FORTUNA:LIGA - Základní část - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Brno - 22. října 2017   17:00

Plzeň
30' Krmenčík (Kopic) • 42' Hořava (Krmenčík) • 45' Kopic (Hejda)
3:0
(3:0)

Kozáčik – Řezník, Hejda, Hájek, Limberský (84. Havel) – Hořava, Hrošovský – Kopic, D. Kolář (C), Zeman (79. Pilař) – Krmenčík (72. Řezníček).
A. Hruška – Havel, Hubník, Čermák, Pilař, Bakoš, Řezníček.
O. Ginzel – P. Kotalík, O. Černý
Doosan Arena, Plzeň
9 740 diváků
Melichárek (C) – Vraštil, Pavlík, Kijanskas, T. Jablonský – Sedlák – Juhar, T. Pilík (78. R. Buchta), Michal Škoda, Lutonský (76. Přichystal) – Koné.
Halouska – Gáč, Franco Antunes Gomes, R. Buchta, Janošek, Přichystal.

CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Brno 3:0. Domácí rozhodli už v první půli

Pro dnešek je to od nás vše. Přejeme hezký zbytek neděle a úspěšný vstup do nového týdne.
STATISTIKY ZÁPASU

Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 13:11. Střely mimo: 11:3. Rohy: 9:3.
Plzeň si proti předposlední Zbrojovce připisuje pohodlné vítězství 3:0 a svou šňůru výher od úvodu ligového ročníku natahuje už na 11 utkání. První gól Západočechů ještě kvůli ofsajdu neplatil, ve zbytku první půle se ale trefili během čtvrt hodiny Michael Krmenčík, Tomáš Hořava a Jan Kopic, a v podstatě tak už s předstihem rozhodli o dělbě bodů. Ve druhém poločase se totiž utkání spíše jen dohrávalo. Za hosty byl více vidět jen Martin Juhar, jeho střelecké pokusy měl ale Kozáčik pod kontrolou a několik pěkným zákroků si připsal i Melichárek na druhé straně hřiště.
90+2'
90+1'
Kopic teď z levé strany nahrával pod sebe do šestnáctky, k míči se ale žádný z jeho spoluhráčů nedostal. Na druhé straně to ještě jednou zkusil zpoza vápna Juhar, tentokráte ale branku netrefil.
90+1'
Juharův vysoký centr sbírá Kozáčik a rychle rozehrává další brejk Plzně.
90+1'
Ve druhém poločase se bude nastavovat jediná minuta nad rámec základní hrací doby.
90'
Další přečíslení Plzně teď vzal na sebe Kopic a z hranice vápna zkusil střelou na pravou stranu překonat Melichárka, ten ale vytáhl pěkný zákrok a balon vyráží.
Dnešní utkání sleduje 9 740 diváků.
88'
Řezníček měl další velkou šanci na navýšení plzeňského vedení. Z malého vápna ale nedokázal svou hlavičku usměrnit na branku.
87'
Kopicovi vracel míč do vápna Pilař, hosté ale dokázal zhustit prostor ve vápně a nakonec odvrací na roh.
86'
Z rohu domácí nedokázali zakončit, rychle se ale vracejí zpět na balon.
85'
Právě Havel se teď zapojil do útoku Plzně a Melichárek musel zasahovat. Sražený balon pak směřoval k brance hostů, Pavlík jej tak raději uklidil na roh.
84'
První zápas po zranění má za sebou také David Limberský, ten přepouští své místo na hřišti Milanu Havlovi.
83'
Hejda pálil ze střední vzdálenosti, branku ale o pár metrů přestřeluje.
83'
Domácí i v závěru a za rozhodnutého stavu trápí Zbrojovku a baví fanoušky.
81'
Další rychlý kontr Plzně rozjel po levé straně skvělou přihrávkou Pilař. Řezníček tentokrát vracel míč do vápna právě na Daniela Koláře a tomu scházel snad jen jeden krok, aby zakončoval do prázdné branky!
80'
Kolář teď narýsoval exkluzivní přihrávku středem obrany na rozběhnutého Jakuba Řezníčka, tomu ale možná v zakončení scházela větší herní praxe. Svoji ránu na bližší tyč poslal těsně vedle.
79'
Za zaslouženého potlesku teď zápas končí také pro Martina Zemana, toho nahradí na trávníku Václav Pilař.
78'
V krátké době tu máme druhé střídání Zbrojovky. Místo Tomáše Pilíka se podívá do hry Radek Buchta.
