FORTUNA:LIGA - Základní část - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Karviná - 19. srpna 2017   17:00

Zlín
65' Ekpai (Holzer)
1:0
(0:0)

S. Dostál – Matejov, Janíček (C), Gajič, Bartošák (62. Džafić) – Ekpai, Jiráček (88. Bačo), Traoré, Podio (90. Železník), Holzer – Diop.
Švenger – Bačo, Kopečný, Bartolomeu, Duval, Džafić, Železník.
Marek – Arnošt, Horák
Stadion Letná, Zlín
3925 diváků
Berkovec – Jan Moravec, Košťál, Hošek, Eismann (C) – Šisler, Janečka – Štepanovský (76. Ramírez), Panák (59. Budínský), Kalabiška (84. Vondra) – Wágner.
Le Giang – Čolić, Lischka, Vondra, Budínský, Ramírez, Weber.

CELÝ SESTŘIH: Zlín - Karviná 1:0. Hlavou rozhodl Ekpai

A je konec. Celý zápas rozhoduje jediná branka, kterou hlavou vsítil Ubong Ekpai v 65. minutě. Hosté z Karviné mohli následně vstřelit hned několikrát vyrovnávající branku, proti byl ovšem skvěle chytající Stanislav Dostál, který předvedl hned několik skvělých zákroků. Zlín tak získává veledůležité tři body do tabulky HET ligy. To je ode mne vše, děkuji za pozornost a někdy zase na počtenou.
90+3'
90+3'
V posledních sekundách zápasu se ke střele dostal Jan Šisler a mohl vyrovnat stav utkání, Stanislav Dostál ale předvedl skvělý zákrok!
90+3'
Milan Berkovec nyní bude rozehrávat a Karviné zbývá poslední minuta na to vstřelit branku.
90+2'
Sudí Marek přidal k zápasu 3 minuty.
90+1'
Ibrahim Traoré nyní skvěle pomohl svému týmu. Vybojoval faul a míč drží Zlín.
90+1'
Lukáš Železník mohl rozhodnout utkání! Řítil se úplně sám na Berkovce, trestuhodně ovšem ani netrefil branku.
90'
Míč drží na kopačkách zlínští ševci. Karviná to bude mít těžké.
90'
Poslední střídání Zlína. Vyloženě taktické. Pabla Podia nahrazuje Lukáš Železník.
89'
Karvinským zbývá posledních pár minut hry. Zlín už se pouze brání.
88'
Zlín už sází vše na defenzivu. Očividně zraněného Jiráčka nahrazuje mladý stoper Ondřej Bačo.
87'
Další pokus hlavou hostů. Tato hlavička ovšem ztrácela důraz a pro Dostála to byla snadná práce.
84'
Poslední střídání Zlína. Kalabišku nahrazuje Jan Vondra.
84'
A další stoprocentní šance Karviné! Centr z pravé strany doletěl na hlavu Wágnera, který míč jenom předal Kalabiškovi. Ten byl ve výborné pozici, ovšem míč poslal jen do rukavic Dostála.
84'
Karviná se ovšem nadále snaží a kombinuje na útočné polovině.
82'
Obrovská šance Karviné! Pavel Eismann z levé strany našel přesně hlavu Tomáše Wágnera, který si mohl vybrat, do jaké části branky pošle míč. Míč poslal jen do středu branky, kde stál připravený Stanislav Dostál.
82'
Dnešní utkání na zlínské Letné sleduje 3925 diváků.
81'
Daniel Holzer natáhnul ke střele a Berkovec ji skvěle vyboxoval! Zlín bude zahrávat roh.
80'
Míč se dostal ke Stanislavu Dostálovi a Zlín nebude nikam spěchat. Zbývá posledních 10 minut zápasu.
79'
Róbert Matějov nyní útočil po pravé straně, jediné co mu nevyšlo, byl centr. Berkovec tak bude znova posílat míč do hry.
78'
Lukáš Budínský prověřil pozornost Dostála, ten ale jistě zakročil.
77'
Berkovec kombinuje se stopery a Karviná se chystá do útoku.
76'
Druhé střídání Karviné. Štěpanovského nahrazuje Ramirez.
76'
A opět skvělý Košťál. Odhlavičkoval míč mířící do vápna Karviné.
74'
Obrovská chyba Hoška, který podcenil přístup k míči a hned se jej ujmul Diop, který pádil do otevřené obrany Zlína. Na poslední chvíli zakročil skvělým zákrokem Pavel Košťál, jenž zabránil velké šanci Zlína.
73'
Ke střele natáhnul Budínský, ale střela mu vůbec nevyšla.
72'
Míč se dostal až k Dostálovi, který rozhodně nebude spěchat. Následný nákop ale nenašel adresáta. U míče jsou tedy opět hosté.
71'
Zlín již hraje na brejky a to mu velmi sedí. Nyní před nabíhajícím Ekpaiem uklidil míč na poslední chvíli Pavel Eismann.
70'
Karviná se řítila do útoku, míč mířil na Wágnera. Míč v klíčové situaci odkopl dnes velmi slušně hrající Gajič.
69'
Promarněná šance Zlína! Traoré skvěle zatáhl míč a předal jej Ekpaiovi. Ten odcentroval do vápna, míč propadnul až ke kopačce Adnana Džafiče, jenž byl naprosto osamocen. Džafič ale trestuhodně přestřelil branku.
67'
