, který místo Chramosty balon poslal až za postranní lajnu. Domácí kouč je z dosavadním výkonem svých svěřenců nespokojen a dává to hlasitým způsobem najevo.
20'
O pár chvilek později se boleslavský odchovance k balonu dostal znovu, tentokráte už s ním naložil o poznání lépe. Chramosta si jej navedl na pravačku a z dálky zkusil své štěstí, jeho pokus ale Buchtu nevystrašil.
19'
Žádná atraktivní fotbalová podívaná se v Mladé Boleslavi zatím nekoná, z obou stran je hra hodně nepřesná a uspěchaná. Změnit se to pokusil Fleišman, na jehož pas si nabíhal Chramosta, byl ale přetlačen Sladkým.
18'
Houska zahnal Zahradníčka až hodně k lajně, krajní záložník Sigmy na to konto musel hru přesunout zpět. Udělal to ale hodně nepovedeně, Mebrahtu se ale do samostatného úniku díky Plškově zásahu nedostal.
17'
Středočeši nyní hodně zmatkovali na obranné polovině, vše nakonec dokázal se štěstím vyřešit Mareš, který zvedl hlavu a hledal nabíhajícího si Mebrahtua, ten ale míč před přechodem přes postranní lajnu už nezastihl.
16'
Fleišman vybojoval míč a našel Matějovského. Po jeho pasu se snažil něco vymyslet Mebrahtu, který si nakonec jako adresáta své nahrávky vybral Jánoše. Ten zkoušel za obranou nalézt Chramostu, počínal si ale velice nepřesně.
15'
Kombinace Uhrinovy družiny dnes zatím vázne, což nyní potvrdili Mebrahtu s Jánošem, když si absolutně neporozuměli ve snaze procpat se do šestnáctky. Druhý jmenovaný své zaváhání alespoň stačil napravit povedeným obranným skluzem proti Vepřekovi.
14'
I hosté se dočkali premiérového zakončení v této sezoně. Standardní situaci rozehrála Sigma na krátko, na levém křídle pak dostal prostor Houska, jenž ještě našel v šestnáctce čekajícího Kalvacha. Ten připravil palebnou pozici pro Chorého, olomoucký útočník ale přestřelil.
13'
Hostující hráči i fanoušci se nyní velmi zlobí na hlavního sudího. Po přihrávce od Kalvacha se totiž po lajně hodlal vrhnout Michal Vepřek, po souboji s Da Silvou se však poroučel k zemi. Olomoučtí očekávali odpískání faulu, Miroslav Zelinka ale místo toho nařídil aut pro Boleslav.
12'
Po Divišově výkopu vyhrál Mebrahtu hlavičkový souboj a ze vzduchu balon sklepl pro za sebou stojícího Matějovského. Ten se pokusil o další kreativní přihrávku, Chramosta ale u míče byl později než vybíhající Buchta.
11'
Po Zahradníčkově kolmici se v rohu hřiště něco pokoušel vymyslet Tomáš Chorý. Ocitl se ale proti dvojnásobné přesile, nakonec jej o míč připravil Fleišman. Boleslavští budou mít k dispozici autové vhazování.
10'
Následoval tedy rohový kop Boleslavi, která s ním také nenaložila vůbec špatně. Tradiční exekutor Mareš našel hlavu na hranici penaltového puntíku se pohybujícího Da Silvu, ten ale zakončoval vedle hostující pokladnice.
9'
Rychlý brejk domácích přinesl první zajímavou možnost zápasu! Vepřek si dával tak dlouho přednost s Faltou, až se mezi ně vřítil Jánoš. Ten odtáhl většinu této akce, na jejímž konci ke skórování vybídl Mebrahtua, brankář Buchta ale zasáhl.
8'
Olomouc se opět pokusila zahrozit po dlouhém nákopu na vytáhlého útočníka Chorého. Ten ale v hlavičkovém souboji s Čmovšem úspěšný nebyl, domácí stoper posléze hru uklidnil zpětným pasem pro Jakuba Diviše.
7'
První střelecký pokus dnešního mače. Postarali s o něj Středočeši, když Matějovský z prostoru pravého křídla našel Mebrahtua, jenž z první sklepl pro lépe postaveného Petra Mareše, tomu ale rána nesedla, Buchta zasahovat nemusel.
6'
Fabián zazmatkoval v rozehrávce a neodpustil si velmi nepřesnou přihrávku. Na to konto se kupředu vydal hostující kapitán Vepřek, jenž se rozhodl kombinovat s Plškem, ten ale balon dostal pouze na paty a nezvládl jej zpracovat.
5'
Chramosta se o chvíli později znovu octl u balon, Mladá Boleslav tak měli k dispozici volný přímý kop. Domácí se jej rozhodli rozehrát na krátko, o centr se nakonec pokoušel Fleišman, míči ale dodal až příliš velkou razanci.
4'
Začalo se ve velmi opatrném duchu. Po Buchtově výkopu se kupředu hodlal vydat Jan Chramosta, v kombinaci si ale neporozuměl s Radou, načež kulatý nesmysl doputoval až do prostoru mimo hrací plochu.
3'
Michal Vepřek na zádech udržel Jánoše a nakonec pro své kolegy vybojoval autové vhazování na útočné polovině. Po jeho nabídce ale Tomáš Chorý balon nešťastně zasáhl rukou, což nemohlo zraku sudího Zelinka ujít.
2'
Boleslavští se svou první útočnou akci snažili rozjet na levém křídle, na Chramostu si ale čistým skluzem vyšlápl obránce Sladký. Následné útočení domácích táhl Matějovský, již zmíněný Chramosta si ovšem nepohlídal ofsajd.
1'
Sudí Zelinka právě foukl do píšťalky, dnešní utkání prvního kola HET ligy mezi Mladou Boleslaví a Olomoucí tak může být odstartováno – pojďme na to! Výkopu se ujali domácí fotbalisté, kteří nastupují v tradičních bílých dresech, naopak Sigma bude hrát v červeném.
1'
Miroslav Zelinka, jenž bude mít dnešní utkání na povel, právě přivádí jeho aktéry na travnatou plochu před ochozy Adidas Arény, začínat se tak bude s několikaminutovým zpožděním.
Ještě jednou Vás všechny vítám u sledování našeho online přenosu! Mladá Boleslav do dnešního utkání vstupuje s jedinou změnou oproti čtvrtečnímu souboji a albánským Skënderbeu, Přikryla na pravém kraji zálohy nahradí Adam Jánoš. V sestavě Sigmy se neobjevuje ani jedna ze tří letních posil, trenér Jílek dnes bude spoléhat především na dvojici Chorý-Plšek, která v loňském ligovém ročníku dohromady nastřílela parádních pětatřicet branek.