78'
Teď to ale přehnal s razancí pro změnu Francis Koné.
77'
Hrošovský nedokázal Pilíka odzbrojit bez faulu. Míč pro Brno.
76'
Trenér Pivarník přichystal své první střídání. Do hry jde Jakub Přichystal namísto Milana Lutonského.
76'
Ofsajd přerušuje další útočnou snahu Plzně.
75'
Juhar je při chuti a zkouší to ze všech pozic. Tentokrát se trefil pěkně a Kozáčik musel hodně rychle na zem, výsledek je ale stejný – míč končí v náruči plzeňského gólmana.
73'
Zeman teď přes Lutonského neprošel, hosté ale nedokázali udržet balon.
72'
Tomáš Hájek (PLZ) zatáhl ve středovém kruhu za záchrannou brzdu a po faulu na Juhara vidí žlutou kartu.
72'
První střídání na straně Viktorie. Michaela Krmenčíka nahradí na place Jakub Řezníček.
71'
Kopicův odkop ve vápně se teď od Vraštila vrátil zpět na branku, Kozáčik byl ale pozorný a nedopustil problémy.
71'
Juharův centr ze strany odvrací domácí obrana na roh.
70'
Plzeň teď rychlý brejk nedokázala zakončit a bude se muset bránit. Hosté mají k dispozici přímý kop nějakých dvacet metrů od branky Viktorie.
69'
Koné si už naskakoval na nůžky ve vápně Plzně, na poslední chvíli to ale začalo zavánět faulem, vzhledem ke trojici plzeňských obránců stojících kolem něj, a tak si svůj záměr rozmyslel.
68'
Lutonský teď dokázal vytlačit aktivního Zemana s balonem až do autu. Brno může vyrazit dopředu.
67'
Tentokrát fauloval Zemana ve středovém kruhu Pilík.
66'
Zeman se pokoušel vysunout do úniku po pravé straně Koláře, míč mu ale sjel na špatnou stranu nártu a končí v autu. Hosté budou vhazovat.
65'
Také Petr Pavlík (BNO) teď dostává žlutou kartu po faulu na vlastní polovině.
64'
Z dálky to zkusil Martin Juhar, jeho přízemní pokus si ale Kozáčik bez větších potíží pohlídal.
63'
Zeman teď udržel na zádech napadajícího útočníka Zbrojovky a Sedlákovu přihrávku za obranu doprovodil až za brankovou čáru.
62'
Hejda teď výborným zákrokem proti Lutonskému vybojoval balon pro Západočechy, jejich rychlý kontr ale zastavil rozhodčí Ginzel pro ofsajd.
61'
Hosté ale u míče příliš dlouho nevydrželi. Opět kontrolují hru fotbalisté Plzně.
60'
Hořava si nedokázal zpracovat odražený balon po centru do pokutového území Brna a balon mu odskočil až do zámezí.
59'
Kolářův centr téměř až od brankové čáry srážejí hosté na roh.
58'
Hrošovského kolmici zachytil pozorný Pavlík, u míče ale zůstávají domácí.
57'
Viktorii teď brzdí v útočném snažení odpískaný faul.
56'
Středem se hráči Zbrojovky do střelecké pozice neprokombinovali a o míč přicházejí.
55'
Tomáš Pilík se odhodlal ke střele pravačkou ze střední vzdálenosti, míč ale zatočil přímo do náruče připraveného Kozáčika.
54'
Kozáčikův odkop získávají hosté.
53'
Zeman si pohrál s obráncem na pravé straně a pravačkou hledal na zadní tyči volného Kopice, jeden z hostujících obránců se ale dostal k míči včas a hlavičkou jej prodlužuje pryč z vlastního vápna.
52'
Hořava se šikovně uvolnil ve středu pole a Plzeň rychle stěhuje hru do vápna soupeře.
51'
Zbrojovka se k pokutovému území Viktorie neprobojovala, dopředu tak míří opět domácí.
49'
Viktoria se do zakončení nedostala. Melichárek bude rozehrávat od vlastní branky.
47'
Po centru od rohového praporku se dostal ke střele Vraštil, jeho pokus ale končí jen v náruči Kozáčika.
46'
Martin Juhar se hned v první minutě po změně stran dostal dobré šance, ale Matúš Kozáčik balon výborným zákrokem vytáhl alespoň na roh!
46'