Míč, který mířil za obranu Zlína, razantně odkopává kapitán Janíček. Následně Zlín utekl do brejku, Holzer centroval na Diopa, ten si míč ale ve vápně nenašel.
66'
Karviná tedy bude muset začít hrát, což může utkání jen a jen pomoci.
65'
Zlín právě vstřelil branku!
Skvělá akce Zlína! Z levé strany odcentroval Daniel Holzera našel přesně hlavu UBONGA EKPAIE, jenž se hlavou z blízka nemýlil – 1:0!
63'
Daniela Holzer nyní velmi nedůrazně odehrál jeden souboj a trenér Páník se na něj oprávněně zlobí.
62'
K první změně sahá také Bohumil Páník. Lukáše Bartošáka střídá Adnan Džafič.
62'
Daniel Holzer se snažil přihrávkou najít Dameho Diopa, to se mu ale vůbec nepodařilo.
61'
Hra je přerušena, jelikož na hrací ploše leží velmi otřesený Tomáš Wágner, který svedl souboj se Zoranem Gajičem.
59'
První střídání zápasu. Nepříliš výrazného Panáka střídá Lukáš Budínský.
59'
Lukáš Bartošák z levé strany odcentroval míč do pokutového území, ten si skvěle našel hostující brankář Berkovec.
58'
Na druhé straně se snažil vymodlit penaltu Wágner, sudí Marek mu ale důrazně řekl, že za tohle penaltu neodpíská.
56'
Nejprve natáhl k velmi prudké střele Petr Jiráček, se kterou si Berkovec s obtíži poradil. Následně se dostal míč k Matejovovi, jenž odcentroval na hlavu Diopa, jenž docílil branky! Sudí Marek ale ihned pískal faul zlínského forvarda, jenž se provinil faulem loktem.
55'
Z následné akce získal Daniel Holzer rohový kop.
55'
Karvinští kombinují s míčem na vlastní obranné polovině.
54'
První žlutá karta pro zlínského hráče. Dostává ji Zoran Gajič za tvrdý zákrok na Janečku.
52'
Zlínskou hru doprovázejí nepřesnosti. Ani teď nedostal Bartošák přesnou přihrávku. Stalo se to již potřetí během několika minut.
51'
Pablo Podio vyslal centr na Bartošáka, ten míč ale nedohonil. Bude rozehrávat Pavlenka.
50'
Tomáš Janíček na poslední chvíli zastavil útok Karviné, když odehrál míč do autu.
49'
Petr Jiráček dlouhým pasem našel Bartošáka, kterému ale centr vůbec nesedl a poslal jej do zázemí.
48'
Ibrahim Traoré se prodral po pravé straně a odcentroval. Daniel Holzer ale nebyl příliš důrazný a k hlavičce se nedostal.
48'
Daniel Holzer se pokoušel o střelu, ta ale mířila vysoko nad.
47'
Janečka se dopustil nedovoleného zákroku na Pabla Podia. Pravděpodobně Matějov bude zahrávat tuto standardní situaci.
46'
Druhý poločas začal rozehrávkou Zlín. Bude útočit na svou oblíbenou stranu.
46'
Diváci na zlínské Letná viděli nepříliš aktraktivní první půli. Více ze hry měl spíše Zlín, který si dokázal vytvořit jednu velkou šanci. Ekpai ji ale nedokázal proměnit. Na druhé straně jsme mohli vidět taky šance, které ale všechny zlikvidoval Stanislav Dostál. Uvidíme, co přinese druhé dějství hry.
45'
44'
A další pokus Traorého. Toto byl ale jen takový příjemný pozdrav pro Martina Berkovce.
43'
Traoré nehraje ideální zápas. Sice nejprve skvěle zatáhnul míč, ale přihrávka mu hrubě nevyšla.
42'
Petr Jiráček nyní získal míč v souboji, zatáhl jej a odcentroval. Ubong Ekpai ale míč v následujícím souboji nezískal.
41'
Tohle se Karviné nepovedlo. Z této výhodné pozice se dostal míč pouze k prvnímu bránícímu hráči Zlína a Karviná z této akce nezahrozila.
40'
Janíček nyní zápasnicky povalil Wágnera. Karviná bude rozehrávat standardní situaci.
39'
Hra nyní celkem ztratila na tempu. Obě mužstva se příliš nikam neženou a už dost možná čekají na poločasovou přestávku.
38'
Karvinská obrana nyní zklidňuje hru a čutá si míč s brankářem Berkovcem.
37'
Následně Holzer nastřelil ruku bránícího hráče, sudí Marek ale zůstal ledově klidný. Žádná penalta se pískat nebude.
36'
Daniel Holzer nejprve získal faul, následně svůj centr nasměroval pouze do hlavy karvinského hráče.
35'
Pablo Podio čistě odzbrojil Štěpanovského, který si chvíli položel na hrací ploše. Nyní už ale vypadá v pořádku a bude se tak pokračovat ve hře.
34'
Holzer si svou aktivitou získal míč a chtěl jej hned vyslat do běhu Ekpaiovi. Ale i nyní zasáhla obrana Karviné.
33'
Matejov delším pasem hledal Ekpaie, ten ale jen těsně nestihl zasáhnout míč na hrací ploše. Odkopávat od branky bude Berkovec.