FK Mladá Boleslav: Jakub Diviš – Fabián, D. Da Silva, Čmovš, Fleišman – J. Rada, Mareš – Jánoš, Matějovský (C), Chramosta – Mebrahtu.
Náhradníci: Vejmola – Keresteš, Levin, Takács, Komličenko, Magera, Nečas.

SK Sigma Olomouc: M. Buchta – Sladký, Radaković, Jemelka, Vepřek (C) – Zahradníček, Houska, Plšek, Kalvach, Falta – Chorý.
Náhradníci: Reichl – Buchvaldek, Moulis, Manzia, Škerle, Texl, Linhart.

Rozhodčí: Miroslav Zelinka – Ondřej Pelikán, Dušan Pospíšil.
Poslední vzájemné utkání

1.4. 2016 – FK Mladá Boleslav:SK Sigma Olomouc 4:1

Branky a nahrávky: 3. Čmovš (Přikryl), 5. Chramosta (Magera), 20. Přikryl (Magera), 74. Takács (Přikryl) – 6. Falta (Navrátil)

FK Mladá Boleslav: Diviš – Jánoš, Kúdela, Čmovš, Fleišman – Takács (82. Klobása), J. Rada – Přikryl (86. Vodháněl), Magera (C), Kalabiška – Chramosta (67. Ščuk).

SK Sigma Olomouc: Reichl – Hála, Šindelář, Radaković (25. Štěrba), Vepřek (65. Mahmutovič) – Navrátil, Ševčík, Ordoš (C) (77. Malec), Houska, Falta – Petr.
SK Sigma Olomouc

V sezoně 2015/16 se Sigma opět nevyhnula sestupu z nejvyšší fotbalové soutěže, loňský ročník tak byla nucena strávit ve Fotbalové národní lize. Do ní svěřenci Václava Jílka sice vstoupili třemi remízovými výsledky v řadě, poté ale začali naplno prokazovat své kvality a první porážku zaznamenali až v polovině listopadu, když v rámci patnáctého kola podlehli ostravskému Baníku. Do konce sezony Olomouc nestačila už jen na Táborsko a v posledním kole na Opavu. Celkově posbírala velmi solidních devětašedesát bodů, druhý Baník skončil o pět bodů pozadu, oba fotbalové kluby tak po roční pauze opět mohly slavit postup mezi tuzemskou fotbalovou elitu. V případě Hanáků na tom velkou zásluhu měli Jakub Plšek a Tomáš Chorý, první jmenovaný se totiž trefil hned osmnáctkrát, jeho kolega vstřelil jen o jeden gól méně.