Je za námi prvních 45 minut dnešního duelu, Viktoria má zatím utkání naprosto po kontrolou. Prvního gólu se domácí dočkali po půl hodině hry, když se prosadil Michael Krmenčík. V úplném závěr první půle přidali domácí ještě další dvě trefy, když se po nádherných kombinacích prosadili Tomáš Hořava s Janem Kopicem!
45+1'
45'
Plzeň právě vstřelila branku!
Tak nakonec Viktoria nepřidává do konce poločasu jeden gól, ale hned dva! Po krásné kombinaci, kterou rozehráli Západočeši na pravé straně, se míč dostal k JANU KOPICOVI, jenž si ho v naprostém klidu zpracoval a následně se trefil přesně ke vzdálenější tyči! Asistence: Lukáš Hejda.
43'
Zeman odcentroval z pravé strany naprosto přesně na zadní tyč, kde zakončoval ve výborné pozici domácí kapitán Kolář, z bezprostřední blízkosti ale nedokázal hlavou usměrnit míč mezi tyče a ten jen prolétl nad břevnem!
42'
A domácí přidávají před koncem první půle druhou trefu! Před bránu Melichárka přišel další rychlý centr, Michael Krmenčík ho posunul hlavou do ještě lepší pozice a TOMÁŠ HOŘAVA míč bez problémů napálil pod břevno hostující branky. Asistence: Michael Krmenčík.
39'
Tomáš Hořava napřáhl z velké dálky a Dušan Melichárek s problémy míč vyrazil před sebe. Následně si hostující gólman poradil i dorážkou Koláře!
38'
K odraženému míči se dostal Patrik Hrošovský, ale nepropálil hráče před sebou. Trpělivá kombinace Viktorie pokračuje.
38'
Daniel Kolář si šikovně pokryl míč u středu hřiště a byl faulován. Domácí mohou ohrozit bránu Brna.
37'
Milan Lutonský centroval z levé strany, ale Jan Kopic byl dobře postavený, takže balon odvrátil.
36'
Francis Koné však po souboji s Limberským skončil na zemi, od brány bude rozehrávat Matúš Kozáčik.
36'
Zbrojovka Brno bude moci po delší době zaměstnat Kozáčika, hostující tým se dobře dostal dopředu po pravém křídle.
35'
Martin Zeman byl úplně sám ve velkém vápnu, nakonec vystřelil pravačkou, ale jeho slabá rána Melichárka neohrozila.
34'
Radim Řezník posílal přihrávku do velkého vápna, na kterou si naskočil Tomáš Hájek. Defenziva Zbrojovka odpálila míč až do zámezí.
33'
Martin Zeman poslal další centr na Krmenčíka, ale nyní dobře zapracovala obrana Brna. Nakonec to bude rohový kop pro domácí.
32'
Domácí jsou i nadále u míče, nyní se snaží dostat dopředu po pravé straně.
30'
Tak nyní už se MICHAEL KRMENČÍK dočkal trefy, která platí! Jan Kopic poslal kolmou přihrávku za obranu Brna, domácí útočník předběhl bránícího hráče, obešel i Dušana Melichárka a bez problémů zakončil do prázdné branky Zbrojovky! Asistence: Jan Kopic.
29'
Francis Koné se hnal po nedůrazu Limberského dopředu, Lukáš Hejda včas odkopl míč do zámezí.
28'
Tomáš Pilík se na chvíli ocitl za obranou Plzně, kam také mířil pas. Jenže hostující záložník se nakonec kvůli zásahu Hájka k míči nedostal.
27'
Michael Krmenčík vyslal dopředu Kopice, ale ani on na dlouhý míč nedosáhl. Další balon končí v náručí Melichárka.
27'
Po dlouhé kombinace nakonec přilétl míč z pravé strany před bránu Brna, žádný Západočech ho však do sítě neuklidil.
25'
Martin Juhar (BNO) obdržel žlutou kartu, domácí měli k dispozici zajímavý přímý kop. Po zásahu Melichárka se bude rozehrávat roh.
25'
Michael Krmenčík prodloužil centr za sebe, kde tušil Koláře. Ten se k míči nedostal, ale na levé straně kombinuje ještě David Limberský a Jan Kopic.
24'
Martin Juhar rozehrál standardku po zemi, jeho prudký pas však domácí vystihli. Obrana domácích odkopla míč do bezpečí.
23'
Tomáš Pilík byl faulován na samé hranici velkého vápna, to může být velice nebezpečná akce z pohledu Brna.
23'