32'
Z dvojice Matejov – Podio rozehrál tuto standardní situaci první jmenovaný. A vůbec se mu to nepovedlo, jelikož míč doputoval pouze k prvnímu bránícímu hráči.
31'
Jan Šisler v poslední možné chvíli zastavil Pabla Podia a pro Zlín z toho plyne zajímavá standardní situace. Šisler za svůj zákrok vidí žlutou kartu.
30'
Zlín měl šanci zahrozit z brejku, přihrávku na Ekpaie ale zkazil a tak jsou u míče opět hosté.
29'
Z následného brejku Karviné se ale musel Bartošák bránit pouze za cenu rohového kopu.
28'
Ekpai se dostal do slušného tempa a nasměroval přihrávku na rozběhnutého Holzera. Jeho pokus na poslední chvíli zastavil skvělým obranným zákrokem Košťál!
27'
Útočnou akci Zlína ukončuje faulem Lukáš Bartošák. Předtím se chytal ke střele Ekpai, ale jeho pokus byl zblokován.
26'
Z levé stranto zkoušel Štěpanovský, trefil ale pouze reklamní bannery velde branky Dostála.
25'
K míči se dostal Pablo Podio, snažil se jej přenést na druhou stranu na Holzera, karvinská obrana ale opět zasahuje.
25'
Přihrávka Matejova na Holzera byla nepřesná a hosté tak získávají míč.
23'
Výstavní akce Petera Štěpanovského! Jednou kličkou si povodil tři bránící hráče Zlína a šel téměř sám na Dostála. Zvolil ještě přihrávku na Wágnera, který ale nedokázal zakončit.
22'
Zlínu se vůbec nedaří finální přihrávka. Nyní se o to pokoušel Traoré, jehož pas nebyl vůbec přesný.
21'
Zlínská obrana nepůsobí kompaktně. Po centru Eismanna se dostal ke hlavičce Filip Panák, jehož míč letěl nad horní tyčku zlínské branky.
20'
A následně další rohový kop pro hostující mužstvo.
20'
Tomáš Wágner se snažil obejít Zorana Gajiče, to se mu nepovedlo. Útěchou pro karvinského forvarda může být alespoň to, že získal autové vhazování.
19'
Zlínští mají míč na kopačkách a kombinují na útočné polovině.
17'
Jan Hošek se po rohu dostal k hlavičce, ta ovšem nebyla příliš důrazná a brankář Dostál si s ní bez problémů poradil.
17'
Karviná bude zahrávat rohový kop.
16'
Ekpai se ocitl v zajímavé situaci, ze které mohl ještě přihrát lépe postavenému Diopovi. Místo toho zvolil střelu, která byla velmi slabá. Dame Diop mu následně také pořádně vyčinil.
15'
Míč do šestnáctky poslal levonohý Matejov, jehož centr z první odvrátila pozorná obrana Karviné.
14'
Faul Šislera na Diopa znamená další standardní situaci pro Zlín.
13'
Ekpai se prodíral po pravé straně, Pavel Eismann se s ničím nepáral a posílá míč na tribunu.
12'
A další šance Karviné! Po rohovém kopu nastal v pokutovém území Zlína poměrně zmatek. Míč se dostal na zadní tyč, kdy střelu jednoho z hostujících hráčů vyrážel nohou Dostál. Zkušený zákrok zlínského brankáře.
11'
Nyní šance na druhé straně! A v ní se ocitl Jan Kalabiška. Dostál nezachytil míč, po kterém vybíhal a ten se dostal k osamocenému Kalabiškovi, jehož střelu konečny prstů vytáhnul Dostál.
10'
Nyní pro změnu fauloval Gajič a rozehrávat bude Karviná. Bude z toho pravděpodobně centr.
9'
Filip Panák fauloval Gajiče a tím jsou přerušené ofenzivní choutky Karviné.
8'
Skvělá akce Zlína! A také první obrovská šance. Pablo Podio načechral míč přesně na hlavu Ubonga Ekpaie, který hlavičkou trefil přesně postaveného brankáře Berkovce!
7'
Šisler fauloval právě Ekpaie a pro Zlín z toho plyne zajímavá standardní situace, která volá po centru do šestnáctky.
6'
Nyní se pokoušel o střelu Ubong Ekpai. Nemířil ale vůbec přesně, míč vysoko přeletěl branku.
5'
Jiráček dostal míč od Treorého a snažil se najít centrem některého ze spoluhráčů. To se mu ale vůbec nepovedlo a tento míč byl pro hostujícího brankáře Berkovce.
4'
Zlín nyní nějaký čas držel míč v blízkosti pokutového území Karviné. Ševci ale z této kombinace nic nevytvořili a u míče jsou opět hosté.
3'
I Zlín se poprvé dostal do útoku. Dame Diop napřáhl z úctyhodné vzdálenosti a prověřil pozornost Martina Berkovce.
2'
Filip Panák se prodíral po levé straně a faulem na svou osobu získal standardní situaci pro svůj tým. Centr do vápna ale důrazně odhlavičkoval kapitán Zlína Tomáš Janíček.
1'
Úvodní výkop zahráli hosté a ihned zakládají první útok.
1'