Úspěšný olomoucký tým přes léto žádnou velkou rekonstrukcí neprošel, Martin Šindelář přestoupil do Ostravy, Jakub Petr zase vyslyšel nabídku Slovácka. Posily získala Sigma tři, všechny formou hostování. Z Mladé Boleslavi přišel obránce Roman Polom, z pražské Slavie útočník Zdeněk Linhart a z Liberce slovenský záložník Michal Obročník. „Dva posty máme ještě sice otevřené, ale z devadesáti procent bych řekl, že tým je hotový," prohlásil Ladislav Minář, sportovní manažer klubu. „Mužstvo jsme udrželi pohromadě, což byl můj prioritní požadavek, za což panu Minářovi patří poděkování. Kostra týmu se udržela, nabalili jsem k tomu další hráče, kteří třeba nebudou hned od začátku součástí základní sestavy, ale jejich příchod znamená navýšení konkurence," doplnil trenér Jílek.

Přípravu měli Hanáci opravdu velmi pestrou, během jejího průběhu totiž odehráli hned deset přátelských zápasů. Jedinou porážku zaznamenali proti slovenské Trnavě, velkým pozitivem se pak ukázaly být výsledky ze soustředění v polské Opalenici, kde si Olomouc poradila se třemi zahraničními soupeři. Nejprve přehrála Šamorín, poté poměrem 5:0 rozdrtila Maccabi Haifa a čisté konto udržela i proti kyperskému celku Omonia Nikósie. V předsezónním rozhovoru trenér Jílek prohlásil, že mužstvo má kvalitu na pohybování se ve středu tabulky, prvořadým cílem ale zůstává záchrana. Los pro úvodní kola ale Sigmě příliš nepřál, kromě Boleslavi ji čeká ještě Liberec a Plzeň.
FK Mladá Boleslav

Loňský ročník byl pro fotbalisty Mladé Boleslavi specifický v tom, že se během jeho průběhu na lavičce vystřídala trojice trenérů. V úvodu tým vedl Karel Jarolím, ten ale vyslyšel nabídku na koučování českého národního týmu. Jeho nástupcem se stal Leoš Kalvoda, pod jehož taktovkou se Středočechům ze začátku skvěle dařilo. V prvních deseti kolech totiž hořkost porážky poznali jen jednou a drželi se na samotné špici ligové tabulky, v nadcházejících devíti mačích ale nedokázali ani jednou naplno bodovat. Na zhoršené výkony a propad pořadím vedení klubu zareagovalo angažováním Martina Svědíka, který své svěřence nakonec dovedl na čtvrté místo. Tuto pozici má celek z města automobilů, zdá se, dopředu zajištěnou, ligu na ní totiž zakončil už potřetí za sebou.

Přes léto Mladoboleslavští opět obměnili obsazení trenérského postu, Svědík se posunul do role asistenta, mužstvo nově povede Dušan Uhrin ml., který se do klubu vrátil po osmileté pauze. Úprav pochopitelně doznal i hráčský kádr, několik mladých hráčů, jmenovitě třeba Lukáš Hůlka nebo Roman Polom, odešlo na hostování, novou štaci si museli hledat Kalabiška, Valenta a také Lukáš Železník, jenž opět zamířil do Zlína. Na oznámení prvních posil si boleslavští fanoušci museli počkat až na začátek tohoto týdne. O zvýšení konkurence v útoku by se měl postarat Rus Komličenko a možná i Eli Babalj, který je v klubu na testech. Příslib do budoucna určitě představuje devatenáctiletý gólman Jedlička, nejčerstvější posilou se pak stal Kamran Agajev, brankářská jednička Ázerbájdžánu.

V rámci přípravy Mladá Boleslav odehrála pět přátelských utkáni, vrcholem se pak stalo soustředění v rakouském Windischgarstenu. Tam Středočeši nejprve přehráli kyperský Apollon, posléze ale podlehli loňskému účastníkovi Ligy mistrů z Rostova, generálku proti Sturm Grazu ale po úspěšném obratu zvládli. Díky čtvrté pozici v loňské sezoně Uhrinova družina reprezentuje české barvy v kvalifikaci o Evropskou ligu. Druhé předkolo parta okolo kapitána Matějovského ovládla, když po výsledcích 3:2 a 2:0 přešla přes irský Shamrock, další překážku představuje Skënderbeu Korce. Úvodní duel proti albánskému soupeři už je minulostí, boleslavští fotbalisté ve čtvrtek před vlastními fanoušky zvítězili 2:1, rozhodující branku zaznamenal netradiční střelec Jánoš.
Příjemný nedělní podvečer přeji všem fanynkám a fanouškům české kopané! V pátek odstartovala naše nejvyšší fotbalová soutěž, která od začátku tohoto ročníku nově nese název HET liga. Dnes jsou na programu tři utkání v rámci úvodního kola, v tomto online přenosu se společně zaměříme na souboj, v němž FK Mladá Boleslav přivítá tým SK Sigma Olomouc. V Adidas Aréně je úvodní výkop naplánován na 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.