Po odvrácení míče se nakonec domácí dostali k další akci, ale centr Kopice byl moc dlouhý, Radim Řezník na něj nedosáhl.
22'
Martin Zeman je dnes nesmírně aktivní, domácí záložník vybojoval další rohový kop.
21'
Aktivní Tomáš Pilík posouval míč na útočníky hostí, jenže obrana Plzně byla proti této kombinaci. Následný brejk domácích končí v zámezí, rozehrávat bude Dušan Melichárek.
20'
Tomáš Hořava hledal dlouhým pasem před bránou Hrošovského, ale ten se k míči nedostal. Dopředu rychle vyrazili hosté a záchrannou brzdou se provinil Tomáš Hájek – faul Plzně.
19'
Viktoriáni se ihned snaží dosáhnout regulérní trefy, opět jsou všichni hráči přikovaní před velkým vápnem Brna.
17'
Michael Krmenčík dosáhl po rozehrání rohového kopu branky, nicméně ta nakonec nemůže být uznána, protože domácí útočník se ocitl v ofsajdu!
16'
Martin Zeman po zasekávačce odcentroval, obrana Brna odvrátila míč na roh.
16'
Další nadýchaný centr mířil před bránu hostí, jenže Radim Řezník na něj nemohl dosáhnout. Dušan Melichárek rozehrává akci svého týmu.
15'
Zbrojovka dlouho kombinovala, ale k centru se nakonec nedostala. Dopředu mohli jít domácí, ale slibnou brejk zhatila nepřesná přihrávka.
14'
Francis Koné byl na polovině hřiště faulován, Brno může rozehrát rychlou akci. Snaha Zbrojovky nakonec skončila, ale hostující tým získal roh.
13'
Krásný centr Hejdy hledal Daniela Koláře, který se však nakonec k hlavičce nedostal. Následný pas na Kopice mířil do ofsajdu.
12'
Tomáš Pilík skvěle udržel míč před Hrošovským a přihrál do strany. Martin Juhar však příhru nezpracoval, domácí budou vhazovat.
11'
Plzeňským nyní trochu uvázla kombinace, Martin Zeman nakonec zabojoval, míč však skončil v autu. Dopředu míří Brno.
10'
A ještě jednou pálil z obdobné pozice Michal Škoda. Nyní jeho střela skončila kousek od pravé tyče Plzně, Matúš Kozáčik bude vykopávat.
10'
První zákrok pro domácího gólmana, z dálky ho prověřil Michal Škoda. Matúš Kozáčik si nakonec s míčem poradil.
9'
Akce nakonec skončila za bránou Brna, rozehrávat bude gólman Dušan Melichárek.
8'
Daniel Kolář pálil z otočky, ale obrana Brna však k domácímu hráči přistoupila. Viktorka nyní uzamkla svého soupeře okolo velkého vápna.
7'
První zajímavější šance utkání. Martin Zeman posadil vysoký centr na hlavu Hejdy, ten nakonec hlavičkoval mimo tři tyče.
7'
Viktoria se hned vydala do bleskového brejku a kapitán Daniel Kolář získal první rohový kop pro domácí.
6'
Tadas Kijanskas čist získal míč na polovině hřiště a hostující tým se vydal dopředu. Tomáš Pilík se nakonec před vápnem ukličkoval.
5'
Po centru Zemana pálil Michael Krmenčík, jeho rána byla zblokována, následně to zkoušel i Lukáš Hejda, ale ani on hradbu před sebou nepropálil.
4'
Martin Juhar však nezpracoval těžký míč, který nakonec skončil v zámezí. Plzeň vhazuje.
4'
Domácí se dopustili útočného faulu, hostující celek bude moci zaútočit po pravé straně hřiště,
3'
Západočeši zatím drží míč výhradně na svých kopačkách a postupnou kombinací se snaží dostat na dostřel branky Brna. Hostující obrana je zatím pozorná.
2'
Zbrojovka se pokusila o rychlou kombinaci na útočné polovině, ale domácí ji rychle o balon připravili. Tomáš Hořava hned vyrazil kupředu.
1'
Viktoria se hned v úvodu utkání dostalo k rozehrání zajímavé standardní situace, hostující obrana však míč dobře odvrátila do bezpečí.
1'
Oba týmy jsou již na hrací ploše, domácí mají klasickou kombinaci s červenou a modrou barvou, hostující Zbrojovka nastoupí v reflexně žlutých dresech.
NÁHRADNÍCI