FC Fastav Zlín: S. Dostál – Matejov, Janíček (C), Gajič, Bartošák – Ekpai, Jiráček, Traoré, Podio, Holzer – Diop.
Náhradníci: Švenger – Bačo, Kopečný, Bartolomeu, Duval, Džafić, Železník.

MFK Karviná: Berkovec – Jan Moravec, Košťál, Hošek, Eismann (C) – Šisler, Janečka – Štepanovský, Panák, Kalabiška – Wágner.
Náhradníci: Le Giang – Čolić, Lischka, Vondra, Budínský, Ramírez, Weber.

Rozhodčí: Marek – Arnošt, Horák.
Ve 4. kole HET ligy přivítá FC Fastav Zlín na svém hřišti celek MFK Karviná. Utkání se hraje v sobotu od 17:00.

FC FASTAV ZLÍN, 11. místo – 3 body

Fotbalový Zlín má za sebou nejlepší sezonu v historii klubu. V nejvyšší lize se totiž umístil na skvělém šestém místě a k tomu se stal vítězem MOL Cupu, což znamená jediné – přímý postup do základní skupiny Evropské ligy. Zlínu přiteklo do klubové kasy 70 milionů korun a byl tak na přestupovém trhu velmi aktivní. Přivedl hned 8 posil – Adnan Džafič, Lukáš Bartošák, Ubong Ekpai, Daniel Holzer, Petr Jiráček, Pablo Podio, Nzembi Duval a Lukáš Železník.

V prvním kole Zlín podlehl smolně na hřišti Liberce, kde zápas dohrával v devíti hráčích v poli. Ve druhém kole se Zlínu povedla nevídaná věc. I když prohrával 0:1 s Brnem a navíc hrál bez vyloučeného Janíčka, dokázal utkání dvěma trefami otočit a získat velmi cenné první tři body do tabulky. Minulý víkend ševci podlehli pražské Dukle nejhubenějším výsledkem 1:0.

MFK KARVINÁ – 8. místo – 4 body

Karviná se v tabulce pohybuje před Zlínem. Svěřencům kouče Jozefa Webera patří v ligové tabulce 8. místo, když za tři zápasy získali čtyři body. V prvním kole dokázala Karviná zdolat 2:0 Jihlavu. Poté ale přišla porážka 1:2 na Bohemce. Naposledy hrál klub ze Slezska doma proti Mladé Boleslavi a utkání skončilo remízou 1:1.

Tým před sezonou opustila jeho ikona. Brankář Jan Laštůvka, který má Šachtaru Doněck, Fulhamu, či za Bochum, zamířil do pražské Slavie. Na oplátku získala Karviná od Slavie Martina Berkovce a z Jablonce pak přišel na hostování David Lischka. V týmu najdeme i dva exotické hráče z Venezuely. Jedná se o útočníka Erica Ramireze a záložníka Ricarda Piňu.
Vzájemné duely: Po návratu Karviné do nejvyšší soutěže mají obě mužstva odehrané dva vzájemné zápasy. Pokaždé zvítězil domácí tým, Zlín i Karviná tak mají vyrovnanou bilanci.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.