FC Viktoria Plzeň: A. Hruška – Havel, Hubník, Čermák, Pilař, Bakoš, Řezníček.

FC Zbrojovka Brno: Halouska – Gáč, Franco Antunes Gomes, R. Buchta, Janošek, Přichystal.
ZÁKLADNÍ SESTAVY

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hájek, Limberský – Hořava, Hrošovský – Kopic, D. Kolář (C), Zeman – Krmenčík.

FC Zbrojovka Brno: Melichárek (C) – Vraštil, Pavlík, Kijanskas, T. Jablonský – Sedlák – Juhar, T. Pilík, Michal Škoda, Lutonský – Koné.

Rozhodčí: O. Ginzel – P. Kotalík, O. Černý.
ŘEKLI PŘED UTKÁNÍM

Michael Krmenčík (útočník Plzně): „Vzhledem k tomu, že hrajeme na domácí půdě, tak očekávám utkání, které bychom měli zvládnout. Zvlášť po tom nevydařeném zápase s Luganem, které musíme hodit za hlavu. Je třeba opět přepnout na ligu.

Chci dávat góly a být co nejvíce prospěšný týmu. Navíc máme všichni obrovskou motivaci pokračovat v té nastartované sérii, chceme vyhrávat.“

Václav Pilař (záložník Plzně): „ Musíme napravit nevydařený výsledek z Evropské ligy. Doufám, že budeme hrát tak dobře, abychom z toho vytěžili tři body. Povinnost nám dělí doma vyhrát, uděláme všechno pro to, abychom zůstali stoprocentní.“

Roman Pivarník (trenér Brna): „Po relativně krátké pauze se do Plzně vrátíme [realizační tým] a budeme stát tentokrát na druhé straně jako soupeři. Tohle fotbalový život přináší, na zápas se samozřejmě těšíme a věříme, že jej zvládneme co nejlépe.

Plzeň si prakticky pokaždé vytvoří šance a dokáže v průběhu utkání soupeře zatlačit. Je i otázkou sportovního štěstí, zda se vám to povede přežít. Důležité je být aktivní směrem dopředu, aby Plzeň musela hrát důsledně a nebyla v takovém klidu.

Pokud uspějeme, pozvu tým na večeři. Je trochu škoda, že musíme sestavu zase měnit, ale šanci dostanou další hráči.“
ROMAN PIVARNÍK PROTI PLZNI

Zbrojovka zahájila sezónu se Svatoplukem Habancem v roli hlavního trenéra týmu, ten ale v úvodních čtyřech kolech získal jediný bod a ve funkci byl nahrazen dvojicí Dostálek – Přerost. Velkolepý úvod v podobě výhry nad jedním z favoritů na titul Spartou Praha ale následovaly další čtyři porážky a další změna v realizačním týmu. Tým převzal Roman Pivarník, kterého právě Viktoria Plzeň na jaře odvolala od týmu v době, kdy Viktoria vedla ligovou tabulku. I Pivarník se uvedl výhrou, když jeho mužstvo porazilo Slovácko, ta těžší zkouška jej ale čeká právě teď.

Dokáže Pivarník využít své zkušenosti z minulého angažmá a zaskočí Zbrojovka dalšího favorita?
FC VIKTORIA PLZEŇ

Jak už bylo řečeno, lepší úvod ligového ročníku si Západočeši nemohli přát. V prvních 10 kolech získali plný počet 30 bodů, a v jasné roli favorita tak půjde Vrbův tým i do domácího utkání proti předposlední Zbrojovce. Povzbuzení důležitou výhrou na Letné se vydali viktoriáni k utkání Evropské ligy ve švýcarském Lucernu, kde si měli poradit s outsiderem skupiny z Lugana, přišlo ale zaváhání a prohra 2:3. Teď se musí Plzeň rychle zkoncentrovat opět na domácí soutěž a pokusit se udržet rekordní sérii výher.
FC ZBROJOVKA BRNO

Brněnští nemají za sebou povedený vstup do ligového ročníku a zdá se, že jejich hlavní ambice pro letošní ročník bude boj o záchranu. Z prvních devíti kol dokázali jen jednou zvítězit, to když porazili utrápenou Spartu, jinak ale hned ze sedmi zápasů odešli bez bodového zisku. Možná i proto sáhli už podruhé od začátku sezóny ke změně realizačního týmu. Tým nyní vede Roman Pivarník, ještě na jaře trenér právě Viktorie Plzeň, který při svém debutu dokázal porazit Slovácko. Stále ale jeho tým zůstává se sedmi body na předposlední sestupové příčce a nutně potřebuje bodovat.

Zbrojovku trápí především produktivita v útoku, v dosavadních 10 kolech totiž vstřelili jen 8 branek, což je vůbec nejhorší vizitka v HET lize.
Třetinu probíhajícího ligového ročníku máme za sebou a FC Viktoria Plzeň si stále drží stoprocentní bilanci. Zisk 30 bodů dává Západočechům vysoký náskok 8 bodů před aktuálním mistrem. To FC Zbrojovka Brno vyhrála zatím jen dva zápasy a se 7 body se krčí v pásmu sestupu na předposlední příčce tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.